Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2020 года № 20974. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20 декабря 2023 года № 416.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.12.2023 № 416 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе.
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 212 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2020 жылы 16 шiлдеде № 20974 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 416 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.12.2023 № 416 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Кадр жұмысы департаменті заңнамада бейнеленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
А. Шпекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инновации и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждена
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 9 июля 2020 года
№ 212
Инструкция
по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе (далее – Инструкция), детализирует порядок назначения и осуществления пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, имевшим на дату увольнения из антикоррупционной службы условия для назначения пенсионных выплат за выслугу лет (далее – сотрудники антикоррупционной службы).
2. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) пенсионные выплаты за выслугу лет – выплата денег сотрудникам антикоррупционной службы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;

2) осы бұйрықтың оны ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасы
А. Шпекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
Төрағасының
2020 жылғы 9 шілдедегі
№ 212 бұйрығымен
бекітілген
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтен шығарылған күні еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін шарттары болған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлеріне (бұдан әрі – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері), сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асырудың тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес берілетін ақшалай төлем;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

3) филиалы Государственной корпорации – филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет, перерасчет пенсионных выплат, а также исчисление выслуги лет для назначения пенсионных выплат за выслугу лет осуществляются в соответствии с Законом, постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы" (далее – Правила), а также иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и соглашениями о пенсионном (социальном) обеспечении, заключенными Республикой Казахстан с другими государствами.

3) Мемлекеттік корпорацияның филиалдары – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астанының Мемлекеттік корпорацияның филиалдары.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және төлеу, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін қайта есептеу және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын есептеу Заңға, "Әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысына, "Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен жасаған зейнетақымен (әлеуметтік) қамсыздандыру туралы келісімдерге сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Организация работы по пенсионному обеспечению сотрудников антикоррупционной службы осуществляется кадровыми службами Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов (далее – территориальные органы).
5. Работа по пенсионному обеспечению сотрудников антикоррупционной службы включает в себя:
1) назначение пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы и перерасчет пенсионных выплат за выслугу лет пенсионерам, ранее проходившим службу в антикоррупционной службе (далее – пенсионеры), назначение пособий и компенсаций членам их семей;
2) ведение персонального учета пенсионеров и пенсионных дел;
3) выдачу документов, подтверждающих статус получателя пенсионной выплаты за выслугу лет в соответствии с законодательством;
4) прием пенсионеров, рассмотрение предложений, заявлений и жалоб по вопросам пенсионного обеспечения в соответствии с законодательством;
5) взаимодействие с филиалами Государственной корпорации.
Глава 2. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, прекращение их выплаты, назначение и выплата пособий и компенсаций
6. Сотрудники антикоррупционной службы для оформления пенсионных выплат представляют в кадровую службу по последнему месту службы документ, удостоверяющий личность, в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов и заявление по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с приложением следующих документов и их копий:
1) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий либо контрольного счета наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;
2) две цветных фотографии размером 3х4 сантиметра;
3) для лиц, в пользу которых до 1 января 2016 года обязательные пенсионные взносы перечислялись за счет бюджетных средств – справка-подтверждение о списании с индивидуального пенсионного счета 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, по форме, установленной законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандыру жұмыстарын ұйымдастыруды Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдарының (бұдан әрі – аумақтық органдар) кадр қызметтері жүзеге асырады.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандыру жұмысына:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және бұрын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген зейнеткерлерге (бұдан әрі – зейнеткерлер) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін қайта есептеу, олардың отбасы мүшелеріне жәрдемақы мен өтемақы тағайындау;
2) зейнеткерлер мен зейнетақы істерінің дербес есебін жүргізу;
3) заңнамаға сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы мәртебесін растайтын құжаттар беру;
4) заңнамаға сәйкес зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша зейнеткерлерді қабылдау, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарау;
5) Мемлекеттік корпорацияның филиалдарымен өзара іс-қимыл жасасу кіреді.
2-тарау. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру, оларды төлеуді тоқтату, жәрдемақылар мен өтемақылар тағайындау және төлеу
6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері зейнетақы төлемдерін ресімдеу үшін, соңғы қызмет орны бойынша кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжатты түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы және мынадай құжаттар мен олардың көшірмелерін қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады:
1) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті органдағы банк шотының нөмірі не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшасының бақылау шоты туралы мәліметтер;
2) 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті екі фотосурет;
3) пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен міндетті зейнетақы жарналары аударылған адамдар үшін – әскери қызметшілердің (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден басқа), арнаулы мемлекеттiк және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналары сомасының 50 пайызының жеке зейнетақы шотынан есептен шығарылғаны туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысан бойынша растау-анықтама.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23.05.2023 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сотрудники, имеющие по состоянию на 1 января 1998 года более десяти лет стажа воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе представляют в кадровую службу по последнему месту службы выписку с индивидуального пенсионного счета по состоянию на 1 января 2016 года.
8. Перед увольнением со службы и назначением пенсии, для определения степени годности к службе сотрудники по желанию проходят по направлению кадровых служб по последнему месту службы медицинское освидетельствование в военно-врачебных комиссиях (далее – ВВК). Заключения ВВК (оригиналы) хранятся в пенсионных делах.
9. В случае предоставления неполного пакета документов, перечисленных в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции, либо предоставления документов, содержащих неполные или недостоверные сведения, заявление о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет кадровой службой не принимается.
10. Сотрудник кадровой службы Агентства и его территориальных органов копии документов после их сличения с представленными подлинниками заверяет подписью и печатью кадровой службы, кроме случаев, когда копии документов засвидетельствованы в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Кадровая служба Агентства и его территориальных органов, приняв документы, указанные в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции производит расчет выслуги лет в течение пяти рабочих дней со дня поступления документов для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет.
12. Расчет выслуги лет кадровой службой Агентства и его территориальных органов проводится в следующем порядке:
1) на основании личного дела, военного билета подтверждающих выслугу лет, а также документов, подтверждающих трудовой стаж (трудовая книжка, трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и (или) прекращение трудовых отношений на основе заключения и (или) прекращения трудового договора, выписки из ведомости выдачи заработной платы работникам, послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации (при ее наличии), выписки из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах, сведения из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях, архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника либо вступившее в законную силу решение суда об установлении юридического факта, подтверждающего наличие трудовых отношений) проверяются данные о прохождении службы, уточняются и подтверждаются периоды службы и трудового стажа, подлежащие зачету в календарном и льготном исчислении в соответствии с законодательством;

