О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 65-234 "О бюджете Каратальского района на 2020-2022 годы"
Решение Каратальского районного маслихата Алматинской области от 9 ноября 2020 года № 79-276. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 ноября 2020 года № 5759
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2020-2022 годы" от 27 декабря 2019 года № 65-234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5379, опубликован 13 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 10 374 853 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 491 155 тысяч тенге;
неналоговые поступления 12 021 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 172 667 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 699 010 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 68 200 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 9 630 810 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4 741 368 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 979 665 тысяч тенге;
субвенции 3 909 777 тысяч тенге;
2) затраты 12 496 901 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 578 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 58 338 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 20 760 тысяч тенге;

Қаратал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 65-234 "Қаратал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қарашадағы № 79-276 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 18 қарашада № 5759 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 65-234 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5379 тіркелген, 2020 жылдың 13 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 374 853 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 491 155 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 021 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 172 667 мың теңге;
трансферттер түсімдері 9 699 010 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 68 200 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 9 630 810 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 741 368 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 979 665 мың теңге;
субвенциялар 3 909 777 мың теңге;
2) шығындар 12 496 901 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 578 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 58 338 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 20 760 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 159 626 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 159 626 тысяч тенге".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каратальского районного маслихата "По вопросам планирования, бюджета, хозяйственной деятельности, строительства, землепользования, охраны природы и рационального использования природных ресурсов".

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 159 626 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 159 626 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қаратал аудандық мәслихатының "Жоспарлау, бюджет, шаруашылық қызмет, құрылыс, жерді пайдалану, табиғат қорғау және табиғи қорды ұтымды пайдалану мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Каратальского районного маслихата Р. Жапаркулов
Секретарь Каратальского районного маслихата Б. Смаилов
Приложение к решению Каратальского районного маслихата от 9 ноября 2020 года № 79-276
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 65-234 "О бюджете Каратальского района на 2020-2022 годы"
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс

4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р. Жапаркулов
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Б. Смаилов
Қаратал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қарашасы № 79-276 шешіміне қосымша
Қаратал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 65-234 "Қаратал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып

26450
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
61724
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
920
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22278
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
935101
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
119142
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1840746
1
Социальное обеспечение
1175831
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1147514
005
Государственная адресная социальная помощь
1147514
464
Отдел образования района (города областного значения)
28317
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13202
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
15115
2
Социальная помощь
591582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
591582
002
Программа занятости
355306
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10432
006
Оказание жилищной помощи
28531
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26577
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2308
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57691
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
73513
023
Oбеспечение деятельности центров занятости
37224
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73333
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72333
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31825
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

26450
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
61724
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
920
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
22278
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
935101
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119142
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1840746
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1175831
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1147514
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1147514
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28317
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13202
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
15115
2
Әлеуметтік көмек
591582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
591582
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
355306
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10432
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28531
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26577
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2308
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57691
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
73513
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37224
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73333
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72333
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31825
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу