О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 437 "Об утверждении формы предписания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 декабря 2020 года № 400. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2020 года № 21900
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 437 "Об утверждении формы предписания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17878, опубликован 19 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму предписания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Р. Курманов
Приложение к приказу
от 23 декабря 2020 года № 400
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 437
Форма
Предписание об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан
№____
______________________
"__"_______20 __ года
место составления акта
Время _____
1. Наименование органа контроля ___________________________________

"Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 437 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 400 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 21900 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1."Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 437 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17878 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылы 19 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқама нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Р. Курманов
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 400 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 437 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы №____нұсқама
____________________                         20 ____ жылғы "____" __________
Актіні толтыру орны                         уақыты ________
1. Бақылау органының атауы
__________________________________________________________________

2. Дата и номер акта о назначении проверки/профилактического контроля, на основании которого проведена проверка _______________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку/профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с пунктом 4 статьи 14-1, статьями 14, 17, 18, 19, 144, 145, 146, 147 и 148 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (далее – Земельный кодекс), статьями 137, 144 и 152-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс) __________________________
4. Наименование проверяемого субъекта (объекта) контроля (наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля), его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, участок территории___________________________________________________
5. Дата, место и период проведения проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля ____________________________________________________________________
6. За нарушение земельного законодательства (с учетом пункта 3 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса), в целях устранения выявленных нарушений, причин и условий им способствующих, руководствуясь статьями 94, 144, 145, 146, 147 и 148 Земельного кодекса, предписываю выполнить следующие мероприятия:
Перечень объектов
Перечень выявленных нарушений (пункты требований и наименования проверочных листов по которым выявлены нарушения)
Оценка степени риска
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием представителя субъекта контроля (руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших при проведении проверки и профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля, их подписи или отказ от подписи
______________________________________________________
8. Предписание внес (фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа, проводившего проверку/профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля, подпись)
______________________________________________________

2. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеру тағайындау туралы/профилактикалық бақылау актісінің датасы мен нөмірі
__________________________________________________________________
3. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Жер кодексі) 14-1-бабының 4-тармағына, 14, 17, 18, 19, 144, 145, 146, 147, 148- баптарына, 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) 137, 144 және 152-1-баптарына сәйкес бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізген адамның (адамдардың) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және лауазымы
________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы (бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізу тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақтың учаскесі
__________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізу күні, орны және кезеңі
__________________________________________________________________
6. Жер заңнамасының бұзылғандығы үшін (Кәсіпкерлік кодекстің 152-1-бабының 3-тармағын ескере отырып), Жер кодексінің 94, 144, 145, 146, 147 және 148-баптарын басшылыққа ала отырып анықталған бұзушылықтарды, олардың себептері мен оларға ықпал еткен шарттарды жою мақсатында мынадай іс-шараларды орындауға нұсқау беремін:
Объектілер тізімі
Анықталған бұзушылықтар тізімі (бұзушылықтар анықталған тексеру парағының талаптары мен тармақтарының атауы)
Тәуекел дәрежесін
бағалау
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша нұсқаулар мен ұсынымдар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру және профилактикалық бақылау жүргізуге қатысқан адамдардың нұсқамамен танысқандығы немесе танысудан бас тартқаны туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
__________________________________________________________________
8. Нұсқаманы енгізген (бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау жүргізген уәкілетті органның лауазымды адамының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
__________________________________________________________________

9. Предписание получил (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физическое лицо), подпись
_______________________________________________________.

9. Нұсқаманы алдым (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы
__________________________________________________________________