О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1 "Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 июня 2020 года № 11-1-4/183. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2020 года № 20814
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1 "Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16354, опубликован 21 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 59 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту цифровизации Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 11-1-4/183 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 маусымда № 20814 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16354 болып тіркелген, 2018 жылғы 21 ақпанында Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 59-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Цифрландыру департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасарына жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр
иностранных дел
Республики Казахстан
от 3 июня 2020 года
№ 11-1-4/183
Правила приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан
по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 59 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон "О государственных услугах") и определяют порядок приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства.
2. Государственная услуга "Прием и направление документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство" (далее – государственная услуга) оказывается загранучреждениями Республики Казахстан (далее – услугодатель) и Министерством внутренних дел Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок приема и направления документов
3. Для получения государственной услуги граждане Республики Казахстан, выехавшие за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявившие желание остаться там на постоянное место жительства, лично или их законные представители (родители, опекуны, попечители) (далее - услугополучатель) представляют услугодателю следующие документы:
1) заявление-анкету по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) удостоверение личности и (или) паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство о рождении детей, не достигших шестнадцатилетнего возраста (для идентификации личности).
При приеме документов услугодатель воспроизводит копии документов, удостоверяющих личность, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случае отсутствия, утери или истечения срока действия удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан, услугополучателем представляется письменное объяснение в свободной форме.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 11-1-4/183 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Консулдық жарғысының 59-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау тәртібін айқындайды.
2. "Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі көрсетеді.
2-тарау. Құжаттарды қабылдау және жолдау тәртібі
3. Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтары Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға арналған құжаттарды ресімдеу үшін өздері немесе олардың заңды өкiлдерi (ата-аналары, қамқоршылары, қорғаншылары) (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш-сауалнама;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi мен паспорты, он алты жасқа толмаған балалардың туу туралы куәлігі (тұлғаны сәйкестендіру үшін).
Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын құжаттардың көшірмелерін жасайды, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға түпнұсқаларын қайтарып береді.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты болмаған, жоғалған немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті алушы еркін нысанда жазбаша түсініктеме береді.

В случае отсутствия, утери или истечения срока действия паспорта гражданина Республики Казахстан, услугополучателем одновременно с письменным объяснением представляются документы на изготовление паспорта гражданина Республики Казахстан, находящегося за границей в соответствии с Правилами оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства и удостоверения беженца, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 852;
3) при наличии обязательств перед членами семьи – получателями алиментов – соглашение об уплате алиментов, заключенное в порядке, предусмотренном главой 22 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс), если на территории Республики Казахстан постоянно проживают члены семьи выезжающего, которым он по закону обязан предоставлять содержание. При недостижении соглашения выезжающим представляется решение суда об определении размера алиментов в твердой денежной сумме или единовременной выплате алиментов либо предоставлении определенного имущества в счет алиментов, или уплате алиментов иным способом, либо установлении факта отсутствия у выезжающего предусмотренных законом препятствий для выезда;
4) справка о снятии с воинского учета.
При отсутствии справки о снятии с воинского учета услугополучателем предоставляется оригинал военного билета (удостоверение о приписке к призывному участку) и заявление на выдачу справки о снятии с воинского учета и сдаче личного учетно-воинского документа, в связи с выездом за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае изъятия управлением (отделом) по делам обороны военного билета (удостоверения о приписке к призывному участку) услугополучателя, предоставляется расписка о принятии военного билета (удостоверения о приписке к призывному участку), выданная управлением (отделом) по делам обороны;
5) заключение органов опеки и попечительства Республики Казахстан об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста, при принятии решения о его выезде с родителями либо иными законными представителями;
6) при выезде на постоянное место жительства граждан Республики Казахстан, не достигших восемнадцати лет, совместно с одним из родителей (опекуном, попечителем) – нотариально заверенное согласие другого родителя, проживающего на территории Республики Казахстан. При отсутствии согласия выезд несовершеннолетнего может быть разрешен в судебном порядке;

Қазақстан Республикасы азаматының паспорты болмаған, жоғалған немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 852 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматының паспортын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі мен босқын куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының шет елдегі азаматының паспортын дайындауға арналған құжаттарды жазбаша түсініктемемен бір уақытта береді;
3) отбасы мүшелерінің алдында міндеттемелері болған жағдайда - алимент алушылар - егер кететін адамның заң бойынша асырауындағы отбасы мүшелері Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрса, "Неке (ерлі - зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 22-тарауында көзделген тәртіппен жасалған алименттерді төлеу туралы келісімді ұсынады. Келісімге қол жеткізілмеген кезде кететін адамдарға алименттің мөлшерін тұрақты ақша сомасында белгілеу немесе алиментті біржолғы төлеу не белгілі бір мүлікті алимент есебіне беру немесе алиментті өзге де тәсілмен төлеу не кететін адамның кету үшін заңда көзделген кедергілердің болмауы фактісін анықтау туралы соттың шешімі беріледі.
4) әскери есептен шығарылғаны туралы анықтама.
Әскери есептен шығарылғаны туралы анықтама болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы әскери билеттің (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлік) түпнұсқасын және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін шығуына байланысты әскери есептен шығу және жеке әскери-есептік құжатты тапсыру туралы анықтама беруге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының әскери билетін (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлігі) қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім) алып қойған болса, әскери билеттің (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлігінің) қабылданғаны туралы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы (бөлімі) берген қолхат ұсынылады;
5) ата-анасымен не өзге де заңды өкiлдерімен бірге кету туралы шешiм қабылданған кезде он жасқа толған баланың пiкiрiн есепке алу туралы қорғаншылық және қамқоршылық органдарының қорытындысы;
6) он сегіз жасқа толмаған Қазақстан Республикасының азаматтары ата-анасының бiрiмен (қамқоршысымен, қорғаншысымен) бiрге тұрақты тұруға кететін кезде Қазақстан Республикасының аумағында тұратын ата-анасының екiншiсінің нотариалды түрде расталған келiсiмi. Келiсiм болмаған кезде, кәмелетке толмаған баланың кетуі сот тәртiбiмен шешiлуі мүмкін;

7) копия документа, подтверждающего уплату консульского сбора.
Истребование от граждан других документов не допускается.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
4. При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты его получения, фамилии, имени, отчества (при его наличии) и времени приема пакета документов.
5. Услугодатель в течение одного рабочего дня регистрирует заявление, проверяет на полноту и действительность представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в установленные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
6. В случае предоставления полного пакета документов (далее – документы), представленных на рассмотрение, услугодатель в течение трех рабочих дней составляет заключение по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
На каждого члена семьи услугополучателя составляется отдельное заключение.
7. После составления заключения услугодатель на основании представленных документов в течение одного рабочего дня вносит соответствующие сведения об услугополучателе в Единую информационную систему "Беркут" (далее – ЕИС "Беркут") с обеспечением полноты вносимой информации.
8. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Комитет национальной безопасности) осуществляет рассмотрение и согласование внесенных услугодателем сведений об услугополучателе в ЕИС "Беркут". В случае не обеспечения услугодателем полноты сведений об услугополучателе в ЕИС "Беркут" Комитет национальной безопасности вносит запись в ЕИС "Беркут" о необходимости доработки услугодателем внесенных сведений об услугополучателе.
Комитет национальной безопасности в течение пятнадцати рабочих дней после внесения услугодателем полных сведений об услугополучателе в ЕИС "Беркут" принимает решение о согласовании оформления разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства либо осуществляет возврат представленных документов.

7) консулдық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Азаматтардан басқа құжаттарды сұратуға жол берiлмейдi.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында берілген.
4. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде, қағаз жеткізгіште өтініштің қабылданғаны туралы растау, оның қабылданған күнін, тегін, атын, әкесінің атын (бар болған кезде) және құжаттар пакетін алған уақытын көрсететін белгі болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде өтінішті тіркейді, толықтығын және ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексереді.
Құжаттардың толық емес екендігі және (немесе) құжаттардың қолданылу мерзімінің өткендігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды береді.
6. Құжаттардың (бұдан әрі - құжаттар) толық пакеті ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үш жұмыс күні ішінде қорытынды жасайды.
Көрсетілетін қызметті алушы отбасының әрбір мүшесiне жеке қорытынды жасалады.
7. Қорытындылар жасалғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың негізінде бір жұмыс күні ішінде енгізілетін ақпараттың толық болуын қамтамасыз ете отырып, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті мәліметтерді "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - "Бүркіт" БАЖ) енгізеді.
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - Ұлттық қауіпсіздік комитеті) көрсетілетін қызметті беруші енгізген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді "Бүркіт" БАЖ-да қарастыруды және келісуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті беруші "Бүркіт" БАЖ-да көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпараттың толық болуын қамтамасыз етпеген жағдайда, Ұлттық қауіпсіздік комитеті "Бүркіт" БАЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы туралы енгізілген мәліметтерді пысықтау қажеттігі туралы жазбаны енгізеді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы туралы толық мәліметті "Бүркіт" БАЖ-ға енгізгеннен кейін Ұлттық қауіпсіздік комитеті он бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсатты ресімдеуді келісу туралы немесе ұсынылған құжаттарды қайтару туралы шешім қабылдайды.

9. Услугодатель направляет заключение с документами в органы внутренних дел по последнему месту регистрации услугополучателя в Республике Казахстан (далее – орган внутренних дел) через Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее – Департамент консульской службы) в течение пяти рабочих дней со дня приема документов.
10. Орган внутренних дел рассматривает поступившее заключение с документами и принимает решение об оформлении либо об отказе в оформлении решения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, независимо от наличия у услугополучателя постоянной регистрации на территории Республики Казахстан на момент подачи заявления в соответствии со статьей 56 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения".
11. Орган внутренних дел письменно уведомляет услугодателя о результатах рассмотрения документов не позднее тридцати рабочих дней через Департамент консульской службы с одновременным внесением отметки в ЕИС "Беркут".
12. При оформлении органом внутренних дел решения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства услугодатель в течение пяти рабочих дней выдает услугополучателю уведомление об оформлении решения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, которое заверяется печатью и подписью консульского должностного лица Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в выдаче уведомления об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства.
13. В случае возврата представленных документов Комитетом национальной безопасности либо отказа органа внутренних дел в оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства услугодатель информирует об этом услугополучателя в течение трех рабочих дней.
14. Срок рассмотрения документов об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства исчисляется со дня подачи услугополучателем документов услугодателю и не превышает трех месяцев, включая срок рассмотрения в Комитете национальной безопасности и органе внутренних дел.
15. Учет лиц, получивших разрешение на постоянное место жительства за пределами Республики Казахстан, ведется в отдельном журнале по учету граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и получивших разрешение на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттармен бірге қорытындыны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті арқылы (бұдан әрі - Консулдық қызмет департаменті) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасындағы соңғы тіркелген жері бойынша ішкі істер органына (бұдан әрі - ішкі істер органы) құжаттарды қабылдаған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде жібереді.
10. Ішкі істер органы келіп түскен құжаттар мен қорытындыны қарастырып, "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабына сәйкес өтініш берген сәтте Қазақстан Республикасының аумағында көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркеуінің болуына қарамастан, Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге шешім ресімдеу туралы немесе ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
11. Ішкі істер органы құжаттардың қарастырылу нәтижесі туралы көрсетілетін қызметті берушіні Консулдық қызмет департаменті арқылы отыз жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша хабардар етеді және сонымен бір мезгілде "Бүркіт" БАЖ-ға белгі енгізеді.
12. Ішкі істер органы Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге шешім ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге шешімнің ресімделгені туралы хабарлама береді, ол Қазақстан Республикасының консулдық лауазымды адамының қолымен және мөрімен расталады немесе Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсаттың ресімделгені туралы хабарлама беруден дәлелді бас тартылады.
13. Ұлттық қауіпсіздік комитеті ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда немесе ішкі істер органы Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсатты ресімдеуден бас тартқан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны осы туралы хабардар етеді.
14. Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсатты ресімдеу туралы құжаттарды қарау мерзімі көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды берген күнінен бастап есептелінеді және Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен ішкі істер органдарында қаралу мерзімін қоса алғанда, үш айдан аспайды.
15. Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат алған тұлғалардың есебі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат алған азаматтардың есебі жөніндегі жеке журналда жүргізіледі.

16. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах" услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги.
17. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
18. Жалоба на решение, действие (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
20. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона "О государственных услугах".
Приложение 1
к Правилам приема и
направления документов
граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы
Республики Казахстан по
временным делам и изъявивших
желание остаться там на
постоянное место жительства
САУАЛНАМА–ӨТІНІШ/ЗАЯВЛЕНИЕ – АНКЕТА
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Индивидуальный идентификационный номер
Тегі/Фамилия
Аты/Имя
Әкесінің аты/Отчество (при его наличии)
4. Туылған күні / Дата рождения
күні/день
айы/месяц
жылы/год
5. Жынысы / Пол
ер / мужской
әйел /женский
7. Азаматтығы / Гражданство
8. Ұлты / Национальность
9. Туған жері / Место рождения
Ел / Страна
Облыс / Республикалық маңызы бар қала / Область / Город республиканского значения
Аудан / Республикалық маңызы бар қаладағы аудан/ Облыстық маңызы бар қала /
Район / Район в городе республиканского значения /Город областного значения
Округ / Аудандық маңызы бар қала/ Облыстық маңызы бар қаладағы аудан /
Округ / Город районного значения / Район в городе областного значения
Елді мекен / Населенный пункт

16. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
17. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің белгілі болуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.
3. Орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
18. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орталық мемлекеттік органның көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау мен бақылау бойынша уәкілетті органға беріледі.
19. Көрсетілетін қызметті берушінің атына тікелей келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен, көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабы 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінуге құқылы.
Қазақстан Республикасынан тыс
жерге уақытша жұмыстармен
шыққан және онда тұрақты тұру
үшін қалуға тілек білдірген
Қазақстан Республикасы
азаматтарының құжаттарын
қабылдау және жолдау
қағидаларына
1-қосымша
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ/ЗАЯВЛЕНИЕ - АНКЕТА
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Индивидуальный идентификационный номер
Тегі/Фамилия
Аты/Имя
Әкесінің аты (бар болған кезде) / Отчество (при его наличии)
4. Туған күні / Дата рождения
күні / день
айы / месяц
жылы / год
5. Жынысы / Пол
ер / мужской
әйел /женский
7. Азаматтығы / Гражданство
8. Ұлты / Национальность
9. Туған жері / Место рождения
Ел / Страна
Облыс / Республикалық маңызы бар қала / Область / Город республиканского значения
Аудан / Республикалық маңызы бар қаладағы аудан/ Облыстық маңызы бар қала /
Район / Район в городе республиканского значения /Город областного значения
Округ / Аудандық маңызы бар қала/ Облыстық маңызы бар қаладағы аудан /
Округ / Город районного значения / Район в городе областного значения
Елді мекен / Населенный пункт

1. ________________________________________________________________________|
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
2. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(число месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта), индивидуальный
идентификационный номер)
3. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(семейное положение)
5. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства (временного пребывания, проживания))
6. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(последнее место работы и занимаемая должность)
Прошу выдать справку о снятии с воинского учета и сдаче личного учетно-воинского
документа в связи с выездом за пределы Республики Казахстан на постоянное место
жительства.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
______________________________ "___"________20__года
______________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 3
к Правилам приема и
направления документов
граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы
Республики Казахстан по
временным делам и изъявивших
желание остаться там на
постоянное место жительства
Стандарт государственной услуги
"Прием и направление документов граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших
желание остаться там на постоянное место жительство"
1
Наименование услугодателя
Загранучреждения Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется загранучреждениями Республики Казахстан
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) месяца.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, либо мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

1. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)
2. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (паспортының) №, жеке сәйкестендіру нөмірі)
3. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(туған жері - ауыл, кент, аудан, облыс)
4. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тұрғылықты (уақытша келген, тұратын) жері бойынша тіркелген мекенжайы)
6. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(соңғы жұмыс орны мен атқаратын лауазымы)
Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге байланысты әскери есептен
шығу және жеке әскери-есептік құжатты тапсыру туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
__________________________________                  20__жылғы "___" ________________
________________________________________________________________________________
(тегі және аты-жөнінің бас әріптері)                  (қолы)
Қазақстан Республикасынан тыс
жерге уақытша жұмыстармен
шыққан және онда тұрақты тұру
үшін қалуға тілек білдірген
Қазақстан Республикасы
азаматтарының құжаттарын
қабылдау және жолдау
қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері:
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беруді Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері жүзеге асырады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
3 (үш) ай.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету түрі
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсаттың ресімделгені туралы хабарлама немесе дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу әдісі

Государственная услуга оказывается физическим лицам на платной основе в соответствии с размерами ставок консульского сбора, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый Кодекс), за исключением случаев прямо предусмотренных статьей 628 Налогового Кодекса.
Оплата консульского сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
7
График работы
С понедельника по пятницу включительно, с 9:00 до 18:30 часов с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Прием документов осуществляется услугодателем с 09:30 до 12:30 часов, а выдача результатов оказания государственной услуги с 16:00 до 17:00 часов. Среда – неприемный день.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование очереди посредством интернет-ресурса услугодателя.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан www.mfa.gov.kz
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление-анкета по форме, согласно приложению 1 к Правилам приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства (далее -Правила);
2) удостоверение личности и (или) паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство о рождении детей, не достигших шестнадцатилетнего возраста (для идентификации личности).
При приеме документов услугодатель воспроизводит копии документов, удостоверяющих личность, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случае отсутствия, утери или истечения срока действия удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан, услугополучателем представляется письменное объяснение в свободной форме.
В случае отсутствия, утери или истечения срока действия паспорта гражданина Республики Казахстан, услугополучателем одновременно с письменным объяснением представляются документы на изготовление паспорта гражданина Республики Казахстан, находящегося за границей в соответствии с Правилами оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства и удостоверения беженца, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 852;

Мемлекеттiк қызмет консулдық алым ставкаларының мөлшері бойынша жеке тұлғаларға "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" (бұдан әрі - Салық Кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес, тек Салық Кодексінің 628-бабында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, ақылы негізде көрсетіледі.
Консулдық алымды төлеу қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09:00-ден 18:30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушісағат 09:30-дан 12:30-ға дейін, ал мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді сағат 16:00-ден 17:00-ге дейін жүзеге асырады. Сәрсенбі - қабылдамайтын күн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы арқылы кезекті брондауға болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету органдарының мекенжайлары, Сыртқы істер министрлігінің www.mfa.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш-сауалнама;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi мен паспорты, он алты жасқа толмаған балалардың туу туралы куәлігі (тұлғаны сәйкестендіру үшін).
Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын құжаттардың көшірмелерін жасайды, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға түпнұсқаларын қайтарып береді.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты болмаған, жоғалған немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті алушы еркін үлгіде жазбаша түсініктеме береді.
Қазақстан Республикасы азаматының паспорты болмаған, жоғалған немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 852 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматының паспортын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі мен босқын куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының шет елдегі азаматының паспортын дайындауға арналған құжаттарды жазбаша түсініктемемен бір уақытта береді;

3) при наличии обязательств перед членами семьи – получателями алиментов – соглашение об уплате алиментов, заключенное в порядке, предусмотренном главой 22 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", если на территории Республики Казахстан постоянно проживают члены семьи выезжающего, которым он по закону обязан предоставлять содержание. При недостижении соглашения выезжающим представляется решение суда об определении размера алиментов в твердой денежной сумме или единовременной выплате алиментов либо предоставлении определенного имущества в счет алиментов, или уплате алиментов иным способом, либо установлении факта отсутствия у выезжающего предусмотренных законом препятствий для выезда;
4) справка о снятии с воинского учета.
При отсутствии справки о снятии с воинского учета услугополучателем предоставляется оригинал военного билета (удостоверение о приписке к призывному участку) и заявление на выдачу справки о снятии с воинского учета и сдаче личного учетно-воинского документа, в связи с выездом за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительства по форме, согласно приложению 2 к Правилам.
В случае изъятия управлением (отделом) по делам обороны военного билета (удостоверения о приписке к призывному участку) услугополучателя, предоставляется расписка о принятии военного билета (удостоверения о приписке к призывному участку), выданная управлением (отделом) по делам обороны;
5) заключение органов опеки и попечительства Республики Казахстан об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста, при принятии решения о его выезде с родителями либо иными законными представителями;
6) при выезде на постоянное место жительства граждан Республики Казахстан, не достигших восемнадцати лет, совместно с одним из родителей (опекуном, попечителем) – нотариально заверенное согласие другого родителя, проживающего на территории Республики Казахстан. При отсутствии согласия выезд несовершеннолетнего может быть разрешен в судебном порядке;
7) копия документа, подтверждающего уплату консульского сбора.
Истребование от граждан других документов не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

3) отбасы мүшелерінің алдында міндеттемелері болған жағдайда - алимент алушылар - егер кететін адамның заң бойынша асырауындағы отбасы мүшелері Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрса, "Неке (ерлі - зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 2-тарауында көзделген тәртіппен жасалған алименттерді төлеу туралы келісімді ұсынады. Келісімге қол жеткізілмеген кезде кететін адамдарға алименттің мөлшерін тұрақты ақша сомасында белгілеу немесе алиментті біржолғы төлеу не белгілі бір мүлікті алимент есебіне беру немесе алиментті өзге де тәсілмен төлеу не кететін адамның кету үшін заңда көзделген кедергілердің болмауы фактісін анықтау туралы соттың шешімі беріледі;
4) әскери есептен шығарылғаны туралы анықтама.
Әскери есептен шығарылғаны туралы анықтама болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы әскери билеттің (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлік) түпнұсқасын және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін шығуына байланысты әскери есептен шығу және жеке әскери-есептік құжатты тапсыру туралы анықтама беруге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының әскери билетін (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлігі) қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім) алып қойған болса, әскери билеттің (шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәлігінің) қабылданғаны туралы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы (бөлімі) берген қолхат ұсынылады;
5) ата-анасымен не өзге де заңды өкiлдерімен бірге кету туралы шешiм қабылданған кезде он жасқа толған баланың пiкiрiн есепке алу туралы қорғаншылық және қамқоршылық органдарының қорытындысы;
6) он сегіз жасқа толмаған Қазақстан Республикасының азаматтары ата-анасының бiрiмен (қамқоршысымен, қорғаншысымен) бiрге тұрақты тұруға кететін кезде Қазақстан Республикасының аумағында тұратын ата-анасының екiншiсінің нотариалды түрде расталған келiсiмi. Келiсiм болмаған кезде, кәмелетке толмаған баланың кетуі сот тәртiбiмен шешiлуі мүмкін;
7) консулдық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Азаматтардан басқа құжаттарды сұратуға жол берiлмейдi.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің белгілі болуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар, оның ішінде электронды түрде және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету қойылатын өзге де талаптар

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет ресурсе www.mfa.gov.kz раздел "Государственные услуги", Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4
к Правилам приема и
направления документов
граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы
Республики Казахстан по
временным делам и изъявивших
желание остаться там на
постоянное место жительства
Форма
УТВЕРЖДЕНО
_________________________ _______
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подпись руководителя
загранучреждения
Республики Казахстан)
место печати
№ ____ "___" _________ 20 __ года
Заключение
По заявлению гражданина(-ки) _______________________________________________
об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место
жительства в ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
В загранучреждение Республики Казахстан в _________________________________________
обратился(-ась) _____________________________________________ _______ года рождения,
уроженец(-ка) ___________________________________________________________________
с заявлением об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на
постоянное место жительства в ____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
В ________________ выехал(-а) в ________________________ году по __________________.
До выезда в _______________________________________________ проживал(-а) по адресу:
_______________________________________________________________________________
Последнее место регистрации в Республике Казахстан:
_______________________________________________________________________________
Последнее место работы (учебы) в Республике Казахстан:
_______________________________________________________________________________
В Республике Казахстан проживают близкие родственники:
_______________________________________________________________________________
В настоящее время проживает по адресу:
_______________________________________________________________________________
Причина подачи заявления:_______________________________________________________
В связи с изложенным, полагаем возможным заявление гражданина(-ки)
_______________________________________________________________________________
об оформлении разрешения на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место
жительства в ___________________________________________________ удовлетворить.
Приложение на ________ листах, документы
_______________________________ место печати
_______________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) консульского должностного лица,
составившего документ)
Приложение 5
к Правилам приема и
направления документов
граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы
Республики Казахстан по
временным делам и изъявивших
желание остаться там на
постоянное место жительства
Форма
Уведомление об оформлении разрешения на выезд за пределы
Республики Казахстан на постоянное место жительства
________________________________________ тұрғылықты тұруға кетуге РҰҚСАТ ЕТІЛДІ
Выезд на постоянное место жительства в ________________________________ РАЗРЕШЕН
Негіздеме: 20____ жылғы "____" ____________ ___ № _______________________________
____________________ Ішкі істер депаратменті Көші-қон полициясының шешімі
Основание: Решение Управления миграионной полиии Департамента внутренних дел
_______________________ №___________ от "___" ___________ 20___ года
Консулдық лауазымды адам/ Консульское должностное лицо
____________________________________ (қолы/подпись) мөр орны/место печати
Приложение 6
к Правилам приема и
направления документов
граждан Республики Казахстан,
выехавших за пределы
Республики Казахстан по
временным делам и изъявивших
желание остаться там на
постоянное место жительства
Форма
Журнал по учету граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы
Республики Казахстан по временным делам и получивших разрешение на выезд
за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства
№ п/п
Дата обращения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Адрес проживания в РК и последнее место работы или учебы
№ паспорта, срок действия, наименование органа, выдавшего паспорт
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) супруги (-а), несовершеннолетних детей
Родственники в Республике Казсхстан, их адрес
Адрес проживания за границей
Дата и номер запроса в Депаратмента консульской службы министерства иностранных дел Республики Казахстан
Консульский сбор
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 2
к приказу Министр
иностранных дел
Республики Казахстан

Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mfa.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының нөмірі - 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасынан тыс
жерге уақытша жұмыстармен
шыққан және онда тұрақты тұру
үшін қалуға тілек білдірген
Қазақстан Республикасы
азаматтарының құжаттарын
қабылдау және жолдау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"БЕКІТІЛДІ"
___________________ ________
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесі басшысының қолы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
мөр орны
№ _____ 20__ жылғы ___________
Қорытынды
___________________ Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат
ресімдеу туралы азамат(ша) ________________________________ өтініші бойынша.
____________________________ Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесіне
________________________________________ Қазақстан Республикасынан тыс жерге
тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат ресімдеу туралы өтінішпен,
___________________________________ туып өскен, _______ жылы туған ______________
өтініш білдірді. ________________________ _____ жылы ___________________________
шықты. ____________________________ кетуге дейін _____________________________
мекенжайы бойынша тұрған.
Қазақстан Республикасында соңғы тіркелген орны:
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында cоңғы жұмыс (оқу) орны:
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында тұратын жақын туыстары:
________________________________________________________________________________
Қазіргі уақытта ____________________________________________ мекенжайы бойынша тұрады.
Өтініш берудің себебі: ____________________________________________________________
Баяндалғандарға байланысты, ______________________________________________________
Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат ресімдеу туралы
азамат(ша) __________ өтінішін қанағаттандыруды мүмкін деп есептейді.
Қосымша ___________ парақта, құжаттар ____________________________________________
Мөр орны _______________________________________________________________________
(Құжатты жасаған консулдық лауазымды адамның лауазымы мен тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанк езде))
Қазақстан Республикасынан тыс
жерге уақытша жұмыстармен
шыққан және онда тұрақты тұру
үшін қалуға тілек білдірген
Қазақстан Республикасы
азаматтарының құжаттарын
қабылдау және жолдау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсаттың ресімделгені туралы хабарлама
_______________________________ тұрғылықты тұруға кетуге РҰҚСАТ ЕТІЛДІ
Выезд на постоянное место жительства в _______________________РАЗРЕШЕН
Негіздеме: 20 ___ жылғы "___" ______ ____ № ____________________________
___________________ Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полииясының шешімі
Основание: Решение Управления миграионной полиии Департамента внутренних дел
_____________________________ №______ от "___"___________ 20___ года
Консулдық лауазымды адам/
Консульское должностное лицо ____________________________________________________
(қолы/подпись) мөр орны /место печати
Қазақстан Республикасынан тыс
жерге уақытша жұмыстармен
шыққан және онда тұрақты тұру
үшін қалуға тілек білдірген
Қазақстан Республикасы
азаматтарының құжаттарын
қабылдау және жолдау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және Қазақстан Республикасынан тысжерге тұрақты тұру үшін кетуге рұқсат алған азаматтардың есебі жөніндегі журнал
р/с
Өтініш білдірген күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні және жері
Қазақстан Республикасындағы мекенжайы мен соңғы жұмыс (оқу) орны
Паспорттың № қашан және кім берген
Жұбайының, кәмелетке толмаған балаларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасындағы жақын туыстары, олардың мекен-жайы
Шетелдегі мекен-жайы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне сұраудың нөмірі мен күні
Консулдық алым
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі

от 3 июня 2020 года
№ 11-1-4/183
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра иностранных дел Республики Казахстан
1) приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 11-1-2/517 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием и направление документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12830, опубликован 8 февраля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
2) подпункт 13) пункта 1 приказа Министра иностранных дел Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 11-1-2/328 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами дипломатической службы Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12056, опубликован 1 октября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
3) приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 февраля 2016 года № 11-1-2/44 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 11-1-2/328 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами дипломатической службы Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13568, опубликован 2 апреля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").

2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 11-1-4/183 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен кеткен және сол жерде тұрғылықты тұруға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 11-1-2/517 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12830 болып тіркелген, 2016 жылғы 8 ақпанда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 11-1-2/328 бұйрығының 1-тармағы 13) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12056 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 қазанда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 11-1-2/328 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 11-1-2/44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13568 болып тіркелген, 2016 жылғы 2 сәуірде "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).