Об утверждении бюджета Алтыкарасуского сельского округа на 2021–2023 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2020 года № 563. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2021 года № 7948. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алтыкарасуского сельского округа на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 525 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 060 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 38 345 тысяч тенге;
2) затраты – 40 667,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 142,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
142,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 142,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2021 № 135 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета Алтыкарасуского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021–2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:

2021–2023 жылдарға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 563 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 7948 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабына және, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021–2023 жылдарға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 525 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 060 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферт түсімдері – 38 345 мың теңге;
2) шығындар – 40 667,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -142,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 142,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 135 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алтықарасу ауылдық округ бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай–ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021–2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:

1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. В соответствий с решением Темирского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 550 "Об утверждений Темирского районного бюджета на 2021–2023 годы" предусмотрены на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Алтыкарасуского сельского округа в сумме 20 124 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Алтыкарасуского сельского округа на 2021 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 18 221 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на оснований решения акима Алтыкарасуского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2021 № 135 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

1) жалақының ең төмен мөлшері 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай– ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 550 "2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес Алтықарасу ауылдық бюджетіне берілген субвенциялар көлемі 2021 жылға 20 124 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2021 жылға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 18 221 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трасферттердің аталған сомаларын бөлу Алтықарасу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 135 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.