Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 549. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2021 года № 7942. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 418 941 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 002 981 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 82 499 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 520 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 278 941 тысяч тенге;
2) затраты – 12 451 365,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 247 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 32 759 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 089 912,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 089 912,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 71 603 тысяч тенге;
погашение займов – 14 115,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 032 425,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2021 № 143 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

2021-2023 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 549 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 7942 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 418 941 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 002 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 82 499 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 520 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 278 941 мың теңге;
2) шығындар – 12 451 365,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90 247 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 759 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 089 912,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 089 912,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 71 603 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 115,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 032 425,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 143 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Неналоговыми поступлениями в районный (города областного значения) бюджет являются:
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
Поступлениями в районный (города областного значения) бюджет от продажи основного капитала являются:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
Поступлениями трансфертов в районный (города областного значения) бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
В районный (города областного значения) бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
Мыналар аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер болып табылады:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
Мыналар аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады:
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке трансферттер түсімдері болып табылады.
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің есебіне жатқызылады.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты 18 524 тенге;
3) минимальный размер пенсии 43 272 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. Установить в районном бюджете на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 60 процентов;
2) по социальному налогу 60 процентов;
3) корпоративный подоходный налог с предприятий, исключая доходы организаций нефтяного сектора 60 процентов.
5. Учесть в районном бюджете на 2021 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в размере 258 000,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год трансферты, передаваемые из нижестоящего бюджета в областной бюджет, в том числе:
на сферу образования в сумме 3 138 489,0 тысяч тенге;
на содержание подведомственной организации по спорту 51 956,0 тысяч тенге;
на содержание и оказание услуг в сфере ветеринарии 63 258,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 765 295,0 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 33 240,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям 11 050,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами 8 305,0 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств 2 100,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов 4 722,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов 208,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику 53 805,0 тысяч тенге;
на общественные работы 72 001,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды 29 170,0 тысяч тенге;

3. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері 18 524 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi 43 272 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 917 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын келесі мөлшерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 60 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 60 пайыз;
3) мұнай секторындағы ұйымдардың кірістерін қоспағанда, кәсіпорындардан корпоративтік табыс салығы 60 пайыз.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 258 000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облысқа төменгі тұрған бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
білім беру саласына 3 138 489,0 мың тенге;
ведомстволық бағынысты спорт ұйымын ұстауға 51 956,0 мың теңге;
ветеренария саласында қызмет көрсетуге және ұстауға 63 258,0 мың теңге көлемінде ескерілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық манызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 765 295,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 33 240,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 11 050,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 8 305,0 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге 2 100,0 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 4 722,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 208,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына 53 805,0 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға 72 001,0 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру, оның ішінде NEET санатындағы жастар, табысы аз көпбалалы отбасы мүшелері, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектер үшін мемлекеттік гранттар 29 170,0 мың теңге;

на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 6 482,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 20 166,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Табантал 207 179,0 тысяч тенге;
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 1 910 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям 478 тысяч тенге;
на содействие занятости населения 8 678 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам 10 730 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Табантал 314 517 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тассай 222 161 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тасоткель 362 607 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение 10 100 тысяч тенге;
на вспомогательные компенсаторные средства 386 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения 1 986 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства 2 425 тысяч тенге;
на повышение заработной платы политических и административных государственных служащих 72 884 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги к селу Кызылсу 100 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к станции Никельтау" км 0-4,85 100 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги "Самара-Шымкент" - Кудуксай-Копа" км 0-14,00 100 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги "Самара-Шымкент" - Кудуксай-Копа" км 14,0-27,8 100 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги "Самара-Шымкент" - Кудуксай-Копа" км 27,8-40,63 100 тысяч тенге;
на реконструкцию автомобильной дороги улицы Окраина города Хромтау 100 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2021 № 143 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих
трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, в том числе:

әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 6 482,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 20 166,0 мың теңге.
Табантал ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге 207 179,0 мың теңге;
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1 910 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 478 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 8 678 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 10 730 мың теңге;
Табантал ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге 314 517 мың теңге;
Тассай ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге 222 161 мың теңге;
Тасөткел ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге 362 607 мың теңге;
санаторлық-курорттық емделуге 10 100 мың теңге;
қосалқы компенсаторлық құралдарға 386 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1 986 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға 2 425 мың теңге;
саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге 72 884 мың теңге;
Қызылсу ауылына дейінгі автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 мың теңге;
"Никельтау станциясына кіреберіс" км 0-4,85 автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 мың теңге;
"Самара-Шымкент" - Құдықсай-Қопа" км 0-14,00 автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 мың теңге;
"Самара-Шымкент" - Құдықсай-Қопа" км 14,0-27,8 автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 мың теңге;
"Самара-Шымкент" - Құдықсай-Қопа" км 27,8-40,63 автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 мың теңге;
Хромтау қаласы Окраина көшесінің автомобиль жолын қайта құруға 100 мың теңге.
Көрсетілген даму трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 143 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте даму трансферттері мен республикалық бюджеттен қарыздар түсімі ескерілсін, соның ішінде:

строительство подводящего и внутриквартального газопровода в селах Тасоткель, Акбулак 618 478,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Оңғар, сельского округа Дөң 248 265,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Дөң 580 265,0 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения в селе Дөң 538 729,0 тысяч тенге;
на строительство сетей электроснабжения в селе Дөң 389 160,0 тысяч тенге;
на строительство спортивного комплекса "Типа Ангар" в селе Дөң в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 180 840,0 тысяч тенге;
на строительство спортивного комплекса "Типа Ангар" в селе Коктау в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 64 187,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 21 877,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
строительство подводящего и внутриквартального газопровода в селах Тасоткель, Акбулак 55 635,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Оңғар, сельского округа Дөң 62 066,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Дөң 58 918,0 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения в селе Дөң 43 719,0 тысяч тенге;
на строительство сетей электроснабжения в селе Дөң 28 810,0 тысяч тенге;
на строительство спортивного комплекса "Типа Ангар" в селе Дөң в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 21 348,0 тысяч тенге;
на строительство спортивного комплекса "Типа Ангар" в селе Коктау в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 18 821,0 тысяч тенге;
на строительство двух пятиэтажных 60-ти квартирных жилых домов в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 125 125,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения жилого "квартала №22" малоэтажной застройки города Хромтау 81 859,0 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог села Акжар 36 337,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей села Никельтау 31 002,0 тысяч тенге;
на строительство восьми квартирного двух этажного жилого дома в селе Никельтау 1 000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Копа в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 10 753,0 тысяч тенге;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Богетсай в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 13 333,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 05.03.2021 № 16 (вводится в действие с 01.01.2021).

Тасөткел, Ақбұлақ ауылдарына тартылатын және орам ішіндегі газ құбырын салуға 618 478,0 мың теңге;
Дөң ауылдық округі Оңғар ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына 248 265,0 мың теңге;
Дөң ауылында сумен жабдықтау желілерін салуға 580 265,0 мың теңге;
Дөң ауылында газбен жабдықтау желілерін салуға 538 729,0 мың теңге;
Дөң ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға 389 160,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Дөң ауылында "Ангар үлгісіндегі" спорт кешенін салуға 180 840,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Көктау ауылында "Ангар үлгісіндегі" спорт кешенін салуға 64 187,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 21 877,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен даму үшін трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
Тасөткел, Ақбұлақ ауылдарында тартылатын және орам ішіндегі газ құбырын салу 55 635,0 мың теңге;
Дөң ауылдық округі Оңғар ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына 62 066,0 мың теңге;
Дөң ауылында сумен жабдықтау желілерін салуға 58 918,0 мың теңге;
Дөң ауылында газбен жабдықтау желілерін салуға 43 719,0 мың теңге;
Дөң ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға 28 810,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Дөң ауылында "Ангар үлгісіндегі" спорт кешенін салуға 21 348,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Көктау ауылында "Ангар үлгісіндегі" спорт кешенін салуға 18 821,0 мың теңге;
Хромтау қаласының "22 квартал" шағын ауданында екі бес қабатты 60 пәтерлі тұрғын үй құрылысына 125 125,0 мың теңге;
Хромтау қаласы "№22 квартал" шағын ауданыңда аз қабатты тұрғын үйлерге су құбыры желілерінің құрылысына 81 859,0 мың теңге;
Ақжар ауылындағы кентішілік автомобиль жолдарын қайта құруға 36 337,0 мың теңге;
Никелтау ауылының сумен жабдықтау желілерін қайта құруға 31 002,0 мың теңге;
Никелтау ауылында екі қабатты сегіз пәтерлік тұрғын үй құрылысына 1 000,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қопа ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге 10 753,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Бөгетсай ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге 13 333,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 05.03.2021 № 16 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

12. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из Национального фонда на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев население и малообеспеченных многодетных семей 33 400,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 105 200,0 тысяч тенге.

12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте халықтың әлеуметтік әлсіз топтары мен аз қамтылған көп балалы отбасыларына арналған коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі 33 400,0 мың теңгеде ескерілсін.
Осы ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 105 200,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

14. Государственному учреждению "Аппарат Хромтауского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Хромтауского
районного маслихата
А. Габбасов
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Д. Мулдашев
Приложение 1 к решению Хромтауского районного маслихата № 549 от 24 декабря 2020 года
Хромтауский районный бюджет на 2021 год

14. "Хромтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Габбасов
Хромтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Д. Мулдашев
Хромтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 549 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті

6 200,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 200,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
459 791,0
1
Социальное обеспечение
56 624,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 624,0
005
Государственная адресная социальная помощь
56 624,0
2
Социальная помощь
366 864,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
366 864,0
002
Программа занятости
201 458,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 000,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71 341,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53 178,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 587,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36 303,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 303,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 301,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 020,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 482,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 444 593,0
1
Жилищное хозяйство
1 190 493,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 190 493,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
125 125,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 031 968,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
33 400,0
2
Коммунальное хозяйство

6 200,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 200,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
459 791,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
56 624,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 624,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56 624,0
2
Әлеуметтiк көмек
366 864,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
366 864,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
201 458,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71 341,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
53 178,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 587,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36 303,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 303,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 301,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 020,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 482,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 444 593,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 190 493,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 190 493,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
125 125,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 031 968,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
33 400,0
2
Коммуналдық шаруашылық