О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2020 года № 20379
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10407, опубликован 17 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11119, опубликован 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инновации
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 10 апреля 2020 года № 194
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности
Министра по инвестициям и
развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 49
Правила государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 13 сәуірде № 20379 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 49 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10407 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1119 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушысының
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 194 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 49 бұйрығымен
бекітілген
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта и оказания государственной услуги государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта.
2. Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта в Республике Казахстан осуществляется местными исполнительными органами городов Алматы, Павлодара, Усть-Каменогорска и Темиртау (далее - услугодатель).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) легкорельсовый транспорт - вид городского рельсового транспорта, характеризующийся меньшими, чем у метрополитена и железнодорожного транспорта, и большими, чем у трамвая скоростью сообщения и пропускной способностью;
2) городской рельсовый транспорт - вид транспорта (метрополитен, трамвай, легкорельсовый, монорельсовый транспорт), предназначенный для перевозки пассажиров по путям в границах города и пригородной зоне;
3) метрополитен - вид городского рельсового транспорта, осуществляющих регулярные социально значимые перевозки пассажиров и багажа по путям, изолированным (отделенным, не имеющим одноуровневых пересечений) от линий иных видов транспорта и прохода пешеходов к ним;
4) монорельсовый транспорт - вид городского рельсового транспорта, предназначенный для передвижения по одному рельсовому пути;
5) реестр - база данных, содержащая сведения о зарегистрированных транспортных средствах городского рельсового транспорта в Республике Казахстан;
6) трамвай - вид городского рельсового транспорта, предназначенный для перевозки пассажиров по заданным маршрутам в границах города.
4. Транспортные средства городского рельсового транспорта не подлежат государственной регистрации в случаях временного ввоза на территорию Республики Казахстан нерезидентами Республики Казахстан для ремонта.
Глава 2. Порядок государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта
5. Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта оказывается услугодателем:
1) по месту регистрации юридического лица в случае, если заявителем является юридическое лицо;
2) по месту регистрации в качестве налогоплательщика в случае, если заявителем являются физическое лицо, в том числе индивидуальный предприниматель.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасында қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуді Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының жергілікті атқарушы органдары жүзеге асырады (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жеңіл рельсті көлік – қатынау жылдамдығы мен өткізу қабілеті теміржол көлігі мен метрополитенге қарағанда төмен және трамвайға қарағанда жоғары екенін сипаттайтын қалалық рельстік көлік түрі;
2) қалалық рельстік көлік - қала шекарасындағы және қала маңы аймағындағы жолдар бойынша жолаушыларды тасымалдауға арналған көлік түрі (метрополитен, трамвай, жеңіл рельсті, монорельсті көлік);
3) метрополитен - көліктің өзге түрлерінің желілерінен және жаяу жүргіншілердің оларға өту жолынан оқшауланған (бөлінген, бір деңгейдегі қиылыстары жоқ) жолдар бойынша жолаушылар мен багажды әлеуметтік маңызы бар тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын қалалық рельстік көлік түрі;
4) монорельсті көлік - бір рельстік жолмен қозғалуға арналған қалалық рельстік көлік түрі;
5) тізілім - Қазақстан Республикасында тіркелген қалалық рельстік көліктің көлік құралдары туралы мәліметті қамтитын дерекқоры;
6) трамвай - қала шекарасында берілген маршруттар бойынша жолаушыларды тасымалдауға арналған қалалық рельстік көлік түрі.
4. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдары Қазақстан Республикасының резидент еместермен Қазақстан Республикасының аумағына жөндеу үшін уақытша әкелген жағдайда тіркелуге жатпайды.
2-тарау. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу тәртібі
5. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуді жергілікті атқарушы органдар:
1) егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылатын жағдайда, заңды тұлға тіркелген орны бойынша;
2) егер өтініш беруші жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкер болып табылатын жағдайда, салық төлеуші ретінде тіркелген орны бойынша жүзеге асырады.

6. Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) подает услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о регистрации (перерегистрации) транспортных средств городского рельсового транспорта, подтверждающий уплату регистрационного сбора, в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства", услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
7. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанный срок отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
8. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и оформляется свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – свидетельство) и (или) извещения об исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги который направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

6. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырыды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, қалалық рельстік көлік құралдарын тіркеу (қайта тіркеу) туралы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда, тіркеу алымының төленгенін растайтын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) және (немесе) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көлік құралдарының тізілімінен шығару туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді, ол көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жібереді.

9. Свидетельство выдается на каждую регистрируемую единицу транспортных средств городского рельсового транспорта.
10. Прошедшие государственную регистрацию транспортные средства городского рельсового транспорта подлежат внесению в реестр транспортных средств городского рельсового транспорта (далее – реестр) услугодателем по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
11. В случаях заключения договора имущественного найма (аренды, продажа), лизинга, доверительного управления имуществом, владелец транспортных средств городского рельсового транспорта уведомляет об этом услугодателя в произвольной форме заявления.
Услугодатель вносит указанные сведения в реестр.
12. Транспортные средства городского рельсового транспорта исключаются из реестра в случаях:
1) списания транспортных средств городского рельсового транспорта, его повреждения без восстановления;
2) отчуждения транспортных средств городского рельсового транспорта с последующим вывозом для использования за пределами Республики Казахстан.
13. Услугодатель вносит в реестр сведения о прекращении деятельности по эксплуатации транспортных средств городского рельсового транспорта.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
15. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа осуществляющего государственное управление и контрольные и надзорные функции в области транспорта, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес государственного органа непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации
транспортных средств
городского рельсового
транспорта
_________________________________________________________
(наименование услугодателя)
от ________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес или фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица, дата рождения, домашний адрес, телефон)
(сведения об услугополучателе автоматически подтягиваются через
государственную базу данных "Физические лица" или государственную базу
данных "Юридические лица")
Заявление
Прошу зарегистрировать транспортные средства городского рельсового
транспорта, принадлежащие на праве
_________________________________________________________________,
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
город _______________, улица ____________________
индивидуальный идентификационный номер, бизнес идентификационный
номер: ____________________________
контактные телефоны (факс), ________________
Перечень прилагается на ___ листах.
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации
транспортных средств
городского рельсового
транспорта
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Алматы, Павлодар, Усть-Каменогорск и Темиртау
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта и (или) извещения об исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.

9. Куәлік қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының әрбір тіркелетін бірлігіне беріледі.
10. Мемлекеттік тіркеуден өткен қалалық рельстік көліктің көлік құралдары осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қалалық рельстік көліктің көлік құралдары тізіліміне (бұдан әрі - тізілім) енгізілуге жатады.
11. Мүлікті жалға алу (жалдау, сату), лизинг, мүлікті сенімгерлік басқару шартын жасасқан жағдайларда, қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының иесі бұл туралы жергілікті атқарушы органдарын өтініш нысанында (өтініш нысаны еркін) хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы органдар аталған мәліметтерді тізілімге енгізеді.
12. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдары тізілімнен:
1) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын есептен шығару, оны қалпына келтірмей зақымдаған;
2) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын кейіннен Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде пайдалану үшін әкете отырып, иеліктен шығарған жағдайларда алынып тасталады.
13. Жергілікті атқарушы орган тізілімге қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын пайдалану жөніндегі қызметті тоқтату туралы мәліметтерді енгізеді.
14. Көрсетілетін қызмет беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызмет берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызмет берушінің, көлік саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2) тармақшасына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсететін мемлекеттік органның атына келіп түскен көрсетілетін қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
1-қосымша
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушіатауы)
(ұйым атауы, заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде) туған күні, үй мекенжайы, телефоны) (қызмет алушы туралы
ақпарат "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер қоры немесе "Заңды тұлға"
мемлекеттік деректер қоры арқылы автоматты түрде тартылады)
Өтініш
_____________________________________________________________________
меншік, мүліктік жалдау, жалға алу немесе лизинг) құқығында тиесілі қалалық
рельстік көліктің көлік құралдарын тіркеуді сұраймын.
Мекенжайы:
___________________________ қаласы___________________________________
Көшесі
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі:
____________________________________________________________________
____________
байланыс телефондары (факс)__________________________________________
Тізбе ____________________________________________ парақта қоса беріледі.
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
2-қосымша
"Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб – порталы, www.elicense.kz
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және (немесе) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.

Сбор за государственную регистрацию свидетельства транспортных средств городского рельсового транспорта взимается в порядке и размере, установленных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и составляет 0,25 месячного расчетного показателя, действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление;
2) документ, подтверждающий право собственности;
3) технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу транспортного средства городского рельсового транспорта.
Для исключения транспортных средств городского рельсового транспорта:
1) электронная копия заявления в произвольной форме;
2) акт о списании либо документа о повреждении, отчуждения транспортных средств городского рельсового транспорта с последующим вывозом для использования за пределами Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации
транспортных средств
городского рельсового
транспорта
____________________________________________________________________
(наименование услугодателя)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации транспортных средств
городского рельсового транспорта
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом Республики
Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан"
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование владельца, фамилия, имя, отчество (при наличии)
находящегося на праве,
___________________________________________________________________
(указать права на транспортные средства городского рельсового транспорта) и
подтверждает государственную регистрацию транспортных средств городского
рельсового транспорта ____________________________________заводской
номер _____________________________________________________________
инвентарный номер __________________________________________________
секция _____________________________________________________________
год постройки _______________________________________________________
Дата выдачи "___" _________ 20___ год.
Должностное лицо услугодателя ____________________
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации
транспортных средств
городского рельсового
транспорта
Форма
Реестр транспортных средств городского рельсового транспорта
Акимат
№ свидетельства
Дата выдачи
Собственник
Вид собственности
Арендатор
Срок аренды
1
2
3
4
5
6
7
Дата постройки
Нормативный срок службы
Дата последнего ремонта
Дата следующего ремонта
Техническое состояние
Место приписки
годен
списан
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 2 к приказу
от 10 апреля 2020 года № 194
Утверждены
приказом исполняющий
обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 333
Правила государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава

Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының куәлігін мемлекеттік тіркеу үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен және мөлшерде алынады және алым төленген күні қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Бюджетке тіркеу алымының сомасын төлеу қолма – қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) меншік құқығын растайтын құжат;
3) дайындаушы зауыттың қалалық рельстік көліктің көлік құралының әрбір бірлігіне арналған техникалық паспорты (формуляр).
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын алып тастау үшін:
1) еркін нысандағы өтініштің электрондық көшірмесі;
2) кейіннен Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде пайдалану үшін әкете отырып, Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын есептен шығару туралы акті не зақымдау, иеліктен шығару туралы құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
3-қосымша
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші атауы)
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы КУӘЛІК
Осы куәлік "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
_________________________________________________________________
_______________
(қалалық рельстік көліктің көлік құралдарына құқықтар
көрсетілсін)
құқығындағы_____________________________________________________
___________________________
(иесінің толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) берілді және
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
қалаалық рельстік көліктің көлік құралдарының мемлекеттік тіркелгенін растайды.
зауыттық нөмірі ______________________________________________________
мүкәммалдық нөмірі __________________________________________________
секциясы ____________________________________________________________
жасалған жылы __________________________________
Берілген күні 20___жылғы "___"_______
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы _______________________________
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімі
Әкімдік
Куәлік №
Берілген күні
Меншік иесі
Меншік түрі
Жалға алушы
Жалдау мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
Жасалған күні
Нормативтік қызмет ету мерзімі
Соңғы жөндеу күні
Келесі жөндеу күні
Техникалық жай-күйі
Тіркелген жері
жарамды
есептен шығарылған
8
9
10
11
12
13
14
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушысының
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 194 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
тқарушының
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 333 бұйрығымен
бекітілген
Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Правила государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава и оказания государственной услуги "Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (далее - Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава и оказания государственной услуги государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава.
2. Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и его залога, а также исключение из Государственного реестра подвижного состава предназначенного для перевозок пассажиров, багажа, грузов, грузобагажа и почтовых отправлений железнодорожным транспортом в Республике Казахстан, осуществляется территориальными органами Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – регистрирующий орган) в целях формирования единого государственного банка данных и соблюдения требований безопасности движения предусмотренных в Правилах безопасности на железнодорожном транспорте, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 334 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11602).
3. Государственной регистрации, перерегистрации вне зависимости от формы собственности, сферы и места применения, подлежат единицы подвижного состава.
4. Прошедший государственную регистрацию либо перерегистрацию подвижной состав подлежит внесению в Государственный реестр подвижного состава (далее – реестр) регистрирующим органом, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава
5. Государственная регистрация и перерегистрация подвижного состава осуществляется на равных основаниях и условиях для всех владельцев подвижного состава.
6. Подвижной состав подлежит государственной регистрации в течение тридцати рабочих дней с момента приобретения права собственности.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау және "Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау тәртібін және жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау мемлекеттік қызмет көрсетуді айқындайды.
2. Бірыңғай мемлекеттік деректер банкін қалыптастыру және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 334 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11602 болып тіркелген) теміржол көлігіндегі қауіпсіздік қағидаларында көзделген қозғалыс қауіпсіздігі талаптарын сақтау мақсатында жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді), сондай-ақ Қазақстан Республикасында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды, жүктерді, жүк-багажды және почта жөнелтілімдерін тасымалдауға арналған жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығаруды Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі-тіркеуші орган) жүзеге асырады.
3. Меншік нысанына, қолданылу саласы мен орнына қарамастан мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге жылжымалы құрам бірліктері жатады.
4. Мемлекеттік тіркеуден немесе қайта тіркеуден өткен жылжымалы құрамды тіркеуші орган осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы құрамның мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі-тізілім) енгізуге тиіс.
2-тарау. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) тәртібі
5. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу жылжымалы құрамның барлық иелері үшін тең негіздерде және шарттарда жүзеге асырылады.
6. Жылжымалы құрам меншік құқығын алған сәттен бастап отыз жұмыс күні ішінде тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады.

7. Государственная регистрация, перерегистрация подвижного состава осуществляется:
1) по месту регистрации юридического лица в случае, если заявителем является юридическое лицо;
2) по месту регистрации в качестве налогоплательщика в случае, если заявителем являются физическое лицо, в том числе индивидуальный предприниматель.
8. Физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) допускается подавать заявление на государственную регистрацию, перерегистрацию нескольких типов подвижного состава.
9. Услугополучатель, зарегистрировавшее подвижной состав, использует его со дня государственной регистрации, перерегистрации.
10. Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга) для получения которой услугополучатель подает через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) регистрирующему органу заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление) и заполняет перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации, перерегистрации, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Канцелярия регистрирующего органа в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственное структурное подразделение регистрирующего органа в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных замечаний.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава, подтверждения оплаты бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

7. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу:
1) егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылған жағдайда, заңды тұлғаның тіркелген жері бойынша;
2) егер өтініш беруші жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер болып табылған жағдайда, салық төлеуші ретінде тіркелген жері бойынша жүргізіледі.
8. Жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) жылжымалы құрамның бірнеше түрін мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге өтініш беруге жол беріледі.
9. Жылжымалы құрамды тіркеген көрсетілетін қызметті алушы оны мемлекеттік тіркелген, қайта тіркелген күннен бастап пайдаланады.
10. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы береді тіркеуші органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесін толтырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктер ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Тіркеуші органның кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Тіркеуші органның жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған ескертулердің толықтығын тексереді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы растауды көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алады.

11. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия регистрирующий орган в течение 1 (одного) рабочего дня отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
12. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, регистрирующим органом в течение 1 (одного) рабочего дня проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленными настоящими Правилами, и оформляется свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги который направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица регистрирующего органа.
13. Свидетельство выдается на каждую регистрируемую единицу подвижного состава.
14. Подвижной состав не подлежит государственной регистрации, перерегистрации в случаях:
1) временного ввоза на территорию Республики Казахстан нерезидентами Республики Казахстан для ремонта;
2) следования транзитом по территории Республики Казахстан;
3) временного ввоза на территорию Республики Казахстан, а также вывоза с территории Республики Казахстан нерезидентами Республики Казахстан для выгрузки и погрузки грузов.
15. Не допускается регистрация подвижного состава, впервые регистрируемого на территории Республики Казахстан, если остаточный срок службы составляет менее 60 % от назначенного срока службы с даты его постройки, за исключением подвижного состава, имеющего ограниченную номенклатуру перевозимых грузов, сезонность и узкое целевое назначение.
Для целей настоящего пункта под подвижным составом имеющий ограниченную номенклатуру перевозимых грузов, сезонность и узкое целевое назначение понимается подвижной состав:
вагон-хоппер: дозатор для горячих окатышей, для перевозки агломирата, зерновоз, цементовоз;
вагон-транспортер;
вагон-платформа: универсальная со съемным оборудованием;
вагон-цистерны для перевозки: кислот, фосфора, расплавленной серы; вагон думпкар;
вагон рефрежиратор;
ледник;
термос.
16. Основания для перерегистрации подвижного состава являются:
1) смена места регистрации юридического лица с одного города в другой город по территории Республики Казахстан;

11. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда тіркеуші орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда тіркеуші орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді, ол тіркеу органының уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
13. Куәлік жылжымалы құрамның әрбір тіркелетін бірлігіне беріледі.
14. Жылжымалы құрам:
1) Қазақстан Республикасының резидент еместері жөндеу үшін Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелген;
2) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен өткен;
3) Қазақстан Республикасының резидент еместері жүктерді түсіру және тиеу үшін Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелгенде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан әкеткен жағдайларда мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге жатпайды.
15. Тасымалданатын жүктердің шектеулі номенклатурасы бар маусымдылығы және шектеулі нысаналы мақсатқа арналған жылжымалы құрамды қоспағанда, қалған қызмет ету мерзімі жасалған күннен бастап белгіленген қызмет ету мерзімінен 60%-дан кем құрайтын болса, Қазақстан Республикасының аумағында алғашқы тіркелетін жылжымалы құрамды тіркеуге рұқсат етілмейді.
Осы тармақтың мақсаттары үшін тасымалданатын жүктердің шектеулі номенклатурасы, маусымдық және тар нысаналы мақсаты бар жылжымалы құрам деп жылжымалы құрам түсініледі:
вагон-хоппер: ыстық шекемтастарға арналған мөлшерлегіш, агломератты тасымалдауға арналған, астық тасушы, цемент тасушы;
вагон-транспортер;
вагон-платформа: алмалы-салмалы жабдығы бар әмбебап;
тасымалдауға арналған вагон-цистерналар: қышқылдар, фосфор, балқытылған күкірт; думпкар вагоны;
вагон рефрежиратор;
мұздақ;
термос.
16. Жылжымалы құрамды қайта тіркеу үшін негіздер:
1) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша заңды тұлғаның тіркелген орнын бір қаладан басқа қалаға ауыстыру;

2) переименования юридического лица;
3) в случаях изменения сведений подвижного состава ранее внесенным в реестр, осуществляется государственная перерегистрация подвижного состава с подтверждающими документами.
17. Государственная перерегистрация подвижного состава не производится в случаях передачи:
1) в доверительное управление либо имущественный наем иностранному лицу для дальнейшего использования за пределами Республики Казахстан;
2) в доверительное управление либо имущественный наем (аренду) на срок не более девяносто календарных дней.
18. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок государственной регистрации залога подвижного состава
19. Государственная регистрация залога подвижного состава осуществляется на равных основаниях и условиях для всех владельцев подвижного состава.
20. Регистрирующий орган для государственной регистрации залога подвижного состава ведет Государственный реестр залога движимого имущества согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и принимает меры по защите интересов залогодержателей, не допускает отчуждение заложенного подвижного состава без согласия залогодержателя.
21. Государственная регистрация залога подвижного состава является государственной услугой (далее – государственная услуга залога) для получения которой услугополучатель подает регистрирующему органу заявление через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и портал по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги залога, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги залога изложены в Стандарте государственной услуги залога по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия регистрирующий орган отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги залога с указанием даты получения результата государственной услуги залога.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги залога.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае обращения через портал услугополучателю направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица регистрирующего органа.
Канцелярия регистрирующего органа в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги залога осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственное структурное подразделение регистрирующего органа в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных замечаний.

2) заңды тұлғаны қайта атау;
3) тізілімге бұрын енгізілген жылжымалы құрамның мәліметтері өзгерген жағдайда, растайтын құжаттары бар жылжымалы құрамды мемлекеттік қайта тіркеу жүзеге асырылады.
17. Жылжымалы құрамды мемлекеттік қайта тіркеу:
1) Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерде одан әрі пайдалану үшін шетелдік тұлғаға сенімгерлік басқаруға не мүліктік жалдауға;
2) күнтізбелік тоқсан күннен аспайтын мерзімге сенімгерлік басқаруға не мүліктік жалдауға (жалға алуға) берген кезде жүргізілмейді.
18. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
3-тарау. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) тәртібі
19. Жылжымалы құрамның кепілін тіркеу жылжымалы құрамның барлық иелері үшін тең негіздерде және шарттарда жүзеге асырылады.
20. Тіркеуші орган жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жылжымалы мүлік кепілінің мемлекеттік тізілімін жүргізеді және кепіл ұстаушылардың мүдделерін қорғау жөнінде шаралар қабылдайды, кепілге салынған жылжымалы құрамды кепіл ұстаушының келісімінсіз иеліктен шығаруға жол бермейді.
21. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кепілі) болып табылады, оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркеуші органға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және портал арқылы өтініш береді.
Кепілдің мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ кепілдің өзге де мәліметтерді қамтитын кепілдің мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кепілдің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда тіркеуші орган өтінішті одан әрі қараудан бас тартады және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың түпнұсқасынан электрондық көшірмелерді шығарады, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, кепілдің мемлекеттік қызметін көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау күні кепілдің мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын растайтын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" тіркеуші органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Тіркеуші органның кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және кепілдің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Тіркеуші органның жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған ескертулердің толықтығын тексереді.

22. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное структурное подразделение регистрирующего органа в указанные сроки отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью ЭЦП уполномоченного лица регистрирующего органа.
23. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, регистрирующим органом в указанные сроки проверяется достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений требованиям, установленными настоящими Правилами, и оформляется свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги залога.
При обращении услугополучателя через портал, результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" кабинет пользователя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица регистрирующего органа.
24. Решение о государственной регистрации залога, изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога либо отказ регистрирующим органом принимается в соответствии со статьями 10, 11, 16, 17 и 19 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества".
25. Услугополучатель для регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога направляет заявления через портал и (или) Государственную корпорацию по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
26. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 4. Порядок исключения из Государственного реестра подвижного состава
27. Подвижной состав исключается из реестра в случаях:
1) списания подвижного состава, его повреждения без восстановления;
2) ликвидации либо прекращения деятельности юридического лица либо индивидуального предпринимателя, зарегистрировавших подвижной состав;
3) прекращения действия документа, подтверждающего право собственности, либо договора имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом.
28. При исключении подвижного состава из реестра собственник и/или владелец, представляют регистрирующему органу через портал заявление для регистрации, акт о списании в произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга.

22. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда тіркеуші органның жауапты құрылымдық бөлімшесі көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады және тіркеуші органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жібереді.
23. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, тіркеуші орган көрсетілген мерзімде ұсынылған құжаттардың анықтығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не кепілдің мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тіркеуші органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында пайдаланушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
24. Кепілді мемлекеттік тіркеу, тіркелген кепілге өзгерістер, толықтырулар және тоқтату туралы шешімді не бас тартуды тіркеуші орган Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы заңның 10, 11, 16, 17 және 19-баптарына сәйкес қабылдайды.
25. Көрсетілетін қызметті алушы тіркелген кепілге өзгерістерді, толықтыруларды тіркеу және оны тоқтату үшін осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті портал және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы жібереді.
26. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
4-тарау. Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару тәртібі
27. Жылжымалы құрам:
1) жылжымалы құрамды есептен шығару, оны қалпына келтірмей зақымдаған;
2) жылжымалы құрамды тіркеген заңды тұлға не дара кәсіпкер таратылған не қызметін тоқтатқан;
3) меншік құқығын растайтын құжаттың не мүлікті мүліктік жалдау (жалдау), лизинг не сенімгерлікпен басқару шартының қолданылуы тоқтатылған жағдайларда тізілімнен шығарылады.
28. Жылжымалы құрамды тізілімнен шығарған кезде меншік иесі және/немесе иеленуші мемлекеттік корпорация, портал арқылы тіркеуші органға тіркеу үшін өтінішті, жылжымалы құрамды еркін нысанда есептен шығару туралы актіні не жылжымалы құрамның зақымданғаны және/немесе жоғалғаны туралы құжатты не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг шартын ұсынады.

29. Регистрирующий орган вносит в реестр сведения об исключении подвижного состава и направляет соответствующее уведомление заявителю.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) по вопросам оказания государственных услуг
30. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа осуществляющего государственное управление и контрольные и надзорные функции в области железнодорожного транспорта, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

29. Тіркеуші орган жылжымалы құрамды шығару туралы мәліметтерді Тізілімге енгізеді және өтініш берушіге тиісті хабарлама жібереді.
5-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызмет берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызмет берушінің, теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.

Государственная регистрация грузового, пассажирского, специального подвижного состава осуществляется на бесплатной основе, за исключением государственной регистрации тягового, а также моторвагонного подвижного состава, оказываемой на платной основе. Регистрационный сбор оплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет:
1) за регистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя (далее – МРП), действующего на дату оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 0,25 МРП действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз электронного парвительства.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление;
2) перечень парка подвижного состава;
3) электронная копия документа, подтверждающий право собственности, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом;
4) электронная копия технического паспорта (формуляра) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава.
Для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
акт о списании произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Жүк, жолаушылар, арнайы жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу ақылы негізде көрсетілетін тартқыш, сондай-ақ моторвагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеуді қоспағанда, тегін негізде жүзеге асырылады. Тіркеу алымы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жергілікті бюджетке төленеді:
1) тіркеу үшін – алым төленетін күні қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданыста болған 0,25 АЕК.
Алым сомасын төлеу қолма – қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.miid.gov.kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде орналастырылған.
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
3) меншік құқығын растайтын құжат не мүлікті мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг не сенімгерлікпен басқару шартының электрондық көшірмесі;
4) дайындаушы зауыттың жылжымалы құрамның әрбір бірлігіне арналған техникалық паспортының (формулярының) электрондық көшірмесі.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жылжымалы құрамды есептен шығару туралы еркін нысандағы акт не жылжымалы құрамның зақымдануы және/немесе жоғалуы туралы құжат, не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг шарты.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для государственной регистрации, перерегистрации подвижного состава, требованиям, установленным настоящим Правилам;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) подвижного состава;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) подвижного состава;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 5
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации)
подвижного состава и его
залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации (перерегистрации)
подвижного состава
ТК_____Серия _____№ _____
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом Республики
Казахстан "О железнодорожном транспорте"
______________________________________________________________
______________________________________________________________,
(полное наименование владельца, фамилия, имя,отчество (при наличии)
находящегося на праве __________________________________________
_______________________________________________________________
(указать права на подвижной состав) и подтверждает государственную
регистрацию подвижного состава
___________________________________________________________типа
Категории _____________________________________________________
_________________________________________________________серия,
род вагона______________________________________________________
_______________________________________________________________
заводской номер _________________________________________________
нвентарный номер _______________________________________________
секция _________________________ год постройки _________________ с
"__" ____________ 20 __ года.
Настоящее свидетельство применяется во всех предусмотренных
законодательством Республики Казахстан случаях и предъявляется вместе с
документом, удостоверяющим владельца подвижного состава, подлежит
замене в случае изменения приведенных в немсведений.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата выдачи "__" _________ 20 __ год.
Должностное лицо уполномоченного органа ___________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 6
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации)
подвижного состава и его
залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
Государственный реестр залога движимого имущества
№ записи
№ реестра
Предмет залога
Залогодержатель
Залогодатель
Фамилия, имя, отчество (при наличии), местожительство, дата рождения физ. лица; местонахождение наименование, регистрация № юридического лица
Фамилия, имя, отчество (при наличии), местожительство, дата рождения физического лица; местонахождение, наименования регистрации № юридического лица
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма залога
Действие договора
Возникновение обременения
Прекращение обременения
Особые отметки регистратора
тенге
доллар
Наименование и № документа, дата и место заключения
Дата и время (час и минута) регистрации. №; фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись регистратора
Наименование и № документа, дата и место заключения.
Дата и время (час и минута) регистрации. №; фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись регистратора
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 7
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации)
подвижного состава и его
залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
_______________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель
(фамилия, имя, отчество (при наличии), место – жительство;
место – нахождение, наименование:
____________________________________________________________________
Залогодержатель
(фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительство, место – нахождение, наименование:
___________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:____________
____________________________________________________________________
Дата заключения договора_____________________________________________
Место заключения договора____________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества)____________
____________________________________________________________________
Стоимость заложенного имущества _____________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом _______________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании: залогодателя
_______________________ залогодержателя ______________________________
Допустимость его использования: да, нет
Сведения о перезалоге: да, нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем
выдан) ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подпись заявителя или его представителя
(при ее наличии): ____________________________
Адрес электронной почты заявителя (при наличии): _______________________
Перечень и описание грузового и пассажирского подвижного состава, являющегося предметом залога
№ п/п
Категория вагона
Заводской номер вагона
Инвентарный номер вагона парка вагонов для грузового и пассажирского подвижного состава
Дата постройки
Сведения о регистрации подвижного состава
Вид права обладания
Номер свидетельства
Дата регистрации
1
2
3
4
5
6
7
8
Перечень и описание тягово - моторовагонного и специального подвижного состава, являющегося предметом залога
№ п/п
Серия тягово – моторвагонного и специального подвижного состава
Заводской номер тягово – моторвагонного и специального подвижного состава
Дата постройки
Сведения о регистрации подвижного состава
Вид права обладания
Номер свидетельства
Дата регистрации
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 8
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного состава и
его залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги

1) жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті және (немесе) оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың дұрыс еместігі анықталғанда;
2) өтініш берушінің және (немесе) ұсынылған материалдардың, жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты оның негізінде өтініш беруші жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болса;
4) өтініш берушіге қатысты жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғанда;
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
5-қосымша
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы КУӘЛІК
КБИ____ Сериясы _____ № ________
Осы куәлік "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес _______________________________________________________________
құқығындағы (жылжымалы құрамына құқығы көрсетілсін)
___________________________________________________________________
Берілді
(иесінің толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде) және
___________________________________________________________________
үлгісіндегі санаты ____________________________________________________
сериясы, вагон түрі ___________________________________________________
зауыт нөмірі _________________________________________________________
түгендеу нөмірі ______________________________________________________
секциясы____________________________________________________________
жасалған жылы ______________________________________________________
20__ жылғы "__" ________ бастап жылжымалы құрамның мемлекеттік
тіркелгенін растайды.
Осы куәлік Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық
жағдайларда қолданылады және жылжымалы құрамның иесін куәландыратын
құжатпен бірге көрсетіледі, ондағы келтірілген мәліметтер өзгерген жағдайда
ауыстыруға жатады.
____________________________________________________________________
Берілген күні 20__ жылғы "___" ________________
Уәкілетті органның лауазымды адамы_________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
6-қосымша
Жылжымалы мүлік кепілінің мемлекеттік тізілімі
Жазбаның №
Тізілімнің №
Кепілдің мәні
Кепіл ұстаушы
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) тұрғылықты жері, туылған күні; заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) тұрғылықты жері, туылған күні; заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кепілдің сомасы
Шарттың қолданысы
Ауыртпалықтың туындауы
Ауыртпалықтың жойылуы
Тіркеушінің ерекше белгілері
теңге
доллар
Құжаттың атауы және №, жасалған күні мен орны
Күні және уақыты (сағат және минут), тіркеу №, тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) және қолы
Құжаттың атауы және №, жасалған күні мен орны
Күні және уақыты (сағат және минут), тіркеу №, тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) және қолы
6
7
8
9
10
11
12
13
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
7-қосымша
_______________________________________________________________
тіркеуші органның атауы
№ ____ өтініш
Кепіл беруші
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты орны;
орналасқан жері, атауы:
_______________________________________________________________
Кепіл ұстаушы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты орны, орналасқан жері:
_____________________________________________________________
Жылжымалы мүліктің кепіл шартын тіркеуді сұраймын:___________
____________________________________________________________________
Шарт жасалған күн _____________________________________________
Шартты жасасу орны ____________________________________________
Кепіл заты туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)________
____________________________________________________________________
Кепілге салынған мүліктің құны _____________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы ____________
Шарттың қолданылу мерзімі __________________________________________
Кепілге салынған мүлік: кепіл берушінің _______________________ кепіл
ұстаушының ________________иелігінде және пайдалануында қалады
Оны пайдалану мүмкіндігі: иә, жоқ
Қайта кепілге қою туралы мәлімет: иә жоқ (керек емесін сызыңыз)
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің немесе оның өкілінің қолы: ____________________________
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы (бар болса): ________________
Кепіл болып табылатын жүк және жолаушы жылжымалы құрамның сипаттамасы және тізбесі
Р/с №
Санаты
Зауыт нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
Жылжымалы құрамдардың тіркеу туралы мәлімет состава
Иелену құқығының түрі
Куәліктің нөмері
Куәліктің күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Кепіл болып табылатын тартымды-моторвагонды және арнайы жылжымалы құрамның сипаттамасы және тізбесі
Р/с №
Санаты
Зауыт нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жылжымалы құрамдардың тіркеу туралы мәлімет состава
Иелену құқығының түрі
Куәліктің нөмері
Куәліктің күні
1
2
3
4
5
6
7
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
8-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
При регистрации, изменений, дополнений и прекращении залога:
1) через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" – 2 (два) рабочих дня;
2) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz. – 1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Сбор за государственную регистрацию залога подвижного состава, изменения, дополнения и прекращение зарегистрированного залога подвижного состава оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации по ставком сбора установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
для физических лиц 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
для юридических лиц – 5 (пять) МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз электронного правительства.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
7
График работы
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Кепілді тіркеу, өзгерті, толықтыру және тоқтату кезінде:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы – 2 (екі) жұмыс күні;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы – 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің нысаны - электрондық.
Мемлекеттік корпорация нәтижелерді бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті алушыға одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу, жылжымалы құрамның тіркелген кепілін өзгерту, толықтыру және тоқтату үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді және:
жеке тұлғалар үшін 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
заңды тұлғалар үшін-5 (бес) АЕК.
Алым сомасын төлеу қолма – қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.miid.gov.kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде орналастырылған.
7
Жұмыс кестесі
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;

2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
3) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации залога подвижного состава:
1) в Государственную корпорацию:
заявление;
документ, подтверждающий полномочия представителя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора;
договор о залоге или договор, содержащий условия залога.
2) на портал:
заявление;
При направлении заявления посредством портала оплата в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
Для регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога:
заявление через портал и (или) Государственную корпорацию.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) отсутствует полнота заполнения заявления о регистрации залога;
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям статьи 9 Закона Республики Казахстан "О регистрации залога движимого имущества";
3) с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога подвижного состава.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг:1414.
Приложение 9
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного состава и
его залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка об отказе в приеме документов

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
3) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
нысан бойынша;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
кепіл туралы шарт немесе кепіл талаптарын қамтитын шарт.
2) порталға:
өтініш;
Өтінішті портал арқылы жіберген кезде жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Тіркелген кепілді өзгерту, толықтыру және тоқтату үшін:
портал және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) егер кепіл туралы шартта кепіл нысанасы, оны бағалау, кепіл міндеттемесінің мәні, мөлшері мен орындалу мерзімі туралы мәліметтер болмаса, кепілге салынған мүліктің тараптардың қайсысында екендігі және оны пайдалануға жол берілетіндігі туралы нұсқау болмаса;
2) кепілді тіркеу туралы өтініш "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабындағы талаптарға сәйкес келмесе;
3) кепілді тіркеу туралы өтінішпен қатысы жоқ адам жүгінсе;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжат болмаса.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал арқылы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
9-қосымша
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах" отдел №__ филиала (с указанием адреса)
Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Государственная
регистрация залога подвижного состава" ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах по одному для каждой стороны.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (работника услугодателя) (подпись),
телефон__________
Получил: (фамилия, имя, отчество (при наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год.
Приложение 10
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного состава и
его залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
Форма
_____________________________________________________
(наименование услугодателя)
Свидетельство
о государственной регистрации залога подвижного состава
№ __ от "__" _________ 20 __ год.
Выдано
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(реквизиты залогодержателя или уполномоченного представителя залогодержателя)
Подтверждение того, что в отношении движимого имущества:
Вид имущества
Реестровый номер
Описание предмета залога
Количество подвижного состава
Стоимость
Примечание
зарегистрирован залог, право залогодержателя:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), место – жительство, дата и год
рождения)
___________________________________________________________________
(физические лица, место – нахождение, наименование и регистр. номер
юридического лица) на предмет залога
___________________________________________________________________
(описание предмета залога) возникло на основании договора о залоге
_______________________________________ (дата заключения договора)
зарегистрированного ________________ и включающего следующие основные
(дата и номер регистрации) условия:
_____________________________________________________________________
(размер, срок исполнения основного обязательства и другие условия залога)
Право _____________ залогодателя ________________________________
(вид права)
(фамилия имя отчество (при наличии), место – жительство, дата и год рождения)
___________________________________________________________________
(физические лица, место – нахождение, наименование и регистрационный
номер юридического лица) подтверждено
__________________________________________________________________
(наименование, дата принятия, дата и № регистрации
___________________________________________________________________
правоустанавливающего документа на предмет залога)
Руководитель
__________________________________ _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), (подпись)
___________________________________________________________________
Примечание: 1.
При утрате (повреждении) свидетельства правообладатель подает заявление
в регистрационный орган с указанием причины утраты (повреждения) свидетельства.
Приложение 11
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) подвижного состава и
его залога, а также исключения из
Государственного реестра
подвижного состава
Форма
_______________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление № ______
Залогодатель_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный
номер физического лица; наименование, бизнес идентификационный номер
юридического лица) __________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _________ серия ________№
выдан _____________________________________дата выдачи
__________________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон ______________________________________________
Банковские реквизиты залогодателя
____________________________________________________________________
От имени которого действует __________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный
номер физического лица или наименование и бизнес идентификационный
номер юридического лица)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _________№ ________
выдан __________________________________ дата выдачи__________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банковские реквизиты залогодержателя
____________________________________________________________________
От имени которого действует __________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение или прекращение
залога:______________________________________________________________
(ненужное зачеркнуть)
Регистрационный номер залога движимого имущества, присвоенный
регистрирующим органом (за исключением случаев регистрации изменений и
дополнений на основании договора об одновременной передаче активов и
обязательств) ________________________________________________________
________________________
описание вносимых изменений и дополнений или основания прекращения залога
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
В случае внесения изменений и/или дополнений в договор залога:
Дата заключения договора _____________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества)
___________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом _____________
Срок действия договора _____________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________ залогодержателя __________________
Допустимость его использования: Да / Нет (ненужное зачеркнуть) Сведения о
перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Необходимо ли свидетельство о государственной регистрации: Да/Нет
(ненужное зачеркнуть)
Подпись залогодателя или его представителя
__________________________________________________________________
Подпись залогодержателя (представителя):
_____________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20 __ года

