О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2020 года № 21507
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национального экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Утвержден приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 октября 2020 года № 83
Перечень некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10194, опубликован 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
приложения 3-1 и 4 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил ведения реестра саморегулируемых организаций" и о внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13309, опубликован 4 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
в Правилах ведения реестра саморегулируемых организаций, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 қазанда № 21507 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 20 қазаны № 83
Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрыққа 3-1 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту және "Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13309 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 4 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу қағидаларында:

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) саморегулируемая организация (далее – СРО) – некоммерческая организация в форме ассоциации (союза), общественного объединения или иной организационно-правовой форме, установленной законами Республики Казахстан, основанная на добровольном либо обязательном членстве (участии) субъектов частного предпринимательства или субъектов профессиональной деятельности по принципу общности деятельности, отрасли, видов экономической деятельности, рынка произведенных товаров (работ, услуг);";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала, а равно прекращения деятельности СРО является уведомление о начале или прекращении деятельности СРО, направленное в регулирующий государственный орган по форме согласно приказу Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 10194 (далее – Приказ).
Уведомление о начале или прекращении деятельности СРО направляется некоммерческой организацией в электронной форме через портал информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование".
В случае направления некоммерческой организацией уведомления о прекращении деятельности СРО к нему прилагаются следующие документы:
копия решения общего собрания членов (участников) СРО о реорганизации или ликвидации СРО;
копия решение суда, вступившего в законную силу.
5. Если в сфере предпринимательской деятельности предусматривается наличие одной СРО, основанной на обязательном членстве (участии), то уведомление о начале деятельности такой СРО принимается у некоммерческой организации или СРО, основанной на добровольном членстве (участии), члены (участники) которых производят более половины объема на рынке произведенных товаров (работ, услуг) и их численность составляет не менее трети от общего количества субъектов частного предпринимательства в конкретной сфере.
Если в сфере профессиональной деятельности предусматривается наличие одной СРО, основанной на обязательном членстве (участии), то уведомление о начале деятельности такой СРО принимается у некоммерческой организации или СРО, основанной на добровольном членстве (участии), численность которых составляет более половины от общего количества субъектов профессиональной деятельности в конкретной сфере.
В случае поступления уведомления о начале деятельности СРО от некоммерческой организации для начала осуществления деятельности СРО основанной на добровольном членстве (участии) субъектов предпринимательской или профессиональной деятельности, регулирующий государственный орган принимает такое уведомление.
Прием уведомлений о начале или прекращении деятельности СРО осуществляется в соответствии с Правилами приема уведомлений государственными органами, утвержденными Приказом.";
пункт 6 исключить;

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өзін-өзі реттейтін ұйым (бұдан әрі - ӨРҰ) – қызметтің, саланың, экономикалық қызмет түрлерінің, өндірілген тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) нарығының ортақтығы қағидаты бойынша жеке кәсіпкерлік субъектілерінің немесе кәсіптік қызмет субъектілерінің ерікті не міндетті мүшелігіне (қатысуына) негізделген, қауымдастық (одақ), қоғамдық бірлестік нысанындағы немесе Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген өзге де ұйымдық-құқықтық нысандағы коммерциялық емес ұйым;";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ӨРҰ қызметін бастау, сондай-ақ тоқтату үшін негіз Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген "Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына сәйкес (бұдан әрі - Бұйрық) нысан бойынша реттеуші мемлекеттік органға жіберілген ӨРҰ қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама болып табылады.
ӨРҰ қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электрондық нысанда коммерциялық емес ұйым жібереді.
Коммерциялық емес ұйым ӨРҰ қызметті тоқтатқаны туралы хабарлама жіберген жағдайда оған мынадай құжаттар:
ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысының ӨРҰ қайта ұйымдастыру немесе тарату туралы шешімінің көшірмесі;
заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі қоса беріледі.
5. Егер кәсіпкерлік қызмет саласында міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген бір ӨРҰ болуы көзделсе, онда мұндай ӨРҰ қызметті бастағаны туралы хабарлама ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген, мүшелері (қатысушылары) өндірілген тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) нарығындағы көлемнің жартысынан артығын өндіретін және олардың саны нақты саладағы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің жалпы санының кемінде үштен бірін құрайтын коммерциялық емес ұйымнан немесе ӨРҰ қабылданады.
Егер кәсіби қызмет саласында міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген бір ӨРҰ болуы көзделсе, онда мұндай ӨРҰ қызметті бастағаны туралы хабарлама ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген, саны нақты саладағы кәсіптік қызмет субъектілерінің жалпы санының жартысынан артық болатын коммерциялық емес ұйымнан немесе ӨРҰ қабылданады.
Кәсіпкерлік немесе кәсіптік қызмет субъектілерінің ерікті мүшелігіне (қатысуына) негізделген ӨРҰ қызметті жүзеге асыруын бастауы үшін коммерциялық емес ұйымнан ӨРҰ қызметті бастағаны туралы хабарлама келіп түскен жағдайда, реттеуші мемлекеттік орган мұндай хабарламаны қабылдайды.
ӨРҰ қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаларды қабылдау Бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
6-тармақ алып тасталсын;