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 23.05.2023 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте он жылдан астам еңбек өтілі бар қызметкерлер соңғы қызмет орны бойынша кадр қызметіне 2016 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жеке зейнетақы шотынан үзінді ұсынады.
8. Қызметтен шығарылудан және зейнетақы тағайындаудан бұрын қызметке жарамдылық деңгейін анықтау үшін қызметкерлер кадр қызметінің жолдамасымен өз қалауы бойынша әскери-дәрігерлік комиссиялардан (бұдан әрі – ӘДК) медициналық куәландырудан өтеді. ӘДК қорытындылары (түпнұсқалары) зейнетақы істерінде сақталады.
9. Кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген кұжаттардың толық емес пакетін ұсынған немесе толық емес не дұрыс емес мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынған жағдайда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті қабылдамайды.
10. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметінің қызметкері құжаттардың көшірмелері "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіппен куәландырылған жағдайдан басқа, құжаттардың көшірмелерін олардың ұсынылған түпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін қол қойып, кадр қызметінің мөрімен куәландырады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген кұжаттарды қабылдап, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау үшін құжаттар келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күнінің ішінде есеп жасайды.
12. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі еңбек сіңірген жылдарды есептеуді мынадай тәртіпте жүргізеді:
1) жеке істің, еңбек сіңірген жылдарын растайтын әскери билеттің, сондай-ақ еңбек өтілін растайтын құжаттардың (еңбек кітапшасы, жұмыс берушінің тоқтату күні мен негіздері туралы белгісі бар еңбек шарты, еңбек шартын жасасу және тоқтатудың негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқталуын растайтын жұмыс берушінің актілерінен үзінділер, қызметкерлерге еңбекақы беру ведомосынан үзінділер, жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрі (бар болған жағдайда) қойылған қызметтік тізім (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі), бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінділер, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан жасалған әлеуметтік аударымдар туралы мәліметтер, қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтері бар мұрағаттық анықтама, не еңбек қатынастарының бар болуын растайтын заң фактілерін белгілеу туралы заңды күшіне еген сот шешімі) негізінде қызмет өткеру туралы деректерді тексереді, заңнамаға сәйкес күнтізбелік және жеңілдікпен есептеуге жататын қызмет кезеңдері мен еңбек өтілін нақтылайды және растайды;

2) составляется расчет выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, и объявляется лицу, оформляемому на пенсию, под роспись.
Личные данные уволенного на пенсию сотрудника (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения) в расчете выслуги лет заполняются согласно документу, удостоверяющему личность.
Последняя страница расчета выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет заверяется подписями сотрудника кадровой службы, составившего расчет, руководителя кадровой службы и печатью кадровой службы.
13. Финансовые службы Агентства, территориальных органов в течение срока, указанного в пункте 11 настоящей Инструкции, предоставляют в кадровую службу по последнему месту службы денежный аттестат, подтверждающий размер денежного содержания на день увольнения сотрудника, по форме согласно приложению 1-1 к настоящей Инструкции.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Кадровая служба Агентства в течение десяти рабочих дней со дня получения документов, указанных в пунктах 6, 7, 12 и 13 настоящей Инструкции, производит назначение пенсионных выплат за выслугу лет в следующем порядке:
1) оформляет заключение о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет по форме, согласно приложениям 2 и 3 к настоящей Инструкции, которое утверждается руководителем кадровой службы, осуществляющей назначение пенсионной выплаты за выслугу лет;
2) оформляет пенсионное дело по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции, к которому приобщаются заключение о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет и материалы, послужившие основанием для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет;
3) регистрирует пенсионное дело в книге учета пенсионеров и пенсионных дел по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
4) оформляет пенсионное удостоверение антикоррупционной службы по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции, которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя пенсионной выплаты за выслугу лет;
5) регистрирует пенсионное удостоверение антикоррупционной службы получателя пенсионной выплаты за выслугу лет в книге учета пенсионных удостоверений по форме, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции, и выдает под роспись получателю пенсионной выплаты за выслугу лет.

2) осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарының есебін жасайды, зейнетақы рәсімдеп жатқан адамға қол қойғызып, оған жариялайды.
Зейнеткерлікке шығарылған қызметкердің жеке мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), еңбек сіңірген жылдарының есебінде оның жеке басын куәландыратын құжат бойынша толтырылады.
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары есебінің соңғы парағы есепті жасаған кадр қызметі қызметкерінің, кадр қызметінің басшысымен және кадр қызметінің мөрімен расталады.
13. Агенттіктің, аумақтық органдардың қаржы қызметтері кадр қызметіне осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көрсетілген мерзім ішінде соңғы қызмет орны бойынша қызметкердің шығарылатын күніне ақшалай қамтылымының мөлшерін растайтын ақшалай аттестатты осы Нұсқаулыққа 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Агенттіктің кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6, 7, 12 және 13-тармақтарында көрсетілген кұжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) осы Нұсқаулыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қорытындыны рәсімдейді, оны еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды жүзеге асыратын кадр қызметінің басшысы бекітеді;
2) осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы ісін рәсімдейді, оған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қорытынды және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз болған материалдар қоса тігіледі;
3) осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы ісін зейнеткерлерді және зейнетақы істерін есепке алу кітабында тіркейді;
4) осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткерлік куәлігін рәсімдейді, ол еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының мәртебесін растайтын ресми құжат болып табылады.
5) осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткерлік куәліктерді есепке алу кітабына еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының зейнеткерлік куәлігін тіркейді және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушыға қол қойғыза отырып, береді.

14-1. Замена пенсионного удостоверения производится в случаях утери, порчи, а также при изменении фамилии, имени или отчества пенсионера.
Пенсионер, утерявший пенсионное удостоверение антикоррупционной службы, информирует кадровую службу Агентства, с предоставлением копии документов об обращении в Бюро находок и опубликовании объявления о недействительности утерянного пенсионного удостоверения в средствах массовой информации.
В случае порчи пенсионного удостоверения антикоррупционной службы, пенсионер предоставляет испорченное пенсионное удостоверение в кадровую службу Агентства для последующего уничтожения.
В случае изменения фамилии, имени или отчества пенсионер предоставляет в кадровую службу Агентства пенсионное удостоверение антикоррупционной службы, а также документ, удостоверяющий личность, в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов с измененными данными.
Новое пенсионное удостоверение взамен утерянного или испорченного, а также при изменении фамилии, имени или отчества выдается кадровой службой Агентства после предоставления подтверждающих документов о возмещении в доход государства расходов на изготовление нового пенсионного удостоверения антикоррупционной службы, а также двух цветных фотографий размером 3х4 сантиметра.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 14-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23.05.2023 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. После назначения пенсионной выплаты за выслугу лет кадровой службой Агентства заполняется выписка из пенсионного дела по форме 1-ВС, согласно приложению 3 к Правилам, и направляется в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л, согласно приложению 6 к Правилам. Копия выписки приобщается к номенклатуре дел.
16. В случае изменения фамилии, имени или отчества (при его наличии), номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя пенсионных выплат, получателем подается в кадровую службу Агентства заявление об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения.
17. В случае поступления из кадровых служб территориальных органов в кадровую службу Агентства документов, содержащих неполные, недостоверные или противоречивые сведения, а также в случаях отказа в назначении пенсионных выплат за выслугу лет, кадровая служба Агентства в течение десяти рабочих дней возвращает документы в кадровые службы территориальных органов с указанием причины отказа.
Кадровые службы территориальных органов уведомляют заявителя в течение трех рабочих дней.

14-1. Зейнетақы куәлігін ауыстыру жоғалған, бүлінген, сондай-ақ зейнеткердің тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген жағдайларда жүргізіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігін жоғалтқан зейнеткер Табу бюросына жүгінгені және жоғалтқан зейнетақы куәлігінің жарамсыздығы туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялағаны туралы құжаттардың көшірмелерін ұсынумен, Агенттіктің кадр қызметін хабардар етеді.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігін бүлдірген жағдайда, зейнеткер бүлінген зейнетақы куәлігін кезекті жою үшін Агенттіктің кадр қызметіне ұсынады.
Зейнеткер тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген жағдайда, Агенттіктің кадр қызметіне сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігін, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы өзгертілген деректерімен ұсынады.
Жоғалған немесе бүлінгеннің орнына, сондай-ақ тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген кезде жаңа зейнетақы куәлігін Агенттіктің кадр қызметі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жаңа зейнетақы куәлігін дайындауға жұмсалатын шығыстарды мемлекет кірісіне өтегені туралы растайтын құжаттарды, сондай-ақ 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті екі фотосуретті тапсырғаннан кейін береді.
Ескерту. 14-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 23.05.2023 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындағаннан кейін Агенттіктің кадр қызметі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-ВС нысаны бойынша зейнетақы ісінен үзінді толтырылады және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламамен қоса отырып, бір данада Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолданады. Үзінділердің көшірмелері істер номенклатурасына қоса тігіледі.
16. Зейнетақы төлемдерін алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), банк шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда алушы Агенттіктің кадр қызметіне тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен осы өзгерістер туралы өтініш береді.
17. Аумақтық органдардың кадр қызметтерінен Агенттіктің кадр қызметіне толық емес, дұрыс емес немесе қайшы келетін мәліметтерді қамтитын құжаттар келіп түскен жағдайда, сондай-ақ еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тартылған жағдайда Агенттіктің кадр қызметі он жұмыс күні ішінде аумақтық органдардың кадр қызметтеріне бас тарту себебін көрсете отырып, құжаттарды қайтарады
Аумақтық органдардың кадр қызметтері өтініш иесін үш жұмыс күні ішінде хабарландырады.

18. При зачислении получателя пенсионной выплаты за выслугу лет на антикоррупционную службу в территориальные органы с присвоением специального звания, кадровые службы территориальных органов направляют в кадровую службу Агентства соответствующую информацию для приостановления пенсионной выплаты за выслугу лет на период прохождения службы со дня зачисления на службу.
Сноска. Пункт 18 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В случаях смерти, выезда получателя пенсионной выплаты в другой регион Республики Казахстан или за его пределы, либо прекращения пенсионных выплат по запросу кадровой службы Агентства, филиалы Государственной корпорации предоставляют справки о произведенных выплатах за истекший год по месяцам.
20. В случае недостаточности выслуги лет и трудового стажа для назначения сотруднику пенсионных выплат кадровая служба Агентства ознакомляет его об этом по форме, согласно приложению 8 к настоящей Инструкции.
21. Для назначения единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия заявление членами семьи умершего получателя пенсионных выплат за выслугу лет представляется в кадровую службу по прежнему месту жительства умершего.
Назначение и выплата единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего осуществляются в соответствии с Правилами.
22. Осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, находящимся в интернатных и государственных медико-социальных учреждениях, осуществляется в соответствии с Правилами.
23. Осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, находящимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, осуществляется в соответствии с Правилами.
Глава 3. Перерасчет пенсионных выплат
24. При повышении, перерасчете пенсионных выплат в связи с изменением условий, влияющих на их размер, а также возобновлении ранее назначенных пенсионных выплат по приостановленным пенсионным делам, новое заключение не составляется.
25. Изменение размеров пенсионных выплат производится со дня письменного обращения пенсионера с приложением документов, подтверждающих обстоятельства, повлекшие изменение размера пенсионных выплат, если законодательством не предусмотрено иное.
Изменение размера пенсионной выплаты оформляется записью в таблице перерасчета пенсионной выплаты по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции, которая подписывается сотрудником кадровой службы и утверждается руководителем кадровой службы.
Таблица перерасчета пенсионной выплаты приобщается к пенсионному делу.

18. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы арнаулы атағын берумен сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданған кезде аумақтық органдардың кадр қызметі қызметке тағайындалған күннен бастап қызмет өткеру кезеңінде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату үшін, Агенттіктің кадр қызметіне тиісті ақпаратты жолдайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған, Қазақстан Республикасының басқа аймағына немесе одан тыс жерлерге кеткен, не Агенттіктің кадр қызметтерінің сұрау салуы бойынша зейнетақы төлемдері тоқтатылған жағдайларда Мемлекеттік корпорацияның филиалдары айлар бойынша өткен жылы жүргізілген төлемдер туралы анықтама ұсынады.
20. Қызметкерге зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары және еңбек өтілі жеткіліксіз болған жағдайда Агенттіктің кадр қызметі оны осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ол туралы таныстырады.
21. Жерлеуге біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және біржолғы жәрдемақыны тағайындау үшін қайтыс болған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының отбасы мүшелері қайтыс болған адамның бұрынғы тұрғылықты жері бойынша кадр қызметіне өтініш береді.
Қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне жерлеуге біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және біржолғы жәрдемақыны тағайындау, төлеу Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
22. Интернаттық және мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
23. Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу
24. Олардың мөлшеріне әсер ететін жағдайлардың өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің артуы, қайта есептелуі, сондай-ақ тоқтатылған зейнетақы істері бойынша бұрын тағайындалған зейнетақы төлемдерін төлеуді қайта бастау кезінде жаңа қорытынды жасалмайды.
25. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгерту егер заңнамамен өзге көзделмесе, зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгертуге әкеп соққан мән-жайларды растайтын құжаттармен бірге зейнеткер жазбаша жүгінген күннен бастап жүргізіледі.
Зейнетақы төлемдері мөлшерінің өзгерісі осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес зейнетақы төлемін қайта есептеу кестесіне жазбамен рәсімделеді, оған кадр қызметінің қызметкері қол қояды және кадр қызметінің басшысымен бекітіледі.
Зейнетақы төлемін қайта есептеу кестесі зейнетақы ісіне қоса тігіледі.

26. В случае несвоевременного перерасчета пенсионных выплат по вине должностного лица, при наличии в пенсионном деле подтверждающих документов, служивших основанием для перерасчета пенсионной выплаты, доплата осуществляется со дня установления права на повышенный размер пенсионной выплаты.
27. В случаях изменения размеров пенсионных выплат в связи с ежегодными повышениями, предусмотренными Законом, а также изменениями размеров месячного расчетного показателя, прожиточного минимума кадровая служба Агентства готовит выписки из пенсионных дел получателей о новых размерах пенсионных выплат по форме 1-ВС-повышение, согласно приложению 4 к Правилам, и направляет в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л, согласно приложению 6 к Правилам.
28. В случаях изменения размеров пенсионных выплат за выслугу лет в связи с изменением стажа службы либо размера денежного содержания кадровая служба Агентства готовит выписки из пенсионных дел по форме 1-ИУ, согласно приложению 2 к Правилам либо по форме 1-ВС, согласно приложению 3 к Правилам, и направляет в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения о предоставляемых документах по форме 1-В/Л, согласно приложению 6 к Правилам.
29. В случаях выявления неправомерного назначения пенсионных выплат кадровая служба Агентства составляет заключение о прекращении пенсионной выплаты, которое утверждается руководителем аппарата Агентства.
Кадровая служба Агентства готовит уведомление на прекращение выплаты со дня принятия решения о прекращении пенсионной выплаты за выслугу лет по форме 1-Б/ВС, согласно приложению 9 к Правилам, направляет в филиалы Государственной корпорации и в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения письменно уведомляет получателя пенсионной выплаты.
Глава 4. Осуществление пенсионных выплат гражданам при перемене места жительства
30. В случае выезда получателя пенсионной выплаты на постоянное место жительства в другой регион Казахстана либо за пределы Республики Казахстан, пенсионные выплаты осуществляются по месяц снятия получателя с регистрации по постоянному месту жительства.
31. При выезде на постоянное место жительства в другой регион Казахстана получателем пенсионных выплат в кадровую службу Агентства предоставляется:
1) заявление о перемене места жительства получателем пенсионных выплат на имя руководителя кадровой службы Агентства;
2) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца), в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов;

26. Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу үшін негіз болған растайтын құжаттар зейнетақы ісінде болған жағдайда лауазымды адамның кінәсі бойынша зейнетақы төлемдерін уақтылы қайта есептемеген жағдайда қосымша ақы зейнетақы төлемдерінің арттырылған мөлшеріне құқық белгіленген күннен бастап жүзеге асырылады.
27. Заңда көзделген жыл сайынғы арттыруға, айлық есептік көрсеткіштің, ең төменгі күнкөріс деңгейінің өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда Агенттіктің кадр қызметі Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 1-BC-арттыру нысаны бойынша зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы алушылардың зейнетақы істерінен үзінділер дайындайды және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.
28. Қызмет өтілінің не ақшалай қамтылым мөлшерінің өзгеруіне байланысты еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда Агенттіктің кадр қызметі Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес 1-ИУ нысаны бойынша, не 3-қосымшаға сәйкес 1-BC нысаны бойынша зейнетақы ісінен үзінділер дайындайды және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша ұсынылатын құжаттар туралы хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.
29. Зейнетақы төлемдерін заңсыз тағайындауды анықтаған кезде Агенттіктің кадр қызметі зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы қорытынды жасайды, оны Агенттіктің аппарат басшысы бекітеді.
Агенттіктің кадр қызметі еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы шешім қабылдаған күннен бастап Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС нысаны бойынша төлемді тоқтатуға хабарлама дайындап, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жолдайды және шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерін алушыны жазбаша хабардар етеді.
4-тарау. Тұрғылықты жері өзгерген кезде азаматтарға зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
30. Зейнетақы төлемін алушының Қазақстанның басқа аймағына немесе Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде зейнетақы төлемдері алушының тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығарылған айы аралығында жүзеге асырылады.
31. Қазақстанның басқа аймағына тұрақты тұруға кеткен кезде зейнетақы төлемдерін алушы Агенттіктің кадр қызметіне:
1) Агенттіктің кадр қызметі басшысының атына зейнетақы төлемдерін алушының тұрғылықты жерін ауыстыруы туралы өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы;

3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23.05.2023 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. При выезде пенсионера на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан кадровая служба Агентства по запросу уполномоченных органов других стран либо по заявлению пенсионера направляет пенсионное дела в уполномоченный орган страны проживания пенсионера с приложением адресного листка убытия.
Для прекращения выплат кадровая служба Агентства передает в Государственную корпорацию уведомление по форме 1-Б/ВС, согласно приложению 9 к Правилам.
Глава 5. Оформление пенсионного дела
33. Пенсионное дело комплектуется соответствующими документами, необходимыми для назначения, повышений (перерасчетов) и выплаты пенсионных выплат. В дальнейшем вся переписка, касающаяся пенсионера, хранится в его пенсионном деле и подшивается в хронологическом порядке.
34. Пенсионному делу присваивается нумерация дел по порядку и литеру региона.
На лицевой стороне обложки пенсионного дела указываются литер региона, номер дела, фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы на день увольнения.
На внутренней стороне обложки указываются адрес прописки и фактический адрес проживания пенсионера, контактные телефоны, номер и дата выдачи пенсионного удостоверения, наименование филиала Государственной корпорации, осуществляющего выплату.
Сноска. Пункт 34 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Документы в деле располагаются в следующем порядке:
1) документы, послужившие основанием для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет, указанные в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции;
2) медицинские документы – заключение военно-врачебной комиссии о степени годности к службе, выписки из справок об инвалидности медицинской социальной экспертизы;
3) разная переписка – заявления и письма пенсионера, копии ответов на них, переписка с другими подразделениями, организациями;
4) документы на выплату пенсионных выплат – копии выписок и уведомлений, направленных в филиалы Государственной корпорации, справки филиалов Государственной корпорации о произведенных выплатах.
____________________
Приложение 1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе

3) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдардағы банк шотының нөмірі туралы мәлімет ұсынады.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 23.05.2023 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Зейнеткер Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде Агенттіктің кадр қызметі басқа елдердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша не зейнеткердің өтініші бойынша зейнетақы ісін зейнеткер тұрып жатқан елдің уәкілетті органына мекенжай бойынша шығу парағын қоса бере отырып жолдайды.
Төлемдерді тоқтату үшін Агенттіктің кадр қызметі Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС нысаны бойынша Мемлекеттік корпорацияға төлемдерді тоқтату туралы хабарлама жолдайды.
5-тарау. Зейнетақы ісіні рәсімдеу
33. Зейнетақы ісі зейнетақы төлемдерін тағайындау, арттыру (қайта есептеу) және төлеу үшін қажетті тиісті құжаттармен жинақталады. Одан әрі зейнеткерге қатысты барлық хат алмасулар оның зейнетақы ісінде сақталады және хронологиялық тәртіппен тігіледі.
34. Зейнетақы ісіне реті бойынша істің нөмірі және аймақтың литері беріледі.
Зейнетақы ісінің мұқабасының алдыңғы бетінде аймақтың литері, істің нөмірі, зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), арнаулы атағы, қызметтен шығарылған күніне атқарған лауазымы мен қызмет орны көрсетіледі.
Мұқабаның ішкі бетінде зейнеткердің тіркелген мекенжайы және нақты тұратын мекенжайы, байланыс телефондары, зейнеткерлік куәліктің нөмірі мен берілген күні, төлемдерді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалының атауы көрсетіледі.
Ескерту. 34-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. Істе құжаттар мынадай тәртіппен қойылады:
1) осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін негіз болған құжаттар;
2) медициналық құжаттар – қызметке жарамдылық дәрежесі туралы әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы, медициналық әлеуметтік сараптаманың мүгедектік туралы анықтамаларынан үзінді;
3) әртүрлі хат алмасулар – зейнеткердің өтініші және хаттары, оларға жауаптардың көшірмелері, басқа бөлімшелермен, ұйымдармен хат алмасулар;
4) зейнетақы төлемдерін төлеуге құжаттар – Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жіберілген үзінділердің және хабарламалардың көшірмелері, жүргізілген төлемдер туралы Мемлекеттік корпорация филиалдарының анықтамалары.
_____________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі

Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Расчет выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
бывшего ________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________________
должность, наименование подразделения антикоррупционной службы)
Родился(ась) _____________________________________________________________
(число, месяц, год и место рождения)
Первые воинское (специальное) звание, классный чин, квалификационный класс
_________________________________________________________________________
присвоено приказом _______________________________________________________
(наименование государственного органа (учреждения))
№______ от "__"____________ 20__ года.
Последнее специальное звание ______________________________________________
установлено приказом _________________ №______ от "__" _______ 20__ года.
(наименование государственного органа (учреждения))
В выслугу лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет засчитывается
(в календарном и льготном исчислении) следующая служба
_________________________________________: (фамилия, инициалы уволенного)
Занимаемая должность, наименование правоохранительного органа, части
Номер и дата приказа органа, части назначения на должность
Число, месяц, год периода службы в должности
Выслуга (лет, месяцев, дней)
в календарном исчислении
коэффициент
в льготном исчислении
1
2
3
4
5
6
Служба в Вооруженных Силах:
Служба в правоохранительных органах:
Итого выслуги лет:
Трудовой стаж:
Итого трудового стажа:
Общий трудовой стаж:
Выслуга лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
на "___"________ 20___года составляет:
в календарном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___
лет___ месяцев___ дней. Трудовой стаж до поступления на службу в календарном
исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев
___ дней. Общий трудовой стаж в календарном исчислении ___ лет___ месяцев ___
дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней.
Расчет выслуги лет составлен на основании личного дела №______, которое передано
на хранение в _____________________________________________________________.
(наименование архива)
Расчет составил ___________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
Расчет проверил: __________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
С расчетом выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет ознакомлен (а):
_________________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись уволенного, дата)
уволен по подпункту___ пункта___ статьи_____________________________________
(номер статьи, наименование формулировки увольнения)
Закона (Кодекса) ___________________________________________________________
(наименование Закона, Кодекса) приказом______________________________ №_____
от "___"_______20__ года, (наименование государственного органа, (учреждения)
с "___"__________ 20__ года (дата увольнения)
Место печати кадровой службы
___________________________________ (должность, звание, фамилия, инициалы
___________________________________ подпись руководителя кадровой службы)
"___" __________ 20__ года
Примечание: Каждый пункт расчета выслуги лет в льготном исчислении должен
содержать ссылку на соответствующую норму нормативного правового акта.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бұрынғы ____________________________________________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________
лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бөлімшесі атауы)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні, айы, жылы және орны)
Бірінші әскери (арнаулы) атағы, сынып шені, біліктілік сыныбы ______________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "__" _________ № ___ бұйрығымен берілді
Соңғы арнаулы атағы __________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "___" _______________ № ___ бұйрығымен берілді
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемдерін тағайындау
үшін еңбек сіңірген жылдарына (күнтізбелік және жеңілдікпен есептегенде)
____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылғанның тегі, инициалдары)
мынадай қызметтері есептеледі:
Атқарған лауазымы, құқық қорғау органының, бөлімінің атауы
Лауазымға тағайындауға орган, бөлім бұйрығының нөмірі мен күні
Лауазымда қызмет еткен кезеңінің күні, айы, жылы
Еңбек сіңірген (жылдары, айы, күні)
Күнтізбелік есептегенде
Коэффи- циент
Жеңілдікпен есептегенде
1
2
3
4
5
6
Қарулы Күштердегі қызметі:
Құқық қорғау органдарындағы қызметі
Еңбек сіңірген жылдарының жиыны:
Еңбек өтілі:
Еңбек өтілінің жиыны:
Жалпы еңбек өтілі:
20__ жылғы "___"______ еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл___ ай___ күнді, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрады. Қызметке дейінгі еңбек өтілі күнтізбелік есеппен ___ жыл___ ай___ күн, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрайды. Күнтізбелік есеппен жалпы еңбек өтілі ___ жыл___ ай___ күнді, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрайды.
Еңбек сіңірген жылдарының есебі № ___ жеке ісінің негізінде жасалған, ол
________________________________________________ сақтауға берілген.
(мұрағаттың атауы)
Есепті жасаған ____________________________________________________
(кадр қызметі қызметкерінің лауазымы, тегі, инициалдары және қолы, күні)
Есепті тексерген ___________________________________________________
(кадр қызметі қызметкерінің лауазымы, тегі, инициалдары және қолы, күні)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген
жылдарының есебімен таныстым:
______________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған қызметкердің арнаулы атағы,
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы, күні)
___________________________________________________ Заңының (Кодексінің)
(Заңды, Кодексті атауы)
_____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылу бабының нөмірі, тұжырымының атауы)
__-бабы __-тармағының __тармақшасы бойынша 20__ жылғы "__" ___________
(қызметтен шығарылу күні)
бастап _______________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "__" __________ №___ бұйрығымен қызметтен шығарылды.
Кадр қызметінің мөр орны _______________________________________
(кадр қызметі басшысының лауазымы,
_______________________________________
біліктілік сыныбы, тегі, аты-жөні, қолы)
20__ жылғы "__" __________
Ескертпе: жеңілдікпен есептелген еңбек сіңірген жылдары есебінің әрбір тармағында нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасына сілтеме болуы тиіс.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа

Приложение 1-1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Сноска. Инструкция дополнена приложением 1-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ДЕНЕЖНЫЙ АТТЕСТАТ № _______
________________________________________________________ удостоверяет, что
(наименование подразделения антикоррупционной службы, выдавшего аттестат)
________________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя отчество (при его наличии) должность) имел(а):
1. Должностной оклад (категория, коэффициент)_____________ тенге в месяц
2. Доплата за специальное звание __________________________тенге в месяц
3. Надбавка за классную квалификацию ____________________ тенге в месяц
4. Надбавка за особые условия прохождения службы _________ тенге в месяц
5. Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг
_____________ тенге в месяц
Выслуга лет для исчисления должностного оклада по состоянию
на "___" __________ 20__ года приказом ____________________________________
№ ______ от "___" _______ 20__ года определена ____ лет ____ месяцев ____ дней.
6. Удовлетворен следующими видами денежного довольствия:
1) Должностной оклад по__________________________________________________
2) Доплата за специальное звание по ________________________________________
3) Надбавка за классную квалификацию по___________________________________
4) Надбавка за особые условия прохождения службы по ________________________
5) Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг
по _____________________________________________________________________
6) Компенсация за найм жилья по___________________________________________
7) Всего начислено по ____________________________________________________
8) Алименты, кому:_______________________________________________________
в размере _______________________________________________________________
9) Отпуск за 20___ год ____________________________________________________
(указать использовал, не использовал)
10) Пособие на оздоровление ______________________________________________
(указать выплачено, сумма, не выплачено)
11) Единовременное пособие, выплачиваемое при увольнении из антикоррупционной
службы _________________________________________________________________
(указать денежного содержания, кратность и сумму прописью)

1-1-қосымша
Нысан
№ _______ АҚШАЛАЙ АТТЕСТАТ
Ескерту. Қағида 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатты берген бөлімшесінің атауы)
_______________________________________________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкеснің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
куәландырады:
1. Лауазымдық жалақысы (санаты, коэффициенті) айына _____________ теңге
2. Арнайы атағы үшін қосымша ақы айына ________________________теңге
3. Сыныптық біліктілігіне үстемеақы айына _______________________ теңге
4. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы ___________ теңге
5. Тұрғын үйді күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді төлеуге ақшалай
қамтылым айына _____________ теңге
20__ жылғы "__"__________текті жай-күй бойынша лауазымдық айлықақысын
есептеуге арналған еңбек сіңірген жылдары 20__ жылғы "___" __________ №
______ ______________________________ бұйрықпен ____ жыл ____ ай ____ күн
болып белгіленді.
6. Ақшалай ризықтың мынадай түрімен қанағаттандым:
1) ______________________________________ бойынша лауазымдық жалақы
2) ____________________________ бойынша арнайы атағы үшін қосымша ақы
3) ________________________ бойынша сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы
4) __________ бойынша қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы
5) ________________________________________________________ бойынша
баспананы күтіп-ұстауға, коммуналдық төлемдерді төлеуге ақшалай өтемақы
6) _____________________ бойынша тұрғын үйді жалдауға берілетін өтемақы
7) Барлығы ________________________________________ бойынша есептелді
8) Алименттер, кімге:_______________________________________________
мөлшерінде _______________________________________________________
9) 20___ жылғы үшін демалыс _________________________________________
(пайдаланған, пайдаланбағанын көрсету керек)
10) Сауықтыруға жәрдемақы__________________________________________
(соманың төленгенін, төленбегенін көрсету керек)
11) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтен босатылған кезде төленетін
біржолғы жәрдемақы ________________________________________________
(ақшалай қамтылымды, еселігін және сомасын жазумен жазып көрсету керек)

12) Имеет задолженность __________________________________________________
(указать вид задолженности)
Находится в распоряжении с _______________________________________________
Выслуга лет по состоянию на "____"______________года составляет______ лет
_____месяцев _____ дней (выслуга лет указывается на день увольнения)
Индивидуальный идентификационный номер сотрудника ______________________
Текущий счет сотрудника _________________________________________________
(№ счета, наименование банка)
Аттестат выдан в связи___________________________________________________
(перевод по службе, увольнение на пенсию или увольнение вовсе)
в соответствии с приказом _____№ ______ от "___" _________ 20__ года
"___" __________ 20__ года (дата выдачи)
Место печати
Руководитель финансовой службы
________________________________________________________________________
(руководитель подразделения (подпись, фамилия, инициалы) для территориальных органов)
Главный бухгалтер
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Данные указанные в аттестате, считаю правильными
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого)
Приложение 2
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
УТВЕРЖДАЮ
____________________________
(должность,
____________________________
фамилия, инициалы, подпись
____________________________
утверждающего заключение)
"___"___________ 20___ года
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет
Назначить пенсионную выплату за выслугу лет ______________________________
_______________________________________________________________________
(должность, подразделение антикоррупционной службы,
_______________________________________________________________________
специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в соответствии с ________________________________________________________
(указать ссылку на нормы Закона Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", являющиеся основанием
_______________________________________________________________________
назначения пенсионной выплаты за выслугу лет*)
Число, месяц, год рождения "___"_________ ____ года.
Приказом___________ №____ от "___" ____________ 20___года уволен(а) с "___"
_________20___года по подпункту _________ пункта _________ статьи _________
Закона Республики Казахстан
"_____________________________________________________________________"
(наименование законодательного акта)
_______________________________________________________________________
(наименование формулировки увольнения)
Выслуга лет: в
календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Трудовой стаж:
в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж:
в календарном исчислении ___ лет ___месяцев___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___месяцев ___ дней.
Размер денежного содержания, учитываемый для назначения пенсионной выплаты
за выслугу лет: должностной оклад ________ тенге ____ тиын оклад (доплата)
по специальному званию ________тенге ____ тиын;
Всего: _________ тенге ____ тиын.

12) ____________________________________________________ берешегі бар
(берешек түрі көрсетілсін)
______________________________________________ бастап қарамағында тұр
Еңбек сіңірген жылдары ____ жылғы "____"______________текті жай-күй
бойынша ______ жыл_____ай _____ күнді құрайды
(жұмыстан шығарылған күнгі еңбек сіңірген жылдары көрсетіледі)
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________
Қызметкердің ағымдағы есепшоты ____________________________________
(есепшот № , банктің атауы)
Аттестат __________________________________________________________
(қызмет бойынша ауысқан, зейнеткерлікке шығу
немесе мүлдем қызметтен босатылған)
байланысты берілді
20__ жылғы "___" _________ № ______ бұйрыққа сәйкес
20__ жылғы "___" __________ (берілген күні)
Мөр орны
Қаржы қызметінің басшысы                   ____________________________
(аумақтық органдар үшін                         (қолы, тегі, аты-жөні)
бөлімше басшысы)
Бас бухгалтер                               _____________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Аттестатта көрсетілген деректер дұрыс деп есептеймін ___________________
__________________________________________________________________
(қызметтен босатылғанның қолы, тегі, аты-жөні)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(қорытындыны бекітетін
___________________________
адамның лауазымы, тегі,
___________________________
инициалдары, қолы)
20__ жылғы "___"_________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз
____________________________________________________________________
болып табылатын "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру
______________________________________________________________ сәйкес
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормасына сілтеме көрсетілсін*)
____________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бөлімшесі,
____________________________________________________________________
арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалсын.
Туған жылы, айы, күні _____ жылғы "___" __________.
20___ жылғы "___" ___________ № ____ бұйрығымен 20 ___ жылғы "___"
________ бастап "_________________________________________________"
(заңнамалық актінің атауы)
Қазақстан Республикасы Заңының ____-бабы __-тармағыны______тармақшасы
бойынша қызметтен шығарылды ________________________________________
(қызметтен шығарылу тұжырымының атауы)
Еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн.
Еңбек сіңірген жылдары зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ескерілетін ақшалай ұстау мөлшері:
лауазымдық жалақысы _________теңге ____ тиын
арнаулы атағы бойынша жалақы (қосымша ақы), _________теңге ____ тиын;
Барлығы: _________теңге ____ тиын.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"

На основании статьи 65 и пункта _____ статьи 68 Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" установить
______________________________________________________________________
пенсионную выплату (фамилия, инициалы) в размере______% от денежного
содержания в сумме __________ тенге, которая подлежит выплате
с "__" ___________20___года.
Руководитель кадровой службы __________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Сотрудник кадровой службы _____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
* При заполнении указывается ссылка на нормы Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (подпункт ___ пункт ___ статьи
64
Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
Для участников накопительной пенсионной системы в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается пункт 8 статьи 64
Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Для военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной
фельдъегерской службы, впервые поступивших на службу после 1 января 1998 года
и уволенных до 1 января 2016 года, имевших на дату увольнения условия для
назначения пенсионных выплат за выслугу лет, в соответствии с нормами
законодательства, действовавшего до 1 января 2016 года в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается ссылка на нормы
Закона "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", действовавшего
на дату увольнения (подпункт ____ пункта ___ статьи _____ Закона Республики
Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
Приложение 3
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
___________________________
(должность,
____________________________
фамилия, инициалы, подпись
____________________________
утверждающего заключение)
"___"___________ 20___ г.
З А К Л Ю Ч Е Н И Е
о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет
(для лиц из числа сотрудников антикоррупционной службы, права
которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду
упразднены с 1 января 2012 года)
Назначить пенсионную выплату за выслугу лет ________________________
_____________________________________________________________________
(должность, подразделение антикоррупционной службы,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в соответствии с ______________________________________________________
(ссылка на нормы Закона Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", являющиеся основанием
_____________________________________________________________________
назначения пенсионной выплаты за выслугу лет*)
Число, месяц, год рождения "___"_________ ____ года.
Приказом___________ №____ от "____" ____________ 20___г. уволен(а) с
"___" _________20___г. по подпункту____ пункта____ статьи___ Закона Республики
Казахстан от "____"_________ 20___ года № _____ "________________________
(наименование
_____________________" ______________________________________________.
законодательного акта)             (наименование формулировки увольнения)
Сведения о достижении возраста, соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе**_________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________
Выслуга лет: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислени ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___месяцев___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___месяцев ___ дней.

Қазақстан Республикасының Заңының 65-бабының және 68-бабы ___- тармағының
негізінде ______________________________________
(тегі, инициалдар)
ақшалай ұстаудан _____% мөлшерінде сомасы _________ теңге зейнетақы төлемдері
белгіленсін, ол 20__ жылғы "___"_________ бастап төленуі тиіс.
Кадр қызметінің басшысы _________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Кадр қызметінің қызметкері ________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Ескертпе:
*Толтыру кезінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сілтеме көрсетіледі (Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының ___-тармағы __ тармақшасы).
Жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қатысушылары үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негіздемесінде қосымша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының 8-тармағы көрсетіледі.
1998 жылғы 1 қаңтардан кейін қызметке алғаш рет кірген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қызметтен шығарылған, қызметтен босатылған күнге 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің тағайындалу шарттары болған әскери қызметшілер, құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлері үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негіздемесінде қызметтен шығарылған күнде қолданыста болған "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңның нормаларына қосымша сілтеме көрсетіледі ("Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының __-бабының __-тармағының __тармақшасы).
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(қорытындыны бекітетін
___________________________
адамның лауазымы, тегі,
___________________________
инициалдары, қолы)
20__ жылғы "___"_________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қатарындағы арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар үшін)
__________________________________________________________________________
(еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз болып табылатын "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормасына сілтеме*)
сәйкес ____________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бөлімшесі)
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалсын
Туған жылы, айы, күні _____ жылғы "___" __________.
____________ 20___ жылғы "___" _________ № ____ бұйрығымен 20___ жылғы "___"
___ бастап ___-бабы ___-тармағының ____тармақшасы бойынша қызметтен шығарылды
____________________________________________________
(қызметтен шығарылу тұжырымы)
20___ жылғы "____" ____________________ № ____ "__________________________"
(заңнамалық актінің атауы)
Құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сай келетін жасқа жеткендігі туралы
мәліметтер**______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн
Еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн
күн жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн

В соответствии с пунктом 4 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и подпунктом 4) пункта 8 Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц из числа сотрудников органов внутренних дел, государственной фельдъегерской службы, антикоррупционной службы, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года №1597, размер денежного содержания, учитываемый для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет:***___________________________________
На основании статьи 65 и пункта _____ статьи 68 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" установить__________________ пенсионную выплату
(фамилия, инициалы)
в размере______% от денежного содержания в сумме __________ тенге, которая подлежит выплате с
"___"___________20___года.
Руководитель кадровой службы ______________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Сотрудник кадровой службы_________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
* При заполнении указывается ссылка на нормы Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (подпункт ___ пункт ___ статьи 64 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
Для участников накопительной пенсионной системы в основании назначения пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается пункт 8 статьи 64 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Для лиц из числа сотрудников антикоррупционной службы, права которых иметь специальные звания и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, впервые поступивших на службу после 1 января 1998 года и уволенных до 1 января 2016 года, имевших на дату увольнения условия для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, в соответствии с нормами законодательства, действовавшего до 1 января 2016 года, в основании назначения пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается ссылка на нормы Закона "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", действовавшего на дату увольнения (подпункт ____ пункта ___ статьи _____ Закона Республики Казахстан от "___" _________ ____ года № _____ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
** Заполняется для лиц, достигших на день увольнения, возраста соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному званию, на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду (указывается "достиг(ла) возраста, соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному званию "________________").
*** В случае назначения пенсионной выплаты за выслугу лет от зафиксированного размера денежного содержания при заполнении указываются следующие данные: "зафиксированное денежное содержание:
должностной оклад ________ тенге ____ тиын
доплата по специальному званию _______тенге ____ тиын.
Всего: _________ тенге ____ тиын.".
В случае назначения пенсионной выплаты за выслугу лет от должностного оклада административного государственного или гражданского служащего при заполнении указывается "должностной оклад ________ тенге ____ тиын".
Приложение 4
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу
лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе

"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабы 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысымен бекітілген Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ескерілетін ақшалай ұстау мөлшері:***
_____________________________________________________
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының және 68-бабының ___- тармағының негізінде
_______________________________________
(тегі, инициалдары)
ақшалай ұстаудан _____% мөлшерінде сомасы _________ теңге зейнетақы төлемдері белгіленсін,
ол 20__ жылғы "___"______ бастап төленуі тиіс.
Кадр қызметінің басшысы _________________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Кадр қызметінің қызметкері _________________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Ескертпе:
* Толтыру кезінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сілтеме көрсетіледі ("Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының ___-тармағы ___тармақшасы).
Жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қатысушылары үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негізіне "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының 8-тармағы қосымша көрсетіледі.
2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыстағы заңнама нормаларына сәйкес қызметтен шығарылу күніне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін шарттар болған 1998 жылғы 1 қаңтардан кейін бірінші рет қызметке келген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін шығарылған, ішкі істер органдары, азаматтық қорғау, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қатарындағы арнаулы атақтар алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негізіне қызметтен шығарылу күніне қолданыста болған "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңның нормаларына сілтеме қосымша көрсетіледі ("Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" ___ жылғы "___" __________ Қазақстан Республикасы №____ Заңының___-бабының __-тармағы ___тармақшасы).
** Қызметтен шығарылған күні арнаулы атақ және сыныптық шендер алу, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған сәтте тіркелген арнаулы атағы бойынша құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сәйкес келетін жасқа жеткен адамдар үшін толтырылады ("__________" тіркелген арнаулы атағы бойынша құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сәйкес келетін жасқа жетті" деп көрсетіледі).
*** Ақшалай ұстаудың тіркелген мөлшерінен еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындаған жағдайда толтыру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі: "тіркелген ақшалай ұстау":
лауазымды жалақы ______ теңге ______тиын
арнаулы атақ бойынша қосымша ақы _____ теңге _____ тиын.
Барлығы: _____ теңге _____ тиын".
Мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшіге лауазымдық жалақыдан еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындаған жағдайда толтыру кезінде "лауазымды жалақы ______ теңге ______тиын" деп көрсетіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ) АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА) ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО

Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ
ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ
КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)
ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО
Фамилиясы __________________________________________________________
Фамилия
Аты-жөні (болған жағдайда) ____________________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы _______________________________________________________
специальное звание
Лауазымы ___________________________________________________________
Должность
Қызмет орыны _______________________________________________________
Место службы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 5
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу
лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Книга учета пенсионеров и пенсионных дел
№ по порядку
Номер пенсионного дела по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выслуга лет, трудовой стаж, общий трудовой стаж
Пенсионная выплата за выслугу лет назначена: в каком размере (в % и тенге) и с какой даты
Примечание: пенсионное дело куда выбыло, откуда прибыло, причина и дата прекращения выплаты
1
2
3
4
5
6
Приложение 6
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу
лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23.05.2023 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы
Примечания:

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Фамилиясы __________________________________________________________
Фамилия
Аты-жөні (болған жағдайда) ____________________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы _______________________________________________________
Специальное звание
Лауазымы ___________________________________________________________
Должность
Қызмет орыны _______________________________________________________
Место службы ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
Зейнеткерлер мен зейнетақы істерін есепке алу кітабы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Реті бойынша зейнетақы ісінің нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) арнаулы атағы, лауазымы, қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Еңбек сіңірген жылдары, еңбек өтілі, жалпы еңбек өтілі
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі: қандай мөлшерде (% және теңге), қай күннен бастап тағайындалды
Ескертпе: зейнетақы ісі қайда кетті, қайдан келді, төлемді тоқтату себебі мен күні
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 23.05.2023 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ескертпелер:

1. Обложка пенсионного удостоверения изготавливается из высококачественной кожи темно-серого цвета. В развернутом виде пенсионное удостоверение имеет размер 6,5х19 сантиметров.
2. На лицевой стороне пенсионного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись: "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
3. Левая и правая внутренняя часть пенсионного удостоверения выполнена в голубом цвете с изображением тангирной сетки установленного образца и эмблемой антикоррупционной службы. С правой и левой стороны каждой внутренней части печатными рифлеными белыми буквами выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН".
4. На левой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части слева изображен рифленый Государственный Герб Республики Казахстан, выполненный в соответствии с национальным стандартом Республики Казахстан.
в нижней части слева указан номер бланка пенсионного удостоверения;
в верхней части надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в центре правой части размещена надпись, выполненная красным цветом "№ __ КУӘЛІК", под которой черным цветом указывается специальное звание или квалификационный класс, имя, отчество (при его наличии), фамилия и надпись "ЗЕЙНЕТКЕР" на государственном языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается дата выдачи и срок действия пенсионного удостоверения с надписью "ШЕКТЕУСІЗ".
5. На правой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части надпись "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в левой части размещается цветная фотография (анфас) пенсионера размером 3х4 сантиметра. Пенсионер антикоррупционной службы фотографируется в повседневной форменной одежде (китель, рубашка голубого цвета, галстук) на белом фоне без головного убора, с орденскими планками и знаками об образовании (при наличии). Знаки различия на погонах должны соответствовать специальному званию, присвоенному ко дню заполнения пенсионного удостоверения. Пенсионер антикоррупционной службы, имевший на момент выхода на пенсию квалификационный класс, в случае замены пенсионного удостоверения антикоррупционной службы фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора;
в центре правой части размещена надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", выполненная красным цветом, под которой указывается специальное звание или квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и надпись "ПЕНСИОНЕР" на русском языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается инициал имени и фамилия должностного лица, подписавшего пенсионное удостоверение.

1. Зейнетақы куәлігінің мұқабасы күңгірт сұр түсті, жоғары сапалы былғарыдан дайындалады. Зейнетақы куәлігінің ашылған түріндегі өлшемі 6,5х19 сантиметр болады.
2. Зейнетақы куәлігінің беткі жағында ортасынан Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түстес бейнесі орналастырылған, төменгі жағынан "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазу баспаханалық қаріппен орындалған.
3. Зейнетақы куәлігінің ішкі сол және оң бөліктері белгіленген үлгідегі тангир торының бейнесінде және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің эмблемасымен көгілдір түсте орындалған. Әрбір ішкі бөліктің оң және сол жағынан бедерлі ақ баспа әріптермен "ҚАЗАҚСТАН" сөзі орындалған.
4. Зейнетақы куәлігінің ішкі сол жақ бөлігінде мыналар орналастырылған:
сол жағының жоғарғы бөлігінде Қазақстан Республикасының бедерлі Мемлекеттік Елтаңбасы Қазақстан Республикасының ұлттық стандартына сәйкес бейнеленген.
сол жағынан төменгі бөлігінде зейнетақы куәлігі бланкісінің нөмірі көрсетілген;
жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)" деген жазу қара түспен орындалған, оның астынан қызыл түсті "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
оң жақ бөліктің ортасында қызыл түспен орындалған "№ __ КУӘЛІК" деген жазу орналастырылған, оның астында арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және "ЗЕЙНЕТКЕР" деген жазу мемлекеттік тілде көрсетіледі. Зейнетақы куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнетақы куәлігінің берілген күні және қолданылу мерзімі "ШЕКТЕУСІЗ" деген жазумен көрсетіледі.
5. Зейнетақы куәлігінің оң жақ ішкі бөлігінде мыналар орналастырылған:
жоғарғы жақ бөлігінде қара түспен орындалған "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)" деген жазу, оның астынан қызыл түсте "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
сол жақ бөлігінде зейнеткердің 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет зейнеткері фотосуретке күнделікті киетін нысанды киімде (китель, көгілдір түсті жейде, галстук) бас киімсіз ақ фонда, ордендік планкаларымен және білімі туралы белгілермен (болған жағдайда) түседі. Погондардағы айырмашылық белгілері зейнетақы куәлігін толтыру күніне берілген арнайы атағына сәйкес болуға тиіс. Зейнетке шығу сәтінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің біліктілік сыныбы болған зейнеткері сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігін ауыстыратын жағдайда, фотосуретке ақ фонда бас киімсіз іскерлік нысандағы киіммен түседі;
оң жақ бөліктің ортасында қызыл түспен орындалған "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу орналастырылған, оның астында арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және "ПЕНСИОНЕР" деген жазу орыс тілінде көрсетіледі. Зейнетақы куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнетақы куәлігіне қол қоятын лауазымды адамның аты-жөні және тегі көрсетіледі.

6. Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы заверяются подписью Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и скрепляются печатью круглой формы диаметром 30 миллиметров, с изображением в середине круга Государственного герба Республики Казахстан (в соответствии с Законом "О государственным символах Республики Казахстан") и по окружности с надписью на государственном языке "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
Приложение 7
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Книга учета пенсионных удостоверений
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23.05.2023 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ по порядку
Номер пенсионного удостоверения по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание или квалификационный класс, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выдача пенсионного удостоверения (первично или замена №____)
Получил удостоверение: фамилия, инициалы, подпись, дата получения
Примечание
1
2
3
4
5
6
Приложение 8
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу
лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Сноска. Приложение 8 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24.11.2022 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ЛИСТ ОЗНАКОМЛЕНИЯ
____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
увольняемого сотрудника)
в соответствии с ______________________________________________________
(ссылка на законодательство)
____________________________________________________________________
Наименование
в календарном исчислении
в льготном исчислении
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
"___"________20___года (на момент увольнения) на основании пункта ________
статьи____ Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении".
Ознакомлен, что по выслуге лет и трудовому стажу пенсионные выплаты на момент
увольнения не положены.
______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого, дата)
Сотрудник кадровой службы
______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Место печати
Приложение 9
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
______________________________
(должность,
______________________________
фамилия, инициалы, подпись
______________________________
утверждающего)
"___"___________ 20___ г.
Таблица перерасчета пенсионных выплат

6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігі Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының қолымен куәландырылады және шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы ("Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес) бейнеленген және оны айналдыра мемлекеттік тілде "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазба жазылған, диаметрі 30 миллиметр дөңгелек пішінді мөр басылады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау
және жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
7-қосымша
Нысан
Зейнетақы куәліктерін есепке алу кітабы
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 23.05.2023 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с №
Зейнеткерлік куәліктің реті бойынша нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, лауазымы және қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Зейнеткерлік куәлікті беру (алғашқы рет немесе ауыстыру №___)
Куәлікті алу: тегі, инициалдары, қолы, алған күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
ТАНЫСУ ПАРАҒЫ
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 24.11.2022 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған қызметкердің, арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
________________________________________________________________________
(заңнамаға сілтеме)
______________________________________________________________ сәйкес
Атауы
күнтізбелік есептеуде
жеңілдік есептеуде
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
20__ жылы "___"____________ (қызметтен шығу сәтінде)
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының ____-бабы ____-тармағының негізінде еңбек
сіңірген жылдары және еңбек өтілі бойынша зейнеткерлік төлемдердің тиесілі еместігі
туралы таныстырылдым.
____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған адамның қолы, тегі, инициалдары, күні)
Кадр қызметінің қызметкері __________________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Мөр орны
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
9-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(бекітетін адамның
___________________________
лауазымы, тегі, инициалдары
___________________________
қолы)
20__ жылғы "___"_________
Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу кестесі

1. Пенсионная выплата_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера)
пересчитана в соответствии с _______________________________________________________________
(ссылка на законодательство)
Наименование
Данные и размер до перерасчета
Изменение условий, влияющих на размер пенсионных выплат после перерасчета
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
Должностной оклад
Оклад (доплата) за звание
Денежное содержание
Размер пенсионной выплаты, в %
Размер пенсионной выплаты, в тенге
и с "___"________20___года установлена в размере ______________ тенге.
Сотрудник кадровой службы ____________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)

1. ________________________________________________________ зейнетақы төлемі
(зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
______________________________________________________ сәйкес қайта есептелді.
(заңнамаға сілтеме)
Атауы
Мәліметтер және қайта есептеуге дейінгі зейнетақы мөлшері
Қайта есептегеннен кейін зейнетақы төлемінің мөлшеріне әсер ететін жағдайлардың өзгеруі
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
Лауазымдық жалақы
Атағы үшін жалақы (қосымша ақы)
Ақшалай ұстау
Зейнетақы төлемінің мөлшері %
Зейнетақы төлемінің мөлшері
теңгемен
және 20___ жылғы "___"________ бастап ____________ теңге мөлшерінде белгіленді.
Кадр қызметінің қызметкері ______________________________
(қолы, тегі, инициалдары)