О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 8-51-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 13 ноября 2019 года № 18-135-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 ноября 2019 года № 5262. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/459-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5238, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 8-51-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4857, опубликованного 9 января 2019 года в газете "Келес келбеті" и 25 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2019-2021 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 546 809 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 2 345 740 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 740 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 143 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 179 186 тысяч тенге;
2) затраты – 33 664 753 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 196 950 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 196 950 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -314 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 314 894 тысяч тенге:
поступление займов – 196 950 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 117 944 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-51-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 13 қарашадағы № 18-135-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 қарашада № 5262 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашадағы № 43/459-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5238 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-51-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4857 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда "Келес келбеті" газетінде және 2019 жылғы 25 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келес ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 546 809 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 345 740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 740 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 143 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 179 186 мың теңге;
2) шығындар – 33 664 753 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 196 950 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 196 950 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -314 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 314 894 мың теңге;
қарыздар түсімі – 196 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117 944 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата М. Есиркепов
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение к решению
Келесского районного
маслихата от 13 ноября
2019 года № 18-135-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 8-51-VI
Районный бюджет на 2019 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы М. Есиркепов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
13 қарашадағы № 18-135-VI
шешіміне қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы № 8-51-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

61 486
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
61 486
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
61 486
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
9 826 388
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 499 916
004
Общеобразовательное обучение
9 390 402
005
Дополнительное образование для детей и юношества
109 514
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
326 472
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
326 472
9
Прочие услуги в области образования
509 235
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
509 235
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
394 070
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 622
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 931
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
91 612
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 737 013
1
Социальное обеспечение
6 574 856
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 571 156
005
Государственная адресная социальная помощь
6 571 156
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 700
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 700
2
Социальная помощь
1 079 225
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 079 225
002
Программа занятости
650 940
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 614
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
118 967
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 041
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64 540
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

61 486
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
61 486
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
61 486
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
9 826 388
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 499 916
004
Жалпы білім беру
9 390 402
005
Балаларға қосымша білім беру
109 514
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
326 472
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
326 472
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
509 235
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
509 235
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
394 070
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 622
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 931
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
91 612
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 737 013
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 574 856
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 571 156
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 571 156
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 700
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 700
2
Әлеуметтiк көмек
1 079 225
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 079 225
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
650 940
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 614
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
118 967
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 041
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64 540
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

48 403
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48 403
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 151
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 151
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 151
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 724
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8 673
015
Капитальные расходы государственного органа
1 754
12
Транспорт и коммуникации
523 367
1
Автомобильный транспорт
523 367
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
523 367
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
110 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
413 367
13
Прочие
1 400 918
1
Регулирование экономической деятельности
1 383 724
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 134 543
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
1 134 543
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
136 799
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение оплаты труда отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
136 799
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 317
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение оплаты труда отдельных категорий административных государственных служащих
23 317
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
81 415
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
81 415
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
7 650
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
7 650
9
Прочие
17 194
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

48 403
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
48 403
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 151
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 151
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 151
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 724
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8 673
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 754
12
Көлiк және коммуникация
523 367
1
Автомобиль көлiгi
523 367
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
523 367
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
110 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
413 367
13
Басқалар
1 400 918
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
1 383 724
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 134 543
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 134 543
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
136 799
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
136 799
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 317
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 317
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
81 415
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
81 415
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 650
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
7 650
9
Басқалар
17 194
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі