О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 14 января 2020 года № 73-292 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы"
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 20 апреля 2020 года № 79-312. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 апреля 2020 года № 5509
В соответствии с пунктом 5 статьи 104 и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы" от 14 января 2020 года № 73-292 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5418, опубликован 24 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункты 1, 2, 4, 6, 11, 12, 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Саркан на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 206 877 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 69 965 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 136 912 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 136 844 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 68 тысяч тенге;
2) затраты 225 820 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 18 943 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 18 943 тысяч тенге.";
"2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 58 640 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 1 237 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 57 403 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 30 740 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 26 663 тысячи тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 73-292 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 79-312 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 28 сәуірде № 5509 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына және 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 73-292 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5418 тіркелген, 2020 жылдың 24 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 4, 6, 11, 12, 13-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 206 877 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 69 965 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 136 912 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 136 844 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 68 мың теңге;
2) шығындар 225 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)18 943 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 18 943 мың теңге.";
"2. 2020-2022 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 58 640 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 237 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 57 403 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 30 740 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 26 663 мың теңге;

2) затраты 62 469 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 829 тысяч тенге.";
"4. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 24 429 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 1 712 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 1 212 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 21 505 тысяч тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 21 505 тысяч тенге;
2) затраты 24 429 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.";
"6. Утвердить бюджет Екиашинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 92 445 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 1 226 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 91 219 тысяч тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 66 593 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 24 626 тысяч тенге;
2) затраты 94 154 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 709 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 709 тысяч тенге.";
"11. Утвердить бюджет Лепсинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 29 064 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 2 261 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 26 803 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 26 803 тысячи тенге;

2) шығындар 62 469 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 829 мың теңге.";
"4. 2020-2022 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 24 429 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 21 505 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 21 505 мың теңге;
2) шығындар 24 429 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.";
"6. 2020-2022 жылдарға арналған Екіаша ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 92 445 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 91 219 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 66 593 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 24 626 мың теңге;
2) шығындар 94 154 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 709 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 709 мың теңге.";
"11. 2020-2022 жылдарға арналған Лепсі ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 29 064 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 26 803 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 26 803 мың теңге;

2) затраты 30 109 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 045 тысяч тенге.";
"12. Утвердить бюджет Черкасского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 34, 35, 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 28 363 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 4 871 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 23 492 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 0 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 23 492 тысячи тенге;
2) затраты 31 363 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 000 тысяч тенге.";
"13. Утвердить бюджет Шатырбайского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 21 204 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 252 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 421 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 20 531 тысяча тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 20 531 тысяча тенге;
2) затраты 21 204 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.".
2. Приложения 1, 4, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.

2) шығындар 30 109 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 045 мың теңге.";
"12. 2020-2022 жылдарға арналған Черкасск ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35, 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 28 363 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 871 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 23 492 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 23 492 мың теңге;
2) шығындар 31 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 000 мың теңге.";
"13. 2020-2022 жылдарға арналған Шатырбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38, 39-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 21 204 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 20 531 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 20 531 мың теңге;
2) шығындар 21 204 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 31, 34, 37-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Сарканского
айонного маслихата А. Абдрахманов
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 20 апреля 2020 года № 79-312
Приложение 1
к решению Сарканского районного маслихата от 14 января 2020 года № 73-292 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы"
Бюджет города Саркан на 2020 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
сессия төрағасы А. Абдрахманов
Сарқан аудандық мәслихатының
хатшысы К. Абдрахманов
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 79-312 шешіміне 1-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 73-292 шешіміне 1-қосымша
Сарқан қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
8 087
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
8 087
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
18 943
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
18 943
8
Используемые остатки бюджетных средств
18 943
01
Остатки бюджетных средств
18 943
1
Свободные остатки бюджетных средств
18 943
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 20 апреля 2020 года № 79-312
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 14 января 2020 года № 73-292 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы"
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2020 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
8 087
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 087
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
18 943
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
18 943
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
18 943
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
18 943
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
18 943
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 79-312 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 73-292 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер