О внесении изменений в решение Шардаринского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 52-320-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 15 июля 2020 года № 62-381-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 17 июля 2020 года № 5720
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 3 июля 2020 года № 50/528-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5703, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шардаринского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 52-320-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317 и опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 111 188 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 298 049 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 171 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 755 382 тысяч тенге;
2) затраты – 23 168 972 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 446 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 16 446 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 400 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 65 630 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 630 тысяч тенге:
поступление займов – 15 906 тысяч тенге;
погашение займов – 11 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 724 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52-320-VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 шілдедегі № 62-381-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 17 шілдеде № 5720 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109-бабының 5-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 50/528-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VІ "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5703 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52-320-VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5317 тіркелген және 2019 жылғы 30 желтоқсанында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Шардара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 23 111 188 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 298 049 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 8 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 171 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 755 382 мың теңге;
2) шығындар – 23 168 972 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5 446 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 16 446 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 400 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 65 630 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 630 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 906 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 724 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шардара ауданы мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

447 489
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
31 350
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
255 780
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
768
012
Капитальные расходы государственного органа
1 237
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 913
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
210
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
104 267
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
31 964
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 876 754
1
Социальное обеспечение
1 088 401
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 083 420
005
Государственная адресная социальная помощь
1 083 420
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 981
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 981
2
Социальная помощь
720 646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
720 646
002
Программа занятости
398 884
006
Оказание жилищной помощи
3 225
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 226
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 159
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 048
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
145 505
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 599
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67 707
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67 707
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 590
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

447 489
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 350
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
255 780
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
768
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 237
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 913
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
210
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
104 267
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
31 964
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 876 754
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 088 401
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 083 420
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 083 420
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 981
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 981
2
Әлеуметтiк көмек
720 646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
720 646
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
398 884
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 225
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 226
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 159
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 048
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
145 505
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 599
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67 707
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67 707
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 590
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу