Об утверждении бюджета Бескольского сельского округа Кызылжарского района на 2020-2022 годы
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 49/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5866.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескольского сельского округа Кызылжарского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 884 162 тысяч тенге:
налоговые поступления – 51 548 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 832 614 тысяч тенге;
2) затраты – 897 449,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –85 677,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 85 677,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 98 964,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 98 964,3 тысяч тенге:
поступление займов –85 677,1 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 287,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.09.2020 № 57/9 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Кызылжарского районного маслихата СевероКазахстанской области от 12.11.2020 № 58/8 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы Бескольского сельского округа на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2020-2022 жылдарға арналған Қызылжар ауданының Бескөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 49/8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5866 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қызылжар ауданының Бескөл ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 884 162 мың теңге:
салықтық түсімдер – 51 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 832 614 мың теңге;
2) шығындар – 897 449,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –85 677,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –85 677,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 98 964,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 98 964,3 мың теңге:
қарыздар түсімі –85 677,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –13 287,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 30.09.2020 № 57/9 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 12.11.2020 № 58/8 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған Бескөл ауылдық округінің бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген ауылдың аумағында жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері;

2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
5) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
открытом пространстве за пределами помещений в селе.
3. Установить, что доходы Бескольского сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) штрафы, налагаемые акимами сельских округов за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
доходы от аренды имущества коммунальной собственности села, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа.
5. Учесть в бюджете Бескольского сельского округа на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бесколь Кызылжарского района.
6. Учесть в бюджете Бескольского сельского округа на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бесколь Кызылжарского района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сесии
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Н.Рахимов
Секретарь Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А.Молдахметова
Приложение 1
к решению Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 6 января 2020 года № 49/8
Бюджет Бескольского сельского округа Кызылжарского района на 2020 год

2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) ауыл аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекен жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мына көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауыл аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауыл аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
5) сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдерге:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан.
3. Бескөл ауылдық округінің бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салынатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдарынан;
3) ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдың, ауылдық округтің коммуналдық меншік (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) мүлігін жалға беруден түсетін кірістер;
4) ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округі бюджетінің кірістері ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып белгіленсін.
5. 2020 жылға арналған Бескөл ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде:
Қызылжар ауданының Бескөл ауылында ауылішілік жолдарын орташа жөндеуге.
6. 2020 жылға арналған Бескөл ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде:
қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
Қызылжар ауданының Бескөл ауылында ауылішілік жолдарын орташа жөндеуге.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтістүк Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Н.Рахимов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы
А.Молдахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 6 қаңтардағы
№ 49/8 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Қызылжар ауданының Бескөл ауылдық округінің бюджеті