О бюджете Жосалинского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 64-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2020 года № 6661.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2020 года №63-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6570) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жосалинского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 398 тысяч тенге:
налоговые поступления – 705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов –21 617 тысяч тенге;
2) затраты – 22 952 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 554 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 554 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 554 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.12.2021 № 11-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в бюджет Жосалинского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы", решением Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2020 года №63-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6570).
3. Учесть в бюджете Жосалинского сельского округа на 2021 год общую сумму целевых областных, районных трансфертов в размере 4 079 тысяч тенге:
1) сумма трансфертов из областного бюджета – 3 848 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанную на факторно-бальной шкале –3 848 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 64-7 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 6661 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №63-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6570 тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 398 мың теңге:
салықтық түсімдер – 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 21 617 мың теңге;
2) шығындар – 22 952 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 554 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 554 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 554 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 11-7 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №63-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6570 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылды.
3. 2021 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджетіне бөлінетін нысаналы облыстық, аудандық трансферттердің жалпы сомасы 4 079 мың теңге көлемінде ескерілсін:
1) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 3 848 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 3 848 мың теңге;

2) сумма трансфертов из местного бюджета – 231 тысяча тенге:
на обеспечение деятельности аппарата акима сельского округа – 231 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.12.2021 № 11-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансирующийся из местного бюджета, повышение на 25 процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.

2) аудандық бюджет трансферттер сомасы – 231 мың теңге:
ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз етуге – 231 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 11-7 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларын және ставкаларын салыстырғанда 25 пайыз жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.

5. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
председатель сессии С. Токмамбетов
Секретарь маслихата Ш. Дуйсенгалиева
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 25 декабря 2020 года №64-7
Бюджет Жосалинского сельского округа на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.12.2021 № 11-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5

5. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
төрағасы С. Токмамбетов
Мәслихат хатшысы Ш. Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№64-7 шешіміне 1 - қосымша
2021 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 11-77  шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5