Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2020 года № 605. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 декабря 2020 года № 7840
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12968277,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3404763,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70071,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23255,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9470187,1 тысяч тенге;
2) затраты – 13293422,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5339,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5339,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -319806,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 319806,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 5339,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325145,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2021 № 137 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе продажа земли.

2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7840 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12968277,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3404763,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70071,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23255,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9470187,1 мың теңге;
2) шығындар – 13293422,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -5339,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5339,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -319806,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319806,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 5339,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325145,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 137 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлрды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді сату.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" с 1 января 2021 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34302 тенге.
4. В соответствии с решением Актюбинского областного маслихата № 574 от 11 декабря 2020 года "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" предусмотреть в районном бюджете субвенцию из областного бюджета в сумме 6203000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год текущие целевые трансферты областному бюджету для возмещения расходов в связи с изменением функций государственных учреждений в сумме 7160468,0 тысяч тенге.
6. Утвердить в районном бюджете на 2021 год объем субвенций, передаваемых бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 235325,0 тысяч тенге, согласно приложения 4.
7. Утвердить в районном бюджете на 2021 год текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 507811,2 тысяч тенге, согласно приложения 5.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 115 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30832,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 9210,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 24381,0 тысяч тенге;
на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для инвалидов – 208,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 253321,0 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 7964,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу – 30319,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 34302 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2021 жылға берілетін субвенция 6203000 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 7160468,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 235325,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер 507811,2 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 115 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30832,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 9210,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 24381,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 253321,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 7964,0 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге – 30319,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2021 № 137 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда - 25050,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работникам организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 20557,0 тысяч тенге;
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре – 28873,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 115 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 12168,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 1100,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 25296,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 19305,0 тысяч тенге;
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре сельских населенных пунктов – 3208,0 тысяч тенге;
на внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих – 169000,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27.08.2021 № 89 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Предумотреть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих объемах:
на реконструкцию сетей водоснабжения станции Кайдауыл и села Актан Батыр (станция Кауылжыр) Шалкарского района – 450000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию сетей водоснабжения станций 1030 километр, Копмола, Жылан и разъезда Кендала Шалкарского района – 740783,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Монке би Шалкарского района – 93206,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития Шыман ауылы города Шалкар Шалкарского района – 65766,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Шиликты, станции Тогыз и разъезде №77 (Шагир) Шалкарского района – 684531,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Бозой Шалкарского района – 250599,0 тысяч тенге;

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 137 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлер сатып алуға - 25050,0 мың теңге;
үйде қызмет көрсету ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 20557,0 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 28873,0 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 115 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 12168,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1100,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге –25296,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 19305,0 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 3208,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 169000,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.08.2021 № 89 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданы Қайдауыл стансасы және Ақтан Батыр ауылындағы (Қауылжыр стансасы) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 450000,0 мың теңге;
Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары және Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 740783,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Мөңке би ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға - 93206,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Шыман ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 65766,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шілікті ауылы, Тоғыз стансасы және №77 разъездегі (Шағыр) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 684531,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылындағы кәріз желілерін қайта жарақтауға – 250599,0 мың теңге;

на строительство сетей водоснабжения в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 9829,0 тысяч тенге;
на строительство двухэтажного восьмиквартирного арендно-коммунального жилого дома по улице Сейтова в городе Шалкар – 67200,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 115 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию сетей водоснабжения станции Кайдауыл и села Актан Батыр (станция Кауылжыр) Шалкарского района – 101305,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации к строительству канализационно-очистного сооружения в городе Шалкар Шалкарского района – 27220,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Шиликты, станции Тогыз и разъезде №77 (Шагир) Шалкарского района – 53256,0 тысяч тенге .
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2021 № 115 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 68669,0 тысяч тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2021 год, согласно приложению 6.
15. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.

Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) сумен жабдықтау желілерін салуға – 9829,0 мың теңге;
Шалқар қаласы, Сейтов көшесінен екі қабатты сегіз пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйін салуға – 67200,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 115 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Шалқар ауданы Қайдауыл стансасы және Ақтан Батыр ауылындағы (Қауылжыр стансасы) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 101305,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласындағы кәріз желісіне кәріздік-тазарту имаратын салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 27220,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шілікті ауылы, Тоғыз стансасы және №77 разъездегі (Шағыр) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 53256,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2021 № 115 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві, 68669,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

005
Государственная адресная социальная помощь
60074,8
2
Социальная помощь
956443,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
956443,2
002
Программа занятости
571554,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17748,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95810,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
81596,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
122631,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62102,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46672,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46672,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39781,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
446,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3799,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1845,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2622939,9
1
Жилищное хозяйство
146660,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
146660,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
76455,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1867,7
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
31887,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
36450,0
2
Коммунальное хозяйство
2358666,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60074,8
2
Әлеуметтік көмек
956443,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
956443,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
571554,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17748,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95810,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
81596,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
122631,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62102,9
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46672,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46672,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39781,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
446,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3799,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1845,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2622939,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
146660,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
146660,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
76455,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1867,7
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
31887,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
36450,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2358666,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі