О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 40-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5927. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 апреля 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.04.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 028 262 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 261 886 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 481 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 986 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 751 909 тысяч тенге;
2) затраты – 12 523 978 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 271 865 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 338 955 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 090 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 067 581 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 067 581 тысяча тенге;
поступление займов – 842 021 тысяча тенге;
погашение займов – 67 090 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 292 650 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2020 № 56-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 40-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5927 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 сәуірдегі № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 05.04.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5896 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 028 262 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 261 886 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 481 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 986 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 751 909 мың теңге;
2) шығындар – 12 823 978 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 271 865 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 338 955 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 090 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 067 581 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 067 581 мың теңге;
қарыздар түсімі – 842 021 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 67 090 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 292 650 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 56-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5896 тіркелген) және осы шешімнің 5, 6 – тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" и пункт 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 299 "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год".
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.09.2020 № 52-4 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 3 555 895 тысяч тенге, в том числе:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 3 196 527 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 188 137 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 31 500 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 148 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 956 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 6 968 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 24 096 тысяч тенге;
на молодежную практику – 51 695 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (100 месячный расчетный показатель) – 5 302 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (200 месячный расчетный показатель) – 13 255 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 17 504 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 32 298 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 542 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 471 686 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 345 984 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 84 238 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подьездной дороги с гравийно-щебеночным покрытием в селе Жаик Акжаикского района (3,24 километров) – 160 269 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подьездной дороги в селе Алгабас Акжаикского района – 1 000 000 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2019 жылығы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 – бабы және Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" № 299 Жарлығының 8-тармағы басшылыққа және қаперге алынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 52-4 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 555 895 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 3 196 527 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 188 137 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 31 500 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 8 148 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 956 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 6 968 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 24 096 мың теңге;
жастар практикасына – 51 695 мың тенге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар (100 айлық есептік көрсеткіш) – 5 302 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш) – 13 255 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 17 504 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 32 298 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 542 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 471 686 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 345 984 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 84 238 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жайық ауылының кіреберіс жолын қиыршықтасты – шағыртасты жамылғысымен күрделі жөндеуге (3,24 километр) – 160 269 мың теңге;
Ақжайық ауданы Алғабас ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 1 000 000 мың теңге;

на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Лбищенск Акжаикского района (4 километра) – 231 357 тысяч тенге;
на средний ремонт подьездной дороги в селе Жанабулак Акжаикского района (3,3 километров) – 204 472 тысячи тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 318 120 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 359 368 тысяч тенге:
государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 10 604 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 16 548 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 12 800 тысяч тенге;
на строительство газоснабжения социальных объектов и внутри поселковых сетей сел Сарман, Битилеу, Акбулак, Есим Акжаикского района – 105 450 тысяч тенге;
на строительство водопроводов сел Жамбыл и Битилеу Акжаикского района – 140 711 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Кенсуат Акжаикского района – 73 255 тысяч тенге.
5. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2020 год в общей сумме  6 371 318 тысяч тенге.
8. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в размере – 728 626 тысячи тенге согласно приложению 4.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере – 22 295 тысяч тенге.
10. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.09.2020 № 52-4 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ақжайық ауданы Лбішін ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеуге (4 километр) – 231 357 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жаңабұлақ ауылының кіреберіс жолын орташа жөндеуге (3,3 километр) – 204 472 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқараушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 318 120 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 359 368 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 10 604 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 16 548 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 12 800 мың теңге;
Ақжайық ауданы Сарман, Битілеу, Ақбұлақ, Есім ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау және ауыл ішіндегі желінің құрылысына – 105 450 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жамбыл және Бітілеу ауылдарында су құбырының құрылысына – 140 711 мың теңге;
Ақжайық ауданы Кеңсуат ауылында су құбырының құрылысына – 73 255 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2020 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 6 371 318 мың теңге болып белгіленсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер – 728 626 мың теңге 4 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 22 295 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. 2020 жылдың 1 қантарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерге жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25%-ға көтеру көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 52-4 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.09.2020 № 52-4 (вводится в действие с 01.01.2020).

11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 16.09.2020 № 52-4 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.
13. Руководителю аппарата районного маслихата (Ашабаев А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии Акжаикского районного маслихата А. Таниева
Секретарь Акжаикского районного маслихата С. Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 40-1
Районный бюджет на 2020 год

12. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (А. Ашабаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжайық аудандық мәслихатының сессия төрайымы А. Таниева
Ақжайық аудандық маслихат хатшысы С. Сиражев
Ақжайық аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
31 желтоқсандағы №40-1
шешіміне 1 - қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

85511
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30910
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
30910
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
54601
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
54601
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
14
Обслуживание долга
143
1
Обслуживание долга
143
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
143
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
143
15
Трансферты
965287
1
Трансферты
965287
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
965287
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
34611
016
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
0

85511
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30910
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
30910
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
54601
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
54601
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
14
Борышқа қызмет көрсету
143
1
Борышқа қызмет көрсету
143
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
143
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
143
15
Трансферттер
965287
1
Трансферттер
965287
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
965287
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
34611
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
0

21 005
6
Земельные отношения
15 109
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 109
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 109
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
54 441
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
54 441
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
54 441
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 113
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 113
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 113
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13 113
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
85 987
1
Автомобильный транспорт
83 579
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83 579
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
80 126
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 453
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2 408
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 408
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 408
13
Прочие
451 805
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0

21 005
6
Жер қатынастары
15 109
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 109
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 109
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
54 441
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
54 441
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
54 441
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 113
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 113
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 113
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 113
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
85 987
1
Автомобиль көлігі
83 579
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83 579
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 126
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 453
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2 408
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 408
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 408
13
Басқалар
451 805
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0