О бюджете Жамбылского района на 2021-2023 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 81-364. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5854.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 13 531 892 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 458 976 тысяч тенге;
неналоговые поступления 17 672 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 25 716 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 029 528 тысяч тенге;
2) затраты 15 123 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 175 706 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 245 444 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 69 738 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 767 543 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 767 543 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 1 350 990 тысяч тенге;
погашение займов 70 745 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 487 298 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2021 № 12-69 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 66 415 тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 32 296 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 4 829 тысяч тенге;
Узынагашский сельский округ 28 699 тысяч тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 591 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 279 276 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 11 933 тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 18 220 тысяч тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 15 700 тысяч тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 16 632 тысячи тенге;

Жамбыл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 81-364 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5854 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 13 531 892 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 3 458 976 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 17 672 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 25 716 мың теңге;
трансферттер түсiмі 10 029 528 мың теңге;
2) шығындар 15 123 729 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 175 706 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 245 444 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 69 738 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 767 543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 767 543 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 350 990 мың теңге;
қарыздарды өтеу 70 745 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 487 298 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 12-69 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 66 415 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 32 296 мың теңге;
Қарасу ауылдық округінен 4 829 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округінен 28 699 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 591 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 279 276 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 11 933 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 18 220 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 15 700 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 16 632 мың теңге;

Бозойскому сельскому округу 19 369 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 17 151 тысяча тенге;
Дегересскому сельскому округу 14 577 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу 13 560 тысяч тенге;
Каракастекскому сельскому округу 14 699 тысяч тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 9 123 тысячи тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 13 439 тысяч тенге;
Самсинскому сельскому округу 13 070 тысяч тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 20 320 тысяч тенге;
Таранскому сельскому округу 11 692 тысячи тенге;
Талапскому сельскому округ у 11 146 тысяч тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 10 863 тысячи тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 16 444 тысячи тенге;
Улькенскому сельскому округу 9 126 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 13 092 тысячи тенге;
Темиржолскому сельскому округу 9 120 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Бозой ауылдық округіне 19 369 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 17 151 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 14 577 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 13 560 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 14 699 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 9 123 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 13 439 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 13 070 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округі не 20 320 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 11 692 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 11 146 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 10 863 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 16 444 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 9 126 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 13 092 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 9 120 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 73 256 тысяч тенге.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Жамбылского районного маслихата О. Тортаев
Секретарь Жамбылского районного маслихата С. Жұрын

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 73 256 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешiм 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының сессия төрағасы О. Тортаев
Жамбыл аудандық мәслихат хатшысы С. Жұрын