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) ....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) (қолы)
Телефон:
Алдым: (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жыл "___" _________
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Жылжымалы құрамның кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20__ жылғы "___" ___________ № _____
____________________________________________________________________
кепіл ұстаушының немесе кепіл ұстаушының уәкілетті
____________________________________________________________________
өкілінің деректемелері) ____________________________________________________ берілді.
Жылжымалы мүлікке қатысты кепіл тіркелгенін растау:
Мүлік түрі
Тізілім нөмірі
Кепіл затының сипаттамасы
Жылжымалы құрам саны
Құны
Ескертпе
Кепіл ұстаушының құқықтары: ________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) тұрғылықты жері, туылған күні мен жылы)
Мекенжайы: ____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және заңды
____________________________________________________________________
тұлғаның тіркеу нөмірі)
____________________________________________________________________
Кепіл заты _________________________________________________________
(кепіл затының сипаттамасы) _____________________________________ кепіл
туралы шарттың негізінде (шартты жасасу күні) пайда
болды _____________________________________ тіркелген және мынадай негізгі
(тіркелу күні мен нөмірі) шарттарды
қамтиды _____________________________________________________________
(негізгі міндеттеменің орындалу мөлшері, мерзімі және кепілдің өзге
____________________________________________________________________
де шарттары)
Кепіл берушінің құқықтары __________________________________________
(құқық түрі)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) тұрғылықты орны,
туылған күні және жылы;
____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері және тіркеу нөмірі)
____________________________________________________________________
(кепіл затына құқық белгілеуші құжаттың атауы,
____________________________________________________________________
қабылдау күні, тіркеу күні мен №)
___________________________________________________________ расталды
Басшы _____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (қолы)
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескерту:
1. Куәлік себептерін көрсете отырып, тіркеу органына өтініш береді жоғалған
(бүлінген) кезде құқық иеленуші куәліктің жоғалу (бүліну).
Жылжымалы құрамды және
оның кепілін мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), сондай-ақ
Мемлекеттік жылжымалы құрам
тізілімінен алып тастау
қағидаларына
11-қосымша
_________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
№ _____ Өтініш
Кепіл беруші______________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендіру
нөмірі; атауы, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________ сериясы _________
№___________________
___________________________ берілді, берілген күні
__________________________________
(құжатты берген органның атауы)
Почталық мекенжайы, телефон
_____________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері
_______________________________________________ атынан әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
____________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы_____________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендіру
нөмірі немесе атауы немесе заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________ сериясы _________
№___________________
___________________________ берілді, берілген күні
__________________________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефон
_____________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері
_____________________________________________
______________________________________________________________
атынан әрекет етеді (уәкілетті өкілдің деректемелері)
____________________________________________________________________
_____________
___________________________________________________________________
негізінде (өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері) сызып тастау)
Тіркеуші орган берген жылжымалы мүлік кепілінің тіркеу нөмірі (активтер мен
міндеттемелерді бір уақытта беру туралы шарт негізінде өзгерістер мен толықтыруларды
тіркеу жағдайларын қоспағанда)
____________________________________________________ енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулардың сипаттамасы немесе кепілді тоқтату негізі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кепіл шартына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген жағдайда:
Шарттың жасалған күні_____________________________________________
Кепілдің мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)
____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы____________________
Шарттың қолданылу мерзімі _________________________________________
Кепілге салынған мүлік______________________________________________
кепіл берушінің _______________________________________________кепіл
ұстаушының иелігінде және пайдалануында қалады
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе:Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
Кепіл берушінің немесе оның өкілінің қолы
____________________________________________________________________
Кепіл ұстаушының (өкілінің) қолы:____________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ жылғы _______________