О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Абайского района
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13 июля 2020 года № 66/708. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 июля 2020 года № 5951.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест в Абайском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Абайского района согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение 54 сессии Абайского районного маслихата от 14 марта 2016 года № 54/591 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Абайском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3754, опубликовано в районной газете "Абай-Ақиқат" от 23 апреля 2016 года № 16 (4119), в информационно–правовой системе "Әділет" 26 апреля 2016 года).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Лозинский
Секретарь Абайского районного маслихата Б. Цай
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/708
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Абайском районе
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2024 № 16/155 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Абайском районе:

Абай ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі № 66/708 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 шілдеде № 5951 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" және Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, пайдалану тәртібі және олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Абай ауданының аумағында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 14 наурыздағы 54 сессиясының "Абай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" № 54/591 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3754 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 сәуірдегі № 16 (4119) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде, 2016 жылғы 26 сәуірдегі "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Лозинский
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Цай
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдедегі
№ 66/708 шешіміне
1 қосымша
Абай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2024 № 16/155 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Абай ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:

1) площадка по периметру дороги напротив дома № 11 микрорайона 3 города Абай. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 500 человек;
2) площадь перед зданием районного Дома культуры, расположенного по адресу: город Абай, улица Абая, 23а. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 2000 человек;
3) площадь перед зданием Дома культуры "Энергетик", расположенного по адресу: поселок Топар, улица Казыбек би, 5. Рекомендуемая норма предельной заполняемости – 1000 человек;
4) маршруты шествий и демонстраций в Абайском районе:
по улице Шерубай батыра города Абай от пересечения улиц Сакена Сейфуллина и Шерубай батыра до пересечения улиц Шерубай батыра и Алии Молдагуловой;
по улице Динмухамеда Кунаева поселка Топар от пересечения улиц Казыбек би и Динмухамеда Кунаева до пересечения улиц Гагарина и Динмухамеда Кунаева.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Абайского районного маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/708
Границы прилегающих территорий, на которых запрещено проведение пикетирования в Абайском районе
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2024 № 16/155 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов Абайского района:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

1) Абай қаласының 3 ықшам аудандағы № 11 үйге қарама-қарсы жолдың периметрі бойынша алаң. Шекті толу нормасы – 500 адам;
2) Абай қаласы, Абай көшесі, 23а мекен-жайы бойынша орналасқан аудандық Мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң. Шекті толу нормасы – 2000 адам;
3) Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Энергетик" мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң. Шекті толу нормасы – 1000 адам;
4) Абай ауданында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
Абай қаласы Шерубай батыр көшесі бойымен Сәкен Сейфуллин және Шерубай батыр көшелерінің қиылысынан Шерубай батыр және Әлия Молдағұлова көшелерінің қиылысына дейін;
Топар кентінің Дінмұхамед Қонаев көшесі бойынша Қазыбек би және Дінмұхамед Қонаев көшесінің қиылысынан Гагарин көшелері мен Дінмұхамед Қонаев көшесінің қиылысына дейін.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдедегі
№ 66/708 шешіміне
2 қосымша
Абай ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 14.03.2024 № 16/155 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Абай ауданының келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекарасы айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбырларда, ұлттық электр желілерінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес аумақтарда тыйым салынады.