О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № ҚР ДСМ-56/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2020 года № 20724. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17353, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № ҚР ДСМ-56/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 мамырда № 20724 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17353 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.

1482,42
399
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
1450,19
400
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
2376,97
401
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае)ручным методом (выделение чистой культуры)
1471,70
402
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
1757,21
403
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
1993,25
404
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
807,79
405
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1681,70
406
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
5784,74
407
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
791,35
408
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
1662,60
409
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1669,00
410
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
3468,95
411
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
1610,79
412
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2331,84
413
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
414
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
1781,13
415
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
493,64
416
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)

1482,42
399
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1450,19
400
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2376,97
401
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1471,70
402
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1757,21
403
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1993,25
404
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
807,79
405
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1681,70
406
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5784,74
407
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
791,35
408
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1662,60
409
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1669,00
410
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3468,95
411
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1610,79
412
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2331,84
413
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
414
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1781,13
415
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
493,64
416
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1308,08
417
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
3445,31
418
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
3622,98
419
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
898,30
420
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2508,72
421
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
422
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
2952,74
423
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
735,80
424
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1332,52
425
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
1754,31
426
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
427
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2547,06
428
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1203,38
429
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
3879,29
430
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
1911,49
431
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
1452,97
432
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
468,86
433
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2554,18
434
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
435
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
799,14
436
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)

1308,08
417
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
3445,31
418
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3622,98
419
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
898,30
420
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2508,72
421
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
422
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2952,74
423
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
735,80
424
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1332,52
425
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1754,31
426
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
427
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2547,06
428
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1203,38
429
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3879,29
430
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1911,49
431
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1452,97
432
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
468,86
433
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2554,18
434
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
435
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
799,14
436
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1456,61
437
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
1344,03
438
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
779,75
439
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
2275,79
440
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1064,83
441
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
3562,67
442
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
905,06
443
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
2275,79
444
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
3107,58
445
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2153,04
446
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2221,79
447
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
2941,14
448
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
1464,70
449
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
980,81
450
B05.000.002
На анализаторе
451
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
2389,11
452
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
2452,28
453
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
476,38
454
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе
476,38
455
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae(гемофилус инфлуензае) на анализаторе
476,38
456
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) на анализаторе

1456,61
437
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1344,03
438
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
779,75
439
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2275,79
440
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1064,83
441
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3562,67
442
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
905,06
443
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2275,79
444
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3107,58
445
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2153,04
446
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2221,79
447
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
2941,14
448
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
1464,70
449
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
980,81
450
B05.000.002
Талдауышта
451
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
2389,11
452
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
2452,28
453
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
454
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
455
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға (гемофилус инфлуенза) талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
456
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу

D04.001.000
Обучение в профилактических кабинетах, школах оздоровления
2356,13
2045
D04.002.000
Обучение больных и членов их семей самоконтролю, само-и взаимопомощи в соответствии с программами управления хроническими заболеваниями
880,80
2046
D04.003.000
Консультация по телефону "Горячей линии"
785,38
Примечание:
*Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициенты сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.
Приложение 1 к Тарифам
на медицинские услуги, в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

D04.001.000
Профилактикалық кабинеттерде, сауықтыру мектептерінде оқыту
2356,13
2039
D04.002.000
Созылмалы ауруларды басқару бағдарламаларына сәйкес науқастарды және олардың отбасы мүшелерін өзін-өзі бақылауға, өз-өзіне және өзара көмекке оқыту
880,80
2040
D04.003.000
"Тікелей желі" телефонының бойынша консультациясы
785,38
Ескертпе:
*Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтер тарифтері (бұдан әрі - АЕК тарифтері) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес келесі түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі № 5946):
Осы АЕК тарифтеріне ауыл аумағының коэффициенті - 1,1298;
Осы АЕК тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенттері;
Осы АЕК тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы АЕК тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы АЕК бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтер тарифтеріне
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

5556
Майский район
1,0243
43
5536
Баянаульский район
1,0162
Приложение 3 к Тарифам
на медицинские услуги, в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного социального
медицинского страхования
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США)
Наименование медицинской организации
Тариф
1
Корпоративный фонд "University Medical Center"
1,07
Приложение 4 к Тарифам
на медицинские услуги, в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного социального
медицинского страхования
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

5556
Мамыр ауданы
1,0243
43
5536
Баянауыл ауданы
1,0162
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтер тарифтеріне
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер тарифтеріне Халықаралық бірлескен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өту туралы күәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф
Денсаулық сақтау ұйымының атауы
Коэффициент
1
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,07
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтер тарифтеріне
4-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдары үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы"" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны