О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/556-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 декабря 2020 года № 5946. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 692 346 987 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 193 524 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 282 206 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 658 824 257 тысяч тенге;
2) затраты – 731 887 956 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 931 726 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58 860 060 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 928 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 172 039 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 172 039 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 92 644 734 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 92 644 734 тысяч тенге.";
в пункте 2:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
строки:
"в бюджет района Байдибек – 49,4 процента;
Жетысайского района – 40,3 процента;
Казыгуртского района – 32,7 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 34,9 процента;
Ордабасынского района – 66,7 процента;
Отрарского района – 42,5 процента;
Сайрамского района – 32 процента;
Сарыагашского района – 42,1 процента;
Сузакского района – 48 процентов;
Толебийского района – 30,5 процента;
Тюлькубасского района – 36,8 процента;
Шардаринского района – 33,8 процента;

Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/556-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 желтоқсанда № 5946 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген, 2019 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 692 346 987 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 26 193 524 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 7 282 206 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 658 824 257 мың теңге;
2) шығындар – 731 887 956 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 52 931 726 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58 860 060 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 928 334 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 172 039 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 172 039 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 92 644 734 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 92 644 734 мың теңге.";
2-тармақта:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
мына:
"Бәйдібек ауданының бюджетіне – 49,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 32,7 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 34,9 пайыз;
Ордабасы ауданының – 66,7 пайыз;
Отырар ауданының – 42,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 32 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 42,1 пайыз;
Созақ ауданының – 48 пайыз;
Төлеби ауданының – 30,5 пайыз;
Түлкібас ауданының – 36,8 пайыз;
Шардара ауданының – 33,8 пайыз;

города Арысь – 49,1 процента;
города Кентау – 22,8 процента;
города Туркестан – 85,3 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50,6 процента;
Жетысайского района – 59,7 процента;
Казыгуртского района – 67,3 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 65,1 процента;
Ордабасынского района – 33,3 процента;
Отрарского района – 57,5 процента;
Сайрамского района – 68 процентов;
Сарыагашского района – 57,9 процента;
Сузакского района – 52 процента;
Толебийского района – 69,5 процента;
Тюлькубасского района – 63,2 процента;
Шардаринского района – 66,2 процента;
города Арысь – 50,9 процента;
города Кентау – 77,2 процента;
города Туркестан – 14,7 процента;"
изложить в следующей редакции:
"в бюджет района Байдибек – 49,4 процента;
Жетысайского района – 40,3 процента;
Казыгуртского района – 32,7 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 34,9 процента;
Ордабасынского района – 71,1 процента;
Отрарского района – 42,5 процента;
Сайрамского района – 32 процента;
Сарыагашского района – 42,1 процента;
Сузакского района – 36,7 процентов;
Толебийского района – 30,5 процента;
Тюлькубасского района – 36,8 процента;
Шардаринского района – 33,8 процента;
города Арысь – 49,1 процента;
города Кентау – 22,8 процента;
города Туркестан – 85,3 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50,6 процента;
Жетысайского района – 59,7 процента;
Казыгуртского района – 67,3 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 65,1 процента;
Ордабасынского района – 28,9 процента;
Отрарского района – 57,5 процента;
Сайрамского района – 68 процентов;
Сарыагашского района – 57,9 процента;
Сузакского района – 63,3 процента;
Толебийского района – 69,5 процента;
Тюлькубасского района – 63,2 процента;
Шардаринского района – 66,2 процента;
города Арысь – 50,9 процента;
города Кентау – 77,2 процента;
города Туркестан – 14,7 процента;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата У. Рахиев
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 54/556-VI
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 9 декабря
2019 года № 44/472-VI
Областной бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

Арыс қаласының – 49,1 пайыз;
Кентау қаласының – 22,8 пайыз;
Түркістан қаласының – 85,3 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 67,3 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 65,1 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 33,3 пайыз;
Отырар ауданынан – 57,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 68 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 57,9 пайыз;
Созақ ауданынан – 52 пайыз;
Төлеби ауданынан – 69,5 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 63,2 пайыз;
Шардара ауданынан – 66,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,9 пайыз;
Кентау қаласынан – 77,2 пайыз;
Түркістан қаласынан – 14,7 пайыз;"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйдібек ауданының бюджетіне – 49,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 32,7 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 34,9 пайыз;
Ордабасы ауданының – 71,1 пайыз;
Отырар ауданының – 42,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 32 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 42,1 пайыз;
Созақ ауданының – 36,7 пайыз;
Төлеби ауданының – 30,5 пайыз;
Түлкібас ауданының – 36,8 пайыз;
Шардара ауданының – 33,8 пайыз;
Арыс қаласының – 49,1 пайыз;
Кентау қаласының – 22,8 пайыз;
Түркістан қаласының – 85,3 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 67,3 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 65,1 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 28,9 пайыз;
Отырар ауданынан – 57,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 68 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 57,9 пайыз;
Созақ ауданынан – 63,3 пайыз;
Төлеби ауданынан – 69,5 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 63,2 пайыз;
Шардара ауданынан – 66,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,9 пайыз;
Кентау қаласынан – 77,2 пайыз;
Түркістан қаласынан – 14,7 пайыз;";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы У. Рахиев
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
11 желтоқсандағы № 54/556-VI
шешіміне қосымша
Түркістан облыстық
мәслихатының 2019 жылғы
9 желтоқсандағы № 44/472-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
1. Кірістер

016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 812
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 350
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
148 294
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
41 067 910
1
Социальное обеспечение
3 666 506
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 992 834
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
661 633
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
389 718
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 272 779
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
668 704
271
Управление строительства области
20 110
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
20 110
753
Управление развития человеческого потенциала области
653 562
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
571 616
016
Обеспечение защиты прав и интересов детей, находящихся в воспитательных учреждениях
81 946
2
Социальная помощь
1 706 862
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 706 862
003
Социальная поддержка инвалидов
1 706 862
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35 694 542
256
Управление координации занятости и социальных программ области
35 552 640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
210 968
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
108 318
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
161 676
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
154 980
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 812
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 350
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
148 294
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
41 067 910
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 666 506
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 992 834
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
661 633
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
389 718
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 272 779
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
668 704
271
Облыстың құрылыс басқармасы
20 110
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
20 110
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
653 562
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
571 616
016
Тәрбиелейтін мекемелердегі балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамсыз ету
81 946
2
Әлеуметтiк көмек
1 706 862
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 706 862
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 706 862
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35 694 542
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
35 552 640
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 968
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
108 318
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
161 676
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
154 980
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

21 309
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
69 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
42 017
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
53 133
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
547 122
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
32 112
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
455 407
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 750 000
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 732
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
12 162 762
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 922 212
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
20 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 300 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
681 205
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
57 747
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 519 765
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

21 309
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
69 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
42 017
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
53 133
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
547 122
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
32 112
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
455 407
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 750 000
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 732
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
12 162 762
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 922 212
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
20 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 300 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
681 205
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
57 747
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 000
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 519 765
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

447 797
272
Управление архитектуры и градостроительства области
212 920
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
212 920
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
134 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
134 371
12
Транспорт и коммуникации
48 835 166
1
Автомобильный транспорт
28 427 835
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
28 427 835
002
Развитие транспортной инфраструктуры
9 581 282
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 476 241
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
7 370 312
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
20 407 331
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
20 407 331
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
120 670
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
206 140
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 402 908
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 616 413
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
61 200
13
Прочие
38 203 152
1
Регулирование экономической деятельности
46 198
271
Управление строительства области
46 198
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
46 198
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 815 064
278
Управление предпринимательства и торговли области
2 133 899
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
29 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 512 357
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
409 680
008
Поддержка предпринимательской деятельности

447 797
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
212 920
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 920
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
134 371
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 371
12
Көлiк және коммуникация
48 835 166
1
Автомобиль көлiгi
28 427 835
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
28 427 835
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
9 581 282
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 476 241
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
7 370 312
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
20 407 331
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 407 331
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 670
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
206 140
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 402 908
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 616 413
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61 200
13
Басқалар
38 203 152
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
46 198
271
Облыстың құрылыс басқармасы
46 198
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
46 198
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 815 064
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
2 133 899
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
29 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 512 357
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
409 680
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау

114 862
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 598 337
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 598 337
756
Управление инвестиции и экспорта области
82 828
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
82 828
9
Прочие
34 341 890
271
Управление строительства области
23 453 602
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
23 453 602
278
Управление предпринимательства и торговли области
110 337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
110 337
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 174 276
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
6 138 276
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
36 000
750
Управление стратегии и экономического развития области
201 463
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
132 883
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
68 580
751
Управление финансов и государственных активов области
2 997 178
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 997 178
753
Управление развития человеческого потенциала области
585 128
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
585 128
754
Управление общественного здоровья области
702 290
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
536 698
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

114 862
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 598 337
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 598 337
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
82 828
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
82 828
9
Басқалар
34 341 890
271
Облыстың құрылыс басқармасы
23 453 602
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
23 453 602
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
110 337
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 337
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 174 276
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
6 138 276
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
36 000
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
201 463
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
132 883
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
68 580
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
2 997 178
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 997 178
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
585 128
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
585 128
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
702 290
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
536 698
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

165 592
756
Управление инвестиции и экспорта области
117 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиции и экспорта
116 166
003
Капитальные расходы государственного органа
1 450
14
Обслуживание долга
428 830
1
Обслуживание долга
428 830
751
Управление финансов и государственных активов области
428 830
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
340 437
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
88 393
15
Трансферты
261 336 078
1
Трансферты
261 336 078
751
Управление финансов и государственных активов области
261 336 078
007
Субвенции
241 647 618
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 231 270
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
15 484 102
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
1 000 000
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
11 204
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 961 884
III. Чистое бюджетное кредитование
52 931 726
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
58 860 060
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 920 204
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 920 204
271
Управление строительства области
9 283 612
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
9 283 612
278
Управление предпринимательства и торговли области
585 000
013
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

165 592
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
117 616
001
Жергілікті деңгейде инвестиция және экспорт қызметін дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 166
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 450
14
Борышқа қызмет көрсету
428 830
1
Борышқа қызмет көрсету
428 830
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
428 830
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
340 437
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
88 393
15
Трансферттер
261 336 078
1
Трансферттер
261 336 078
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
261 336 078
007
Субвенциялар
241 647 618
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 231 270
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
15 484 102
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 000 000
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
11 204
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 961 884
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
52 931 726
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
58 860 060
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 920 204
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 920 204
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 283 612
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
9 283 612
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
585 000
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру