Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, вывоз, утилизацию, переработку и захоронение твердых бытовых отходов по Сарысускому району
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 28 апреля 2020 года № 73-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 апреля 2020 года № 4599. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24 мая 2023 года № 3-3
Сноска. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24.05.2023 № 3-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) и 2) статьи 19-1 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 145 "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10030) и приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 1 сентября 2016 года № 404 "Об утверждении Методики расчета тарифа на сбор, вывоз, утилизацию, переработку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14285), Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по Сарысускому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить тарифы на сбор, вывоз, утилизацию, переработку и захоронение твердых бытовых отходов по Сарысускому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Сарысуского районного маслихата от 11 сентября 2018 года № 38-3 "Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, вывоз твердых бытовых отходов по Сарысускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3961, опубликовано 22 октября 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу мен жинақталу нормаларын, тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға, қайта өңдеуге және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 73-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 сәуірде № 4599 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 3-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 24.05.2023 № 3-3 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-1-бабының 1) және 2) тармақшаларына, "Коммуналдық қалдықтардың түзiлу және жинақталу нормаларын есептеудiң үлгiлiк қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрiнiң 2014 жылғы 25 қарашадағы № 145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10030 болып тіркелген) және "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға, қайта өңдеуге және көмуге арналған тарифтi есептеу әдiстемесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрiнiң 2016 жылғы 1 қыркүйектегi № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14285 болып тіркелген) сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешiмнің 1 қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
2. Сарысу ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға, қайта өңдеуге және көмуге арналған тарифтер осы шешiмнің 2 қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
3. "Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын және тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау, әкету тарифтерін бекіту туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 38-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3961 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2019 жылдың 22 қазанында жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономике, финансов, бюджета, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развития местного самоуправления.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии
Сарысуского районного маслихата Л. Мырзабеков
Секретарь Сарысуского
районного маслихата С. Бегеев
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 28 апреля 2020 года № 73-3
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по Сарысускому району
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая норма накопления коммунальных отходов, м3
1
Домовладения благоустроенные и неблагоустроенные
1 житель
1,8
1,9
2
Общежития, интернаты, детские дома, дома престарелых и т.п.
1 место
1
3
Гостиницы, санатории, дома отдыха
1 место

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Л. Мырзабеков
Сарысу аудандық
мәслихат хатшысы С. Бегеев
Сарысу аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 сәуірдегі
№ 73-3 шешіміне 1 қосымша
Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Коммуналдық қалдықтардың жиналған жылдық шамасы, м3
1
Жайлы және жайлы емес үйлер
1 тұрғын
1,8
1,9
2
Жатақханалар, интернаттар, балалар үйлері, қарттар үйлері және сол сияқтылар
1 орын
1
3
Қонақүйлер, санаторийлер, демалыс үйлері
1 орын