О бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы
Решение маслихата города Нур-Султана от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21979.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 654 727 678 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 409 423 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 725 358 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31 069 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 201 509 721 тысяч тенге;
2) затраты – 630 357 480,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 158 510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 357 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 198 492 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 604 942 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 23 604 942 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-25 393 254,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 393 254,7 тысяч тенге;
7) поступление займов – 14 331 994 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-32 134 740) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 43 196 000,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 11.11.2021 № 96/14-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть на 2021 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 34 148 209 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 18 524 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 43 272 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге;

Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VI шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21979 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 654 727 678 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 409 423 599 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 12 725 358 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 31 069 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 201 509 721 мың теңге;
2) шығындар – 630 357 480,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 26 158 510 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 28 357 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 198 492 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 23 604 942 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 23 604 942 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-25 393 254,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 393 254,7 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 331 994 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-32 134 740) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 43 196 000,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 11.11.2021 № 96/14-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға республикалық бюджетке бюджеттік алу 34 148 209 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 18 524 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшері – 43 272 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 917 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге;

6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2021 год в сумме 4 571 863 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 25.08.2021 № 75/11-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Нур-Султана на 2021 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 12, 13, 14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
Г. Данбаева
Исполняющий обязанности секретаря
маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Бюджет города Нур-Султана на 2021 год

6) әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.
4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 4 571 863 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 25.08.2021 № 75/11-VІІ (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Байқоңыр" ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының "Сарыарқа" ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Нұр-Сұлтан мәслихаты қаласы
сессиясының төрағасы
Г. Данбаева
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
М. Шайдаров
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VІ шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджеті

630 357 480,7
01
Государственные услуги общего характера
17 997 120,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
238 198,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
237 393,0
003
Капитальные расходы государственного органа
805,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 720 531,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 680 288,0
003
Капитальные расходы государственного органа
40 243,0
123
Аппарат акима района в городе
2 100 275,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
2 094 327,0
022
Капитальные расходы государственного органа
5 948,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
8 503 109,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
500 007,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 976,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
4 667 653,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 307 948,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
22 525,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
1 977 742,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
651 649,0
003
Капитальные расходы государственного органа
6 837,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 266 906,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
52 350,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
469 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
469 359,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
487 458,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
484 638,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 820,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы

630 357 480,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
17 997 120,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
238 198,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
237 393,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
805,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 720 531,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 680 288,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 243,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 100 275,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 094 327,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 948,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
8 503 109,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
500 007,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 976,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
4 667 653,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 307 948,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
22 525,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
1 977 742,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
651 649,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 837,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 266 906,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
52 350,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
469 359,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
469 359,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
487 458,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
484 638,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 820,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы

3 593 147,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 593 147,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
15 226 988,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
12 820 044,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
14 458,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
16 764,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 375 722,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
118 000,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
81 100,0
099
Строительство крематориев с кладбищами
36 900,0
04
Образование
147 028 439,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 474,0
019
Обучение участников избирательного процесса
2 474,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
646 617,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
173 219,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
374 023,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
99 375,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
129 162 988,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
546 496,0
003
Общеобразовательное обучение
30 797 227,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
2 485 902,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 740 846,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования города республиканского значения, столицы
2 251 607,0
008
Дополнительное образование для детей
4 605 583,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
195 017,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 022,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
199 567,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 248 585,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

3 593 147,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 593 147,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
15 226 988,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
12 820 044,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
14 458,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
16 764,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 375 722,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
118 000,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
81 100,0
099
Зираттар бар крематорийлер салу
36 900,0
04
Бiлiм беру
147 028 439,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 474,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
2 474,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
646 617,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
173 219,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
374 023,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
99 375,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
129 162 988,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
546 496,0
003
Жалпы білім беру
30 797 227,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
2 485 902,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 740 846,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 251 607,0
008
Балаларға қосымша білім беру
4 605 583,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
195 017,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 022,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
199 567,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 248 585,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

199 991,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
8 707 756,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 470,0
029
Методическая работа
590 387,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
25 671 859,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 635 584,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
41 516 555,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 787 639,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 828 059,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
117 500,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
12 862 436,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
12 850 243,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
12 193,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
4 353 924,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 353 924,0
05
Здравоохранение
13 247 977,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
13 216 127,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
390 730,0
006
Услуги по охране материнства и детства
538 693,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 912,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
20,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
655 487,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
122 349,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 770 030,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
164 122,0
030
Капитальные расходы государственного органа

199 991,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 707 756,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
590 387,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
25 671 859,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 635 584,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
41 516 555,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 787 639,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 828 059,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
117 500,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
12 862 436,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 850 243,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
12 193,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 353 924,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 353 924,0
05
Денсаулық сақтау
13 247 977,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
13 216 127,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
390 730,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
538 693,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 912,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
20,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
655 487,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
122 349,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 770 030,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
164 122,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

1 590,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 382 177,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
305 371,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 324 608,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
1 385 947,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
31 850,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
31 850,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 662 714,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
20 236 528,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
604 436,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 008 229,0
003
Программа занятости
2 603 972,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 639 861,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
197 390,0
007
Оказание жилищной помощи
17 500,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 305 517,0
009
Социальная поддержка инвалидов
722 571,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 116 739,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
221 758,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
815 908,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
665 765,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 590,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 382 177,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
305 371,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 324 608,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
1 385 947,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
31 850,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
31 850,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 662 714,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
20 236 528,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
604 436,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 008 229,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 603 972,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 639 861,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
197 390,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 500,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 305 517,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
722 571,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 116 739,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
221 758,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
815 908,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
665 765,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
54 690,0
13
Прочие
46 495 569,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
5 785 604,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 772 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 013 604,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
16 894 229,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
407 245,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
613 290,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
273 287,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
11 619 890,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
3 609 281,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
324 551,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 698 665,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 579 892,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
101 899,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
16 874,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 571 863,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 571 863,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
2 245,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

54 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
46 495 569,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
5 785 604,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 772 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 013 604,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
16 894 229,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
407 245,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
613 290,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
273 287,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
11 619 890,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
3 609 281,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
324 551,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 698 665,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 579 892,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
101 899,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
16 874,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 571 863,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 571 863,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 245,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

2 245,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
936 262,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
936 262,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
16 322 240,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
4 789 399,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 532 841,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
284 461,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
284 461,0
14
Обслуживание долга
3 882 522,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 882 522,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 874 631,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
7 891,0
15
Трансферты
53 619 668,7
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
53 619 668,7
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 017 954,5
007
Бюджетные изъятия
34 148 209,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
15 947 336,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
504 149,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 020,0
III. Чистое бюджетное кредитование
26 158 510,0
Бюджетные кредиты
28 357 002,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 899 862,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
199 862,0
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
199 862,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
23 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
23 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
700 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов

2 245,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
936 262,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
936 262,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
16 322 240,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 789 399,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 532 841,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
284 461,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
284 461,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 882 522,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 882 522,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 874 631,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
7 891,0
15
Трансферттер
53 619 668,7
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
53 619 668,7
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 017 954,5
007
Бюджеттік алып коюлар
34 148 209,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
15 947 336,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
504 149,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 020,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
26 158 510,0
Бюджеттік кредиттер
28 357 002,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 899 862,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
199 862,0
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
199 862,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
23 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
23 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
700 000,0
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру

24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 100 179,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
181 520,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
507 396,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
400 596,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 069 291,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
831 188,0
026
Капитальные расходы государственного органа
2 900,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
95 078,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
330 030,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
195 120,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
884 057,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
720 321,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
163 736,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
54 631 355,0
123
Аппарат акима района в городе
32 884 652,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
2 750 845,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
19 230 974,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
95 450,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
10 807 383,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
2 756 531,0
007
Благоустройство и озеленение города
58 989,0
017
Развитие благоустройства города
1 911 022,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации
786 520,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 100 179,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
181 520,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
507 396,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
400 596,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 069 291,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
831 188,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 900,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
95 078,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
330 030,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
195 120,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
884 057,0
016
Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
720 321,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
163 736,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
54 631 355,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
32 884 652,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 750 845,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
19 230 974,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
95 450,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
10 807 383,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
2 756 531,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
58 989,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
1 911 022,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу
786 520,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

233 010,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
38 015,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 230,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
462 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
456 245,0
004
Капитальные расходы государственного органа
6 742,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
165 469,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
165 469,0
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
236 204,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
77 398,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
158 006,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
248 397,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
246 676,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 721,0
02
Оборона
2 170 661,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
677 378,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
242 890,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
40 003,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
394 485,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 492 596,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 492 596,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
687,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
687,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 493 021,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 351 340,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 351 340,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
13 141 681,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

233 010,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
38 015,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 230,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
462 987,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
456 245,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 742,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
165 469,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
165 469,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
236 204,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 398,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
158 006,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
248 397,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
246 676,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 721,0
02
Қорғаныс
2 170 661,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
677 378,0
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
242 890,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
40 003,0
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
394 485,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 492 596,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 492 596,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
687,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
687,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 493 021,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 351 340,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 351 340,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
13 141 681,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

94 086,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
94 086,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
72 126 989,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-72 126 989,0
16
Погашение займов
-72 126 989,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
-72 126 989,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа
-63 876 151,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-8 250 838,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Перечень
бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 25.08.2021 № 75/11-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
099
Строительство крематориев с кладбищами
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

94 086,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
94 086,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
72 126 989,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-72 126 989,0
16
Қарыздарды өтеу
-72 126 989,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
-72 126 989,0
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-63 876 151,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-8 250 838,0
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VI шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 25.08.2021 № 75/11-VІІ (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
099
Зираттар бар крематорийлер салу
04
Білім беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

010
Развитие ливневой канализации
018
Развитие благоустройства города
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

010
Нөсер кәрізін дамыту
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрісін реттеудің техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Нур-Султана на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 6
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Нур-Султана на 2021 год

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VІ шешіміне
5-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VІ шешіміне
6-қосымша
2021 жылға арналған Нұр-Сұлтан қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі