О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 августа 2020 года № 251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2020 года № 21092
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183, опубликован 17 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) пункта 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 августа 2020 года № 251
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71
Правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса

"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 251 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 тамызда № 21092 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржы құралдары және микрокредит беру департаменті белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 13 тамызы № 251
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 9-1/71 бұйрығымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, а также порядок оказания государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местный исполнительный орган по вопросам сельского хозяйства– структурное подразделение местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства (далее – МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель));
2) банк – юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией, которое в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" правомочно осуществлять банковскую деятельность;
3) личный кабинет – персональная веб-страница пользователя (заемщика, гаранта/страховой организации, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)) в электронном реестре заявок на субсидирование;
4) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в электронном реестре заявок на субсидирование, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
5) гарантия – документ, подтверждающий частично солидарную ответственность гаранта перед банком по обязательствам заемщика;
6) гарант – дочерняя организация акционерного общества "Холдинг "КазАгро", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – ДО АО "Холдинг "КазАгро" по гарантированию);
7) выплата по гарантии/страховая выплата – сумма денежных средств, выплачиваемая гарантом/страховой организацией кредитору в пределах объема гарантии/страховой суммы при наступлении права требования;
8) комиссия по гарантии/страховая премия – сумма денежных средств, оплачиваемая заемщиком и (или) МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) гаранту/страховой организации в виде выплат за принятие последними обязательств произвести выплату кредитору гарантированной/застрахованной части кредита при наступлении права требования;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау тәртібін, сондай-ақ "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші));
2) банк – "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес банк қызметiн жүзеге асыруға құқылы коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға;
3) жеке кабинет – пайдаланушының (қарыз алушының, кепілгердің/сақтандыру ұйымының, ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)) субсидиялауға арналған электрондық тізілімдегі жеке веб-парақшасы;
4) жеке шот – субсидиялауға арналған электрондық тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
5) кепілдік – қарыз алушының міндеттемелері бойынша банк алдында кепілгердің ортақ жауапкершілігін ішінара растайтын құжат;
6) кепілгер – "ҚазАгро" Холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – "ҚазАгро" Холдингі" АҚ-ның кепілдік беру жөніндегі ЕҰ);
7) кепілдік бойынша төлем/сақтандыру төлемі – талап ету құқығы пайда басталған кезде кепілдік/сақтандыру сомасы көлемі шегінде кепілгер/сақтандыру ұйымы кредиторға төлейтін қаражат сомасы;
8) кепілдік жөніндегі комиссия/сақтандыру сыйлықақысы – қарыз алушы және (немесе) ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) кепілгерге/сақтандыру ұйымына соңғылардың талап ету құқығы басталған кезде кредиторға кредиттің кепілдендірілген/сақтандырылған бөлігін төлеуді жүргізу міндеттемелерін қабылдағаны үшін төлемдер түрінде төлейтін қаражат сомасы;

9) объем гарантии/страховая сумма – сумма денег, на которую выдана гарантия или застрахована часть займа, являющаяся предельным объемом ответственности гаранта/страховой организации перед кредитором при наступлении права требования;
10) договор гарантии – трехстороннее письменное соглашение, заключаемое между заемщиком, банком и гарантом;
11) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию – электронная заявка гаранта на резервирование суммы субсидии в информационной системе субсидирования до подачи заявки на получение субсидии по гарантированию;
12) заявка на получение субсидии по гарантированию – электронная заявка гаранта на субсидирование части комиссии за выданные гарантии по кредитам заемщика;
13) кредит – заемные средства, предоставляемые банком заемщику по кредитному договору в национальной валюте Республики Казахстан на условиях платности, срочности, возвратности, обеспеченности и целевого назначения;
14) заемщик – физическое или юридическое лицо, а также индивидуальный предприниматель (в том числе крестьянское (фермерское) хозяйство), заключившее с кредитором кредитный договор;
15) кредитор – банки второго уровня, дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций, а также лизинговые компании, кредитные товарищества и микрофинансовые организации в сфере агропромышленного комплекса;
16) кредитный договор – письменное соглашение, заключенное между кредитором и заемщиком, по условиям которого кредитор предоставляет кредит заемщику. К кредитному договору также относится соглашение об открытии кредитной линии.
Для исламского банка кредитный договор понимается как договор финансирования – письменное соглашение, заключенное между исламским банком и заемщиком, по условиям которого исламский банк предоставляет коммерческий кредит заемщику-покупателю или продавцу товара. К договору финансирования также относится генеральное соглашение финансирования, в рамках которого исламским банком и заемщиком заключаются отдельные договоры о предоставлении коммерческого кредита (финансирования). Под коммерческим кредитом понимается финансирование исламскими банками торговой деятельности заемщика в качестве торгового посредника путем продажи заемщику товара с отсрочкой или рассрочкой платежа по цене продажи товара, складывающейся из цены товара и наценки на товар;
17) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, которое определяется МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) в соответствии с законодательством о государственных закупках;

9) кепілдік көлемі/сақтандыру сомасы – оған кепілдік берілген немесе талап ету құқығы басталған кезде кепілгердің/сақтандыру ұйымының кредитор алдындағы жауапкершілігінің шекті көлемі болып табылатын қарыздың бір бөлігі сақтандырылған қаражат сомасы;
10) кепілдік шарты – қарыз алушы, банк және кепілгер арасында жасалған үшжақты жазбаша келісім;
11) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім – кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінім бергенге дейін кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидия сомасын резервке қою арналған электрондық өтінімі;
12) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім – қарыз алушының кредиттері бойынша берілген комиссияның бір бөлігін субсидиялауға берілетін кепілгердің электрондық өтініші;
13) кредит – банктің Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыз етілу және нысаналы мақсат шарттарымен кредит шарты бойынша қарыз алушыға беретін қарыз қаражаты;
14) қарыз алушы – кредитормен қарыз шартын жасасқан жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ дара кәсіпкер (оның ішінде шаруа (фермер) қожалығы);
15) кредитор – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржы ұйымдары;
16) кредиттік шарт – банк пен кәсіпкер арасындағы жазбаша келісім, оның шарты бойынша банк кәсіпкерге кредит береді. Кредит шартына кредиттік желіні ашу туралы келісім де кіреді;
Ислам Банкі үшін кредиттік шарт қаржыландыру шарты деп түсініледі – ислам банкі мен кәсіпкер арасында жасалған жазбаша келісім, оның талаптары бойынша ислам банкі кәсіпкер-сатып алушыға немесе тауар сатушыға коммерциялық кредит береді. Қаржыландыру шартына сондай-ақ бас қаржыландыру келісімі жатады, оның шеңберінде ислам банкі мен кәсіпкер коммерциялық кредит (қаржыландыру) беру туралы жекелеген шарттар жасасады. Коммерциялық кредит деп исламдық банктердің кәсіпкердің сауда делдалы ретінде кәсіпкердің сауда қызметін кәсіпкерге тауар бағасынан және тауарға үстеме бағадан қалыптасатын тауарды сату бағасы бойынша төлемді кейінге қалдыра отырып немесе бөліп-бөліп төлей отырып тауарды сату жолымен қаржыландыруы түсініледі;
17) көрсетілетін қызметті жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қол жеткізуді және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;

18) страховая организация – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по заключению и исполнению договоров страхования на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
19) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидии, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
20) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
21) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на получение субсидии, а также о заемщиках, кредиторах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
22) право требования – событие, с наступлением которого договор гарантии/страхования предусматривает осуществление выплаты по гарантии/страховой выплате;
23) предложение – совместное электронное предложение заемщика и страховой организации на заключение договора субсидирования, подписанное электронными цифровыми подписями;
24) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
25)электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания, выданная национальным удостоверяющим центром.
3. Субсидирование части комиссии по гарантии осуществляется по видам деятельности согласно приложению 1 к настоящим Правилам и по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые банками на инвестиции и пополнение оборотных средств (в том числе на возобновляемой основе), при этом размер оборотных средств составляет не более 50 (пятидесяти) процентов (далее – %) от суммы кредита. Допускается субсидирование гарантии по кредиту, 100 (сто) % которого направлено на пополнение оборотных средств, если размер данного кредита не превышает 50 (пятидесяти) % от общей кредитуемой суммы заемщика.

18) сақтандыру ұйымы – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде сақтандыру шарттарын жасасу және орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
19) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жүргізуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
20) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
21) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі - тізілім) – субсидия алуға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, кредиторлар туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
22) талап ету құқығы – оның басталуымен кепілдендіру/сақтандыру шарты кепілдік бойынша төлемді/сақтандыру төлемін жүзеге асыруды көздейтін оқиға;
23) ұсыныс – электрондық цифрлық қолтаңбалар қойылған, қарыз алушы мен сақтандыру ұйымының субсидиялау шартын жасасуға арналған бірлескен электрондық ұсынысы;
24) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополия субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
25) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын, ұлттық куәландырушы орталығы берген электрондық цифрлық нышандар жиыны.
3. Кепілдік бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қызмет түрлері бойынша және мынадай талаптарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады::
1) банктер инвестицияларға және айналым қаражатын толықтыруға беретін (оның ішінде жаңартылатын негізде), бұл ретте айналым қаражатының мөлшері кредит сомасының 50 (елу) пайызынан (бұдан әрі – %) аспайды. Егер осы кредиттің мөлшері қарыз алушының жалпы кредиттелетін сомасының 50 (елу) %-ынан аспаса, 100 (жүз) % айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит бойынша кепілдікті субсидиялауға жол беріледі;

2) срок кредита – не более 10 (десяти) лет;
3) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах в размере не более 17 (семнадцати) % годовых в тенге;
4) валюта кредита – тенге;
5) с ежегодным погашением основного долга равными долями по истечению льготного периода;
6) с максимальной суммой не более 3 (трех) миллиардов тенге;
7) целевым назначением является приобретение основных средств, строительство, пополнение оборотных средств, приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования.
4. Размер гарантии – не более 50 (пятидесяти) % от суммы основного долга (за исключением пункта 5 настоящих Правил).
5. Размер гарантии по приоритетным инвестиционным проектам до ввода проекта в эксплуатацию составляет не более 85 (восьмидесяти пяти) %. После ввода проекта в эксплуатацию размер гарантии снижается до размеров согласно пункту 4 настоящих Правил.
Перечень приоритетных инвестиционных проектов определен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Вводом проекта в эксплуатацию считается регистрация в уполномоченном органе акта ввода в эксплуатацию зданий и сооружений по проекту и (или) регистрации в уполномоченном органе техники и (или) подписание акта приема передачи оборудований и (или) биологических активов, стоимость которых составляет не менее 50 (пятидесяти) % от стоимости проекта.
6. Комиссия за гарантирование составляет не более 30 (тридцати) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование не более 29,9 (двадцать девять целых девять десятых) % от суммы гарантии.
7. Субсидирование части комиссии по страховой премии осуществляется по договорам займа, соответствующим следующим условиям:
1) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах в размере не более 17 (семнадцати) % годовых в тенге;
2) с максимальной суммой не более 1,5 миллиардов тенге;
3) целевым назначением является приобретение основных средств, строительство, пополнение оборотных средств на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования.
8. Страховая сумма составляет не более 50 (пятидесяти) % от суммы основного долга по кредиту.
9. Страховая премия составляет не более 30 (тридцать) % от страховой суммы, при этом осуществляется единовременное субсидирование не более 50 (пятидесяти) % от страховой премии.
10. Право требования кредитора по договору страхования наступает во второй очереди погашения займа. Если размер непогашенной/просроченной части займа не превышает 50 (пятидесяти) % от суммы выданного займа, договор страхования не предусматривает осуществление страховой выплаты.

2) кредит мерзімі – 10 (он) жылдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі теңгемен жылдық 17 (он жеті) %-дан артық емес мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) жеңілдікті кезең өткеннен кейін негізгі борышты жыл сайын тең үлестермен өтеумен
6) ең жоғары сомасы 3 (үш) миллиард теңгеден артық емес;
7) нысаналы мақсаты негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс, ауыл шаруашылығы жануарларын, техника мен технологиялық жабдықты сатып алуға айналым қаражатын толықтыру болып табылады.
4. Кепілдік мөлшері – (осы Қағидалардың 5-тармағын қоспағанда) негізгі берешек сомасының 50 (елу) %-ынан артық емес.
5. Басым инвестициялық жобалар бойынша кепілдік мөлшері жоба пайдалануға берілгенге дейін 85 (сексен бес) %-дан аспайды. Жобаны пайдалануға бергеннен кейін кепілдік мөлшері осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес мөлшерге дейін төмендейді.
Басым инвестициялық жобалардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес айқындалған.
Жоба бойынша ғимараттар мен құрылыс-жайларды пайдалануға беру актісін уәкілетті органда тіркеу және (немесе) уәкілетті органда техниканы тіркеу және /немесе құны жоба құнының кемінде 50 (елу) %-ын құрайтын жабдықтарды және (немесе) биологиялық активтерді қабылда-беру актісіне қол қою жобаны пайдалануға беру болып есептеледі.
6. Кепілдік беру үшін комиссия кепілдік соммасының 30 (отыз) %-нан аспайды, бұл ретте кепілдік соммасының 29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) % -дан аспайтын бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады.
7. Сақтандыру сыйлықақысы бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау мынадай шарттарға сәйкес келетін қарыз шарты бойынша жүзеге асырылады:
1) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі теңгемен жылдық 17 (он жеті) %-дан артық емес мөлшерде;
2) ең жоғары сомасы 1,5 миллиард теңгеден артық емес;
3) нысаналы мақсаты негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс, ауыл шаруашылығы жануарларын, техника мен технологиялық жабдықты сатып алуға айналым қаражатын толықтыру болып табылады.
8. Сақтандыру сомасы кредит бойынша негізгі берешек сомасының 50 (елу) %-нан артық болмауы тиіс.
9. Сақтандыру сыйлықақысы сақтандыру сомасының 30 (отыз) %-ынан артық болмауы тиіс, бұл ретте сақтандыру сыйлықақысының 50 (елу) %-дан аспайтын бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады.
10. Кредитордың сақтандыру шарты бойынша талап ету құқығы қарызды өтеудің екінші кезегінде басталады. Егер қарыздың өтелмеген/мерзімі өткен бөлігінің мөлшері берілген қарыз сомасының 50 (елу) %-ынан артық болмаса, сақтандыру шарты сақтандыру төлемін жүзеге асыруды көздемейді.

11. В случае, если размер непогашенной/просроченной части займа превышает 50 (пятидесяти) % от суммы выданного займа, страховая организация осуществляет страховую выплату в размере, не превышающем разницу между 50 (пятьюдесятью) % от выданного займа и размером непогашенной/просроченной части.
12. В случае расторжения договора субсидирования до окончания срока договора страхования, повторное заключение договора субсидирования не допускается.
13. Субсидированию не подлежат договора страхования, заключенные ранее, чем за 30 (тридцати) рабочих дней до подачи предложения.
14. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса (далее – План финансирования) размещает его на веб-портале.
Глава 2. Условия получения субсидий
15. Субсидии по гарантированию выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи гарантом, после заключения договора гарантии, заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с информационной системой субсидирования;
2) регистрации заявки на получение субсидии по гарантированию в информационной системе субсидирования;
3) наличия в информационной системе субсидирования лицевого счета у гаранта, данные которых подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
16. Субсидии по страхованию выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи страховой организацией заявки на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с информационной системой субсидирования.
2) регистрации заявки на субсидирование по страхованию в информационной системе субсидирования;
3) наличие в информационной системе субсидирования лицевого счета заемщика и страховой организации, данные которых подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) наличие на веб-портале по поданной заявке на субсидирование по страхованию действительного (не расторгнутого и не прекращенного) договора субсидирования в рамках страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, заключенного по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

11. Егер қарыздың өтелмеген/мерзімі өткен бөлігінің мөлшері берілген қарыз сомасының 50 (елу) %-нан артық болса, сақтандыру ұйымы берілген қарыздың 50 (елу) %-ы мен өтелмеген/мерзімі өткен бөлік мөлшері арасындағы айырмашылықтан аспайтын мөлшерде сақтандыру төлемін жүзеге асырады.
12. Субсидиялау шарты сақтандыру шартының мерзімі аяқталғанға дейін бұзылған жағдайда субсидиялау шартын қайта жасасуға жол берілмейді.
13. Ұсыныс берілгенге дейін 30 (отыз) жұмыс күнінен ерте жасалған сақтандыру шарттары субсидиялауға жатпайды.
14. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау жөніндегі жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны веб-порталда орналастырады.
2-тарау. Субсидия алу шарттары
15. Кепілдендіру бойынша субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) кепілгер кепілдік шарты жасалғаннан кейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталының субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді тіркеуі;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған кепілгерде жеке шотының болуы.
16. Сақтандыру бойынша субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) сақтандыру ұйымы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталының субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;
2) сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуі;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған қарыз алушыда және сақтандыру ұйымында жеке шоттарының болуы;
4) веб-порталда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберіндегі қолданыстағы (бұзылмаған және тоқтатылмаған) субсидиялау шартын сақтандыру бойынша субсидиялауға берілген өтінімнің болуы.

17. Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложены в стандарте государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги).
Информационное взаимодействие веб-портала и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
18. В случае сбоя информационной системы субсидирования, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет поставщика услуг о возникшей ситуации, который приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя поставщик услуг в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель).
МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Глава 3. Порядок выплаты субсидий
Параграф 1. Порядок выплаты субсидий по гарантированию
19. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – личный кабинет):
1) гарант получает ЭЦП, для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) гарант ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) ежегодно до 20 января направляет поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
Доступ к информационной системе субсидирования предоставляется Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан постоянно в онлайн-режиме на безвозмездной основе.
20. Для регистрации в личном кабинете гарантом указываются следующие сведения:
1) бизнес-идентификационный номер, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер первого руководителя;
2) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);

17. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
Веб-портал мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
18. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтыған субсидиялаудың ақпараттық жүйесі істен шыққан жағдайда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған ахуал туралы оны жоюға кірісетін субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін көрсетілетін қызметті жеткізушіні дереу хабардар етеді.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші туындаған істен шығуды жою жөніндегі жұмысты жүргізгеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оған ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) қол қояды.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы дерекетерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингтің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
1-параграф. Кепілдендіру бойынша субсидиялар төлеу тәртібі
19. Веб-портал (бұдан әрі – жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) кепілгер субсидиялардың ақпараттық жүйесінде өздігінен тіркеу үшін ЭЦҚ алады;
2) кепілгер жыл сайын көрсетілетін қызметті жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар өзектендірілген жұмыскерлердің тізімін жолдайды.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын 20 қаңтарға дейін көрсетілетін қызметті жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар өзектендірілген жұмыскерлердің тізімін жолдайды.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қол жеткізу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне өтеусіз негізде тұрақты онлайн режимінде ұсынылады.
20. Жеке кабинетте тіркелу үшін кепілгер мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) бизнес сәйкестендіру нөмірі, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы);

3) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных, гарант в течение 1 (одного) рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.
21. Формирование и регистрация предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) при поступлении заявки в банк на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) банк информирует гаранта, которым формируется предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию;
2) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию.
После заключения договора гарантии, гарант отзывает предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию и подает заявку на получение субсидии по гарантированию.
22. Формирование и регистрация заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка на получение субсидии по гарантированию с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования;
2) заявка на получение субсидии по гарантированию регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на получение субсидии по гарантированию.
23. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки на получение субсидии по гарантированию подтверждает ее принятие путем подписания ЭЦП соответствующего уведомления. Уведомление о подтверждении заявки на субсидирование направляется в форме электронного документа в личный кабинет гаранта в информационной системе субсидирования.
В случае, если до формирования МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке на получение субсидии по гарантированию, гарант отзывает заявку на получение субсидии по гарантированию с указанием причины отзыва.

3) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, кепілгер 1 (бір) жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шот деректерін өзгертеді.
21. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) банкке кредит алуға өтінім келіп түскен кезде (кепілгерге кепілдік беруге өтініммен одан әрі жүгіну ниетімен) банк кепілдендіру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім қалыптастырылатын кепілгерге хабарлайды;
2) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, кепілгердің қол қоюы арқылы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімнің қарауына келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Кепілдік шартын жасасқаннан кейін кепілгер кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қайтарып алады және кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінім береді.
22. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) субсидиялаудың ақпараттық жүйесін тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім қалыптастырылады;
2) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, кепілгердің қол қоюы арқылы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімнің қарауына келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
23. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы кепілдендіру бойынша субсидиялауға өтінім тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаға ЭЦҚ қою арқылы оның қабылдағанын растайды. Субсидиялауға өтінімді растау электрондық құжат түрінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде кепілгердің жеке кабинетіне жіберіледі.
Егер ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) төлем шоттарын қалыптастырғанға дейін кепілдендіру бойынша субсидия алуға тіркелген өтінімде деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, кепілгер қайтарып алу себептерін көрсете отырып, кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді қайтарып алады.

24. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по гарантированию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования счета к оплате на выплату субсидии по гарантированию, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент".
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги.
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный гарантом при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в личный кабинет гаранта в информационной системе субсидирования.
25. По заявкам на получение субсидии по гарантированию, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата осуществляется в следующем месяце по очередности согласно дате поступления заявок.
В случае образования недостатка бюджетных средств, выделенных на гарантирование проектов, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) уведомляет гаранта о приостановлении гарантирования проектов в текущем финансовом году.
26. Субсидирование прекращается в следующих случаях:
1) ареста счетов гаранта по решению суда, вступившему в законную силу;
2) письменного заявления гаранта об отказе в получении субсидии по гарантированию;
3) расторжения договора гарантии.
Параграф 2. Порядок выплаты субсидий по страхованию
27. Субсидирование по страхованию включает в себя следующие процессы:
1) прием предложения;
2) заключение договора субсидирования;
3) формирование графика субсидирования заемщика;
4) подача заявки на субсидирование по страхованию;
5) выплата субсидии;
6) изменение договора субсидирования;
7) прекращение договора субсидирования.
28. Для открытия лицевого счета в информационной системе субсидирования заемщику и страховой организации необходимо иметь ЭЦП.
Для регистрации при открытии лицевых счетов заемщиком и страховой организацией указываются следующие сведения:

24. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы кепілдендіру бойынша субсидиялауға өтінім берген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін кепілдендіру бойынша субсидияны төлеуге арналған төлем шотын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу кезінде кепілгер көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке кабинетіне жіберіледі.
25. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша төлем өтінімдер келіп түскен күнге сәйкес кезектілік бойынша келесі айда жүзеге асырылады.
Жобаларға кепілдік беруге бөлінген бюджет қаражатының жетіспеушілігі туындаған жағдайда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) кепілгерді ағымдағы қаржы жылында жобаларға кепілдік беруді тоқтата тұру туралы хабардар етеді.
26. Субсидиялау мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) заңды күшіне енген сот шешімі бойынша кепілгердің шоттарына тыйым салынуы;
2) кепілгердің субсидия алудан бас тарту туралы жазбаша өтініші;
3) кепілдік шартының бұзылуы.
2-параграф. Сақтандыру бойынша субсидияларды төлеу тәртібі
27. Сақтандыру бойынша субсидиялау мынадай процестерді қамтиды:
1) ұсыныс қабылдау;
2) субсидиялау шартын жасасу;
3) қарыз алушыны субсидиялау кестесін қалыптастыру;
4) сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінім беру;
5) субсидияларды төлеу;
6) субсидиялау шартын өзгерту;
7) субсидиялау шартын тоқтату.
28. Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шот ашу үшін қарыз алушыда және сақтандыру ұйымында ЭЦҚ болуы тиіс.
Қарыз алушы және сақтандыру ұйымы жеке шоттар ашқан кезде тіркелу үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:

1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в форме совместного предпринимательства: бизнес идентификационный номер, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных, заемщик и страховая организация в течение 1 (одного) рабочего дня изменяют данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.
29. Прием предложений по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам осуществляется с 1 февраля соответствующего года посредством веб-портала.
30. Предложение подается заемщиком и подтверждается ЭЦП страховой организации.
31. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с даты получения предложения осуществляет на веб-портале следующие действия:
1) регистрацию предложения в информационной системе субсидирования;
2) проверку соответствия предложения условиям субсидирования, установленным настоящими Правилами, в том числе проверку соответствия условий договора страхования требованиям к договорам страхования, установленным согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) принятие и оформление решения по предложению.
32. Решение МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) по предложению включает:
1) наименование и местонахождение страховой организации;
2) наименование и местонахождение заемщика, по заявке которого принято решение о заключении/отказе от заключения договора субсидирования, и в случае отказа, перечень причин такого отказа;
3) сумма кредита (займа);
4) ставка вознаграждения;
5) срок кредитования;
6) целевое назначение кредита;
7) страховая сумма;
8) срок страхования;
9) срок субсидирования;
10) сумма субсидии к выплате в текущем году.
33. Решение по предложению подписывается ЭЦП первого руководителя МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя), либо лица, его замещающего.
Решение по предложению направляется в личный кабинет заемщика и страховой организации в информационной системе субсидирования.
34. Договор субсидирования заключается в электронной форме на веб-портале на основании решения по предложению между заемщиком, страховой организацией и МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) в течение 3 (трех) рабочих дней с даты получения заемщиком, страховой организацией уведомления МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) о положительном решении по предложению.

1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірі, толық атауы; бірінші басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, қарыз алушы және сақтандыру ұйымы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шот деректерін өзгертеді.
29. Осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныстар қабылдау веб-портал арқылы тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап жүзеге асырылады.
30. Ұсынысты қарыз алушы береді және ол сақтандыру ұйымының ЭЦҚ-сымен расталады.
31. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы, ұсынысты алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда мынадай іс-қимылдарды:
1) ұсынысты субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді;
2) ұсыныстың осы Қағидаларда белгіленген субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеруді, оның ішінде сақтандыру шарты талаптарының осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес белгіленген сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді;
3) ұсыныс бойынша шешімді қабылдау мен ресімдеуді жүзеге асырады.
32. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) ұсыныс бойынша шешімі:
1) сақтандыру ұйымының атауын және орналасқан жерін;
2) өтінімі бойынша субсидиялау шартын жасасу/жасасудан бас тарту туралы шешім қабылданған қарыз алушының атауы мен орналасқан жерін және, бас тартылған жағдайда, осындай бас тарту себептерінің тізбесін;
3) кредит (қарыз) сомасын;
4) сыйақы мөлшерлемесін;
5) кредит беру мерзімін;
6) кредиттің нысаналы мақсатын;
7) сақтандыру сомасын;
8) сақтандыру мерзімін;
9) субсидиялау мерзімін;
10) ағымдағы жылы төленетін субсидиялау сомасын қамтиды.
33. Ұсыныс бойынша шешімге ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) бірінші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ-сы қойылады.
Ұсыныс бойынша шешім қарыз алушының және сақтандыру ұйымының субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке шотына жіберіледі.
34. Субсидиялау шарты веб-порталда ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімі негізінде қарыз алушы, сақтандыру ұйымы және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) арасында 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарыз алушы, сақтандыру ұйымы ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) ұсыныс бойынша оң шешім туралы хабарламасын алған күннен бастап электрондық нысанда жасалады.

35. В случае не подписания договора субсидирования заемщиком, страховой организацией или МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем), в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия решения по предложению, ранее принятое решение МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) по предложению отменяется. Формирование повторного предложения осуществляется в соответствии с требованиями настоящих Правил.
36. Договор субсидирования предусматривает его расторжение в следующих случаях:
1) письменное заявление заемщика или страховой организации об отказе в получении субсидий;
2) полное погашение заемщиком обязательств перед кредитором по договору займа;
3) неисполнение заемщиком обязательств перед страховой организацией по оплате несубсидируемой части страховой премии;
4) расторжение или прекращение договора страхования.
37. Страховая организация в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней после подписания договора субсидирования формирует на веб-портале график субсидирования заемщика по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, подписываемый ЭЦП страховой организацией и МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем).
38. Заявка на субсидирование по страхованию подается страховой организацией начиная с 1 февраля соответствующего года.
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения заявки на субсидирование по страхованию подтверждает ее принятие путем подписания ЭЦП соответствующего уведомления. Уведомление о подтверждении заявки на субсидирование направляется в форме электронного документа в личный кабинет страховой организации в информационной системе субсидирования.
В случае, если до формирования МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке на субсидирование по страхованию, страховая организация отзывает заявку на субсидирование по страхованию с указанием причины отзыва.
39. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по страхованию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент" для перечисления субсидии по страховой премии на банковский счет страховой организации.

35. Қарыз алушы, сақтандыру ұйымы немесе ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныс бойынша шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде субсидиялау шартына қол қоймаған жағдайда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) бұрын қабылдаған шешімі жойылады. Қайталама ұсынысты қалыптастыру осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
36. Субсидиялау шарты мынадай жағдайларда оны бұзуды көздейді:
1) қарыз алушының немесе сақтандыру ұйымының субсидиялар алудан бас тартуы туралы жазбаша өтініші;
2) қарыз алушының қарыз шарты бойынша кредитор алдындағы міндеттемелерін толық өтеуі;
3) қарыз алушының сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбайтын бөлігін өтеу бойынша сақтандыру ұйымы алдындағы міндеттемелерін орындамауы;
4) сақтандыру шартын бұзу немесе тоқтату.
37. Сақтандыру ұйымы субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде веб-порталда сақтандыру ұйымы және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) ЭЦҚ қоятын, осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыз алушыны субсидиялау кестесін қалыптастырады.
38. Сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді сақтандыру ұйымы тиісті жылдың 1 ақпаннан бастап береді.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінімді алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаға ЭЦҚ-мен қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Субсидиялауға арналған өтінімді растау туралы хабарлама электрондық құжат нысанында сақтандыру ұйымының субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке кабинетіне жіберіледі.
Егер, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) төлем шоттарын қалыптастырғанға дейін тіркелген сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімде деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, сақтандыру ұйымы қайтару себебін көрсете отырып, сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді қайтарып алады.
39. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім берілген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және тексеру қорытындылары бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес сақтандыру сыйлықақысы бойынша субсидияны сақтандыру ұйымының банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырады.

Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги.
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный страховой организацией при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в личный кабинет гаранта в информационной системе субсидирования.
40. По заявкам на получение субсидии по страхованию, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки.
41. Страховая организация при наступлении события, являющегося основанием для изменения/расторжения договора субсидирования, в информационной системе субсидирования уведомляет МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) о таком событии в течение 3 (трех) рабочих дней.
42. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления от страховой организации принимает и оформляет решение на изменение/расторжение договора субсидирования и уведомляет об этом заемщика и страховую организацию в информационной системе субсидирования с приложением копии принятого решения.
43. Страховая организация в течение 5 (пяти) рабочих дней после изменения договора субсидирования формирует на веб-портале изменения в график субсидирования заемщика, подписываемый ЭЦП страховой организацией и МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем).
44. Договор субсидирования считается измененным/расторгнутым со дня получения заемщиком и страховой организацией уведомления о соответствующем решении МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя).
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
45. Жалоба на решение, действие (бездействие) МИО в области сельского хозяйства (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения столицы (далее – местный исполнительный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны немесе мемлекеттіккөрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды.
Субсидияны беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу кезінде сақтандыру ұйымы көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке кабинетіне жіберіледі.
40. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын сақтандыру бойынша субсидия алуға субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу өтінімдер келіп түскен күнге сәйкес кезектілік бойынша келесі айда жүзеге асырылады.
41. Сақтандыру ұйымы субсидиялау шартын өзгерту/бұзу үшін негіз болып табылатын оқиға туындаған кезде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ны (көрсетілетін қызметті берушіні) осындай оқиға туралы 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
42. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші ) сақтандыру ұйымынан хабарлама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидиялау шартын өзгертуге/бұзуға шешім қабылдайды және ресімдейді және қабылданған шешімнің көшірмесін қоса бере отырып, бұл туралы қарыз алушыны және сақтандыру ұйымын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде хабардар етеді.
43. Сақтандыру ұйымы субсидиялау шарты өзгергеннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде веб-порталда сақтандыру ұйымы және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) ЭЦҚ-мен қол қойылатын қарыз алушыны субсидиялау кестесіне өзгерістер қалыптастырады
44. Субсидиялау шарты қарыз алушы мен сақтандыру ұйымы ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның тиісті шешімі туралы хабарламаны алған күннен бастап өзгертілген/бұзылған болып есептеледі.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
45. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ауыл шаруашылығы саласындағы ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекеттіне (әрекетсіздігіне) шағым облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

Жалоба заемщика, гаранта, страховой организации в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
46. Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

Қарыз алушының, кепілгердің, сақтандыру ұйымының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
жергілікті атқарушы орган – оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
46. Жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заемщику, гаранту, страховой организации, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттік берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген қарыз алушыға, кепілгерге, сақтандыру ұйымына ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

В случаях несогласия заемщика, гаранта, страховой организации с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Виды деятельности
№ п/п
Наименование группы товаров
Наименование общего классификатора видов экономической деятельности
Общий классификатор видов экономической деятельности
1
2
3
4

Қарыз алушы, кепілгер, сақтандыру ұйымы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Қызмет түрлері
р/с №
Тауарлар тобының атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
1
2
3
4

В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере _____________ (29,9 (двадцать девять целых, девять десятых) процентов (далее – %) от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату договора гарантии, по которому перечисляется стоимость гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование_______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) _________________________________________________________
ФИО руководителя __________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________________

29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшерінде субсидияны
мынадай дерекетемелерге аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының АӘТ/атауын және кепілдік құны
аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
АӘТ/атауы________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) _____________________________________________________________________
басшының АӘТ ____________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН _________________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ________________________________________________
Реквизиты банка: ___________________________________________________________
Наименование банка: ________________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ____________________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) _______________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН ______________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ____________________________________________
Банк деректемелері: ________________________________________________________
Банктің атауы: _____________________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) _____________________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ______________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между банком и заемщиком (далее – КД):
№ № пп/п
КД (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 4 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Управление
________________________
области, города республиканского
значения и столицы
Заявка на субсидирование по страхованию
"____" __________20__года
Настоящим, страховая организация_________________________ в рамках соответствующей бюджетной подпрограммы "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" согласно договору субсидирования от "__" __________ 20___ года №__________ просит выплатить субсидии на счет №_____________(указать номер счета) в сумме _________________ тенге, за период с "__" ________20__ года до "__" ________20__ года.
Настоящим подтверждается, что:
1) договор страхования соответствует требованиям к договорам страхования, установленным Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183);
2) деятельность заемщика не находится в стадии изменения организационно-правовой формы, ликвидации или банкротства, а также деятельность не приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев реструктуризации финансовой задолженности и ускоренной реабилитационной процедуры;

3. Банк және қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
р/с№
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты туралы мәліметтер (бұдан әрі – КШ):
р/с№
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер берілгені үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректері
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
________________________
облыстың, республикалық
маңызы
бар қаланың және астананың
басқармасы
Сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім
20__жылғы "____" __________
Осымен, _________________________ сақтандыру ұйымы "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттеріне берілетін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер" тиісті бюджеттік бағдарлама шеңберінде 20__ жылғы "____" __________ №__________ субсидиялау шартына сәйкес №____________ шотына (шоттың нөмірі көрсетілсін) 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "__" _______ дейінгі кезеңге _______________________ теңге сомасына субсидия төлеуді сұрайды.
Осымен:
1) сақтандыру шарты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1 / 71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкес келсе;
2) қарыз алушының қызметі қаржылық берешекті және жеделдетілген оңалту рәсімін қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда, ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату немесе банкроттық сатысында емес, сондай-ақ қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тоқтатылмаса;

3) отсутствие у заемщика фактов нецелевого использования средств по кредитному договору;
4) отсутствие у заемщика просроченных обязательств по погашению основного долга и/или вознаграждения по кредитному договору;
5) заемщиком проведена оплата несубсидируемой части страховой премии в полном объеме.
Подписано и отправлено страховой организацией в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 5 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Договор субсидирования в рамках страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
город ___________
"___"_________20__ года
Управление ___________________________________ области (города), именуемое в дальнейшем "МИО по вопросам сельского хозяйства", в лице ______________, действующего на основании доверенности №_______от___________20__ года, с одной стороны, и ___________________,именуемое в дальнейшем "Страховая организация", в лице ______________________,действующего на основании _____________, с другой стороны, и ___________, именуемый (-ая, -ое) в дальнейшем "Заемщик", в лице ___________, действующего на основании ____________, с третьей стороны, далее совместно именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона", заключили настоящий договор субсидирования части страховой премии (далее – договор) о нижеследующем.
Глава 1. Термины и определения
1. В настоящем договоре используются понятия, соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденные приказом Министра сельского хозяйства Республика Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) (далее – Правила субсидирования).
Глава 2. Предмет договора
2. Настоящий договор предусматривает порядок и условия перечисления денежных средств страховой организации, условия мониторинга МИО по вопросам сельского хозяйства использования средств субсидирования страховой организацией, ответственность Сторон и иные условия.
Глава 3. Условия договора
3. По настоящему договору МИО по вопросам сельского хозяйства обязуется на условиях, определяемых договором, осуществить субсидирование в пределах сумм денег, выделенных по соответствующей бюджетной подпрограмме "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" согласно графику субсидирования заемщика (далее – график субсидирования) по форме согласно приложению 12 к Правилам субсидирования.

3) қарыз алушыда кредиттік шарт бойынша қаражатты мақсатсыз пайдалану фактілері болмаса;
4) қарыз алушыда кредиттік шарт бойынша негізгі борышты және/немесе сыйақыны өтеу бойынша мерзімі өткен міндеттемелер болмаса;
5) қарыз алушы сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбайтын бөлігін толық көлемде төлегені расталады.
Сақтандыру ұйымы 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректері
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберінде субсидиялау шарты
___________ қаласы                                          20__ жылғы "___"_________
Бұдан әрі ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО деп аталатын ________________ облысының (қаланың) басқармасының атынан 20___ жылғы "____" __________ №__________ сенімхаттың негізінде әрекет ететін ________________ бір тараптан, бұдан әрі "Сақтандыру ұйымы" деп аталатын ________________ атынан ________________ негізінде әрекет ететін ________________ екінші тараптан, бұдан әрі "Қарыз алушы" деп аталатын ________________ атынан ________________ негізінде әрекет ететін ________________ үшінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталатындар, төмендегілер туралы осы Сақтандыру сыйақысының бір бөлігін субсидиялау шартын (бұдан әрі – шарт) жасасты.
1-тарау. Терминдер мен айқындамалар
1. Осы шартта Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1 / 71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары) сәйкес ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Шарттың нысанасы
2. Осы шарт сақтандыру ұйымына қаражат аудару тәртібі мен талаптарын, сақтандыру ұйымының субсидиялау қаражатын пайдалануын ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО мониторингтеу талаптарын, Тараптардың жауапкершілігін және өзгеде талаптарды көздейді.
3-тарау. Шарттың талаптары
3. Осы шарт бойынша ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО шартта айқындалатын талаптарда Субсидиялау қағидаларына 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыз алушыны субсидиялау кестесіне (бұдан әрі – субсидиялау кестесі) сәйкес "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттеріне берілетін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер" тиісті бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша бөлінген ақша сомасы шегінде субсидиялауды жүзеге асыруға міндеттенеді.

4. Страховая организация направляет МИО по вопросам сельского хозяйства заявку на субсидирование по форме согласно приложению 9 к Правилам субсидирования, при этом сумма субсидий определяется согласно графику субсидирования.
5. МИО по вопросам сельского хозяйства в течение 2 (двух) рабочих дней после получения заявки на субсидирование, осуществляет проверку ее соответствия графику субсидирования, и направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства.
Глава 4. Права и обязанности сторон
6. МИО по вопросам сельского хозяйства вправе:
1) осуществлять контроль за соблюдением сроков исполнения обязательств, установленных настоящим договором, предусмотренных для Сторон, и требовать их своевременного исполнения;
2) запрашивать от страховой организации документы и информацию о ходе исполнения заемщиком обязательств перед кредитором, по осуществлению выплат согласно графику погашений;
3) запрашивать и получать необходимую информацию у страховой организации для реализации своих прав и возложенных на него обязанностей, в том числе сведения, содержащие коммерческую и банковскую тайны, документы и информацию о заемщике, участвующем в процедуре субсидирования.
7. МИО по вопросам сельского хозяйства обязуется в сроки, предусмотренные договором, перечислять суммы субсидий на специальный счет страховой организации.
8. Заемщик и страховая организация вправе требовать от МИО по вопросам сельского хозяйства своевременного перечисления субсидируемой части страховой премии, предусмотренной в рамках настоящего договора, за исключением случая прекращения субсидирования заемщика.
9. Страховая организация обязана представлять МИО по вопросам сельского хозяйства заявку на субсидирование по форме согласно приложению 8 к Правилам субсидирования.
Глава 5. Ответственность сторон
10. Стороны по настоящему договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего договора, в соответствии с настоящим договором и законами Республики Казахстан.
Глава 6. Обстоятельства непреодолимой силы
11. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
12. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему договору, своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента их наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.

4. Сақтандыру ұйымы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ға жолдайды, бұл ретте субсидиялар сомасы субсидиялау кестесіне сәйкес айқындалады.
5. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО субсидиялауға арналған өтінімді алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның субсидиялау кестесіне сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды.
4-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
6. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО:
1) осы шартта белгіленген, Тараптар үшін көзделген міндеттемелерді орындау мерзімдерінің сақталуын бақылауды жүзеге асыруға және олардың уақтылы орындалуын талап етуге;
2) сақтандыру ұйымынан қарыз алушының өтеу кестесіне сәйкес төлемдерді жүзеге асыру бойынша кредитордың алдындағы міндеттемелерін орындау барысы туралы құжаттар мен ақпаратты сұратуға;
3) өзінің құқықтарын және өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін сақтандыру ұйымынан қажетті ақпаратты, оның ішінде коммерциялық және банк құпиясы қамтылған мәліметтерді, субсидиялау рәсіміне қатысатын қарыз алушы туралы құжаттар мен ақпаратты сұратуға және оларды алуға құқылы.
7. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО шартта көзделген мерзімдерде субсидиялардың сомаларын сақтандыру ұйымының арнайы шотына аударуға міндеттенеді.
8. Қарыз алушы мен сақтандыру ұйымы қарыз алушыны субсидиялауды тоқтату жағдайын қоспағанда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-дан осы шарт шеңберінде көзделген сақтандыру сыйақысының субсидияланатын бөлігін уақтылы аударуды талап етуге құқылы.
9. Сақтандыру ұйымы , ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ға Субсидиялау қағидаларына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді ұсынуға міндетті.
5-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
10. Осы шарт бойынша Тараптар осы шартқа және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілікте болады.
6-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
11. Тараптар, егер орындай алму еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
12. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.

13. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
14. Наступление обстоятельств непреодолимой силы влечет увеличение срока исполнения настоящего договора на период их действия.
15. Если такие обстоятельства будут продолжаться более 3 (трех) месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему договору.
Глава 7. Заключительные положения
16. Корреспонденция считается должным образом представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция считается должным образом оформленная, когда она представлена на бланке, подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
17. Любое изменение, прекращение условий настоящего договора, в том числе срока действия настоящего договора, оформляются в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения МИО по вопросам сельского хозяйства уведомления от страховой организации о наступлении события, являющегося основанием для изменения/расторжения договора субсидирования.
18. Все претензии, возникающие по настоящему договору, предъявляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим договором. При этом Стороны договорились об обязательном досудебном порядке решения споров, претензий. Применимым законодательством во всех случаях будет являться законодательство Республики Казахстан.
19. При подписании настоящего договора заемщик дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
20. Настоящий договор вступает в силу с даты подписания уполномоченными представителями всех Сторон и действует до конца срока договоров страхования в соответствии с графиком субсидирования.
21. Договор расторгается в следующих случаях:
1) письменное заявление заемщика или страховой организации об отказе в получении субсидий;
2) полное погашение заемщиком обязательств перед кредитором по договору займа;
3) неисполнение заемщиком обязательств перед страховой организацией по оплате несубсидируемой части страховой премии;
4) расторжение или прекращение договора страхования.
22. Вопросы, не урегулированные настоящим договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
23. Настоящий договор составлен в 6 (шести) экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по два экземпляра по одному на государственном и русском языках для каждой из Сторон.

13. Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тарап екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
14. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
15. Егер осындай мән-жайлар қатарынан 3 (үш) ай бойы жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
7-тарау. Қорытынды ережелер
16. Хат-хабар тиісті түрде ресімделген жағдайда (хат-хабар бланкінде ұсынылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні бар болса, ол тиісті түрде ресімделген болып саналады), қолма-қол табысталса, почта арқылы немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жолданған болып саналады.
17. Осы шарт талаптарын, оның ішінде осы шарттың қолданылу мерзімін кез келген өзгерту, тоқтату субсидиялау шартын өзгерту/бұзу үшін негіз болып табылатын оқиғаның басталғаны туралы кепілгерден/сақтандыру ұйымынан ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ресімделеді.
18. Осы шарт бойынша туындайтын барлық талаптар Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы шартқа сәйкес қойылады. Бұл ретте Тараптар дауларды, наразылықтарды міндетті түрде сотқа дейінгі тәртіппен шешу туралы уағдаласты. Барлық жағдайларда қолданылатын заңнама Қазақстан Республикасының заңнамасы болып табылады.
19. Осы шартқа қол қойған кезде қарыз алушы дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға сұрау салу бойынша беруге келісім береді.
20. Осы шарт барлық Тараптардың уәкілетті өкілдері қолдарын қойған күннен бастап күшіне енеді және субсидиялау кестесіне сәйкес сақтандыру шарттары мерзімінің соңына дейін қолданылады.
21. Шарт мынадай жағдайларда бұзылады:
1) қарыз алушының немесе сақтандыру ұйымының субсидиялар алудан бас тарту туралы жазбаша өтініші;
2) қарыз алушының қарыз шарты бойынша кредитор алдындағы міндеттемелерін толық өтеуі;
3) қарыз алушының сақтандыру сыйақысының субсидияланбайтын бөлігін төлеу бойынша сақтандыру ұйымы алдындағы міндеттемелерін орындамауы;
4) кепілдендіру/сақтандыру шартын бұзу немесе тоқтату.
22. Осы шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
23. Осы шарт заңды күші бірдей мемлекеттік және орыс тілдерінде 6 (алты) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде бір-бірден екі данадан жасалды.

24. Адреса, банковские реквизиты, подписи Сторон:
МИО по вопросам сельского хозяйства:
Страховая организация:
Заемщик
Подписано заемщиком:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) ______________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________________________
Подписано страховой организацией:
Данные из ЭЦП ______________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП ___________________________________
Подписано МИО по вопросам сельского хозяйства:
Данные из ЭЦП _______________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП ____________________________________
Приложение 6 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Стандарт государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
по заявкам на получение субсидии по гарантированию – 3 (три) рабочих дня;
по заявкам на субсидирование по страхованию – 21 (двадцать один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с Кодексом, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения субсидии по гарантированию подается заявка на получение субсидии по гарантированию в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица гаранта.
Для получения субсидии по страхованию подается заявка на субсидирование по страхованию в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица страховой организации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

24. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері, қолтаңбалары:
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО:
Сақтандыру ұйымы
Қарыз алушы
Қарыз алушы қол қойды:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер_____________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________
Сақтандыру ұйымы қол қойды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер _____________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _____________________________________
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО қол қойды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер _____________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталға жүгінген сәттен бастап:
кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша - 3 (үш) жұмыс күні;
сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінімдер бойынша – 21 (жиырма бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидияны аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Кепілдендіру бойынша субсидия алу үшін кепілгердің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында кепілдік беру бойынша субсидия алуға өтінім беріледі.
Сақтандыру бойынша субсидия алу үшін сақтандыру ұйымының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінім беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері

1) установление недостоверности документов, представленных гарантом/страховой организацией для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие гаранта/страховой организации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель при подписании договора субсидирования в рамках страхования субъектов агропромышленного комплекса, дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов https://​beta.​egov.​kz государственных органов.
Приложение 7 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование Гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Холдинг "КазАгро" по гарантированию (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183),
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
подана заявка на кредитование в _____________________________________________
(наименование банка второго уровня (далее – банк),
в случае одобрения которой планируется подача заявки на гарантирование.
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
_______________________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед ____________________________________________________________________
(наименование банка)
по кредитному договору.

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін кепілгер/сақтандыру ұйымы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) кепілгердің/сақтандыру ұйымының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберінде субсидиялау шартына қол қою кезінде дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға сұрау салу бойынша беруге келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың https://beta.egov.kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын-ала өтінім
Кімге___________________________________________________________________________
(облыстық жергілікті атқарушы орган)
кімнен__________________________________________________________________________
(Кепілгердің толық аты)
Осымен "ҚазАгро" Холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес ___________ (қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – АӘТ)/атауы) __________ қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – АӘТ)/атауы) және ____________ (екінші деңгейдегі банктің (бұдан әрі – банк) атауы) кредитке өтінім берді, сол өтінім мақұлданған жағдайда кепілдемеге өтінім беру жоспарлануда.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша _______ (қарыз алушының атауы) _______ (банктің атауы) алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде берілді.

В связи с вышеизложенным, просим вас предусмотреть (зарезервировать) в бюджете на текущий год сумму субсидии в размере _____________ (29,9 (двадцать девять целых, девять десятых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) ___________________________
ФИО руководителя_______________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________

Жоғарыда баяндалғанға байланысты, сізден _________тенге (кепілдеме соммасынан 29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшерінде субсидияны мынадай дерекетемелерге аударуды сұраймыз:
Өтінім беруші туралы мәліметтер
АӘТ/атауы______________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) ________________________________________________
басшының АӘТ _________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты банка: ________________________________________________
Наименование банка: ____________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН______________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе)____________________________________________
Банк деректемелері:_________________________________________________________
Банктің атауы:_____________________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды)_____________________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды)_______________________________________________
БСН______________________________________________________________________
Кбе_______________________________________________________________________

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между банком и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 8 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Уведомление о перечислении субсидии
Уважаемый (-ая) __________________________________________________________
(наименование гаранта/страховой организации)
По Вашей заявке № ________ от "__" _______ 20 ___ года оказана государственная услуга и уведомляем о перечислении на Ваш расчетный счет
№ __________ суммы субсидии в размере _________ тенге счетом к оплате от "__" ___________ 20 ___ года.
Приложение 9 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
Уважаемый (-ая) _________________________________________________________
(наименование гаранта/страховой организации)
По Вашей заявке № __________ от "__" _________ 20 ___ года в предоставлении государственной услуги отказано по причине:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
Приложение 10 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Предложение
Заемщик: _______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)
физического лица или полное наименование юридического лица)
Страховая организация: ___________________________________________________
(наименование страховой организации)
Кому:___________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа по вопросам сельского хозяйства)

3. Банк және қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
р/с№
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты туралы мәліметтер (бұдан әрі – КШ):
р/с№
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер берілгені үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректері
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Субсидияны аудару туралы хабарлама
Құрметті_______________________________________________________________________
(кепілгердің/сақтандыру ұйымының атауы)
Сіздің 20 ___ жылғы ______ № ________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілді және Сіздің № __________есептік шотыңызға 20 ___ жылғы "____"_________төлем шотымен _________ теңге мөлшерінде комиссия бөлігі сомасы аударылғаны туралы хабарлаймыз.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті______________________________________________________________________
(кепілгердің/сақтандыру ұйымының атауы)
Сіздің 20 ___ жылғы "__" _________ № __________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден:
_______________________________________________________________
_________________________________________себепті бас тартылды.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Ұсыныс
Қарыз алушы: ___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – АӘТ) немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Сақтандыру ұйымы: ______________________________________________________________
(сақтандыру ұйымының атауы)
Кімге:__________________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқару органның атауы)

1. Сведения о заемщике:
1.1 ФИО/наименование;
1.2 ФИО и индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) первого руководителя;
1.3 ИИН/бизнес идентификационный номер (далее – БИН);
1.4 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты)
2. Сведения о кредиторе:
2.1 Наименование;
2.2 ФИО первого руководителя;
2.3 БИН;
2.4 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты).
3. Информация о займе:
3.1 Сумма кредита (лизинга);
3.2 Валюта кредитования (тенге/доллары США/евро/российский рубль);
3.3 Срока кредитования;
3.4 Целевое назначение кредита (лизинга).
4. Сведения о страховой организации:
4.1 Наименование;
4.2 ФИО первого руководителя;
4.3 БИН;
4.4 Банковские реквизиты;
4.5 Контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты).
5. Информация о страховании:
5.1 Планируемый срок страхования;
5.2 Планируемый объем страховой суммы (тенге/долларов США/евро);
5.3 Планируемый размер страховой премии.
Настоящим заемщиком и страховой организацией подтверждается, что:
1) проект договора страхования соответствует требованиям к договорам страхования, установленных главой 3 Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
2) деятельность заемщика не находится в стадии изменения организационно-правовой формы, ликвидации или банкротства, а также деятельность не приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) в случае отказа в субсидировании части страховой премии заемщик обязуется выплатить страховой организации остаток непросубсидированной части страховой премии.
Подписано заемщиком:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) _____________
Дата и время подписания ЭЦП ____________________________________
Подписано страховой организацией:
Данные из ЭЦП _________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП ____________________________________
Уведомление о принятии/отклонении предложения:
Причина отклонения: ____________________________________________
Принято местным исполнительным органом по вопросам сельского хозяйства (услугодателем):
Данные из ЭЦП _________________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП ____________________________________
Приложение 11 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Требования к договорам страхования
Договор страхования должен соответствовать следующим требованиям:

1. Қарыз алушы туралы мәліметтер:
1.1 АӘТ/тауы;
1.2 Бірінші басшының АӘТ және жеке сәйкестендіру нөмірі ((бұдан әрі – ЖСН);
1.3 ЖСН/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
1.4 Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы).
2. Кредитор туралы мәліметтер:
2.1 Атауы;
2.2 Бірінші басшының АӘТ;
2.3 БСН;
2.4 Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы).
3. Қарыз туралы ақпарат:
3.1 Кредит (лизинг) сомасы;
3.2 Кредит беру валютасы (теңге/АҚШ доллары/еуро/ресей рублі);
3.3 Кредит беру мерзімі;
3.4 Кредиттің (лизингтің) нысаналы мақсаты.
4. Сақтандыру ұйымы туралы мәліметтер:
4.1 Атауы;
4.2 Бірінші басшының АӘТ;
4.3 БСН;
4.4 Банктік деректемелер;
4.5 Байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы).
5. Сақтандыру туралы ақпарат:
5.1 Жоспарланған сақтандыру мерзімі;
5.2 Жоспарланған сақтандыру сомасы (теңге/АҚШ доллары/еуро);
5.3 Сақтандыру сыйлықақысының жоспарланған мөлшері.
Осымен қарыз алушы мен сақтандыру ұйымы:
1) сақтандыру шартының жобасы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында белгіленген сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкес келетінін;
2) қаржылық берешекті және жеделдетілген оңалту рәсімін қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда, Қарыз алушының қызметі ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату немесе банкроттық сатысында емес, сондай-ақ қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тоқтатылмағанын;
3) сақтандыру сыйлықақысының бір бөлігін субсидиялаудан бас тартылған жағдайда қарыз алушы сақтандыру ұйымына сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбаған бөлігінің қалдығын төлеуге міндеттенін растайды.
Қарыз алушы қол қойды:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер
(бұдан әрі – ЭЦҚ) ________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________________
Сақтандыру ұйымы қол қойды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер ________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _________________________________________
Ұсынысты қабылдау/қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама:
Бас тарту себебі __________________________________________________
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер ________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты _______________________________________
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
11-қосымша
Сақтандыру шарттарына қойылатын талаптар
Сақтандыру шарты мынадай талаптарға сәйкес болуы тиіс:

1) страхование осуществляется по договорам займа, средства по которым были использованы в сфере агропромышленного комплекса;
2) договор страхования с правом пролонгации;
3) страховая сумма не более 50 (пятидесяти) % от суммы основного долга по кредиту;
4) страховая премия не более 30 (тридцати) % от страховой суммы.
Приложение 12 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
График субсидирования заемщика
Наименование субъекта агропромышленного комплекса_______________
Номер, дата заключения договора субсидирования____________________
Наименование кредитора__________________________________________
Номер, дата заключения договора займа_____________________________
Целевое назначение договора займа_________________________________
Сумма договора займа, тысяч тенге_________________________________
Срок договора займа, лет__________________________________________
Общая ставка вознаграждения, проценты____________________________
Общий размер комиссии по страховой премии (за весь период кредита), тенге_____________________________________________________, в том числе:
1) размер комиссии по страховой премии, предусматриваемый к оплате субъектом агропромышленного комплекса (за весь период кредита), тенге________________________________________________________________
2) размер комиссии по страховой премии предусматриваемый к оплате государством (за весь период кредита), тенге______________________________
Год
Размер комиссии, тенге
Субсидируемая часть комиссии, тенге
Уплачиваемая заемщиком, тенге
1
2
3
4
Итого
Дополнительная информация о займе (при наличии):
________________________________________
Подписано страховой организацией:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
____________________________________
Дата и время подписания ЭЦП
___________________________________________________________
Подписано местным исполнительным органом по вопросам сельского хозяйства (услугодателем):
Данные из ЭЦП
________________________________________________________________________
Дата и время подписания
ЭЦП____________________________________________________________

1) сақтандыру қаражаты агроөнеркәсіптік кешен саласында пайдаланылған қарыз шарттары бойынша жүзеге асырылады;
2) мерзімін ұзарту құқығымен сақтандыру шарты;
3) сақтандыру сомасы кредит бойынша негізгі борыш сомасының 50 (елу) %-ынан аспайды;
4) сақтандыру сыйлықақысы сақтандыру сомасының 30 (отыз) %-ынан аспайды.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Қарыз алушыны субсидиялау кестесі
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің атауы ___________________________
Субсидиялау шартының нөмірі, жасалған күні _________________________
Кредитордың атауы ________________________________________________
Қарыз шартының нөмірі, жасалған күні ______________________________
Қарыз шартының нысаналы мақсаты ________________________________
Қарыз шартының сомасы, мың теңге ________________________________
Қарыз шартының мерзімі, жыл _____________________________________
Жалпы сыйақы мөлшерлемесі, % ___________________________________
Сақтандыру сыйлықақысы бойынша комиссияның жалпы мөлшері (кредиттің барлық кезеңі үшін), теңге ________________________, оның ішінде:
1) агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің төлеуі көзделетін сақтандыру сыйлыақысының мөлшері (кредиттің бүкіл кезеңі үшін), теңге ______
2) мемлекеттің төлеуі көзделетін сақтандыру сыйлыақысының мөлшері (кредиттің бүкіл кезеңі үшін), теңге ______
Жыл
Комиссия мөлшері, теңге
Комиссияның субсидияланатын бөлігі, теңге
Қарыз алушы төлейтін, теңге
1
2
3
4
Жиыны
Қарыз туралы қосымша ақпарат (бар болса): ____________________________________
Сақтандыру ұйымы қол қойды:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер (бұдан әрі –ЭЦҚ)_____________
___________________________________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты ____________________________________________________
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органы (көрсетілетін қызметті беруші) қол қойды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер ___________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты ____________________________________________________