О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2019 года № 38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5920. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 4-4
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020–2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 999 184 тысячи тенге:
налоговые поступления – 326 467 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 415 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 953 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 655 349 тысяч тенге;
2) затраты – 6 426 820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 154 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 71 577 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 423 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -466 790 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466 790 тысяч тенге:
поступление займов – 353 960 тысяч тенге;
погашение займов – 32 423 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 145 253 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5896).
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 299 "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы".

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5920 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 4-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 4-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 999 184 мың теңге:
салықтық түсімдер – 326 467 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 415 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 953 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 655 349 мың теңге;
2) шығындар – 6 426 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 154 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 423 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -466 790 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 466 790 мың теңге:
қарыздар түсімі – 353 960 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 423 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 145 253 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 50-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылдың 13 желтоқсандағы №32-1 "2020 – 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 299 "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылдың 13 желтоқсандағы №32-1 "2020 – 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.09.2020 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
4.Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 2 170 357 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 139 326 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 50 921 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 155 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 863 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 2 755 тысяч тенге;
на молодежную практику – 45 979 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (100+200 месячных расчетных показателей) – 57 707 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 4 366 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 29 300 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 292 087 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 145 736 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 42 226 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Узункуль 0-2 километров – 85 584 тысячи тенге;
на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень" 2-27 километров – 743 583 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Тегисшил Борсинского сельского округа – 309 951 тысяча тенге;
на общественные работы – 39 737 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Жанибек – 134 400 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 36 885 тысяч тенге;
на увеличение оплаты педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 5 796 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.05.2020 № 43-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.08.2020 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 18.09.2020 № 47-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 170 357 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 139 326 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 50 921 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 2 155 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге - 1 863 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 2 755 мың теңге;
жастар практикасына – 45 979 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар (100+200 айлық есептік көрсеткіштері) – 57 707 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 4 366 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 29 300 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 292 087 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 145 736 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 42 226 мың теңге;
Ұзынкөл ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеуге 0-2 километр - 85 584 мың теңге;
"Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен" автожолын орташа жөндеуге 2-27 километров - 743 583 мың теңге;
Тегісшіл ауылында су құбырының құрылысына – 309 951 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 39 737 мың теңге;
Жәнібек ауылында екі қабатты 12 пәтерлі екі тұрғын үй құрылысына – 134 400 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 36 885 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта білім беру және қосымша білім беру ұйымдары педагогтарының ақысын ұлғайтуға – 5 796 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 14.05.2020 № 43-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.08.2020 № 46-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2020 № 50-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 119 363 тысячи тенге:
на строительство водопровода села Тегисшил – 70 507 тысяч тенге;
на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей –14 447 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям – 3 810 тысяч тенге;
на оснащение систем видеонаблюдения организаций образования – 5 946 тысяч тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническими необходимостями в школах – 14 777 тысяч тенге;
на внедрение гарантированной социальной помощи – 7 037 тысяч тенге;
на общественные работы - 538 тысяч тенге;
на обеспечение школ широкополосным интернетом и увеличение скорости – 2 301 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.04.2020 № 42-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.05.2020 № 43-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 18.09.2020 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме – 353 960 тысяч тенге:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 71 577 тысяч тенге;
на строительство спортзала в общеобразовательной основной школе имени А.Уразбаевой в селе Жанибек – 126 158 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания Таловского сельского дома культуры – 45 572 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги по улице Абая села Жанибек – 110 653 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.05.2020 № 43-3 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.09.2020 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.11.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в размере 32 423 тысячи тенге и вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в размере 36 тысяч тенге.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 119 363 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Тегісшіл ауылында су құбырының құрылысына - 70 507 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар - 14 447 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 810 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 5 946 мың теңге;
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз ету – 14 177 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге – 7 037 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 538 мың теңге;
мектептерді кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 2 301 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 41-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.04.2020 № 42-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2020 № 43-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); 18.09.2020 № 47-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2020 № 50-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін кредиттер жалпы сомасы – 353 960 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 71 577 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы жалпы білім беретін А.Оразбаева атындағы негізгі мектебінің спортзалының құрылысына – 126 158 мың теңге;
Талов ауылындағы мәдениет үй ғимаратын күрделі жөндеуге – 45 572 мың теңге;
Жәнібек ауылы Абай көшесіндегі автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 110 653 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 14.05.2020 № 43-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 18.09.2020 № 47-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 23.11.2020 № 48-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 32 423 мың теңге бюджеттік кредиттерді және облыстық бюджеттен берілген 36 мың бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар өтеу көзделсін.

8. Установить на 2020 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере 3 322 980 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2020 год не предусматриваются.
10. Установить на 2020 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 426 498 тысяч тенге, в том числе:
Жанибекскому сельскому округу – 249 958 тысяч тенге;
Акобинскому сельскому округу – 20 681 тысяча тенге;
Узункульскому сельскому округу – 19 981 тысяча тенге;
Куйгенкульскому сельскому округу – 20 881 тысяча тенге;
Таускому сельскому округу – 21 006 тысяч тенге;
Камыстинскому сельскому округу – 21 166 тысяч тенге;
Борсинскому сельскому округу – 19 760 тысяч тенге;
Жаксыбайскому сельскому округу – 22 979 тысяч тенге;
Таловскому сельскому округу – 30 086 тысяч тенге.
11. Исключен решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.08.2020 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

8. Облыстық бюджеттен 2020 жылы аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3 322 980 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 50-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2020 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін субвенция көлемі 426 498 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Жәнібек ауылдық округіне - 249 958 мың теңге;
Ақоба ауылдық округіне - 20 681 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округіне - 19 981 мың теңге;
Күйгенкөл ауылдық округіне - 20 881 мың теңге;
Тау ауылдық округіне - 21 006 мың теңге;
Қамысты ауылдық округіне - 21 166 мың теңге;
Борсы ауылдық округіне - 19 760 мың теңге;
Жақсыбай ауылдық округіне - 22 979 мың теңге;
Талов ауылдық округіне - 30 086 мың теңге.
11. Алынып тасталды – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 50-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2020 жылдың 1 қантарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерге жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25%-ға көтеру көзделсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 21.08.2020 № 46-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.

Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.08.2020 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
15. Руководителю аппарата Жанибекского районного маслихата (Н.Уалиева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 21.08.2020 № 46-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Жәнібек аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Н.Уәлиева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

14 022
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 161
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
61 309
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
15 737
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
45 572
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34 402
1
Сельское хозяйство
1 880
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
1 880
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
1 880
6
Земельные отношения
14 621
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 621
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 621
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 901
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 901
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 901
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 938
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 938
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25 938
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
18 287
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 651
12
Транспорт и коммуникации
1 099 503
1
Автомобильный транспорт
1 092 174
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 092 174
022
Развитие транспортной инфраструктуры
17 744
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
104 445
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
114 754
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
855 231
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7 329
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

14 022
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 161
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
61 309
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 737
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
45 572
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34 402
1
Ауыл шаруашылығы
1 880
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
1 880
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 880
6
Жер қатынастары
14 621
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 621
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 621
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 901
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 901
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 901
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 938
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 938
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25 938
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 287
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 651
12
Көлiк және коммуникация
1 099 503
1
Автомобиль көлiгi
1 092 174
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 092 174
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
17 744
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
104 445
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
114 754
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
855 231
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7 329
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі