О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194 "Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 348. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2020 года № 20876. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 01.06.2022 № 308 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194 "Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12640, опубликован 28 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 24) пункта 2 статьи 100 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
в Правилах предоставления государственной поддержки субъектам индустриальной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров, утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 24) пункта 2 статьи 100 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и определяют порядок предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров.

"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 348 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 маусымда № 20876 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды- ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 01.06.2022 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 тіркелген, 2016 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) мына өзгерістер енгізсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
2015 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 100-бабының 2-тармағының 24) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 100-бабы 2-тармағының 24) тармақшасына сәйкес әзірленді және еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Предоставление мер государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности в повышении производительности труда и развитии территориальных кластеров осуществляется уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности с привлечением национального института развития в области развития индустрии (далее - национальный институт).
3. Мерами государственной поддержки не могут воспользоваться субъекты индустриально-инновационной деятельности, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, а также предпринимателей, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве).";
подпункт 11) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"11) уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности (далее - уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере индустриального развития, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственной поддержки индустриальной деятельности;";
подпункт 1) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"1) возмещение затрат на повышение компетенции предприятия на:
профессиональную подготовку и/или переподготовку и/или повышение квалификации инженерно-технического персонала, производственного персонала, в том числе топ-менеджеров, в том числе за рубежом, по вопросам повышения производительности труда и/или внедрения технологий (элементов) Индустрии 4.0;
продолжительность при профессиональной подготовке и/или переподготовке инженерно-технического персонала, производственного персонала, в том числе топ-менеджеров, в том числе за рубежом, составляет не более 1 (одного) месяца, при повышении квалификации инженерно-технического персонала, производственного персонала, в том числе топ-менеджеров, в том числе за рубежом, – не более 3 (трех) месяцев;
привлечение иностранного работника:
по трудовому договору с целью совершенствования технологического процесса и/или повышения эффективности организации производства, предусмотренных соответственно подпунктами 3) и 4) настоящего пункта, и/или внедрения технологий (элементов) Индустрии 4.0;
по трудовому договору или договору возмездного оказания услуг с целью продвижения продукции (услуг).
Иностранный работник привлекается согласно части второй пункта 31 настоящих Правил;

2. Еңбек өнімділігін арттыруда және аумақтық кластерлерді дамытуда индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуды индустрияны дамыту саласындағы ұлттық даму институтын (бұдан әрі - ұлттық институт) тарта отырып, индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қолдау шараларын акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияны, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт шеңберінде құрылған кәсіпкерлерді қоспағанда) тікелей немесе жанама түрде тиесілі индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері пайдалана алмайды.";
6-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – индустриялық даму саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді және индустриялық қызметті мемлекеттік қолдауды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;";
12-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кәсіпорынның құзыретін:
еңбек өнімділігін арттыру және/немесе 4.0 Индустрия технологияларын (элементтерін) енгізу мәселелері бойынша инженерлік-техникалық персоналды, өндірістік персоналды, оның ішінде топ-менеджерлерді, оның ішінде шетелде кәсіби даярлау және/немесе қайта даярлау және/немесе біліктілігін арттыруға;
Ұзақтығы 1 (бір) айдан аспайтың инженерлік-техникалық персоналды, өндірістік персоналды, оның ішінде топ-менеджерлерді, оның ішінде шетелде кәсіптік даярлау және/немесе қайта даярлауға, ұзақтығы – 3 (үш) айдан аспайтын инженерлік-техникалық персоналдың, өндірістік персоналдың, оның ішінде топ-менеджерлердің, оның ішінде шетелде біліктілігін арттыруға жұмсалатын шығындарды өтеу;
шетелдік жұмыскерді тартуға:
осы тармақтың тиісінше 3) және 4) тармақшаларында көзделген технологиялық процесті жетілдіру және/немесе өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыру және/немесе 4.0 Индустрия технологияларын (элементтерін) енгізу мақсатында еңбек шарты бойынша;
еңбек шарт немесе өтеулі қызмет көрсету шарт бойынша өнімді (көрсетілетін қызметті) жылжыту мақсатында жұмсалатын шығындарды өтеу.
Осы Қағидалардың 31-тармағының екінші бөлігіне сәйкес шетелдік қызметкер тартылады;

пункт 13 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) не относящихся к субъектам индустриально-инновационной деятельности, указанным в пункте 3 настоящих Правил.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Возмещение затрат, понесенных заявителем при привлечении иностранного работника, предусматривает оплату работ согласно трудовому договору или договору возмездного оказания услуг, а также проезда к месту оказания работ и обратно к месту проживания однократно в течение возмещаемого периода (при наличии затрат), и не включает затраты на проживание привлеченного иностранного работника, оплата суточных.";
подпункты 4), 5) и 6) пункта 29 изложить в следующей редакции:
"4) копию акта (ов) оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем;
5) копии счетов-фактур на общую сумму оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем;
6) копии платежных документов на общую сумму оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем.";
подпункт 4) пункта 30 изложить в следующей редакции:
"4) по затратам по шеф-монтажу оборудования:
копии договора поставки оборудования или документов, подтверждающих предприятие – изготовителя;
копии первичных учетных документов, подтверждающих прием-передачу оборудования (акт приемки-передачи, накладная на отпуск запасов на сторону или др.);
копию технической документации, включающей в себя руководство/инструкцию по эксплуатации оборудования, информацию о дате изготовления оборудования, идентификационный номер оборудования завода - производителя, основные технические характеристики и параметры оборудования, спецификацию состава оборудования (технический паспорт при наличии);
фотографии оборудования;";
пункт 30 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) по затратам по монтажу, пусконаладочным работам и техническому обслуживанию оборудования, изготовлению опытных образцов:
копии первичных учетных документов, подтверждающих прием-передачу оборудования/опытного образца (акт приемки-передачи, накладная на отпуск запасов на сторону или др.);
копию технической документации, включающей в себя руководство/инструкцию по эксплуатации оборудования, информацию о дате изготовления оборудования, идентификационный номер оборудования завода- производителя, основные технические характеристики и параметры оборудования, спецификацию состава оборудования (технический паспорт при наличии);
фотографии оборудования/опытного образца.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Заявитель, претендующий на получение возмещения затрат на привлечение иностранного работника, представляет следующие документы:

13-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне жатпайтын.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Өтініш берушінің шетелдік жұмыскерді тарту кезінде келтірген шығындарды өтеумен еңбек шартына немесе өтемсіз қызмет көрсету шартына сәйкес жұмыстарға, сонымен қоса өтелетін кезең ішінде бір рет көрсетілетін жұмыстар орнына бару және тұратын орнына кері қайту жолына ақы төлеу көзделген және тартылған шетелдік жұмыскердің тұруына жұмсалған шығындар (шығындар болған кезде), тәуліктік шығындар қамтылмаған.";
29-тармақтың 4), 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) орындаушы көрсеткен қызметтер (орындаған жұмыстар) актісінің (актілерінің) көшірмесін;
5) орындаушы көрсеткен қызметтердің (орындаған жұмыстардың) жалпы сомасына жасалған шот-фактуралардың көшірмелерін;
6) орындаушы көрсеткен қызметтердің (орындалған жұмыстардың) жалпы сомасына жасалған төлем құжаттарының көшірмелерін.";
30-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жабдықтын шеф-монтажы жөніндегі шығындар бойынша:
жабдықты жеткізу шартының немесе дайындаушы кәсіпорынды растайтын құжаттардың көшірмелері;
жабдықты қабылдау-беруді растайтын бастапқы есепке алу құжаттарының көшірмелері (қабылдау-беру актісі, қорларды басқа жаққа жіберу жүкқұжаты немесе т.б.);
жабдықты пайдалану жөніндегі басшылықты/нұсқаулықты, жабдықтың дайындалған күні туралы ақпаратты, өндіруші зауыт жабдығының сәйкестендіру нөмірін, жабдықтың негізгі техникалық сипаттамалары мен параметрлерін, жабдық құрамының ерекшелігін қамтитын техникалық құжаттаманың көшірмесі (болған жағдайда техникалық паспорт);
жабдық фотосуреттері;";
30-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) жабдықты монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары және оларға техникалық қызмет көрсету, тәжірибелік үлгілерді дайындау жөніндегі шығындар бойынша:
жабдықты/тәжірибелік үлгіні қабылдау-беруді растайтын бастапқы есепке алу құжаттарының көшірмелері (қабылдау-беру актісі, қорларды басқа жаққа жіберу жүкқұжаты немесе т.б.);
жабдықты пайдалану жөніндегі нұсқаулықты/нұсқаулықты, жабдықтың дайындалған күні туралы ақпаратты, өндіруші зауыт жабдығының сәйкестендіру нөмірін, жабдықтың негізгі техникалық сипаттамалары мен параметрлерін, жабдық құрамының ерекшелігін қамтитын техникалық құжаттаманың көшірмесі (болған жағдайда техникалық паспорт);
жабдықтың/тәжірибелік үлгінің фотосуреттері.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Шетелдік қызметкерді тартуға жұмсалатын шығындарды өтеуін алуға үміткер өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявку по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка);
2) отчет заявителя по итогам оказания услуг (выполнения работ) исполнителем по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – отчет);
3) копию трудового договора, заключенного между заявителем и привлеченным иностранным работником (при привлечении иностранного работника с целью продвижения продукции (услуг) – копию трудового договора или договора возмездного оказания услуг);
4) копии платежных документов, расчетных ведомостей, платежных ведомостей (при наличии), иных документов, оформленных в установленном законодательством порядке, подтверждающих оплату труда согласно трудовому договору привлеченному иностранному работнику (при наличии) (при заключении договора возмездного оказания услуг – копии платежных документов, акта(ов) оказанных услуг привлеченным иностранным работником);
5) копии документов, подтверждающих образование и опыт работы привлекаемого иностранного работника согласно части второй настоящего пункта;
6) копии документов, подтверждающих стоимость проезда к месту оказания услуг и обратно к месту проживания однократно воздушным транспортом – по тарифу экономического класса, при наличии подтверждающих документов, стоимость бронирования проездных билетов, а также пользования постельными принадлежностями в поездах при проезде к месту командирования и обратно к месту постоянной работы, при наличии документов, подтверждающих эти расходы;
7) копию формы 200-02 "Исчисление индивидуального подоходного налога с доходов иностранцев и лиц без гражданства" (Приложение 2 к Декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу) за налоговый период, за который представляется налоговая отчетность, соответствующий периоду возмещения затрат привлеченного иностранного работника по заявке заявителя, со всеми дополнениями, с отметкой уполномоченного органа о принятии документа;
8) копию документа установленного образца, удостоверяющего личность привлеченного иностранного работника.
Иностранный работник на момент заключения трудового договора или договора возмездного оказания услуг имеет:
1) техническое и профессиональное образование или высшее образование или послевузовское образование;
2) опыт работы не менее пяти лет в сфере предоставляемых услуг (выполняемых работ) вне территории Республики Казахстан.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Пунктами 29, 30 и 31 настоящих Правил определяется исчерпывающий перечень документов, предоставляемых заявителем. При этом, при необходимости национальный институт вправе запрашивать дополнительные документы и произвести выезд на производственный объект заявителя.

1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім (бұдан әрі - өтінім);
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындаушының қызметтерді көрсету (жұмыстарды орындау) қорытындылары бойынша өтініш берушінің есебі (бұдан әрі - есеп);
3) өтініш беруші мен тартылған шетелдік қызметкердің арасында жасалған еңбек шартының көшірмесі (өнімді (көрсетілетін қызметтерді) жылжыту мақсатында шетелдік қызметкерді тартқан кезде-еңбек шартының немесе ақылы қызмет көрсету шартының көшірмесі);
4) тартылған шетелдік қызметкерге еңбек шартына сәйкес еңбек төлемін растайтын төлем құжаттарының, есеп айырысу ведомостарының, төлем ведомостарының (бар болса), заңнамада белгіленген тәртіппен ресімделген өзге де құжаттардың көшірмелері (бар болса) (ақылы қызмет көрсету шартын жасасқан кезде – төлем құжаттардың, тартылған шетелдік қызметкер көрсеткен қызмет актісінің(тарының) көшірмелері);
5) осы тармақтың екінші бөлігіне сәйкес тартылатын шетелдік қызметкердің білімі мен жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) эконом класс тарифі бойынша – әуе көлігімен бір рет қызметтер көрсету орнына бару және тұратын орнына кері қайту жолының құнын растайтын құжаттардың көшірмелері, растайтын құжаттары бар болатын кезде; жол жүру билеттерін брондау, сондай-ақ іссапар орнына бару және тұрақты жұмыс орнына кері қайту кезіндегі жол жүрулерде төсек-орын жабдықтарын пайдалану құны, осы шығыстарды растайтын құжаттар бар болатын кезде;
7) өтініш берушінің өтінімі бойынша тартылған шетелдік қызметкердің шығындарын өтеу кезеңіне сәйкес келетін салық есептілігі ұсынылатын салық кезеңі үшін 200-02 "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалардың табыстарынан жеке табыс салығын есептеу" (Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық жөніндегі декларацияға 2-қосымша) нысанының, уәкілетті органның құжатты қабылдағандығы туралы белгісі бар барлық толықтыруларымен бірге көшірмесі;
8) тартылған шетелдік қызметкердің жеке басын куәландыратын белгіленген үлгідегі құжаттың көшірмесі.
Шетелдік жұмыскерде еңбек шартын немесе ақылы қызмет көрсету шартын жасасу сәтінде:
1) техникалық және кәсіби білімі немесе жоғары білімі немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі;
2) Қазақстан Республикасының аумағынан тыс ұсынылатын қызметтер (орындалатын жұмыстар) саласындағы жұмыс тәжірибесі кемінде бес жыл болуы керек.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Осы Қағидалардың 29, 30 және 31-тармақтарында өтініш беруші ұсынатын құжаттардың толық тізбесі айқындалады. Бұл ретте, қажет болған жағдайда ұлттық институт қосымша құжаттарды сұратуға және өтініш берушінің өндірістік объектісіне шығуға құқылы.

Документы, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 29 и в подпункте 4) пункта 31 настоящих Правил, оформляются в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет от 25 декабря 2017 года № 120-VI ЗРК и Закона Республики Казахстан "О платежах и платежных системах" от 26 июля 2016 года № 11-VI ЗРК.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Заявка на возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриального проекта подается через национальный институт или Государственную корпорацию по выбору заявителя в соответствии с главой 4 настоящих Правил и стандартом государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриального проекта" согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Мониторинг включает:
1) своевременное выявление проблем в реализации мер государственной поддержки;
2) подготовку предложений по повышению эффективности реализации мер государственной поддержки;
3) свод информации о заявителях, получивших государственную поддержку в рамках настоящих Правил;
4) национальный институт вправе произвести выезд на производственный объект заявителя, затраты по которым были возмещены в рамках предоставленной меры поддержки.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. В целях осуществления мониторинга национальный институт запрашивает у заявителей данные для формирования отчета о реализации меры государственной поддержки.
В случае отсутствия необходимых сведений для расчета достижения целевых индикаторов мер государственной поддержки национальный институт имеет право запрашивать подтверждающие документы от уполномоченных государственных органов.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок оказания государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"
60. Государственная услуга "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта" (далее - государственная услуга) оказывается акционерным обществом "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (далее - услугодатель) согласно настоящей главе.
61. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно приложению 7 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее – стандарт государственной услуги).

Осы Қағидалардың 29-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында және 31-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 120-VI ҚРЗ Қазақстан Республикасының Кодексі және "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" 2016 жылғы 26 шілдедегі № 11-VI ҚРЗ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ресімделеді;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Индустриялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге және/немесе сараптауға арналған шығындарды өтеуге арналған өтінім осы Қағидалардың 4-тарауына және осы Қағидалардың 7 және 8-қосымшаларына сәйкес "Индустриялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге және/немесе сараптауға арналған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес өтініш берушінің таңдауы бойынша ұлттық институт немесе Мемлекеттік корпорация арқылы беріледі.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Мониторинг:
1) мемлекеттік қолдау шараларын іске асырудағы проблемаларды уақтылы анықтау;
2) мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстарды дайындау;
3) осы Қағидалар шеңберінде мемлекеттік қолдауды алған өтініш берушілер туралы ақпарат жиынтығын қамтыйды;
4) ұлттық институт ұсынылған қолдау шарасы шеңберінде шығындары өтелген өтініш берушінің өндірістік объектісіне шығуға құқылы.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Мониторингті жүзеге асыру мақсатында ұлттық институт өтініш берушілерден мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы есепті қалыптастыру үшін деректерді сұратады.
Мемлекеттік қолдау шараларының нысаналы индикаторларына қол жеткізуді есептеу үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда ұлттық институт уәкілетті мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды сұратуға құқылы.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге және/немесе сараптауға жұмсалған шығындарды өтеу "мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі"
60. "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге және/немесе сараптауға арналған шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы тарауға сәйкес "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы (бұдан әрі - қызмет беруші) көрсетеді.
61. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты нысанында жазылған (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетңлетін қызмет стандарты) негізінде көрсетіледі.

62. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и/или юридических лиц – субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализующих индустриально-инновационные проекты в приоритетных секторах экономики либо осуществляющих деятельность по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний и/или внешние рынки, кроме субъектов индустриально-инновационной деятельности, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, а также предпринимателей, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве) (далее – услугополучатель):
1) в канцелярию услугодателя;
2) в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
63. Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя услугополучатель представляет работнику канцелярии заявку и документы, указанные в стандарте государственной услуги.
Работник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных услугополучателем документов и в случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в регистрации заявки.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявки и документов, указанных в стандарте государственной услуги, в день их поступления (в случае поступления после 17.30 часов, заявка регистрируется на следующий рабочий день) и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае окончания срока оказания государственной услуги в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
64. Для получения государственной услуги посредством обращения в Государственную корпорацию услугополучатель представляет работнику Государственной корпорации заявку и документы, указанные в стандарте государственной услуги.
Работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных услугополучателем документов и в случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в регистрации заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, указанных в стандарте государственной услуги, работник Государственной корпорации вводит данные услугополучателя в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, вводит данные услугополучателя в электронную заявку, вносит в нее представленные услугополучателем документы путем их сканирования (в формате PDF) и направляет полный пакет документов услугодателю посредством информационной системы и почтой в течение одного рабочего дня.

62. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші жеке және/немесе заңды тұлғалардың – экономиканың басым секторларында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыратын не акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациядан, сондай-ақ мемлекеттік-жеке серіктестік туралы шарт шеңберінде құрылған кәсіпкерлер) тиесілі индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінен басқа отандық өңделген тауарларды, жұмыстард, көрсетілетін қызметтерді ішкі және/немесе сыртқы нарықта жылжыту бойынша қызметті жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің (бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушы) өтініш арқылы көрсетеді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне;
2) "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация).
63. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген өтінім мен құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, өтінімді тіркеуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген өтінімдер мен құжаттарды олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады (сағат 17.30-дан кейін түскен жағдайда, өтінім келесі жұмыс күні тіркеледі) және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Қағаз жеткізгіштегі өтінімнің қабылданғанын растау оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.
64. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік корпорация қызметкеріне өтінімді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда өтінімді тіркеуден бас тартады және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының деректерін мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізеді, көрсетілетін қызметті алушының деректерін электрондық өтінімге енгізеді, оған көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу арқылы (PDF форматында) енгізеді және құжаттардың толық топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйе және пошта арқылы бір жұмыс күні ішінде жібереді.

65. Общий срок рассмотрения заявки и документов, указанных в стандарте государственной услуги, и выдачи результата оказания государственной услуги составляет 11 (одиннадцать) рабочих дней с момента регистрации услугодателем.
66. Ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявку и приложенные к ней документы и в течение 10 (десять) рабочих дней, оформляет результат оказания государственной услуги по форме, согласно приложения 4 к настоящим Правилам, либо письменный мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным стандартом государственной услуги, подписанный руководителем услугодателя либо лица его замещающего.
67. Выдача результата государственной услуги осуществляется канцелярией услугодателя нарочно или почтой, или через Государственную корпорацию нарочно.
Для получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию услугополучатель обращается через 11 (одиннадцать) рабочих дней с распиской о приеме заявки и прилагаемых к ней документов, которая была ему выдана при подаче заявки.
68. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
69. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги может быть подана в уполномоченный орган, Государственную корпорацию, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
70. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
Государственной корпорацией, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
71. Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом, Государственной корпорацией, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

65. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген өтінімдер мен құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші тіркеген сәттен бастап 11 (он бір) жұмыс күнін құрайды.
66. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды қарайды және 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін не көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орнындағы адам қол қойған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап ресімдейді.
67. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қолма-қол немесе почта арқылы немесе Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 11 (он бір) жұмыс күнінен кейін өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды қабылдау туралы өтінімді беру кезінде берілген қолхатпен жүгінеді.
68. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органға, Мемлекеттік корпорацияға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
70. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес қаралуға жатады:
Мемлекеттік корпорация, уәкілетті орган-оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
71. Уәкілетті органның, мемлекеттік корпорацияның, Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажетті болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

72. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 7 и 8 к Правилам согласно приложениям 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 1
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
Перечень приоритетных секторов экономики для предоставления государственной поддержки, направленной на повышение производительности труда
Код общего классификатора экономической деятельности
Наименование
1
2
Агропромышленный комплекс
10
Производство продуктов питания

72. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6 және 7-қосымшаларға сәйкес Қағидаларға 7 және 8-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифралық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
1-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдауды ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған мемлекеттік қолдауды ұсыну үшін экономиканың басым секторларының тізбесі
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің коды
Атауы
1
2
Агроөнеркәсіп кешені
10
Тамақ өнімдерін өндіру

35.11
Производство электроэнергии
38.21
Обработка и удаление неопасных отходов
38.22
Обработка и удаление опасных отходов
38.32
Утилизация отсортированных материалов
82.92
Упаковывание
Транспорт и складирование
50
Водный транспорт
51
Воздушный транспорт
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 2
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
форма
Национальный институт
развития в области
развития индустрии
________________________
(наименование национального института)
от_______________________
(наименование заявителя)
Заявка на получение меры государственной поддержки, направленной на
повышение производительности труда (заполняется заявителем на бланке
(при наличии))
1. Наименование заявителя
2. Юридический и фактический адрес (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон) (при наличии)
3. Данные первого руководителя или индивидуального предпринимателя (фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.), должность, номер рабочего или сотового телефона, электронный адрес)
4. БИН (бизнес идентификационный номер)/ ИИН (индивидуальный идентификационный номер) заявителя
5. БИН (бизнес идентификационный номер)/ ИИН (индивидуальный идентификационный номер) исполнителя (в случае если исполнитель является резидентом Республики Казахстан)
6. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя
7. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) исполнителя (в случае если исполнитель является резидентом Республики Казахстан)
8. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности)
9. Наименование выпускаемой продукции
10. Текущая производительность труда в год (тысяч тенге/человек и тысяч долларов США/человек) *
11. Является(-лся) ли заявитель участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите год получения мер государственной поддержки, в рамках каких Программ и какие меры государственной поддержки получали) (например, 2019 год, меры государственной поддержки, направленной на повышение производительности труда, повышение компетенции предприятия)
12. Какую меру государственной поддержки планируется использовать в рамках Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров (далее - Правила) (необходимое отметьте
):
Повышение компетенции предприятия;
Разработка и/или экспертиза комплексного плана индустриально инновационного проекта;
Совершенствование технологических процессов;
Повышение эффективности организации производств.

35.11
Электр энергиясын өндіру
38.21
Қауіпті емес қалдықтарды өңдеу және жою
38.22
Қауіпті қалдықтарды өңдеу және жою
38.32
Сұрыпталған материалдарды кәдеге жарату
82.92
Буып-түю
Көлік және қоймалау
50
Су көлігі
51
Әуе көлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
2-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
Индустрияны дамыту
саласындағы ұлттық дамыту
институты
_______________________
(ұлттық институттың атауы)
_______________________
(өтініш берушінің атауы)
Еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын алуға өтінім (өтініш беруші бланкіде толтырады (бар болса)
1. Өтінім берушінің атауы
2. Заңды және нақты мекенжайы (индексі, облысы, қаласы/ауданы, елді мекені, көшесі, телефоны) (болған жағдайда)
3. Бірінші басшының немесе жеке кәсіпкердің деректері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)), лауазымы, жұмыс немесе ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы)
4. Өтінім берушінің БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)/ ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі)
5. Орындаушының БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)/ ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі) (егер орындаушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын жағдайда)
6. Өтінім берушінің мемлекеттік тіркелу (қайта тіркелу) нөмірі (болған кезде) мен күні
7. Орындаушының мемлекеттік тіркелу (қайта тіркелу) нөмірі (болған кезде) мен күні (егер орындаушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылаған жағдайда)
8. Негізгі қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып)
9. Шығарылатын өнімнің атауы
10. Жылына ағымдағы еңбек өнімділігі (адам/мың теңге және адам/мың АҚШ доллары)*
11. Өтінім беруші мемлекеттік және/немесе салалық Бағдарламалардың қатысушысы болып табылды (табылады) ма? (егер "иә" деп жауап берілсе, онда мемлекеттік қолдауды алған жылын, қандай Бағдарламалардың шеңберінде және мемлекеттік қолдаудың қандай шараларын алғанын көрсетіңіз) (мысалы, 2019 жыл, еңбек өнімділігін арттыруға, кәсіпорынның құзыретін арттыруға бағытталған мемлекеттік қолдау шаралары)
12. Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдауды ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) шеңберінде мемлекеттік қолдаудың қандай шарасын пайдалану жоспарланып отыр (қажеттісін белгілеңіз
):
Кәсіпорынның құзыретін арттыру;
Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау;
Технологиялық процестерді жетілдіру;
Өндірістерді ұйымдастыру тиімділігін арттыру;

13. Указать банковские реквизиты заявителя
Данной заявкой заявитель гарантирует достоверность представленной информации и берет на себя ответственность за полноту и подлинность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
В случае представления недостоверной информации заявитель привлекается к ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемой(-ых) мер государственной поддержки(-ов), не финансировались за счет средств республиканского и /или местного бюджетов в рамках иных мер государственной поддержки, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Контактное лицо, заполнившее заявку на получение меры государственной поддержки (Ф.И.О.), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес): _________________.
К настоящей Заявке прилагаю следующие документы и копии документов:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
При подаче заявки через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Дата заполнения заявки _______________
Первый руководитель заявителя (лицо, исполняющее обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя)), индивидуальный предприниматель или лицо, уполномоченное ими (при наличии доверенности) или физическое лицо
____________ ______________________________________________________
(подпись)                               (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
Примечание:
* Производительность труда рассчитывается как соотношение валовой добавленной стоимости или объема произведенной продукции (при отсутствии данных по промежуточному потреблению) к численности занятых.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 3
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
форма
Отчет заявителя по итогам оказания услуг (выполнения работ)
исполнителем (заполняется заявителем на бланке (при наличии))
1. Наименование Заявителя и Исполнителя, контактные данные Исполнителя (фактический адрес, телефон)

13. Өтінім берушінің банк деректемелерін көрсету керек.
Өтінім беруші аталған өтінішпен ұсынылған ақпараттың дұрыстығына кепілдік береді және ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толық болуы мен түпнұсқалығы үшін жауапкершілікті өзіне алады.
Өтінім беруші дұрыс емес ақпаратты ұсынған жағдайда Қазақстан Республикасының заңңамасына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
Өтінім беруші мемлекеттік қолдаудың сұралатын шаралары шеңберінде келтірілген іс-шаралар бойынша шығындардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мемлекеттік қолдаудың өзге де шаралары шеңберінде республикалық және/немесе жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылмайтындығын растайды.
Мемлекеттік қолдау шараларын алуға берілетін өтінімді толтырған байланысу тұлғасы (Т.А.Ә.), лауазымы, жұмыс/ұялы телефонының нөмір, электрондық мекенжайы): __________________.
Осы Өтінімге мынадай құжаттар мен құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1) _____________________;
2) _____________________;
3) _____________________;
4) _____________________;
5) _____________________.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы өтінім берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келіседі.
Өтінімдітолтырған күні ___________
Өтінім берушінің бірінші басшысы (міндетін атқарушы тұлға (бірінші басшының міндетін атқару туралы растау құжаты бар болатын кезде), жеке кәсіпкер немесе олардың уәкілетті тұлғасы (сенімхаты болған кезде) немесе жеке тұлға
____________ ___________________________________
(қолы)             (Т.А.Ә.)
Мөрдің орны (бар болса)
Ескертпе:
* Еңбек өнімділігі жалпы қосылған құнның немесе өндірілген өнім көлемінің (аралық тұтыну бойынша деректер болмаған кезде) жұмыспен қамтылғандар санына арақатынасы ретінде есептеледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
3-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
нысан
Орындаушының қызметтер көрсету (жұмыстарды орындау) қорытындысы бойынша өтініш берушінің есебі (өтініш беруші бланкіде толтырады (бар болса)
1. Өтініш берушінің және Орындаушының атауы, Орындаушының байланыс деректері (нақты мекен жайы, телефоны)

2. Краткое описание деятельности Заявителя в приоритетном секторе экономики
3. Наименование, дата и сумма договора оказанных услуг (выполненных работ) или трудового договора
4. Описание необходимости оказанных услуг (выполненных работ) или труда
5. Результаты (ожидаемый эффект) оказанных услуг (выполненных работ) или труда
Руководитель заявителя (лицо, исполняющее обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя)), индивидуальный предприниматель или лицо, уполномоченное ими (при наличии доверенности) или физическое лицо
____________ __________________________________________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 4
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
форма
Соглашение о возмещении затрат
"___" ____________ 20 ___год
город ______
Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry",
именуемое в дальнейшем "национальный институт", в лице
______________________________________________________, действующего на основании
_____________________________________________________________, с одной стороны, и
_____________________________________________________________________________
(полное наименование Заявителя)
именуемое в дальнейшем "Заявитель", в лице _______________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
действующего на основании ____________________,с другой стороны, совместно
именуемые "Стороны", а каждый в отдельности "Сторона", на основании Правил
предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной
деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие
территориальных кластеров (далее – Правила), заключили настоящее Соглашение о
возмещении затрат (далее – Соглашение) о нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. Национальный институт обязуется предоставить меры государственной поддержки
в рамках Правил "____________________________________________________"
(наименование меры государственной поддержки)
в виде возмещения затрат на ______________________________________________________
(вид затрат)
в сумме _______________________________________________________________________
(сумма прописью)
тенге согласно заявки в полном объеме, а Заявитель достичь целевые индикаторы меры государственной поддержки в соответствии с подпунктом 3) пункта 5 настоящего Соглашения.

2. Өтініш берушінің экономиканың басым секторларындағы қызметінің қысқаша сипаттамасы
3. Көрсетілген қызметтер (орындалған жұмыстар) шартының немесе еңбек шартының атауы, күні және сомасы
4. Көрсетілген қызметтердің (орындалған жұмыстардың) немесе еңбектің қажеттілігін сипаттау
5. Көрсетілген қызметтердің (орындалған жұмыстардың) нәтижелері (күтілетін нәтиже).
Өтініш берушінің бірінші басшысы (міндетін атқарушы тұлға (бірінші басшының міндетін атқару туралы растау құжаты бар болатын кезде), жеке кәсіпкер немесе олардың уәкілетті тұлғасы (сенімхаты бар болса) немесе жеке тұлға
____________             ___________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
4-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
нысан
Шығындарды өтеу туралы келісім
____________ қаласы
20 ___жылғы "___"_________
Бұдан әрі "ұлттық институт" деп атала отырып, __________________________ негізінде әрекет ететін _______________________________________________ атынан "QazIndustry" "Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы бір тараптан және бұдан әрі "Өтініш беруші" деп аталатын, ______________________________________ негізінде әрекет ететін _________________________________ атынан (басшының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________________________, (Өтініш берушінің толық атауы) екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар", ал әрқайсысы жеке "Тарап" деп аталатындар Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) негізінде төмендегілер туралы осы Шығындарды өтеу туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:
1. Келісімнің мәні
1. Ұлттық институт өтінішке сәйкес толықтай көлемде ___________ (сомасы жазумен) теңге сомасында ______________________________________ шығындарды өтеу (шығындар түрі) түрінде Қағидалар шеңберінде "____________________________________________________" мемлекеттік қолдау шарасын (мемлекеттік қолдау шарасының атауы) ұсынуға, ал Өтініш беруші осы Келісімнің 5-тармағы 3) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қолдау шарасының нысаналы индикаторына қол жеткізуге міндеттенеді.

2. В случаях представления заявителем в рамках возмещения затрат документов, подтверждающих расходы в иностранной валюте, сумма возмещения затрат рассчитывается исходя из курса валюты Национального банка Республики Казахстан на дату совершения заявителем оплаты исполнителю за оказанные услуги (выполненные работы) или на дату оплаты заработной платы при привлечении иностранных работников.
3. В случае недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственной поддержки, возмещение затрат приостанавливается национальным институтом до поступления средств от администратора бюджетной программы.
2. Обязательства Сторон
4. Национальный институт обязуется:
1) информировать Заявителя обо всех изменениях, связанных с реализацией Правил, способных оказать существенное влияние на исполнение Соглашения;
2) проводить мониторинг реализации мер государственной поддержки в течение двух лет после дня подписания настоящего Соглашения.
5. Заявитель обязуется:
1) предоставить Национальному институту для дальнейшего направления в уполномоченный орган в области государственной статистики согласие на распространение первичных статистических данных уполномоченному органу в области индустриального развития и национальному институту, включая данные за 2 (два) года до и 2 (два) года после дня подписания акта (актов) оказанных услуг (выполненных работ) по возмещаемым затратам с целью проведения национальным институтом мониторинга реализации мер государственной поддержки. Днем заключения Соглашения о возмещении затрат считается день поступления национальному институту, подписанного заявителем Соглашения о возмещении затрат. Форма Согласия на распространение первичных статистических данных приведена в приложении к настоящему Соглашению;
2) в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга реализации мер государственной поддержки на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики, предоставлять в течение тридцати календарных дней со дня получения письменного запроса национального института необходимые данные для проведения мониторинга;
3) достичь целевые индикаторы меры государственной поддержки в течение двух лет с момента возникновения права получения меры государственной поддержки (после дня подписания акта (актов) оказанных услуг (выполненных работ) по возмещаемым затратам):
– увеличение объема доходов предприятия от реализации продукции и оказания услуг не менее чем на 10 %, согласно пункту 1 настоящего Соглашения;
– увеличение налоговых отчислений не менее чем на 10 % (по корпоративному подоходному налогу).

2. Өтініш беруші шығындарды өтеу шеңберінде шетел валютасындағы шығыстарды растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда, шығындарды өтеу сомасы Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің валюта бағамына байланысты өтініш берушінің көрсетілген қызметтер (орындалған жұмыстар) үшін орындаушыға төлем жасаған күніне немесе шетелдік жұмыскерлерді тарту кезінде жалақыны төлеу күніне есептеледі.
3. Ағымдағы шотта мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну үшін қажетті ақша қаражаты жеткіліксіз болатын жағдайда, ұлттық институт шығындарды өтеуді ағымдағы шотқа бюджеттік бағдарлама әкімшісінен қаражат келіп түскенге дейін тоқтата тұрады.
2. Тараптардың міндеттемелері
4. Ұлттық институт:
1) Өтініш берушіге Қағидаларды іске асырумен байланысты, Келісімді орындауға елеулі ықпал етуге жарамды барлық өзгерістер туралы хабардар етуге;
2) осы Келісімге қол қойылған күннен бастап екі жылдың ішінде мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылуына мониторинг жүргізуге міндеттенеді.
5. Өтініш беруші:
1) Ұлттық институтқа индустриялық даму саласындағы уәкілетті органға және ұлттық институтқа бастапқы статистикалық ақпаратты тарату туралы мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға әрі қарай жолдау үшін актісіне (актілерге) қол қойған күннен 2 (екі) жыл және 2 (екі) жыл өткеннен кейінгі деректерді қоса алғанда, индустрия саласындағы уәкілетті органға және ұлттық институтқа бастапқы статистикалық деректерді таратуға келісімді ұсыныды. Шығындарды өтеу туралы келісім жасалған күн ұлттық институтың өтінім беруші шығындарды өтеу туралы келісімге қол қойған күні болып саналады. Бастапқы статистикалық деректерді таратуға келісім нысаны осы Келісімнің қосымшасында келтірілген;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның бастапқы статистикалық деректер негізінде мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу мониторингін алуы және/немесе өткізуі мүмкін болмаған жағдайда, ұлттық институттың жазбаша сұрау салуын алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннің ішінде мониторинг өткізу үшін қажетті деректерді ұсынуға;
3) мемлекеттік қолдау шарасын алу құқығы туындаған сәттен бастап екі жыл ішінде (өтелетін шығындар бойынша көрсетілген қызметтердің (орындалған жұмыстардың) актісіне (құжаттарына) қол қойылғаннан кейін) мемлекеттік қолдау шарасының нысаналы индикаторларына қол жеткізу үшін:
- осы Келісімнің 1 тармағына сәйкес кәсіпорынның өнім сатудан және қызмет көрсетуден түскен кірісінің көлемін кемінде 10%-ға ұлғайтуға мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруды мониторингтеуді ұлттық институтың жүргізуі мақсатында өтелетін шығындар бойынша көрсетілген қызметтер (орындалған жұмыстар);
- салық шегерімдерін кемінде 10% -ға ұлғайтуға (корпоративтік табыс салығы үшін).

4) в соответствии с письменным запросом национального института предоставлять в течение тридцати календарных дней со дня его получения от национального института информацию о ходе реализации меры государственной поддержки в случае не достижения целевого индикатора по мере государственной поддержки согласно подпункту 3) настоящего пункта;
5) обеспечить возврат денежных средств, выданных национальным институтом по мере государственной поддержки в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий Соглашения, в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения соответствующего уведомления от национального института.
6) обеспечить полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации, исходных данных, расчетов, обоснований в рамках реализации меры государственной поддержки.
3. Права Сторон
6. Национальный институт вправе:
1) запрашивать у Заявителя информацию о ходе реализации мере государственной поддержки в случае не достижения целевого индикатора по мере государственной поддержки, а также для проведения мониторинга реализации меры государственной поддержки в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики;
2) в одностороннем порядке расторгнуть настоящее Соглашение и востребовать возврат денежных средств, выданных по мере государственной поддержке в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий настоящего Соглашения.
4. Ответственность Сторон
7. Национальный институт несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации в рамках реализации меры государственной поддержки;
2) за своевременное предоставление меры государственной поддержки.
8. Заявитель несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации, исходных данных, расчетов, обоснований в рамках реализации меры государственной поддержки;
2) достижение целевого индикатора меры государственной поддержки, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Соглашения;
3) своевременность возврата денежных средств, выданных по мере государственной поддержки в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий настоящего Соглашения.
5. Конфиденциальность
9. Информация, касающаяся условий настоящего Соглашения, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная Сторонами в ходе заключения и исполнения настоящего Соглашения, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
К конфиденциальной не относится информация, касающаяся наименований Заявителя и меры государственной поддержки, суммы произведенного возмещения.

4) ұлттық институттың жазбаша сұрау салуына сәйкес, ұлттық институттан оны алған күннен бастап күнтізбелік отыз күннің ішінде осы тармақтың 3) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қолдау шарасы бойынша нысаналы индикаторға қол жеткізілмеген жағдайда, мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылу барысы туралы ақпаратты ұсынуға;
5) Келісім шарттары бұзылатын жағдайда, ұлттық институттың шығындарды өтеу түрінде мемлекеттік қолдау шарасы бойынша берген ақша қаражатын ұлттық институттан тиісті хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннің ішінде қайтаруды қамтамасыз етуге;
6) мемлекеттік қолдау шарасын іске асыру шеңберінде ұсынылған ақпараттың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толық болуын, уақтылы ұсынылуын және дұрыстығын қамтамасыз етуге міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары
6. Ұлттық институт:
1) Мемлекеттік қолдау шарасы бойынша нысаналы индикаторға қол жетпеген жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның бастапқы статистикалық деректер негізінде мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу мониторингін алуы және/немесе өткізуі мүмкін болмаған жағдайда, мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылуына мониторинг жүргізу үшін өтініш берушіден ақпарат сұратуға;
2) Осы Келісімді біржақты тәртіппен бұзуға және осы Келісімнің шарттары бұзылатын жағдайда, мемлекеттік қолдау шарасы бойынша шығындарды өтеу түрінде берілген ақша қаражатын қайтаруды талап етуге құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
7. Ұлттық институтқа:
1) мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру шеңберінде ұсынылған ақпараттың толық болуы, уақтылы ұсынылуы және дұрыстығы;
2) мемлекеттік қолдау шарасының уақтылы ұсынылуы үшін жауапкершілік жүктеледі.
8. Өтініш берушіге:
1) мемлекеттік қолдау шарасын іске асыру шеңберінде ұсынылатын ақпараттың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толық болуы, уақтылы ұсынылуы және дұрыстығы;
2) осы Келісімнің 5-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік қолдау шарасының нысаналы индикаторына қол жеткізу;
3) осы Келісімнің шарттары бұзылатын жағдайда мемлекеттік қолдау шарасы бойынша шығындарды өтеу түрінде берілген ақша қаражатының уақтылы қайтарылуы үшін жауапкершілік жүктеледі.
5. Құпиялылық
9. Осы Келісімнің шарттарына қатысты ақпарат, банктің құпиясы, сондай-ақ Тараптар осы Келісімді жасасу және орындау барысында алатын қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жарияланбауға тиіс.
Өтініш берушінің атауына қатысты ақпарат және мемлекеттік қолдау шаралары, өнделген өтеу сомасы құпия ақпаратқа жатпайды.

10. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера для сохранения конфиденциальности настоящего Соглашения. Должностными лицами и работниками Сторон не допускаются разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Соглашения.
11. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Соглашения, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможных убытков, понесенных другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
6. Обстоятельства непреодолимой силы
12. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение обязательств, а также за задержку их исполнения, если таковые явились следствием непреодолимой силы (стихийное бедствие или иные обстоятельства, которые невозможно предусмотреть или предотвратить), а также военных действий, забастовок и иных чрезвычайных случаев, влекущих невыполнение или ненадлежащее исполнение условий Соглашения.
13. Сторона, ссылающаяся на обстоятельства непреодолимой силы, обязана информировать в течение 3 (трех) рабочих дней другую сторону как о наступлении, так и об окончании обстоятельств непреодолимой силы.
14. Если одна из сторон оказывается не в состоянии выполнить свои обязательства по Соглашению в течение шестидесяти календарных дней со дня наступления обстоятельств непреодолимой силы, другая сторона имеет право расторгнуть Соглашение, известив об этом первую сторону не позднее чем за десять рабочих дней до дня расторжения Соглашения.
7. Решение спорных вопросов
15. Национальный институт и Заявитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
16. Если в результате переговоров национальный институт и Заявитель не могут разрешить спор, любая из Сторон передает спор на рассмотрение суда Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Заключительные положения
17. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания Сторон и действует в течение 2 (два) лет со дня его подписания.
18. Все изменения и дополнения, вносимые в настоящее Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами всех Сторон, которые в дальнейшем являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
19. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номера счета).

10. Тараптар осы Келісімнің құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды тұлғалары мен жұмыскерлерінің осы Келісімді іске асыру барысында алынған мәліметтерді жариялауына не үшінші тұлғаларға беруіне жол берілмейді.
11. Тараптардың кез келгені осы Келісімнің талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жариялауы не таратуы жағдайында, кінәлі Тарапқа осындай ақпаратты жариялау салдарынан екінші Тарапқа келтірілген ықтимал зияндарды өтеумен қоса, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жауапкершілік жүктеледі.
6. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
12. Тараптар міндеттемелерді ішінара немесе толық орындамағаны үшін, сондай-ақ олардың орындалуын кешіктіргені үшін, егер мұндайлар еңсерілмес күштің (дүлей зілзала немесе көздеу немесе алдын алу мүмкін емес өзге де жағдайлар), сондай-ақ Келісім шарттарын орындамауға немесе тиісінше орындамауға әкеп соғатын әскери іс-қимылдардың, ереуілдердің және өзге де төтенше жағдайлардың салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
13. Еңсерілмес күш мән-жайларына сілтеме жасайтын Тарап 3 (үш) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты еңсерілмес күш мән-жайларының басталғаны туралы да, аяқталуы туралы да хабардар етуге міндетті.
14. Егер Тараптардың бірі еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған күннен бастап алпыс күнтізбелік күн ішінде Келісім бойынша өз міндеттемелерін орындауға мүмкіндігі болмаса, екінші Тарап Келісімді бұзған күнге дейін он жұмыс күнінен кешіктірмей бұл туралы бірінші Тарапты хабардар ете отырып, Келісімді бұзуға құқылы.
7. Даулы мәселелерді шешу
15. Ұлттық институт және Өтініш беруші олардың арасында Шарт бойынша туындайтын немесе олармен байланысты барлық келіспеушіліктер немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешу үшін бар күшін салуға тиіс.
16. Егер келіссөздер нәтижесінде ұлттық институт пен Өтініш беруші дауды шеше алмайтын болса, Тараптардың кез келгені дауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының сотының қарауына береді.
8. Қорытынды ережелер
17. Осы Келісім Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және оған қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жыл бойы қолданылады.
18. Осы Келісімге енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар олар жазбаша түрде ресімделетін және барлық Тараптың уәкілетті тұлғалары қолдарын қоятын кезде жарамды, одан әрі осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
19. Тараптар деректемелері (заңды мекенжайлары, шот нөмірлері) өзгеретін жағдайда, бірін-бірі кешіктірмей хабардар етеді.

20. Стороны руководствуются настоящим Соглашением, если иное не предусмотрено действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой Стороны.
9. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Национальный институт:
Акционерное общество "Казахстанский центр
индустрии и экспорта "QazIndustry"
Адрес:
тел/факс:
БИН
ИИК
БИК
_______________________________
(должность первого руководителя)
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Заявитель ________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Адрес:
тел/факс:
БИН/ИИН
ИИК
БИК
_______________________________
(должность первого руководителя)
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Примечание:
БИН – бизнес идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код ;
БИК – банковский идентификационный код.
Приложение к Соглашению о
возмещении затрат
Форма
Согласие на распространение первичных статистических данных
(заполняется на бланке Заявителя)
_______________________________________________________________________
(полное наименование Заявителя)
дает согласие на раскрытие первичных статистических данных уполномоченному органу в
области индустриального развития (Министерству индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан) и национальному институту (акционерному обществу
"Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry") по следующим формам:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
за период: ________________________________
по показателям: ___________________________
Руководитель
Заявителя __________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 5
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет национального института в области развития индустрии о реализации меры государственной поддержки, направленных на повышение производительности труда
Отчет за ________ квартал 20___ года
Индекс: 1 - КЦИЭ
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Куда представляется: Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предприятия
Наименование меры государственной поддержки
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении меры государственной поддержки
Сумма затрат
Сумма, профинансированная на отчетную дату
Текущее состояние
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель национального института в области развития индустрии:
_________________ / Фамилия, имя, отчество (при наличии)/(подпись)
Место печати (при наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к настоящей форме "Отчет национального института в области развития индустрии о реализации меры государственной поддержки", предназначенной для сбора административных данных.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет национального
института в области развития
индустрии о реализации мер
государственной поддержки"
Пояснение по заполнению формы, "Отчет национального института в области развития индустрии о реализации мер государственной поддержки, направленных на повышение производительности труда"

20. Егер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында өзгеше көзделмесе, Тараптар осы Келісімді басшылыққа алады.
21. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін біреуден берілетін бірдей заңды күші болатын екі данада жасалған.
9. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Ұлттық институт:
"QazIndustry "Қазақстандық
индустрия және экспорт орталығы"
акционерлік қоғамы
Мекенжайы:
тел/факс:
БСН
ЖСК
БСК
_______________________________
(бірінші басшының лауазымы)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болса)
Өтініш беруші __________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы:
тел/факс:
БСН/ЖСН
ЖСК
БСК
_______________________________
(бірінші басшының лауазымы)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болса)
* Ескертпе:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі);
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК - жеке сәйкестендіру коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
Шығындарды өтеу
туралы келісімге
қосымша
Нысан
Бастапқы статистикалық деректерді таратуға берілетін келісім (Өтініш берушінің бланкісінде толтырылады)
_________________________________
(Өтініш берушінің толық атауы)                   индустриялық-инновациялық даму
саласындағы уәкілетті органға (Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрлігі) және ұлттық институтқа ("QazIndustry"
Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамына) мынадай
нысандар бойынша бастапқы статистикалық деректерді ашуға келісімін береді:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
кезең аралығында: ________________________________
көрсеткіштер бойынша: ___________________________
Өтініш берушінің басшысы _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
5-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
5-қосымша
нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Индустрияны дамыту саласындағы ұлттық институттың еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы есебі
20___ жылдың ________ тоқсаны үшін есеп
Индекс:1 - ҚИЭО
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
мың теңге
Р/с №
Кәсіпорынның атауы
Мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Өтініштің келіп түскен күні
Мемлекеттік қолдау шарасын ұсыну туралы шешімнің қабылданған күні
Шығындар сомасы
Есептік күнге қаржы берілген сома
Ағымдағы жай-күйі
өтініш берушінің өзінің қатысуы
мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Индустрияны дамыту саласындағы ұлттық институттың басшысы:
____________________ / Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/(қолы)
Мөр орны (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға әкімшілік деректерді жинауға арналған "Индустрияны дамыту саласындағы ұлттық институттың мемлекеттік қолдау шарасын іске асыр туралы есебіне" қосымшасында берілген.
"Индустрияны дамыту
саласындағы ұлттық
институттың мемлекеттік қолдау
шарасын іске асыру туралы
есебі" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме, "Индустрияны дамыту саласындағы ұлттық институттың еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған мемлекеттік қолдау шарасын іске асыру туралы есебі"

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма разработана в целях осуществления мониторинга реализации мер государственной поддержки, предусмотренных Правилами.
2. Заполненная Форма предоставляется в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Акционерным обществом "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
6. В графе 2 Формы указывается наименование предприятия, получившего меры государственной поддержки в рамках Правил.
7. В графе 3 Формы указывается наименование меры государственной поддержки, предоставленной в рамках Правил.
8. В графе 4 Формы указывается дата поступления заявки.
9. В графе 5 Формы указывается дата принятия решения о предоставлении меры государственной поддержки.
10. В графе 6 Формы указывается сумма собственного участия заявителя.
11. В графе 7 Формы указывается сумма государственной поддержки.
12. В графе 8 Формы указывается сумма, профинансированная на отчетную дату.
13. В графе 9 Формы указывается текущее состояние по мере государственной поддержки "Долгосрочное лизинговое финансирование"
Приложение 6
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 7
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
Стандарт государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодатель
3
Срок оказания государственной услуги
11 (одиннадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Соглашение о возмещении затрат либо письменный мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы нысан Қағидаларда көзделген мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу мониторингін жүзеге асыру мақсатында әзірленген.
2. Толтырылған Нысанды "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей ұсынады.
3. Көрсеткіштер ағымдағы есептік кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында Қағидалар шеңберінде мемлекеттік қолдау шарасын алған кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қағидалар шеңберінде ұсынылған мемлекеттік қолдау шарасының атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында өтініштің келіп түскен күні көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік қолдау шарасын ұсыну туралы шешім қабылданған күн көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында өтініш берушінің өзінің қатысу сомасы көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында мемлекеттік қолдау сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында есептік күні қаржы берілген сома көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында мемлекеттік қолдаудың "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру" шарасы бойынша ағымдағы жай-күй көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
6-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
7-қосымша
"Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге және/немесе оған сараптама жасауға арналған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
"QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) Көрсетілетін қызметті беруші
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
11 (он бір) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесі
Шығыстарды өтеу туралы келісім немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 8:30 до 18:30 часов, с перерывом на обед с 12:30 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс), в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 20:00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Кодексу).
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по месту регистрации услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz в разделе "Комитеты";
2) услугодателя – www.kidi.gov.kz;
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявка на получение услуги по форме, согласно приложению 2 к Правилам;
2) отчет заявителя по итогам оказания услуг (выполнения работ) исполнителем, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
3) копию договора на оказание услуг (выполнение работ), затраты на оплату которых включены в заявку для их возмещения, а также (при наличии) все приложения и/или дополнения, соглашения к такому договору;
4) копию акта (ов) оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем по возмещаемым затратам;
5) копии счетов-фактур на общую сумму оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем по возмещаемым затратам;
6) копии платежных документов на общую сумму оказанных услуг (выполненных работ) исполнителем по возмещаемым затратам.
Помимо указанных документов субъект индустриально-инновационной деятельности дополнительно предоставляет следующие документы в зависимости от видов затрат:
7) по затратам на разработку комплексного плана индустриально-инновационного проекта для получения долгосрочного лизингового финансирования:
– копию положительного решения дочерней компании Банка развития Казахстана, осуществляющей лизинговое финансирование, о предоставлении долгосрочного лизингового финансирования;
8) по затратам на разработку и/или экспертизу технико-экономического обоснования для проекта, включенного в Карту поддержки предпринимателей региона (далее - Карта):
копию документа, подтверждающего включение проекта в Карту;
копию положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы технико-экономического обоснования, проведенной аккредитованной экспертной организацией или экспертом, имеющим соответствующий аттестат, или государственной экспертной организацией (в случае, если данное заключение обязательно в соответствии с законодательством Республики Казахстан).
Заявка и прилагаемые к ней документы:

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 12: 30-дан 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8:30 –дан 18:30-ға дейін дүйсенбіден жұманы қоса алғанда өз кезегінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз;
2) Мемлекеттік корпорация - Кодекске сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз 9: 00-ден 20: 00-ге дейін дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда.
Мемлекеттік қызмет "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген орны байынша жедел қызмет көрсетусіз, портал арқылы электрондық кезекті броньдау мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен жайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1)Министрліктің – www.miid.gov.kz "Комитеттер" бөлімінде;
2)көрсетілетін қызметті беруші – www.kidi.gov.kz;
3)Мемлекеттік корпорация – www.gov4c.kz.
8
Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алуға өтініш;
2) өтініш берушінің Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындаушының қызметтерді көрсету (жұмыстарды орындау) қорытындылары туралы есебі;
3) төлем шығындары оларды өтеуге арналған өтінімге енгізілген қызметтерді қөрсетуге (жұмыстарды орындауға) шарттың көшірмесі, сондай-ақ осындай шартқа барлық қосымшалар және/немесе толықтырулар, келісімдер;
4) өтелетін шығыстар бойынша орындаушы көрсеткен қызметтер (орындаған жұмыстар) актісінің (-лерінің) көшірмесі;
5) өтелетін шығындар бойынша орындаушы көрсеткен қызметтердің (орындалған жұмыстардың) жалпы сомасына шот-фактуралардың көшірмелері;
6) өтелетін шығындар бойынша орындаушы көрсеткен қызметтердің (орындалған жұмыстардың) жалпы сомасына төлем құжаттарының көшірмелері.
Көрсетілген құжаттардан басқа индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі шығындардың түріне байланысты мынадай құжаттарды қосымша ұсынады:
7) ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алу үшін индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге жұмсалған шығындар бойынша:
- лизингтік қаржыландыруды жүзеге асыратын Қазақстан Даму Банкінің еншілес ұйымының ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру туралы оң шешімінің көшірмесі;
8) Өнірдің кәсіпкерлерін қолдау картасына (бұдан әрі - Карта) енгізілген жоба үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге және / немесе сараптауға жұмсалған шығындар бойынша:
- Картаға жобаның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
- тиісті аттестаты бар аккредиттелген сараптама ұйымы немесе сарапшы немесе мемлекеттік сараптама ұйымы жүргізген техникалық-экономикалық негіздеменің ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының көшірмесі (егер осы қорытынды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндетті болған жағдайда).
Өтініш және оған қоса берілген құжаттар:

1) формируются в единую папку;
2) заверяются полистно первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или индивидуальным предпринимателем или лицом, уполномоченным ими (при наличии доверенности) или физическим лицом. Не допускается заверение заявки и документов, прилагаемых к ней, с использованием средств факсимильного копирования подписи;
3) нумеруются арабскими цифрами, нумерация является сквозной;
4) заверяются полистно оттиском печати заявителя (при наличии).
В случае, если исполнителем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен документа, указанного в подпункте 5) настоящего пункта, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги и регистрацию такого юридического лица.
Отчет заявителя по итогам оказания исполнителем услуг содержит информацию о необходимости реализации проекта, связанного с понесенными затратами, основании выполнения услуг (реквизиты договора, наименование исполнителя), оказанных услугах в рамках заключенного договора, а также достигнутом (ожидаемом) эффекте от реализации инструмента.
Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, информации, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявка и прилагаемые к ней документы оформляются на государственном и/или русском языках. В случае представления копии документа на иностранном языке, заявитель обеспечивает его перевод на государственный и/или русский языки.
При приеме документов работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, по форме, согласно приложению 2 к Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и/или данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и /или представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) является субъектом индустриально-инновационной деятельности, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

1) бір папкада қалыптасады;
2) бірінші басшымен немесе оның міндеттерін атқаратын адаммен (егер бірінші басшының міндеттерін орындау туралы растайтын құжат болса) немесе жеке кәсіпкермен немесе олар уәкілеттік берген адаммен (сенімхат болған жағдайда) немесе жеке тұлғамен әр парағы куәландырады. Қолдың факсимильді көшірмесін қолдану арқылы өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды куәландыруға жол берілмейді;
3) араб цифрларымен нөмірленеді, нөмірлеу соңына дейін;
4) өтiнiш берушiнiң мөр бедерімен (егер болса) әр парағы куәландырылады.
Егер орындаушы Қазақстан Республикасының резиденті емес болса, осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген құжаттың орнына, қызмет көрсету және осындай заңды тұлғаны тіркеу фактісін растайтын құжаттар ұсынылады.
Өтініш берушінің орындаушы ұсынған қызметтердің қорытындылары туралы есебінде шығындарға байланысты жобаны іске асыру қажеттілігі туралы, қызметтерді көрсетуге негіз (келісімшарт деректері, орындаушының атауы), келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ құралдың іске асырылуынан қол жеткізілген (күтілетін) нәтиже туралы ақпарат бар.
Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, ақпараттардың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығы мен сенімділігін қамтамасыз етеді.
Өтініш және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде ресімделеді. Егер құжаттың көшірмесі шет тілінде ұсынылса, өтініш беруші оның мемлекеттік және / немесе орыс тілдеріне аудармасын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және / немесе олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және / немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті материалдардың, объектілердің, мәліметтер мен ақпараттың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі болып табылса.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:

1) Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) услугодателя – www.qazindustry.gov.kz;
4) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 7
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 июня 2020 года № 348
Приложение 8
к Правилам предоставления
государственной поддержки
субъектам индустриально-
инновационной деятельности,
направленной на повышение
производительности труда и
развитие территориальных кластеров
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) (далее – Ф.И.О.)
либо наименование
организации услугополучателя)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (адрес: _____________________________) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _____________________________________;
2) _____________________________________;
3) _____________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
______________________________________ _____________ Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель.
Фамилия, имя, отчество_____________
Телефон__________
Получил:
___________________________________________ Ф.И.О. подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.

1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі – www.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті – www.comprom.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) көрсетілетін қызметті беруші – www.qazindustry.gov.kz;
4) Мемлекеттік корпорация – www.gov4c.kz ескерту.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 348 бұйрығына
7-қосымша
Еңбек өнімділігін арттыруға
және аумақтық кластерлерді
дамытуға бағытталған
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілеріне
мемлекеттік қолдау шараларын
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Нысан
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
(бұдан әрі - толық аты)
немесе аты
алушыға қызмет
көрсету ұйымы)
____________________________
(алушының мекен-жайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып (мекен-жайы: _____________________________) ұсынуға байланысты ________________________ мемлекеттік қызметтерді ұсынуға құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Сізде мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңға тәуелді нормативтік құқықтық актімен қарастырылған тізбе бойынша толық емес құжаттар жиынтығы бар, атап айтқанда:
Жетіспейтін құжаттардың атауы:
1) _____________________________________;
2) _____________________________________;
3) _____________________________________.
Бұл түбіртек, әр тарапқа бір данадан 2 данада жасалды.
_____________________________________            _______________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері)                  (қолы)
Орындаушы.
Толық Т.А.Ә. _____________
Телефон __________
Алдым:
_______________________________________________
Т.А.Ә.       көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ жылғы.