Об утверждении Правил представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № 107. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2020 года № 21278.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года.
В соответствии с подпунктом 63) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктами 1) и 3-4) пункта 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2022 № 122 (вводится в действие c 01.01.2023).
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан.
2. Департаменту бухгалтерского учета в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"__" ________ 2020 года
СОГЛАСОВАНО
Комитет по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
"__" ________ 2020 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 сентября 2020 года № 107
Правила представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 107 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 қыркүйекте № 21278 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 16.12.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
""Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 63) тармақшасына, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 6-тармағының 1) және 3-4) тармақшаларына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 122 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Бухгалтерлік есеп департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы 2020 жылғы 16 желтоқсаннан бастап күшіне енеді және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
2020 жылғы "__" ________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
2020 жылғы "__" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 21 қыркүйегі
№ 107 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 63) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 3-4) пункта 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике и определяют порядок представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан (далее – филиалы), включая формы, перечень, периодичность и сроки ее представления.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2022 № 122 (вводится в действие c 01.01.2023).
2. В отчетности по данным бухгалтерского учета сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Отчетность по данным бухгалтерского учета представляется в электронном формате.
4. Отчетность по данным бухгалтерского учета на бумажном носителе подписывается руководителем филиала или лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером, исполнителем и хранится у филиала. По требованию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций филиал не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по данным бухгалтерского учета на бумажном носителе, которая не содержит исправлений и подчисток.
5. Отчетность по данным бухгалтерского учета, представленная в электронном формате, соответствует отчетности по данным бухгалтерского учета на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается руководителем филиала или лицом, исполняющим его обязанности.
В годовой отчетности по данным бухгалтерского учета на бумажном носителе допускается наличие 2 (двух) или более сравнительных периодов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептiлiкті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 63) тармақшасына, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 6-тармағының 3-4) тармақшаларына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының (бұдан әрі – филиалдар) нысандарын, тiзбесiн, кезеңділігін және ұсыну мерзімін қоса алғанда, бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 122 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қаржылық есептілікте 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептіліктер электрондық форматта ұсынылады.
4. Қағаз тасымалдағыштағы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікте филиал басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға, бас бухгалтер, орындаушы қол қояды және ол филиалда сақталады. Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның талап етуі бойынша филиал сұратуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері және өшірілген жерлері болмауға тиіс қағаз тасымалдағыштағы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті ұсынады.
5. Электрондық форматта ұсынылған бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілік қағаз тасымалдағыштағы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікке сәйкес келеді. Электрондық форматта ұсынылған деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен бірдейлігін филиалдың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қамтамасыз етеді.
Қағаз тасымалдағыштағы жылдық бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікте 2 (екі) немесе одан көп салыстырмалы кезеңдердің болуына жол беріледі.

6. В случае выявления ошибок в ранее представленной в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) отчетности по данным бухгалтерского учета филиал обеспечивает исправление ошибок путем осуществления следующих мероприятий в указанной последовательности:
1) исправляет обнаруженную ошибку путем осуществления бухгалтерской записи и ретроспективной корректировки в отчетности по данным бухгалтерского учета того отчетного периода, в котором была осуществлена исправительная бухгалтерская запись;
2) направляет в Национальный Банк письменное уведомление с указанием описания выявленной ошибки в ранее представленной отчетности по данным бухгалтерского учета.
7. Филиалы представляют в Национальный Банк совместно с ежемесячной, ежеквартальной и ежегодной отчетностью по данным бухгалтерского учета пояснительную записку в электронном формате, в которой раскрываются детализация и расшифровка счетов по статьям отчета об активах и обязательствах "прочие активы" и "прочие обязательства", а также по статьям отчета о доходах и расходах "прочие доходы" и "прочие расходы".
Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан дополнительно представляют в пояснительной записке детализацию статей "процентные доходы" и "процентные расходы" отчета о доходах и расходах и отчета о движении денежных средств.
8. Отчеты о движении денежных средств составляются в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.
Глава 2. Представление годовой отчетности по данным бухгалтерского учета
9. Филиалы ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк в электронном формате годовую отчетность по данным бухгалтерского учета, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по следующим формам:
1) отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам.
Дополнительно филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, представляют в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 4 к Правилам и отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 5 к Правилам.

6. Ұлттық Банкке бұрын ұсынылған бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептіліктен қателер анықталған жағдайда, филиал көрсетілген кезектілікпен мынадай іс-шараларды жүзеге асыру жолымен қатені түзетуді қамтамасыз етеді:
1) анықталған қатені бухгалтерлік жазбаны жүзеге асыру және түзетуші бухгалтерлік жазба жүргізілген есепті кезеңнің бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілігін ретроспективті түзету жолымен түзетеді;
2) бұрын ұсынылған бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептіліктен анықталған қатенің сипаттамасын көрсете отырып, Ұлттық Банкке жазбаша хабарлама жібереді.
7. Филиалдар ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікпен бірге Ұлттық Банкке электрондық форматта активтер мен міндеттемелер туралы есептің "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, сондай-ақ кірістер мен шығыстар туралы есептің "басқа да кірістер" және "басқа да шығыстар" баптары бойынша нақтылануы ашып көрсетілетін түсіндірме жазбаны ұсынады.
Қосымша Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары түсіндірме жазбада кірістер мен шығыстар туралы есептің және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыстар" баптарының нақтылануын ұсынады.
8. Ақша қозғалысы туралы есептер халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.
2-тарау. Жылдық бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті ұсыну
9. Филиалдар Ұлттық Банкке жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті электрондық форматта келесі нысандарға сәйкес ұсынады:
1) активтер мен міндеттемелер туралы есепті Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
2) кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
3) ақша қозғалысы туралы есепті Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша.
Қосымша "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары Ұлттық Банкке жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есепті Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.

Глава 3. Представление ежеквартальной и ежемесячной отчетностей по данным бухгалтерского учета
10. В Национальный Банк ежеквартальную отчетность по данным бухгалтерского учета:
1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, по следующим формам:
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 1 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 2 к Правилам;
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
2) филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 6 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по формам согласно приложению 7 к Правилам.
11. В Национальный Банк ежемесячную отчетность по данным бухгалтерского учета:
1) филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
отчет об активах и обязательствах по форме согласно приложению 8 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по форме согласно приложению 9 к Правилам;
2) филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 4 к Правилам;
отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов) по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет об активах и обязательствах

3-тарау. Тоқсан сайынғы және ай сайынғы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептіліктерді ұсыну
10. Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей келесі нысандар бойынша:
активтер мен міндеттемелер туралы есепті Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
ақша қозғалысы туралы есепті Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей келесі нысандар бойынша:
ақша қозғалысы туралы есепті Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
активтер мен міндеттемелер туралы есепті Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
11. Ұлттық Банкке ай сайынғы бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей келесі нысандар бойынша:
ақша қозғалысы туралы есепті Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
активтер мен міндеттемелер туралы есепті Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады;
2) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей келесі нысандар бойынша:
инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есепті Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кірістер мен шығыстар туралы есепті Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Активтер мен міндеттемелер туралы есеп

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2022 № 122 (вводится в действие c 01.01.2023).
Индекс формы административных данных: Ф1-ФН.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: филиалы банков - нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления:
1) филиалы банков - нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) филиалы страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан – ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Активы, принятые в качестве резерва
Итого активы
Итого обязательства
Счет головного офиса
Резервы
Результаты деятельности филиала
...
Итого обязательства, счет головного офиса, резервы и результаты деятельности филиала
Наименование _____________________
_________________________________
Адрес _______________ ____________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ___________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности __________________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет об активах
и обязательствах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об активах и обязательствах"
(индекс – Ф1-ФН, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об активах и обязательствах" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 122 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Н1-БФ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары.
Ұсыну мерзімі:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Резервтер ретінде қабылданған активтер
Активтер жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
Бас офис шоты
Резервтер
Филиал қызметінің нәтижесі
...
Міндеттемелер жиынтығы, бас офис шоты, резервтер және филиал қызметінің нәтижесі
Атауы _____________________ _________________________________
Мекенжайы _______________ ____________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________
Орындаушы __________________________
______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ___________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
__________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Активтер мен міндеттемелер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 1Н-БФ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций филиала банка - нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
7. В графе 2 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о доходах и расходах

3. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының операцияларына қарай еркін түрде толтырылады.
7. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті ұсыну қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Кірістер мен шығыстар туралы есеп

1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) филиалы страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан – ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
...
...
...
...
Итого доходов
...
...
...
...
Итого расходов
Чистый доход (расход) до уплаты корпоративного подоходного налога
Корпоративный подоходный налог
...
Итого чистый доход (расход) за период
Наименование_____________________
_________________________________
Адрес_______________ ____________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель_______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности _______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о доходах и расходах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о доходах и расходах"
(индекс – Ф2-ФН, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о доходах и расходах" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков - нерезидентов Республики Казахстан, ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
Ағымдағы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
...
...
...
...
Жиынтық кіріс
...
...
...
...
Жиынтық шығыс
Корпоративті табыс салығын төлегенге дейінгі таза кіріс (шығыс)
Корпоративті табыс салығы
...
Кезең ішіндегі жиынтық таза кіріс (шығыс)
Атауы _____________________ _________________________________
Мекенжайы _______________ ____________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы ___________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ___________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам __________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Кірістер мен шығыстар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Кірістер мен шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 2Н-БФ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кірістер мен шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.

5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций филиала банка - нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера - нерезидента Республики Казахстан.
7. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 3 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о движении денежных средств
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2022 № 122 (вводится в действие c 01.01.2023).
Индекс формы административных данных: Ф3-ФН.
Периодичность: ежемесячная/ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления:
1) филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан:
ежемесячно не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом
3) филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан:
ежеквартально не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За отчетный период
За аналогичный период предыдущего года
1
2
3
Чистые потоки денежных средств от операционной деятельности до уплаты подоходного налога
Итого денежных средств от операционной деятельности
Чистые потоки денежных средств от инвестиционной деятельности
Потоки денежных средств от финансовой деятельности
Денежные средства и их эквиваленты по состоянию на конец года
Наименование_____________________
_________________________________
Адрес_______________ ____________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель_______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности _______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о движении денежных
средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении денежных средств"
(индекс – Ф3-ФН, периодичность: ежемесячная/ежеквартальная/ежегодная)

5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының операцияларына қарай еркін түрде толтырылады.
7. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішіндегі (өспелі жиынтығымен) деректер көрсетіледі.
8. 3-бағанда өткен жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішіндегі (өспелі жиынтығымен) деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ақша қозғалысы туралы есеп
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 122 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанның индексі: Н3-БФ.
Кезеңділігі: ай сайын/тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары.
Ұсыну мерзімі:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары:
есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары:
есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей тоқсан сайын;
есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Есепті кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
1
2
3
Табыс салығын төлегенге дейінгі операциялық қызметтен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Операциялық қызметтен ақшалай қаражаттың жиынтығы
Инвестициялық қызметтен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Қаржылық қызметтен ақшалай қаражаттың ағыны
Жыл соңындағы жағдай бойынша ақшалай қаражат және оның баламасы
Атауы _____________________ _________________________________
Мекенжайы _______________ ____________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы _______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер _________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам
_______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Ақша қозғалысы туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Ақша қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 3Н-БФ, кезеңділігі: ай сайын/тоқсан сайын/жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении денежных средств" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, ежемесячно и ежегодно филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера - нерезидента Республики Казахстан.
7. В графе 2 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 3 указываются данные на конец аналогичного периода предыдущего года.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ақша қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары тоқсан сайын және жыл сайын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары ай сайын және жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 бір (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының операцияларына қарай еркін түрде толтырылады.
7. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғандағы есепті кезеңнің деректері көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі соңындағы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по активам инвестиционного фонда (клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно и ежегодно филиалами страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющих лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на начало отчетного периода.
8. В строках с 1 по 23 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. "Өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары нысанды әрбір клиент бөлігінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын және жыл сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезең басындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 - 23-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп

21.3
Расходы от купли-продажи иностранной валюты
22
Комиссионные расходы
23
в том числе:
управляющему инвестиционным портфелем
23.1
брокеру и дилеру
23.2
кастодиану и центральному депозитарию
23.3
прочим лицам
23.4
Прочие расходы
24
Итого расходов
25
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
26
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
27
Чистые активы на конец периода
28
Изменения в чистых активах
29
Наименование_____________________
_________________________________
Адрес_______________ ____________________
Телефон ______________________________
Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель_______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности _______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет о доходах
и расходах по активам
инвестиционного фонда (клиентов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)"
(индекс – Ф2-ФСОНУИП, периодичность: ежемесячная/ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о доходах и расходах по активам инвестиционного фонда (клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно и ежегодно филиалом страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, имеющим лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющим заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях, в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.

21.3
Шетел валютасын сатып алу-сатудан болған шығыс
22
Комиссиялық шығыс
23
оның ішінде:
инвестициялық портфельді басқарушыға
23.1
брокерге және дилерге
23.2
кастодианға және орталық депозитарийге
23.3
басқа да тұлғаларға
23.4
Басқа да шығыс
24
Шығыс жиынтығы
25
Анықталмаған (қате аударылған) сома
26
Анықталмаған (қате) аударылған соманы қайтару
27
Кезең соңындағы таза активтер
28
Таза активтердегі өзгерістер
29
Атауы___________________________________ _________________________________________
Мекенжайы__________
___________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы ___________________________________
____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер
_________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________
қолы
__________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын адам _____________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
____________________
қолы
"Инвестициялық қордың
(клиенттердің) активтері
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – Н2-БСҰФИПБ, кезеңділігі: ай сайын/жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың (клиенттердің) активтері бойынша кіріс мен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. "Өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалы нысанды әрбір клиент бөлігінде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын және жыл сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жылдың басынан бастап есепті күн аралығы кезеңіндегі деректер көрсетіледі.

14.4
Расходы от реализации или безвозмездной передачи активов
15
Прочие расходы
16
Итого расходов
17
Чистый доход (расход) до уплаты корпоративного подоходного налога
18
Корпоративный подоходный налог
19
Чистый доход (расход) после уплаты корпоративного подоходного налога
20
Итого чистый доход (расход) за период
21
Наименование_____________________
_________________________________
Адрес_______________ ____________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель_______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности _______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о доходах и расходах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о доходах и расходах"
(индекс – Ф2-ФСБН, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о доходах и расходах" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 21 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет об активах и обязательствах

14.4
Активтерді сатудан немесе өтеусіз беруден шығыс
15
Басқа да шығыс
16
Шығыстың жиынтығы
17
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза кіріс (шығыс)
18
Корпоративтік табыс салығы
19
Корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза кіріс (шығыс)
20
Кезең ішіндегі таза кіріс (шығыс) жиынтығы
21
Атауы_____________________ _____________________________
Мекенжайы_____________________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы_______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер _________________
__________
__________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
_______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Кіріс пен шығыс туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 2Н-БСБФ, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кіріс пен шығыс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру брокерлерінің филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
8. 5-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда өткен жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
10. 1-21 аралығындағы жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын ескере отырып топтастырылған бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпараттың негізінде деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына 8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Активтер мен міндеттемелер туралы есеп

52.1
Стабилизационный резерв
52.2
Резерв переоценки ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи
52.3
Прочие резервы
52.4
Результаты деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан
53
Итого обязательства, счет головного офиса, резервы и результаты деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан
54
Наименование_____________________
_________________________________
Адрес_______________ ____________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель_______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности _______________________
_______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет об активах
и обязательствах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об активах и обязательствах"
(индекс – Ф1-ФСОН, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об активах и обязательствах" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно филиалом страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 54 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности по данным
бухгалтерского учета
филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций – нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров – нерезидентов
Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на официальном интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о доходах и расходах

52.1
Тұрақтандыру резерві
52.2
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздарды қайта бағалау резерві
52.3
Басқа резервтер
52.4
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалы қызметінің нәтижесі
53
Міндеттемелердің жиынтығы, бас офистің шоты, резервтер және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалы қызметінің нәтижесі
54
Атауы_____________________ _________________________________
Мекенжайы _____________ ____________________
Телефоны ________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы _______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер _________________
__________
__________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
_______________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Активтер мен міндеттемелер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 1Н-БСҰФ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (бір мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқаратын адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 - 54 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банктері
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
бухгалтерлік есепке алу
деректері бойынша есептілікті
ұсыну қағидаларына 9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Кірістер мен шығыстар туралы есеп

Сноска. Приложение 9 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2022 № 122 (вводится в действие c 01.01.2023).
Индекс формы административных данных: Ф2-ФСОН.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: филиалы страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления: не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам
10.1
доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
10.2
Доходы (расходы) по операциям с финансовыми активами (нетто)
11
в том числе:
доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
11.1
доходы (расходы) от операций "РЕПО" (нетто)
11.2
доходы (расходы) от операций с аффинированными драгоценными металлами
11.3
доходы (расходы) от операций с производными финансовыми инструментами
11.4
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
12
в том числе:
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка (нетто)
12.1
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи
12.2
доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
12.3
доходы (расходы) от переоценки аффинированных драгоценных металлов
12.4
доходы (расходы) от переоценки производных финансовых инструментов
12.5
Доходы от участия в капитале других юридических лиц
13
Прочие доходы от инвестиционной деятельности
14
Доходы от иной деятельности
Доходы (расходы) от реализации активов и получения (передачи) активов
15
Прочие доходы от иной деятельности
16
Прочие доходы
17
Итого доходов
18
Расходы
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
19
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование
20
Возмещение расходов по рискам, переданным на перестрахование
21
Возмещение по регрессному требованию (нетто)
22
Чистые расходы по осуществлению страховых выплат
23
Расходы по урегулированию страховых убытков
24
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
25
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
26
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам аннуитета
27
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
28
Изменение резерва произошедших, но незаявленных убытков
29
Изменение активов перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
30
Изменение резерва заявленных, но неурегулированных убытков
31
Изменение активов перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
32
Расходы по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
33
Расходы, связанные с расторжением договора страхования (перестрахования)
34
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
35
в том числе:
расходы в виде премии по ценным бумагам

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 122 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2Н-БСҰФ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары.
Ұсыну мерзімдері: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
Өткен жылдың ұқсас кезеңі үшін
Өткен жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кіріс
Сақтандыру қызметінен кіріс
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кіріс
8
Сақтандыру қызметінен басқа кіріс
9
Инвестициялық қызметтен кіріс
Сыйақы алуға байланысты кіріс
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кіріс
10.1
орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кіріс
10.2
Қаржы активтерімен операциялар бойынша кіріс (шығыс) (нетто)
11
оның ішінде:
бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан кіріс (шығыс) (нетто)
11.1
"РЕПО" операцияларынан кіріс (шығыс) (нетто)
11.2
аффинирленген бағалы металдармен операциялардан кіріс (шығыс)
11.3
туынды қаржы құралдарымен операциялардан кіріс (шығыс)
11.4
Қайта бағалаудан кіріс (шығыс) (нетто)
12
оның ішінде:
өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен кіріс (шығыс) (нетто)
12.1
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруінен кіріс (шығыс)
12.2
шетел валютасын қайта бағалаудан кіріс (шығыс) (нетто)
12.3
аффинирленген бағалы металдарды қайта бағалаудан кіріс (шығыс)
12.4
туынды қаржы құралдарын қайта бағалаудан кіріс (шығыс)
12.5
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан кіріс
13
Инвестициялық қызметтен басқа кіріс
14
Өзге қызметтен кіріс
Активтерді сатудан және активтерді алудан (беруден) кіріс (шығыс)
15
Өзге қызметтен басқа да кіріс
16
Басқа да кіріс
17
Кіріс жиынтығы
18
Шығыс
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығысы
19
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығысы
20
Қайта сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығысты өтеу
21
Регрестік талап бойынша өтеу (нетто)
22
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыс
23
Сақтандыру зиянын реттеу бойынша шығыс
24
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
25
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
26
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
27
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
28
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян резервінің өзгеруі
29
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
30
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян резервінің өзгеруі
31
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
32
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыс
33
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартының бұзылуына байланысты шығыс
34
Сыйақы төлеуге байланысты шығыс
35
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түріндегі шығыс