О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2021 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2021 года № 22092
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898, опубликован 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 46-4) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 8
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 мая 2015 года № 7-1/453
Правила выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам

"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 14 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 қаңтарда № 22092 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-4) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 21 мамырдағы
№ 7-1/453 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптар

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-4) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, а также порядок оказания государственных услуг "Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте", "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" и "Выдача ветеринарной справки".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) племенное свидетельство – документ, подтверждающий родословную, продуктивные и иные качества племенной продукции (материала), выдаваемый республиканской палатой в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 3-2/1079 "Об утверждении форм племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и Правил их выдачи (аннулирования)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13035);
2) территориальные подразделения ведомства (далее – территориальные подразделения) – территориальные подразделения, расположенные на соответствующих административно-территориальных единицах (область, город республиканского значения, столица, район, город областного значения);
3) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) подразделения производственного контроля – подразделения, созданные администрацией объектов производства, осуществляющих убой животных, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения, по определению соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 46-4) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және ветеринариялық құжаттарды беру тәртібін және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды, сондай-ақ "Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру", "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" және "Ветеринариялық анықтамалар беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) асыл тұқымдық куәлік – "Асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру (жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 3-2/1079 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13035 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес республикалық палата беретін, асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) ата-тегін, өнімділік және өзге де сапаларын растайтын құжат;
2) ведомствоның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) – тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан, облыстық маңызы бар қала) орналасқан аумақтық бөлімшелер;
3) ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
4) өндірістік бақылау бөлімшелері – жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің әкімшіліктері құрған, жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін айқындау жөніндегі бөлімшелер;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.

Глава 2. Порядок выдачи ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
3. Ветеринарный сертификат на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте (далее – ветеринарный сертификат) выдается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов республиканского значения, столицы, района, города областного значения и его заместителями, государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании списка, утвержденного Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов республиканского значения, столицы, района, городов областного значения и его заместителем в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 и подпунктом 2) пункта 4 статьи 16 Закона (далее – государственный ветеринарно-санитарный инспектор).
4. Перечень основных требований к получению ветеринарного сертификата, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения изложен в стандарте государственной услуги "Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт № 1).
Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения ветеринарного сертификата заблаговременно (не менее 2 (двух) рабочих дней, за исключением случая, предусмотренного пунктом 9 настоящих Правил) до начала транспортировки подают услугодателю через канцелярию соответствующего территориального подразделения, либо посредством портала заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и документы, указанные в Стандарте № 1.
5. Специалист канцелярии территориального подразделения осуществляет регистрацию заявления и документов, указанных в Стандарте № 1, в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления и направляет руководителю территориального подразделения для определения ответственного государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в канцелярии территориального подразделения является отметка на его копии о регистрации с указанием даты, времени (часы, минуты).
В случае обращения услугополучателя для получения ветеринарного сертификата через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

2-тарау. Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру тәртібі
3. Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификатты (бұдан әрі – ветеринариялық сертификат) Заңның 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына және 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасарлары, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы) береді.
4. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын ветеринариялық сертификатты алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Экспорт кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – № 1-стандарт) баяндалған.
Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ветеринариялық сертификатты алу үшін тасымалдау басталғанға дейін алдын ала (кемінде 2 (екі) жұмыс күні, осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда) аумақтық бөлімшенің кеңсесі не портал арқылы экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беруге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және № 1-стандартта көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Аумақтық бөлімше кеңсесінің маманы келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде өтінішті және № 1-стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторды анықтау үшін аумақтық бөлімшенің басшысына жолдайды.
Аумақтық бөлімшенің кеңсесінде қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау күні, уақыты (сағаты, минуты) көрсетіле отырып, оның көшірмесіндегі тіркеу туралы белгі болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық сертификат алу үшін портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.

6. Ветеринарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги выдается в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления заявления, за исключением случая, предусмотренного пунктом 9 настоящих Правил.
На продукцию, указанную в пункте 9 настоящих Правил, ветеринарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги оформляется в день поступления заявления.
7. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 1 (одного) рабочего дня готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления с использованием единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ) и направляет его услугополучателю через канцелярию услугодателя (в случае обращения в канцелярию услугодателя), либо посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя (в случае обращения посредством портала) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
8. При представлении услугополучателем полного пакета документов, государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 1 (одного) рабочего дня:
1) проверяет сведения, указанные в заявлении, на соответствие Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940) (далее – Ветеринарно-санитарные правила), ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиям согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607 (далее – Ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), и Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, предъявляемым к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденным решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), требованиями страны-экспортера;

6. Ветеринариялық сертификат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту, осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өтініш түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде беріледі.
Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген өнімге ветеринариялық сертификат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту өтініш түскен күні беріледі.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған "e-Agrіculture" ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – ББАЖ АЖ) пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі (көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген жағдайда) не көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы (портал арқылы жүгінген жағдайда) өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы (көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген жағдайда) немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" (портал арқылы жүгінген жағдайда) жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
1) өтініште көрсетілген мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға (бұдан әрі – Ветеринариялық-санитариялық қағидалар), Еуразиялық экономикалық одақ кКомиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылаудағы тауарларға Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе ветеринариялық-санитариялық талаптарға (бұдан әрі – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін бақылаудағы тауарларға ветеринариялық-санитариялық талаптарға (бұдан әрі – Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) және Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкестігіне тексереді;

2) вносит сведения из заявления в журнал выдачи ветеринарного сертификата по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) проводит осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта и оценку ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства на соответствие требованиям и правилам, принятыми в стране-экспортере при экспорте в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), при вывозе в государства-члены Евразийского экономического союза на соответствие Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям;
4) оформляет результат оказания государственной услуги с использованием ИС ЕАСУ – ветеринарный сертификат, заверенный подписью и печатью государственного ветеринарно-санитарного инспектора, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) передает подготовленный ветеринарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в канцелярию территориального подразделения.
Канцелярия территориального подразделения регистрирует и выдает услугополучателю ветеритарный сертификат или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При обращении услугополучателя через портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности ветеринарного сертификата с указанием даты и места получения результата оказания государственной услуги, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
9. На готовую молочную, масложировую и рыбную продукцию, указанную в главе 39 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, ветеринарный сертификат оформляется в день обращения по форме № 4 согласно Единой форме ветеринарных сертификатов, утвержденной Решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317.
10. При экспорте в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) в соответствии с перечнем перемещаемых (перевозимых) объектов, на которые выдается ветеринарный сертификат по формам согласно приложению 5 к настоящим Правилам, ветеринарный сертификат выдается по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Ветеринарный сертификат при экспорте перемещаемых (перевозимых) объектов в государства-члены Евразийского экономического союза выдается по единым формам ветеринарных сертификатов, утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 года № 455 (далее – Единые формы ветеринарных сертификатов).

2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық сертификатты беру журналына деректерді енгізеді;
3) Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкету кезінде үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерге) экспорттау кезінде экспорттаушы елде қабылданған талаптар мен қағидаларға сәйкестігін тексеруді және көлік құралының ветеринариялық-санитариялық жай-күйін бағалауды жүргізеді.
4) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың қолымен және мөрімен расталған ветеринариялық сертификат – ББАЖ АЖ-ны пайдалана отырып, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе осы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді;
5) дайындалған ветеринариялық сертификатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды аумақтық бөлімшенің кеңсесіне береді.
Аумақтық бөлімшенің кеңсесі ветеринариялық сертификатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен орнын көрсете отырып, ветеринариялық сертификаттың дайындығы туралы хабарлама не мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту жіберіледі.
9. Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 39-тарауында көрсетілген дайын сүт, май және балық өнімдеріне ветеринариялық сертификат Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық сертификаттардың бірыңғай нысанына сәйкес № 4 нысан бойынша өтініш берген күні ресімделеді.
10. Үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерге) экспорттау кезінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша ветеринариялық сертификат берілетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің тізбесіне сәйкес осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық сертификат беріледі.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат 2010 жылғы 18 қарашадағы Кедендік одақ комиссиясының № 455 шешімімен бекітілген ветеринариялық сертификаттардың бірыңғай нысандары (бұдан әрі – Ветеринариялық сертификаттардың бірыңғай нысандары) бойынша беріледі.

11. Ветеринарный сертификат выдается с учетом регионализации, деления территории на зоны и компартмента в соответствии с Правилами регионализации, деления территории на зоны, компартмент, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 767 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6027) (далее – Правила регионализации).
Ветеринарный сертификат не выдается:
1) на перемещаемые (перевозимые) объекты из неблагополучных и буферных зон, за исключением установленных в данных зонах компартментов в соответствии с Правилами регионализации;
2) при введении страной-импортером временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта из Республики Казахстан.
12. При перемещении (перевозке) животных в количестве до 5 (пяти) голов запись о них с указанием клички и индивидуального номера животного, а также пола, породы, возраста вносится непосредственно в ветеринарный сертификат.
При перемещении (перевозке) животных в количестве более 5 (пяти) голов к ветеринарному сертификату прилагается опись животных с указанием сведений о животных (вид, пол, порода, возраст, индивидуальный номер, тавро, кличка животного), которая заверяется подписью и печатью государственного ветеринарно-санитарного инспектора, выдавшего ветеринарный сертификат и является неотъемлемой частью сертификата.
13. На перемещаемый (перевозимый) объект, вывозимый из Республики Казахстан в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), выдается ветеринарный сертификат в соответствии с требованиями страны-экспортера и при его наличии разрешении на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, выданного в соответствии с Правилами выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254).
14. Перемещаемые (перевозимые) объекты, ввезенные в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющихся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающимся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, и произведенная от них продукция не вывозятся в государства-члены Евразийского экономического союза.

11. Ветеринариялық сертификат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 767 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6027 болып тіркелген) бекітілген Өңірлендіру, аумақты аймақтарға, компартментке бөлу қағидаларына (бұдан әрі – Өңірлендіру қағидалар) cәйкес беріледі.
Ветеринариялық сертификат:
1) Өңірлендіру қағидаларына сәйкес саламатсыз және буферлік аймақтарда орналасқан компартменттерді қоспағанда, аталған аймақтардан орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге;
2) импорттаушы ел Қазақстан Республикасынан орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралар енгізген жағдайда берілмейді.
12. Жануарларды 5 (бес) басқа дейінгі санда орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде олар туралы жазба жануардың лақап атын және жеке нөмірін, сондай-ақ жынысын, тұқымын, жасын көрсете отырып, тікелей ветеринариялық сертификатқа енгізіледі.
Саны 5 (бес) бастан көп жануарларды орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде ветеринариялық сертификатқа сертификатты берген ветеринариялық-санитариялық инспектордың қолымен және мөрімен куәландырылған жануарлар туралы мәліметтерді көрсете отырып (жануардың түрі, жынысы, тұқымы, жасы, жеке нөмірі, таңбасы, лақап аты), жануарлар туралы тізімдеме қоса беріледі және жануарлардың тізімдемесі сертификаттың ажырамас бөлігі болып табылады.
13. Қазақстан Республикасы аумағынан үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттерге) шығарылатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге ветеринариялық сертификат экспорттаушы ел талаптарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларына сәйкес берілген тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына рұқсат бар болған кезде беріледі.
14. Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) Қазақстан Республикасына әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер және олардан өндірілген өнім Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетілмейді.

При пересечении Государственной границы Республики Казахстан, совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза, в пунктах пропуска в ветеринарном сертификате ставится соответствующий штамп в соответствии с Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317, и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891).
15. На перемещаемый (перевозимый) объект, поступающий в Республику Казахстан из других государств, до конечного пункта назначения действует ветеринарный сертификат страны-экспортера, в котором имеется штамп "Ввоз разрешен".
На перемещаемый (перевозимый) объект, ввозимый из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) в пункте назначения (доставки) проводится государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор с переоформлением ветеринарного сертификата страны-экспортера на ветеринарный сертификат Евразийского экономического союза в соответствии с Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями.
В случае дробления партии перемещаемого (перевозимого) объекта, при прибытии из государств-членов Евразийского экономического союза в место назначения на более мелкие партии, для новых получателей оформляются копии ветеринарных сертификатов, в которые (на обороте листа) вносятся следующие данные: соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта и нового транспортного средства Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, номер транспортного средства, количество перегруженных в него перемещаемого (перевозимого) объекта, наименование и местонахождение получателя перемещаемого (перевозимого) объекта, дата перегрузки. Сведения заверяются подписью и печатью государственного ветеринарно-санитарного инспектора. Оригинал ветеринарного сертификата хранится в организации, проводившей дробление партии.
16. На мясо, кожевенно-меховое сырье ветеринарный сертификат выдается только после их клеймения на основании акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемый ветеринарной лабораторией.
17. При отсутствии ясных оттисков ветеринарного клейма или штампа на мясе, кожевенно-меховом сырье, вывозимых за пределы республики, выданные на их вывоз, ветеринарные сертификаты считаются недействительными.

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде өткізу пункттерінде ветеринариялық сертификатқа Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге және "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) сәйкес тиісті мөртабан қойылады.
15. Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден келетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектіге соңғы межелі пунктіне дейін "Кіргізуге рұқсат" деген мөртабан қойылған экспорттаушы елдің ветеринариялық сертификаты қолданылады.
Үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттерге) әкелінетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер өткізу пункттерінде бақылау аяқталған соң межелі (жеткізу) орындарына жіберіледі, ол жерде экспорттаушы елдің ветеринариялық сертификаты Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық сертификатына қайта ресімделе отырып бақылау жүргізіледі.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объекті партиясын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден межелі орынға келген кезде анағұрлым ұсақ партияларға бөлген жағдайда, жаңа алушылар үшін ветеринариялық сертификаттардың көшірмелері ресімделеді, оларға (парақтың сыртқы бетінде) мынадай деректер енгізіледі: орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің және жаңа көлік құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкестігі, көлік құралының нөмірі, оған тиеп-артылған орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер саны, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алушының атауы және орналасқан орны, қайта тиеу күні. Мәліметтер лауазымды адамның қол қоюымен және мөрімен куәландырылады. Ветеринариялық сертификаттың түпнұсқасы партияларды бөлуді жүргізген ұйымда сақталады.
16. Етке, былғары-үлбір шикізатына ветеринариялық сертификат мемлекеттік ветеринариялық зертхананың сараптама актісінің (сынақ хаттамасы) негізінде олар таңбаланғаннан кейін ғана беріледі.
17. Республика шегінен тыс шығарылатын етте, былғары-үлбір шикізатында таңбаның немесе мөртабанның айқын белгілері болмаса, оларды әкетуге берілген ветеринариялық сертификаттар жарамсыз болып есептеледі.

18. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при выдаче ветеринарного сертификата являются:
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарного сертификата.
Глава 3. Порядок выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
19. Ветеринарно-санитарное заключение на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора (далее – ветеринарно-санитарное заключение) выдается государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании списка, утвержденного Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения и его заместителем в соответствии с подпунктом 3-1) пункта 3 и подпунктом 3-1) пункта 4 статьи 16 Закона.
20. Перечень основных требований к получению ветеринарно-санитарного заключения, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения изложен в стандарте государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – Стандарт № 2).

18. Ветеринариялық сертификат беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;
4) ветеринариялық сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің, көлік құралдарының, деректердің және мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық сертификат алуға байланысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
3-тарау. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру тәртібі
19. Заңның 16-бабы 3-тармағының 3-1) тармақшасына және 4-тармағының 3-1) тармақшасына сәйкес республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды) береді.
20. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – № 2-стандарт) баяндалған.