подпункт 2) пункта 9 исключить;
пункт 12 исключить;
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
3. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 107 "Об утверждении перечня информационных инструментов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18117, опубликован 9 января 2019 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
в перечне информационных инструментов, утвержденном указанным приказом:
строки, порядковые номера 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 и 70 изложить в следующей редакции:
"
63
Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Два раза в год (один раз до 20 июля и один раз до 20 января)
64
Отчет о движении пестицидов, биоагентов
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Два раза в год (один раз до 20 июля и один раз до 20 января)
65
Отчет о хранении пестицидов, биоагентов
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежегодно (до 20 января)
66
Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники, субъектами фитосанитарного учета, имеющими в наличии опрыскивающую и протравливающую технику и оборудование (сельскохозяйственную авиацию, аэрозольные генераторы, атомайзерные, штанговые, вентиляторные опрыскиватели, иные виды опрыскивающей и протравливающей техники)
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежегодно (до 20 января)
67
Отчет о проведении химических обработок, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими применение пестицидов, биоагентов для производства собственной растениеводческой продукции
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежемесячно (с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца)
68
Отчет об оказании услуг по химической обработке, субъектами фитосанитарного учета, оказывающими услуги по химической обработке
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежемесячно (с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца)
69
Отчет по обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими обезвреживанию запрещенных и непригодных пестицидов и тары изпод них, а также тары из-под использованных пестицидов
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежегодно (до 20 января)
70
Отчет о наличии складских помещений, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими хранение пестицидов, биоагентов
Субъекты фитосанитарного учета, осуществляющими производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов
Районные инспекции ведомства уполномоченного органа области защиты растений
Ежегодно (до 20 января)
";

9-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
12-тармақ алып тасталсын;
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Ақпараттық құралдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18117 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2019 жылғы 9 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпараттық құралдардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
63
Пестицидтердің, биоагенттердің өндірісі және (немесе) өткізілуі туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жылына екі рет (20 шілдеге дейін бір рет және 20 қаңтарға дейін бір рет)
64
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жылына екі рет (20 шілдеге дейін бір рет және 20 қаңтарға дейін бір рет)
65
Пестицидтердің, биоагенттердің сақталуы туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жыл сайын (20 қаңтарға дейін)
66
Қолында бүріккіш және дәрілегіш техника мен жабдық (ауыл шаруашылығы авиациясы, аэрозольдік генераторлар, атомайзерлік, штангылық, желдеткіштік бүріккіштер, бүріккіш және дәрілегіш техниканың өзге де түрлері) бар фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің бүріккіш және дәрілегіш техникаларының болуы туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жыл сайын (20 қаңтарға дейін)
67
Өзінің өсімдік шаруашылығы өндірісі үшін пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің химиялық өңдеулерді жүргізуі туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Ай сайын (наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 20-сына дейін)
68
Химиялық өңдеу жөнінде қызметтер көрсететін фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің химиялық өңдеу жөніндегі қызметтерді көрсетуі туралы есепті
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Ай сайын (наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 20-сына дейін)
69
Тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері пайдаланған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жыл сайын (20 қаңтарға дейін)
70
Пестицидтерді, биоагенттерді сақтауды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің қойма үй-жайларының болуы туралы есеп
Пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілері
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аудандық инспекциялары
Жыл сайын (20 қаңтарға дейін)
";

