Об утверждении проверочных листов в сферах естественных монополий (услуг аэропортов и аэронавигации) и за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно значимого рынка (услуг аэропортов)
Совместный приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 297 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2020 года № 20718. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 665 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 103.
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.11.2022 № 665 и и.о. Министра национальной экономики РК от 30.11.2022 № 103 (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии со статьями 141 и 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) проверочный лист в сферах естественных монополий (услуг аэропортов и аэронавигации), согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно значимого рынка (услуг аэропортов), согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
____________________К. Ускенбаев
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 297
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 мая 2020 года № 40
Проверочный лист
в сферах естественных монополий (услуг аэропортов и аэронавигации) ____________
_______________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
_______________________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
_______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов)
_______________________________________________________________________________
контроля
_______________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки с посещением субъекта (объекта) контроля _________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№, дата Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Доведение до сведения потребителя информации об утверждении тарифа не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до его введения в действие
2
Соблюдение требований не передавать принадлежащее на праве собственности или ином законном основании имущество, используемое в технологическом цикле при производстве и (или) предоставлении регулируемой услуги, в доверительное управление, имущественный наем (аренду), включая лизинг
3
Не уступать право требования, связанное с предоставляемой регулируемой услугой, за исключением уступки права требования специальной финансовой компании по сделкам проектного финансирования и секьюритизации, при условии, что это не приведет к повышению тарифа
4
Соблюдение требований не включать в тариф затраты, не связанные с предоставлением регулируемой услуги
5
Соблюдение требований по недопущению признания коммерческой тайной любую информацию, предоставленной субъектом естественной монополии для утверждения тарифа и при исполнении обязанностей
6
Ведение раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг и в целом по деятельности, не относящейся к регулируемым услугам
7
Заключение в соответствии с типовыми договорами индивидуальных договоров с потребителями на каждый вид предоставляемых регулируемых услуг
8
Информирование потребителей о тарифе, его изменении
9
Соблюдение требований об отчуждении имущества, используемого в технологическом цикле при производстве и (или) предоставлении регулируемой услуги, на торгах, за исключением случаев передачи имущества в собственность государства
10
Наличие разработанной и утвержденной методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг субъектов естественных монополий
11
Соблюдение требований о наличии согласия уполномоченного органа на:

Табиғи монополиялар салаларындағы (әуежайлар мен аэронавигация қызметтері) және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің баға белгілеу тәртібінің (әуежайлар қызметтері) және міндеттерінің сақталуын тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 15 мамырдағы № 297 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 40 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 мамырда № 20718 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 665 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 103 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.11.2022 № 665 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.11.2022 № 103 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141 және 143-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес әуежайлар мен аэронавигация қызметтері саласындағы табиғи монополиялар салаларындағы тексеру парағы;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес әуежайлар қызметтері саласындағы қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің баға белгілеу тәртібінің және міндеттерінің сақталуын тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
Қ. Өскенбаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрі міндетін атқарушының
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 297 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 19 мамырдағы
№ 40 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Тексеру парағы
_________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
_____ табиғи монополиялар салаларындағы (әуежайлар мен аэронавигация қызметтері)
138-бабына сәйкес
___________________________________________________________ қатысты бақылау
субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді тағайындау туралы акт ____
______________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Тарифті бекіту туралы ақпаратты ол қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей тұтынушының назарына жеткізу
2
Реттеліп көрсетілетін қызметті өндіру және (немесе) ұсыну кезінде технологиялық циклде пайдаланылатын, меншік құқығымен немесе өзге де заңды негізде тиесілі мүлікті сенімгерлік басқаруға, лизингті қоса алғанда, мүліктік жалдауға (жалға) беруге тыйым салуды сақтау
3
Тарифтің жоғарлауына алып келмеген жағдайда, арнайы қаржы копаниясының жобалық қаржыландыру және секьюритилендіру мәмілелері бойынша талап ету құқығын басқаға беруді қоспағанда, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметке байланысты талап ету құқығын басқаға бермеу
4
Реттеліп көрсетілетін қызметті ұсынумен байланысты емес шығындарды тарифке қоспауға талабын сақтау
5
Тарифті бекіту үшін көзделген міндеттерді орындау кезінде табиғи монополия субъектісі ұсынған кез келген ақпаратты коммерциялық құпия деп тануға жол бермеу бойынша шектеуді сақтау
6
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша және жалпы алғанда реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын өзге де қызмет бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүргізу
7
Үлгі шарттарға сәйкес ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түріне тұтынушылармен жеке шарттар жасасу
8
Тариф, оның өзгергені туралы тұтынушыларға хабарлау
9
Мүлікті мемлекет меншігіне беру, жағдайларын қоспағанда, реттеліп көрсетілетін қызметті өндіру және (немесе) ұсыну кезінде технологиялық циклде пайдаланылатын мүлікті сауда-саттықта иеліктен шығару талаптарын сақтау
10
Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістерінің, шығындары мен тартылған активтерінің бөлек есебін жүргізудің әзірленген және бекітілген әдістемесінің болуы
11

1) совершение сделок с имуществом, используемым для предоставления регулируемой услуги;
2) реорганизацию или ликвидацию
12
Предоставление регулируемой услуги по тарифу
13
Не устанавливать дополнительных требований, не относящихся к предоставляемой регулируемой услуге
14
Соблюдение требований о предоставлении потребителям равных условий доступа к регулируемой услуге
15
Соблюдение требований о предоставлении потребителям доступа к регулируемой услуге, за исключением следующих случаев:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей субъекта естественной монополии, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей субъекта естественной монополии или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги
16
Соблюдение требований об исполнении утвержденной тарифной сметы
17
Соблюдение требований об обращении в уполномоченный орган с заявлением о включении в Государственный регистр субъектов естественных монополий, об исключении из него, о внесении изменений и (или) дополнений в него
18
Соблюдение требований при утверждении тарифа с применением стимулирующего метода тарифного регулирования ежегодно в срок не позднее 1 (первого) мая отчетного периода представлять в уполномоченный орган, иной государственный орган либо местный исполнительный орган отчеты о фактически достигнутых за отчетный год доходах, расходах, соблюдении показателей качества и надежности регулируемых услуг, достижении показателей эффективности деятельности субъектов естественных монополий
19
Наличие направленного уведомления об осуществлении субъектом естественной монополии деятельности, не относящейся к регулируемым услугам, в уполномоченный орган в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня осуществления деятельности
20
Соблюдение требований после опубликования в периодическом печатном издании объявления о дате и месте проведения публичных слушаний представить по требованию участников публичных слушаний:
1) проекты тарифа и тарифной сметы;
2) информацию о причинах изменения тарифа с экономически обоснованными расчетами
21
Соблюдение ограничений на предъявление потребителю дополнительных требований, кроме соблюдения технических условий на подключение к сетям субъекта естественной монополии или увеличения объема регулируемой услуги
22
Соблюдение требований при предоставлении доступа к регулируемой услуге не ограничивать деятельность потребителя по увеличению объема регулируемой услуги
23
Соблюдение ограничений на требование согласования проекта строительства на соответствие техническим условиям на подключение к сетям субъекта естественной монополии или увеличение объема регулируемой услуги
24
Информирование уполномоченного органа за месяц до проведения отчета перед потребителями
25
Предоставление по требованию потребителей информации о тарифе, качестве регулируемой услуги, об условиях предоставления регулируемой услуги
26
Публикация объявления о предстоящем проведении отчета субъектом естественной монополии, включенным в республиканский раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, - в периодическом печатном издании, выпускаемом не реже одного раза в неделю и распространяемом на всей территории Республики Казахстан, не позднее чем за 15 (пятнадцать) рабочих дней до его проведения
27
Информирование уполномоченного органа о тарифе, его изменении не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до введения его в действие
28
Размещение ежеквартально на своем интернет-ресурсе либо в случае его отсутствия представление уполномоченному органу для размещения на его интернет-ресурсе информации о резерве, наличии свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, субъекта естественной монополии
29
Наличие направленной информации в уполномоченный орган субъектом естественной монополии малой мощности до реорганизации или ликвидации не менее чем за 10 (десять) календарных дней о своем намерении совершить указанные действия
30
Соблюдение требований по обращению в уполномоченный орган с заявкой для утверждения тарифа
31
Направление ежегодно, в срок до 31 декабря для сведения уполномоченному органу перечня закупаемых субъектом естественной монополии товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифа с применением затратного метода тарифного регулирования (далее – Перечень) на следующий календарный год, утвержденным приказом первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности
32
Соблюдение требований до публикации объявления, о проведении тендера, утверждать тендерную документацию, а также состав тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии
33
Наличие нечетного и не менее 3 (трех) членов тендерной комиссии
34
Соблюдение требований по вхождению в состав тендерной комиссии председателя, заместителя председателя и членов тендерной комиссии
35
Указание причины отсутствия кого-либо из членов тендерной комиссии на заседании тендерной комиссии по производственной или другой причине в протоколе заседания тендерной комиссии и ссылка на документ, подтверждающий данный факт
36
Соблюдение требований по осуществлению секретарем тендерной комиссии следующих функций:

1) реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін пайдаланылатын мүлікпен мәмілелер жасауға;
2) қайта ұйымдастыруға немесе таратуға уәкілетті органның келісімінің болу талаптарын сақтау
12
Тариф бойынша реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну
13
Ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметке жатпайтын қосымша талаптарды белгілемеу
14
Тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметке қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну туралы талабын сақтау
15
Мынадай жағдайларды қоспағанда, тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметке қол жеткізуді ұсыну туралы талаптарды сақтау:
1) реттелетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті табиғи монополия субъектісі желілерінің бос және қолжетімді қуаттары, сыйымдылықтары, орындары, өткізу қабілеті болмаған;
2) табиғи монополия субъектісі желілерінің немесе реттелетін қызметті ұсыну үшін қажетті өзге де мүліктің болмауы
16
Бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы талабын сақтау
17
Уәкілетті органға Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы, одан шығару туралы, оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтінішпен жүгіну туралы талабын сақтау
18
Тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін қолдана отырып тарифті бекіту кезінде талабын сақтау жыл сайын есепті кезеңнің 1 (бірінші) мамырынан кешіктірмей уәкілетті органға, өзге мемлекеттік органға не жергілікті атқарушы органға есепті жыл ішінде нақты қол жеткізілген кірістер, шығыстар, реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерін сақтау, табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділік көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы есептерді ұсыну
19
Табиғи монополия субъектісі реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызметті жүзеге асырған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде бұл жөнінде уәкілетті органға жіберілген келісімінің болуы
20
Мерзімді баспасөз басылымында жария тыңдауларды өткізу күні мен орны туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін жария тыңдауларға қатысушылардың талабы бойынша:
1) тарифтің және тарифтік сметаның жобаларын;
2) экономикалық негізделген есептермен тарифтің өзгеру себептері туралы ақпаратты ұсыну талабын сақтау
21
Табиғи монополия субъектісінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды сақтаудан немесе реттеліп көрсетілетін қызметтің көлемін ұлғайтудан басқа, тұтынушыға қосымша де талаптарды қою бойынша шектеуді сақтау
22
Реттеліп көрсетілетін қызметке қолжетімділік ұсынылған кезде реттеліп көрсетілетін қызметтің көлемін ұлғайту бойынша тұтынушының қызметін шектетпеу талаптарын сақтау
23
Құрылыс жобасының табиғи монополия субъектісінің желілеріне қосуға немесе реттеліп көрсетілетін қызметтің көлемін ұлғайтуға арналған техникалық шарттарға сәйкестігіне келісуді талап етуге шектеуді сақтау
24
Тұтынушылар алдында есеп беруді өткізгенге дейін бір ай бұрын уәкілетті органды хабардар ету
25
Тұтынушылардың талап етуі бойынша тариф, реттеліп көрсетілетін қызметтің сапасы туралы, реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну шарттары туралы ақпарат беру
26
Алда есеп беруді өткізу туралы хабарландыруды Табиғи монополиялар субъектілері мемлекеттік тіркелімінің республикалық бөліміне енгізілген табиғи монополия субъектісінің аптасына кемінде бір рет шығарылатын және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында ол өткізілгенге дейін 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жариялауы
27
Уәкілетті органды тариф, оның өзгеруі туралы ол қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей хабардар ету
28
Табиғи монополия субъектісінің резерві, бос және қол жетімді қуаттарының, сыйымдылықтарының, орындарының болуы туралы ақпаратты тоқсан сайын өзінің интернет-ресурсында не ол болмаған жағдайда оның интернет-ресурсында орналастыру үшін уәкілетті органға оның интернет-ресурсында орналастыру туралы ақпаратты ұсыну
29
Қуаты аз табиғи монополия субъектісі қайта ұйымдастырылғанға немесе таратылғанға дейін кемінде күнтізбелік 10 (он) күн бұрын уәкілетті органға өзінің көрсетілетін әрекеттерді жасау ниеті туралы жіберілген ақпараттын болуы
30
Уәкілетті органға тарифті бекіту үшін өтініммен жүгіну жөніндегі талабын сақтау
31
Бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекітілген келесі күнтізбелік жылға табиғи монополия субъектісі сатып алатын шығындары тарифтік реттеудің шығын әдісін қолдана отырып, тарифті бекіту кезінде ескерілетін тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізбені (бұдан әрі – Тізбе) жыл сайын 31 желтоқсанға дейінгі мерзімде уәкілетті органға мәлімет үшін жіберу
32
Хабарландыру жарияланғанға дейін, тендер өткізу туралы талаптарды сақтау, тендерлік құжаттаманы, сондай-ақ тендерлік комиссияның құрамын, тендерлік комиссия хатшысын бекіту
33
Тендерлік комиссияның тақ және кемінде 3 (үш) мүшелерінің болуы
34
Тендерлік комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және тендерлік комиссия мүшелерінің кіруі жөніндегі талаптарды сақтау
35
Тендерлік комиссия мүшелерінің қайсыбірінің тендерлік комиссия отырысының хаттамасында өндірістік немесе басқа себеп бойынша тендерлік комиссия отырысында болмау себебін көрсету және осы фактіні растайтын құжатқа сілтеме
36
Тендерлік комиссия хатшысының мынадай функцияларды жүзеге асыруы бойынша талаптарды сақтауы:

1) публикации объявления о проведении тендера посредством размещения информации на своем интернет-ресурсе, а в случае отсутствия своего интернет-ресурса, представлением уполномоченному органу для размещения на его интернет-ресурсе не позднее, чем за 10 (десять) календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок;
2) уведомление участников тендера о каждой стадии процесса тендера, в том числе об итогах тендера посредством размещения информации на своем интернет-ресурсе, а в случае отсутствия своего интернет-ресурса, представляет информацию уполномоченному органу для размещения на его интернет-ресурсе;

1) өзінің интернет-ресурсында ақпаратты орналастыру арқылы, ал өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда уәкілетті органға оның интернет-ресурсында орналастыру үшін тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталған күнге дейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей ұсыну арқылы тендер өткізу туралы хабарландыру жариялау;
2) тендерге қатысушыларды тендер процесінің әрбір сатысы туралы, оның ішінде тендердің қорытындылары туралы өзінің интернет-ресурсында ақпаратты орналастыру арқылы хабардар ету, ал өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда уәкілетті органға оның интернет-ресурсында орналастыру үшін ақпарат ұсынады;

3) ведение журнала регистрации потенциальных поставщиков, получивших тендерную документацию и журнал регистрации тендерных заявок
37
Соблюдение требований по проведению закупок товаров, работ, услуг, сведения о которых составляют государственные секреты и (или) содержат служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан субъект естественной монополии не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня утверждения тендерной документации, но не менее чем за 10 (десять) календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере:

3) тендерлік құжаттаманы алған әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналын және тендерлік өтінімдерді тіркеу журналын жүргізу
37
Табиғи монополия субъектісі тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімдер берген соңғы күнге дейін кемінде күнтізбелік 10 (он) күн бұрын табиғи монополия субъектісі мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізу жөніндегі талаптарды сақтау:

1) направление в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении закупок;
2) направление копии тендерной документации в ответ на извещение по запросу потенциального поставщика;
3) обеспечивает регистрацию в хронологическом порядке факта представления утвержденной тендерной документации с указанием сведений о месте нахождения, почтовом адресе, а также других сведений о лице, получившем тендерную документацию
38
Соблюдение требований по осуществлению повторных закупок способом тендера, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня утверждения тендерной документации, но не менее чем за 5 (пять) календарных дней до окончательной даты представления заявок на участие в тендере в области услуг аэропортов и аэронавигации
39
Соблюдение требований по проведению заседания тендерной комиссии при условии присутствия не менее двух третей от общего числа членов тендерной комиссии
40
Соблюдение требования по принятию решения тендерной комиссии открытым голосованием и считать принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов тендерной комиссии участвующих в заседании. При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель
41
Соблюдение требований по отражению в журнале регистрации потенциальных поставщиков, получивших тендерную документацию, наименования и времени проведения тендера; фамилии, имени, отчества (при наличии), индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) уполномоченного представителя потенциального поставщика, которому выдана тендерная документация, реквизиты документа, удостоверяющего полномочия представителя потенциального поставщика; наименования, бизнес идентификационного номер (далее – БИН), местонахождения потенциального поставщика; даты выдачи тендерной документации; подписи представителя в получении тендерной документации при ведении журнала на бумажном носителе, в случае направления тендерной документации почтовой связью – даты направления электронной почтой, а при ведении данного журнала в электронном виде – даты выдачи
42
Соблюдение требований по отражению в журнале регистрации поступивших тендерных заявок названия и срока проведения тендера, фамилии, имени, отчества (при наличии) уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверты с тендерной заявкой), реквизита документа, удостоверяющего полномочия представителя потенциального поставщика, наименования/фамилии, имени, отчества (при наличии), БИН/ИИН потенциального поставщика; даты и времени регистрации конверта с тендерной заявкой; информации о внесенных потенциальным поставщиком изменениях и (или) дополнениях в заявку на участие в тендере
43
Соблюдение требований по прошнуровыванию и пронумеровыванию журнала регистрации потенциальных поставщиков, получивших тендерную документацию, а также журнала регистрации тендерных заявок, последний лист которых скрепляется подписью первого руководителя субъекта естественной монополии
44
Указание в журнале регистрации тендерных заявок потенциальных поставщиков, которым было отказано в регистрации заявки на участие в тендере, с изложением причин такого отказа
45
Соблюдение требований по представлению всем потенциальным поставщикам тендерной документации, содержащую следующую информацию:

1) әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жіберу;
2) әлеуетті өнім берушінің сұрау салуы бойынша хабарламаға жауап ретінде тендерлік құжаттаманың көшірмесін жіберу;
3) орналасқан жері, пошталық мекенжайы туралы мәліметтерді, сондай-ақ тендерлік құжаттаманы алған тұлға туралы басқа да мәліметтерді көрсете отырып, бекітілген тендерлік құжаттаманы ұсыну фактісін хронологиялық тәртіппен тіркеуді қамтамасыз етеді
38
Тендер тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру жөніндегі талаптарды сақтау, тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ тендерге қатысуға өтінімдер ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде 5 (бес) күнтізбелік күн бұрын әуежайлар мен аэронавигация қызметтері саласындағы талаптарды орындайды
39
Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда тендерлік комиссияның отырысын өткізу жөніндегі талаптарды сақтау
40
Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда тендерлік комиссияның отырысын өткізу жөніндегі талаптарды сақтау. Дауыс тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі
41
Тендерлік құжаттаманы алған әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналында көрсету бойынша талаптарды, тендер өткізудің атауы мен уақытын; тендерлік құжаттама берілген әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН), әлеуетті өнім беруші өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелерін; әлеуетті өнім берушінің атауын, бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН), орналасқан жерін; тендерлік құжаттаманы беру күнін; тендерлік құжаттаманы; журналды қағаз тасығышта жүргізген кезде тендерлік құжаттаманы алудағы өкілдің қолы, тендерлік құжаттама почта байланысы арқылы жіберілген жағдайда – электрондық почтамен жіберілген күні, ал осы журналды электрондық түрде жүргізген кезде-берілген күні
42
Келіп түскен тендерлік өтінімдерді тіркеу журналында тендердің атауын және өткізу мерзімін, әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің (тендерлік өтінімі бар конверттерді ұсынған тұлғаның) тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), әлеуетті өнім беруші өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемесін, әлеуетті өнім берушінің атауын/тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), БСН/ЖСН; тендерлік өтінімі бар конвертті тіркеу күні мен уақытын көрсету бойынша талаптарды сақтау; әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімге енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты ұсынады
43
Тендерлік құжаттаманы алған әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналын, сондай-ақ соңғы парағы табиғи монополия субъектісінің бірінші басшысының қолымен бекітілетін тендерлік өтінімдерді тіркеу журналын тігу және нөмірлеу жөніндегі талаптарды сақтау
44
Тендерге қатысуға өтінімді тіркеуден бас тартылған әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдерін тіркеу журналында мұндай бас тартудың себептерін баяндай отырып көрсету
45
Мынадай ақпаратты қамтитын тендерлік құжаттаманы барлық әлеуетті өнім берушілерге ұсыну бойынша талаптарды сақтау:

1) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия следующим требованиям:
а) обладает профессиональной квалификацией;
б) имеет финансовые, материальные и трудовые ресурсы для исполнения обязательств по договору о закупках;
в) является платежеспособным, на момент проведения закупа, а также его финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена и не подлежит ликвидации.
2) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации тендерная документация содержит утвержденную проектно-сметную документацию;
3) количество (объем) закупаемых товаров, работ и услуг;
4) место и условия поставки закупаемых товаров, работ и услуг;
5) требуемые сроки поставки закупаемых товаров, работ и услуг;
6) условия платежа;
7) о требованиях в части обладания профессиональной квалификацией (опыт работы);
8) о финансовых, материальных и трудовых ресурсах необходимых для исполнения обязательств по договору;

1) әлеуетті өнім беруші мынадай талаптарға сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
а) кәсіби біліктілігі бар;
б) сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қаржылық, материалдық және еңбек ресурстары бар;
в) сатып алу жүргізілген кезде төлем қабілеті бар болып табылса, сондай-ақ оның Қаржы-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмаса және таратылуға жатпайды.
2) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) көлемдерін, тауарларға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға шығыстарға, тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шығыстарға сапа кепілдігін беру сипатталған техникалық ерекшелікті.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде техникалық ерекшеліктің орнына тендерлік құжаттама бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманы қамтиды;
3) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің саны (көлемі) ;
4) сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізу орны мен шарттары;
5) сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жеткізудің талап етілетін мерзімдері;
6) Төлем шарттары;
7) кәсіби біліктілігін иелену бөлігіндегі талаптар туралы (жұмыс тәжірибесі);
8) шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық, материалдық және еңбек ресурстары туралы;

9) требованиях в части платежеспособности, на момент проведения закупа, а также требований о том, что его финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена и не подлежит ликвидации;
10) описание метода оценки и сопоставления тендерных заявок;
11) требования к содержанию тендерного ценового предложения, в том числе указания, помимо цены закупаемых товаров, работ, услуг, расходов на их транспортировку и страхование, оплату таможенных пошлин, налогов и сборов, а также расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, за вычетом суммы налога на добавленную стоимость;

9) сатып алуды өткізу сәтіндегі төлем қабілеттілігі бөлігіндегі талаптар, сондай-ақ оның қаржы-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмағандығы және таратылуға жатпайтындығы туралы талаптар;
10) тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру әдісінің сипаттамасы;
11) тендерлік баға ұсынысының мазмұнына қойылатын талаптар, оның ішінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасынан басқа, оларды тасымалдау мен сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтар мен алымдарды төлеуге арналған шығыстарды, сондай-ақ қосылған құн салығының сомасын шегере отырып, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарында көзделген шығыстарды көрсету;

12) требования к языку составления и представления тендерной заявки, договора о закупках;
13) информацию о сроке действия тендерной заявки потенциального поставщика;
14) условия, размер, форму, сроки внесения обеспечения тендерной заявки;
15) указание на право потенциального поставщика изменять или отзывать тендерную заявку и сдать ее повторно до истечения окончательного срока представления тендерной заявки и на право потенциального поставщика на обжалование неправомерных действий субъекта естественной монополии, тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии и экспертов;

12) тендерлік өтінімді, сатып алу туралы шартты жасау және ұсыну тіліне қойылатын талаптар;
13) әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімінің қолданылу мерзімі туралы ақпарат;
14) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары, мөлшері, нысаны, мерзімдері;
15) әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік өтінімді өзгерту немесе кері қайтарып алу және оны қайта тапсыру құқығына және әлеуетті өнім берушінің табиғи монополия субъектісінің, тендерлік комиссияның, тендерлік комиссия хатшысының және сарапшылардың заңсыз әрекеттеріне шағым жасау құқығына нұсқау;

16) место и окончательный срок представления тендерных заявок, и срок их действия;
17) способы, с помощью которых потенциальные поставщики запрашивают разъяснения по содержанию тендерной документации, а также сообщение о намерении субъекта естественной монополии на данном этапе провести встречу с поставщиками, которая проводится в открытой форме и протоколируется;
18) место, дату и время вскрытия конвертов с тендерными заявками (время вскрытия конвертов с тендерными заявками не превышает 2 (двух) часов с момента истечения окончательного срока представления тендерных заявок);

16) тендерлік өтінімдерді ұсынудың орны мен соңғы мерзімі және олардың қолданылу мерзімі;
17) ықтимал өнім берушілер тендерлік құжаттаманың мазмұны бойынша түсіндірмелерді, сондай-ақ табиғи монополия субъектісінің осы кезеңде ашық нысанда өткізілетін және хаттамаланатын өнім берушілермен кездесу өткізу ниеті туралы хабарламаны сұрайтын тәсілдер;
18) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу орны, күні және уақыты (тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу уақыты тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткен сәттен бастап 2 (екі) сағаттан аспайды);

19) процедуры, используемые для вскрытия конвертов с тендерными заявками и рассмотрения тендерных заявок;
20) сведения о должностных лицах субъекта естественной монополии, уполномоченных его представлять при проведении тендера;
21) проект договора с окончательными условиями, за исключением цены, который будет заключен с поставщиком по результатам тендера
46
Содержание в технической спецификации полного описания и требуемых функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик закупаемых товаров (работ, услуг), включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы, с указанием национальных или неправительственных стандартов Республики Казахстан, при их наличии
47
Осуществление закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации тендерная документация содержит утвержденную проектно-сметную документацию
48
Соблюдение требований по распределению на соответствующие разделы в технической спецификации на товары, услуги описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик, содержащие пределы функциональности, параметры технических характеристик, назначение товара и эксплуатационные условия товара, услуги
49
Соблюдение требований по разделению товаров, работ и услуг в тендерной документации при проведении тендера по закупке однородных товаров, работ и услуг, на лоты по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания), за исключением приобретения работ, услуг, предусматривающих комплекс взаимосвязанных работ, услуг
50
Предоставление ответа на запрос (при наличии) потенциального поставщика по разъяснению тендерной документации и направление такого разъяснения всем потенциальным поставщикам, которым была предоставлена тендерная документация не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса
51
Соблюдение требований по внесению изменения в тендерную документацию в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней до истечения окончательного срока представления тендерных заявок по собственной инициативе или в ответ на запросы потенциальных поставщиков, либо до подведения итогов тендера отмены тендера в связи с корректировкой тарифной сметы и (или) инвестиционной программы и (или) исключения из Перечня путем принятия решения первого руководителя субъекта естественной монополии или лица, исполняющего его обязанности
52
Соблюдение требования по сообщению всем потенциальным поставщикам, которым представлена тендерная документация сведений об изменениях в тендерную документацию или об отмене тендера
53
Соблюдение требования по продлению срока представления тендерных заявок на срок не менее чем 5 (пять) календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в тендерных заявках
54
Соблюдение требований по возвращению обеспечения тендерной заявки в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента наступления следующих случаев:

19) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу және тендерлік өтінімдерді қарау үшін пайдаланылатын рәсімдер;
20) тендер өткізу кезінде оны ұсынуға уәкілетті табиғи монополия субъектісінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер;
21) тендер нәтижелері бойынша өнім берушімен жасалатын бағаны қоспағанда, түпкілікті шарттармен шарттың жобасы
46
Техникалық ерекшелікте сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) толық сипаттамасы мен талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының мазмұны, олар болған кезде Қазақстан Республикасының ұлттық немесе үкіметтік емес стандарттары көрсетілген қажетті ерекшеліктерді, жоспарларды, сызбаларды, эскиздерді қоса алғанда
47
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру техникалық ерекшеліктің орнына тендерлік құжаттама бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманы қамтиды
48
Тауарларға, көрсетілетін қызметтерге арналған техникалық ерекшеліктегі тиісті бөлімдерге бөлу бойынша талаптарды сақтау функционалдық шектері, техникалық сипаттамалардың параметрлері, тауардың мақсаты және тауардың, көрсетілетін қызметтің пайдалану шарттары бар функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын сипаттау
49
Өзара байланысты жұмыстар, көрсетілетін қызметтер кешенін көздейтін жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды қоспағанда, біртекті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша тендер өткізу кезінде тендерлік құжаттамада тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді олардың біртекті түрлері мен жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлу жөніндегі талаптарды сақтау
50
Әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттаманы түсіндіру жөніндегі сұрауына (бар болған жағдайда) жауап беру және осындай түсіндіруді тендерлік құжаттама берілген барлық әлеуетті өнім берушілерге сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жіберу
51
Тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде өз бастамасы бойынша немесе әлеуетті өнім берушілердің сауалдарына жауап ретінде не тендердің қорытындылары шығарылғанға дейін тарифтік сметаны және (немесе) инвестициялық бағдарламаны түзетуге және (немесе) табиғи монополия субъектісінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға шешім қабылдау жолымен Тізбеден алып тастауға байланысты тендердің күшін жояды
52
Тендерлік құжаттама ұсынылған барлық әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттамаға өзгерістер туралы немесе тендердің күшін жою туралы мәліметтерді хабарлау бойынша талаптарды сақтау
53
Әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдерде осы өзгерістерді есепке алуы үшін тендерлік өтінімдерді ұсыну мерзімін кемінде 5 (бес) күнтізбелік күн мерзімге ұзарту жөніндегі талаптарды сақтау
54
Мынадай жағдайлар туындаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді қайтару жөніндегі талаптарды сақтау:

1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола об итогах закупок способом тендера. Указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы аванса (при наличии)
55
Соблюдение требований по не возвращению обеспечения тендерной заявки потенциальному поставщику, представившему тендерную заявку и ее обеспечение при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель тендера, заключив договор о закупках, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил, требования, установленные тендерной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы аванса (при наличии)
56
Соблюдение требований по вскрытию конвертов с тендерными заявками тендерной комиссией в день, во время и в месте, которые указаны в тендерной документации
57
Соблюдение требования по объявлению тендерной комиссией при вскрытии конвертов с тендерными заявками присутствующим лицам наименования и адреса потенциальных поставщиков, участвующих в тендере, предложенные ими цены, информации о наличии или отсутствии документов, составляющих тендерную заявку и регистрировании данной информации в протоколе вскрытия конвертов с тендерными заявками
58
Соблюдение требований о предоставлении копии протокола вскрытия конверта с тендерными заявками потенциальным поставщикам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании тендерной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в тендере, не позднее двух рабочих дней, следующих за днем проведенного заседания тендерной комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса
59
Соблюдение требований по подписанию и полистно парафированию всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, ее председателем, а также секретарем тендерной комиссии протокола вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере
60
Соблюдение требований по продолжительности времени между окончательным сроком приема тендерных заявок и началом процесса вскрытия конвертов с тендерными заявками
61
Соблюдение требований тендерной комиссией по отклонению тендерной заявки и не допущению потенциального поставщика к участию в тендере по следующим основаниям:

1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін кері қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасын орналастырған;
2) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және ол сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ Аванс сомасын (болған жағдайда) енгізуі
55
Тендерлік өтінімді ұсынған әлеуетті өнім берушіге тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді қайтармау жөніндегі талаптарды сақтау және мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде оны қамтамасыз ету:
1) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) тендер жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, тендерлік құжаттамада белгіленген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды, сондай-ақ Аванс сомасын (бар болса) орындамаған не тиісінше орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған жағдайларда
56
Тендерлік құжаттамада көрсетілген күні, уақытында және орында тендерлік комиссияның тендерлік өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі талаптарды сақтауы
57
Қатысушы тұлғаларға тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде тендерлік комиссияның тендерге қатысушы әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен мекенжайын, олар ұсынған бағаларды, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты жариялау және тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасында осы ақпаратты тіркеу жөніндегі талаптарды сақтауы
58
Тендерлік өтінімдер салынған конвертті ашу хаттамасының көшірмесін тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысына қатысқан әлеуетті өнім берушілерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне тендерлік комиссияның өткізілген отырысы күнінен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірмей, ал қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсыну туралы талаптарды сақтау
59
Тендерлік комиссияның отырысқа қатысқан барлық мүшелері, оның төрағасы, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына қол қою және әрбір параққа қол қояды
60
Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі мен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу процесінің басталуы арасындағы уақыт ұзақтығы бойынша талаптарды сақтау
61
Тендерлік комиссияның тендерлік өтінімді қабылдамау және әлеуетті өнім берушіні мынадай негіздер бойынша тендерге қатысуға жібермеу жөніндегі талаптарын сақтауы:

1) потенциальный поставщик не внес обеспечение тендерной заявки в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации;
2) данная тендерная заявка не отвечает требованиям тендерной документации;
3) отсутствие разрешений (уведомлений), полученных (направленных), сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного);
4) непредставление копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
5) несоответствие потенциального поставщика требованиям в части обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, наличие которых установлено в тендерной документации;
6) несоответствие потенциального поставщика требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в тендерной документации;
7) подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
8) передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более двух третей объема работ (услуг) в случае представления сведений о субподрядчиках;
9) наличие в соответствующем документе органа государственных доходов Республики Казахстан сведений о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере 1 (одного) тенге и более;
10) наличие в электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности хотя бы по одному виду обязательств потенциального поставщика, длящейся более 3 (трех) месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
11) непредставление технической спецификации, за исключением случая, когда тендерная документация вместо технической спецификации содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу;
12) представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям тендерной документации, за исключением случаев, несоответствия технической спецификации, когда потенциальный поставщик предлагает лучшие условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, а также лучшие характеристики закупаемых товаров, работ, услуг;

1) әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізбеген;
2) осы тендерлік өтінім тендерлік құжаттама талаптарына жауап бермейді;
3) алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда әлеуетті өнім беруші алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынады.);
4) әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, беруге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың көшірмелерін не электрондық құжат түрінде бермеу;
5) әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада болуы белгіленген сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде талаптарға сәйкес келмеуі;
6) әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігіндегі талаптарға сәйкес келмеуі;
7) банкроттық не тарату рәсіміне жатады;
8) қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер ұсынылған жағдайда әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) жиынтығы жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) көлемінің үштен екісінен астамын беруі;
9) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс органының тиісті құжатында 1 (бір) теңге және одан көп мөлшерде салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі туралы мәліметтердің болуы;
10) банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі бар әлеуетті өнім берушінің осы анықтама берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан астам созылған міндеттемелерінің ең болмағанда бір түрі бойынша мерзімі өткен берешегінің болуы;
11) техникалық ерекшеліктің орнына тендерлік құжаттама сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтитын жағдайды қоспағанда, техникалық ерекшелікті ұсынбау;
12) әлеуетті өнім беруші тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің үздік шарттарын, сондай-ақ сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің үздік сипаттамаларын ұсынатын жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті беруі;

13) установлен факт представления недостоверной информации;
14) потенциальный поставщик является аффилированным лицом другого потенциального поставщика, подавшего заявку на участие в данном тендере (лоте) или субъекта естественной монополии;
15) цена тендерного ценового предложения потенциального поставщика превышает сумму, выделенную на закуп товаров, работ и услуг, являющихся предметом тендера (лота);
16) имеется вступившее в законную силу решение суда, подтверждающее факт неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств перед субъектом естественной монополии, в течение 2 (двух) лет со дня вступления в законную силу решения суда;
17) ценовое предложение потенциального поставщика признано демпинговым в случае если, оно:
а) по товарам или работам более чем на 30 (тридцати) процентов ниже суммы, предусмотренной для закупки в Перечне без учета НДС;
б) по услугам более чем на 40 (сорока) процентов ниже суммы, предусмотренной для закупки в Перечне без учета НДС
62
Соблюдение требований по признанию ценового предложения демпинговым, в случае если оно:
1) по товарам или работам более чем на 30 (тридцати) процентов ниже суммы, предусмотренной для закупки в Перечне без учета НДС;
2) по услугам более чем на 40 (сорока) процентов ниже суммы, предусмотренной для закупки в Перечне без учета НДС
63
Соблюдение требований тендерной комиссией по признанию конкурса (лота) несостоявшимся в случае, если:
1) отсутствия представленных заявок на участие в тендере;
2) на участие в тендере представлено менее 2 (двух) заявок;
3) если к участию в тендере не допущен ни один потенциальный поставщик;
4) если к участию в тендере допущен один потенциальный поставщик
64
Соблюдение требований по принятию одного из следующих решений, если конкурс признан несостоявшимся:
1) о повторном проведении тендера;
2) об изменении тендерной документации и повторном проведении тендера;
3) об осуществлении закупки способом из одного источника.
Действия, указанные в настоящем пункте, оформляются приказами первого руководителя субъекта естественной монополии или лица, исполняющего его обязанности
65
Соблюдение требований о публикации объявления на своем интернет-ресурсе при необходимости проведения повторного тендера, а в случае отсутствия своего интернет-ресурса – предоставление уполномоченному органу объявления для размещения на его интернет-ресурсе не позднее, чем за 5 (пять) календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок
66
Соблюдение требований по осуществлению закупок способом из одного источника в случае несостоявшихся закупок способом конкурса при:

13) дәйексіз ақпарат беру фактісі анықталған;
14) әлеуетті өнім беруші осы тендерге (лотқа) қатысуға өтінім берген басқа әлеуетті өнім берушінің немесе табиғи монополия субъектісінің аффилиирленген тұлғасы болып табылады;
15) әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысының бағасы тендердің (лоттың) мәні болып табылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген сомадан асып кетсе);
16) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап 2 (екі) жыл ішінде табиғи монополия субъектісі алдындағы міндеттемелерін орындамау немесе тиісінше орындамау фактісін растайтын заңды күшіне енген сот шешімі бар болса;
17) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы егер ол демпингтік болып танылған жағдайда, ол демпингтік болып танылады:
а) тауарлар немесе жұмыстар бойынша ҚҚС есебінсіз Тізбеде сатып алу үшін көзделген сомадан 30 (отыз) пайыздан астам төмен;
б) қызметтер бойынша ҚҚС-ты есепке алмағанда сатып алу үшін көзделген сомадан 40 (қырық) пайыздан астам төмен
62
Баға ұсынысын демпингтік деп тану жөніндегі талаптарды сақтау:
1) тауарлар немесе жұмыстар бойынша ҚҚС есебінсіз Тізбеде сатып алу үшін көзделген сомадан 30 (отыз) пайыздан астам төмен;
2) қызметтер бойынша ҚҚС-ты есепке алмағанда сатып алу үшін көзделген сомадан 40 (қырық) пайыздан астам төмен
63
Егер конкурс (лот) өтпеді деп танылған жағдайда, тендер комиссиясының конкурсты (лотты) өткізілмеді деп тану жөніндегі талаптарын сақтауы:
1) тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған;
2) тендерге қатысуға кемінде 2 (екі) өтінім берілген;
3) егер тендерге қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе;
4) егер тендерге қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілсе
64
Егер конкурс өтпеді деп танылса, мынадай шешімдердің бірін қабылдау жөніндегі талаптарды сақтау:
1) тендерді қайта өткізу туралы;
2) тендерлік құжаттаманы өзгерту және тендерді қайта өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы.
Осы тармақта көрсетілген іс-әрекеттер табиғи монополия субъектісінің бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрықтарымен ресімделеді
65
Қайта тендер өткізу қажет болған кезде өзінің интернет-ресурсында хабарландыруды жариялау туралы талаптарды сақтау, ал өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда – уәкілетті органға оның интернет-ресурсында орналастыру үшін тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталған күнге дейін 5 (бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей хабарландыру беру
66
Конкурс тәсілімен сатып алу өткізілмеген жағдайда бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру жөніндегі талаптарды сақтау:

1) отсутствии представленных заявок на участие в тендере. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется субъектом естественной монополии;
2) представлении менее 2 (двух) заявок на участие в тендере. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере на условиях, предусмотренных его заявкой, и цена заключенного договора о закупках не превышает его тендерное ценовое предложение;
3) если к участию в тендере не допущен ни один потенциальный поставщик. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере с наименьшей ценой;
4) если к участию в тендере допущен только один потенциальный поставщик. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, допущенному на участие в тендере на условиях, предусмотренных его заявкой, и цена заключенного договора о закупках не превышает его тендерное ценовое предложение
67
Соблюдение требований тендерной комиссией по оцениванию и сопоставлению тендерных заявок, не отклоненных тендерной комиссией, и определению выигравшей тендерной заявки на основе самой низкой цены
68
Соблюдение требований тендерной комиссией по подведению итогов тендера в срок не более 20 (двадцати) календарных дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками
69
Соблюдение требований по направлению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов тендера уведомления в письменной форме победителю тендера и извещение всех принявших участие потенциальных поставщиков путем опубликования на своем интернет-ресурсе в котором публиковалось объявление о проведении тендера, результатов тендера с указанием его названия, а в случае, если тендер состоялся – победителя, с указанием наименования и цены единицы товара, работ и услуг, предложенных победителем тендера.
В случае отсутствия своего интернет-ресурса у субъекта естественной монополии, результаты опубликовываются на интернет-ресурсе уполномоченного органа
70
Соблюдение требований о наличии следующей информации при оформлении тендерной комиссией протокола об итогах тендера при осуществлении закупок посредством тендера, в том числе тендера с применением двухэтапных процедур:

1) тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберілетін әлеуетті өнім берушіні табиғи монополия субъектісі айқындайды;
2) тендерге қатысуға кемінде 2 (екі) өтінім берілгенде. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру оның өтінімінде көзделген талаптарда тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы оның тендерлік баға ұсынысынан аспайды;
3) егер тендерге қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру ең төмен бағамен тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі;
4) егер тендерге қатысуға бір ғана әлеуетті өнім беруші жіберілсе. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру оның өтінімінде көзделген талаптарда тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы оның тендерлік баға ұсынысынан аспауға тиіс
67
Тендерлік комиссияның тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру жөніндегі талаптарын сақтауы тендерлік комиссиямен қабылданбаған және ең төмен баға негізінде жеңіп шыққан тендерлік өтінімді анықтау
68
Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап 20 (жиырма) күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде тендер қорытындыларын шығару жөніндегі тендерлік комиссияның талаптарын сақтауы
69
Тендер қорытындылары шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тендер жеңімпазына жазбаша нысанда хабарлама жіберу жөніндегі талаптарды сақтау және тендер өткізу туралы хабарландыру жарияланған өзінің интернет-ресурсында оның атауын көрсете отырып, тендердің нәтижелерін, ал егер тендер өткізілген жағдайда, тендер жеңімпазы ұсынған тауар, жұмыс және қызмет бірлігінің атауы мен бағасын көрсете отырып, жеңімпазды жариялау жолымен қатысқан барлық әлеуетті өнім берушілерді хабардар ету.
Табиғи монополия субъектісінде өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда, нәтижелер уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады
70
Тендер комиссиясы тендер, оның ішінде екі кезеңді рәсімдерді қолдана отырып, тендер арқылы сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендердің қорытындылары туралы хаттаманы ресімдеген кезде мынадай ақпараттың болуы туралы талаптарды сақтау:

1) наименования и краткие описания закупаемых товаров, работ и услуг;
2) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
3) квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
4) цена и другие основные условия каждой тендерной заявки;
5) изложение оценки и сопоставления тендерных заявок;
6) в случае отклонения тендерных заявок – основания для их отклонения;
7) наименование и местонахождение победителя тендера по каждому лоту и условия, по которым определен победитель;
8) о потенциальном поставщике, занявшем второе место;
9) если в результате тендера не определен победитель – основания для принятия такого решения тендерной комиссией;
10) обобщенное изложение запросов о разъяснении тендерной документации, ответов на них, а также обобщенное изложение изменений и дополнений к тендерной документации;
11) срок, в течение которого подписывается договор закупки (но не более 10 (десяти) рабочих дней с момента получения уведомления победителем тендера);
12) информация о привлечении экспертов;
13) в случае если тендер состоялся, то сумма, выделенная субъектом естественной монополии для закупки данных товаров, работ, услуг, предусмотренная Перечнем
71
Соблюдение требований по представлению по требованию участника тендера копии протокола итогов тендера
72
Соблюдение требований по извещению лиц участвовавших в проводимых закупках в течение 2 (двух) рабочих дней со дня утверждения решения об отмене закупок (лота) или их итогов, и опубликованию на своем интернет-ресурсе или интернет-ресурсе уполномоченного органа
73
Соблюдение требований по осуществлению закупок, работ и услуг способом через электронные торговые площадки в электронной форме путем проведения открытого конкурса (далее – конкурс) или запроса ценовых предложений
74
Соблюдение требований по размещению на своем интернет ресурсе, а в случае отсутствия своего интернет-ресурса – предоставления уполномоченному органу для размещения на его интернет ресурсе информации об электронных торговых площадках, на которых планируется осуществление закупа способом через электронные торговые площадки, с указанием ее адреса в интернет-ресурсе
75
Соблюдение требований по размещению объявления о проведении конкурса не менее чем за 10 (десять) календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок
76
Соблюдение требований по указанию в объявлении о проведении конкурса, размещаемом в открытой части электронной торговой площадки, следующих сведений:

1) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атаулары мен қысқаша сипаттамасы;
2) тендерлік өтінімдер берген әлеуетті өнім берушілердің атауы мен орналасқан жері;
3) тендерлік өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің біліктілік деректері;
4) әрбір тендерлік өтінімнің бағасы және басқа да негізгі шарттары;
5) тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыруды баяндау;
6) тендерлік өтінімдер қабылданбаған жағдайда-оларды қабылдамаудың негіздері;
7) әрбір лот бойынша тендер жеңімпазының атауы мен орналасқан жері және жеңімпаз анықталған шарттар;
8) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші туралы;
9) егер тендер нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса-тендерлік комиссияның осындай шешім қабылдауы үшін негіздер;
10) тендерлік құжаттаманы түсіндіру туралы сұраулардың, оларға жауаптардың жалпыланған мазмұндалуы, сондай-ақ тендерлік құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулардың жалпыланған мазмұндалуы;
11) сатып алу шартына қол қойылатын мерзім (бірақ тендер жеңімпазы хабарламаны алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды);
12) сарапшыларды тарту туралы ақпарат;
13) егер тендер өткізілген жағдайда, онда тізбеде көзделген осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін табиғи монополия субъектісі бөлген сома
71
Тендерге қатысушының талабы бойынша тендер қорытындылары хаттамасының көшірмесін ұсыну бойынша талаптарды сақтау
72
Өткізілетін сатып алуға қатысқан тұлғаларды сатып алудың (лоттың) күшін жою туралы шешім немесе олардың қорытындылары бекітілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар ету және өзінің интернет-ресурсында немесе уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялау жөніндегі талаптарды сақтау
73
Электрондық сауда алаңдары арқылы электрондық нысанда ашық конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізу немесе баға ұсыныстарын сұрату жолымен сатып алуды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру жөніндегі талаптарды сақтау
74
Өзінің интернет-ресурсында орналастыру бойынша талаптарды сақтау – ал өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда-уәкілетті органға оның интернет-ресурсында орналастыру үшін электрондық сауда алаңдары арқылы сатып алуды жүзеге асыру жоспарланып отырған электрондық сауда алаңдары туралы ақпаратты интернет-ресурста оның мекенжайын көрсете отырып ұсыну
75
Конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кемінде 10 (он) күнтізбелік күн бұрын конкурс өткізу туралы хабарландыруды орналастыру жөніндегі талаптарды сақтау
76
Электрондық сауда алаңының ашық бөлігінде орналастырылатын конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтерді көрсету бойынша талаптарды сақтау:

1) предмет конкурса (наименования и номера лотов в случае, если в предмет конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и местонахождение субъекта естественной монополии;
3) описание, единица измерения, количество закупаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту, а также электронная копия технической спецификации по каждому лоту;
4) сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту место поставки товаров, оказания услуг, выполнения работ по каждому лоту;
5) электронная копия конкурсной документации;
6) время начала и окончания представления конкурсных заявок на электронной торговой площадке, а также дата и время вскрытия конкурсных заявок;
7) сумма, выделенная на закуп товаров, работ и услуг по каждому лоту, без учета НДС;
8) требуемый срок заключения договора о закупе товаров, работ и услуг по каждому лоту с даты подведения итогов конкурса;
9) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в конкурсное ценовое предложение помимо цены закупаемых товаров, работ и услуг, расходов, предусмотренных конкурсной документацией, без учета НДС;
10) срок действия конкурсной заявки
77
Соблюдение требований по размещению в электронной торговой площадке конкурсных заявок потенциальных поставщиков конкурса, представляемых после истечения срока окончания представления конкурсных заявок, указанного в объявлении конкурса
78
Соблюдение требований по наличию в конкурсной заявке потенциального поставщика изъявившим желание участвовать в конкурсе следующей информации:
1) заявки на участие в конкурсе;
2) электронные копий документов либо их в виде электронного документа, подтверждающие соответствие требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
лицензии, разрешения (уведомления) в виде электронного документа;
копии патента, свидетельства, сертификаты, дипломы и (или) документы;
электронную копию либо в виде электронного документа устава (учредительного договора) юридического лица;
электронную копию либо в виде электронного документа бухгалтерский баланс за последний финансовый год с приложениями, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером);
электронную копию либо в виде электронного документа аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых установлено обязательное проведение аудита;
электронную копию либо в виде электронного документа справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
электронную копию либо в виде электронного документа учредительных договоров либо выписки из реестра держателей акций, выданную не ранее 30 (тридцати) календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;
копию электронного документа или копию сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан, выданной не ранее 3 (трех) месяцев до дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
в случае, если потенциальный поставщик является плательщиком НДС, электронную копию либо в виде электронного документа свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, либо бумажную копию электронного документа;

1) конкурстың нысанасы (егер конкурс мәніне бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы мен нөмірлері);
2) табиғи монополия субъектісінің атауы және орналасқан жері;
3) әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың сипаттамасы, өлшем бірлігі, саны, орындалатын жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің көлемі, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық ерекшеліктің электрондық көшірмесі;
4) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету мерзімдері әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсету, Жұмыстарды орындау орны;
5) конкурстық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
6) электрондық сауда алаңында конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу және аяқталу уақыты, сондай-ақ конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
7) ҚҚС-сыз, әрбір лот бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуға бөлінген сома;
8) конкурстың қорытындылары шығарылған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасудың талап етілетін мерзімі;
9) әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысына сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бағасынан басқа, ҚҚС-ты есепке алмағанда, конкурстық құжаттамада көзделген шығыстарды енгізу қажеттігі туралы талап;
10) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі
77
Электрондық сауда алаңында конкурс хабарландыруында көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсынудың аяқталу мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін орналастыру жөніндегі талаптарды сақтау
78
Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімінде мынадай ақпараттың болуы бойынша талаптарды сақтау:
1) конкурсқа қатысуға өтінімдер;
2) әлеуетті өнім берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері не олардың электрондық құжат түрінде:
электрондық құжат түріндегі лицензия, рұқсат (хабарлама);
көшірмесі, патент, куәлік, сертификаттар, дипломдар және (немесе) құжаттар;
заңды тұлға жарғысының (құрылтай шартының) электрондық көшірмесі не электрондық құжат түрінде;
электрондық көшірме не электрондық құжат түрінде бірінші басшы немесе оның орнындағы адам, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған қосымшаларымен бірге соңғы қаржы жылындағы бухгалтерлік баланс);
міндетті аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылындағы аудиторлық есептің электрондық көшірмесі не электрондық құжат түрінде;
электрондық көшірмесі не электрондық құжат түрінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
конверттерді ашу күнінің алдындағы 30 (отыз) күнтізбелік күннен бұрын берілген құрылтай шарттарының электрондық көшірмесі не акцияларды ұстаушылардың тізілімінен үзінді көшірме;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күніне дейін 3 (үш) айдан ерте емес берілген Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтердің электрондық құжаттың көшірмесі немесе көшірмесі;
егер әлеуетті өнім беруші ҚҚС төлеуші болып табылған жағдайда, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің электрондық көшірмесі не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі;

электронную копию либо в виде электронного документа справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более 3 (трех) месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Необходимо, чтоб справка была выдана не ранее 1 (одного) месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками. Если справка подписана не первым руководителем банка, то справка представляется вместе с копией документа, прямо предусматривающего, что данному лицу предоставлено право подписи данных справок;
в случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то представляется электронная копия либо в виде электронного документа соответствующего документа органа государственных доходов Республики Казахстан о том, что данный потенциальный поставщик нерезидент Республики Казахстан и не состоит на налоговом учете;
3) предлагаемую потенциальным поставщиком цену, которая содержит все фактические затраты потенциального поставщика, составляющие конечную цену поставляемых товаров, работ и услуг, включая стоимость сопутствующих услуг;
4) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, потенциальным поставщиком представляется письмо о согласии с условиями утвержденной проектно-сметной документации;
5) документ, подтверждающий внесение обеспечения конкурсной заявки;
6) информацию о ранее выполненных договорах по аналогичным закупкам товаров, работ и услуг за последние 3 (три) года;
7) информацию о квалификационном соответствии работников потенциального поставщика, если такие требования установлены технической спецификацией;
8) предельные объемы работ и услуг, которые могут быть переданы потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых закупок
79
Соблюдение требований по возвращению обеспечения конкурсной заявки в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента наступления следующих случаев:

әлеуетті өнім берушіге Қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі бар әлеуетті өнім берушінің банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан астам созылған мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (егер әлеуетті өнім беруші Екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады). Анықтама конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы 1 (бір) айдан ерте берілмеуі қажет. Егер анықтамаға банктің бірінші басшысы қол қойылмаса, онда анықтама осы тұлғаға осы анықтамаларға қол қою құқығы берілгенін тікелей көздейтін құжаттың көшірмесімен бірге ұсынылады;
егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда, онда осы әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының резиденті емес және салық есебінде тұрмайтыны туралы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс органының тиісті құжаты электрондық көшірмесі не электрондық құжат түрінде ұсынылады;
3) ілеспе қызметтер құнын қоса алғанда, жеткізілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түпкілікті бағасын құрайтын әлеуетті өнім берушінің барлық нақты шығындарын қамтитын әлеуетті өнім беруші ұсынатын баға;
4) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) көлемдерін, тауарға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға шығыстарға, тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзіміне және (немесе) көлемдерін сипаттай отырып, техникалық ерекшелікті қамтиды.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім беруші бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісу туралы хат береді;
5) конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің енгізілгенін растайтын құжат;
6) соңғы 3 (үш) жылда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ұқсас сатып алу бойынша бұрын орындалған шарттар туралы ақпарат;
7) әлеуетті өнім беруші қызметкерлерінің біліктілік сәйкестігі туралы ақпарат, егер мұндай талаптар техникалық ерекшелікте белгіленсе;
8) әлеуетті өнім беруші жүргізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлескен орындаушыларға) беруі мүмкін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері қамтылуға тиіс
79
Мынадай жағдайлар туындаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару жөніндегі талаптарды сақтау:

1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах закупок способом конкурса. Указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы аванса (при наличии)
80
Соблюдение требований по возвращению обеспечения конкурсной заявки потенциальному поставщику, представившему конкурсную заявку и ее обеспечение при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель конкурса, заключив договор о закупках, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил, требования, установленные конкурсной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы аванса (при наличии)
81
Соблюдение требований по отклонению представленных конкурсных ценовых предложений, если цена конкурсного ценового предложения потенциального поставщика конкурса превышает сумму, выделенную на закуп товаров, работ и услуг, являющихся предметом конкурса (лота)
82
Соблюдение требований по рассмотрению конкурсной комиссией конкурсных заявок и принятия решений о допуске к участию в конкурсе потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту не позднее 10 (десяти) календарных дней со дня окончания представления конкурсных заявок, установленного в объявлении о проведении конкурса
83
Соблюдение требований по отклонению конкурсной комиссией конкурсных заявок и не допуск потенциального поставщика к участию в конкурсе по следующим основаниям:

1) осы әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін кері қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасын орналастырған;
2) конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Аталған жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және ол сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ аванс сомасын (болған жағдайда) енгізуі
80
Мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде конкурстық өтінімді ұсынған әлеуетті өнім берушіге конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару және оны қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау:
1) конкурс жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) конкурс жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, конкурстық құжаттамада белгіленген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды, сондай-ақ аванс сомасын (болған кезде) орындамаған не тиісті түрде орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған жағдайларда
81
Егер әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысының бағасы конкурстың (лоттың) нысанасы болып табылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген сомадан асып кетсе, ұсынылған конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамау жөніндегі талаптарды сақтау
82
Конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді қарауы және әлеуетті өнім берушілерге конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешім қабылдау жөніндегі талаптарды әрбір лот бойынша жеке конкурс өткізу туралы хабарландыруда белгіленген конкурстық өтінімдерді ұсыну аяқталған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей сақтау
83
Конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді қабылдамауы жөніндегі талаптарды сақтау және әлеуетті өнім берушіні мынадай негіздер бойынша конкурсқа қатысуға жібермеу:

1) потенциальный поставщик не внес обеспечение конкурсной заявки в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации;
2) конкурсная заявка содержит информацию, представленную с ошибкой открытия файла;
3) конкурсная заявка, содержит документы, представленные или оформленные с нарушением следующих норм:
а) документ, содержащий информацию, которая не идентифицируется с буквенными, цифровыми символами, считается не представленным потенциальным поставщиком и подлежит отклонению как не соответствующей требованиям конкурсной документации;
б) электронные копии документов представляются при условии наличия у потенциального поставщика оригиналов или нотариально засвидетельствованных копий таких документов на бумажных носителях;
4) данная конкурсная заявка не отвечает требованиям конкурсной документации;
5) отсутствие полученных (направленных) разрешений (уведомлений), сведений о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
6) непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
7) несоответствие потенциального поставщика требованиям в части обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, наличие которых установлено в конкурсной документации;
8) несоответствие потенциального поставщика требованиям в части обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, наличие которых установлено в конкурсной документации;
9) подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
10) передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более двух третей объема работ (услуг) в случае представления сведений о субподрядчиках;
11) наличие в соответствующем документе органа государственных доходов Республики Казахстан сведений о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере одного тенге и более;
12) наличие в электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности хотя бы по одному виду обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
13) непредставление технической спецификации, за исключением случая, когда конкурсная документация вместо технической спецификации содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу;

1) әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізбеген;
2) конкурстық өтінім файлды ашу қатесімен ұсынылған ақпаратты қамтиды;
3) конкурстық өтінім мынадай нормаларды бұза отырып ұсынылған немесе ресімделген құжаттарды қамтиды:
а) әріптік, цифрлық символдармен сәйкестендірілмеген ақпаратты қамтитын құжат әлеуетті өнім беруші ұсынбаған болып есептеледі және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбауға жатады;
б) құжаттардың электрондық көшірмелері әлеуетті өнім берушіде осындай құжаттардың түпнұсқалары немесе осындай құжаттардың нотариус куәландырылған көшірмелерінің қағаз тасығыштарда бар болуы шартымен ұсынылады.
4) осы конкурстық өтінім конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келмесе;
5) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын алынған (жіберілген) рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы.
6) әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, беруге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін не электрондық құжат түрінде ұсынбау;
7) әлеуетті өнім берушінің конкурстық құжаттамада болуы белгіленген сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде талаптарға сәйкес келмеуі;
8) әлеуетті өнім берушінің конкурстық құжаттамада болуы белгіленген сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде талаптарға сәйкес келмеуі;
9) банкроттық не тарату рәсіміне жатады;
10) қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер ұсынылған жағдайда әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) жиынтығы жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) көлемінің үштен екісінен астамын беруі;
11) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс органының тиісті құжатында бір теңге және одан көп мөлшерде салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі туралы мәліметтердің болуы;
12) банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі бар әлеуетті өнім берушінің осы анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылатын міндеттемелерінің ең болмағанда бір түрі бойынша мерзімі өткен берешегінің болуы;
13) конкурстық құжаттама техникалық ерекшеліктің орнына сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтитын жағдайды қоспағанда, техникалық ерекшелікті ұсынбау;

14) представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям конкурсной документации, за исключением случаев, несоответствия технической спецификации, когда потенциальный поставщик предлагает лучшие условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, а также лучшие характеристики закупаемых товаров, работ, услуг;
15) установления факта представления недостоверной информации;
16) потенциальный поставщик является аффилированным лицом другого потенциального поставщика, подавшего заявку на участие в данном конкурсе (лоте) или субъекта естественной монополии;
17) цена конкурсного ценового предложения потенциального поставщика конкурса превышает сумму, выделенную на закуп товаров, работ и услуг, являющихся предметом конкурса (лота);
18) имеется вступившее в законную силу решение суда, подтверждающее факт неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств перед субъектом естественной монополии, в течение 2 (двух) лет со дня вступления в законную силу решения суда;
19) ценовое предложение потенциального поставщика признано демпинговым
84
Соблюдение требований по оцениванию и сопоставлению в электронной торговой площадке конкурсных ценовых предложений, которые не были отклонены, и определению победителя конкурса (по лотам) на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения
85
Соблюдение требований по определению победителя конкурса, в случае равенства цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков конкурса, предпочтение отдается потенциальному поставщику, который представил конкурсную документацию ранее других потенциальных поставщиков
86
Соблюдение требований по признанию конкурсной комиссией конкурсов (лотов) несостоявшимися в случаях, если:
1) отсутствуют представленные заявки на участие в конкурсе;
2) на участие в конкурсе представлено менее 2 (двух) заявок;
3) к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик;
4) к участию в конкурсе допущен один потенциальный поставщик
87
Соблюдение требований по формированию и публикации в электронной торговой площадке и на своем интернет-ресурсе или интернет-ресурсе уполномоченного органа в виде протокола подведения итогов конкурса по закупу товаров, работ и услуг, подписанного электронной цифровой подписью, решения по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений
88
Соблюдение требований по оформлению конкурсной комиссией протокола об итогах конкурса по осуществлению закупок посредством конкурса, в том числе конкурса с применением двухэтапных процедур, в котором содержится следующая информация:

14) әлеуетті өнім беруші тауарды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің үздік шарттарын, сондай-ақ сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің үздік сипаттамаларын ұсынатын жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті беруі;
15) дәйексіз ақпарат беру фактісі анықталған;
16) әлеуетті өнім беруші осы конкурсқа (лотқа) қатысуға өтінім берген басқа әлеуетті өнім берушінің немесе табиғи монополия субъектісінің аффилиирленген тұлғасы болып табылады;
17) конкурсты әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысының бағасы конкурстың (лоттың) мәні болып табылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген сомадан асып түскен жағдайда);
18) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап 2 (екі) жыл ішінде табиғи монополия субъектісі алдындағы міндеттемелерін орындамау немесе тиісінше орындамау фактісін растайтын заңды күшіне енген сот шешімі бар болса;
19) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы демпингтік деп танылды
84
Электрондық сауда алаңында қабылданбаған конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру және конкурстық баға ұсынысының ең төмен бағасы негізінде конкурс жеңімпазын (лоттар бойынша) анықтау жөніндегі талаптарды сақтау
85
Конкурс жеңімпазын айқындау жөніндегі талаптардың сақталуы, конкурстың әлеуетті өнім берушілерінің конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болған жағдайда, конкурстық құжаттаманы басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын ұсынған әлеуетті өнім берушіге артықшылық беріледі
86
Конкурстық комиссияның конкурстарды (лоттарды) өтпеді деп тануы жөніндегі талаптарды сақтау:
1) конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер жоқ;
2) конкурсқа қатысуға кемінде 2 (екі) өтінім берілген;
3) конкурсқа қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмеген;
4) конкурсқа қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілді
87
Электрондық сауда алаңында және өзінің интернет-ресурсында немесе уәкілетті органның интернет-ресурсында электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстың қорытындыларын шығару хаттамасы, конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша шешім түрінде қалыптастыру және жариялау жөніндегі талаптарды конкурстық баға ұсыныстары ашылған күннен кешіктірмей сақтау
88
Конкурстық комиссияның конкурс арқылы сатып алуды жүзеге асыру жөніндегі конкурстың қорытындылары туралы хаттаманы, оның ішінде екі кезеңді рәсімдерді қолдана отырып, конкурсты ресімдеуі жөніндегі талаптарды сақтау, онда мынадай ақпарат бар:

1) наименования и краткие описания закупаемых товаров, работ и услуг;
2) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки;
3) квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки;
4) цена и другие основные условия каждой конкурсной заявки;
5) изложение оценки и сопоставления конкурсных заявок;
6) в случае отклонения конкурсных заявок – основания для их отклонения;
7) наименование и местонахождение победителя конкурса по каждому лоту и условия, по которым определен победитель;
8) о потенциальном поставщике, занявшем второе место;

1) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атаулары мен қысқаша сипаттамасы;
2) конкурстық өтінімдер берген әлеуетті өнім берушілердің атауы және орналасқан жері;
3) конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің біліктілік деректері;
4) әрбір конкурстық өтінімнің бағасы және басқа да негізгі шарттары;
5) конкурстық өтінімдерді бағалау мен салыстыруды баяндау;
6) конкурстық өтінімдер қабылданбаған жағдайда-оларды кері қайтару үшін негіздер;
7) әрбір лот бойынша конкурс жеңімпазының атауы мен орналасқан жері және жеңімпаз анықталған шарттар;
8) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші туралы;

9) если в результате конкурса не определен победитель – основания для принятия такого решения конкурсной комиссией;
10) обобщенное изложение запросов о разъяснении конкурсной документации, ответов на них, а также обобщенное изложение изменений и дополнений к конкурсной документации;
11) срок, в течение которого подписывается договор закупки (но не более 10 (десяти) рабочих дней с момента получения уведомления победителем конкурса);

9) егер конкурс нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса-конкурстық комиссияның осындай шешім қабылдауы үшін негіздер;
10) конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұрау салулардың, оларға жауаптардың қорытылған баяндалуы, сондай-ақ конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулардың қорытылған баяндалуы;
11) сатып алу шартына қол қойылатын мерзім (бірақ конкурс жеңімпазы хабарламаны алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды);

12) информация о привлечении экспертов;
13) в случае если конкурс состоялся, то сумма, выделенная субъектом естественной монополии для закупки данных товаров, работ, услуг, предусмотренная Перечнем
89
Соблюдение требований по направлению в электронной торговой площадке уведомления победителю конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подведения итогов конкурса
90
Соблюдение требований по размещению не менее чем за 5 (пять) рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений на электронной торговой площадке и на своем интернет-ресурсе, а в случае отсутствия своего интернет-ресурса – на интернет-ресурсе уполномоченного органа, объявления о закупке способом запроса ценовых предложений с содержанием следующей информации:

12) сарапшыларды тарту туралы ақпарат;
13) егер конкурс өткізілген жағдайда, онда тізбеде көзделген осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін табиғи монополия субъектісі бөлген сома
89
Конкурстың қорытындысы шығарылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық сауда алаңында конкурс жеңімпазына хабарлама жіберу бойынша талаптарды сақтау
90
Баға ұсыныстарын табыс ету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын электрондық сауда алаңында және өзінің интернет-ресурсында, ал өзінің интернет-ресурсы болмаған жағдайда – уәкілетті органның интернет-ресурсында мынадай мазмұндағы ақпараты бар баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру бойынша талаптарды сақтау:

1) о планируемом проведении закупок способом запроса ценовых предложений – наименование, краткая характеристика, а также требуемые объем, условия оплаты, сроки, место и условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг (при необходимости с приложением технической спецификации), срок заключения договора о закупках с потенциальным поставщиком, признанным победителем;
2) о сроке начала и окончания представления потенциальными поставщиками ценовых предложений;

1) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жоспарланған өткізу туралы – атауы, қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ талап етілетін көлемі, төлеу шарттары, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдері, орны мен шарттары (қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікті қоса бере отырып), жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім берушімен сатып алу туралы шарт жасасу мерзімі;
2) әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын табыс етуді бастау және аяқтау мерзімі туралы;

3) проект договора о закупках;
4) сведения о суммах, выделенных по каждому лоту для приобретения товаров, работ, услуг, без учета НДС, являющихся предметом проводимых закупок способом запроса ценовых предложений
91
Соблюдение требований по сопоставлению на электронной торговой площадке ценовых предложений и определению потенциального поставщика
92
Соблюдение требований по отклонению ценового предложения потенциального поставщика в случае, если:
1) превышает сумму, выделенную для закупки;

3) сатып алу туралы шарттың жобасы;
4) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілетін сатып алудың мәні болып табылатын ҚҚС-ты есепке алмағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін әрбір лот бойынша бөлінген сома туралы мәліметтер
91
Электрондық сауда алаңында баға ұсыныстарын салыстыру және әлеуетті өнім берушіні анықтау бойынша талаптарды сақтау
92
Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын қабылдамау жөніндегі талаптарды сақтау:
1) сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе;

2) потенциальный поставщик предоставил более одного ценового предложения, при этом не отозвал ранее направленные ценовые предложения до истечения сроков предоставления ценовых предложений
93
Соблюдение требований по признанию закупок способом запроса ценовых предложений несостоявшимися в случае:
1) представления менее 2 (двух) ценовых предложений;
2) в случае если после отклонения ценовых предложений за превышение суммы, выделенной для закупки и за предоставление более 1 (одного) ценовых предложений потенциальным поставщиком, осталось менее 2 (двух) ценовых предложений
94
Соблюдение требований о принятии решений о повторном проведении закупок способом запроса ценовых предложений и изменения условий закупок и повторного проведения закупок способом запроса ценовых предложений, если закупки способом запроса ценовых предложений признаны несостоявшимися
95
Соблюдение требований о принятии решения в течение 10 (десяти) рабочих дней, со дня, следующего за днем утверждения итогов закупок
96
Соблюдение требований об объявлении в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней, со дня, следующего за днем принятия решения закупок способом запроса ценовых предложений
97
Соблюдение требований о подведении итогов закупок не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня окончания срока представления потенциальными поставщиками ценовых предложений и включения в протокол итогов закупок способом запроса ценовых предложений следующих сведений:
1) полное наименование субъекта естественной монополии;
2) название проведенных закупок товаров, работ, услуг способом запроса ценовых предложений;
3) полное наименование потенциальных поставщиков, представивших ценовые предложения до истечения окончательного срока представления ценовых предложений, заявленные ими цены на товары, работы, услуги;
4) об отклоненных ценовых предложениях с обоснованием причин отклонения;

2) Әлеуетті өнім беруші біреуден артық баға ұсынысын берген, бұл ретте баға ұсыныстарын беру мерзімі өткенге дейін бұрын жіберілген баға ұсыныстарын кері қайтарып алмаған жағдайларда, әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын табыс етеді
93
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану жөніндегі талаптарды сақтау:
1) 2 (екі) баға ұсынысынан аз табыс етілген;
2) егер сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түскені үшін және әлеуетті өнім берушінің 1 (бір) баға ұсынысынан артық бергені үшін баға ұсыныстары қабылданбағаннан кейін 2 (екі) баға ұсынысынан кем қалған жағдайда
94
Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды қайтадан өткізу және сатып алу шарттарын өзгерту және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды қайтадан өткізу туралы шешімдерді қабылдау туралы талаптарды сақтау
95
Сатып алу қорытындылары бекітілген күннен кейінгі күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шешім қабылдау туралы талаптарды сақтау
96
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу шешімі қабылданған күннен кейінгі күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жариялау туралы талаптарды сақтау
97
Әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын табыс ету мерзімі аяқталған және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларының хаттамасына мынадай мәліметтерді енгізген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алу қорытындыларын шығару туралы талаптарды сақтау:
1) табиғи монополия субъектісінің толық атауы;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алудың атауы;
3) баға ұсыныстарын табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін баға ұсыныстарын ұсынған әлеуетті өнім берушілердің толық атауы, олар мәлімдеген Тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалар;
4) бас тарту себептерін негіздей отырып, бас тартылған баға ұсыныстары туралы;

5) о победителе закупок способом запроса ценовых предложений;
6) о потенциальном поставщике, занявшем второе место;
7) о сумме и сроках заключения договора о закупках в случае, если закупки способом запроса ценовых предложений состоялись
98
Соблюдение требований по направлению в электронной торговой площадке уведомления победителю закупок в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов закупки способом запроса ценовых предложений
99
Соблюдение требований по проведению закупок способом запроса ценовых предложений на однородные товары, работы, услуги, если годовые объемы таких однородных товаров, работ, услуг в стоимостном выражении не превышают четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год. При этом решающим условием является цена

5) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы туралы;
6) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші туралы;
7) егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өткізілген жағдайда, сатып алу туралы шартты жасасудың сомасы мен мерзімдері туралы
98
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығарған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде электрондық сауда алаңында сатып алу жеңімпазына хабарлама жіберу бойынша талаптарды сақтау
99
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу бойынша талаптарды сақтау егер осындай біртекті тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құндық мәндегі жылдық көлемі тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшерінен аспаса, біртекті тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстар көрсетіледі. Бұл ретте баға шешуші шарт болып табылады

100
Соблюдение требований по не допущению дробления годового объема закупок однородных видов товаров в течение финансового года на части в целях применения способа выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений
101
Соблюдение требований по запрашиванию письменных ценовых предложений на закупаемые товары (работы, услуги) не менее чем у 2 (двух) неаффилированных с субъектом естественной монополии и (или) между собой потенциальных поставщиков, с приложением технической спецификации с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг и рассмотрения всех поступивших ценовых предложений в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания представления ценовых предложений
102
Соблюдение требований по признанию закупок способом запроса ценовых предложений несостоявшимися в случае:
1) представления менее 2 (двух) ценовых предложений;
2) в случае если после отклонения ценовых предложений за превышение суммы, выделенной для закупки и за предоставление более одного ценовых предложений потенциальным поставщиком, осталось менее 2 (двух) ценовых предложений
103
Соблюдение требований по ведению журнала регистрации запросов ценовых предложений потенциальных поставщиков и журнала регистрации поступивших ценовых предложений потенциальных поставщиков, с указанием в журнале регистрации поступивших ценовых предложений потенциальных поставщиков способа закупок, наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии) и почтовый адрес потенциального поставщика, его ИИН, БИН, дата и время регистрации ценового предложения.
Указанные журналы прошнуровываются, пронумеровываются, последний лист скрепляется подписью первого руководителя, либо лица его замещающего, при наличии у субъектов естественной монополии систем электронного документооборота допускается ведение указанных в настоящем пункте журналов в электронном виде. Исправления в электронном документе не допускаются

100
Баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып, өнім берушіні таңдау тәсілін қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде тауарлардың біртекті түрлерін сатып алудың жылдық көлемін бөлшектеуге жол бермеу жөніндегі талаптарды сақтау
101
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдері және (немесе) көлемдері, тауарға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалану шығыстарына кепілдік беру қоса берілген техникалық ерекшелікті қоса бере отырып, табиғи монополия субъектісімен және (немесе) өзара аффилиирленбеген кемінде 2 (екі) әлеуетті өнім берушілерден сатып алынатын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) жазбаша баға ұсыныстарын сұрату жөніндегі талаптарды сақтау, баға ұсыныстарын табыс ету аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде келіп түскен барлық баға ұсыныстарын қарау
102
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану жөніндегі талаптарды сақтау:
1) 2 (екі) баға ұсынысынан аз табыс етілген;
2) егер сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түскені үшін және әлеуетті өнім берушінің біреуден артық баға ұсыныстарын бергені үшін баға ұсыныстары қабылданбағаннан кейін 2 (екі) баға ұсынысы қалған жағдайда
103
Әлеуетті өнім берушілердің келіп түскен баға ұсыныстарын тіркеу журналында сатып алу тәсілін, әлеуетті өнім берушінің атауын (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) және пошталық мекенжайын, оның ЖСН, БСН, баға ұсынысын тіркеу күні мен уақытын көрсете отырып, әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын сұрау салуларын тіркеу журналын және әлеуетті өнім берушілердің келіп түскен баға ұсыныстарын тіркеу журналын жүргізу бойынша талаптарды сақтау.
Көрсетілген журналдар тігіледі, нөмірленеді, соңғы парақ бірінші басшының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен бекітіледі, табиғи монополия субъектілерінде электрондық құжат айналымы жүйесі болған кезде осы тармақта көрсетілген журналдарды электрондық түрде жүргізуге жол беріледі. Электрондық құжатта түзетуге жол берілмейді

104
Соблюдение требований по внесению сведений о потенциальном поставщике в соответствующий журнал регистрации поступивших ценовых предложений. Указанные сведения вносятся в журнал в хронологическом порядке по мере предоставления потенциальными поставщиками с ценовыми предложениями
105
Соблюдение требований по утверждению итогов закупок товаров, работ, услуг способом запроса ценовых предложений в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания представления ценовых предложений

104
Келіп түскен баға ұсыныстарын тіркеу журналына әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтерді енгізу бойынша талаптарды сақтау. Көрсетілген мәліметтер журналға баға ұсыныстары бар әлеуетті өнім берушілердің ұсынылуына қарай хронологиялық тәртіппен енгізіледі
105
Баға ұсыныстарын ұсыну аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың қорытындыларын бекіту жөніндегі талаптарды сақтау

106
Соблюдение требований о предоставлении права уполномоченным представителям потенциальных поставщиков и представителям уполномоченного органа присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками, ведения аудио и видеозаписи вскрытия конвертов, ознакомления с ценовыми предложениями других потенциальных поставщиков под роспись.
Обеспечение всем заинтересованным лицам и представителям уполномоченного органа беспрепятственный доступ к процедуре по вскрытию конвертов с тендерными заявками

106
Әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдеріне және уәкілетті органның өкілдеріне тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу, конверттерді ашудың аудио және бейнежазбасын жүргізу, қол қойғызып басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарымен танысу кезінде қатысу құқығын беру туралы талаптарды сақтау.
Барлық мүдделі тұлғалар мен уәкілетті органның өкілдеріне тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне кедергісіз қол жеткізуді қамтамасыз ету

107
Соблюдение требований по сопоставлению ценовых предложений и определению потенциального поставщика, предложившего наименьшее ценовое предложение. В случае если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков
108
Соблюдение требований по заключению договора закупок с потенциальным поставщиком, представившим самое низкое и не отклоненное ценовое предложение

107
Баға ұсыныстарын салыстыру және ең төмен баға ұсынысын ұсынған әлеуетті өнім берушіні айқындау жөніндегі талаптарды сақтау. Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады
108
Ең төмен және қабылданбаған баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушімен сатып алу шартын жасасу жөніндегі талаптарды сақтау

109
Соблюдение требований по принятию решений:
1) повторно провести закупки способом запроса ценовых предложений;
2) изменить условия закупок и повторно провести закупки способом запроса ценовых предложений;
3) об осуществлении закупки способом из одного источника:
если закупки способом запроса ценовых предложений признаны несостоявшимися
110
Соблюдение требований по осуществлению закупок способом из одного источника по несостоявшимся закупкам способом запроса ценовых предложений в случаях:
1) отсутствия представленных ценовых предложений. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется субъектом естественной монополии;
2) представления менее 2 (двух) ценовых предложений. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему ценовое предложение на условиях, предусмотренных его заявкой, и цена заключенного договора о закупках не превышает его ценовое предложение;
3) если к участию в закупке способом запроса ценовых предложений не допущен ни один потенциальный поставщик. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему ценовое предложение с наименьшей ценой, и цена заключенного договора о закупках не превышает его ценовое предложение;
4) если к участию в закупке способом запроса ценовых предложений допущен только один потенциальный поставщик. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, допущенному на участие в закупке способом запроса ценовых предложений на условиях, предусмотренных его ценовым предложением, и цена заключенного договора о закупках не превышает его ценовое предложение
111
Соблюдение требований по оформлению итогов закупок способом запроса ценовых предложений в виде протокола, который утверждается первым руководителем субъекта естественной монополии или лица, исполняющего его обязанности. Итоги закупок подводятся не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня окончания срока представления потенциальными поставщиками ценовых предложений. В протокол итогов закупок способом запроса ценовых предложений включаются следующие сведения:
1) полное наименование субъекта естественной монополии и почтовый адрес;
2) название проведенных закупок товаров, работ, услуг способом запроса ценовых предложений;
3) полное наименование (фамилия, имя, отчество (при наличии) потенциальных поставщиков, представивших ценовые предложения до истечения окончательного срока представления ценовых предложений, заявленные ими цены на товары, работы, услуги;

109
Шешімдерді қабылдау жөніндегі талаптарды сақтау:
1) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды қайта өткізу;
2) сатып алу шарттарын өзгерту және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды қайта өткізу;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы:
егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса
110
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру бойынша талаптарды сақтау:
1) Ұсынылған баға ұсыныстары болмаған жағдайда. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберілетін әлеуетті өнім берушіні табиғи монополия субъектісі айқындайды;
2) 2 (екі) баға ұсынысынан кем табыс етілген жағдайларда жүргізіледі. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру оның өтінімінде көзделген талаптарда баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы оның баға ұсынысынан аспайды;
3) егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру ең төмен бағамен баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы оның баға ұсынысынан аспауға тиіс;
4) егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға бір ғана әлеуетті өнім беруші жіберілсе. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушіге оның баға ұсынысымен көзделген талаптарда жіберіледі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы оның баға ұсынысынан аспайды
111
Табиғи монополия субъектісінің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бірінші басшысы бекітетін хаттама түрінде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын ресімдеу жөніндегі талаптарды сақтау. Сатып алудың қорытындылары әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын табыс ету мерзімі аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей шығарылады. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларының хаттамасына мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) табиғи монополия субъектісінің толық атауы және пошталық мекенжайы;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алудың атауы;
3) баға ұсыныстарын табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін баға ұсыныстарын ұсынған әлеуетті өнім берушілердің толық атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), олар мәлімдеген Тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалар;

4) об отклоненных ценовых предложениях с обоснованием причин отклонения;
5) о победителе закупок способом запроса ценовых предложений;
6) о потенциальном поставщике, занявшем второе место;
7) о сумме и сроках заключения договора о закупках в случае, если закупки способом запроса ценовых предложений состоялись
112
Соблюдение требований по размещению информации об итогах на своем интернет-ресурсе или интернет-ресурсе уполномоченного органа не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня утверждения итогов закупок способом запроса ценовых предложений
113
Соблюдение требований по осуществлению закупок способом из одного источника в случаях:
1) если закупки способом конкурса или запроса ценовых предложений признаны несостоявшимися;
2) приобретения товаров, работ, услуг у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, работ, услуг, или у лица, являющегося субъектом государственной или естественной монополии;
3) приобретения товаров, работ, услуг вследствие возникновения обстоятельств непреодолимой силы, в том числе локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, для ликвидации аварий;
4) приобретения товаров, работ, услуг, связанных с представительскими расходами;
5) приобретения периодических печатных изданий на бумажном носителе и (или) в электронной форме;
6) приобретения однородных товаров, работ, услуг, если годовой объем таких однородных товаров, работ, услуг в стоимостном выражении не превышает стократного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
7) приобретения услуг, связанных с направлением работника в служебную командировку, включая проезд туда и обратно, наем жилого помещения, транспортное обслуживание, обеспечение питания;
8) когда у заказчика, закупившего товары, работы, услуги, возникает необходимость в приобретении товаров, работ, услуг у того же поставщика в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости
114
Соблюдение требований о направлении потенциальному поставщику приглашения принять участие в закупках при осуществлении закупок способом из одного источника, если закупки способом конкурса или запроса ценовых предложений признаны несостоявшимися, которое должно содержать следующие сведения:
1) наименование и место нахождения субъекта естественной монополии;
2) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации конкурсная документация содержит утвержденную проектно-сметную документацию. При этом сроки выполнения работ по таким закупкам соответствуют срокам выполнения работ, указанным в утвержденной проектно-сметной документации;

4) бас тарту себептерін негіздей отырып, бас тартылған баға ұсыныстары туралы;
5) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы туралы;
6) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші туралы;
7) егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өткізілген жағдайда, сатып алу туралы шартты жасасудың сомасы мен мерзімдері туралы
112
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындылары бекітілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей өзінің интернет-ресурсында немесе уәкілетті органның интернет-ресурсында қорытындылар туралы ақпаратты орналастыру бойынша талаптарды сақтау
113
Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру жөніндегі талаптарды сақтау:
1) егер конкурс немесе баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса;
2) сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтары бар тұлғадан немесе мемлекеттік немесе табиғи монополия субъектісі болып табылатын тұлғадан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
3) еңсерілмейтін күш мән-жайларының туындауы, оның ішінде төтенше жағдайлардың салдарын оқшаулау және (немесе) жою салдарынан, аварияларды жою үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
4) өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
5) қағаз жеткізгіштегі және (немесе) электрондық нысандағы мерзімді баспасөз басылымдарын сатып алу;
6) егер мұндай біртекті тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құндық мәндегі жылдық көлемі тиісті қаржы жылына белгіленген жүз еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспаса, біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
7) қызметкерді қызметтік іссапарға жіберуге байланысты көрсетілетін қызметтерді, сонда және кері жол жүруді, тұрғын үй-жайды жалдауды, Көліктік қызмет көрсетуді, тамақтануды қамтамасыз етуді қоса алғанда, сатып алу;
8) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алған тапсырыс берушіде сол өнім берушіден біріздендіру, стандарттау немесе үйлесімділікті қамтамасыз ету мақсатында тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігі туындаған кезде
114
Егер конкурс немесе баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, онда мынадай мәліметтер болуға тиіс бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қатысуға шақыруды жіберу туралы талаптарды сақтау:
1) табиғи монополия субъектісінің атауы және орналасқан жері;
2) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) көлемдерін, тауарларға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға шығыстарға, тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шығыстарға сапа кепілдігін беру сипатталған техникалық ерекшелікті;
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде техникалық ерекшеліктің орнына конкурстық құжаттамада бекітілген жобалау-сметалық құжаттама қамтылады. Бұл ретте осындай сатып алу бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келеді;

3) количество товара, объемы выполняемых работ, оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых закупок;
4) место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
5) требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, предоставление гарантии на качество предлагаемых товаров, работ, услуг;
6) условия платежа и проект договора о закупках;
7) условия, форма, объем и способ внесения обеспечения исполнения договора о закупках;

3) өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын тауардың саны, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны;
5) тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері, ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің сапасына кепілдік беру;
6) төлем талаптары және сатып алу туралы шарттың жобасы;
7) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу талаптары, нысаны, көлемі және тәсілі;

8) сведения о суммах, выделенных для приобретения товаров, работ, услуг, являющихся предметом проводимых закупок способом из одного источника;
9) перечень документов, которые потенциальный поставщик представляет в подтверждение его соответствия предъявляемым требованиям, за исключением, когда закупки способом из одного источника осуществляются в результате признания закупок способом запроса ценовых предложений несостоявшимися;

8) бір көзден алу тәсілімен өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген сомалар туралы мәліметтер;
9) бір көзден алу тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану нәтижесінде жүзеге асырылатын жағдайды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші оның қойылатын талаптарға сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі;

10) место и срок предоставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих его соответствие предъявляемым квалификационным требованиям, за исключением, когда закупки способом из одного источника осуществляются в результате признания закупок способом запроса ценовых предложений несостоявшимися, а также:
а) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, с указанием лиц, которых потенциальный поставщик предусматривает привлечь в качестве субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг;
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, потенциальным поставщиком представляется письмо о согласии с условиями утвержденной проектно-сметной документации;
б) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика и лиц, которых он предусматривает привлечь в качестве субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг требованиям, указанным в приглашении субъекта естественной монополии, за исключением, когда закупки способом из одного источника осуществляются в результате признания закупок способом запроса ценовых предложений несостоявшимися;
в) обоснование цены на предлагаемые товары, работы, услуги.
При этом направляемое приглашение соответствуют условиям проведенных закупок (конкурс, запрос ценовых предложений), признанных несостоявшимися

10) бір көзден алу тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану нәтижесінде жүзеге асырылатын жағдайды қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің қойылатын біліктілік талаптарына оның сәйкестігін растайтын құжаттарды беру орны мен мерзімі, сондай-ақ:
а) әлеуетті өнім беруші жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігері (бірлескен орындаушысы) ретінде тартуды көздейтін тұлғаларды көрсете отырып, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) көлемдерін, тауарға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға шығыстарға сапа кепілдігін беруді, тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарын сипаттай отырып, техникалық ерекшелікті;
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім беруші бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісу туралы хат береді;
б) бір көзден алу тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану нәтижесінде жүзеге асырылатын жағдайды қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің және ол жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігері (бірлескен орындаушысы) ретінде тартуды көздейтін тұлғалардың табиғи монополия субъектісінің шақыруында көрсетілген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар;
в) ұсынылатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге баға негіздемесі.
Бұл ретте жіберілетін шақыру өтпеді деп танылған өткізілген сатып алу (конкурс, баға ұсыныстарын сұрату) шарттарына сәйкес келеді

115
Соблюдение требований при осуществлении закупок из одного источника по запросу у потенциального поставщика всех необходимых обоснований предлагаемой этим потенциальным поставщиком цены на товары, работы и услуги
116
Соблюдение требований по составлению протокола при осуществлении закупок из одного источника, в котором содержатся:
1) обоснование применения способа закупок из одного источника;
2) краткое описание закупаемых товаров, работ и услуг;
3) наименование и место нахождения потенциального поставщика, с которым будет заключен договор закупки и цена такого договора

115
Әлеуетті өнім берушіден сұрау салу бойынша бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы әлеуетті өнім беруші ұсынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бағасының барлық қажетті негіздемелерін сақтау
116
Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде хаттама жасау жөніндегі талаптарды сақтау:
1) бір көзден сатып алу тәсілін қолдану негіздемесі;
2) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы;
3) сатып алу шарты жасалатын әлеуетті өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы

117
Соблюдение требований по признанию не состоявшимися закупок способом из одного источника в случаях:
1) если потенциальный поставщик не соответствует требованиям указанных в приглашении субъекта естественной монополии, за исключением, когда закупки способом из одного источника осуществляются по итогам несостоявшихся закупок способом запроса ценовых предложений;
2) если потенциальный поставщик отказался от участия в закупках способом из одного источника

117
Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану жөніндегі талаптарды сақтау:
1) егер әлеуетті өнім беруші бір көзден алу тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілмеген сатып алу қорытындылары бойынша жүзеге асырылатын жағдайды қоспағанда, табиғи монополия субъектісінің шақыруында көрсетілген талаптарға сәйкес келмесе;
2) егер әлеуетті өнім беруші бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысудан бас тартса

118
Соблюдение требований по направлению победителю проекта договора в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов закупки на бумажном носителе или в электронной форме, в случае закупок через товарные биржи или электронные торговые площадки
119
Соблюдение требования о направлении в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня истечения срока подписания и представления проекта договора потенциальному поставщику, занявшему второе место, проекта договора, если потенциальный поставщик, определенный победителем, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения не подписал и не представил проект договора субъекту естественной монополии
120
Соблюдение требований по признанию не состоявшимися закупок если потенциальный поставщик, занявший второе место в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня представления ему проекта договора, не подписал и не представил его субъекту естественной монополии
121
Соблюдение требований по направлению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня истечения срока внесения обеспечения договора потенциальному поставщику, занявшему второе место, проекта договора - если поставщик, не внес обеспечение исполнения договора в порядке, установленном договором
122
Соблюдение требования по признанию закупок не состоявшимися, если потенциальный поставщик, занявший второе место в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня представления ему проекта договора, не подписал и не представил его субъекту естественной монополии и (или) не внес обеспечение исполнения договора, в порядке, установленном договором

118
Тауар биржалары немесе электрондық сауда алаңдары арқылы сатып алынған жағдайда, қағаз тасығышта немесе электрондық нысанда сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шарт жобасын жеңімпазға жіберу жөніндегі талаптарды сақтау
119
Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шарт жобасына қол қойылмаса және табиғи монополия субъектісіне ұсынбаса, екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге шарт жобасына қол қою және ұсыну мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шарт жобасын жіберу туралы талапты сақтау
120
Егер шарт жобасы өзіне ұсынылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім беруші оған қол қоймаса және оны табиғи монополия субъектісіне ұсынбаса, сатып алу өтпеді деп тану жөніндегі талаптарды сақтау
121
Егер өнім беруші шартта белгіленген тәртіппен шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбесе, екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге шартты қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шарт жобасын жіберу жөніндегі талаптарды сақтау
122
Егер шарт жобасы өзіне ұсынылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім беруші оған қол қоймаса және оны табиғи монополия субъектісіне ұсынбаса және (немесе) шартта белгіленген тәртіппен шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбесе, сатып алуды өтпеді деп тану жөніндегі талапты сақтау

123
Соблюдение требований по подписанию субъектом естественной монополии и полистному парафированию договора закупки уполномоченным представителем субъекта естественной монополии по данной закупке
124
Соблюдение требований по письменному уведомлению поставщика уменьшить размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором о закупках по мере исполнения обязательств по договору

123
Табиғи монополия субъектісінің осы сатып алу бойынша табиғи монополия субъектісінің уәкілетті өкілінің сатып алу шартына қол қою және әр парағына қол қою жөніндегі талаптарды сақтау
124
Өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша талаптарды сақтау шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай сатып алу туралы шартта көзделген орындалған міндеттемелерге барабар аванстың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін азайту

125
Соблюдение требований по возвращению внесенного обеспечения исполнения договора, а также суммы обеспечения аванса (при наличии) поставщику в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору
126
Соблюдение требований по возвращению внесенного обеспечения исполнения договора, а также суммы обеспечения аванса (при наличии) в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход субъекта естественной монополии, в случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору

125
Шарттың орындалуын енгізілген қамтамасыз етуді қайтару бойынша талаптарды, сондай-ақ өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өнім берушіге авансты қамтамасыз ету сомасын (болған жағдайда) сақтау
126
Енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтару жөніндегі талаптарды, сондай-ақ авансты қамтамасыз ету сомасын (болған жағдайда) Жеткізуші Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, табиғи монополия субъектісінің кірісіне тұрақсыздық айыбын төлеу фактісі анықталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде сақтау

127
Соблюдение требований по содержанию в Договоре условия о его расторжении на любом этапе без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора закупок в случае выявления одного из следующих фактов:
1) оказания субъектом естественной монополии содействия поставщику;
2) не внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы обеспечения аванса (при наличии);
3) субъект естественной монополии может расторгнуть Договор закупок, направив поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств если поставщик не может оказать услуги в сроки, предусмотренные Договором закупок и (или) если поставщик не может выполнить свои обязательства по Договору.
Если поставщик не внес обеспечение исполнения договора и (или) сумму обеспечения аванса (при наличии) в порядке, установленном договором, субъект естественной монополии в течение 3 (трех) рабочих дней направляет уведомление о расторжении договора
128
Соблюдение требований по обеспечению взыскания неустойки (штрафа, пени) в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения принятых поставщиком обязательств по договору
129
Соблюдение требований по не допущению внесения в проект договора о закупках либо заключенный договор о закупках изменений, которые могут изменить содержание условий, проводимых (проведенных) закупок, и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика

127
Мынадай фактілердің бірі анықталған жағдайда, сатып алу шартының талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға нұқсан келтірмей, шарттың мазмұны бойынша талаптарды сақтау:
1) табиғи монополия субъектісі өнім берушіге жәрдем көрсеткен;
2) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) авансты қамтамасыз ету сомасын енгізбеу (бар болса);
3) егер өнім беруші сатып алу шартында көзделген мерзімде қызметтер көрсете алмаса және (немесе) егер өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін орындай алмаса, табиғи монополия субъектісі өнім берушіге міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, сатып алу шартын бұза алады.
Егер өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) шартта белгіленген тәртіппен авансты қамтамасыз ету сомасын (болған жағдайда) енгізбесе, табиғи монополия субъектісі 3 (үш) жұмыс күні ішінде шартты бұзу туралы хабарлама жібереді
128
Өнім беруші шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алуды қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау
129
Сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған сатып алу туралы шартқа өткізілетін (өткізілген) сатып алу шарттарының мазмұнын өзгертуі мүмкін өзгерістерді және (немесе) өнім берушіні таңдауға негіз болған ұсынысты енгізуге жол бермеу жөніндегі талаптарды сақтау

130
Соблюдение требований по заполнению в акте информации по договору и подписание его либо отказу в принятии товаров, работ, услуг с указанием аргументированных обоснований не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения поставщиком проекта акта приема-передачи товара, выполнения работ, оказания услуг
Должностное (ые) лицо (а) _____________________________________ _____________
должность                         подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля _______________________________________ ____________
должность                         подпись
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 297
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 мая 2020 года № 40
Проверочный лист
за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно
значимого рынка (услуг аэропортов) _____________________________________________
______________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
______________________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов)
______________________________________________________________________________
контроля
_______________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки с посещением субъекта (объекта) контроля _________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№, дата Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение требований предоставлять в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий информацию об отпускных ценах с приложением обосновывающих материалов, подтверждающих уровень цены, не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня введения государственного регулирования цен или с момента начала производства (реализации) товаров, работ, услуг либо не менее чем за тридцать календарных дней до предстоящего повышения отпускной цены на товары, работы, услуги
2
Соблюдение требования о предоставлении в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий, в электронной форме не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней информацию о предстоящем повышении цен на товары (работы, услуги) выше предельной цены и причинах их повышения с представлением обосновывающих материалов, подтверждающих причины повышения
3
Соблюдение требования о предоставлении в уполномоченный орган документов и сведений, в рамках экспертизы цены, либо уведомления с приложением к нему обосновывающих материалов, подтверждающих причины повышения предельной цены
4
Соблюдение требования о предоставлении в уполномоченный орган информации, указывающей на причины снижения или повышения, не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня снижения или повышения цены, при самостоятельном снижении или повышении цены на товары (работы, услуги), реализуемые на общественно значимых рынка, не превышая предельной цены
5
Соблюдение необходимости представления по требованию участников публичных слушаний до проведения публичных слушаний проектов цен на товары (работы, услуги), информацию о причинах повышения цен на товары (работы, услуги) с экономически обоснованными расчетами, после опубликования информации о дате проведения публичных слушаний
6
Соблюдение требования о возврате дохода, полученного и не использованного на реализацию инвестиционных программ (проектов), учтенных в предельных ценах, напрямую потребителям либо в случае невозможности установления полного перечня потребителей путем снижения уровня предельной цены на предстоящий период
7
Соблюдение требования о возврате дохода, полученного в результате необоснованного превышения предельной цены, напрямую потребителям не позднее 30 (тридцати) календарных дней с момента установления такого факта уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, либо путем снижения уровня предельной цены на предстоящий период в случае невозможности установления полного перечня потребителей
8
Соблюдение требований о размещении в средствах массовой информации о повышении предельных цен на товары (работы, услуги) и обосновывающие материалы не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня их направления на согласование уполномоченному органу, осуществляющему руководство в сферах естественных монополий
9
Соблюдение требования о не превышении объемов потребления товаров (работ, услуг), в том числе отдельными группами потребителей, учтенных в предельных ценах
10
Соблюдение требования о не превышении предельной цены на товары (работы, услуги), согласованной уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий
11
Соблюдение требования о размещении на своем интернет-ресурсе либо на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий, информацию об отпускных ценах, о результатах публичных слушаний и финансовой отчетности
12
Соблюдение требования по установлению предельной цены на товары (работы, услуги), на основании полученного извещения или мотивированного заключения уполномоченного органа
Должностное (ые) лицо (а) _____________________________________ _____________
должность                   подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля ______________________________________ ____________
должность                   подпись
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)

130
Актіде шарт бойынша ақпаратты толтыру жөніндегі талаптарды сақтау және оған қол қою не тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қабылдаудан бас тарту жөніндегі талаптарды өнім беруші тауарды қабылдау-беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету актісінің жобасын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей дәлелді негіздемелерді көрсете отырып сақтау
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________________ ______________
лауазымы                               қолы
_________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау
субъектісінің басшысы _______________________________________ ______________
лауазымы                               қолы
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрі міндетін атқарушының
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 297 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 19 мамырдағы
№ 40 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Тексеру парағы
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
_____ табиғи монополиялар салаларындағы (әуежайлар мен аэронавигация қызметтері)
138-бабына сәйкес
___________________________________________________________ қатысты бақылау
субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді тағайындау туралы акт ____
______________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға баға деңгейін растайтын негіздеуші материалдарды қоса бере отырып, бағаларды мемлекеттік реттеу енгізілген күннен бастап немесе тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өндіру (өткізу) басталған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей не тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге босату бағасын алдағы көтеруге дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын босату бағалары туралы ақпарат беру талабын сақтау
2
Табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға алдағы уақытта тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалардың шекті бағадан жоғары көтерілетіні және өсу себептерін растайтын негіздеуші материалдарды ұсына отырып, олардың өсу себептері туралы ақпаратты күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын электрондық нысанда беру талабын сақтау
3
Уәкілетті органға баға сараптамасы шеңберінде құжаттар мен мәліметтерді не шекті бағаны көтеру себептерін растап, негіздейтін материалдарды қоса бере отырып, хабарлама ұсыну туралы талапты сақтау
4
Шекті бағаны көтерместен қоғамдық маңызы бар нарықтарда өткізілетін тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) бағаларын дербес төмендеткен немесе көтерген кезде уәкілетті органға бағаны төмендеткен немесе көтерген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күннен кешіктірмей төмендету немесе көтеру себептерін көрсететін ақпарат беру туралы талапты сақтау
5
Жария тыңдауларды өткізу күні туралы ақпарат жарияланғаннан кейін жария тыңдауларға қатысушылардың талабы бойынша жария тыңдаулар өткізгенге дейін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) баға жобаларын, экономикалық тұрғыдан негізделген есептеулермен тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын көтеру себептері туралы ақпарат беру бойынша қажеттілікті сақтау
6
Алынған және шекті бағаларда ескерілген инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды) іске асыруға пайдаланылмаған кірісті тікелей тұтынушыларға не тұтынушылардың толық тізбесін белгілеу мүмкін болмаған жағдайда, алдағы кезеңге шекті баға деңгейін төмендету жолымен қайтару туралы талапты сақтау
7
Шекті бағаны негізсіз көтеру нәтижесінде алынған кірісті табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган сондай фактіні анықтаған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, тікелей тұтынушыларға не тұтынушылардың толық тізбесін белгілеу мүмкін болмаған кезде алдағы кезеңге шекті баға деңгейін төмендету жолымен қайтару туралы талапты сақтау
8
Бұқаралық ақпарат құралдарында тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) шекті бағалардың артуы туралы ақпаратты және негіздейтін материалдарды табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға келісуге жіберген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей орналастыру туралы талабын сақтау
9
Шекті бағаларда ескерілген тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді), оның ішінде тұтынушылардың жекелеген топтарының тұтыну көлемінің асып кетуі
10
Табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісілген тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) шекті бағаның асып кетуі
11
Өзінің интернет-ресурсында не табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында босату бағалары туралы, жария тыңдаулардың нәтижелері және қаржылық есептілік туралы ақпаратты орналастыру туралы міндетті сақтау
12
уәкілетті органның хабарламасын немесе дәлелді қорытындысын алған негізінде тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) шекті бағасын белгілеу туралы талабын сақтау
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________________ ______________
лауазымы                         қолы
_________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау
субъектісінің басшысы _______________________________________ ______________
лауазымы                         қолы
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)