Для получения ветеринарно-санитарного заключения услугополучатель подает посредством портала заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и документы, указанные в Стандарте № 2.
21. Ветеринарно-санитарное заключение или мотивированный отказ в оказании государственной услуги оформляется в течение 4 (четырех) рабочих дней с даты поступления заявления.
22. Специалист канцелярии территориального подразделения в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления осуществляет регистрацию заявления и документов, указанных в Стандарте № 2, и направляет их руководителю территориального подразделения для определения ответственного государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
После подачи документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
23. Государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 3 (трех) рабочих часов с момента регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, государственный ветеринарно-санитарный инспектор дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления с использованием ИС ЕАСУ и направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
24. При представлении услугополучателем полного пакета документов, государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления заявления проводит инспектирование объекта.
Государственный ветеринарно-санитарный инспектор:
1) уведомляет органы правовой статистики и специальных учетов соответствующей административно-территориальной единицы о проведении контроля и надзора с посещением до обследования объекта;
2) осуществляет обследование объекта;
3) проверяет соответствие объекта представленным документам;
4) проверяет соответствие объекта Ветеринарно-санитарным правилам, Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, и требованиям, установленным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 7-1/498 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к объектам производства, осуществляющим выращивание, реализацию животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11837), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 7-1/832 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к объектам производства, осуществляющим заготовку (убой животных), хранение, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12208), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 сентября 2015 года № 7-1/848 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12243);

Ветеринариялық-санитариялық қорытынды алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге өтініш және № 2-стандартта көрсетілген құжаттарды ұсынады.
21. Ветеринариялық-санитариялық қорытынды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту өтініш түскен күннен бастап 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ресімделеді.
22. Аумақтық бөлімше кеңсесінің маманы келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде өтініш пен № 2-стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторды анықтау үшін аумақтық бөлімшенің басшысына жібереді.
Құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
23. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор өтініш тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор ББАЖ АЖ-ны пайдалана отырып, өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту береді және мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жібереді.
24. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор өтініш түскен күннен бастап 3 (үш) күні жұмыс күні ішінде объектіге инспекциялауды жүргізеді.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор:
1) объектіні зерттеп-қарауға дейін барып бақылау мен қадағалау жүргізу туралы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарын хабарландырады;
2) объектіні зерттеп-қарауды жүзеге асырады;
3) объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
4) объектінің Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, Ветеринариялық (ветеринариялық̶̶санитариялық) талаптарға және "Жануарларды өсіруді, өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 7-1/498 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11837 болып тіркелген), "Жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (жануарларды сою), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 7-1/832 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12208 болып тіркелген), "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 7-1/848 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12243 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкестігін тексереді;

5) составляет акт о результатах проверки в соответствии со статьей 152 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
25. Государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет ветеринарно-санитарное заключение по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам о соответствии или о несоответствии объекта требованиям, указанным в подпункте 4) пункта 24 настоящих Правил, с рекомендацией об устранении выявленных нарушений (далее – ветеринарно-санитарное заключение), подписанное ЭЦП, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги, уведомление о готовности ветеринарно-санитарного заключения с указанием даты и места получения направляются в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
Государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, передает подготовленное ветеринарно-санитарное заключение в канцелярию территориального подразделения.
Канцелярия территориального подразделения регистрирует и выдает услугополучателю ветеритарно-санитарное заключение.
26. В соответствии с перечнем государственных услуг, оказываемых по принципу "одного заявления", утвержденным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 36/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19961), по выбору услугополучателя государственная услуга "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" оказывается по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее – государственная услуга по принципу "одного заявления") в порядке, установленном Правилами оказания нескольких государственных услуг в электронной форме по принципу "одного заявления", утвержденными приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8560).
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала подает заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней с момента регистрации заявления, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
Результат оказания государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

5) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 152-бабына сәйкес тексеру нәтижелері туралы акт жасайды.
25. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыныммен объектінің осы Қағидалардың 24-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы ЭЦҚ-сы қойылған ветеринариялық-санитариялық қорытындыны (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды) не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту, ветеринариялық-санитариялық қорытындының дайын екендігі туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде дайындалған ветеринариялық-санитариялық қорытындыны аумақтық бөлімшенің кеңсесіне береді.
Аумақтық бөлімшенің кеңсесі ветеринариялық-санитариялық қорытындыны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
26. Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновация және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 36/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19961 болып тіркелген) бекітілген "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізбесіне сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсеілетін қызметі және "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі ̶ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметті) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 472 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8560 болып тіркелген) бекітілген бір өтініш негізінде электрондық нысанда бірнеше мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына сәйкес "бір өтініш" қағидаты бойынша электрондық нысанда көрсетіледі.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге және "бір өтініш" қағидаты бойынша есептік нөмір беруге өтінім береді.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – өтініш тіркелген сәттен бастап 6 (алты) күн, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.

27. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при выдаче ветеринарно-санитарного заключения являются:
1) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
2) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарно-санитарного заключения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарно-санитарного заключения.
28. В случае, если услугополучатель получивший ветеринарно-санитарное заключение о несоответствии объекта требованиям, указанным в подпункте 4) пункта 24 настоящих Правил, с рекомендацией об устранении выявленных нарушений, после их устранения, может подать повторно заявление на выдачу ветеринарно-санитарное заключения в порядке, определенном настоящими Правилами.
Глава 4. Порядок выдачи ветеринарной справки
29. Ветеринарная справка выдается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы (далее – государственная ветеринарная организация).
На объектах производства, осуществляющих убой животных, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения, ветеринарная справка выдается ветеринарным врачом подразделения производственного контроля (далее – ветеринарный врач) в соответствии со статьей 13-2 Закона.
30. Перечень основных требований к получению ветеринарной справки, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения изложен в стандарте государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее – Стандарт № 3).
Для получения ветеринарной справки услугополучатель, осуществляющий перемещение (перевозку) животного, продукции и сырья животного происхождения, подает в государственную ветеринарную организацию, либо посредством портала заявление по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам и документы, указанные в Стандарте № 3.

27. Ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) ветеринариялық сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық-санитариялық қорытынды алуға байланысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
28. Егер осы Қағидалардың 24-тармағы 4) тармақшасында көрсетілген талаптарға объектінің сәйкес еместігі туралы, анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынымы бар ветеринариялық-санитариялық қорытынды алған көрсетілетін қызметті алушы оларды жойғаннан кейін осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге қайта өтініш бере алады.
4-тарау. Ветеринариялық анықтаманы беру тәртібі
29. Ветеринариялық анықтаманы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардары (бұдан әрі – ветеринария саласындағы ұйымдар) береді.
Жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде жануарларға, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық анықтаманы өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі –ветеринариялық дәрігер) Заңның 13-2-бабына сәйкес береді.
30. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын ветеринариялық анықтаманы алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – № 3-стандарт) баяндалған.
Ветеринариялық анықтаманы алу үшін жануарды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, азық пен азық қоспаларын өткізуді (тасымалдауды) жүзеге асыратын көрсетілетін ветеринария саласындағы ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және № 3-стандартта көрсетілген құжаттарды ұсынады.

31. Специалист государственной ветеринарной организации осуществляет прием, регистрацию заявления и документов, указанных в Стандарте № 3, и направляет их руководителю государственной ветеринарной организации для определения ответственного специалиста государственной ветеринарной организации (далее – специалист в области ветеринарии).
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в государственной ветеринарной организации является отметка на его копии о регистрации с указанием даты, времени (часы, минуты).
В случае обращения услугополучателя для получения ветеринарной справки через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
32. При транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм необходима справка о происхождении вылова по форме, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117).
При перемещении объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора по территории Республики Казахстан, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), необходима копия ветеринарного документа, или ветеринарный документ, оформленный в ИС ЕАСУ, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
33. Специалист в области ветеринарии, ветеринарный врач после ветеринарного осмотра животного, продукции или сырья животного происхождения, на основе сведений о животном, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, ветеринарного паспорта, а также оценки эпизоотической ситуации территории на момент обращения, оценки ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства выдает ветеринарную справку по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, заверенную подписью и печатью специалиста в области ветеринарии, ветеринарного врача, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 настоящим Правилам.

31. Мемлекеттік ветеринариялық ұйым кеңсесінің маманы өтінішті және № 3-стандартта көрсетілген және құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оларды мемлекеттік ветеринариялық ұйымның жауапты маманын (бұдан әрі – ветеринария саласындағы маман) анықтау үшін мемлекеттік ветеринариялық ұйымның басшысына жолдайды.
Күні, уақыты (сағаты, минуты) көрсетіле отырып, оның көшірмесіндегі тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің мемлекеттік ветеринариялық ұйымда қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ветеринариялық анықтаманы алу үшін жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
32. Балықтарды және басқа су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) 5 (бес) килограммнан артық тасымалдау кезінде "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама қажет.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжат көшірмесінің немесе ББАЖ АЖ-да ресімделген ветеринариялық құжаттың болуы қажет.
33. Ветеринария саласындағы маман, ветеринариялық дәрігер жануарды, жануардан алынатын өнім мен шикізатты ветеринариялық қарап-тексергеннен кейін ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан алынған үзіндіде бар жануарлар туралы мәліметтер, ветеринариялық паспорт, сондай-ақ жүгіну сәтінде аумақтың эпизоотиялық ахуалын бағалау, көлік құралының ветеринариялық-санитариялық ахуалын бағалау негізінде осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші немесе ветеринария саласындағы маман, ветеринариялық дәрігер қол қойылған және мөрмен куәландырылған ветеринариялық анықтаманы не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

34. Специалист в области ветеринарии, ветеринарный врач выдает заверенную подписью и печатью ветеринарную справку на корма с учетом оценки эпизоотической ситуации территории на момент обращения.
35. Ветеринарная справка выдается на животное, продукцию и сырье животного происхождения и оформляется в день обращения услугополучателя.
Ветеринарная справка действительна на территории Республики Казахстан.
36. При перемещении объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора по территории Республики Казахстан, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), в ветеринарной справке указывается также сведения о ветеринарном документе, по которому был ввезен на территорию республики объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора (дата и номер документа, страна происхождения товара).
37. Сведения о выданных ветеринарных справках, о прибытии перемещаемого (перевозимого) объекта в пункт назначения вносятся в ИС ЕАСУ в течение одних суток со дня выдачи ветеринарной справки, прибытия перемещаемого (перевозимого) объекта в пункт назначения, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
38. Ветеринарная справка, выданная на животное, продукцию и сырье животного происхождения, действительна до пункта назначения, на молоко от животного – в течение 1 (одного) месяца с момента выдачи.
При изменении эпизоотической ситуации места выхода животного, продукции и сырья животного происхождения, ранее выданная ветеринарная справка изымается.
39. Ветеринарная справка на мясо и мясопродукты (субпродукты) выдается при наличии оттиска ветеринарного клейма или штампа, нанесенного в порядке согласно Ветеринарно-санитарным правилам.
На кожевенно-меховое сырье ветеринарная справка выдается при его наличии ярлыка, где указан индивидуальный номер животного.
40. В случае дробления партии объекта ветеринарно-санитарного контроля и надзора на более мелкие партии, при прибытии в место назначения, для новых получателей, специалистам в области ветеринарии, ветеринарным врачам допускается оформление копии ветеринарных справок, в которые (на обороте листа) вносятся следующие данные:
соответствие объекта ветеринарно-санитарного контроля и надзора и нового транспортного средства Ветеринарно-санитарным правилам и требованиям, установленным Правилами осуществления транспортировки (перемещения) перемещаемых (перевозимых) объектов на территории Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 7-1/496 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11845), номер транспортного средства, количество перегруженных (дробленых) в него объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
наименование и местонахождение получателя объекта ветеринарно-санитарного контроля и надзора;

34. Ветеринария саласындағы маман, ветеринариялық дәрігер жүгіну сәтіндегі аумақтың эпизоотиялық ахуалын ескере отырып қол қойылған және мөрмен куәландырылған азыққа арналған ветеринариялық анықтаманы береді.
35. Ветеринариялық анықтама жануарға, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа беріледі және көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні ресімделеді.
Ветеринариялық анықтама Қазақстан Республикасының аумағында жарамды.
36. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) әкелінген ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде ветеринариялық анықтамада ол бойынша республика аумағына ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжат туралы мәліметтер де (құжаттың күні және нөмірі, тауарды шығарған ел) көрсетіледі.
37. Берілген ветеринариялық анықтамалар туралы мәліметтер олар берілген, межелі пунктке келген кезде жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, ветеринариялық анықтамалар берілген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объекті межелі пунктке келген күннен бастап бір тәулік ішінде ББАЖ АЖ-ға енгізіледі.
38. Жануарға, жануардан алынатын өнім мен шикізатқа, азыққа берілген ветеринариялық анықтама межелі пунктке дейін, ал жануардан алынған сүтке берілген ветеринариялық анықтама берілген сәтінен бастап бір ай ішінде жарамды.
Жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың, азықтың шыққан жерінің эпизоотиялық ахуалы өзгерген жағдайда бұрын берілген ветеринариялық анықтама алып қойылады.
39. Ет және ет өнімдеріне (қосымша өнімдер) ветеринариялық анықтама Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариляық) қағидаларына сәйкес бекітілген тәртіппен қойылған ветеринариялық таңба немесе мөртабан белгісі болған кезде беріледі.
Былғары-үлбір шикізатына ветеринариялық анықтама жануардың жеке нөмірі көрсетілген белгі болған жағдайда беріледі.
40. Ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің партиясын межелі орынға келген кезде анағұрлым ұсақ партияларға бөлшектеген жағдайда, жаңа алушылар үшін ветеринария саласындағы мамандарға, ветеринариялық дәрігерлерге ветеринариялық анықтамалардың көшірмелерін ресімдеуге жол беріледі, онда (парақтың сыртқы бетінде) мынадай деректер енгізіледі:
ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектінің және жаңа көлік құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және "Қазақстан Республикасының аумағында орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 7-1/496 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11845 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкестігі, көлік құралының нөмірі, оған қайта тиелген (бөлшектелген) ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерінің саны;
ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісін алушының атауы және орналасқан жері;

дата перегрузки дробления, номер ветеринарной справки (ветеринарная справка по которой оформлена ее копия) с указанием порядкового номера оформленной копии ветеринарной справки (например: ветеринарную справку с № KZ-C-10 при дроблении партий на копии ветеринарной справки указывать № KZ-C-10/1, № KZ-C-10/2, № KZ-C-10/3 и так далее), должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалиста в области ветеринарии, ветеринарного врача, проводившего оформление копии ветеринарной справки.
Специалист в области ветеринарии, ветеринарный врач при выдаче копии ветеринарной справки заверяет сведения подписью и печатью.
Ветеринарная справка, по которой осуществлялось оформление ее копии (дробление) хранится в организации (ветеринарного врача), осуществлявшего оформление копии ветеринарной справки, на обороте которой вносятся в хронологической последовательности информация об оформленных копиях ветеринарной справки с указанием сведений, отраженных в копии(ях) ветеринарной справки.
При этом необходимо вести учет количества, объема и вида товара, который подвергается дроблению, в соответствии с первичной ветеринарной справкой. Данные о таких операциях вносятся в ИС ЕАСУ.
Специалисту в области ветеринарии, ветеринарному врачу в случае поступления дробленой партии объекта ветеринарно-санитарного контроля и надзора, допускается для новых получателей дробление на более мелкие партии, с оформлением копии ветеринарных справок при соблюдении условий и требований, указанных в настоящем пункте Правил.
41. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги в выдаче ветеринарной справки являются:
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;

бөлшектеу күні, ветеринариялық анықтаманың ресімделген көшірмесінің реттік нөмірін көрсете отырып (мысалға: № KZ-C-10 ветеринариялық анықтамамен берілген партияны бөлшектеу кезінде ветеринариялық анықтаманың көшірмесінде № KZ-C-10/1, № KZ-C-10/2, № KZ-C-10/3 деп көрсету және әрі қарай солай) ветеринариялық анықтаманың нөмірі (оның көшірмесі ресімделген ветеринариялық анықтама), ветеринариялық анықтаманың көшірмесін ресімдеуді жүргізген ветеринария саласындағы маманның, ветеринариялық дәрігердің лауазымы және аты, әкесінің аты (бар болса), тегі.
Ветеринария саласындағы маман, аттестатталған ветеринариялық дәрігер ветеринариялық анықтаманың көшірмесін берген кезде мәліметті қолтаңбасымен және мөрімен куәландырады.
Ветеринариялық анықтаманың көшірмесін ресімдеу (бөлшектеу) жүзеге асырылған ветеринариялық анықтама ветеринариялық анықтаманың көшірмесін ресімдеуді жүзеге асырған ұйымда (ветеринариялық дәрігерде) сақталады, оның сыртқы бетіне ветеринариялық анықтаманың көшірмесі(лері)нде көрсетілген мәліметтерді көрсете отырып, ветеринариялық анықтамалардың ресімделген көшірмелері туралы ақпарат хронологиялық реттілікпен енгізіледі.
Бұл ретте алғашқы ветеринариялық анықтамаға сәйкес бөлшектенетін тауар санының, көлемінің және түрінің есебін жүргізу қажет. Осындай операциялар туралы деректер ББАЖ АЖ-ға енгізіледі.
Ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің бөлшектелген партиясы келіп түскен жағдайда ветеринария саласындағы маманға, аттестатталған ветеринариялық дәрігерге Қағидалардың осы тармағында көрсетілген шарттар мен талаптарды сақтаған кезде ветеринариялық анықтамалардың көшірмелерін ресімдей отырып, жаңа алушылар үшін анағұрлым ұсақ партияларға бөлшектеуге жол беріледі.
41. Ветеринариялық анықтаманы беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;

4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарной справки, и (или) данных (сведений), содержащихся в них (отсутствие индивидуального номера животного);
5) несоответствие животного, продукции и сырья животного происхождения, транспортного средства, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарной справки.
42. В случае сбоя ИС ЕАСУ, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, государственные ветеринарно-санитарные инспекторы или специалисты в области ветеринарии в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляют оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
При этом после проведения работ по устранению возникшего сбоя оператор в течение 1 (одного) рабочего дня составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с государственными ветеринарно-санитарными инспекторами или специалистами в области ветеринарии.
43. Государственные ветеринарно-санитарные инспектора или специалисты в области ветеринарии обеспечивают внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
Глава 5. Требования к бланкам ветеринарных документов
44. Бланки ветеринарного сертификата, ветеринарно-санитарного заключения, ветеринарной справки выдаются на государственном или русском языках, ветеринарный сертификат – при необходимости на английском языке.
45. Номер ветеринарного документа состоит из буквенных и цифровых символов (символы разделяются дефисом) включающие:
первые два символа – литерный код Республики Казахстан (РК) (двухбуквенное сокращенное название, соответствующее коду ISO – Международной организации по стандартизации);
третий символ – литерный код области, города республиканского значения, столицы;
четвертый – пятый символы – порядковый номер района (города областного значения);
шестой – одиннадцатый символы – порядковый номер документа.

4) ветеринариялық анықтаманы және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың дәйексіздігін анықтау (жануардың жеке нөмірінің болмауы));
5) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті жануардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың, көлік құралының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық анықтаманы алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден уәжді бас тартады.
42. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ББАЖ АЖ істен шыққан жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар немесе ветеринария саласындағы мамандар 1 (бір) жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
43. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 24 қарашадағы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
5-тарау. Ветеринариялық құжаттардың бланкілеріне қойылатын талаптар
44. Ветеринариялық сертификаттың, ветеринариялық-санитариялық қорытындының, ветеринариялық анықтаманың бланкілері мемлекеттік немесе орыс тілдерінде, ветеринариялық сертификат қажет болған кезде ағылшын тілінде беріледі.
45. Ветеринариялық құжаттың нөмірі мыналарды қамтитын әріптік және сандық символдардан (символдар дефис арқылы бөлінеді) тұрады:
алдыңғы екі символ – ҚР литерлік коды (Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымның – ІSO кодына сәйкес келетін екі әріптік қысқарған атау);
үшінші символ – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды;
төртінші – бесінші символдар – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
алтыншы – он бірінші символдар – құжаттың реттік нөмірі.

46. Литерный код области, города республиканского значения, столицы, порядковый номер района (города областного значения) вносится согласно приложению 7 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466).
47. При нумерации ветеринарных документов, выдаваемых в городах республиканского значения, столице в четвертом – пятом символах указываются нули.
48. Учет выданных ветеринарных документов проводится наравне с бланками строгой отчетности. Копии и корешки ветеринарных документов подлежат хранению в течение 3 (трех) лет.
В пункте назначения ветеринарные справки подлежат хранению в течение 3 (трех) лет со дня их поступления.
49. В тексте ветеринарных документов, оформленных на бумажных бланках, не допускаются заполнение разными чернилами, почерком, шрифтом, а также исправления, за исключением зачеркиваний, предусмотренных формой ветеринарного документа или осуществляемых в других согласованных случаях (рядом с исправлением ставится печать, разборчивая подпись и указывается прописью фамилия, имя, отчество должностного лица, внесшего исправление).
50. Ветеринарные документы оформляются в соответствии с требованиями настоящих Правил на бумажных бланках, заверенных печатью, имеющие ясный оттиск печати, с указанием даты выдачи, полного наименования должности, инициалов должностного лица, выдавшего ветеринарный документ, подписи.
51. Ветеринарные документы формируются в ИС ЕАСУ с последующим распечатыванием на соответствующем бланке ветеринарного документа.
52. Бланки ветеринарных документов являются документами строгой отчетности и должны соответствовать следующим требованиям:
1) бланки ветеринарных сертификатов Республики Казахстан и бланки их корешков имеют не менее пяти степеней защиты, в том числе:
цвет;
водяные знаки;
типографский номер и порядковый номер бланка (число из восьми арабских цифр);
гильоширную рамку позитивного отображения;
микротекст, размещенный по периметру гильоширной рамки.
Бланки ветеринарных сертификатов идентичны по цвету, оформлению и элементам защиты. Формат бланка 210 х 297 миллиметров.
Бланк изготавливается на специальной бумаге, содержащей не менее 50 процентов хлопкового волокна, с эксклюзивным водяным знаком, который является просветно-затененным, с выраженной контрастностью, обеспечивающий его надежный визуальный контроль. Бумага не имеет свечения под действием ультрафиолетового излучения, содержит не менее двух видов волокон, контролируемых в видимой или иных областях спектра. Специальные волокна, имеющие видимую люминесценцию голубого цвета под действием ультрафиолетового излучения, не применяются.
Бланки ветеринарных сертификатов Евразийского экономического союза должны соответствовать Единым формам ветеринарных сертификатов;

46. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес енгізіледі.
47. Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада берілген ветеринариялық құжаттарды нөмірлеген кезде төртінші – бесінші символдарда нөлдер көрсетіледі.
48. Берілген ветеринариялық құжаттарды есепке алу қатаң есептілік бланкілерімен қатар жүргізіледі, ветеринариялық құжаттардың көшірмелері мен түбіртектері 3 (үш) жыл ішінде сақталуға жатады.
Межелі пунктінде ветеринариялық анықтамалар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде сақталуға жатады.
49. Қағаз бланкілерде ресімделген ветеринариялық құжаттар мәтінінде әр түрлі сиямен, қолмен, қаріппен толтыруға, сондай-ақ ветеринариялық құжат нысанында көзделген немесе басқа келісілген жағдайларда жүзеге асырылатын сызуларды (түзетудің жанына мөр, анық қол қойылады және түзетуді енгізуші жауапты лауазымды адамның жазбаша аты, әкесінің аты, тегі көрсетіледі) қоспағанда, түзетуге жол берілмейді.
50. Ветеринариялық құжат осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қағаз бланкілерде айқын мөр бедері бар мөрмен расталып, ресімделеді ветеринариялық құжаттың берілген күні, оны берген лауазымды адам лауазымының толық атауы, аты-жөні, қолы көрсетіледі.
51. Ветеринариялық құжаттар ББАЖ АЖ-да қалыптастырылады, кейін тиісті ветеринариялық құжат бланкісінде басып шығарылады.
52. Ветеринариялық құжаттардың бланкілері қатаң есептілік құжаттары болып табылады және мынадай талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) Қазақстан Республикасы ветеринариялық сертификаттарының бланкілерінің және олардың түбіртектері бланкілерінің кемінде бес дәрежелі қорғанысы болады, оның ішінде:
түсі;
су белгілері;
типографиялық нөмір және бланкінің реттік нөмірі (сегіз араб цифрынан тұратын сан);
оңтайлы көріністегі гильоширлық жиектеме;
гильоширлық рамканың периметрі бойынша орналасқан микромәтін.
Ветеринариялық сертификаттар бланкілер түсі, ресімделуі және қорғаныс элементтері бойынша бірдей болады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр.
Бланк кемінде 50 пайыз мақта талшықтарынан тұратын, оны сенімді визуалды бақылауды қамтамасыз ететін контрастілігі айқын, жарық-көлегейлі эксклюзивті су белгісі бар арнайы қағазда дайындалады. Қағаз ультракүлгін сәулелердің әсеріне жарқырамайды, спектрдің көрінетін және өзге облыстарында бақыланатын екіден кем емес талшық түрінен тұрады. Ультракүлгін сәулелердің әсерінен көгілдір түсті көрінетін люминесценциясы бар арнайы талшықтар қолданылмайды.
Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринарлық сертификаттарының бланкілері ветеринарлық сертификаттардың бірыңғай нысандарына сәйкес келуі тиіс;

2) бланк ветеринарно-санитарного заключения обладает следующими степенями защиты:
рамка на лицевой стороне, выполненная способом офсетной печати;
тангирная сетка двух видов;
антикопировальный элемент.
Бланки выпускаются светло-зеленого цвета. Формат бланка 210 х 297 миллиметров;
3) бланк ветеринарной справки обладает следующими степенями защиты:
рамка на лицевой стороне, выполненная способом офсетной печати;
тангирная сетка двух видов;
антикопировальный элемент.
Бланки ветеринарных справок выпускаются синего цвета. Формат бланка 210 х 297 миллиметров.
53. Бумажные бланки ветеринарных документов (ветеринарная справка, ветеринарный сертификат, ветеринарно-санитарное заключение) подлежат учету, для чего в левом нижнем углу каждого экземпляра бланка ветеринарного документа типографским способом или нумератором проставляются его номер, серия. Серия, номер бланка выданного ветеринарного документа указывается в электронной версии выданного ветеринарного документа в ИС ЕАСУ.
54. Бланки ветеринарных документов используются строго по назначению и не передаются другим организациям или иным лицам.
55. Учет, выдача, хранение и уничтожение бланков ветеринарных документов осуществляются ответственным должностным лицом, назначаемым приказом руководителя организаций (далее – закрепленное должностное лицо) и ведется по каждому виду отдельно в журнале учета и выдачи бланков ветеринарных документов (далее – журнал) по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается, заверяется руководителем и отпечатывается.
56. В случае порчи бланков ветеринарных документов при их использовании в работе, составляется акт по испорченным бланкам ветеринарных документов по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам. К акту по испорченным бланкам ветеринарных документов прикладываются вырезанные и наклеенные на лист бумаги номера и серии испорченных бланков ветеринарных документов, оставшиеся части бланков ветеринарных документов измельчаются или сжигаются.
57. В целях осуществления контроля по организации приема, хранения, выдачи и уничтожение бланков в организациях создается постоянно действующая комиссия из пяти человек, утверждаемая приказом первого руководителя организации (далее – первые руководители), осуществляющей выдачу ветеринарных документов.
Осуществление контроля за заказом, выдачей и хранением бланков ветеринарных документов возлагается на первых руководителей.

2) ветеринариялық-санитариялық қорытындының бланкілері мынадай қорғаныс дәрежелеріне ие:
офсеттік жазу әдісімен орындалған бет жағындағы рамка;
екі түрлі тангирлік сеткасы;
көшіруге қарсы элемент.
Бланкілер ашық жасыл түсті түрде босатылады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр;
3) ветеринариялық анықтаманың бланкілері мынадай қорғаныс дәрежелеріне ие:
офсеттік жазу әдісімен орындалған бет жағындағы рамка;
екі түрлі тангирлік сеткасы;
көшіруге қарсы элемент.
Ветеринариялық анықтаманың бланкілері көк түсті түрде босатылады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр.
53. Ветеринариялық құжаттардың қағаз бланкілері (ветеринариялық анықтама, ветеринариялық сертификат, ветеринариялық-санитариялық қорытынды) есепке алынуға жатады, ол үшін ветеринариялық құжат бланкісінің әрбір данасының сол жақ төменгі бұрышына баспаханалық тәсілмен немесе нөмірлеушімен оның нөмірі, сериясы қойылады. Берілген ветеринариялық құжат бланкісінің сериясы, нөмірі берілген ветеринариялық құжаттың электрондық нұсқасында ББАЖ АЖ-да көрсетіледі.
54. Ветеринариялық құжаттардың бланкілері қатаң түрде мақсаты бойынша пайдаланылады және басқа ұйымдарға немесе басқа тұлғаларға берілмейді.
55. Ветеринариялық құжаттардың бланкілерін есепке алуды, беруді, сақтауды және жоюды ұйым басшысының бұйрығымен тағайындалатын жауапты лауазымды тұлға (бұдан әрі – бекітілген лауазымды тұлға) жүзеге асырады және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық құжаттардың бланкілерін есепке алу және беру журналында (бұдан әрі-журнал) әрбір түрі бойынша жеке жүргізіледі. Журнал нөмірленеді, тігіледі, басшы куәландырады және мөрлейді.
56. Ветеринариялық құжаттардың бланкілерін жұмыста пайдалану кезінде бүлінген жағдайда осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бүлінген ветеринариялық құжаттардың бланкілері бойынша акт жасалады. Бүлінген ветеринариялық құжаттардың бланкілері бойынша актіге кесілген және қағаз парағына желімделген ветеринариялық құжаттардың бүлінген бланкілерінің нөмірлері мен сериялары қоса беріледі, ветеринариялық құжаттар бланкілерінің қалған бөліктері ұсақталады немесе жағылады.
57. Бланкілерді қабылдауды, сақтауды, беруді және жоюды ұйымдастыру бойынша бақылауды жүзеге асыру мақсатында ұйымдарда ветеринариялық құжаттарды беруді жүзеге асыратын ұйымның бірінші басшысының (бұдан әрі – бірінші басшылар) бұйрығымен бекітілетін бес адамнан тұратын тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады.
Ветеринариялық құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді, беруді және сақтауды бақылауды жүзеге асыру бірінші басшыларға жүктеледі.

58. Закрепленное должностное лицо ежемесячно формирует отчет о движении бланков ветеринарных документов по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам. Отчеты о движении бланков ветеринарных документов подлежат хранению в течение 3 (трех) лет.
Глава 6. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
59. Жалоба на решение, действие (бездействие) государственных ветеринарно-санитарных инспекторов или специалистов в области ветеринарии по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя ведомства, государственной ветеринарной организации, уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) и в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
60. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
ведомством, государственной ветеринарной организацией, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
61. Срок рассмотрения жалобы ведомством, государственной ветеринарной организацией, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
62. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1 к Правилам
выдачи ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Стандарт государственной услуги "Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте"
1
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместители; государственные ветеринарно-санитарные инспектора на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместителем (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

58. Бекітілген лауазымды тұлға ай сайын осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есепті қалыптастырады. Ветеринариялық құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есептер 3 (үш) жыл бойы сақталуы тиіс.
6-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
59. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
60. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
61. Көрсетілетін қызметті берушінің, ведомствоның, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу үшін;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
62. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын
талаптарға
1-қосымша
"Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасарлары; Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

1) канцелярия территориальных инспекций городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 2 (двух) рабочих дней.
При выдаче ветеринарного сертификата на готовую молочную, масложировую и рыбную продукцию – в день обращения.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарный сертификат, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели) в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (за бланк ветеринарного сертификата).
Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), стоимость бланка, размещенного на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.​gov.​kz.
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
к услугодателю:
1) заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила);

1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні ішінде
Дайын сүт, май және балық өнімдеріне ветеринариялық сертификат беру кезінде -өтініш берген күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі (ветеринариялық сертификат бланкісі үшін).
Көрсетілетін қызметті алушы Екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, сондай – ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол ақшасыз нысан арқылы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында және үй-жайларында орналастырылған бланкінің құнын төлейді, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында бланкінің құны орналастырылған.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде), өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта қызмет берушімен жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгіленеді.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) экспортау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (при подаче документов представителем услугополучателя) (для идентификации);
3) при транспортировке продукции, сырья животного происхождения, кормов (за исключением продукции обозначенной символом "*" в Едином перечне товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденном Решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317) – копия акта экспертизы (протокол испытаний).
Допускается использование акта экспертизы (протокола испытаний) в течение 1 (одного) месяца с момента его выдачи для вывоза (экспорта) охлажденного мяса, пищевых яиц с объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения при:
наличии Плана мониторинговых исследований продукции (далее – План мониторинга), утвержденного объектом производства и согласованного территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы;
соответствии продукции, исследуемой в рамках Плана мониторинга по исследуемым показателям безопасности в период использования акта экспертизы (протокол испытания) в течение 1 (одного) месяца с момента его выдачи;
4) при перемещении (перевозке) собак и кошек – копия ветеринарного паспорта;
5) при перемещении (перевозке) объектов, перемещенных (перевезенных) из одной административно-территориальной единицы республики в другую административно-территориальную единицу республики и/или со сменой владельца перемещаемого (перевозимого) объекта в пределах одной административно-территориальной единицы республики, с целью вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза или третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – копия ветеринарной справки (в случае отсутствия в единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ));
6) копия документа, подтверждающего оплату за бланк ветеринарного сертификата;
на портал:
1) заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;

2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат және көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының өкілі тапсырған кезде) (сәйкестендіру үшін);
3) жануарлардан алынатын өнімдерді, шикізатты, азықтарды ("Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген) Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесінде "*" символымен белгіленген өнімдерді қоспағанда) тасымалдау кезінде – сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) көшірмесі;
Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) оны берген сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінен салқындатылған етті, тағамдық жұмыртқаны әкету (экспорттау) үшін пайдалануға мынадай жағдайларда жол беріледі:
өндіріс объектісі бекіткен және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринария саласындағы уәкілетті органы ведомствосының аумақтық бөлімшесімен келісілген өнімді мониторингтік зерттеу жоспарының (бұдан әрі – мониторинг жоспары) болуы;
сараптама актісін (сынақ хаттамасын) пайдалану кезеңінде зерттелетін қауіпсіздік көрсеткіштері бойынша мониторинг жоспары шеңберінде зерттелетін өнімнің сәйкестігі туралы есеп берілген сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде;
4) иттер мен мысықтардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – ветеринариялық паспорт көшірмесі;
5) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге немесе үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер) әкету мақсатында республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігінен республиканың басқа әкімшілік-аумақтық бірлігіне орны ауыстырылған (тасымалданған) объектілердің орнын ауыстырған (тасымалдаған) кезде және/немесе республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі ауысқанда – ветеринариялық анықтама көшірмесі (агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған "e-Agrіculture" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі –ББАЖ АЖ) болмаған жағдайда);
6) ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) экспортау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беруге осы Қағидаларға 2-қосымшаға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сәйкес өтініш;

2) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – электронная копия акта экспертизы (протокола испытаний);
3) при перемещении (перевозке) собак и кошек – электронная копия ветеринарного паспорта;
4) при перемещении (перевозке) объектов, перемещенных (перевезенных) из одной административно-территориальной единицы республики в другую административно-территориальную единицу республики и смене владельца перемещаемого (перевозимого) объекта в пределах одной административно-территориальной единицы республики, с целью вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза или третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – электронная копия ветеринарной справки (в случае отсутствия в ИС ЕАСУ);
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату за бланк ветеринарного сертификата, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарном паспорте сельскохозяйственного животного, о племенном свидетельстве или эквивалентном ему документе, о происхождении вылова, о разрешении на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, о ветеринарной справке, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты тасымалдау кезінде – сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) электрондық көшірмесі;
3) иттер мен мысықтардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – ветеринариялық паспорттың электрондық көшірмесі;
4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге немесе үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер) әкету мақсатында республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігінен республиканың басқа әкімшілік-аумақтық бірлігіне орны ауыстырылған (тасымалданған) объектілердің орнын ауыстырған (тасымалдаған) кезде және/немесе республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі ауысқанда – ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі (ББАЖ АЖ-да болмаған жағдайда);
5) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспорты туралы, асыл тұқымдық куәлік немесе оған балама құжат туралы, балықтың қайдан ауланғаны туралы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды ескере отырып экспортауға рұқсат беру туралы, ветеринариялық анықтама туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;
4) ветеринариялық сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;

5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарного сертификата.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.​gov.​kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к Правилам
выдачи ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
В___________________________
____________________________
(наименование территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа в
области ветеринарии)
От__________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер,
наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
____________________________
____________________________
Адрес_______________________
___________________________
Номер заявления:
Заявление на выдачу ветеринарного сертификата
на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
Прошу выдать ветеринарный сертификат__________________________________
(наименование, вид деятельности объекта производства)
При перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых), продукции
и сырья животного происхождения – индивидуальный номер животного, номер
ветеринарного паспорта ______________________________________________________
___________________________________________________________________________
При перемещении (перевозке) племенных животных на каждую голову животного и
племенной продукции (материала) – номер и дата племенного свидетельства или
эквивалентного ему документа ________________________________________________
___________________________________________________________________________
При транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая,
охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти
килограмм – номер и дата справки о происхождении вылова на перемещаемый
(перевозимый) объем _________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Адрес объекта производства __________________________________________
Учетный номер объекта производства __________________________________
Наименования перемещаемого (перевозимого) объекта____________________
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Страна-экспортер и пункт назначения, перемещаемого (перевозимого) объекта
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте перемещаемого
(перевозимого) объекта ________________________________ маршрута следования,
перемещаемого (перевозимого) объекта с указанием пунктов пропуска на государственной
границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого)
объекта_______________________________________________________________
Цели экспорта (для живых животных – разведение и содержание, продажа, убой на мясо;
для продукции и сырья – на реализацию, переработку; для кормов и кормовых добавок – вид
животных, которым он предназначен)
____________________________________________________________________
Номер, дата разрешения на экспорт _____________________________________
Прилагаю следующие документы: ______________________________________
____________________________________________________________________
Контактные телефоны __________________
Электронный адрес ___________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Услугополучатель или его представителя_________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись/электронная цифровая подпись)
Дата: "______" _________________20__года
Приложение 3 к Правилам
выдачи ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
Журнал выдачи ветеринарного сертификата
п/п
Дата поступления, номер заявления
Наименование, вид деятельности объекта производства
Учетный номер объекта производства
Фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер/наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер
Сведения перемещаемого (перевозимого) объекта
Страна-экспортер и пункт назначения
Фамилия, имя отчество (при его наличии) исполнителя
Номер, дата ветеринарного сертификата
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 4 к Правилам
выдачи ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
[Наименование уполномоченного органа]
[Наименование уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи] [Наименование услугополучателя] Место регистрации: Область: [Область] Район: [Район] Город\населенный пункт: [Город\населенный пункт] [индивидуальный идентификационный номер/бизнес- идентификационный номер] [БИН/ИИН] Дата государственной регистрации от [Дата] Причина отказа: [Причина отказа] [Должность подписывающего услугодателя] [Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 5 к Правилам
выдачи ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Перечень перемещаемых (перевозимых) объектов, на которые выдается ветеринарный сертификат
форма № 1

