О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13 января 2020 года № 35/391. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 января 2020 года № 4102.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 112 214,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 782 155,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 23 119,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31 607,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 275 332,0 тысячи тенге;
2) затраты – 12 185 089,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 271 186,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 335 830,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 644,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 344 061,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 344 061,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 1 364 570,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 644,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44 135,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 287 275,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 498 433,9 тысячи тенге;
села Жынгылды – 103 876,2 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 86 520,3 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 68 495,3 тысяч тенге;
села Кызан – 68 180,1 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 73 980,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 75 916,9 тысяч тенге;

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 4102 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңдарына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 112 214,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 782 155,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 23 119,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 31 607,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 275 332,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 185 089,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 271 186,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 335 830,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 644,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 344 061,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 344 061,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 364 570,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 644,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 135,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 287 275,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 498 433,9 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 103 876,2 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 86 520,3 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 68 495,3 мың теңге;
Қызан ауылы – 68 180,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 73 980,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 75 916,9 мың теңге;

села Жармыш – 84 832,0 тысячи тенге;
села Акшымырау – 55 136,2 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 81 632,2 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 56 231,9 тысяча тенге;
сельского округа Отпан – 34 040,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена целевые текущие трансферты в сумме 135 396,0 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 76 828,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 11 688,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 7 174,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущықудык – 4 590,0 тысяч тенге;
села Кызан – 6 064,0 тысяч тенге;
сельского округа Ақтобе – 6 195,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 6 456,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 6 125,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 3 706,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 3 483,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 3 087,0 тысяч тенге.
4. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих объемах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог –100 процентов.
Сноска. Пункт 4 с изменениями внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 12.05.2020 № 37/418 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
229 560,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
934 563,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
355 367,0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
129 528,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
10 362,0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
5 905,0 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;

Жармыш ауылы – 84 832,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 55 136,2 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 81 632,2 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 56 231,9 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 34 040,4 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 135 396,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылына – 76 828,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылына – 11 688,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округіне – 7 174,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округіне – 4 590,0 мың теңге;
Қызан ауылына – 6 064,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне – 6 195,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округіне – 6 456,0 мың теңге;
Жармыш ауылына – 6 125,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылына – 3 706,0 мың теңге;
Онды ауылдық округіне – 3 483,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округіне – 3 087,0 мың теңге.
4. 2020 жылға аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемдерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 100 пайыз.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 12.05.2020 № 37/418 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемдерде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
229 560,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
934 563,0 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбек ақысын ұлғайтуға;
355 367,0 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
129 528,0 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбек ақысын ұлғайтуға;
10 362,0 мың теңге – мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
5 905,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;

45 600,0 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культурыи архивных учреждений;
14 848,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
272 664,0 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
183 360,0 тысяч тенге – на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
99 065,0 тысяч тенге – на содержание дорог;
101 222,0 тысячи тенге – на приобретение учебников;
240 786,0 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
130 560,0 тысяч тенге – на капитальные затраты в сфере образования;
109 642,0 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги.
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 20.03.2020 № 36/403 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.05.2020 № 37/418 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующем объеме:
158 491,0 тысяч тенге – на строительство центральной библиотеки в селе Шетпе;
800 000,0 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильных дорог Шетпе-Кызан 49-85 километров (участок Тасмурын-Мастек).
Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 20.03.2020 № 36/403 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующем объеме:
84 000,0 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
Исключен решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
325 268,0 тысяч тенге – на развитие системы инженерной-коммуникации;
9 387,0 тысяч тенге – на развитие коммунального хазяйства;

45 600,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
14 848,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
272 664,0 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
183 360,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемдерде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
99 065,0 мың теңге – жолдарды күтіп ұстауға;
101 222,0 мың теңге – оқулықтар сатып алуға;
240 786,0 мың теңге – жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке;
130 560,0 мың теңге – білім беру саласындағы күрделі шығындарға;
109 642,0 мың теңге – автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 20.03.2020 № 36/403 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2020 № 37/418 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
158 491,0 мың теңге – Шетпе селосында орталық кітапхана құрылысына;
800 000,0 мың теңге – Шетпе-Қызан 49-85 шақырым (Тасмұрын-Мәстек участігі) автомобиль жолын қайта құрылымдауға.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 20.03.2020 № 36/403 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
84 000,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға;
Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
325 268,0 мың теңге – инженерлік-коммуникация жүйелерін дамытуға;
9 387,0 мың теңге – коммуналдық шаруашылығын дамытуға;

Сноска. Пункт 8 с изменениями внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 20.03.2020 № 36/403 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.05.2020 № 37/418 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
299 024,0 тысячи тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. Учесть, что из областного бюджета за счет средств внутренних займов выделено 1 065 546,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9-1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29.09.2020 № 41/447 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме 119 520,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2020 № 42/453 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
12. Утвердить перечень бюджетных программ на 2020 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 20.03.2020 № 36/403 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2020 № 37/418 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
299 024,0 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. Ішкі қарыздардың қаражаты есебінен облыстық бюджеттен 1 065 546,0 мың теңге бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 9-1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 29.09.2020 № 41/447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2020 жылға аудан әкімдігінің резерві 119 520,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 42/453 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
12. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2020 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

13. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Ордабаева
Секретарь Мангистауского районного маслихата А. Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного

13. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
15. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ордабаева
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А. Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

2 514,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
249 036,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 720,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21 173,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 348,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 411,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 388,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
813 988,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
333 060,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
0
028
Развитие коммунального хозяйства
56 029,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
277 031,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
387 193,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 616,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
289 848,0
005
Развитие коммунального хозяйства
13 062,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
79 667,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
93 735,0
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
93 735,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
626 690,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
364 228,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
258 509,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 261,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 197,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
73 867,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
25 394,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
50 899,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков

2 514,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
249 036,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 720,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21 173,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 348,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 411,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 388,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
813 988,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
333 060,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
56 029,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
277 031,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
387 193,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 616,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
289 848,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
13 062,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
79 667,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
93 735,0
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
93 735,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
626 690,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
364 228,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
258 509,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 261,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 197,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
73 867,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 394,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
50 899,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

52 986,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
7 183,0
0 8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
6 084,0
1
Государственная пошлина
6 084,0
2
Неналоговые поступления
13 996,0
0 1
Доходы от государственной собственности
7 508,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
105,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
7 403,0
0 2
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 503,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 503,0
0 4
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
2 985,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
2 985,0
3
Поступления от продажи основного капитала
38 054,0
0 1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
6 102,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
6 102,0
0 3
Продажа земли и нематериальных активов
31 952,0
1
Продажа земли
31 952,0
4
Поступления трансфертов
1 755 982,0
0 2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 755 982,0
2
Трансферты из областного бюджета
1 755 982,0
Функ циональная группа
Админис тратор бюджет ных программ
Програм ма
Наименование
Сумма, тысяч тенге
2.Затраты
8 564 716,0
01
Государственные услуги общего характера
346 551,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 318,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25 318,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
166 969,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
166 969,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 013,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

52 986,0
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
7 183,0
0 8
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
6 084,0
1
Мемлекеттік баж
6 084,0
2
Салықтық емес түсімдер
13 996,0
0 1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
7 508,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
105,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
7 403,0
0 2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
3 503,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
3 503,0
0 4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2 985,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2 985,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
38 054,0
0 1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
6 102,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
6 102,0
0 3
Жерді және материалдық емес активтерді сату
31 952,0
1
Жерді сату
31 952,0
4
Трансферттердің түсімдері
1 755 982,0
0 2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1 755 982,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1 755 982,0
Функионалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
2. Шығындар
8564716,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
346 551,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 318,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 318,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
166 969,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
166 969,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 013,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

35 013,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63 784,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 426,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 358,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
55 467,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
55 467,0
02
Оборона
19 398,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 398,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 398,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 613,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 613,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 613,0
04
Образование
4 276 983,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 091 154,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
31 753,0
003
Общеобразовательное обучение
3 825 950,0
006
Дополнительное образование для детей
78 394,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
35 148,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
110 506,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
5 203,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 200,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
185 829,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
185 829,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
527 766,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 746,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 746,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
526 020,0
010
Государственная адресная социальная помощь

35 013,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63 784,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 426,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 358,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
55 467,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 467,0
02
Қорғаныс
19 398,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 398,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 398,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 613,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 613,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7 613,0
04
Бiлiм беру
4 276 983,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 091 154,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
31 753,0
003
Жалпы білім беру
3 825 950,0
006
Балаларға қосымша білім беру
78 394,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 148,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
110 506,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
5 203,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
4 200,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
185 829,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
185 829,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
527 766,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 746,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 746,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
526 020,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек