Об утверждении бюджета Бестамакского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2020 года № 468. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2021 года № 7928
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бестамакского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 992 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 577 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 86 415 тысяч тенге;
2) затраты – 97 385,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 590,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 590,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 590,5 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2917 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34 302 тенге.

2021-2023 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 468 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 қаңтардағы № 7928 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 93 992 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 577 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі– 86 415 мың теңге;
2) шығындар – 97 385,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -590,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 590,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 590,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 98 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер;
жеке табыс салығы;
жеке, заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.

4. Учесть в сельском бюджете на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 75 266 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджет сельского округа на 2021 год целевые текущие трансферты в областной бюджет на компенсацию потерь в связи с изменением функций образования в сумме 51 756 тысяч тенге.
6. Учесть в сельском бюджете на 2021 год поступления следующих целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1 173 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге - на благоустроиство и озеленение населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 23.07.2021 № 58 (вводится в действие с 01.01.2021).

4. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 75 266 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне білім беру функцияларының өзгеруіне байланысты шығындарды өтеуге облыстық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі - 51 756 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен келесі нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1 173 мың теңге –аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
2 000 мың теңге - елді мекенді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 58 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Жиенбаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев

7. "Алға аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Жиенбаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев