О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 14 апреля 2020 года № 6ВС-53-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 апреля 2020 года № 7809
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7644, опубликовано 17 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4954624 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 677184 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5463 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18490 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4253487 тысяч тенге;
2) затраты – 5043981,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11989 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23859 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11870 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-101346,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101346,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 49806,7 тысяч тенге.";
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата
Е.АлҰшина
Секретарь
Жаксынского районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаксынского района
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 14 апреля
2020 года № 6ВС-53-1
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-50-1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
1
2
3
4
5

Жақсы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 6ВС-53-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 сәуірде № 7809 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7644 тіркелген, 2020 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4954624 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 677184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18490 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4253487 мың теңге;
2) шығындар – 5043981,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11989 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23859 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11870 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-101346,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101346,3 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 49806,7 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
сессия төрайымы
Е.АлҰшина
Жақсы аудандық мәслихатының
хатшысы
Б.Джанадилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімдігі
Жақсы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 14 сәуірдегі
№ 6ВС-53-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-50-1шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5

23031
на гарантированный социальный пакет детям
6101
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3185
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7146
Отдел образования
527870
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
50827
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
2271
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
289507
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
185265
Отдел культуры и развития языков
20031
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20031
Целевые трансферты на развитие
121488
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
121488
Бюджетные кредиты
23859
в том числе
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
23859
Приложение 3 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 14 апреля
2020 года № 6ВС-53-1
Приложение 5 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-50-1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
890344
Целевые текущие трансферты
738942
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
3850
Отдел образования
553635
на открытие IT-классов в школах
3638
на оснащение ресурсных центров
2558
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
1690
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
3945
на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1782
на приобретение компьютеров для школ
13692
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
4186
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций среднего образования
1973
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования

23031
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
6101
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3185
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
7146
Білім беру бөлімі
527870
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдару педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
50827
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
2271
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
289507
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
185265
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20031
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
20031
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
121488
Ақмола облысы Жақсы ауданы Ешім ауылының су құбырлары тораптырын қайта құру
121488
Бюджеттік кредиттер
23859
оның ішінде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
23859
Жақсы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 14 сәуірдегі
№ 6ВС-53-1 шешіміне
3 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-50-1 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
890344
Ағымдағы нысаналы трансферттер
738942
Бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге берілген
3850
Білім беру бөлімі
553635
Мектептерде IT – сыныптардың ашылуына
3638
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
2558
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
1690
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
3945
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдың алу" бағдарламасын енгізуге берілген бөлу
1782
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
13692
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
4186
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
1973
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге

225540
на увеличение размеров должностных окладов педагогов – психологов школ
3086
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
7513
на доплату учителям со степенью магистра
3446
на доплаты учителям за наставничество молодым учителям
1761
на увеличение доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования
5689
на увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования
3883
на ремонты объектов образования
238121
на приобретение кабинетов робототехники
3873
на приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
27259
Отдел занятости и социальных программ района
35294
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
11677
на выплату государственной адресной социальной помощи
9500
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13117
на выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой отечественной войне
1000
Отдел жилищно – коммунального хозяйства
146163
на ремонт автомобильных дорог
50000
переоборудование и перепланировка здания инфекционного отделения под 8-ми квартирный жилой дом в с.Жаксы
96163
Целевые трансферты на развитие
151402
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
121402
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
12130
Реконструкция скважинного водозабора и системы водоснабжения в селе Новокиенка Жаксынского района Акмолинской области
109272
Отдел жилищно-коммунального хозяйства
30000
Строительство и эксплуатация опор линии электропередач в селе Перекатное по улице Абая и улице Кирова, в селе Беловодское по улице Школьная и улице Станционная Жаксынского района Акмолинской области
9700
Строительство электроснабжения уличного освещения в селе Киевское Жаксынского района Акмолинской области
6600
Электроснабжение уличного освещения в селе Подгорное улица Мира, улица Набережная, улица Целинная Жаксынского района Акмолинской области
13700

225540
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
3086
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
7513
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
3446
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
1761
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
5689
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкеллеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
3883
Білім беру объектілерін жөндеуге
238121
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3873
білім беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
27259
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35294
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
11677
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
9500
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
13117
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмекке төлеуге
1000
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылығы бөлімі
146163
автомобиль жолдарын жөндеуге
50000
Жақсы ауылындағы жұқпалы аурулар бөлімшесінін ғимаратын 8 пәтерлі тұрғын үйге қайта жабдықтау және қайта жоспарлау
96163
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
151402
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121402
Ақмола облысы Жақсы ауданының Ешім ауылының су құбырлары тораптырын қайта құру
12130
Ақмола облысы Жақсы ауданының Новокиенка ауылы ұңғыма су тоғанын және сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялау
109272
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылығы бөлімі
30000
Ақмола облысы Жақсы ауданының Перекатное ауылындағы Абай көшесі мен Киров көшесі, Беловод ауылындағы Школьная көшесі мен Станционная көшесі бойынша электр беру желілерінің тіректерін салу және пайдалану
9700
Ақмола облысы Жақсы ауданыныңКиевское ауылы көше жарығын электрмен жабдықтау құрылысы
6600
Ақмола облысы Жақсы ауданының Подгорное ауылында орналасқан Мир көшесі, Набережная көшесі, Целинная көшелерге көше жарығын электрмен жабдықтау
13700