О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 марта 2020 года № 52-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 апреля 2020 года № 6849. Утратило силу - решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 66-2
Сноска. Утратило силу - решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2020 № 66-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 марта 2020 года № 36/410-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6778) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 50-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6476, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 января 2020 года) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 163 348,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 800 209,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 208,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 142,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 347 789,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 186 119,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 768,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 119 295,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 527,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -6000,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6000,0 тысяч тенге;

"2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 52-6 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 сәуірде № 6849 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 66-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 66-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет кодексінің" 106, 109 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 36/410-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 35/389-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6778 нөмірімен тіркелді) сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6476 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылғы 15 қаңтарда жарияланған) мынандай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 163 348,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 800 209,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 208,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 142,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 347 789,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 186 119,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 768,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –119 295,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 527,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -6000,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 6000,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 101 539,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
101 539,9 тысяч тенге.
поступление займов – 119 295,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34 527,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 771,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 и 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
Пункт 5 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим  в области  здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом."
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессий Н. ИЛЬЯСОВ
Секретарь районного маслихата С. Жакаев
Приложение 1 к решению
Тарбагатайского районного

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 539,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 539,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 119 295,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 527,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 16 771,9 мың теңге.";
5 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебiнен ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды."
аталған шешімнің 1, 5, 6 және 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. ИЛЬЯСОВ
Аудандық мәслихат хатшысы С. Жакаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының

269 995,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
269 995,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
24 800,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
54 542,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
83,0
012
Капитальные расходы государственного органа
340,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 496,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
192,0
023
Методическая работа
39 874,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
132 668,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 255 513,0
1
Социальное обеспечение
659 257,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
654 514,0
005
Государственная адресная социальная помощь
654 514,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 743,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 743,0
2
Социальная помощь
553 376,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553 376,0
002
Программа занятости
127 041,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
69 127,0
006
Оказание жилищной помощи
2 355,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59 518,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 644,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
169 145,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
50 380,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 760,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 406,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

269 995,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
269 995,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 800,0
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
54 542,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
83,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
340,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17 496,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
192,0
023
Әдістемелік жұмыс
39 874,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
132 668,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 255 513,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
659 257,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
654 514,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
654 514,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 743,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 743,0
2
Әлеуметтiк көмек
553 376,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553 376,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
127 041,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
69 127,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 355,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59 518,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 644,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
169 145,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 380,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 760,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 406,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 645,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
26 645,0
Приложение 4 к решению
Тарбагатайского районного
маслихата
от 27 марта 2020 года
№ 52-6
Целевые трансферты из республиканского бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Целевые трансферты из республиканского бюджета

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 645,0
055
Бизнестің жол картасы-2025 бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
26 645,0
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 52-6 шешіміне
4 қосымша
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер