О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 37/383 "О районном бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 6 мая 2020 года № 40/405. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 мая 2020 года № 4209
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 24 апреля 2020 года №35/424 "О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года №32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4200), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №37/383 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4097, опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 559 229,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 616 233,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 655,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 66 550,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 839 790,0 тысяч тенге;
2) затраты – 16 523 414,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 213 501,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 278 355,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 854,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 177 686,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 177 686,3 тысячи тенге;
поступление займов – 3 098 301,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 854,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 239,3 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 067 193,2 тысячи тенге, в том числе:

"Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылдың 25 желтоқсандағы № 37/383 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 40/405 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 мамырда № 4209 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 сәуірдегі №35/424 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4200 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылдың 25 желтоқсандағы № 37/383 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4097 болып тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 559 229,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 616 233,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 36 655,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 66 550,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 839 790,0 мың теңге;
2) шығындар – 16 523 414,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 213 501,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 278 355,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 854,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 177 686,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 177 686,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 098 301,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 854,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 239,3 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 067 193,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

сельского округа Болашак – 64 857,7 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 74 972,2 тысячи тенге;
села Жетыбай – 310 199,8 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 84 118,0 тысяч тенге;
села Курык – 257 437,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 185 812,2 тысячи тенге;
села Сенек – 89 796,3 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата района в сумме 11 000,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Болашақ ауылдық округі – 64 857,7 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 74 972,2 мың теңге;
Жетібай ауылы – 310 199,8 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 84 118,0 мың теңге;
Құрық ауылы – 257 437,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 185 812,2 мың теңге;
Сенек ауылы – 89 796,3 мың теңге.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Аудан әкімдігінің резерві 11 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Е. Есенкосов
Секретарь Каракиянского районного маслихата А. Мееров
Приложение
к решению Каракиянского районного
маслихата от 6 мая 2020 года №40/405
Приложение 1
к решению Каракиянского районного
маслихата от 25 декабря 2019 года №37/383
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
1. Доходы

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Есенқосов
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы А. Мееров
Қарақия аудандық мәслихатының
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 40/405 шешіміне қосымша
Қарақия аудандық мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 37/383 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
1.Кірістер

23 409,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
145 861,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
145 861,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 841,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27 841,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75 475,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43 895,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
913,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 500,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2 103,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
25 064,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
26 528,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
26 028,0
003
Капитальные расходы государственного органа
500,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33 927,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
33 927,0
02
Оборона
1 219,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 219,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 219,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500,0
04
Образование
5 444 879,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 930 337,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
41 288,0
003
Общеобразовательное обучение
4 529 570,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
102 207,0
006
Дополнительное образование для детей
157 031,0

23 409,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
145 861,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
145 861,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 841,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 841,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75 475,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 895,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
913,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған
байланысты дауларды реттеу
3 500,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 103,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 064,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
26 528,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 028,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
33 927,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 927,0
02
Қорғаныс
1 219,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 219,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 219,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500,0
04
Білім беру
5 444 879,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 930 337,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 288,0
003
Жалпы білім беру
4 529 570,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
102 207,0
006
Балаларға қосымша білім беру
157 031,0

007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 777,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
48 811,0
012
Капитальные расходы государственного органа
9 729,5
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 098,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
194,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
29 239,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 393,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
355 016,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
355 016,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
159 526,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
159 526,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
682 298,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 185,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 185,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
650 113,0
004
Программа занятости
95 977,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 280,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 181,0
010
Государственная адресная социальная помощь
287 778,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166 311,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
26 313,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
612,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 544,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 117,0

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 777,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
48 811,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 729,5
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 098,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
194,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
29 239,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 393,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
355 016,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
355 016,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
159 526,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
159 526,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
682 298,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 185,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 185,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
650 113,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95 977,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет,
спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 280,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 181,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
287 778,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166 311,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну
26 313,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
612,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 544,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 117,0