Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20776.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.08.2021 № 281 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" согласно приложению 1 к настоящему приказу;"
2) правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 31.08.2021 № 281 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной
безопасности Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 214
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан
"Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования"

Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 мамырда № 20776 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.08.2021 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 31.08.2021 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 214 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.08.2021 № 281 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
2) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
4) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.08.2021 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар.
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
4) электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - услугодатель).
4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства", включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования услугополучатель направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства", заявление согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление на выдачу разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг заполняется согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг в случае размещения их в рамках дополнительной эмиссии (выпуска) подается эмитентом согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг, заявление подается таким держателем.

2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағида 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын негізгі талаптар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш жібереді.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтініш Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды немесе басқа да бағалы қағаздарды қосымша эмиссия (шығарылым) шеңберінде орналастырған жағдайда ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтінішті эмитент осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес береді.
Ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың ұстаушысы жүргізгенде – өтінішті осындай ұстаушы береді.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В соответствии с пунктом 5 статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), все документы, прилагаемые к заявлению, указанные в пункте 8 Перечня должны быть составлены на государственном и русском языках. В случае если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, такие документы могут быть также составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу электронной копии перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В день поступления заявления услугодателем осуществляется прием и переадресация к ответственному исполнителю услугодателя.
7. Подтверждением принятия пакета документов является присуждение номера заявления в веб-портале "электронного правительства" и уведомление о приеме заявления, отправляемое на адрес электронной почты услугополучателя, указанной при подаче заявления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, выносит их на рассмотрение экспертной комиссии по вопросам недропользования (далее – экспертная комиссия).
Экспертная комиссия является консультативно-совещательным органом при Услугодателе в целях выработки рекомендаций при рассмотрении заявлений на выдачу разрешения на переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 45-бабының 5-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін, Тізбенің 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға беретін болса, мұндай құжаттар дұрыстығын нотариус куәландырған әрбір құжатқа мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасының электрондық көшірмесі міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде де жасалуы мүмкін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Өтініш түскен күні көрсетілетін қызметті беруші оны қабылдауды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қайта жіберуді жүзеге асырады.
7. "Электрондық үкімет" веб-порталында өтінішті нөмірлеу және өтінішті беру кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен электрондық поштасының мекенжайына жіберілетін өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаса, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәжді бас тарту жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – сараптама комиссиясы) қарауына шығарады.
Сараптама комиссиясы жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беруге өтініштерді қарау кезінде ұсынымдар әзірлеу мақсатында көрсетілетін қызметті берушінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

9. Если заявление на выдачу разрешения на переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования, подано в отношении права недропользования на участке недр, являющемся стратегическим участком недр, либо если предполагаемый переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования, на соответствующем участке недр затрагивает интересы национальной безопасности, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения такого заявления и прилагаемых к нему документов направляет их в органы национальной безопасности для рассмотрения перехода права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, на соответствие требованиям национальной безопасности.
Если переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, затрагивает интересы национальной безопасности, органы национальной безопасности уведомляют об этом услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения заявления. В этом случае услугодатель приостанавливает рассмотрение заявления до получения подтверждения от органов национальной безопасности о соответствии перехода права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, требованиям национальной безопасности. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления от органов национальной безопасности извещает заявителя о таком приостановлении.
Услугодатель возобновляет рассмотрение заявления после получения подтверждения от органов национальной безопасности.
10. Экспертная комиссия рассматривает документы, указанные в пункте 8 Перечня, в срок не более 10 (десяти) рабочих дней, а по крупным месторождениям и стратегическим участкам недр – не более чем 40 (сорока) рабочих дней.
В соответствии с пунктом 6 статьи 45 Кодекса, в целях всестороннего и полного рассмотрения заявления услугодатель вправе запросить у услугополучателя дополнительные сведения и (или) документы, необходимые для выработки рекомендаций.
В случае запроса дополнительных сведений и (или) документов сроки рассмотрения соответствующего заявления приостанавливаются на период до представления таких сведений и (или) документов.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Егер жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беруге арналған өтініш стратегиялық жер қойнауы учаскесі болып табылатын жер қойнауы учаскесінде жер қойнауын пайдалану құқығына қатысты берілсе не егер тиісті жер қойнауы учаскесінде жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің болжалды ауысуы ұлттық қауіпсіздік мүдделерін қозғайтын болса, көрсетілетін қызметті беруші осындай өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны ұлттық қауіпсіздік органдарына жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуын ұлттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау үшін жібереді.
Егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы ұлттық қауіпсіздік мүдделерін қозғайтын болса, ұлттық қауіпсіздік органдары бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіні өтінішті алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде хабардар етеді. Бұл жағдайда көрсетілетін қызметті беруші ұлттық қауіпсіздік органдарынан жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер ауысуының ұлттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы растауды алғанға дейін өтінішті қарауды тоқтата тұрады. Көрсетілетін қызметті беруші ұлттық қауіпсіздік органдарынан хабарлама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш иесіне осындай тоқтата тұру туралы хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті беруші ұлттық қауіпсіздік органдарынан растауды алғаннан кейін өтінішті қарауды қайта бастайды.
10. Сараптама комиссиясы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, ал ірі кен орындары мен стратегиялық жер қойнауы учаскелері бойынша 40 (қырық) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Кодекстің 45-бабының 6-тармағына сәйкес өтінішті жан-жақты және толық қарау мақсатында көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан ұсынымдар әзірлеу үшін қажетті қосымша мәліметтерді және (немесе) құжаттарды сұратуға құқылы.
Қосымша мәліметтер және (немесе) құжаттар сұратылған жағдайда, тиісті өтінішті қарау мерзімдері осындай мәліметтер және (немесе) құжаттар ұсынылғанға дейінгі кезеңге тоқтатыла тұрады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения рекомендации экспертной комиссии по вопросам недропользования выносит положительное решение по заявлению.
В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель принимает следующие решения:
1) выдает разрешение на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
2) выдает разрешение на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
3) выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам в случаях, указанных в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
12. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.

11. Көрсетілетін қызметті беруші жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының ұсынымын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш бойынша оң шешім шығарады.
Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат береді;
2) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды және басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат береді;
3) Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
13. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Переход права
недропользования и (или)
объектов, связанных с правом
недропользования"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования".
Наименование подвидов государственной услуги:

Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
13. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Жер қойнауын пайдалану
құқығының және (немесе)
жер қойнауын пайдалану
құқығымен байланысты
объектілердің ауысуы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:

1) Переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
2) Выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
- веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
- канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
В течение 20 (двадцати) рабочих дней, а по крупным месторождениям и стратегическим участкам недр – в течение 60 (шестидесяти) рабочих дней со дня получения заявления и прилагаемых к нему документов.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования.
Выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 18:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов.
2) веб-портал "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель заполняет заявление в веб-портале "электронного правительства" с приложением электронных копий нотариально засвидетельствованных документов, подтверждающих указанные в заявлении сведения:
Заявление на выдачу разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования заполняется согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
К заявлению прилагаются следующие сведения и документы:

1) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы;
2) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды және басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беру.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
- "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
- көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, ал Кодекске сәйкес анықталған ірі кен орындары мен стратегиялық жер қойнауы учаскелері бойынша – өтініш пен оған қоса берілетін құжаттарды алған күннен бастап 60 (алпыс) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беру.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың нотариус куәландырған электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, "электрондық үкімет" веб-порталында өтінішті толтырады:
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беруге арналған өтініш осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Өтінішке мынадай мәліметтер мен құжаттар қоса беріледі:

1) сведения о лице (организации), имеющем (имеющей) намерение приобрести право недропользования (долю в праве недропользования) и (или) объекты, связанные с правом недропользования:
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) приобретателя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность);
для юридических лиц – наименование приобретателя, его место нахождения, указание на его государственную принадлежность, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица, сведения о руководителях и их полномочиях, сведения о лицах, организациях и государствах, имеющих возможность прямо или косвенно определять решения, принимаемые заявителем;
2) указание на приобретаемое право недропользования (долю в праве недропользования) и (или) объекты, связанные с правом недропользования;
3) основание перехода права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
4) сведения о финансовых и технических возможностях лица, имеющего намерение приобрести право недропользования (долю в праве недропользования), для проведения операций по разведке и (или) добыче углеводородов, добыче урана, подтверждающие его соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), предъявляемым при предоставлении такого права недропользования (не требуются в случае перехода объектов, связанных с правом недропользования);
5) подтверждение заявителя о том, что все сведения о нем, указанные в заявлении и прилагаемых к нему документах, являются достоверными;
6) фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, подписавшего заявление от имени заявителя, сведения о документе, удостоверяющем его личность.
В случае применения положений статьи 43 Кодекса о приоритетном праве государства помимо сведений, предусмотренных в подпунктах 1) – 6) заявление о выдаче разрешения должно дополнительно содержать сведения о цене сделки по переходу права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования и о порядке ее уплаты.
Заявление на выдачу разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг заполняется согласно приложению 3 к настоящим Правилам:

1) жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді сатып алу ниеті бар тұлға (ұйым) туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін – сатып алушының тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жерін, азаматтығын, жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді;
заңды тұлғалар үшін – сатып алушының атауын, оның орналасқан жерін, оның мемлекеттік тиесілігін көрсетуді, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, басшылары және олардың өкілеттіктері туралы мәліметтерді, өтініш иесі қабылдайтын шешімдерді тікелей немесе жанама түрде айқындауға мүмкіндігі бар тұлғалар, ұйымдар және мемлекеттер туралы мәліметтерді;
2) сатып алынатын жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді көрсету;
3) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысу негіздемесі;
4) көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру, уран өндіру бойынша операцияларды жүргізу үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алуға ниеті бар тұлғаның қаржылық және техникалық мүмкіндіктері туралы мәліметтер;
мұндай жер қойнауын пайдалану құқығын беру кезінде ұсынылатын "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына оның сәйкестігін растайтын құжаттар (жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер ауысқан жағдайда талап етілмейді);
5) өтініш берушінің өтініште және оған қоса берілетін құжаттарда көрсетілген ол туралы барлық мәліметтердің дұрыс болып табылатындығы туралы растауы;
6) өтінішке қол қойған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер.
Мемлекеттің басым құқығы туралы Кодекстің ережелері қолданылған жағдайда, 1) – 6) тармақшаларда көзделген мәліметтерден басқа, рұқсат беру туралы өтініште жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы жөніндегі мәміленің бағасы туралы және оны төлеу тәртібі туралы мәліметтер қосымша қамтылуға тиіс.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге өтініш осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылады, онда:

1) полное наименование организации-эмитента, чьи акции или другие ценные бумаги, являющиеся объектами, связанными с правом недропользования, подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
2) указание на участок недр, к которому относятся связанные с ним акции или другие ценные бумаги, подлежащие выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
3) сведения о размере уставного капитала организации-эмитента, чьи акции или другие ценные бумаги, являющиеся объектами, связанными с правом недропользования, подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
4) сведения (вид и общее количество) о ценных бумагах, в том числе производных ценных бумагах организации, их базовых активах или других формах долевого участия, которые являются объектами, связанными с правом недропользования, и подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
5) сведения об андеррайтере (при его наличии);
6) сведения об организованном рынке ценных бумаг, на котором будет осуществляться листинг;
7) сведения о количестве акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, и подлежащих выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг;
8) письменное подтверждение заявителя о том, что все сведения о нем, указанные в заявлении и прилагаемых к нему документах, являются достоверными;
9) фамилия, имя, отчество (при наличии), дата, сведения о документе удостоверяющем личность лица, подписавшего заявление.
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг в случае размещения их в рамках дополнительной эмиссии (выпуска) подается эмитентом.
В случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг, заявление подается таким держателем.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 10 статьи 45 Кодекса, услугодатель отказывает в выдаче разрешения в случаях:
1) если переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, повлечет несоблюдение требований по обеспечению национальной безопасности страны, в том числе концентрацию прав недропользования;

1) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент-ұйымның толық атауы;
2) ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын, өзімен байланысты акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың соған қатысы бар жер қойнауы учаскесі көрсетіледі;
3) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент-ұйымның жарғылық капиталының мөлшері туралы мәліметтер;
4) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын және ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында шығаруға жататын бағалы қағаздар, оның ішінде ұйымның туынды бағалы қағаздары, олардың базалық активтері немесе үлестік қатысудың басқа да нысандары туралы мәліметтер (түрі мен жалпы саны);
5) андеррайтер туралы мәліметтер (болған жағдайда);
6) листинг жүзеге асырылатын ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы туралы мәліметтер;
7) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын және ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың саны туралы мәліметтер;
8) өтініш иесінің өтініште және оған қоса берілетін құжаттарда өзі туралы көрсетілген барлық мәліметтердің анық екендігі туралы жазбаша растауы;
9) өтініш берушінің атынан өтінішке қол қойған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер қоса беріледі.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды немесе басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беру туралы өтінішті олар қосымша эмиссия (шығару) шеңберінде орналастырылған жағдайда эмитент береді.
Ал ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың ұстаушысы жүргізгенде өтінішті осындай ұстаушы береді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Кодекстің 45-бабының 10-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мынадай жағдайларда:
1) егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы елдің ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі талаптардың сақталмауына, оның ішінде жер қойнауын пайдалану құқықтарының шоғырлануына алып келсе;

2) если переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, повлечет концентрацию прав в рамках контракта на недропользование;
3) если заявление о выдаче разрешения не соответствует требованиям Кодекса;
4) если переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, запрещен Кодексом;
5) если переход права недропользования (доли в праве недропользования) осуществляется по участку недр, на котором недропользователю запрещено проводить операции по недропользованию или отдельные виды работ в соответствии с наложенным административным взысканием;
6) реализации государством приоритетного права;
7) если переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, не соответствует положениям международных соглашений, заключенных Республикой Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портала "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2
к правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Переход права
недропользования и (или)
объектов, связанных
с правом недропользования"
Форма
В _____________________
(полное наименование
услугодателя)
Заявление о выдаче разрешения на переход права недропользования
(доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования
Прошу выдать разрешение на _______________________________________________.
1. Сведение о лице (организации), имеющем (имеющей) намерение приобрести право
недропользования (долю в праве недропользования) и (или) объектов, связанных
с правом недропользования: _________________;
для физических лиц (фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) приобретателя, место жительства, гражданство, сведения
о документах, удостоверяющих личность);
_________________________________________________________________________;
для юридических лиц (наименование приобретателя, его место нахождения, указание
на его государственную принадлежность, сведения о государственной регистрации
в качестве юридического лица, сведения о руководителях и их полномочиях,
сведения о лицах, организациях и государствах, имеющих возможность прямо или косвенно
определять решения, принимаемые заявителем);

2) егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде құқықтардың шоғырлануына алып келсе;
3) егер рұқсат беру туралы өтініш Кодекс талаптарына сәйкес келмесе;
4) егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына Кодексте тыйым салынған болса;
5) егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы қолданылған әкімшілік жазаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыға жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды немесе жекелеген жұмыс түрлерін жүргізуге тыйым салынған жер қойнауы учаскесі бойынша жүзеге асырылатын болса;
6) мемлекет басым құқығын іске асыратын болса;
7) егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы Қазақстан Республикасы жасасқан халықаралық келісімдердің ережелеріне сәйкес келмейтін болса, рұқсат беруден бас тартады
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен алуға мүмкіндігі бар: 1414.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Жер қойнауын пайдалану
құқығының және (немесе)
жер қойнауын пайдалану
құқығымен байланысты
объектілердің ауысуы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беру туралы өтініш
___________________ рұқсат беруді сұраймын.
1. Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы
үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді
сатып алу ниеті бар тұлға (ұйым) туралы мәліметтер:
Жеке тұлғалар үшін: __________________________;
(сатып алушының тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жерін, азаматтығын, жеке басын куәландыратын
құжаттары туралы мәліметтерді).
Заңды тұлғалар үшін: ___________________________;
(сатып алушының атауын, оның орналасқан жерін, оның мемлекеттік тиесілігін, заңды
тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, басшылары және олардың
өкілеттіктері туралы мәліметтерді, өтініш иесі қабылдайтын шешімдерді тікелей
немесе жанама түрде айқындауға мүмкіндігі бар тұлғалар, ұйымдар және мемлекеттер
туралы мәліметтерді көрсету).

2. Указание на приобретаемое право недропользования
(долю в праве недропользования) и (или) объекты, связанные с правом
недропользования: ________________________________________________________;
3. Основание перехода права недропользования (доли в праве недропользования) и
(или) объектов, связанных с правом недропользования: _________________________;
(Указать сведения о цене сделки и о порядке ее уплаты)
4. Сведения о финансовых и технических возможностях лица, имеющего намерение
приобрести право недропользования (долю в праве недропользования),
для проведения операций по разведке и (или) добыче углеводородов, добыче урана,
подтверждающие его соответствие требованиям Кодекса, предъявляемым
при предоставлении такого права недропользования (не требуются в случае перехода
объектов, связанных с правом недропользования): _____________________________;
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность указанных сведений в заявлении и прилагаемых к заявлению документов.
Заявитель (лицо, подписавшее заявление от имени заявителя): ____________________
(фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
лица, подписавшего заявление от имени заявителя, сведения о документе,
удостоверяющем его личность).
Примечание: заявление и прилагаемые к нему документы составляются
на государственном и русском языках. Все документы, прилагаемые к заявлению,
должны быть составлены на государственном и русском языках. В случае если
заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, такие
документы могут быть также составлены на ином языке с обязательным приложением
к каждому документу электронной копии перевода на государственный и русский
языки, верность которого засвидетельствована нотариусом в соответствии с пунктом
5
статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
Приложение 3
к правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Переход права
недропользования и (или)
объектов, связанных с правом
недропользования"
Форма
В______________________
(полное наименование
услугодателя)
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами,
связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг
Прошу выдать разрешение на______________________________________________.
(В случае обращение на размещения в рамках дополнительной эмиссии (выпуска)
подается эмитентом, а в случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке
ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг,
заявление подается таким держателем)

2. Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы
үлестің) және жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің сатып
алынатын құқығын көрсету: _______________________;
3. Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы
үлестің) және жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысу
негіздемесі:________;
(Мәміле бағасы туралы және оны төлеу тәртібі туралы мәліметтерді көрсету)
4. Көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру, уран өндіру бойынша операцияларды
жүргізу үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану
құқығындағы үлесті) сатып алуға ниеті бар тұлғаның қаржылық және техникалық
мүмкіндіктері туралы мәліметтер: ___________;
мұндай жер қойнауын пайдалану құқығын беру кезінде ұсынылатын Кодекстің
талаптарына оның сәйкестігін растайтын құжаттар (жер қойнауын пайдалану
құқығымен байланысты объектілер ауысқан жағдайда талап етілмейді).
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының
4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы
хабардармын.
Өтініште және өтінішке қоса берілетін құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыс
екенін растаймын.
Өтініш беруші ______________ (өтініш иесінің атынан өтінішке қол қойған тұлғаның
тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер)
Ескертпе: өтініш және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде
жасалады.
Өтінішке қоса берілетін барлық құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалуға
тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін
құжаттар "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 45-бабының 5-тармағына сәйкес әрбір құжатқа дұрыстығын
нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде
қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Жер қойнауын пайдалану
құқығының және (немесе)
жер қойнауын пайдалану
құқығымен байланысты
объектілердің ауысуы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға арналған рұқсат беру туралы өтініш
_____________________ рұқсат беруді сұраймын.
(Қосымша эмиссия (шығарылым) шеңберінде орналастыруға өтінішті эмитент береді,
ал ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы
акцияларды немесе басқа бағалы қағаздарды ұстаушы жүргізген жағдайда, өтінішті
осындай ұстаушы береді)

1) полное наименование организации-эмитента, чьи акции или другие ценные бумаги,
являющиеся объектами, связанными с правом недропользования, подлежат выпуску
в обращение на организованном рынке ценных бумаг: __________________________;
2) указание на участок недр, к которому относятся связанные с ним акции или другие
ценные бумаги, подлежащие выпуску в обращение на организованном рынке ценных
бумаг: ___________________________________________________________________;
3) сведения о размере уставного капитала организации-эмитента, чьи акции или
другие ценные бумаги, являющиеся объектами, связанными с правом
недропользования, подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг: ___________________________________________________________________;
4) сведения (вид и общее количество) о ценных бумагах, в том числе производных
ценных бумагах организации, их базовых активах или других формах долевого
участия, которые являются объектами, связанными с правом недропользования,
и подлежат выпуску в обращение на организованном рынке ценных бумаг:
_________________________________________________________________________;
5) сведения об андеррайтере (при его наличии): _____________________;
6) сведения об организованном рынке ценных бумаг, на котором будет
осуществляться листинг: ___________________________________________________;
7) сведения о количестве акций или других ценных бумаг, являющихся объектами,
связанными с правом недропользования, и подлежащих выпуску в обращение
на организованном рынке ценных бумаг: _____________________________________;
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен .
Подтверждаю достоверность указанных сведений в заявлении и прилагаемых
к заявлению документов.
Заявитель (лицо, подписавшее заявление от имени заявителя):
__________________________________________________________________________
(фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
лица, подписавшего заявление от имени заявителя, сведения о документе,
удостоверяющем его личность).
Примечание: заявление и прилагаемые к нему документы составляются
на государственном и русском языках. все документы, прилагаемые к заявлению,
должны быть составлены на государственном и русском языках. В случае если
заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, такие
документы могут быть также составлены на ином языке с обязательным приложением
к каждому документу электронной копии перевода государственный и русский языки,
верность которого засвидетельствована нотариусом в соответствии с пунктом 5
статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
Приложение 4
к правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Переход права
недропользования и
(или) объектов, связанных
с правом недропользования"
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 214
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан
"Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана"

1) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын
акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары бағалы қағаздардың ұйымдастырылған
нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент- ұйымның толық
атауы: ____________;
2) ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын,
онымен байланысты акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың соған қатысы
бар жер қойнауы учаскесін көрсету: _______;
3) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын
акциялары немесе басқа да бағалы қағаздары бағалы қағаздардың ұйымдастырылған
нарығында айналымға шығаруға жататын эмитент- ұйымның жарғылық капиталының
мөлшері туралы мәліметтер: _________;
4) ұйымның бағалы қағаздары, оның ішінде туынды бағалы қағаздары, олардың
базалық активтері немесе жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер
болып табылатын үлестік қатысудың басқа да нысандары туралы мәліметтер (түрі және
жалпы саны): _____________;
5) андеррайтер туралы мәліметтер (болған жағдайда):_____________;
6) листинг жүзеге асырылатын ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы туралы
мәліметтер: _____;
7) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын және
ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға жататын
акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың саны туралы
мәліметтер: __________.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының
4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы
хабардармын.
Өтініште және өтінішке қоса берілетін құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыс
екенін растаймын.
Өтініш беруші ______________ (өтініш иесінің атынан өтінішке қол қойған тұлғаның
тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтер).
Ескертпе: өтініш және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде
жасалады.
Өтінішке қоса берілетін барлық құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалуға
тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін
құжаттар "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 45-бабының 5-тармағына сәйкес әрбір құжатқа дұрыстығын
нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде
қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Жер қойнауын пайдалану
құқығының және (немесе)
жер қойнауын пайдалану
құқығымен байланысты
объектілердің ауысуы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[УО-ның мемлекеттік тілдегі атауы)]
УО деректемелері мемлекеттік тілде
[УО-ның орыс тілдегі атауы)]
УО деректемелері орыс тілде
Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[ҚО атауы], Сіздің [Өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарастырып ______ [бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 214 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.08.2021 № 281 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) личный кабинет – раздел веб-портала "электронного правительства", в котором содержится персональная информация о пользователе, собранная из различных государственных баз данных;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
3) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.08.2021 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке кабинет – әртүрлі мемлекеттік деректер базасынан жиналған пайдаланушы туралы дербес ақпараты бар "электрондық үкімет" веб-порталының бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "электронного правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағида 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Тізбеде жазылған.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Структурные подразделения после представления запроса в течение 6 (шести) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
8. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит контракт на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8-1. В случае возникновения необходимости внесения корректировок в редакцию проекта контракта на недропользование по углеводородам и добыче урана, поданного услугополучателем через веб-портал "электронного правительства", ответственный исполнитель услугодателя в течении одного из сроков, указанных в пунктах 7 и 8 настоящих Правил может вернуть проект контракта на недропользование по углеводородам и добыче урана услугополучателю через веб-портал "электронного правительства" для доработки редакции контракта.
Такая доработка осуществляется в рамках сроков, указанных в первой части настоящего пункта.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Құрылымдық бөлімшелер сұрауды ұсынғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарап, көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-1. Мемлекеттік қызметті алушы "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға және уран өндіруге арналған келісімшарт жобасының редакциясына түзетулер енгізу қажеттілігі туындаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарында көрсетілген мерзімдердің бірінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға және уран өндіруге арналған келісімшарт жобасын көрсетілетін қызметті алушыға келісімшарт редакциясын пысықтау үшін "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қайтара алады.
Мұндай пысықтау осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімнің шеңберінде жүзеге асырылады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать Контракт на недропользование по углеводородам, Контракт на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании Контракта на недропользование по углеводородам, Контракта на недропользование по добыче урана.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 8 настоящих Правил, подписывает контракт на недропользование по углеводородам, контракт на недропользование по добыче урана, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его в "личный кабинет" услугополучателя посредством веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.

Ескерту. Қағидалар 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қоюдан бас тарту.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 8-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
12. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
контрактов на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана".
Наименование подвидов государственной услуги:

Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым ҚР ӘРПК-ның 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
12. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен
уранды өндіру бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:

1) получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование;
2) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование;
3) получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров;
4) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров;
5) получение контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана;
6) получение контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов;
7) получение контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи;
8) получение контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи;
9) получение контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
- веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
- канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
с момента регистрации заявления услугодателем – 20 (двадцать) рабочих дней;
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
контракт на недропользование либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги отсылка на типовой
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы

1) Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;
2) Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
3) Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;
4) Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
5) Уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша уран өндіруге келісімшарт алу;
6) Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу;
7) Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу;
8) Өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекіту кезінде уран өндіруге келісімшарт алу;
9) Халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
- "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
- көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов или контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов или типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "электронного правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының өтініші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан соң демалыс және мереке күндеріне сәйкес келсе, өтінішті қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстар бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;

2) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом для добычи углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов;
оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса;
3) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров:
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов или контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов или типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;

2) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының түпнұсқасы;
3) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт үшін:
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыс бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;

4) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров:
подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом на добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
5) для получения контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана:
подписанный со своей стороны контракт на добычу урана в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
6) для получения контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету запасов;

4) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
5) уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша уран өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уранды өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған уранды өндіруге арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
6) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған қорларды есептеу жөніндегі есеп;

7) для получения контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
8) для получения контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи:
Заявление о закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на добычу урана в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
9) для получения контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами:
заявление для получения контракта для разведки углеводородов по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку углеводородов в 3 (трех) экземплярах;
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки, определенных по результатам прямых переговоров, прилагаемую к контракту на разведку углеводородов в качестве его неотъемлемой части;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки.
В случае обращения через веб-портал "электронного правительства" услугополучатель подает электронные копии документов, удостоверенные посредством электронной цифровой подписи.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

7) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған 3 (үш) данадағы келісімшарт;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген оң қорытындыларды алған кен орнын игеру жобасы;
8) өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру кезінде уран өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру туралы өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уранды өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген, өз тарапынан қол қойылған уранды өндіруге арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
9) халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді барлауға арналған 3 (үш) данадағы келісімшарт;
көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін, тікелей келіссөздер нәтижелері бойынша айқындалған барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындалу мерзімдерін қамтитын жұмыс бағдарламасы;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған қажетті құжаттардың электронды көшірмелерін береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

В соответствии с пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Кодексом;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличии электронной цифровой подписи;
2) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам и добыче урана"
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"

Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызметтері туралы" Заңының 19-1-бабының 2-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызмет беруші мынадай жағдайларда:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсының "Энергетика министрлігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен
уранды өндіру бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
[УО-ның мемлекеттік тілдегі атауы)]
УО деректемелері мемлекеттік тілде
[УО-ның орыс тілдегі атауы)] УО деректемелері орыс тілде
Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[ҚО атауы], Сіздің [Өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарастырып ______ [бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/
наименование юридического лица)
просит заключить Контракт на разведку и добычу углеводородов.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-процессуального
кодекса Республики Казахстан об ответственности за предоставление недостоверных
сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
просит заключить Контракт на добычу углеводородов.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов (первоначальный контракт)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим_______________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/ наименование
юридического лица, электронный адрес абонентский номер сотовой связи)
обладающий правом недропользования по Контракту №____ от __. __. ____ года
на __________ углеводородов просит переход на этап добычи.
Участок добычи __________________________________________________________.
Продолжительность подготовительного периода (не превышающую три года)
________.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)), (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов (действующий контракт)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим_________ (указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического
лица/ наименование юридического лица, электронный адрес абонентский номер
сотовой связи) обладающий правом недропользования по Контракту
№____ от __. __. ____ года на __________ углеводородов просит заключить контракт
на добычу углеводородов в новой редакции, разработанный в соответствии с типовым
контрактом на добычу углеводородов.
Участок добычи _______________________________________________________.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:___________________________________
_____________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)), (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 7
к Правилам оказания государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на добычу урана
для закрепления участка добычи и периода опытно-промышленной добычи урана
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим _____________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/ наименование
юридического лица, электронный адрес, абонентский номер сотовой связи) просит
заключить контракт на добычу урана и закрепить участок добычи
_______________________________________________________________________.
Продолжительность периода опытно-промышленной добычи (не превышающий 4
(четыре) года) ________.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Подтверждаю достоверность представленных данных.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагается:

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен, ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын, ұялы байланыстың абоненттік нөмірін, электрондық пошта мекенжайын) көмірсутектерді барлау және өндіру бойынша келісімшарт жасасуды сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен, ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын, ұялы байланыстың абоненттік нөмірін, электрондық пошта мекенжайын) Көмірсутектерді өндіру бойынша келісімшарт жасасуды сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен көмірсутектерді __________ арналған _____ жылғы __ ____ №____келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына ие ___________________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауын) өндіру кезеңіне ауыстыруды сұрайды.
Өндіру учаскесі ____________________________________.
Дайындық кезеңінің (үш жылдан аспайтын) ұзақтығы _______.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:__________________
_______________________________                   _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                         (қолы)
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен
уранды өндіру бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)"мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (қолданыстағы келісімшарт) жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен көмірсутектерді __________ арналған _____ жылғы __ ____ №____келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына ие ____________________________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауын) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген жаңа редакциядағы көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт жасасуды сұрайды.
Өндіру учаскесі ____________________________________.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:__________________
_______________________________                         _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                               (қолы)
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен
уранды өндіру бойынша жер
қойнауын пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өндіру учаскесін және уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру үшін уран өндіруге арналған келісімшартты жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен ____________________________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауын) уран өндіруге арналған келісімшарт жасасуды және ________________________________өндіру учаскесін бекітуді сұрайды.
Тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңінің ұзақтығы (4 (төрт) жылдан аспайтын) ________.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша қоса беріледі:

1) положительное заключение государственной экспертизы на проект
опытно-промышленной добычи _________________;
2) сведения о наличии запасов.
_____________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)), (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) контрактов
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для разведки углеводородов
_________________________
(наименование услугодателя)
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименования заявителя, его места нахождения, сведений о государственной
регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой
легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим
лицом по законодательству иностранного государства), сведений о руководителе,
о физических, юридических лицах, государствах и международных организациях,
прямо или косвенно контролирующих заявителя, абонентский номер сотовой связи,
электронный адрес)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сведений о предыдущей деятельности заявителя, включая список государств,
в которых он осуществлял свою деятельность за последние три года)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(территории участка недр, на который претендует заявитель)
просит заключить Контракт на разведку углеводородов.
Об ответственности за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
___________________________ ___________________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)), (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 214
Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана"

1) тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасына мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы _________________;
2) қорлардың болуы туралы мәліметтер.
_______________________________                         _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                               (қолы)
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарды жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Көмірсутектерді барлау үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
__________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі
туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді-көшірме немесе өтініш беруші шетел
мемлекетінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын
басқа да заңдастырылған құжат), өтініш берушіні тікелей немесе жанама бақылайтын
басшылар, заңды тұлғалар, жеке тұлғалар, мемлекеттер мен халықаралық ұйымдар
туралы мәліметтер, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық пошта
мекенжайы)
____________________________________________________________________
(ол соңғы үш жылда қызметін жүзеге асырған мемлекеттер тізімін қоса алғанда, өтініш
берушінің бұған дейінгі қызметі туралы мәліметтер)
_____________________________________________________________
(өтініш беруші талаптанған жер қойнауы учаскесінің аумағы)
Көмірсутектерді барлауға арналған келісімшарт жасасуды сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:__________________                   ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                                     (қолы)
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 214 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных услугодателем изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, а также в адрес оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. При подписании дополнительного соглашения к контракту в случаях, предусмотренных подпунктами 2) - 12) пункта 8 Перечня услугополучатель подает через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "электронного правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.
В течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов в канцелярии услугодателя руководителем структурного подразделения определяется ответственный исполнитель услугодателя.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына, және "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағида 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбеде жазылған.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тізбенің 8-тармағының 2)-12) тармақшаларында көзделген жағдайларда келісімшартқа қосымша келісімге қол қойылған кезде көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен жағдайда олар келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Структурные подразделения после представления запроса в течение 5 (пяти) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
8. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Құрылымдық бөлімшелер сұрау салуды ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 (он) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 8 настоящих Правил, подписывает дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его заявителю через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
11. При подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующих за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
Сноска. Пункт 11- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Структурные подразделения после представления запроса в течение 3 (трех) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.

1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 8-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер мен уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны өтініш берушіге "электрондық үкіметтің" веб-портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
11. Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттар орындауға келіп түскен күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толық болуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Құрылымдық бөлімшелер сұрау салуды ұсынғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.

13. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 13- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.
Сноска. Пункт 14- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 13 настоящих Правил, подписывает дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его услугополучателю в "личный кабинет" через веб-портал "электронного правительства" или через канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.

13. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдау өткізілетін уақыт пен орын туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 13-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер мен уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.

16. При подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующего за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.
Сноска. Пункт 16- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Структурные подразделения после представления запроса от ответственного исполнителя услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней готовят заключения и представляют их ответственному исполнителю услугодателя.
18. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 18- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:

16. Жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың орындалуына келіп түскеннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Құрылымдық бөлімшелер көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысынан сұрау салуды ұсынғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсынады.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісім дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.
Сноска. Пункт 19- в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Руководитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 18 настоящих Правил, подписывает дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана, после чего ответственный исполнитель услугодателя направляет его услугополучателю в "личный кабинет" через информационную систему веб-портала "электронного правительства" или через канцелярию услугодателя в случае подачи услугополучателем документов через канцелярию услугодателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
21. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;

1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы осы Қағидалардың 18-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде көмірсутектер мен уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымшаға қол қояды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оны "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
21. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;

2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги:
"Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) Заключение дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования;
2) Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе;
3) Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов;
4) Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи;

2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
2) Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
3) Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
4) Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;

5) Заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи;
6) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки;
7) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации;
8) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи;
9) Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса;
10) Заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр;
11) Заключение дополнительных соглашений к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощаемым месторождениям;
12) Заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется через:
- веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
- канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
При подписании дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе, при подписании дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса, при подписании дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр, при подписании дополнительных соглашений к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощаемым месторождениям – 20 (двадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр, при подписании дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки – 10 (десять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронно (частично автоматизированно)
5.
Результат оказания государственной услуги
Дополнительное соглашение к контракту на недропользование либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы

5) Барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
6) Бағалау кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшарттарына қосымша келісім жасасу;
7) Сынақ пайдалану кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу;
8) Өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
10) Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
11) Сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісімдер жасасу;
12) Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге:
- "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
- көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап:
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде, өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекіту кезінде, өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде, барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде, өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу, Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған, Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде, сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 20 (жиырма) жұмыс күні.
жер қойнауын пайдалану құқығы және жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде, жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 15 (он бес) жұмыс күні.
жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде күрделі жоба бойынша бағалау кезеңіне ауысу кезінде, күрделі жоба бойынша сынақ пайдалану кезеңіне ауысу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу – 10 (он) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісім не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
График выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 18.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя следующие документы:
1) для получения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования:
заявление о переходе права недропользования (доли в праве недропользования) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на недропользование в 3 (трех) экземплярах;
копия и оригинал документа, на основании которого приобретается право недропользования для сверки;
копия и оригинал документов, подтверждающих сведения о приобретателе права недропользования (доли в праве недропользования) для сверки:
документы, подтверждающие соответствие приобретателя требованиям Кодекса;
письменное согласие залогодержателя, если право недропользования (доля в праве недропользования) обременено (обременена) залогом;
письменное согласие всех совместных обладателей права недропользования;
положительное решение услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии по вопросам недропользования, являющаяся консультативно-совещательным органом при услугодателе в целях выработки рекомендаций при рассмотрении заявлений, действующей на основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса (далее – экспертная комиссия);
2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе:
заявление на изменение сведений об услугополучателе по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
документы, подтверждающих необходимость внесения изменений в сведения о услугополучателе;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее внесение изменений в сведения о услугополучателе;
копии и оригиналы документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления для сверки;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтініштерді қабылдау графигі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру графигі – сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) дана;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алған кезде негіздеме болатын құжаттың көшірмесі және түпнұсқасы;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) сатып алушы туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;
сатып алушының Кодекстің талаптарына сәйкес келуін растайтын құжаттар;
егер жер қойнауын пайдалану құқығына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесіне) кепілмен ауыртпалық салынса, кепіл ұстаушының жазбаша келісімі;
жер қойнауын пайдалану құқығының барлық бірлескен иеленушілерінің жазбаша келісімі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабы 14-тармағының талаптары негізінде қолданылатын өтініштерді қарау кезінде ұсынымдар әзірлеу мақсатында көрсетілетін қызметті берушінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылатын жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – сараптама комиссия) ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімі;
2) көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді өзгертуге арналған өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттілігін растайтын құжаттар;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізуді көздейтін көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
салыстырып тексеру үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;

3) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
заявление о закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) и содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
4) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи:
заявление о закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 7 статьи 119 Кодекса. При этом в целях закрепления участка (участков) добычи дополнение к контракту должно содержать приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
5) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) разведки по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанную программу дополнительных работ, утвержденную услугополучателем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на соответствующем участке недр в случае продления периода разведки;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее:

3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін және Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшаны қамтитын, көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
4) учаскені (учаскелерді) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Бұл ретте өндіру учаскесін (учаскелерін) бекітіп беру мақсатында келісімшартқа толықтыру Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа толықтыруды 3 (үш) данада қамтуға тиіс;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және барлау кезеңі ұзартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындау мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстардың қол қойылған бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада, онда мыналар қамтылады:

в случаях, предусмотренных пунктами 2 и 3 статьи 117 Кодекса, – приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) разведки, состоящий (состоящие) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине;
обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в третьем абзаце настоящего подпункта и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
обязательства по выплате в пользу Республики Казахстан сумм, использованных на цели, не предусмотренные программой дополнительных работ, в случае продления периода разведки в соответствии пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса;
в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 117 Кодекса, утвержденное услугополучателем и получившее положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз дополнение к проекту разведочных работ, предусматривающее работы по оценке обнаруженной залежи (совокупности залежей);
в случае, предусмотренном пунктом 3 статьи 117 Кодекса, – утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект пробной эксплуатации;
в случае, предусмотренном пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса, - утвержденное недропользователем и получившее положительные заключения предусмотренных настоящим Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз дополнение к проекту разведочных работ, выписка из банка второго уровня о наличии соответствующих денежных средств на банковском счете недропользователя;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу оценки по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, предусматривающее установление границ участка (участков) разведки, состоящего (состоящих) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине, а также содержащее программу дополнительных работ, утвержденная недропользователем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе оценки в 3 (трех) экземплярах;

Кодекстің 117-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайларда – барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын тереңдігі бойынша белгілеуді қоса алғанда, шеңберінде табылған кенжатынның (кенжатындар жиынтығының) болжанатын контурлары жатқан блоктардан тұратын барлау учаскесін (учаскелерін) осы Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін келісімшартқа қосымша;
кодекстің 117 – бабының 3-2-тармағында көзделген жағдайда-кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес барлау кезеңі ұзартылған жағдайда, қосымша жұмыстар бағдарламасында көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған сомаларды Қазақстан Республикасының пайдасына төлеу жөніндегі міндеттеме;
осы тармақшаның үшінші абзацында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының міндеті;
Кодекстің 117-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда – табылған кенжатынды (кенжатындар жиынтығын) бағалау бойынша жұмыстарды көздейтін, жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған барлау жұмыстарының жобасына толықтыру;
Кодекстің 117-бабының 3-тармағында көзделген жағдайда – көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған сынап пайдалану жобасы;
кодекстің 117 - бабының 3-2-тармағында көзделген жағдайда-жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және осы Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған жағдайда барлау жұмыстарының жобасына толықтыру, жер қойнауын пайдаланушының банктік шотында тиісті ақша қаражатының болуы туралы екінші деңгейдегі банктен үзінді;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалау кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
тереңдігі бойынша барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді қоса алғанда, шегінде табылған кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары орналастырылатын блоктардан тұратын барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді көздейтін, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жылдар бойынша жер қойнауын пайдаланушы бағалау кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындалу мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру 3 (үш) данада;

заключение уполномоченного органа по изучению недр об обнаружении в пределах участка недр залежи (совокупности залежей) углеводородов, выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется проведение оценки;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, содержащее программу дополнительных работ, утвержденную недропользователем и содержащую объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе пробной эксплуатации;
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по оперативному подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к периоду добычи по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, устанавливающее границы участка добычи в 3 (трех) экземплярах. Если месторождение не относится к категории крупных месторождений, дополнение к контракту также должно предусматривать установление периода добычи продолжительностью в двадцать пять лет. В случаях, предусмотренных пунктом 18-2 статьи 119 Кодекса, дополнение к контракту должно предусматривать изложение его в новой редакции, если в отношении участка недр не было получено подтверждение о его соответствии какому-либо из критериев сложного проекта;
копия утвержденного недропользователем и получившего положительное заключение государственной экспертизы недр отчета по подсчету геологических запасов на участке добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;

Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның жер қойнауы учаскесінің шегінде көмірсутектердің кенжатын (кенжатын жиынтығын) табу туралы қорытындысы, онда бағалау жүргізу жоспарланатын кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурларын көрсете отырып;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын және жер қойнауын пайдаланушы сынап пайдалану кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін жылдар бойынша қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы мен орындалу мерзімдерін қамтитын 3 (үш) данада күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру учаскесінің шекарасын белгілейтін күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Егер кен орны ірі кен орындары санатына жатпаса, келісімшартқа толықтыруда жиырма бес жылға созылатын өндіру кезеңін белгілеу де көзделуге тиіс. Кодекстің 119-бабының 18-2-тармағында көзделген жағдайларда, егер жер қойнауы учаскесіне қатысты оның күрделі жобаның қандай да бір өлшемшарттарына сәйкестігі туралы растау алынбаса, келісімшартқа толықтыруда оны жаңа редакцияда баяндау көздеулге тиіс;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған өндіру учаскесіндегі геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есептің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;

9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту предусматривающее изложение контракта в новой редакции в соответствии с условиями типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах;
один из документов, указанных в пункте 1-3 статьи 36 Кодекса, подтверждающий наличие на участке недр, не менее чем одного из критериев, предусмотренных пунктом 1-2 статьи 36 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее продление периода (периодов) добычи в 3 (трех) экземплярах, содержащее:
Исключен
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения, предусматривающий разработку месторождения в течение запрашиваемого срока продления периода (периодов) добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
11) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи урана:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи урана по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
утвержденный недропользователем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения урана, предусматривающий разработку месторождения в течение запрашиваемого срока продления периода (периодов) добычи;
В случае, если контракт на дату подачи заявления о продлении периода (периодов) добычи соответствует действующему на дату подачи заявления типовому контракту на добычу урана, утверждаемому услугодателем, при продлении периода (периодов) добычи между недропользователем и услугодателем в течение одного месяца со дня принятия решения о продлении заключается дополнение к контракту на добычу урана, предусматривающее продление периода (периодов) добычи.

9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына сәйкес жаңа редакциядағы келісімшартты 3 (үш) данада баяндауды көздейтін келісімшартқа толықтыру;
Кодекстің 36-бабының 1-3-тармағында көрсетілген, жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуын растайтын құжаттардың бірі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
10) өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуды көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру, онда мыналар көзделеді:
Жойылады
өндіру кезеңін ұзартудың сұратылатын мерзімі ішінде кен орнын игеруді көздейтін, сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
11) уран өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уран өндіру кезеңінің (кезеңдерін) ұзартылуына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген, өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартудың сұратылатын мерзімі ішінде кен орнын игеруді көздейтін, сараптамалардың оң қорытындыларын алған уран кен орнын игеру жобасы;
Егер келісімшарт өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту туралы өтініш берілген күнге көрсетілетін қызметті беруші бекітетін уран өндіруге арналған өтініш берілген күнге қолданыстағы үлгілік келісімшартқа сәйкес келген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы мен көрсетілетін қызметті беруші арасындағы өндіру кезеңін ұзарту кезінде (кезеңдерін) ұзарту туралы шешім қабылданған күннен бастап бір ай ішінде уран өндіруге арналған келісімшартқа толықтыру жасалады, ол өндіру кезеңін ұзартуды көздейді.

В случае, если контракт на дату подачи заявления о продлении периода (периодов) добычи не соответствует действующему на дату подачи заявления типовому контракту на добычу урана, утверждаемому услугодателем, при продлении периода (периодов) добычи между недропользователем и услугодателем в течение двух месяцев со дня принятия решения о продлении заключается контракт на добычу урана в новой редакции, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140) в 3 (трех) экземплярах);
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
12) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с увеличением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с увеличением или уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса увеличенный участок (участки) недр или обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в пункте 3 статьи 113 и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
при увеличении участка (участков) недр программу дополнительных работ, утвержденная услугополучателем и содержащей объемы, описание и сроки выполнения работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на запрашиваемом участке (участках) недр, пропорционально соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке (участках) недр в период разведки, которые были установлены при получении услугополучателем права недропользования;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана в связи с увеличением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с увеличением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее увеличение участка (участков) недр;
отчет компетентного лица по запасам на запрашиваемый участок (участки);

Егер келісімшарт өндіру кезеңін ұзарту туралы өтініш берілген күнге көрсетілетін қызметті беруші бекітетін уран өндіруге арналған өтініш берілген күнге қолданыстағы үлгілік келісімшартқа сәйкес келмеген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы мен көрсетілетін қызметті беруші арасындағы өндіру кезеңін ұзарту кезінде ұзарту туралы шешім қабылданған күннен бастап екі ай ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уран өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген жаңа редакциядағы уран өндіруге арналған келісімшарт жасалады 3 (үш) данада;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
12) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына немесе азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес ұлғайтылған жер қойнауын учаскесін (учаскелерін) немесе көрсетілетін қызметті алушының 113-баптың 3-тармағында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі міндетін белгілейтін, келісімшартқа қосымшасы бар көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
жер қойнауы учаскесі (учаскелері) ұлғайған кезде көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және көрсетілетін қызметті алушы сұратылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) орындауға міндеттенетін, көрсетілетін қызметті алушы жер қойнауын пайдалану құқығын алған кезде белгіленген барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі (учаскелеріндегі) жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға барабар сәйкес келетін жұмыстардың көлемін, сипаттамасы мен мерзімдерін қамтитын қосымша жұмыстар бағдарламасын;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
13) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайтуды көздейтін 3 (үш) данада келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру;
сұрау салынатын учаскеге (учаскелерге) арналған қорлар бойынша құзыретті тұлғаның есебі;

копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
14) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с уменьшением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный участок (участки) недр, и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части, указанной в статье 114 Кодекса;
копию акта ликвидации последствий недропользования на возвращаемом участке (участках) недр;
копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
15) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана в связи с уменьшением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
копия акта ликвидации последствий недропользования на возвращаемом участке (участках) недр;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее уменьшение участка (участков) недр в 3 (трех) экземплярах;
копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
16) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;

Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
14) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар және Кодекстің 114-бабында көрсетілген оның ажырамас бөлігі ретінде келісімшартқа қоса берілетін 3 (үш) данада көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру;
қайтарылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) жер қойнауын пайдалану салдарын жою актісінің көшірмесі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
15) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
қайтарылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) жер қойнауын пайдалану салдарын жою актісінің көшірмесі;
жер қойнауын пайдаланушы қол қойған жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) азайтуды көздейтін келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
16) сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;

утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки или анализ разработки, подтверждающий соответствие месторождения критериям, предусмотренным пунктом 2 статьи 153-1 Кодекса;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее инвестиционные обязательства по истощающимся месторождениям, предусмотренным пунктом 3 статьи 153-1 Кодекса, в 3 (трех) экземплярах если истощающееся месторождение не выделяется в отдельный контракт;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее выделение участка недр, включающего истощающееся месторождение, подписанный недропользователем контракт на добычу углеводородов в отношении выделенного участка недр, включающего истощающееся месторождение, и предусматривающий инвестиционные обязательства по истощающимся месторождениям, предусмотренным пунктом 3 статьи 153-1 Кодекса, в 3 (трех) экземплярах если истощающееся месторождение выделяется в отдельный контракт в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 115 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
17) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с выделением участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный основной участок недр, а также сведения, указанные в статье 115 Кодекса;
подписанный услугополучателем контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов, разработанный в соответствии с типовым контрактом, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140) в 3 (трех) экземплярах;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления.
В случае обращения через веб-портал "электронного правительства" услугополучатель подает электронные копии документов, удостоверенные посредством электронной цифровой подписи.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнының Кодекстің 153-1-бабының 2-тармағында көзделген өлшемдерге сәйкестігін растайтын әзірлеу жобасы немесе әзірлеу талдауы;
жер қойнауын пайдаланушы Кодекстің 153-1-бабының 3-тармағында көзделген сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді көздейтін келісімшартқа қол қойған толықтыру, егер сарқылатын кен орны жеке келісімшартқа бөлінбесе, 3 (үш) данада;
жер қойнауын пайдаланушы қол қойған сарқылып жатқан кен орнын қамтитын жер қойнауы учаскесін бөлуді көздейтін келісімшартқа толықтыру;
сарқылып жатқан кен орнын қамтитын бөлінген жер қойнауы учаскесіне қатысты және Кодекстің 153-1-бабының 3-тармағында көзделген сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді көздейтін жер қойнауын пайдаланушы қол қойған көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт, 3 (үш) данада, егер сарқылып жатқан кен орны Кодекстің 115-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес жеке келісімшартқа бөлінсе;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
17) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бөлуге байланысты келісімшартқа өзгерістер енгізу өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған негізгі учаскесін, сондай-ақ Кодекстің 115-бабында көрсетілген мәліметтерді белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар 3 (үш) данада толықтыру;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген үлгілік келісімшартқа сәйкес 3 (үш) данада әзірленген көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарт;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған қажетті құжаттардың электронды көшірмелерін береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) для дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования: несоответствие заявления требованиям пункта 3 статьи 40 Кодекса; несоответствия условий перехода права недропользования выданному разрешению, если такой переход осуществляется в соответствии с таким разрешением; отсутствия разрешения на переход права недропользования, когда такое разрешение требовалось в соответствии с Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) осуществляется по участку недр, на котором услугополучателю запрещено проводить операции по недропользованию или отдельные виды работ в соответствии с наложенным административным взысканием; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) запрещен Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) повлечет нарушение положений международных договоров, заключенных Республикой Казахстан;
2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе:
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;
3) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
4) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и периода (периодов) добычи:
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 119 Кодекса;
5) для дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
отсутствие оснований для продления периода разведки, предусмотренных пунктами 1-3-2 статьи 117 Кодекса;
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
период разведки ранее продлевался в соответствии с пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса, если продление периода разведки запрашивается в соответствии с пунктом 3-2 статьи 117 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;

1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
өтініштің Кодекстің 40-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
егер мұндай ауысу осындай рұқсатқа сәйкес жүзеге асырылса, жер қойнауын пайдалану құқығының ауысу шарттарының берілген рұқсатқа сәйкес келмеуі;
мұндай рұқсат Кодекске сәйкес талап етілген кезде жер қойнауын пайдалану құқығының ауысуына рұқсаттың болмауы;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы көрсетілетін қызметті алушыға қолданылған әкімшілік жазаға сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды немесе жекелеген жұмыс түрлерін жүргізуге тыйым салынған жер қойнауы учаскесі бойынша жүзеге асырылса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуына Кодекспен тыйым салынса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы Қазақстан Республикасы жасасқан халықаралық шарттардың ережелерін бұзуға әкеп соқса;
2) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін):
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) өндіру учаскесін (учаскелерін) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 119-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 117-бабының 13-2-тармақтарында көзделген барлау кезеңін ұзарту үшін негіздердің болмауы;
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер барлау кезеңін ұзарту кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес сұралса, барлау кезеңі бұрын кодекстің 117-бабының 3-2-тармағына сәйкес ұзартылды;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;

6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 3 статьи 116 Кодекса;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 4 статьи 116 Кодекса;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 18-1 статьи 119 Кодекса;
в случае несоответствия заявления требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложным проектам в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:
несоответствия заявления требованиям статьи 116 Кодекса в случае заключения дополнения к контракту по основанию, предусмотренному пунктом 7 статьи 116;
несоответствия заявления требованиям пункта 40 статьи 278 Кодекса или не устранения заявителем или отказа заявителя от устранения замечаний компетентного органа, направленных в соответствии с частью седьмой пункта 40 статьи 278 Кодекса, если заявление подается согласно указанному пункту статьи 278 Кодекса;
10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 120 Кодекса;
если проект разработки месторождения предусматривает срок разработки меньше запрашиваемого в заявлении для продления периода добычи;
при отсутствии намерения услугодателя продлевать период добычи, в том числе в случае не достижения соглашения с услугополучателем по принятию им обязательства по реализации индустриально-инновационного проекта, предусматривающего производство продукции с высокой добавленной стоимостью (более высоких переделов и переработки), либо иных инвестиционных обязательств, включая предусмотренные пунктом 7 статьи 119 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;
11) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода добычи урана:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 173 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
если проект разработки месторождения предусматривает разработку месторождения в течение срока меньшего, чем запрашивается в заявлении;
при наличии не устраненных недропользователем нарушений обязательств по контракту на добычу урана, указанных в уведомлении услугодателя;
при отсутствии намерения услугодателя продлевать период добычи урана;

6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 3-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаған;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 4-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаса;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 119-бабының 18-1-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жобалар бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
Кодекстің 116-бабының 7-тармағында көзделген негіз бойынша келісімшартқа толықтыру жасалған жағдайда, өтініш Кодекстің 116-бабының талаптарына сәйкес келмесе;
өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының талаптарына сәйкес келмесе немесе егер өтініш Кодекстің 278-бабының көрсетілген тармағына сәйкес берілсе, өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының жетінші бөлігіне сәйкес жіберілген құзыретті органның ескертулерін өтініш беруші жоймаса немесе өтініш беруші оны жоюдан бас тартса;
10) өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 120-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
егер кен орнын игеру жобасы өндіру мерзімін ұзарту үшін өтінімде сұралғаннан аз игеру мерзімін көздесе;
көрсетілетін қызметті берушінің өндіру кезеңін ұзарту ниеті болмаған кезде, оның ішінде Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделгендерді қоса алғанда, қосылған құны жоғары (неғұрлым жоғары қайта бөлу және қайта өңдеу) өнім өндіруді көздейтін индустриялық-инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі міндеттемені не өзге де инвестициялық міндеттемелерді қабылдау бойынша көрсетілетін қызметті алушымен келісімге қол жеткізілмеген жағдайда;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
11) уран өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 173-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
егер кен орнын игеру жобасы өтініште сұралғаннан аз мерзім ішінде кен орнын игеруді көздесе;
жер қойнауын пайдаланушы жоймаған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген уран өндіруге арналған келісімшарт бойынша міндеттемелерді бұзушылықтар болған кезде;
көрсетілетін қызметті берушінің уран өндіру кезеңін ұзарту ниеті болмаған кезде;

12) для дополнительного соглашения к контракту при увеличении участка (участков) недр:
несоблюдение условий, установленных в пункте 1 статьи 113 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана при увеличении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 169 Кодекса;
14) для получения дополнительного соглашения к контракту при уменьшении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 114 Кодекса;
15) для получения дополнительного соглашения к контракту по добыче урана при уменьшении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 170 Кодекса;
16) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям:
месторождение не соответствует критерию истощающихся месторождений, предусмотренным пунктом 2 статьи 153-1 Кодекса;
17) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр:
не соблюдены условия, установленные в статье 115 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличии электронной цифровой подписи;
2) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление о переходе права недропользования (доли в праве недропользования)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим_________, (указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического
лица/ наименование юридического лица) обладатель права недропользования
по контракту___________ (номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу
углеводородов или добычу углеводородов либо добыча урана) и приобретатель права
недропользования (доли в праве недропользования)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
наименование юридического лица), наименование услугополучателя)
по контракту___________ (номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу
углеводородов или добычу углеводородов либо добычу урана) просят внести
изменение в контракт ________ (номер и дата регистрации контракта) в связи
с переходом права недропользования (доли в праве недропользования)
_________(указание на участок (участки) добычи) и подготовительного периода
(подготовительных периодов) продолжительностью __________ г.

12) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 113-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
13) жер қойнауы учаскесін ұлғайту кезінде уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 169-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
14) жер қойнауы учаскесі азайған кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 114-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
15) жер қойнауы учаскесі азайған кезде уран өндіру жөніндегі келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 170-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
16) сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
кен орны Кодекстің 153-1-бабының 2-тармағында көзделген сарқылатын кен орындарының өлшеміне сәйкес келмейді;
17) жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
Кодекстің 115-бабында белгіленген шарттар сақталмаса;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсының "Энергетика министрлігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
[УО-ның мемлекеттік тілдегі атауы)]
УО деректемелері мемлекеттік тілде
[УО-ның орыс тілдегі атауы)] УО деректемелері орыс тілде
Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту
Нөмірі: [Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[ҚО атауы], Сіздің [Өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарастырып ______ [бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы туралы өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен____________________ (көмірсутектерді барлау мен өндіруге немесе көмірсутектерді өндіруге не уран өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының иесі _______ (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы) және жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алушы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің)________ ________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе, заңды тұлғаның атауы, тұрғылықты жері/ орналасқан жері, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық пошта мекенжайы),_________(көмірсутектерді барлау мен өндіруге немесе көмірсутектерді өндіруге не уран өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушының атауы) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ____________(өндіру учаскесін (учаскелерін) көрсету) және дайындық кезеңінің (дайындық кезеңдерінің ұзақтығын көрсету) ауысуына байланысты келісімшартқа (келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) өзгеріс енгізуді сұрайды.

В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________________
______________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись обладатель права недропользования по контракту)
"__" ____________ 20__ г. и
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на изменение сведений об услугополучателе или компетентном органе
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по Контракту
_____________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на недропользование)
просит внести следующие изменения в контракт на недропользование:
______________________________________________________________________
(указание на изменяемые сведения о услугополучателе или компетентном органе).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"

Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
_____________________________________________________________________
___________________________________ __________________
(келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда), қолы) 20__ ж. "____" __________________
және __________________
(жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті)
сатып алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы))
20__ ж. "_____" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтерді өзгертуге арналған өтініш
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен ___________ (келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) Келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығына ие ____________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын көрсету) жер қойнауын пайдалану жөніндегі келісімшартқа мынадай өзгерістер:
____________________________ (көрсетілетін қызметті алушы туралы өзгертілетін мәліметтерді көрсету) енгізуді сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление о закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов)
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
______________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов)
просит выдать разрешение на закрепление участка (участков) добычи
______________________________________________________________________
(указание на участок (участки) добычи) и подготовительного периода
(подготовительных периодов) продолжительностью __________ г.
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление о закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим_________, (указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического
лица/ наименование юридического лица) обладатель права недропользования
по контракту___________ (номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу
углеводородов или добычу углеводородов) просит закрепить участок
(участки)_________ (указание на участок (участки) добычи) и период (периоды)
добычи или период (периоды) добычи продолжительностью ________ г.
(продолжительность периода (периодов) добычи.)
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын көрсету) _________________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының иесі (көмірсутектерді барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) ұзақтығы ____ж. ______________________ өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беруге рұқсат беруді сұрайды (өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (кезеңдерін) көрсету).
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауын көрсету) __________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленуші (көмірсутектерді барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) ұзақтығы _____ ж. _____________ өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беруге рұқсат беруді сұрайды (өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (кезеңдерін) көрсету).
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:__________________
____________________________________             __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                         (қолы)
20__ жылғы " ___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) разведки
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
_______________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов)
просит продлить период (периоды) разведки продолжительностью ____________ г.
(запрашиваемый срок продления периода (периодов) разведки, определенный
на основании соответствующих проектных документов) по участку _________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) запрашивается
продление периода (периодов) разведки) на основании ____________________
(основание продления периода (периодов) разведки).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту ___________________________
(номер и дата регистрации контракта на добычу углеводородов/добычу урана)
просит продлить период добычи углеводородов/добычи урана по участку
______________________________________________________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) запрашивается
продление периода добычи) продолжительностью _________________________ г.
(запрашиваемый срок продления периода добычи, определенный на основании
соответствующих проектных документов или запрашиваемый срок продления
периода добычи).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование
в связи с увеличением или уменьшением участка (участков) недр.
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим______________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/ наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту___________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов/добычу
углеводородов/ добычу урана) просит увеличить или уменьшить участок
недр_________(указание на запрашиваемый участок недр, на который предполагается
увеличить первоначальный участок недр/указание на участок (участки) недр,
остающийся (остающиеся) у услугополучателя).
_________________________________________________________________________
(фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
наименование услугополучателя) возвращает следующий участок недр____________
(указание на участок (участки) недр, который (которые) предполагается возвратить государству).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного
процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
_______________________________________________________________________
____________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 10
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с выделением участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту ___________________________
(номер и дата регистрации контракта на добычу углеводородов/добычу урана)
просит продлить период добычи углеводородов/добычи урана по участку
______________________________________________________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) запрашивается
продление периода добычи) продолжительностью _________________________ г.
(запрашиваемый срок продления периода добычи, определенный на основании
соответствующих проектных документов или запрашиваемый срок продления
периода добычи).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 11
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын көрсету) __________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленуші (көмірсутектерді барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың тіркелген күні мен нөмірі) _____________ учаскесі бойынша (барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту сұралатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету (тиісті жобалау құжаттары негізінде айқындалған барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзартудың сұралатын мерзімі) _________ негізінде - (барлау мерзімін ұзарту негіздері) ұзақтығы __________ ж. барлау мерзімін ұзартуды сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен______________(жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауын көрсету) __________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленуші (көмірсутектерді өндіруге/уранды өндіруге арналған келісімшарттың тіркелген күні мен нөмірі ) _____________ учаскесі бойынша көмірсутектерді өндіру/уранды өндіру мерзімін (өндіру кезеңін ұзарту сұралатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) ұзақтығы __________ ж. (тиісті жобалау құжаттары негізінде айқындалған өндіру кезеңін ұзартудың сұралатын мерзімі немесе өндіру кезеңін ұзартудың сұралатын мерзімі) ұзартуды сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу
(қол қою)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайтуға немесе азайтуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге арналған өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен ______________(жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауын көрсету) __________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленуші (көмірсутектерді барлау мен өндіруге/ көмірсутектерді өндіруге/уранды өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) ________________ жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) (жер қойнауының бастапқы учаскесін ұлғайту болжанатын, сұралатын жер қойнауы учаскесін/ көрсетілетін қызметті алушыда қалатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) ұлғайтуды немесе азайтуды сұрайды.
________________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) көрсетілетін қызметті алушының атауы) мына _____________ жер қойнауы учаскесін (мемлекетке қайтару көзделетін жер қойнауы учаскесін ( учаскелерін) көрсету) қайтарады.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі: __________________
____________________________________            __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                   (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бөлуге байланысты келісімшартқа өзгерістер енгізу өтініш
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен ______________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) __________ келісімшарт бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын иеленуші (көмірсутектерді барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) ________________ жер қойнауы учаскесін (жер қойнауын пайдалануға арналған жеке келісімшартты бөліп беруді көздейтін жер қойнауы учаскесін (оның бөліктерін) көрсету) бөліп беруді сұрайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Бағалау кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш

Сноска. Правила дополнены приложением 11 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту в связи с переходом к этапу оценки
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту _________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту) заявляет о переходе к этапу оценки по участку __________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к этапу оценки в соответствии с заключением уполномоченного органа по изучению
недр, подтверждающим обнаружение залежи (совокупности залежей) углеводородов,
выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием
предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется
проведение оценки).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 12
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Сноска. Правила дополнены приложением 12 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту __________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту)
заявляет о переходе к этапу пробной эксплуатации по участку ________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к этапу пробной эксплуатации в соответствии с утвержденным недропользователем
и получившим положительное заключение государственной экспертизы недр отчетом
по оперативному подсчету геологических запасов).

Ескерту. Қағида 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаскесі (бағалауды жүргізу жоспарланатын кенжатын (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары көрсете отырып, Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның көмірсутектер кен орнының (кен орындары жиынтығының) анықталғанын растайтын қорытындысына сәйкес бағалау кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету ) бойынша бағалау кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Cынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
Ескерту. Қағида 12-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есепке сәйкес сынамалап пайдалану кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) сынамалап пайдалану кезеңіне ауысуы туралы мәлімдейді.

Сноска. Правила дополнены приложением 14 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 14.06.2023 № 228 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования по контракту
______________________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов)
заявляет о переходе на условия типового контракта на разведку и добычу
по сложному проекту по участку __________________________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
на условия типового контракта на разведку и добычу или типового контракта
на добычу в связи подтверждением на таком участке недр, не менее чем одного
из критериев, предусмотренных пунктом 1-2 статьи 36 Кодекса).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-процессуального
кодекса Республики Казахстан об ответственности за предоставление недостоверных
сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 15
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение (подписание)
дополнительных соглашений
к контрактам на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу или добычу
углеводородов на внесение изменений в контракт на недропользование в связи
с включением инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям
Сноска. Правила дополнены приложением 15 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.03.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
______________________________________________________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ____________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица) обладатель права недропользования
по контракту __________________________________________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу или добычу углеводородов)
заявляет внесение изменений в контракт на недропользование в связи с включением
инвестиционных обязательств по истощающимся месторождениям по месторождению
______________________________________________________________________
(указание наименование месторождения (месторождений),
соответствующее (соответствующих) критериям истощающихся месторождений,
предусмотренным пунктом 2 статьи 157-1 Кодекса и (участки) недр ).

Ескерту. Қағида 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 14.06.2023 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (осы жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуы расталғанына байланысты барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысу туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер және уран
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдер жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Сарқылып жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
Ескерту. Қағида 15-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.03.2024 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________, (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ___________ кен орны бойынша (таусылатын кен орындарының өлшемшарттарына сәйкес келетін (сәйкес келетін) кен орнының (кен орындарының) атауын көрсету, Кодекстің 157-1-бабының 2-тармағында көзделген жер қойнауы және (учаскелері) сарқылап жатқан кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізу туралы мәлімдейді.