О внесении изменений в решение 57 сессии Абайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 57/607 "O районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 11 ноября 2020 года № 71/748. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 ноября 2020 года № 6087. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 57 сессии Абайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 57/607 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5637, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 января 2020 года и в районной газете "Абай-Ақиқат" от 9 января 2020 года № 1 (4297)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 181 134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 958 853 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 607 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 137 454 тысяч тенге;
2) затраты – 15 210 411 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 734 374 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 756 185 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 811 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 763 651 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 763 651 тысяч тенге:
поступление займов – 1 563 771 тысяч тенге;
погашение займов – 21 931 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 221 811 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению;
пункт 6 изложить в следующей редакции:

Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 57 сессиясының № 57/607 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 қарашадағы № 71/748 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 қарашада № 6087 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 57 сессиясының № 57/607 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5637 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2020 жылы 6 қаңтарда және 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 1 (4297) "Абай - Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 181 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 958 853 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52 607 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 137 454 мың теңге;
2) шығындар – 15 210 411 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 734 374 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 756 185 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 811 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 763 651 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 763 651 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 563 771 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 931 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 221 811 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
6-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

21 931
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
21 811
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
120
Приложение 2 к решению
Абайского районного
маслихата
от 11 ноября 2020 года
№ 71/748
Приложение 4
к решению 57 сессии
Абайского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 57/607
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов на 2020 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
6 753 119
Текущие целевые трансферты
1 866 758
Из республиканского бюджета
1 480 124
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
8 004
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
165 500
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
336 055
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
413 499
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
80 585
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
39 153
На выплату государственной адресной социальной помощи
119 587
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
41 618
На установление доплат к заработной плате работников, представляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
23 988
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
84 000
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
168 135
Из областного бюджета
386 634
На оплату гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения, приобретаемого через портал социальных услуг
119
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10 475
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
257 584
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов

21 931
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
21 811
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
120
Абай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 11
қарашасы
№ 71/748
шешіміне 2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
57 сессиясының
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 57/607 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
6 753 119
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 866 758
Республикалық бюджеттен
1 480 124
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақыға
8 004
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақыға
165 500
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға
336 055
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға
413 499
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
80 585
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
39 153
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
119 587
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
41 618
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
23 988
Халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
84 000
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
168 135
Облыстық бюджеттен
386 634
Портал арқылы сатып алынатын әлеуметтік қызметтердің санаторлық-курорттық емделу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдендірілген соманы төлеуге
119
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығында талап етілген кәсіп және дағды бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
10 475
Білім беру объектілерін күтіп ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
257 584
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге

74 456
На организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
44 000
Целевые трансферты на развитие
3 322 590
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
2 005 488
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
335 839
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
59 682
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 074 527
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
535 440
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
1 317 102
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
77 390
На жилищно-коммунальное хозяйство
294 742
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
724 478
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
120 000
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100 492
Бюджетные кредиты
1 563 771
Бюджетные кредиты из республиканского бюджета
198 620
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
198 620
Бюджетные кредиты из областного бюджета
483 375
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
483 375
Кредиты из областного бюджета из средств внутренних займов
881 776
На благоустройство населенных пунктов
57 420
На текущий ремонт социально-культурных объектов
158 039
На текущий ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства
181 274
На текущий ремонт инженерно-транспортной инфраструктуры
53 100
На средний ремонт инженерно-транспортной инфраструктуры
431 943
Приложение 3 к решению
Абайского районного
маслихата
от 11 ноября 2020 года
№ 71/748
Приложение 5
к решению 57 сессии
Абайского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 57/607
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2020 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
587 037
в том числе:
Трансферты
587 037
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
181 114
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
300 404
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 400
На повышение оплаты труда отдельных категорий административных государственных служащих
34 915
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
62 356
Освещение улиц в населенных пунктах
3 848

74 456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға
44 000
Нысаналы даму трансферттері
3 322 590
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2 005 488
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
335 839
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
59 682
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 074 527
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
535 440
Облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 317 102
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
77 390
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
294 742
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
724 478
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
120 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100 492
Бюджеттік кредиттер
1 563 771
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
198 620
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
198 620
Облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
483 375
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
483 375
Облыстық бюджеттен ішкі қаражатынан берілетін кредиттер
881 776
Елді мекендерді абаттандыруға
57 420
Әлеуметтік-мәдени объектілерді ағымдағы жөндеуге
158 039
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін ағымдағы жөндеуге
181 274
Инженерлік-көліктік инфрақұрылымды ағымдағы жөндеуге
53 100
Инженерлік-көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге
431 943
Абай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 11
қарашасы
№ 71/748
шешіміне 3 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
57 сессиясының
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 57/607 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
587 037
оның ішінде:
Трансферттер
587 037
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
181 114
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
300 404
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 400
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының еңбекақысын арттыруға
34 915
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
62 356
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 848