строки, порядковые номера 89, 90, 112, 117 и 195 исключить.
Приложение 1 к приказу
Приложение 3-1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 января 2015 года № 4
Форма
Уведомление о начале или прекращении деятельности саморегулируемой организации
1. В __________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим __________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица,
код вида экономической деятельности в соответствии
с общим классификатором видов экономической деятельности
уведомляет о:
начале деятельности саморегулируемой организации __________________
прекращении деятельности саморегулируемой организации ____________
изменении:
места нахождения юридического лица_______________________________
адреса осуществления деятельности ________________________________
(в соответствующем поле ставится знак Х)
данных, указанных в уведомлении* ________________________________
3. Адрес места нахождения юридического лица
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Адрес интернет–ресурса (при наличии) ___________________________
Примечание:
* Заполняется при изменении регистрационных данных, указанных в
уведомлении. В данной строке указываются прежнее полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица или фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, идентификационный номер налогоплательщика (при его наличии), код вида экономической деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности.
5. Электронная почта __________________________________________
6. Телефоны ___________________________________________________
7. Факс _______________________________________________________
8. Адрес (а) осуществления деятельности __________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
9. Сведения о членстве (участие) субъектов предпринимательской
или профессиональной деятельности в саморегулируемой организации:
добровольное __________________________________________________
обязательное __________________________________________________
в соответствующем поле ставится знак Х)
10. Наименование государственной функции, переданной в саморегулирование ___________________________________________________

реттік нөмірлері 89, 90, 112, 117 және 195-жолдар алынып тасталсын.
Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
3-1-қосымша
Нысан
Өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама
1. __________________________________________________________ (мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осымен __________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды
мыналар:
өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті бастағаны_________________
өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті тоқтатқаны ____________
мыналардың:
заңды тұлғаның орналасқан орнының______________________________
жеке тұлғаның заңды мекенжайының ______________________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
хабарламада көрсетілген деректердің* ______________________________ өзгергені туралы хабарлайды
3. Заңды тұлғаның орналасқан орнының мекенжайы
_______________________________________________________________ (пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
4. Интернет-ресурс мекенжайы (болған жағдайда) ________________
Ескертпе:
* Хабарламада көрсетілген тіркеу деректері өзгерген кезде толтырылады. Осы жолда заңды тұлғаның бұрынғы толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды көрсетіледі.
5. Электрондық пошта___________________________
6.Телефондар ___________________________________________________
7. Факс _______________________________________________________
8. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _____________ (пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
9. Кәсіпкерлік немесе кәсіптік қызмет субъектілерінің өзін-өзі реттейтін ұйымға мүшелігі (қатысуы) туралы мәліметтер:
ерікті __________________________________________________
міндетті __________________________________________________
(тиісті жолда Х белгісі қойылады)
10. Өзін-өзі реттеуге берілген мемлекеттік функцияның атауы ___________________________________________________

11. Члены (участники) некоммерческой организации:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
(указывается полное наименование каждого члена (участника)
некоммерческой организации с указанием для физического лица
идентификационного номера налогоплательщика (при его наличии),
а также организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер
для юридического лица и его место нахождение)
12. Дополнительные сведения _________________________________________________
(указывается информация, в случаях, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан регулирующее общественные отношения, связанные с
саморегулированием субъектов предпринимательской и профессиональной деятельности)
13. К уведомлению для прекращения деятельности прилагаются:
копия решение общего собрания членов (участников) СРО о реорганизации или ликвидации СРО ____________________________________
копия решения суда вступившего в законную силу _______________________________
(указывается наименование документов и количество листов)
14. Осуществление деятельности или определенных действий будет начато _________ (время и дата)
15. Осуществление деятельности или определенных действий будет
прекращено ________ (время и дата) **
Подавая данное уведомление, заявитель обеспечивает нижеследующее:
все указанные данные являются официальными и на них может быть направлена любая информация по вопросам осуществления деятельности или действия;
заявителю не запрещено судом заниматься заявленным видом деятельности или отдельными действиями;
все прилагаемые документы соответствуют оригиналам и являются действительными;
заявитель обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан регулирующее общественные отношения, связанные с саморегулированием субъектов предпринимательской и профессиональной деятельности, обязательных для исполнения до начала осуществления деятельности или действия и в последующем.
Примечание:
** данное поле заполняется только в случае, если законами
Республики Казахстан установлено представление информации о времени и дате прекращения осуществления деятельности или действий при подаче уведомления.
Подавая данное уведомление, заявитель обязуется в течение двух месяцев после получения выписки о принятом уведомлении о начале осуществления деятельности СРО в регулирующий государственный орган предоставить сведения о способах обеспечения имущественной ответственности, видах и размерах обязательных взносов членов(участников) СРО, с приложением копий следующих документов:
устава СРО, содержащего сведения предусмотренные Законом;
утвержденных общим собранием членов (участников) СРО правил и стандартов СРО согласованных с уполномоченным и регулирующим государственным органом;
документов, подтверждающие наличие у некоммерческой организации одного или нескольких способов обеспечения имущественной ответственности, перед потребителями произведенных ими товаров(работ, услуг) и иными лицами;
заключение Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан на правила и стандарты СРО, в случае направления уведомления о начале деятельности СРО основанной на обязательном членстве (участии) в сфере предпринимательской деятельности.

11. Коммерциялық емес ұйымның мүшелері (қатысушылары):
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________ (жеке тұлға үшін салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), сондай-ақ заңды тұлға үшін ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі және орналасқан орны көрсетіле отырып, коммерциялық емес ұйымның әрбір мүшесінің (қатысушысының) толық атауы көрсетіледі)
12. Қосымша мәліметтер __________________________________ (кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет субъектілерін өзін-өзі реттеумен байланысты қоғамдық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ақпарат көрсетіледі)
13. Қызметті тоқтатуға арналған хабарламаға:
ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысының ӨРҰ қайта ұйымдастыру немесе тарату туралы шешімінің көшірмесі___________________
заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі ___________________ (құжаттардың атауы және парақтар саны көрсетіледі) қоса беріледі.
14. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылдарды жүзеге асыру _________ (уақыты және күні) басталады
15. Қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыру
________ (уақыты және күні) тоқтатылады**
Осы хабарламаны бере отырып, өтінім беруші төмендегілерді қамтамасыз етеді:
көрсетілген барлық деректер ресми болып табылады және оларға қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мәселелері бойынша кез келген ақпарат бағытталуы мүмкін;
өтінім берушіге мәлімделген қызмет түрімен немесе жекелеген іс-қимылдармен айналысуға сот тыйым салмаған;
барлық қоса берілген құжаттар түпнұсқаларға сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
өтінім беруші кәсіпкерлік және кәсіби қызмет субъектілерінің өзін-өзі реттеуіне байланысты, қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру басталғанға дейін және кейіннен орындауға міндетті қоғамдық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Ескертпе:
** бұл жол егер Қазақстан Республикасының заңдарында хабарлама беру кезінде қызметті немесе іс-қимылдарды жүзеге асыруды тоқтату уақыты және күні туралы ақпарат ұсыну белгіленген жағдайда ғана толтырылады.
Аталған хабарламаны бере отырып, өтінім беруші ӨРҰ қызметті жүзеге асыруды бастағаны туралы қабылданған хабарлама туралы үзінді көшірмені алғаннан кейін екі ай ішінде реттеуші мемлекеттік органға мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілдері туралы мәліметтерді мынадай құжаттардың:
Заңда көзделген мәліметтерді қамтитын ӨРҰ жарғысының;
уәкілетті және реттеуші мемлекеттік органмен келісілген ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысында бекітілген ӨРҰ қағидалары мен стандарттарының;
коммерциялық емес ұйымның өздері өндірген тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) тұтынушылары және басқа адамдар алдындағы мүліктік жауапкершілігін қамтамасыз етудің бір немесе бірнеше тәсілінің болуын растайтын құжаттардың;
кәсіпкерлік қызмет саласында міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген ӨРҰ қызметті бастағаны туралы хабарлама жолданған жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының ӨРҰ қағидаларына және стандарттарына берген қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) міндетті жарналарының түрлері және мөлшері туралы мәліметтерді ұсынуға міндеттенеді.

16. Заявитель ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата и время подачи: "__" ______ 20__ года "__" час "__" минут.
17. В случае подачи уведомления лицом по доверенности:
Доверенное лицо ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (подпись)
_____________________________________________________________________
Номер и дата доверенности
Дата и время подачи: "__" ______20__ года "__" час "___" минут.
Приложение 2 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
6 января 2015 года № 4
Перечень государственных органов, осуществляющих прием уведомлений
№ п/п
Государственный орган
Ведомства, структурные подразделения центрального государственного органа и их территориальные подразделения
Виды уведомлений
Примечание
1
2
3
4
5
2
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Областные или районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Уведомление о начале или прекращении деятельности в области племенного животноводства
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент, районам и городам областного значения
Уведомление о начале или прекращении осуществления деятельности по выдаче ветеринарной справки ветеринарными врачами подразделений производственного контроля по определению соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам.
Приложение 3 к приказу
Приложение 1 к Правилам
ведения реестра
саморегулируемых организаций
Форма
Реестр саморегулируемых организаций
Номер реестровой записи
Дата внесения сведений
Полное наименование СРО и ее организационно-правовая форма
Сведение о членстве (участие) в СРО (добровольное или обязательное)
Наименование государственной функции, переданной в СРО
Сведения об уставе СРО
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сведения об утвержденных правилах*
Сведения об утвержденных стандартах*
Сведения о способах обеспечения имущественной ответственности
Сведения по обязательным взносам членов (участников) СРО
Виды
Размеры
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Сведения о членах (участниках) СРО
Код вида экономической деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности
Для физических лиц
Для индивидуальных предпринимателей
Для юридических лиц
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Идентификационный номер налогоплательщика (при его наличии)
Организационно-правовая форма
Бизнес–идентификационный номер
Адрес места нахождения
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Адрес интернет – ресурса СРО
Сведения о членах, прекративших свое членство в СРО (основания прекращения членства)
Иные сведения
18
19
20
Приложение 4 к приказу
Приложение 2 к Правилам
ведения реестра
саморегулируемых организаций
Форма
Выписка из Реестра саморегулируемых организаций о принятом, уведомлении
о начале осуществления деятельности саморегулируемой организации,
основанной на обязательном или добровольном членстве (участии)
Настоящим,
________________________________________________________________________________
(полное наименование регулирующего государственного органа)
уведомляет о принятом, уведомлении о начале осуществления деятельности саморегулируемой организации,
сведения о коде вида экономической деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности
________________________________________________________________________________
(полное наименование саморегулируемой организации)
Должность ________________ (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
(подпись)
Место печати
Дата: "___" _______ 20__ года.

16. Өтінім беруші________________________________________________ (қолы) (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Беру күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "__" минут.
17. Тұлға хабарламаны сенімхат бойынша берген жағдайда:
Сенім білдірілген тұлға_________________________________________ (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі (қолы)
_______________________________________________________________
Сенімхаттың нөмірі және күні
Берілген күні және уақыты: 20__ жылғы "__" ______ "__" сағат "___" минут.
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 қаңтардағы
№ 4 бұйрығына
4-қосымша
Хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың тізбесі
Р/с №
Мемлекеттік орган
Орталық мемлекеттік органның ведомстволары, құрылымдық бөлімшелері және олардың аумақтық бөлімшелері
Хабарламалар түрлері
Ескертпе
1
2
3
4
5
2
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрліг
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық немесе аудандық аумақтық инспекциялары
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша аумақтық инспекциялары.
Жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін анықтау жөніндегі өндірістік бақылау бөлімшелерінің ветеринариялық дәрігерлерінің ветеринариялық анықтама беру жөніндегі қызметті жүзеге асыруды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарлама.
Бұйрыққа
3-қосымша
Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың
тізілімін жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімі
Тізілім жазбасының нөмірі
Мәліметтерді енгізу күні
ӨРҰ толық атауы және оның ұйымдық-құқықтық нысаны
ӨРҰ-ға мүшелік (қатысу) (ерікті немесе міндетті) туралы мәлімет
ӨРҰ-ға берілген мемлекеттік функцияның атауы
ӨРҰ жарғысы туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Бекітілген қағидалар туралы мәліметтер*
Бекітілген стандарттар туралы мәліметтер *
Мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілдері туралы мәліметтер
ӨРҰ мүшелерінің (қатысушыларының) міндетті жарналары жөніндегі мәліметтер
Түрлері
Мөлшерлері
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
ӨРҰ мүшелері (қатысушылары) туралы мәліметтер
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды
Жеке тұлғалар үшін
Дара кәсіпкерлер үшін
Заңды тұлғалар үшін
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі,
Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда)
Ұйымдық- құқықтық нысаны
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Орналасқан орнының мекенжайы
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
ӨРҰ интернет-ресурсының мекенжайы (бар болған жағдайда)
ӨРҰ-ға өз мүшелігін тоқтатқан (мүшелікті тоқтату негізінде) мүшелер туралы мәліметтер
Өзге де мәліметтер
18
19
20
Бұйрыққа
4-қосымша
Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың
тізілімін жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Міндетті немесе ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті жүзеге асыруын бастағаны туралы хабарламаның қабылданғаны туралы өзін-өзі реттейтін ұйымдар тізілімінен үзінді көшірме
Осынмен,
___________________________________________________________________
(реттеуші мемлекеттік органның толық атауы)
өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметті жүзеге асыруды бастағаны турал
қабылданған хабарлама туралы хабарлайды, экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің коды туралы мәліметтер
___________________________________________________________________
(өзін-өзі реттейтін ұйымның толық атауы)
Лауазымы ________________ (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
(қолы)
Мөрдің орны
Күні: 20__ жылғы "___" _______.