Об утверждении форм ведомственной военно-медицинской (медицинской) статистической отчетности в военно-медицинских (медицинских) подразделениях (организациях) органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 779. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2020 года № 21650.
В соответствии с подпунктом 13) части 1 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
форму отчета медицинского отдела (группы) (форма Ф№1 ЛС МВД) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму сводного отчета военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел (форма Ф№2 ЛС МВД) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму отчета о причинах временной нетрудоспособности (форма Ф№3 ЛС МВД) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму отчета о зарегистрированных заболеваниях и их исходах (форма Ф№4 ЛС МВД) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму отчета санатория (форма Ф№5 ЛС МВД) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму отчета о контингентах больных туберкулезом (форма Ф№6 ЛС МВД) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
форму отчета о деятельности военно-врачебных комиссий департаментов полиции областей, городов республиканского значения (форма Ф№7 ЛС МВД) согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Начальникам Департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент, областей, начальникам организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, президентам акционерного общества "Санаторий Казахстан" и "Санаторий Арман" обеспечить предоставление достоверной информации в Медицинское управление Департамента тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно утвержденным формам.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Султанбаев К.А) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністерінде (ұйымдарында) ведомстволық әскери-медициналық (медициналық) статистикалық есептілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 779 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 қарашада № 21650 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 11-бабы 1-бөлігінің 13) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынылар:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес медициналық бөлімнің (топтың) есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 1 нысаны);
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлінісінің жиынтық есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 2 нысаны);
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес уақытша еңбекке жарамсыздығының себептері туралы есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 3 нысаны);
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тіркелген аурулар мен олардың нәтижелері туралы есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 4 нысаны);
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес санаторийдің есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 5 нысаны);
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастардың контингенттері туралы есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 6 нысаны);
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттері әскери-дәрігерлік комиссияларының қызметі туралы есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 7 нысаны) бекітілсін.
2. Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің бастықтары, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі білім беру ұйымдарының бастықтары, "Қазақстан санаторийі" және "Арман санаторийі" акционерлік қоғамының президенттері бекітілген нысандарға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің медициналық басқармасына шынайы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (Қ.Ә. Сұлтанбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Султанбаев К.А.)
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2020 года №779
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных.
Представляется: в Медицинское управление Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.mvd.gov.kz.
Отчет медицинского отдела (группы)
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: Ф№1 ЛС МВД
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20____год
Круг лиц, представляющих информацию: медицинские отделы (группы)
департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей.
Срок представления формы административных данных:
до 10 января Медицинскому управлению Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
01 Медицинские и другие учреждения органов внутренних дел,
дислоцированные на территории области
наименование учреждения
№ строки
количество, единиц
Медицинский отдел (группа) Департамента полиции
01
Группа санитарно-эпидемиологического надзора
02
Отделения профдезинфекции
03
Военно-врачебные комиссии
04
Госпиталь с поликлиникой
05
Поликлиника самостоятельная
06
Аптеки
07
Здравпункты врачебные
08
Здравпункты фельдшерские
09
в том числе при автохозяйствах
10
Медицинские части организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
11
Изоляторы временного содержания
12
Приемник - распределитель
13
Спецприемник
14
02 Штаты медицинских служб на конец отчетного года
должности
№ строки
число должностей, единиц
число физических лиц, человек
штатных
занятых
А
В
1
2
3
Руководитель медицинского отдела
01
Главный-эксперт врач медицинского отдела (группы)
02
Ведущий специалист-врач
03
Главный специалист - главный санитарный врач Департамента полиции
04
Ведущий специалист - врач эпидемиолог
05
Ведущий специалист - санитарный врач
06
Прочие
07
Всего
08
03 Врачебные кадры и их подготовка
№ строки
всего
направлены в отчетном году, человек
имеют квалификационные категории, человек
для изучения опыта работы медицинских учреждений
на курсы специализации и повышения квалификации
высшую
первую
вторую
А
В
1
2
3
4
5
6
Врачи (без зубных), всего
01
в том числе: медицинских групп
02
госпиталей, поликлиник, здравпунктов
03
медицинских частей организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
04
Специальных учреждений органов внутренних дел
05
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Отчет медицинского отдела (группы)".
Наименование
_______________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _____________ Адрес электронной почты ___________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ __________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
"Отчет медицинского
отдела (группы)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет медицинского отдела (группы)" (Ф№1 ЛС МВД)
Форма, предназначена для сбора административных данных "Отчет медицинского отдела (группы)" (Ф№ 1 ЛС МВД) заполняется медицинскими отделами (группами) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В таблице 01 "Медицинские, и другие учреждения органов внутренних дел, дислоцированные на территории области" указывается количество всех учреждений органов внутренних дел согласно указанному списку.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі аппаратының басшысына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне (Қ.Ә. Сұлтанбаев) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрі Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 қарашадағы
№ 779 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасына.
Әкімшілік деректер нысаны www.mvd.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған.
Медициналық бөлімнің (топтың) есебі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ІІМ ЖҚ № 1 нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасына 10 қаңтарға дейін.
01 Облыс аумағында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық және басқа да мекемелері
мекеменің атауы
жолдың №
саны, бірлік
Полиция департаментінің медициналық бөлімі (тобы)
01
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау тобы
02
профилактикалық зарарсыздандыру бөлімшелері
03
Әскери-дәрігерлік комиссиялар
04
Емханасы бар госпиталь
05
дербес емхана
06
Дәріханалар
07
Дәрігерлік денсаулық сақтау пункттері
08
Фельдшерлік денсаулық сақтау пункттері
09
оның ішінде автокөлік шаруашылығы жанында
10
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының медициналық бөлімдері
11
Уақытша ұстау изоляторлары
13
Қабылдау-тарату орындары
14
Арнайы қабылдау орындары
15
02 Есеп беру жылының соңына медицина қызметтерінің штаты
лауазымдар
жолдың №
лауазымдардың саны, бірлік
жеке тұлғалардың саны, адам
штаттық
жұмыс істейді
Медицина бөлімінің басшысы
01
Медициналық бөлімнің (топтың) бас-сарапшы дәрігері
02
Жетекші маман-дәрігер
03
Полиция департаментінің бас маманы –бас санитарлық дәрігері
04
Жетекші маман-эпидемиолог дәрігер
05
Жетекші маман-санитарлық дәрігер
06
Басқалар
07
Барлығы
08
03 Дәрігер кадрлар және оларды дайындау
жолдың №
барлығы
есеп беру жылында жіберілген, адам
біліктілік санаттары бары, адам
медициналық мекемелердің жұмыс тәжірибесін зерделеу үшін
мамандану және біліктілігін арттыру курстарына
жоғары
бірінші
екінші
дәрігерлер (тіс дәрігерлерінсіз),барлығы
01
оның ішінде: медициналық қызметтердің
02
госпитальдардың, емханалардың, денсаулық сақтау пункттерінің
03
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарының медициналық бөлімдері
04
Ішкі істер органдарының арнайы мекемелері
05
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық бөлімнің (топтың) есебі" нысанына қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон _______________ Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы: ________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы,телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға __________________________________
_______________________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы,телефон
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Медициналық бөлімнің
(топтың) есебі" нысанына
қосымша
"Медициналық бөлімнің (топтың) есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (ІІМ ЖҚ № 1 нысаны)
"Медициналық бөлімнің (топтың) есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері ( топтары) толтырады.
Облыс аумағында орналасқан ішкі істер органдарының "Медициналық және басқа да мекемелері" 01-кестеде көрсетілген тізімге сәйкес ішкі істер органдарының барлық мекемелерінің саны көрсетіледі.

В таблице 02 "Штаты медицинских отделов на конец отчетного года" включаются сведения о должностях и штатной численности медицинских отделов (групп) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей. В графе 1 указывается количество штатных должностей специалистов, в графе 2 указывается количество занятых должностей, в графе 3 - число физических лиц основных работников на занятых должностях.
Таблица 03 "Врачебные кадры и их подготовка" составляется по состоянию на 31 декабря отчҰтного года.
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2020 года № 779
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных.
Представляется: в медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов
Астана, Алматы, Шымкент и областей, Медицинское управление Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.mvd.gov.kz.
Сводный отчет военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: Ф№2 ЛС МВД
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20____год
Круг лиц, представляющих информацию: госпиталя с поликлиниками, поликлиники департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей, медицинские части (здравпункты) организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент, областей, Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан, акционерные общества "Санаторий Казахстан" и "Санаторий Арман".

"Есеп беру жылының соңына медицина қызметтерінің штаты" 02- кестеге Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың Полиция департаменттерінің медициналық бөлімдерінің (топтарының) лауазымдары мен штат саны туралы мәліметтер енгізіледі. 1 - бағанда мамандардың штаттық лауазымдарының саны, 2 - бағанда жұмыспен қамтылған лауазымдардың саны, 3 – бағанда - жұмыспен қамтылған лауазымдардағы негізгі қызметкерлердің жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
"Дәрігер кадрлары және оларды даярлау" 03-кестесі есепті жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша жасалады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 қарашадағы
№ 779 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментінің Медициналық басқармасына.
Әкімшілік деректер нысаны www.mvd.gov.kz интернет–ресурста орналастырылған.
Ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлінісінің жиынтық есебі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПМ ЖҚ № 2 нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің емханалары, емханалары бар госпитальдар, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі білім беру ұйымдарының медициналық бөлімдері (денсаулық пункттері), Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі, "Қазақстан санаторийі" және "Арман санаторийі" акционерлік қоғамдары.

Число исследований, всего, единиц 1 _________, в том числе: сердечно-сосудистой системы 2 ________, органов брюшной полости 3 ________, женских половых органов 4 _______, из них во время беременности 5 ________, молочной железы 6 _________, щитовидной железы 7 ________, мочеполовой системы 8 _________, костно-суставной системы 9 ___________, прочие 10 ________
27. Деятельность эндоскопического отделения (кабинета)
наименование
№ строки
всего, единиц
в том числе
эзофагогастро- дуоденоскопии, единиц
колоноскопии, единиц
бронхоскопии, единиц
прочие, единиц
А
Б
1
2
3
4
5
Эндоскопические исследования, всего
01
в том числе лечебные процедуры
02
Из общего числа исследований (стр. 1) с взятием материала на цитоморфологическре исследование
03

Зертеулердің саны, барлығы, бірлік 1 _________, оның ішінде: жүрек-тамыр жүйесінің 2 ________, іш куыс ағзаларының 3 ________, әйелдердің жыныс ағзаларының 4 _______, олардың ішінен жүктілік кезінде 5 ________, емшек безінің 6 _________, қалқанша безінің 7 ________, несеп-жыныс жүйесінің 8 _________, сүйек-буын жүйесінің 9 ___________, басқалар 10 __________.
27. Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
атауы
жолдың №
барлығы, бірлік
оның ішінде
эзофагогастро- дуоденоскопиялар, бірлік
колоноскопиялар, бірлік
бронхоскопиялар, бірлік
басқалар, бірлік
А
Б
1
2
3
4
5
Эндоскопиялық зерттеулер, барлығы
01
оның ішінде емдеу процедуралары
02
зерттеулердің жалпы санынан (1 бет) цитоморфологиялық зерттеуге материалды алумен
03

28. Деятельность лабораторий
наименование
№ строки
число проведенных анализов, единиц
всего
в том числе
гематологические
цитологические
биохимические
микробиологические
иммунологические
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего
01
в том числе амбулаторным больным
02
29. Из числа анализов - биохимические анализы, единиц: на гормоны 1 _______, на ферменты 2 ________, показатели свертывающей и противосвертывающей системы 3 _____, водно-солевого обмена 4 ________
30. Деятельность кабинета функциональной диагностики
Число обследованных лиц, всего, человек 1 ________, в том числе в поликлинике 2 _______, на дому 3 _______.
Всего сделано исследований, единиц 4 _______, в том числе в поликлинике 5 ________, на дому 6 _________
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме "Сводный отчет военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел".
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ______________ Адрес электронной почты ______________________
Исполнитель _______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________ __________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
"Сводный отчет
военно-медицинского
(медицинского) подразделения
органов внутренних дел"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сводный отчет военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел" (Ф№2 ЛС МВД)
Настоящая форма, предназначенная для сбора административных данных "Сводный отчет военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел" (Ф№ 2 ЛС МВД) (далее - форма № 2 ЛС МВД) состоит из четырех разделов и обязательна для всех военно-медицинских (медицинских) подразделений органов внутренних дел.
Госпиталя с поликлиниками, поликлиники департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент, областей, медицинские части (здравпункты) организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан представляют до 5 января медицинским отделам (группам) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент, областей. Медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент, областей, Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан, акционерные общества "Санаторий Казахстан" и "Санаторий Арман" представляют до 10 января Медицинскому управлению Департамента тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Организации, имеющие в своем составе стационар и поликлиническое отделение, составляют полностью весь отчет. Самостоятельные поликлиники, амбулатории не заполняют раздел 3.

28. Зертханалардың қызметі
атауы
жолдың №
өткізілген анализдердің саны, бірлік
барлығы
оның ішінде
гематологиялық
цитологиялық
биохимиялық
микробиологиялық
иммунологиялық
А
Б
1
2
3
4
5
6
барлығы
01
оның ішінде амбулаторлық ауруларға
02
29 Анализдер санынан - биохимиялық анализдерінен : гормондарға, бірлік 1 ____, ферменттерге 2: _____, ұйып қалу және ұйып қалуға қарсы көрсеткіштер 3: _____, су-тұз ауысудың 4 ________.
30. Функционалдық диагностика кабинетінің қызметі
Тексерілген адамдардың саны, барлығы, адамдар 1: ______, оның ішінде емханаларда 2: _____ , үйде 3: ___. Зерттеулердің саны барлығы 4: _____, оның ішінде емханаларда 5: _____, үйде 6: ____.
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлінісінің жиынтық есебі" нысанына қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон _______________ Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы: ________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы,телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
________________________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы,телефон
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын адамдарды қоспағанда)
"Ішкі істер органдарының
әскери-медициналық
(медициналық) бөлінісінің
жиынтық есебі" нысанына
қосымша
"Ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлінісінің жиынтық есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (ПМ ЖҚ № 2 нысаны)
Осы "Ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлінісінің жиынтық есебі" (ПМ ЖҚ № 2 нысаны) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі - ПМ ЖҚ № 2 нысаны) төрт бөлімнен тұрады және ішкі істер органдарының барлық әскери-медициналық (медициналық) бөліністері үшін міндетті.
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің Емханалары бар госпитальдар, емханалар, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі білім беру ұйымдарының медициналық бөлімдері (денсаулық сақтау пункттерін) 5 қаңтарға дейін Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына) ұсынады. Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі, "Қазақстан санаторийі" және "Арман санаторийі" акционерлік қоғамдары 10 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасына ұсынады.
Өз құрамында стационар және емханалық бөлімшесі бар ұйымдар толық есепті құрайды. Дербес емханалар, амбулаториялар 3-бөлімді толтырмайды.

Раздел 1. Прикрепленный контингент, подразделения, штатная численность военно-медицинского (медицинского) подразделения органов внутренних дел
1. Таблица № 01 "Состав контингента, прикрепленного к военно-медицинскому (медицинскому) подразделению органов внутренних дел".
В строке 01 таблицы указывается общее число всех контингентов, подлежащих обслуживанию по области в целом.
Таким образом, число лиц, подлежащих обслуживанию по области в целом, в строке 01 равна сумме чисел лиц, указанных в строках 02, 04, 06, 08, 10, 12, 14, 16, 18, 26.
При этом, сведения о лицах, указанных в строках 02, 03, 04, 05, 08, 09 должны быть получены в кадровых службах соответствующих ведомств.
Сведения о членах семей, включая детей до 16 лет (строки 27-33) берутся из списков, которые ежегодно должны представляться в поликлинику Департамента полиции руководством всех органов и учреждений внутренних дел и других служб (Комитета уголовно-исполнительной системы, Министерства по чрезвычайным ситуациям, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, органов прокуратуры) области для уточнения фактически прикрепленного на обслуживание контингента.
Сведения о пенсионерах (строки 18-26) должны быть получены в пенсионных отделах (группах) финансово-экономических служб департаментов полиции, других служб (Комитета уголовно-исполнительной системы, Министерства по чрезвычайным ситуациям, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, органов прокуратуры).
2. При заполнении таблицы 02 "Численность участников Великой Отечественной войны и лиц с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, воинов-интернационалистов, ликвидаторов последствий на Чернобыльской атомной электростанции" необходимые сведения должны быть уточнены в пенсионных отделах (группах) финансово-экономических служб и в кадровых аппаратах службах.
3. В строках 2.0 – 2.4 приводятся данные только об участниках Отечественной войны, кроме лиц с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, так как сведения о лицах с инвалидностью включаются в строки 1.0-1.4.
4. В таблице 03 "Подразделения, установки, транспорт учреждения" кабинеты по строкам 01-21 указываются только при наличии их в амбулаторно-поликлинических подразделениях.
Кабинеты показываются только при наличии соответствующих специалистов. Наличие только аппаратуры, без специальных штатов и выделенного помещения, не определяет наличие кабинета.
Наличие рентгеновского, физиотерапевтического кабинета, клинико-диагностической, бактериологической (микробиологической), серологической, биохимической, цитологической и других лабораторий, кабинета функциональной диагностики и электрокардиограммы указываются в отчете в тех случаях, когда имеется выделенное для них помещение, оборудование, аппаратура, должности соответствующих специалистов в штатах организации и производится соответствующая работа.
Наличие физиотерапевтического кабинета, клинико-диагностической лаборатории, кабинета электрокардиограммы показывается и в тех случаях, когда в штатах для проведения соответствующей работы имеются только должности среднего медперсонала. Кабинет лечебной физической культуры – при наличии инструктора лечебной физической культуры (лица с высшим немедицинским образованием или средним специальным образованием) и проведении соответствующей работы.
Таблица № 04 "Мощность поликлиники" показывает мощность амбулаторно-поликлинических организаций, выражаемая числом посещений в смену.
Для учреждений, построенных по типовым или индивидуальным проектам, в которых указана проектная мощность в посещениях в смену, плановая мощность принимается равной проектной. Если проектная мощность выражена числом посещений в день, то плановая мощность принимается равной 60% от проектной.

1-бөлім. Ішкі істер органдары әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің бекітілген контингенті, бөлімшелері, штат саны.
1. № 01 кесте "Ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністеріне тіркелген контингенттің құрамы"
Кестенің 01-жолында жалпы облыс бойынша қызмет көрсетуге жататын барлық контингенттердің жалпы саны көрсетіледі.
Осылайша, 01-жолдағы жалпы облыс бойынша қызмет көрсетілетін адамдар саны 02, 04, 06, 08, 10 12, 14, 16, 18, 26-жолдарда көрсетілген адамдар санының қосындысына тең.
Бұл ретте, 02, 03, 04, 05, 08, 09-жолдарда көрсетілген адамдар туралы мәліметтер тиісті ведомстволардың кадр қызметтерінен алынуы тиіс.
16 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелері туралы мәліметтер (27-33-жолдар) жыл сайын қызмет көрсетуге нақты бекітілген контингентті нақтылау үшін облыстың барлық ішкі істер органдары мен мекемелерінің және басқа да қызметтерінің (Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті, Төтенше жағдайлар министрлігі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметтері, прокуратура органдарының) басшылығы Полиция департаментінің емханасына ұсынуы тиіс тізімдерден алынады.
Зейнеткерлер туралы мәліметтер (18-26-жолдар) полиция департаменттерінің, басқа да қызметтердің (Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті, Төтенше жағдайлар министрлігі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметтері, прокуратура органдарының) қаржы-экономикалық қызметтерінің зейнетақы бөлімдерінен (топтарынан) алынуы тиіс.
2. "Ұлы Отан соғысына қатысушылардың және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдардың, интернационалист-жауынгерлердің, Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың зардаптарын жоюшылардың саны" деген 02-кестені толтырған кезде қажетті мәліметтер қаржы-экономикалық қызметтердің зейнетақы бөлімдерінде (топтарында) және қызметтердің кадр аппараттарында нақтылануы тиіс.
3. 2.0–2.4-жолдарда Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдардың басқа, тек қана Отан соғысына қатысушылар туралы деректер келтіріледі, өйткені мүгедектігі бар адамдар туралы мәліметтер 1.0-1.4-жолдарға енгізіледі.
4. "Мекеменің бөлімшелері, қондырғылары, көлігі" деген 03-кестеде 01-21-жолдар бойынша кабинеттер амбулаториялық-емханалық бөлімшелерде болған кезде ғана көрсетіледі.
Кабинеттер тиісті мамандар болған жағдайда ғана көрсетіледі. Арнайы штатсыз және бөлінген үй-жайсыз аппаратураның болуы кабинеттің болуын анықтамайды.
Рентген, физиотерапиялық кабинеттің, клиникалық-диагностикалық, бактериологиялық (микробиологиялық), серологиялық, биохимиялық, цитологиялық және басқа зертханалардың, функционалдық диагностика және электрокардиограмма кабинеті болуы олар үшін бөлінген үй-жай, жабдық, аппаратура, ұйым штаттарында тиісті мамандар лауазымы болған және тиісті жұмыс жүргізілген жағдайларда есепте көрсетіледі.
Физиотерапиялық кабинеттің, клиникалық-диагностикалық зертхананың, электрокардиограмма кабинеті болуы штаттарда тиісті жұмыс жүргізу үшін тек орта медперсонал лауазымдары болған жағдайларда да көрсетіледі. Емдік дене шынықтыру кабинеті – емдік дене шынықтыру кабинеті нұсқаушысы (жоғары медициналық емес білімі немесе орта арнайы білімі бар адамдар) болған және тиісті жұмысты жүргізген кезде.
5. № 04 "Емхананың қуаттылығы" кестесі амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қуатын көрсетеді, бұл ауысымға келу санымен көрсетіледі.
Ауысымдағы жобалық қуаты көрсетілген үлгілік немесе жеке жобалар бойынша салынған мекемелер үшін жоспарлы қуаты жобалық қуатқа тең болып қабылданады. Егер жобалық қуат күніне келу санымен көрсетілсе, онда жоспарлы қуат жобалық қуаттан 60% - ға тең қабылданады.

При отсутствии проектной документации или, если в проекте не указана мощность организации в посещениях в смену (в день), плановая мощность определяется расчетным путем: общее число посещений, сделанных к врачам за год, делится на 512 (коэффициент перерасчета годовых показателей в сменные, при условии, что поликлиника работает 307 дней и 60 % всех посещений приходится в первую смену). При односменной работе поликлиники, вместо 512, применяется коэффициент 307.
Фактическая мощность высчитывается по следующей формуле: общее число посещений, сделанных к врачам за год, делится на количество фактически отработанных дней за год.
5. Таблица № 05 "Передвижные установки" указывает наличие передвижных амбулаторий, стоматологических и флюорографических установок, а также передвижных клинико-диагностических лабораторий, независимо от их технического состояния.
6. В таблицу № 06 "Штаты медицинской организации" включаются сведения о должностях врачей, специалистов с высшим немедицинским образованием, среднего медперсонала, провизоров и фармацевтов, младшего и прочего персонала в соответствии со штатным расписанием, утвержденным в установленном порядке. Таблица должна заполняться сотрудником отдела кадров, врачом статистиком, экономистом.
Графы 1, 4, 7 и 10 заполняются согласно штатному расписанию, графы 2, 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12 - согласно платежной ведомости за декабрь месяц.
Сведения о численности персонала по самостоятельным амбулаторно-поликлиническим организациям показываются в графах 7-9.
В медицинских организациях, имеющих в своем составе и стационар, и поликлинику в графах 1, 2 показывается общая численность персонала организации в соответствии со штатным расписанием, в графах 4, 5 - штатные и занятые должности по поликлинике (диспансеру, консультаций), в графе 3 - физические лица в целом по организации, в графе 6 - физические лица по поликлинике.
Число занятых должностей в целом по организации не должно превышать числа штатных должностей, в связи с тем, что если должности временно отсутствующих работников замещены другими лицами, то они вторично, как занятые не указываются.
Сведения о штатах и занятых должностях могут пользоваться как целыми, так и дробными числами (0,25; 0,5; 0,75 должности).
Количество физических лиц должны показываться только целыми числами в связи с тем, что в случае работы одного физического лица на разных должностях (по 0,5 ставки), он должен быть учтен только один раз. Внешние совместители в этих графах не показываются.
Эта таблица должна включать и временно отсутствующих лиц (болезнь, отпуск, командировка).

Жобалау құжаттамасы болмаған кезде немесе егер жобада ұйымның ауысымға (күніне) барудағы қуаты көрсетілмесе, жоспарлы қуаты есептеу жолымен айқындалады: дәрігерлерге бір жыл ішінде жасалған барулардың жалпы саны 512–ге бөлінеді, емхана 307 күн жұмыс істейтін және барлық келулердің 60% - ы бірінші ауысымға келетін жағдайда жылдық көрсеткіштерді ауысымдық көрсеткіштерге қайта есептеу коэффициенті. Емхананың бір ауысымдық жұмысы кезінде 512 орнына 307 коэффициенті қолданылады.
Нақты қуат келесі формула бойынша есептеледі: дәрігерлерге бір жыл ішінде жасалған сапарлардың жалпы саны бір жылдағы нақты жұмыс күндерінің санына бөлінеді.
6. № 05 "Жылжымалы қондырғылар" кестесі жылжымалы амбулаториялардың, стоматологиялық және флюорографиялық қондырғылардың, сондай-ақ олардың техникалық жағдайына қарамастан жылжымалы клиникалық-диагностикалық зертханалардың болуын көрсетеді.
7. "Медициналық ұйымның штаттары" № 06 кестеге белгіленген тәртіппен бекітілген штат кестесіне сәйкес дәрігерлердің, жоғары медициналық емес білімі бар мамандардың, орта медперсоналдың, провизорлар мен фармацевтердің, кіші және өзге де персоналдың лауазымдары туралы мәліметтер енгізіледі. Кестені кадрлар бөлімінің қызметкері, статист дәрігер, экономист толтыруы керек.
1, 4, 7 және 10-бағандар штат кестесіне сәйкес толтырылады. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12–бағандар желтоқсан айындағы төлем ведомосына сәйкес.
Дербес амбулаториялық-емханалық ұйымдар бойынша персонал саны туралы мәліметтер 7-9-бағандарда көрсетіледі.
Құрамында стационары да, емханасы да бар емдеу - алдын алу ұйымдарында 1, 2-бағандарда штаттық кестеге сәйкес ұйым персоналының жалпы саны, 4, 5-бағандарда - емхана (диспансер, консультациялар) бойынша штаттық және жұмыспен қамтылған лауазымдар, 3-бағанда-жалпы ұйым бойынша жеке тұлғалар, 6-бағанда-емхана бойынша жеке тұлғалар көрсетіледі.
Ұйым бойынша жалпы жұмыспен қамтылған лауазымдар саны штаттық лауазымдар санынан аспауы тиіс, егер уақытша болмаған қызметкерлердің лауазымдарын басқа адамдар алмастырса, онда олар жұмыспен қамтылғандар ретінде екінші рет көрсетілмейді.
Штаттар және бос емес лауазымдар туралы мәліметтер бүтін және бөлшек сандарды (0,25; 0,5; 0,75 лауазым) пайдалана алады.
Жеке тұлғалардың саны тек бүтін сандармен көрсетілуі тиіс, себебі бір жеке тұлға әртүрлі лауазымдарда (0,5 ставкадан) жұмыс істеген жағдайда, ол тек бір рет қана есепке алынуы тиіс. Осы бағандардағы сыртқы қосалқы элементтер көрсетілмейді.
Бұл кестеде уақытша жоқ адамдар (ауру, демалыс, іссапар) болуы керек.

Сведения о штатах здравпунктов показываются в графах 10-12.
При заполнении таблицы необходимо иметь в виду то, что:
- сведения о числе должностей показываются по организации в целом;
- численность персонала, не распределенного между госпиталем и поликлиникой (административно-хозяйственный персонал, работники диагностических, вспомогательных отделений, в том числе лабораторий и так далее), показываются только в графах 1, 2, 3;
- должности начальников отделений относятся к врачебным должностям соответствующих специальностей;
- врачи, прошедшие специализацию или усовершенствование (в том числе на рабочем месте) и работающие по этой специальности, относятся к соответствующей специальности, независимо от года выпуска, стажа работы по специальности.
Сведения о должностях специалистов с высшим немедицинским образованием (экономисты, бухгалтера, инспектор отдела кадров и другие) указываются в строке 200.
Сведения о должностях среднего медперсонала показываются в строке 300 (всего должностей среднего медперсонала) и строках 301-309 в соответствии со штатным расписанием и специальностями среднего медицинского персонала, предусмотренными перечнем таблицы.
Персонала аптеки (провизоры, фармацевты) указывается только в строках 400-402. В строке 500 показывается младший медицинский персонал (санитарки).
В строке 600 показываются сведения о прочем (немедицинском) персонале. Сюда включаются сестры-хозяйки, завхозы, работники кухонь, шоферы и другие категории работников, не относящиеся к медицинскому персоналу и находящиеся на бюджетных должностях.
Сумма чисел в строках 100, 200, 300, 400, 500, 600 должна равняться числам в строке 700 "Всего должностей".
Раздел 2. "Деятельность поликлиники"
7. В таблице № 07 "Работа врачей поликлиники" к посещениям по поводу заболеваний следует относить:
- посещения, когда у обратившегося выявлено заболевание;
- посещения для лечения;
- посещения, сделанные диспансерным контингентом в период ремиссии;
- посещения в связи с оформлением направления на медико-социальную экспертизу и санаторно-курортной карты;
- посещения больными по выздоровлении для закрытия листка нетрудоспособности;
- посещения для получения справки о болезни ребенка;
- посещения по поводу патологии беременности, абортов, начатых или начавшихся вне лечебного учреждения, направлений на аборт по медицинским показаниям, а также посещения после произведенного искусственного аборта в случае осложнения;
- посещения по поводу аномалии рефракции и аккомодации (кроме обращений по поводу пресбиопии лиц в возрасте 40 лет и старше), аномалий речи, голоса и слуха.
К посещениям с профилактической целью следует относить:
- посещения по поводу осмотров при поступлении на работу, учебу, в дошкольное учреждение, при направлении в учреждения отдыха, осмотров населения при проведении ежегодной диспансеризации, осмотров при решении вопроса о проведении профилактических прививок;
- посещения за направлением на аборт, по поводу применения противозачаточных средств, после абортов, проведенных в стационаре, и так далее;
Если врач при проведении профилактического осмотра только заподозрил заболевание, но диагноза не поставил и направил пациента к соответствующему специалисту для установления диагноза, это посещение у врача, проводившего осмотр, должно быть учтено, как сделанное с профилактической целью.
Посещение консультирующего специалиста в случае установления диагноза должно быть учтено, как сделанное по поводу заболевания.

Денсаулық сақтау пункттерінің штаттары туралы мәліметтер 10-12-бағандарда көрсетіледі.
Кестені толтыру кезінде мынаны ескеру қажет:
- лауазымдар саны туралы мәліметтер жалпы ұйым бойынша көрсетіледі;
- госпиталь мен емхана арасында бөлінбеген персоналдың саны (Әкімшілік-шаруашылық персонал, диагностикалық, қосалқы бөлімшелердің, оның ішінде зертханалардың қызметкерлері және тағы басқалар) тек 1, 2, 3-бағандарда көрсетіледі;
- бөлімше бастықтарының лауазымдары тиісті мамандықтағы дәрігерлік лауазымдарға жатады;
- мамандандырудан немесе жетілдіруден өткен (оның ішінде жұмыс орнында) және осы мамандық бойынша жұмыс істейтін дәрігерлер шыққан жылына, мамандығы бойынша жұмыс өтіліне қарамастан тиісті мамандыққа жатады.
Жоғары медициналық емес білімі бар мамандардың лауазымдары туралы мәліметтер (экономистер, бухгалтерлер, кадрлар бөлімінің инспекторы және басқалар) 200-жолда көрсетіледі.
Орта медперсоналдың лауазымдары туралы мәліметтер кесте тізбесінде көзделген штат кестесіне және орта медициналық персоналдың мамандықтарына сәйкес 300-жолда (орта медперсоналдың барлық лауазымдары) және 301-309-жолдарда көрсетіледі.
Дәріхана персоналы (провизорлар, фармацевттер) 400-402-жолдарда ғана көрсетіледі. 500-жолда кіші медициналық персонал (санитарлар) көрсетіледі.
600-жолда басқа (медициналық емес) персонал туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұған шаруашылық бикелері, шаруашылық меңгерушілері, асхана қызметкерлері, шопандар және медициналық персоналға жатпайтын және бюджеттік лауазымдардағы қызметкерлердің басқа да санаттары кіреді.
100, 200, 300, 400, 500, 600-жолдардағы сандардың қосындысы 700 "Барлық лауазымдар" жолындағы сандарға тең болуы тиіс.
2-бөлім. "Емхана қызметі"
8. № 07 "Емхана дәрігерлерінің жұмысы" кестеде ауруына қатысты келуіне мыналарды жатқызуға болады:
- жүгінушінің ауруы анықталған кезде келу;
- емдеуге бару;
- ремиссия кезеңінде диспансерлік контингенттің келуі;
-медициналық-әлеуметтік сараптамаға жолдаманы және санаторий-курорттық картаны ресімдеуге байланысты бару;
- науқастар сауыққаннан кейін еңбекке жарамсыздық парағын жабу үшін келуі;
- баланың ауруы туралы анықтама алу үшін бару;
- емдеу мекемесінен тыс басталған жүктілік, түсік патологиясы, медициналық көрсеткіштер бойынша түсік жасауға жолдамалар бойынша бару, сондай-ақ асқынған жағдайда жасанды түсік жасағаннан кейін бару;
- рефракция және аккомодация аномалиясына (40 және одан жоғары жастағы адамдардың пресбиопиясына қатысты жүгінулерден басқа), сөйлеу, дауыс және есту аномалияларына бару.
Профилактикалық мақсатта баруларға мыналар жатады:
- жұмысқа, оқуға, мектепке дейінгі мекемеге түсу кезінде, демалыс мекемелеріне жіберу кезінде тексеріп-қарауларға, жыл сайынғы диспансерлеуді жүргізу кезінде халықты қарап-тексеруге, профилактикалық егулерді жүргізу туралы мәселені шешу кезінде қарап-тексеруге бару;
- стационарда жүргізілген түсіктен кейін тууды бақылау құралдарын қолдануға байланысты абортқа жіберу үшін бару және тағы басқалар;
Егер дәрігер профилактикалық тексеру жүргізу кезінде ауруды күдіктенсе, бірақ диагноз қоймаса және диагнозды белгілеу үшін пациентті тиісті маманға жіберсе, тексеру жүргізген дәрігердің бұл сапары профилактикалық мақсатта жасалғаны ретінде ескерілуі керек.
Диагноз қойылған жағдайда кеңес беруші маманға бару ауруға байланысты жасалған деп есептелуі керек.

Сумма чисел в строках 02-14 должна ровняться числу в 01 строке по всем графам.
Сумма чисел, указанных в графах 2-4, должна равняться числу, указанному в графе 1 "Всего".
Сумма чисел, указанных в графах 6-7, должна равняться числу, указанному в графе 5 "Всего".
Сумма чисел, указанных в графах 9-10, должна равняться числу, указанному в графе 8 "Всего".
8. Таблица № 08 "Работа стоматологического (зубоврачебного) кабинета" заполняется амбулаторно-поликлиническими и стационарными организациями, в штатах которых имеются бюджетные должности врачей-стоматологов, по данным сводной ведомости учета работы врача-стоматолога.
9. В таблицу № 09 "Профилактический осмотр" сведения для заполнения графы 1 таблицы 09 берутся из ежегодно составляемых списков лиц, подлежащих осмотру, и планов проведения профилактических медицинских осмотров, которые составляются раздельно по подразделениям.
10. В таблице № 10 "Выдано свидетельств о смерти на дому" показывается число врачебных свидетельств о смерти, выданных только данной организацией в случаях смерти на дому.
Раздел 3. Деятельность стационара
11. В таблице № 11 "Коечный фонд и его использование" по строке 01 показывается число коек, движение больных и использование коечного фонда по стационару в целом. Койки одноименного профиля, развернутые в различных отделениях показываются в одной строке.
По строке 02 должны быть показаны количество и работа всех коек терапевтического профиля: общетерапевтических, кардиологических, гастроэнтерологических, пульмонологических и так далее.
По строке 03 должны быть показаны количество и работа всех коек неврологического профиля.
По строке 04 должны быть показаны количество и работа коек хирургического профиля: общехирургических, гинекологических, отоларингологических, урологических и так далее.
Сведения о временных инфекционных койках, развернутых за счет эпидфонда и других источников, о временных приставных койках развернутых в палатах, коридорах и так далее, в связи с перегрузкой стационара не должны включаться в число сметных (графа 1) и среднегодовых (графа 2) коек.
Число среднегодовых коек не должно превышать число сметных коек.
В число поступивших больных по строке. 01 так же должны включаться сведения о количестве больных, переведенных из других стационаров. В число поступивших (графа 3) включаются больные, поступившие из дома, доставленные с улицы, переведенные из других медицинских организаций. Случаи перевода больного из отделения в другое отделение, учитываются как внутрибольничные переводы.

02-14 - жолдардағы сандардың қосындысы барлық бағандар бойынша 01 - жолдағы санға тең болуы керек.
2-4 - жолдарда көрсетілген сандардың сомасы "Барлығы" деген 1-бағанда көрсетілген санға тең болуы тиіс.
6-7 - жолдарда көрсетілген сандардың сомасы "Барлығы" деген 5-бағанда көрсетілген санға тең болуы тиіс.
9-10 - жолдарда көрсетілген сандардың сомасы "Барлығы" деген 8-бағанда көрсетілген санға тең болуы тиіс.
9. "Стоматологиялық (тіс дәрігерлік) кабинеттің жұмысы" № 08 кестесін стоматолог-дәрігердің жұмысын есепке алудың жиынтық ведомосінің деректері бойынша штатында стоматолог-дәрігерлердің бюджеттік лауазымдары бар амбулаториялық-емханалық және стационарлық ұйымдар толтырады.
10. № 09 "Профилактикалық қарап-тексеру" кестесіне 09-кестенің 1-бағанын толтыру үшін мәліметтер қарап-тексеруге жататын адамдардың жыл сайынғы жасалатын тізімдерінен және бөлімшелер бойынша бөлек жасалатын профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді жүргізу жоспарларынан алынады.
11. "Үйде қайтыс болу туралы куәліктер берілді" № 10 кестеде өлшеу жағдайларында осы ұйым ғана берген қайтыс болу туралы дәрігерлік куәліктердің саны көрсетіледі.
3-бөлім. Стационар қызметі.
12. № 11 "Төсек қоры және оны пайдалану" кестесінде 01-жолында төсек саны, науқастардың қозғалысы және стационар бойынша төсек қорын пайдалану көрсетіледі. Әртүрлі бөлімшелерде орналастырылған аттас бейіндегі төсектер бір жолда көрсетіледі.
02-жолда терапиялық бейіндегі барлық төсектердің саны мен жұмысы көрсетілуі тиіс: жалпы терапиялық, кардиологиялық, гастроэнтерологиялық, пульмонологиялық және тағы басқалар.
03-жолда неврологиялық бейіндегі барлық төсектердің саны мен жұмысы көрсетілуі тиіс.
04-жолда хирургиялық бейіндегі төсектердің саны мен жұмысы көрсетілуі тиіс: жалпы хирургиялық, гинекологиялық, отоларингологиялық, урологиялық және тағы басқалар.
Эпидемиологиялық қор және басқа да көздер есебінен ашылған уақытша инфекциялық төсектер туралы, палаталарда, дәліздерде және т. б. ашылған уақытша қосалқы төсектер туралы мәліметтер стационардың артық жүктелуіне байланысты сметалық (1-баған) және орташа жылдық (2-баған) төсектер санына енгізілмеуі тиіс
Орташа жылдық төсек саны сметалық төсек санынан аспауы тиіс.
01-жол бойынша келіп түскен науқастар санына, сондай-ақ басқа стационарлардан ауыстырылған науқастардың саны туралы мәліметтер енгізілуі тиіс. Келіп түскендер санына (3-баған) үйден келіп түскен, көшеден жеткізілген, басқа медициналық ұйымдарынан ауыстырылған науқастар енгізіледі. Науқасты бөлімшеден басқа бөлімшеге ауыстыру жағдайлары ауруханаішілік ауыстыру ретінде ескеріледі.

В строку 01 число больных, состоящих на конец отчетного года (графа 7), должно равняться числу больных, состоящих на начало года (из отчета за предыдущий год, строка 01, графа 7), плюс число поступивших больных (графа 3) минус число выписанных, переведенных и умерших больных (графа 4, 5, 6).
По остальным строкам такого баланса может не быть за счет больных, переведенных из отделения в отделение внутри стационара, сведения о которых в графах 3 и 4 по строкам 02-04 не включаются.
Сумма чисел, указанных в графах 1-8 по строкам 02-04, должна равняться числам, указанным по соответствующим графам в строке 01.
12. В строках 02-11 таблицы № 13 "Из числа поступивших в отчетном году больных" (таблица 11, строка 01, графа 3) должно быть указано число лиц, поступивших в стационар. Сумма чисел в строках 02-11 должна совпадать с числом, указанным в строке 01.
13. Таблица № 14 "Стационарозамещающие методы лечения" заполняется амбулаторно-поликлиническими организациями, госпиталями, имеющими в своем составе дневной стационар, а также организовавшими работу стационара на дому. В этой таблице указывается число больных закончивших лечение в названных стационарах. Сведения о больных из таблицы 14 не включаются в таблицы 11,13,15, 16.
14. Строки таблицы № 15 "Переливание крови и кровезамещающих жидкостей" заполняются по данным журнала регистрации переливания трансфузионных средств. Число больных указывается по данным графы 3 журнала (учитываются первичные переливания), количество переливаний - по графе 1, количество литров - по графе 14. На основании сведений в графе 19 подсчитываются случаи осложнений. Реакция на переливание осложнением не считается.
15. В таблице № 16 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения":
1) в строку "Всего" включаются сведения обо всех выписанных и умерших больных, за исключением больных, переведенных в другие стационары (так как исходы лечения их еще не определились) и лиц, госпитализированных для обследования и оказавшихся здоровыми, сведения о которых показываются соответственно в таблице 17.
2) сумма чисел, показанных в графах 1, 2, 3 по строкам, соответствующим классам заболеваний (2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0, 10.0, 11.0, 12.0, 13.0, 14.0, 15.0, 20.0), должна равняться числам, указанным в строке 1. Внутри классов такого баланса может не быть за счет заболеваний, не включенных в перечень таблиц.
3) при отнесении заболеваний к той или иной нозологической форме или классу заболеваний, при разработке карт больных, выбывших из стационара следует руководствоваться заключительным клиническим, а в случае смерти – патологоанатомическим диагнозом.

01-жолда есепті жылдың соңында тұрған науқастардың саны (7-баған) жыл басында тұрған науқастардың санына тең болуы тиіс (өткен жылғы есептен, 01-жол, 7-баған), оған қоса түскен науқастардың саны (3-баған) қосылып шығарылған, ауыстырылған және қайтыс болған науқастардың саны (4, 5, 6-баған) шегеріледі.
Мұндай баланстың қалған жолдары бойынша стационар ішіндегі бөлімшеден бөлімшеге ауыстырылған науқастар есебінен болмауы мүмкін. Олар туралы мәліметтер 3 және 4-бағандарда 02-04-жолдарда қосылмайды.
1-8-бағандарда 02-04-жолдар бойынша көрсетілген сандар қосындысы 01-жолдағы тиісті бағандарда көрсетілген сандарға тең болуы тиіс.
13. № 13 "Есепті жылы келіп түскен науқастардың ішінен (11-кесте, 01-жол, 3-баған)" кестенің 02-11-жолдарында стационарға келіп түскен адамдардың саны көрсетілуі тиіс. 02-11 - жолдарындағы сандардың қосындысы 01 - жолда көрсетілген санға сәйкес келуі керек.
14. № 14 "Стационарды алмастыратын емдеу әдістері" кестесін амбулаториялық-емханалық ұйымдар, құрамында күндізгі стационары бар, сондай-ақ үйде стационардың жұмысын ұйымдастырған госпитальдар толтырады. Бұл кестеде аталған стационарларда емді аяқтаған науқастардың саны көрсетіледі. 14-кестедегі науқастар туралы мәліметтер 11, 13, 15, 16-кестелерге енгізілмейді.
15. № 15 "Қан және қан алмастыратын сұйықтықтарды құю" кестесінің жолдары трансфузиялық құралдарды құюды тіркеу журналының деректері бойынша толтырылады. Науқастардың саны журналдың 3 - бағанының деректері бойынша (алғашқы құюлар ескеріледі), құю саны 1-баған бойынша, литр саны 14-баған бойынша көрсетіледі. 19-бағандағы мәліметтер негізінде асқыну жағдайлары есептеледі. Құюға реакция асқыну болып саналмайды.
16. № 16 "Стационардағы науқастардың құрамы, емдеу мерзімдері мен нәтижелері" кестеде:
1) "Барлығы" жолына басқа стационарларға ауыстырылған науқастарды (емдеу нәтижелері әлі анықталмағандықтан) және тексеру үшін емдеуге жатқызылған және дені сау адамдарды қоспағанда, барлық шығарылған және қайтыс болған науқастар туралы мәліметтер енгізіледі. Олар туралы мәліметтер тиісінше 17-кестеде көрсетіледі.
2) аурулардың сыныптарына сәйкес жолдар бойынша 1, 2, 3-бағандарда көрсетілген сандардың қосындысы (2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0, 10.0, 11.0, 12.0, 13.0, 14.0, 15.0, 20.0), 1-жолда көрсетілген сандарға тең болуы тиіс. Сыныптар ішінде мұндай тепе-теңдік кестелер тізбесіне енгізілмеген ауруларға байланысты болмауы мүмкін.
3) ауруларды қандай да бір нозологиялық нысанға немесе аурулар сыныбына жатқызу кезінде, стационардан шыққан науқастардың карталарын әзірлеу кезінде қорытынды клиникалық, ал қайтыс болған жағдайда патологиялық – анатомиялық диагнозды басшылыққа алған жөн.

4) при подсчете по картам выбывших из стационаров (форма № 066/у), числа койко-дней, проведенных выписанными больными, день поступления и день выписки следует считать за один койко-день.
5) сведения таблиц 16, 17 должны сопоставляться с таблицей 11. Сумма числа выписанных больных (строка 1 в графе 1 таблицы 16) и числа лиц, госпитализированных для обследования, и оказавшиеся здоровыми (пункт 2 таблицы 17) должно быть равно числу, указанному в строке 01 графы 4 таблицы 11.
Число умерших больных (строка 1 в графе 3 таблицы 16) должно быть равно числу, указанному в строке 01 в графе 6 таблицы 11.
16. Число переведенных больных, указанное в таблице 17, должно совпадать с числом в строке 01 в графе 5 таблицы 11.
17. В таблице № 18 указывается количество умерших в первые 24 часа после поступления в стационар от общего числа умерших, а так же количество умерших от инфаркта миокарда в первые 24 часа после поступления.
18. В таблицу № 19 "Работа хирургического отделения стационара (данные об операциях выбывшим больным, проведенных во всех отделениях)" включаются сведения обо всех операциях, произведенных больным, выбывшим из стационара (выписанным и умершим). В таблицу 19 так же включаются сведения об операциях, произведенных в экстренном порядке (таблица 20).
Если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он должен быть показан в таблице столько раз, сколько операций было произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
Операция, проведенная в несколько этапов, в случае, если больной не выписывался из стационара в промежутки между этапами операций, учитывается как одна.
В строке 04 указываются все операции на женских половых органах, включая аборты и биопсии.
В число умерших включаются все случаи смерти оперированных плановых больных, независимо от причины их смерти.
В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной).
Сумма чисел, указанных по строкам 02-08, должна быть равной числам, указанным в строке 01.
19. Таблица № 20 "Экстренная хирургическая помощь" заполняется только стационарами, в составе которых имеются хирургические отделения.
В таблицу не включаются сведения о больных, переведенных для операций в другие стационары.
Раздел 4. Работа лечебно-диагностических отделений (кабинетов)
В этот раздел включаются сведения об основных показателях деятельности рентгенологического, ультразвукового, эндоскопического, функциональной диагностики, лабораторий, физиотерапевтического отделения (кабинета) и другие.
Таблицы этого раздела заполняются в медицинских организациях, имеющих соответствующие диагностические службы и не включаются сведения об анализах и исследованиях, проведенных в других организациях.
20. В таблице № 21 "Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета)" и № 22 "Деятельность кабинета лечебной физкультуры" вносятся данные о проведенных физиотерапевтических процедурах и занятиях лечебной физкультурой в стационаре и поликлинике вместе. Данные о деятельности кабинета лечебной физкультуры указываются только в случае наличия отдельного помещения и штатной должности инструктора лечебной физкультуры.

4) стационарлардан шыққан (№066/у нысаны) карталар бойынша есептеу кезінде ауруханадан шыққан науқастардың өткізген төсек-күндерінің санын, түскен күнін және шығарылған күнін бір төсек-күн деп есептеу керек.
5) 16, 17-кестелердің мәліметтері 11-кестемен салыстырылуы тиіс. Жазылып шығарылған науқастар санының (16-кестенің 1-бағанындағы 1-жол) және тексеру үшін емдеуге жатқызылған және дені сау адамдар санының қосындысы (17-кестенің 2-тармағы) 11-кестенің 4-бағанының 01-жолында көрсетілген санға тең болуы тиіс.
Қайтыс болған науқастардың саны (16-кестенің 3-бағанындағы 1-жол) 11-кестенің 6-бағанындағы 01-жолда көрсетілген санға тең болуы тиіс.
17. 17-кестеде көрсетілген ауыстырылған науқастардың саны 11-кестенің 5-бағанындағы 01-жолдағы санға сәйкес келуі тиіс.
18. № 18 кестеде қайтыс болғандардың жалпы санынан стационарға түскеннен кейінгі алғашқы 24 сағатта қайтыс болғандардың саны, сондай-ақ түскеннен кейінгі алғашқы 24 сағатта миокард инфарктісінен қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
19. № 19 "Стационардың хирургиялық бөлімшесінің жұмысы (барлық бөлімшелерде жүргізілген, шығып қалған науқастардың операциялары туралы деректер)" кестесіне стационардан шығып қалған (жазылып берілген және қайтыс болған) науқастардың жасаған барлық операциялары туралы мәліметтер (№066/у нысаны) енгізіледі. 19-кестеге сондай-ақ шұғыл тәртіппен жүргізілген операциялар туралы мәліметтер енгізіледі (20-кесте).
Егер бір науқасқа бірнеше операция жасалған жағдайда, онда ол кестеде осы операциялардың біруақытта немесе әртүрлі уақытта жасалғанына қарамастан, қанша операция жасалса соншасы көрсетілуі керек.
Бірнеше кезеңмен жүргізілген операция, егер науқас стационардан операция кезеңдері арасындағы аралықта шығарылмаған жағдайда, бір операция ретінде есепке алынады.
04-жолда түсік түсіру мен биопсияны қоса алғанда, әйелдің жыныс органдарындағы барлық операциялар көрсетіледі.
Қайтыс болу себептеріне қарамастан, операция жасалған жоспарлы науқастардың барлық өлім жағдайлары қосылады.
Бірнеше операция жасалған науқас қайтыс болған жағдайда, оны тек бір операциядан (ең ауыр және радикалды) қайтыс болған адам ретінде көрсету керек.
02-08-жолдарда көрсетілген сандардың сомасы 01-жолда көрсетілген сандарға тең болуы тиіс.
20. № 20 "Шұғыл хирургиялық көмек" кестесі құрамында хирургиялық бөлімшелері бар стационарлар ғана толтырады.
Кестеге операциялар үшін басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы мәліметтер енгізілмейді.
4-бөлім. Емдеу-диагностикалық бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы.
Бұл бөлімге рентгенологиялық, ультрадыбыстық, эндоскопиялық, функционалдық диагностика, зертханалар, физиотерапиялық бөлімше (кабинет) қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер және басқалар енгізіледі.
Осы бөлімнің кестелері тиісті диагностикалық қызметтері бар медициналық ұйымдарында толтырылады және басқа ұйымдарда жүргізілген талдаулар мен зерттеулер туралы мәліметтер енгізілмейді.

21. В таблицу № 23 "Рентгенодиагностическая работа (включая профилактические осмотры)" включаются сведения об объеме диагностической работы и рентгенологических профилактических исследованиях.
В графе 1 указывается общее число выполненных исследований. Исследования органов грудной клетки, пищеварения, костно-суставной системы и так далее выделяются в графы 2-6 соответственно.
К числу прочих исследований относятся обзорные снимки грудной полости, брюшной полости и забрюшинного пространства, кроме снимков желудочно-кишечного тракта, мочевыводящих путей, женской половой органов, снимки мягких тканей и молочных желез, снимки челюстно-лицевой области и зубов, исследования ЛОР-органов, включая снимки гортани, придаточных пазух носа, внутреннего уха, исследования головного и спинного мозга.
В графе 4 показываются сведения об исследованиях костно-суставной системы, включая снимки ребер, позвоночника, дискографию и артрографию.
Число в графе 1 равно сумме чисел в графах 2-6 по все строкам таблицы.
Все снимки костно-суставной системы, сделанные в течение одного визита больного, при обследовании 2-х и более локализаций каждое считается как одно исследование.
Просвечивание и рентгенография грудной клетки считаются одним исследованием.
Исследование пищевода, желудка и 12-перстной кишки и досмотр кишечника считается одним исследованием.
Если больному одномоментно проведено рентгенологическое исследование органов грудной клетки, гортани и органов пищеварения, кроме обзорных исследований, то исследование каждой системы органов считается самостоятельно и учитывается в графе 1 как 3 рентгенологических исследования, в том числе: одно - в графе 2, другое относится к группе прочих исследований, третье - указывается в графе 3.
Рентгенологическое исследование больного может состоять из просвечивания, одной или серии рентгенографии, диагностических флюорограмм, специальных методик и может состоять из каждого способа в отдельности или сочетания их друг с другом. В связи с этим числа, показанные в строках 02-07, могут в сумме превышать числа в строке 01, но не могут быть меньше их.
В строках 02-07 каждой графы учитывается диапазон применяемых методик при рентгенологическом исследовании.

21. № 21 "Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі" және № 23 "Емдік дене шынықтыру кабинетінің қызметі" кестелеріне стационар мен емханада бірге жүргізілген физиотерапиялық рәсімдер мен емдік дене шынықтырумен айналысу туралы деректер енгізіледі. Емдік дене шынықтыру кабинетінің қызметі туралы деректер жеке үй-жай және емдік дене шынықтыру нұсқаушысының штаттық лауазымы болған жағдайда ғана көрсетіледі.
22. № 23 "Рентгенодиагностикалық жұмыс (профилактикалық қарап-тексерулерді қоса алғанда)" кестесіне диагностикалық жұмыс көлемі және рентгенологиялық профилактикалық зерттеулер туралы мәліметтер енгізіледі.
1-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі. Кеуде қуысы, ас қорыту, сүйек-буын жүйесі және тағы басқалар органдарын зерттеу тиісінше 2-6-бағандарға бөлінеді.
Басқа зерттеулерге асқазан-ішек жолдарының, зәр шығару жолдарының, әйелдің жыныс мүшелерінің суреттерінен басқа, кеуде қуысының, іш қуысының және ретроперитонеальді кеңістіктің шолу суреттері, жұмсақ тіндер мен сүт бездерінің суреттері, жақ-бет аймағы мен тістердің суреттері, ЛОР мүшелерін зерттеу, соның ішінде көмейдің суреттері, мұрынның қосалқы қуыстарының, ішкі құлақ, ми мен жұлынның зерттеулері жатады.
4-бағанда қабырға, омыртқа суреттерін, дискография мен артрографияны қоса алғанда, сүйек-буын жүйесін зерттеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағандағы сан кестенің барлық жолдары бойынша 2-6-бағандардағы сандар қосындысына тең.
Науқастың бір сапары ішінде түсірілген сүйек-буын жүйесінің барлық суреттері 2 және одан да көп локализацияны тексеру кезінде әрқайсысы бір зерттеу ретінде есептеледі.
Кеуде қуысының мөлдірлігі мен рентгенографиясы бір зерттеу болып саналады.
Өңеш, асқазан және 12 елі ішекті зерттеу және ішекті тексеру бір зерттеу болып саналады.
Егер науқасқа шолу зерттеулерінен басқа кеуде қуысы, көмей және ас қорыту органдарын біруақытта рентгенологиялық зерттеу жүргізілсе, онда әрбір ағза жүйесін зерттеу дербес болып есептеледі және 1-бағанда 3 рентгенологиялық зерттеу ретінде ескеріледі, оның ішінде: біреуі - 2-бағанда, екіншісі - өзге зерттеулер тобына жатады, үшіншісі - 3-бағанда көрсетіледі.
Науқасты рентгендік зерттеу сәулелендіруден, рентгенографияның бір немесе бірнеше сериясынан, диагностикалық флюорограммалардан, арнайы әдістерден тұруы мүмкін және жеке-жеке әрбір тәсілден немесе олардың бір-бірімен үйлесуінен тұруы мүмкін. Осыған байланысты 02-07-жолдарда көрсетілген сандар 01-жолдағы сандардан асып кетуі мүмкін, бірақ олардан кем болмауы керек.
Әрбір бағанның 02-07-жолдарында рентгенологиялық зерттеу кезінде қолданылатын әдістемелердің диапазоны ескеріледі.

В строке 03 указывается число рентгенограмм, включая томограммы. В строке 05 по соответствующим графам следует показывать число флюорограмм, сделанных с диагностической целью по клиническим показаниям при подозрении на заболевание.
В строке 07 специальные исследования показываются сложные и трудоемкие рентгенологические исследования - контрастные, сосудистые, пункционные, катетеризационные, зондовые, сопровождающиеся внутрисосудистым, внутрипротоковым, внутриполостным, внутритканевым введением контрастного вещества. Такими исследованиями являются ангиография, лимфография, бронхография, дискография, зондовая дуоденография с применением контрастных веществ, метросальпингография, париетография, пельвиография, урография внутривенная, пиелография восходящая, цистография, пункционная кистография, пневмомедиастинография, рентгенография височных костей по специальным укладкам, рентгенография придаточных пазух носа с применением контрастных веществ, рентгенокимография (сердца, диафрагмы), холецистография, внутривенная холангиохолецистография, холангиография, интраоперационная, ретроградная холецистохолангиопанкреография, сиалография, фистулография, артрография, дискография, энцефало- и миелография. К специальным методикам исследования относятся томография всех органов, контрастная фарингография, а также новые методики, рекомендованные к внедрению в практику, аналогичные по сложности и трудности их выполнения.
Исследования сердца с контрастированием пищевода, двойное контрастирование пищеварительного тракта без использования зонда к специальным методикам не относится.
В графе 1 строки 07 показывается общее число специальных методик, а по графам 2-6 этой строки - количество таких методик, проведенных по соответствующим органам.
Как правило, специальные методики исследования проводятся дополнительно после обычного рентгенологического исследования просвечивания, рентгенограммы. В этих случаях, если они назначаются в день исследования больного, и последний уже учтен в графе 1, а также в соответствующих графах и строках по органам, то специальная методика - как исследование, вносится только в строку 07, не дублируясь в строке 1.
Если же специальная методика назначается на следующий день после обычного рентгенологического исследования просвечивание, снимка, или вообще самостоятельно (например: урография, холеграфия), то она учитывается как в строке 07, так и в строке 01 графы 1, а также в соответствующих графах по органам строки 01 и 07.
22. Из общего числа рентгенодиагностических исследований таблицы 24, строка 01, графа 1 в таблицу 24 выделяются исследования, выполненные амбулаторным больным.

03-жолда томограммаларды қоса алғанда, рентгенограммалардың саны көрсетіледі. 05-жолда тиісті бағандар бойынша ауруға күдік болған кезде клиникалық көрсеткіштер бойынша диагностикалық мақсатта жасалған флюорограммалардың санын көрсету керек.
07-жолда арнайы зерттеулер күрделі және көп еңбекті қажет ететін рентгенологиялық зерттеулер - контрасты, тамырлық, пункциялық, катетеризациялық, зондтық, тамырішілік, көктамырішілік, тін ішіндегі контрастты заттарды енгізумен қоса жүретін зерттеулер көрсетіледі. Мұндай зерттеулер ангиография, лимфография, бронхография, дискография, контрастылы заттарды қолдана отырып зондты дуоденография, метросальпингография, париетография, пелвиография, көктамырішілік урография, өрлемелі пиелография, цистография, пункциялық кистография, пневмомедиастинография, арнайы төсемдер бойынша уақытша сүйектердің рентгенографиясы, контрастты заттарды қолдана отырып, мұрынның қосалқы қуыстарының рентгенографиясы, рентгенография (жүрек, диафрагма), холецистография, көктамырішілік холангиохолецистография, холангиография, интраоперациялық, ретроградтық холецистохолангиопанкреография, сиалография, фистулография, артрография, дискография, энцефалография және миелография болып саналады. Зерттеудің арнайы әдістеріне барлық органдардың томографиясы, контрасты фарингография, сондай-ақ оларды орындау күрделілігі мен қиындықтарына ұқсас тәжірибеге енгізуге ұсынылған жаңа әдістер жатады.
Өңештің контрастымен жүректі зерттеу, зондты пайдаланбай ас қорыту жүйесінің қос контрасты арнайы әдістерге қолданылмайды.
07-жолдың 1-бағанында арнайы әдістемелердің жалпы саны, ал осы жолдың 2-6-бағандары бойынша тиісті органдар бойынша жүргізілген осындай әдістемелердің саны көрсетіледі.
Әдетте, арнайы зерттеу әдістері әдеттегі рентгендік зерттеуден, рентгенограммадан кейін қосымша жүргізіледі. Мұндай жағдайларда, егер олар науқасты зерттеу күні тағайындалса және соңғысы 1-бағанда, сондай-ақ органдар бойынша тиісті бағандар мен жолдарда ескерілсе, онда арнайы әдістеме зерттеу ретінде 1-жолда қайталанбай, тек 07-жолға енгізіледі.
Егер арнайы әдістеме кәдімгі рентгенологиялық зерттеуден кейін келесі күні өздігінен (мысалы: урография, холеграфия) немесе тіпті сәуле түсіру үшін тағайындалса, онда ол 1-бағанның 07-жолында да, 01-жолында да, сондай-ақ 01 және 07-жол органдары бойынша тиісті бағандарда да есепке алынады.

23. В таблице № 26 "Деятельность кабинета ультразвуковых исследований" пункт 1 должен быть равен сумме чисел в пунктах со 2 по 10.
24. В таблице № 27 "Деятельность эндоскопического отделения (кабинета)" показываются сведения о числе эндоскопических исследований - всего графа 1 с выделением в графах 2-5 эзофагогастродуоденографий, колоноскопий, бронхоскопий. Числа в графе 1 – всего должны быть равны сумме чисел в графах с 2 по 5 по всем строкам. Числа в строке 2 и 3 должны быть меньше или равны числу в строке 1.
25. В таблице № 28 "Деятельность лабораторий" графа 1 равна или меньше суммы строк со 2 по 6 по всем строкам.
26. В таблице № 30 "Деятельность кабинета функциональной диагностики" показывается работа кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в учреждении имеется только электрокардиографический кабинет. В разделе показывается общее число обследованных лиц - всего, в том числе в поликлинике и на дому; число сделанных исследований – всего, и в том числе – амбулаторным больным – в поликлинике и на дому. Если одному и тому же больному сделано несколько различных исследований (например, электрокардиограмма, фонокардиограмма, осциллограмма), как обследованное лицо, он показывается один раз, в число сделанных исследований включаются все сделанные ему исследования.
Приложение 3 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2020 года № 779
Форма, предназначенная
для сбора административных данных.
Представляется: в медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов
Астана, Алматы, Шымкент и областей, Медицинское управление Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.mvd.gov.kz.
Отчет о причинах временной нетрудоспособности
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: Ф№3 ЛС МВД
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ______квартал 20____года
Круг лиц, представляющих информацию: госпиталя с поликлиниками, поликлиники
департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей,
медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов Астана, Алматы,
Шымкент, областей, Центральный госпиталь с поликлиникой
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных: к 5-му числу месяца,
следующего после отчетного периода медицинским отделам (группам) департаментов
полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей, до к 10-му числу месяца,
следующего после отчетного периода Медицинскому управлению Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
_______________________________________________________________
(наименование контингента)
01. Средняя численность контингента
№ строки
количество, человек
средняя численность работников за период в организациях, представивших отчеты
всего
01
в том числе женщин
02
02. Причины временной нетрудоспособности
наименование болезней
Код Международной классификации болезней - 10
номер строки
число случаев временной нетрудоспособности, единиц
число календарных дней временной нетрудоспособности, дни
А
Б
В
1
2
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни

23. 24-кестенің рентгенодиагностикалық зерттеулерінің жалпы санынан 01-жол, 1-баған 24-кестеге амбулаториялық науқастармен орындалған зерттеулер бөлінеді.
24. № 26 кесте "Ультрадыбыстық зерттеу кабинетінің қызметі" 1-тармақ 2-ден 10-ға дейінгі тармақтардағы сандардың қосындысына тең болуы керек.
25. № 27 "Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі" кестесінде эндоскопиялық зерттеулердің саны туралы мәліметтер - 2-5-бағандарда эзофагастродуоденография, колоноскопия, бронхоскопия бөлініп, барлығы 1-баған көрсетіледі. 1-бағандағы сандар барлық жолдар бойынша 2-ден 5-ке дейінгі бағандардағы сандар сомасына тең болуы тиіс. 2 және 3-жолдағы сандар 1-жолдағы саннан аз немесе оған тең болуы керек.
26. № 28 "Зертханалар қызметі" кестесінде 1-баған барлық жолдар бойынша 2-ден 6-ға дейінгі жолдардың сомасына тең немесе одан кем.
27. № 30 "Функционалдық диагностика кабинетінің қызметі" кестесінде функционалдық диагностика кабинетінің, сондай-ақ егер мекемеде тек электрокардиограмма кабинеті болған жағдайда, электрокардиографиялық кабинеттің жұмысы көрсетіледі. Бөлімде тексерілген адамдардың жалпы саны - барлығы, оның ішінде емханада және үйде; жасалған зерттеулердің саны – барлығы, оның ішінде амбулаториялық науқастарға – емханада және үйде көрсетіледі. Егер бір науқасқа тексерілген адам ретінде бірнеше түрлі зерттеулер жүргізілсе (мысалы, электрокардиограмма, фонокардиограмма, осциллограмма), ол бір рет көрсетіледі, жасалған зерттеулердің санына оған жасалған барлық зерттеулер кіреді.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 қарашадағы
№779 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментінің Медициналық басқармасына.
Әкімшілік деректер нысаны www.mvd.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған.
Уақытша еңбекке жарамсыздығының себептері туралы есебі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПМ ЖҚ № 3 нысаны
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: 20 ____ жылғы ____ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің емханалары, емханалары бар госпитальдар, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына) есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасына есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне.
_________________________________________________________________________
(контингенттің атауы)
01 Контингенттің орташа саны
жолдың №
саны, адамдар
Есептерді кезен бойынша ұсынған ұйымдарындағы жұмыскерлердің орташа саны
барлығы
01
оның ішінде әйелдер
02
02 Уақытша еңбекке жарамсыздығының себептері
аурулардың атауы
Аурулардың халықаралық жіктеуіш коды -10
жолдың №
уақытша еңбекке жарамсыздығы оқиғаларының саны, бірлік
уақытша еңбекке жарамсыздығының күнтізбелік күндерінің саны, күндер
А
Б
В
1
2
Кейбір жұқпалы және паразиттік аурулар

22.0
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено
в приложении к настоящей форме "Отчет о причинах временной нетрудоспособности".
Наименование ___________________________________________
Адрес __________________________________________________
Телефон ________ Адрес электронной почты _________________
Исполнитель __________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________ ____________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
"Отчет о причинах временной
нетрудоспособности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о причинах временной нетрудоспособности" (Ф№3 ЛС МВД)
В форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о причинах временной нетрудоспособности" (Ф№ 3 ЛС МВД) (далее - форма № 3 ЛС МВД) включаются сведения за отчетный период - 1 квартал, 1-полугодие, 9 месяцев и за год в целом. В форме №3 ЛС МВД включаются все случаи и дни утраты трудоспособности по листам о временной нетрудоспособности, выданными как медицинскими организациями органов внутренних дел, так и другими субъектами здравоохранения. При этом учитываются только те листы, которые закрыты и сданы в отчетном периоде.
Необходимо в обязательном порядке указывать наименование контингента (например, сотрудники полиции).
В таблице 01, в связи с происходящими в течение года изменениями численности прикрепленного контингента, указывается их среднегодовая численность, которая вычисляется по формуле:
Хср = ( Х12 )/2,
где Хср - среднегодовая численность (средняя хронологическая);
Х1 - число лиц, прикрепленных к организации на начало отчетного года (на конец предыдущего года). Х1 берется из таблицы 01 формы № 2 ЛС МВД из отчета за предшествующий данному отчету год.
Х2 - число лиц, прикрепленных к организации на конец отчетного периода.
В таблице 02 в графе А формы №3 ЛС МВД указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней 10 пересмотра, в графе Б - коды классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней 10 пересмотра, в графе В - номер строки, в графе 1 - число случаев временной нетрудоспособности, в графе 2 - число календарных дней временной нетрудоспособности.
Сведения о числе случаев временной нетрудоспособности и число календарных дней временной нетрудоспособности указываются в абсолютных числах. При заполнении формы № 3 ЛС МВД необходимо ориентироваться на заключительный диагноз основного заболевания (травмы и другие), послужившего главной причиной временной нетрудоспособности.
При определении основного заболевания следует руководствоваться следующими правилами:
- при наличии нескольких диагнозов, имеющих между собой причинную связь, основным следует считать диагноз болезни, являющейся причиной остальных заболеваний, указанных в заключительном диагнозе;
- при двух и более независимых заболеваниях основным считать наиболее тяжелое и длительное;
- если среди заболеваний указано инфекционное, то его считать основным, а из двух инфекционных - эпидемическое;
- при хирургическом лечении учитывают заболевание, послужившее поводом для операции.

22.0
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Медициналық бөлімнің (топтың) есебі" нысанына қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон _______________ Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы: ________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________________
_______________________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын адамдарды қоспағанда)
"Уақытша еңбекке
жарамсыздығының себептері
туралы есебі" нысанына
қосымша
"Уақытша еңбекке жарамсыздығының себептері туралы есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (ПМ ЖҚ № 3 нысаны)
"Уақытша еңбекке жарамсыздығының себептері туралы есебі" (ПМ ЖҚ № 3 нысаны) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанда (бұдан әрі - ПМ ЖҚ № 3 нысаны) есепті кезең – 1-тоқсан, 1-жартыжылдық, 9 ай және жалпы бір жыл үшін мәліметтер енгізіледі. ПМ ЖҚ № 3 нысанда ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары, сондай-ақ басқа да денсаулық сақтау субъектілері берген еңбекке уақытша жарамсыздық парақтары бойынша еңбекке қабілеттілігінен айрылған барлық жағдайлар мен күндер енгізіледі. Бұл ретте есепті кезеңде жабылған және тапсырылған парақтар ғана ескеріледі.
Контингенттің атауын (мысалы, полиция қызметкерлері) міндетті түрде көрсету қажет.
01-кестеде жыл ішінде тіркелген контингент санының өзгеруіне байланысты олардың орташа жылдық саны көрсетіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі: Хср=(Х1+Х2)/2
мұндағы Хср-орташа жылдық сан (орташа хронологиялық);
Х1-есепті жылдың басында (өткен жылдың соңында) ұйымға бекітілген тұлғалар саны. Х1 осы есептің алдындағы жылдың есебінен ІІМ ЖҚ № 2 нысанының 01 кестесінен алынады.
Х2-есепті жылдың сонына ұйымға бекітілген тұлғалар саны.
ПМ ЖҚ № 3 нысанның 02-таблицаның А-бағанында оныншы қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі, Б-бағанында - Аурулардың халықаралық жіктеушіне сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың кодтары, В-бағанында – жолдардың нөмірлері, 1-бағанда - еңбекке жарамсыздық жағдайларының саны, 2 бағанда – еңбекке жарамсыздық жағдайлар күндерінің саны көрсетіледі.
Уақытша еңбекке жарамсыздық жағдайлары және уақытша еңбекке жарамсыздық күндері туралы мәліметтер абсолюттік сандар ретінде көрсетіледі. ПМ ЖҚ № 3 нысанды толтыру кезінде уақытша еңбекке жарамсыздықтың басты себебі болған негізгі аурудың (жарақаттың және басқалардың) қорытынды диагнозын қарау қажет.
Негізгі ауруды анықтау кезінде мынадай қағидалары басшылыққа алу керек:
- себептік байланысы бар бірнеше диагноз болған кезде, шешуші диагнозда көрсетілген басқа аурулардың себебі болған бастапқы аурудың диагнозын негізгі ауру деп есептеу керек;
- екі немесе одан да көп бір-біріне байланысты емес ауруларда ең ауыр және ең ұзақ деп саналады;
- егер аурулардың арасында инфекциялық болған жағдайда, онда ол негізгі болып саналады, ал екі инфекциялық-эпидемиялық;
- хирургиялық емдеу кезінде операцияға себеп болған ауру ескеріледі.

Х1 - число лиц, прикрепленных к организации на начало отчетного года (на конец предыдущего года). Х1 берется из таблицы 01 формы № 2 ЛС МВД из отчета за предшествующий данному отчету год.
Х2 - число лиц, прикрепленных к организации на конец отчетного периода.
Таблица 02. В графу 1 вносятся сведения обо всех заболеваниях (острых и хронических), которые выявлены как при общении к медицинскому персоналу, так и в ходе профилактических осмотров в течение отчетного периода.
В графу 2 вносятся сведения о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни.
Сведения для заполнения граф 1, 2 таблицы - "зарегистрировано заболеваний всего и в том числе с диагнозом, установленным впервые в жизни" получают из следующих первичных учетных форм, которые утверждены уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с компетенцией, предусмотренной подпунктом 31 статьи 7 Кодекса (далее – первичные учетные формы):
- "Статистический талон для регистрации заключительных (уточненных) диагнозов" или "Статистическая карта амбулаторного пациента".
-в случаях инфекционных заболеваний - из первичной учетной формы "Журнал учета инфекционных заболеваний".
Сведения для графы 3 таблицы - "состоит под диспансерным наблюдением на конец отчетного года":
-из первичной учетной формы "Контрольная карта диспансерного наблюдения".
Графа 4 содержит данные о лицах, госпитализированных по поводу заболеваний и травм в стационары. В графу должны включаться сведения о лицах, выбывших (выписанных и умерших) из стационаров в течение отчетного периода. В данную графу не включается информация о пролеченных больных в стационарах на дому, дневных стационарах.
Если одно лицо в течение отчетного периода неоднократно госпитализировалось по одному или нескольким заболеваниям, то каждая госпитализация показывается как отдельный случай.
В графе 5 указываются сведения о числе лиц, получивших инвалидность первично в отчетном году по основному заболеванию.
В графе 6 показывается общее число случаев смерти сотрудников, независимо от места их смерти. В случае смерти лица от заболевания (травмы), по поводу которого оно за медицинской помощью не обращалось, случай смерти считается одновременно выявлением нового заболевания, которое должно быть включено соответственно в графы 1, 2, 6 таблицы 02. Сведения, включаемые в графу 6, должны быть сверены в кадровых аппаратах подразделений.
Перечень классов болезней, представленных в таблице, включает шифры, предусмотренные Международной классификацией болезней 10 пересмотра.
При заполнении отдельных строк в таблицах отчета следует руководствоваться следующими основными положениями.
В строке 19.0 "всего" графам 1 таблицы представляются сведения обо всех случаях заболеваний, зарегистрированных у больных, обратившихся в медицинские организации в отчетном году. В строках с 1.0 по 18.0 представляются сведения о числе зарегистрированных заболеваний, распределенных по классам болезней в соответствии с Международной классификацией болезней 10 пересмотра.

Х1 ұйымға жылдың басында бекітілген контингент саны, Х1 осы есептің алдындағы жылдың есебінен ІІМ ЖҚ № 2 нысанының 01 кестесінен алынады.
Х2 ұйымға жылдың аяғында бекітілген контингент саны.
Кесте 02. 1-бағанға медициналық персоналмен қарым-қатынас кезінде, сондай-ақ есепті кезең ішінде профилактикалық тексерулер барысында анықталған барлық аурулар (жіті және созылмалы) туралы мәліметтер енгізіледі.
2-бағанға өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер енгізіледі.
"Барлығы тіркелген аурулар, оның ішінде өмірінде алғаш рет белгіленген диагнозбен" кестенің 1, 2– бағандарын толтыру үшін мәліметтерді Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасында көзделген құзыретке сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен мынадай бастапқы есепке алу нысандарынан (бұдан әрі-бастапқы есепке алу нысандары) алады:
- "Қорытынды (нақтыланған) диагноздарды тіркеуге арналған статистикалық талон" немесе "Амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы".
- жұқпалы аурулар жағдайында – "жұқпалы ауруларды есепке алу журналы бастапқы есептік нысанынан.
"Есеп жылының аяғында диспансерлік бақылауда тұрады" кестенің 3-бағаны үшін мәліметтер "Диспансерлік қадағалаудың бақылау картасы" бастапқы есепке алу нысанынан.
4-баған аурулар мен жарақаттар бойынша стационарларға емдеуге жатқызылған адамдар туралы деректерді қамтиды. Бағанға есепті кезең ішінде стационардан шыққан (шығарылған және қайтыс болған) адамдар туралы мәліметтер енгізілуі тиіс. Бұл бағанға үйдегі стационарларда, күндізгі стационарларда емделген науқастар туралы ақпарат енгізілмейді.
Егер бір адам есепті кезең ішінде бір немесе бірнеше ауру бойынша бірнеше рет емдеуге жатқызылса, онда әрбір емдеуге жатқызу жеке жағдай ретінде көрсетіледі.
5-бағанда негізгі ауруы бойынша есепті жылы алғаш рет мүгедектік алған адамдардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
6-бағанда қызметкерлердің қайтыс болған жеріне қарамастан, олардың қайтыс болу жағдайларының жалпы саны көрсетіледі. Адам медициналық көмекке жүгінбеген аурудан (жарақаттан) қайтыс болған жағдайда, өлім жағдайы бір мезгілде жаңа ауруды анықтау болып саналады, ол тиісінше 02-кестенің 1, 2, 6-бағандарына енгізілуі тиіс. 6-бағанға енгізілетін мәліметтер бөлімшенің кадр аппараттарында салыстырылуы тиіс.
Кестеде ұсынылған аурулар сыныптарының тізбесі Аурулардың халықаралық жіктеуіші 10 қайта қарауда көзделген шифрларды қамтиды.
Есеп кестелеріндегі жекелеген жолдарды толтыру кезінде мынадай негізгі ережелерді басшылыққа алған жөн.
19.0 "Барлығы" деген жолда кестенің 1-бағанына есепті жылы медициналық ұйымдарға жүгінген науқастарда тіркелген аурулардың барлық жағдайлары туралы мәліметтер ұсынылады. 1.0-ден 18.0-ге дейінгі жолдарда X қайта қараудың халықаралық аурулар сыныптамасына сәйкес аурулар сыныптары бойынша бөлінген тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер ұсынылады.

М40-М54
из них анкилозирующий спондилит (болезнь Бехтерева)
15.41
М45
Болезни мочеполовой системы, всего
16.0
N00-N99
гломерулярные болезни
16.1
N00-N08, N17-N19
почечные тубулоинтерстициальные болезни
16.2
N10-N12,N15
камни почек и мочеточника
16.3
N20
болезни предстательной железы
16.4
N40-N42
сальпингит, оофорит
16.5
N70
прочие болезни, невключенные в перечень
17.0
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении
к настоящей форме "Отчет санатория".
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________ Адрес электронной почты _________________
Исполнитель ____________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________ ________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
"Отчет медицинского
отдела (группы)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет санатория" (Ф№5 ЛС МВД)
1. Таблица 01 "Состав контингента, получившего санаторно-курортное лечение". В строке 01 таблицы 01 указывается общее число лиц, прошедших курс лечения в санаториях и равно сумме чисел лиц, указанных в строках 02, 04, 06, 08, 10 12, 14, 16, 18, 26,34.
2. В таблице 02 указывается количество участников Великой Отечественной войны и лиц с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, воинов-интернационалистов, ликвидаторов последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции, получивших санаторно-курортное лечение.
3. Таблица 03 заполняется только при наличии штатной единицы врача-стоматолога.
4. В таблице 04 показывается работа кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в организации имеется только электрокардиографический кабинет. В строке 01 показывается общее число обследованных лиц – всего, в строке 02 - число всего сделанных исследований. Если одному и тому же больному сделано несколько различных исследований (например, электрокардиограмма, фонокардиограмма, осциллограмма), как обследованное лицо, он показывается один раз, в число сделанных исследований включаются все сделанные ему исследования.
5. В таблице 05 строка 01 равна или больше суммы строк 02, 03, 04.

М40-М54
оның ішінен шорбуындық спондилит (Бехтерев ауруы)
15.41
М45
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары, барлығы
16.0
N00-N99
гломерулалық (шумақтық) аурулар
16.1
N00-N08, N17-N19
бүйректің түтікше интерстициалды аурулары
16.2
N10-N12,N15
бүйрек және несепағардың тастары
16.3
N20
қуықасты безінің аурулары
16.4
N40-N42
сальпингит, оофорит
16.5
N70
тізімге кірмеген өзге де аурулар
17.0
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Санаторийдің есебі" нысанына қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон _______________ Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы: ________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ____________________________________
_________________________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын адамдарды қоспағанда)
"Санаторийдің есебі"
нысанына қосымша
"Санаторийдің есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (ПМ ЖҚ № 5 нысаны)
1. 01-кесте "Санаторлық-курорттық ем алған контингент құрамы". 01-кестенің 01-жолында санаторийлерде емделу курсынан өткен барлық контингенттердің жалпы саны көрсетіледі және 02, 04, 06, 08, 10 12, 14, 16, 18, 26, 34 жолдарда көрсетілген адамдар санының сомасына тең болады.
2. 02-кестеде санаторий-курорттық ем алған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдардың, интернационалист-жауынгерлердің, Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың зардаптарын жоюшылардың саны көрсетіледі.
3. 03-кесте стоматолог-дәрігердің штаттық бірлігі болған кезде ғана толтырылады.
4. 04-кестеде функционалдық диагностика кабинетінің, сондай-ақ егер ұйымында тек электрокардиограмма кабинеті болса, электрокардиографиялық кабинеттің жұмысы көрсетіледі. 01–жолда тексерілген адамдардың жалпы саны көрсетіледі - барлығы, 02-жолда-жасалған барлық зерттеулердің саны. Егер бір науқасқа тексерілген адам ретінде бірнеше түрлі зерттеулер жүргізілсе (мысалы, электрокардиограмма, фонокардиограмма, осциллограмма), ол бір рет көрсетіледі, жасалған зерттеулердің санына оған жасалған барлық зерттеулер кіреді.
5. 05-кестедегі 01-жол 02, 03, 04-жолдардың қосындысына тең немесе одан көп.

6. В таблице 06 в графе 1 указывается количество физиотерапевтических процедур, в графе 2 - количество пациентов, получивших их. При этом один пациент может получить одну процедуру несколько раз, в этом случае в графе 1 указывается полное количество полученных процедур, в графе 2 – человек, получивший эти процедуры, указывается как одна единица. Если пациент получил несколько наименований процедур, то по каждой строке он указывается отдельно.
7. В таблицу 07 включаются сведения о должностях врачей, специалистов с высшим немедицинским образованием, среднего медперсонала, провизоров и фармацевтов, младшего и прочего персонала в соответствии со штатным расписанием, утвержденным в установленном порядке. Таблица должна заполняться инспектором отдела кадров, врачом статистиком, экономистом.
Графа 1 заполняется согласно штатному расписанию, графы 2, 3 - согласно платежной ведомости за декабрь месяц.
Число занятых должностей в целом по учреждению не должно превышать числа штатных должностей, в связи с тем, что если должности временно отсутствующих работников замещены другими лицами, то они вторично, как занятые не указываются.
Сведения о штатах и занятых должностях могут пользоваться как целыми, так и дробными числами (0,25; 0,5; 0,75 должности).
Количество физических лиц должны показываться только целыми числами в связи с тем, что в случае работы одного физического лица на разных должностях (по 0,5 ставки), он должен быть учтен только один раз. Внешние совместители в этих графах не показываются.
Сумма чисел в строках 100, 200, 300, 400, 500, 600 должна равняться числам в строке 700 "Всего должностей".
8. В таблице 08 "Результаты санаторно-курортного лечения больных" каждая строка заполняется в соответствии с шифром Международной классификации болезней 10 пересмотра, указанным в графе В.
Число в строке 1 по всем графам равно сумме чисел по строкам 4.0, 5.0, 6.0, 8.0, 11.0, 12.0, 13.0, 14.0, 15.0, 16.0, 17.0, 18.
Число в графе 1 по всем строкам равняется сумме чисел в графах 2, 3, 4.
В графе 2 к результатам лечения с улучшением относится и выздоровление пациентов.
Приложение 6 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2020 года №779
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных.
Представляется: в медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов
Астана, Алматы, Шымкент и областей, Медицинское управление Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: www.mvd.gov.kz.
Отчет о контингентах больных туберкулезом

6. 06-кестеде 1-бағанда физиотерапевтік емшаралар саны, 2 - бағанда оларды алған пациенттер саны көрсетіледі. Бұл ретте бір пациент бір рәсімді бірнеше рет ала алады, бұл жағдайда 1–бағанда алынған рәсімдердің толық саны көрсетіледі, 2-бағанда осы рәсімдерді алған адам бір бірлік ретінде көрсетіледі. Егер пациент рәсімдердің бірнеше атауын алса, онда әрбір жол бойынша ол жеке көрсетіледі.
7. 07-кестеге белгіленген тәртіппен бекітілген штат кестесіне сәйкес дәрігерлердің, жоғары медициналық емес білімі бар мамандардың, орта медперсоналдың, провизорлар мен фармацевтердің, кіші және өзге де персоналдың лауазымдары туралы мәліметтер енгізіледі. Кестені кадрлар бөлімінің инспекторы, статист дәрігер, экономист толтыруы керек.
1-баған штат кестесіне сәйкес, 2, 3-бағандар желтоқсан айы үшін төлем ведомосына сәйкес толтырылады. Мекеме бойынша жалпы жұмыспен қамтылған лауазымдар саны штаттық лауазымдар санынан аспауы тиіс, егер уақытша болмаған қызметкерлердің лауазымдарын басқа адамдар алмастырса, онда олар жұмыспен қамтылғандар ретінде екінші рет көрсетілмейді.
Штаттар және бос емес лауазымдар туралы мәліметтер бүтін және бөлшек сандарды (0,25; 0,5; 0,75 лауазым) пайдалана алады.
Жеке тұлғалардың саны тек бүтін сандармен көрсетілуі тиіс, себебі бір жеке тұлға әртүрлі лауазымдарда (0,5 ставкадан) жұмыс істеген жағдайда, ол тек бір рет қана есепке алынуы тиіс. Осы бағандардағы сыртқы қосалқы кызметшілер көрсетілмейді.
100, 200, 300, 400, 500, 600 700-жолдардағы сандардың қосындысы "Барлық лауазымдар" жолындағы сандарға тең болуы тиіс.
8. "Науқастарды санаторий-курорттық емдеу нәтижелері" деген 08-кестеде әрбір жол В бағанында көрсетілген Аурулардың халықаралық жіктелуі 10 кодына сәйкес толтырылады.
Барлық бағандар бойынша 1-жолдағы сан 4.0, 5.0, 6.0, 8.0, 11.0, 12.0, 13.0, 14.0, 15.0, 16.0, 17.0, 18-жолдар бойынша сандар сомасына тең.
Барлық жолдар бойынша 1-бағандағы сан 2, 3, 4-бағандардағы сандар сомасына тең болады.
2-бағанда пациенттердің сауығуы да жақсартумен емдеу нәтижелеріне жатады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 қарашадағы
№ 779 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментінің Медициналық басқармасына.
Әкімшілік деректер нысаны www.mvd.gov.kz интернет–ресурста орналастырылған.
Туберкулезбен ауыратын науқастардың контингенттері туралы есеп

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: Ф№6 ЛС МВД
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: ________ полугодие 20____года
Круг лиц, представляющих информацию: госпиталя с поликлиниками, поликлиники
департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей, медицинские
отделы (группы) департаментов полиции городов Астана, Алматы, Шымкент,
областей, Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел
Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных: к 5-му числу месяца,
следующего после отчетного периода медицинским отделам (группам) департаментов
полиции городов Астана, Алматы, Шымкент и областей, к 10-му числу месяца,
следующего после отчетного периода Медицинскому управлению Департамента тыла
Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
01 Состав контингента, заболевших туберкулезом в отчетном году
контингент
№ строки
количество заболевших туберкулезом в отчетном году, человек
количество состоящих на учете на конец отчетного года, человек
А
Б
1
Общее количество лиц, прикрепленных к организации, заболевших туберкулезом в отчетном году
01
в том числе: сотрудников полиции
02
военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан
03
курсантов организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
04
сотрудников противопожарной службы
05
сотрудников уголовно-исполнительной системы
06
сотрудников Антикоррупционной службы
07
сотрудников службы экономических расследований
08
сотрудников органов прокуратуры
09
Пенсионеров правоохранительных органов
10
членов семей
11
02 Контингенты больных, состоящих под наблюдением данной медицинской организации
наименование формы туберкулеза
№ строки
Код Международной классификацией болезней - 10
взято на учет в отчетном году больных с новыми случаями туберкулеза, человек
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Н
Туберкулез органов дыхания
100
А15, А16
в том числе туберкулез легких
110
А15.0-А15.3, А16.0-А16.3
из них: очаговый
111
инфильтративный
112
фиброзно-кавернозный
113
из общего числа больных туберкулезом органов дыхания имели фазу распада
120
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов
130
А15.4, А16.3
Туберкулезный плеврит
140
А15.6, А16.5
Милиарный туберкулез
200
А19
Внелегочной туберкулез
300
А17, А18
Итого (сумма строк 100, 200, 300)
400
А15-А19
в том числе мультирезистентной формой туберкулеза
401
А15-А19
Продолжение таблицы
наименование формы туберкулеза
№ строки
Код Международной классификации болезней - 10
количество состоящих на учете на конец отчетного года, человек
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Н
Туберкулез органов дыхания
100
А15, А16
в том числе туберкулез легких
110
А15.0-А15.3, А16.0-А16.3
из них: очаговый
111
инфильтративный
112
фиброзно-кавернозный
113
из общего числа больных туберкулезом органов дыхания имели фазу распада
120
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов
130
А15.4, А16.3
Туберкулезный плеврит
140
А15.6, А16.5
Милиарный туберкулез
200
А19
Внелегочной туберкулез
300
А17, А18
Итого (сумма строк 100, 200, 300)
400
А15-А19
в том числе мультирезистентной формой туберкулеза
401
А15-А19
03 Случаи внелегочного туберкулеза
наименование формы внелегочного туберкулеза
№ строки
Код Международной классификации болезней-10
количество взятых на учет в отчетном году с новыми случаями внелегочного туберкулеза, человек
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Н
Внелегочный туберкулез
01
А17-А18
Туберкулез нервной системы
02
А17.0-А17.9
Туберкулез костей и суставов
03
А18.0
Туберкулез мочеполовых органов
04
А18.1
Туберкулезная периферическая лимфаденопатия
05
А18.2
Прочие случаи внелегочного туберкулеза
06
А18.3-А18.8
Продолжение таблицы
наименование формы внелегочного туберкулеза
№ строки
Код Международной классификации болезней -10
количество состоящих на учете с внелегочным туберкулезом на конец отчетного года, человек
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Н
Внелегочный туберкулез
01
А17-А18
Туберкулез нервной системы
02
А17.0-А17.9
Туберкулез костей и суставов
03
А18.0
Туберкулез мочеполовых органов
04
А18.1
Туберкулезная периферическая лимфаденопатия
05
А18.2
Прочие случаи внелегочного туберкулеза
06
А18.3-А18.8
04 Способы выявления новых случаев туберкулеза
контингент
№ строки
количество выявленных, человек
при профилак-тическом осмотре
по обращению
рентгенологически
бактериоскопичес
ки
рентгенологически
бактериоскопически
А
Б
1
2
3
4
Всего
01
в том числе: сотрудников полиции
02
военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан
03
курсантов организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
04
сотрудников противопожарной службы
05
сотрудников уголовно-исполнительной системы
06
сотрудников Антикоррупционной службы
07
сотрудников службы экономических расследований
08
сотрудников органов прокуратуры
09
пенсионеров правоохранительных органов
10
членов семей
05 Движение контингента больных
контингент
№ строки

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПМ ЖҚ № 6 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 20 ____ жылғы _______ жартыжылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің емханалары, емханалары бар госпитальдар, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдеріне (топтарына) есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің Медициналық басқармасына есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне.
01 Есеп беру жылында туберкулезбен ауырып қалған контингеттің құрамы
контингент
жолдың №
есепті жылы туберкулезбен ауырғандар саны, адам
есепті жылдың соңына есепте тұрғандар саны, адам
А
Б
1
Есеп беру жылында ұйымға тіркелген туберкулезбен ауырып қалғандардың жалпы саны
01
оның ішінде: полиция қызметкерлері
02
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері
03
Қазақстан Республикасының ІІМ оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары
04
өртке қарсы қызметінің қызметкерлері
05
қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қызметкерлері
06
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес қызметінің қызметкерлері
07
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлері
08
прокуратура органдары
09
Құқық қорғау органдары зейнеткерлер
10
отбасы мүшелері
11
02 Осы медициналық ұйымның бақылауында тұрған аурулардың контингенттері
туберкулез түрлерінің атауы
жолдың №
Аурулардың халықаралық жіктеуіш коды -10
есепті жылы туберкулездің жаңа жағдайлары бар науқастар есепке алынды, адам
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Тыныс алу ағзаларының туберкулезі
100
А15, А16
оның ішінде өкпе туберкулезі
110
А15.0-А15.3, А16.0-А16.3
олардың ішінен: ошақты
111
инфильтративтік
112
фиброзды-кеуекті
113
Тыныс алу ағзаларының туберкулезімен ауырғандардың жалпы санынан ыдырау кезеңі болған
120
Кеуде ішіндегі лимфалық түйіндердің туберкулезі
130
А15.4, А16.3
Туберкулездік плеврит
140
А15.6, А16.5
түйірлі туберкулез
200
А19
Өкпеден тыс туберкулез
300
А17, А18
Барлығы (100, 200, 300 жолдардың сомасы)
400
А15-А19
оның ішінде туберкулездің мультирезистенттік түрімен
401
А15-А19
кестенің жалғасы
туберкулез түрлерінің атауы
жолдың №
Аурулардың халықаралық жіктеуіш коды -10
есепті жылдың соңына есепте тұрғандар саны, адам
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Тыныс алу ағзаларының туберкулезі
100
А15, А16
оның ішінде өкпе туберкулезі
110
А15.0-А15.3, А16.0-А16.3
олардың ішінен: ошақты
111
инфильтративтік
112
фиброзды-кеуекты
113
Тыныс алу ағзаларының туберкулезімен ауырғандардың жалпы санынан ыдырау кезеңі болған
120
Кеуде ішіндегі лимфалық түйіндердің туберкулезі
130
А15.4, А16.3
Туберкулездік плеврит
140
А15.6, А16.5
түйірлі туберкулез
200
А19
Өкпеден тыс туберкулез
300
А17, А18
Барлығы (100, 200, 300 жолдардың сомасы)
400
А15-А19
оның ішінде туберкулездің мультирезистенттік түрімен
401
А15-А19
03 Өкпеден тыс туберкулездің оқиғалары
өкпеден тысқары туберкулез оқиғаларының барлығы
жолдың №
Аурулардың халықаралық жіктелуі-10 коды
өкпеден тыс туберкулездің жаңа жағдайларымен есепті жылы есепке алынғандардың саны, адам
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Өкпеден тыс туберкулез оқиғаларының барлығы
01
А17-А18
Жүйке жүйесінің туберкулезі
02
А17.0-А17.9
сүйек және буындардың туберкулезі
03
А18.0
Несеп-жыныс ағзаларының туберкулезі
04
А18.1
Перифериялық туберкулезді лимфаденопатия
05
А18.2
Өкпеден тыс туберкулездің басқа да оқиғалары
06
А18.3-А18.8
сызбаның жалғасы
өкпеден тысқары туберкулез оқиғаларының барлығы
жолдың №
Аурулардың халықаралық жіктелуі-10 коды
есепті жылдың соңына өкпеден тыс туберкулезбен есепте тұрғандардың саны, адам
Б
В
Г
Д
Е
Ж
И
К
Л
М
Өкпеден тыс туберкулез оқиғаларының барлығы
01
А17-А18
Жүйке жүйесінің туберкулезі
02
А17.0-А17.9
сүйек және буындардың туберкулезі
03
А18.0
Несеп-жыныс ағзаларының туберкулезі
04
А18.1
Перифериялық туберкулезді лимфаденопатия
05
А18.2
Өкпеден тыс туберкулездің басқа да оқиғалары
06
А18.3-А18.8
04 Туберкулездің жаңа оқиғаларын анықтау тәсілдері
контингент
жолдың №
анықталған саны, адам
профилактикалық бақылау арқылы
жолығуы бойынша
рент
ген арқылы
бактериоскопия арқылы
рент
ген арқылы
бактериоскопия арқылы
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
01
оның ішінде: полиция қызметкерлері
02
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері
03
Қазақстан Республикасының ІІМ оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары
04
өртке қарсы қызметінің қызметкерлері
05
қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қызметкерлері
06
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес қызметінің қызметкерлері
07
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлері
08
прокуратура органдары
09
Құқық қорғау органдары зейнеткерлері
10
Отбасы мүшелері
05 Аурулар контингетінің қозғалысы
контингент
жол
дың №

в связи с излечением переведено в отчетном году из 1 группы во 2 группу, человек
взято на учет с рецидивом туберкулеза, человек
в том числе после DОТS (Directly Observed Treatment, Short-course) человек
А
Б
1
2
3
Всего
01
в том числе: сотрудников полиции
02
военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан
03
курсантов организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
04
сотрудников противопожарной службы
05
сотрудников уголовно-исполнительной системы
06
сотрудников Антикоррупционной службы
07
сотрудников службы экономических расследований
08
сотрудников органов прокуратуры
09
пенсионеров правоохранительных органов
10
членов семей
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении
к настоящей форме "Отчет о контингентах больных туберкулезом".
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________ Адрес электронной почты _________________
Исполнитель_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________ ______________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
"Отчет о контингентах
больных туберкулезом"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о контингентах больных туберкулезом" (Ф№6 ЛС МВД)
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о контингентах больных туберкулезом" (Ф№ 6 ЛС МВД) (далее – форма №6 ЛС МВД) заполняется на основании списка больных активной формой туберкулеза по заключительным диагнозам Центральной врачебно-консультационной комиссии противотуберкулезного диспансера и списка лиц с неактивными формами туберкулеза, продолжающими состоять под диспансерным наблюдением. Вместе с формой № 6 ЛС МВД представляются списки лиц, заболевших туберкулезом в отчетный период, с указанием фамилии, имени, отчества, год рождения, место работы, звание, должность, полного заключительного диагноза, дата и способы выявления (по обращению, при ежегодном медицинском осмотре) и аналогичные списки по больным, продолжающим состоять на учете.
В графе 1 таблицы 01 указываются больные, заболевшие туберкулезом в отчетный период, в графе 2 – общее количество лиц, состоящих на учете, то есть как вновь выявленные больные, так и продолжающие состоять на учете.

есеп беру жылында жазылуына байланысты болған 1 топтан 2 топқа аударылды
туберкулез рецидивімен есепке алынды, адам
оның ішінде DОТS (Directly Observed Treatment, Short-course) кейін
А
Б
1
2
3
Барлығы
01
оның ішінде: полиция қызметкерлері
02
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері
03
Қазақстан Республикасының ІІМ оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары
04
өртке қарсы қызметінің қызметкерлері
05
қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қызметкерлері
06
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес қызметінің қызметкерлері
07
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлері
08
прокуратура органдары
09
Құқық қорғау органдары зейнеткерлер
10
Отбасы мүшелері
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы "Туберкулезбен ауыратын науқастардың контингенттері туралы есеп" нысанына қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ______________ Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы: ________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
____________________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы,телефон
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Туберкулезбен ауыратын
науқастардың контингенттері
туралы есеп" нысанына
қосымша
"Туберкулезбен ауыратын науқастардың контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (ПМ ЖҚ № 6 нысаны)
"Туберкулезбен ауыратын науқастардың контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі - ПМ ЖҚ № 6 нысаны) туберкулезге қарсы диспансердің орталық дәрігерлік-консультациялық комиссиясының қорытынды диагнозы бойынша туберкулездің белсенді түрімен ауыратын науқастардың тізімі және диспансерлік бақылауда тұрған туберкулездің белсенді емес нысандары бар адамдардың тізімі негізінде толтырылады. ПМ ЖҚ № 6 нысанмен бірге есепті кезеңде Тегі, Аты, Әкесінің Аты, туған жылы, жұмыс орны, атағы, лауазымы, толық қорытынды диагнозы, анықтау күні мен тәсілдері (өтініш бойынша, жыл сайынғы медициналық тексеру кезінде) көрсетіле отырып, туберкулезбен ауырған адамдардың тізімдері және есепте тұрған науқастар бойынша ұқсас тізімдер ұсынылады.
01 – кестенің 1-бағанында есепті кезеңде туберкулезбен ауырған науқастар, 2-бағанда есепте тұрған адамдардың жалпы саны, яғни жаңадан анықталған науқастар да, есепте тұруды жалғастыратындар да көрсетіледі.

Числа в строке 01 по графам 1, 2 равняются сумме строк с 02 по 10.
В таблицах 02 и 03 в графе Б указываются сведения о сотрудниках полиции, В - военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, Г - курсантах организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Д - сотрудниках противопожарной службы, Е - сотрудниках уголовно-исполнительной системы, Ж – сотрудники Антикоррупционной службы, И - сотрудники службы экономических расследований, К - сотрудниках органов прокуратуры, Л - пенсионерах правоохранительных органов, М - членах семей сотрудников правоохранительных органов.
В таблице 02 каждая строка заполняется в соответствии с шифром Международной классификации болезней 10 пересмотра.
Числа в графах Н являются суммой чисел в графах Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, И, К, Л, М по всем строкам.
В таблице 03 числа в строке 01 складываются из чисел с 02 по 06 строк по всем графам.
Необходимо обратить внимание на межтабличный контроль: данные таблицы 02 по строке 400 должны совпадать с данными таблицы 01 по всем графам, данные строки 01 таблицы 03 должны совпадать с данными таблицы 02 строки 300 по всем графам.
В таблице 04 необходимо отражать первоначальный способ выявления новых случаев туберкулеза (рентгенологический или бактериоскопический), по результатам которого был выставлен диагноз.
В таблице 05 число в строке 01 равняется сумме чисел строк с 02 по 10 по всем графам.
Приложение № 7 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2020 года № 779
Сноска. Приложение 7 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 13.06.2023 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная
для сбора административных данных.
Представляется: в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mvd.gov.kz.
Отчет о деятельности военно-врачебных комиссий департаментов полиции областей, городов республиканского значения
Индекс формы административных данных: Форма № 7 ЛС МВД
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ______квартал 20____года
Круг лиц, представляющих информацию: военно-врачебные комиссии департаментов полиции областей, городов республиканского значения.
Срок представления формы административных данных: к 5-му числу месяца, следующего после отчетного периода в Центральную военно-врачебную комиссию Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
01. Штаты военно-врачебной комиссии на конец отчетного периода
наименование должности
№ строки
число должностей в целом, единиц
число физических лиц основных работников на занятых должностях, человек
штатные
занятые
А
Б
1
2
3
Врачи, всего
01
в том числе руководители

1, 2-бағандар бойынша 01-жолдағы сандар 02-ден 10-ға дейінгі жолдардың сомасына тең.
02 және 03-кестелерде Б бағанында полиция қызметкерлері, В - Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі білім беру ұйымдарының курсанттары, Д - өртке қарсы қызмет қызметкерлері, Е - қылмыстық - атқару жүйесінің қызметкерлері, Ж - Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері және – экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері, К - прокуратура органдарының қызметкерлері, құқық қорғау органдарының зейнеткерлері, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
02-кестеде әрбір жол Аурулардың халықаралық жіктеуші 10 қайта қарау кодына сәйкес толтырылады.
Н бағандарындағы сандар барлық жолдар бойынша Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, И, К, Л, М бағандарындағы сандардың қосындысы болып табылады.
03-кестеде 01-жолдағы сандар барлық бағандар бойынша 02-ден 06-ға дейінгі сандардан тұрады.
Кестеаралық бақылауға назар аудару қажет: 400-жол бойынша 02-кестенің деректері барлық бағандар бойынша 01-кестенің деректерімен сәйкес келуі тиіс, 03-кестенің 01-жолының деректері барлық бағандар бойынша 300-жолдың 02-кестесінің деректерімен сәйкес келуі тиіс.
04-кестеде нәтижелері бойынша диагноз қойылған туберкулездің жаңа жағдайларын (рентгенологиялық немесе бактериоскопиялық) анықтаудың бастапқы тәсілі көрсетілуі қажет.
05-кестедегі 01-жолдағы сан барлық бағандар бойынша 02-ден 10-ға дейінгі жолдар санының қосындысына тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 қарашасы
№ 779 бұйрығына
№ 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 13.06.2023 № 480 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Орталық әскери-дәрігерлік комиссияна
Әкімшілік деректер нысаны www.mvd.gov.kz интернет–ресурста орналастырылған.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттері әскери-дәрігерлік комиссияларының қызметі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПМ ЖҚ № 7 нысаны
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: 20 ____ жылғы ____ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттері әскери-дәрігерлік комиссиялары.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Орталық әскери- дәрігерлік комиссияна есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне.
01 Есеп беру кезеңінің соңындағы әскери-дәрігерлік комиссияның штаттары
лауазымның атауы
жолдың №
жалпы лауазымдар саны, бірлік
жұмыспен қамтылған лауазымдардағы негізгі қызметкерлердің жеке тұлғалар саны, адам
штаттық
жұмыспен қамтылғандар
А
Б
1
2
3
Дәрігерлер, барлығы
01
оның ішінде басшылар

1. Все таблицы формы "Отчет о деятельности военно-врачебных комиссий Департаментов полиции областей, городов республиканского значения" (далее – Форма №7 ЛС МВД) заполняются абсолютными числами (в формате Word, шрифтом Times New Roman размера 14, таблицы –размера 12 или 10), на основе которых в дальнейшем с целью анализа данных и составления объяснительной записки вычисляются относительные статистические показатели;
2. Таблица 01 составляются в соответствии с последними по времени приказами МВД Республики Казахстан или Департамента полиции, утверждающими штатную структуру военно-врачебной комиссии и прием (увольнение) физических лиц, замещающих должности.
В графе 1 указывается размер ставки (единицы) должности в соответствии с штатным расписанием, в графе 2 – размер ставки (единицы) должности замещенный физическим лицом.
В графе 3 как физическое лицо, каждый работник показывается по основной должности. При замещении одним лицом двух и более (единицы или части) должностей физическое лицо указывается один раз по основной должности или наиболее замещенной по размеру ставки. При наличии в штатном расписании части ставки, занятой совместителем из числа штатных работников комиссии, сведения о нем в графу 3 не вносятся. При наличии в штатном расписании части ставки, занятой совместителем не состоящим на других должностях в штате комиссии, сведения о нем в графу 3 вносятся.
В строке 05 указывается сумма строк 01, 02, 03, 04.
В таблицу включаются сведения только об основных работниках (за исключением находящихся в декретном отпуске, временно работающих на период трудового отпуска основных работников).
3. Таблицы 02, 03, 06, 07 Формы №7 ЛС МВД заполняется по данным актов и карт медицинского освидетельствования, книг (журналов) протоколов заседаний военно-врачебной комиссии органов внутренних дел, свидетельств о болезни оформленных по формам согласно приложениям 2, 3, 5, 7к Правилам проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан (далее - Правила), утвержденным уполномоченным органом в соответствии с компетенцией согласно подпункту 1) пункта 3 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
4. В таблице 02 показатели по графам 5-9 включает в себя количество кандидатов, поступающих в учебные заведения, в том числе из числа сотрудников. Графа 9 включает количество возвратов по результатам окончательного медицинского отбора кандидатов, в том числе из числа сотрудников, поступающих в учебные заведения.

1. "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттерінің әскери-дәрігерлік комиссияларының қызметі туралы есеп" нысанының барлық кестелері (бұдан әрі – ПМ ЖҚ № 7 нысаны) абсолюттік сандармен (Word форматында, Times New Roman қарпінде 14 өлшемде, 12 немесе 10 өлшемде) толтырылады, олардың негізінде кейіннен деректерді талдау және түсіндірме жазбаны жасау мақсатында салыстырмалы статистикалық көрсеткіштер есептеледі;
2. 01-кесте әскери-дәрігерлік комиссияның штаттық құрылымын бекітетін Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің немесе полиция департаментінің уақыт бойынша соңғы бұйрықтарына сәйкес және лауазымды атқаратын жеке тұлғаларды қабылдау (босату) жасалады.
1 – бағанда штат кестесіне сәйкес лауазым ставкасының (бірлігінің) мөлшері, 2-бағанда-жеке тұлға алмастырған лауазым ставкасының (бірлігінің) мөлшері көрсетіледі.
3-бағанда жеке тұлға ретінде әрбір қызметкер негізгі лауазымы бойынша көрсетіледі. Бір адам екі және одан да көп (бірлік немесе бөлік) лауазымдарды ауыстырған кезде жеке тұлға негізгі лауазымы бойынша немесе мөлшері бойынша неғұрлым ауыстырылған мөлшерлеме бойынша бір рет көрсетіледі. Штаттық кестеде комиссияның штаттық қызметкерлері қатарынан қоса атқаратын ставканың бір бөлігі болған кезде ол туралы мәліметтер 3-бағанға енгізілмейді. Штат кестесінде комиссия штатында басқа лауазымдарда тұрмайтын қоса атқаратын ставканың бір бөлігі болған кезде ол туралы мәліметтер 3-бағанға енгізіледі.
05-жолда 01, 02, 03, 04-жолдардың сомасы көрсетіледі.
Кестеге тек негізгі қызметкерлер туралы мәліметтер енгізіледі (негізгі қызметкерлердің еңбек демалысы кезеңінде уақытша жұмыс істейтін, декреттік демалыстағы қызметкерлерді қоспағанда).
3. ПМ ЖҚ № 7 нысанның 02, 03, 06, 07 - кестелері Қазақстан Республикасының Құқық қорғау органдары мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларына (бұдан әрі-қағидалар) 2, 3, 5, 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ресімделген актілердің және медициналық куәландыру карталарының, ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссиясы отырыстарының хаттамалары кітаптарының (журналдарының), ауруы туралы куәліктердің деректері бойынша толтырылады. - 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 11-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес құзыретіне сәйкес уәкілетті орган бекіткен қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
4. 02-кестедегі 5-9-бағандар бойынша көрсеткіштер оқу орындарына түсетін кандидаттардың, оның ішінде қызметкерлердің санын қамтиды. 9-баған кандидаттарды, оның ішінде оқу орындарына түсетін қызметкерлер қатарынан түпкілікті медициналық іріктеу нәтижелері бойынша қайтарулар санын қамтиды.

По строкам 01 и 04 граф 1-4 учитываются кандидаты на службу оформляемые в том числе на должности военнослужащих (военно-следственных органов, органов гражданской защиты), граф 10-15 – сотрудников и военнослужащих.
По строке 03.1 граф 1-4 ячейки помеченные "Х" не заполняются.
В графе 16 вносится сумма чисел по графам 1, 5 и 10.
Показатели по графе 11 состоят из двух слагаемых: количества сотрудников, признанных годными при увольнении (годные к воинской службе) и количества сотрудников, признанных годными при перемещении по должности или при продлении срока службы.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 13.06.2023 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В таблице 03 показатели по графе 6 включает в себя сведения о числе сотрудников, которым было вынесено постановление о причинной связи увечья (травмы, ранения, контузии), заболевания полученных при исполнении служебных обязанностей.
6. Таблица 04 Формы №7 ЛС МВД заполняется по данным журнала регистрации заключений психофизиологического обследования комиссии органов внутренних дел в соответствии с приложениями 26 к Правилам.
В графах 6, 12, 18, 24 включаются случаи, когда освидетельствуемые лица не завершили (в течении 5 рабочих дней со дня последней явки) начатое психофизиологическое обследование по разным причинам и имеющие результаты психофизиологического обследования не дают достаточных оснований для вынесения окончательного заключения с выводами "рекомендуется" или "не рекомендуется".
7. Таблица 05 Формы №7 ЛС МВД заполняется по данным заключений по результатам полиграфологического исследования в соответствии с Приложением 3 к Правилам прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683.
8. В таблицах 06 и 07 ниаменования заболеваний указаны в соответствии с Международной классификацией болезней 10 пересмотра и распределены по классам болезней.
В строках 16 таблиц 06 и 07 указываются все остальные заболевания, последствия травм, особенности физического состояния, не включенные в строки 01-15.
Итоговое число строка 17 по каждой графе представляет собой сумму показателей по строкам 01, 02, 030, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, не включая строки с нумерацией, имеющей точку и последующую цифру (к примеру 0.1; 16.1).
9. Арифметико-логический контроль:

1-4-бағандардың 01 және 04 - жолдары бойынша қызметке, оның ішінде әскери қызметшілер (әскери-тергеу органдары, азаматтық қорғау органдары) лауазымдарына ресімделетін кандидаттар, 10-15-бағандар-қызметкерлер мен әскери қызметшілер ескеріледі.
03.1-жол бойынша 1-4-бағандарда "Х" деп белгіленген торкөздер толтырылмайды.
16-бағанда 1, 5 және 10-бағандар бойынша сандар сомасы енгізіледі.
11-баған бойынша көрсеткіштер екі құрауыштан тұрады: жұмыстан босатылған кезде жарамды деп танылған қызметкерлердің саны (әскери қызметке жарамды) және лауазымы бойынша ауысқан кезде немесе қызмет мерзімін ұзартқан кезде жарамды деп танылған қызметкерлердің саны.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 13.06.2023 № 480 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. 03-кестеде 6-баған бойынша көрсеткіштер қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған мертігудің (жарақаттанудың, жараланудың, контузия алудың), аурудың себепті байланысы туралы қаулы шығарылған қызметкерлердің саны туралы мәліметтерді қамтиды.
6. ПМ ЖҚ № 7 нысанның 04-кестесі Ішкі істер органдары комиссиясының психофизиологиялық зерттеу қорытындыларын тіркеу журналының деректері бойынша Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес толтырылады.
6, 12, 18, 24-бағандарда куәландырылатын адамдар басталған психофизиологиялық тексеруді әртүрлі себептер бойынша аяқтамаған (соңғы келген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде) және психофизиологиялық тексеру нәтижелері бар "ұсынылады" немесе "ұсынылмайды" деген тұжырымдармен түпкілікті қорытынды шығару үшін жеткілікті негіздер бермейтін жағдайлар енгізіледі.
7. ПМ ЖҚ № 7 нысанның 05-кестесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысымен бекітілген құқық қорғау органдарында полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша қорытындылардың деректері бойынша толтырылады.
8. 06 және 07-кестелерде аурулардың ниаменизациясы 10 қайта қараудың халықаралық аурулар сыныптамасына сәйкес көрсетілген және аурулар сыныптары бойынша бөлінген.
06 және 07-кестелердің 16-жолдарында 01-15-жолдарға енгізілмеген барлық қалған аурулар, жарақат салдары, физикалық жай-күйінің ерекшеліктері көрсетіледі.
Әрбір баған бойынша 17-жолдың қорытынды саны жолдар бойынша көрсеткіштердің сомасын білдіреді 01, 02, 030, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, нүктесі және кейінгі саны бар нөмірленген жолдарды қоспағанда (мысалы, 0.1; 16.1).
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:

в таблице 04 данные по графам 1 и 7 не должны превышать данные по графам 2 и 6 (соответственно) таблицы 02 по идентичным подразделениям и категориям освидетельствуемых лиц.

04-кестедегі 1 және 7-бағандар бойынша деректер куәландырылатын адамдардың ұқсас бөлімшелері мен санаттары бойынша 02-кестенің (тиісінше) 2 және 6-бағандары бойынша деректерден аспауы тиіс.