5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің, көлік құралдарының, деректердің және мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық сертификат алуға байланысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар және мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын
талаптарға
2-қосымша
Нысан
________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті орган
ведомствосының аумақтық бөлімшенің атауы)
_________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі жеке сәйкестендіру нөмірі,
/заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________
Мекенжайы__________________________________
___________________________________________
Өтініш нөмірі:
Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру туралы өтініш
Ветеринарлық сертификат беруіңізді сұраймын____________________
(өндіріс объектісінің атауы, қызмет түрі)
Жануарды (балық, ара, қосмекенділер, жәндіктерден басқа),
жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың орнын ауыстырған кезде –
жануардың жеке нөмірі, ветеринариялық паспорттың нөмірі
____________________________________________________________________
Асыл тұқымды жануарлардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде әр
жануар басына және асыл тұқымдық өнімге (материалға) қосымша – асыл
тұқымдық куәлік немесе оған балама құжаттың нөмірі және күні
____________________________________________________________________
Балықтың және басқа да су жануарларының (тірі, жаңа ауланған,
салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гамарус, салина
(циста) артемиясы) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) көлеміне
берілетін балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтаманың нөмірі және
күні_________________________________________________________________
Өндірістік объектінің мекенжайы ______________________________________
Өндіріс объектісінің есептік нөмірі______________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы_________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, өлшем бірлігі
____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушы мемлекет
және межелі орны_____________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауда қолдану
болжанатын көлік түрі________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту болжанатын
мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттері көрсетілген орны
ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
____________________________________________________________________
Экспорттау мақсаты (тірі жануарлар үшін – көбейту және күтіп бағу,
сату, етке сою, өнім және шикізат үшін – өткізу, өңдеу, азық және
азық қоспалары үшін – олар арналған жануарлар түрі,
____________________________________________________________________
экспортқа рұқсат нөмірі, күні___________________________________________
____________________________________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын________________________________
Байланыс телефоны _________________
Электрондық мекенжайы____________________________
____________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға,
сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға
келісім беремін.
Көрсетілеті қызмет алушы немеме онын өкілі_______________________
__________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы )
20___жылғы________
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын
талаптарға
3-қосымша
Нысан
Ветеринарлық сертификатты беру журналы
Р/с
Өтініш келіп түскен күн,
Өтініштің нөмірі
Өндіріс объектісінің атауы, қызмет түрі
Өндіріс объектісінің есептік нөмірі
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі
/ заңды тұлғаның атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің мәліметтері
Экспорттаушы мемлекеті және межелі пункті
Орындаушының (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Ветеринарлық сертификаттың нөмірі, күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын
талаптарға
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы ]
[Уәкілетті органның атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны:
Облыс: [Облыс]
Аудан: [Аудан]
Қала\елді мекен: [қала\елді мекен]
[жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі] [БСН / ЖСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [күні]
Бас тарту себебі: [бас тарту себебі]
[Көрсетілетін қызмет беруші қол қоюшысының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын
талаптарға
5-қосымша
Ветеринариялық сертификат берілетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің тізбесі
№ 1 нысан

1. Все виды животных (сельскохозяйственные, домашние, дикие, зоопарковые, морские, промысловые пушные, цирковые, лабораторные и другие).
2. Все виды птиц (домашние, дикие, декоративные).
3. Пчелы, коконы шелкопряда, пригодные для разматывания.
4. Декоративные насекомые, земноводные, пресмыкающиеся и рептилии.
5. Рыбы (в том числе декоративные), лягушки, раки, морские беспозвоночные и другие гидробионаты, винные улитки для содержания и разведения.
6. Оплодотворенная икра, эмбрионы, зиготы, сперма животных.
7. Инкубационное яйцо.
8. Живые корма для рыб (в том числе гамарус, артемия салина).
Перечень перемещаемых (перевозимых) объектов, на которые выдается ветеринарный сертификат
форма № 2
1. Мясо в тушах, полутушах, четвертинах, блоках, полученное от домашних, диких и морских животных и птиц, и продукты его переработки (полуфабрикаты), разрешенные к употреблению в пищу.
2. Субпродукты убоя животных, шпик, жиры нетопленые и топленые, кровь сушеная и консервированная и другие продукты продовольственного назначения.
3. Сырокопченые, вяленые, соленые, вареные, варено-копченые, полукопченые мясные продукты.
4. Пищевой альбумин, желатин, казеин.
5. Молоко и молочные продукты.
6. Консервы мясные, рыбные, молочные.
7. Мед пчелиный.
8. Рыба, ракообразные, другие гидробионаты и продукты их переработки для пищевых целей.
9. Яйцо птиц товарное, яичный порошок и яичный меланж.
Перечень перемещаемых (перевозимых) объектов, на которые выдается ветеринарный сертификат
форма № 3
1. Эндокринное сырье.
2. Кишечное сырье.
3. Субпродукты непищевые.
4. Рогокопытное сырье невыделанное, в том числе кости.
5. Кожевенное и пушномеховое сырье.
6. Волос (щетина, шерсть, пух, перо, очесы, линька).
7. Мездра и обрезки кожевенного сырья.
8. Альбумин, казеин и желатин технические.
9. Желчь.
10. Воск, прополис, мерва, маточное молоко, яд пчелиный.
11. Яд змеиный.
12. Сырье для биологической промышленности.
13. Охотничьи трофеи.
14. Муляжи, музейные препараты, коллекции и предметы коллекционирования по зоологии, анатомии и палеонтологии животных.
15. Корма животного происхождения.
16. Премиксы, кормовые добавки.
17. Продукты микробиологического синтеза кормового назначения.
18. Другие корма при вывозе за пределы субъекта таможенного союза или по требованию владельца получателя или государственной ветеринарной службы территорий (стран) транзита, в том числе растительного происхождения, и корма для домашних животных.

1. Жануарлардың барлық түрі (ауыл шаруашылығы, үй, жабайы, хайуанаттар паркі, теңіз, кәсіпшілік, терісі бағалы аңдар, цирктегі, зертханалық және тағы басқа жануарлар).
2. Құстардың барлық түрі (үй құстары, жабайы, әсемдік).
3. Аралар, тарқатуға жарамды жібек құртының пілләлары.
4. Әсемдік жәндіктер, қос мекенділер, бауырымен жорғалаушылар және рептилдер.
5. Балықтар (оның ішінде әсемдік), құрбақалар, шаяндар, теңіз омыртқасыздары және басқа гидробионаттар, ұстауға және өсіруге арналған вина ұлулары.
6. Ұрықтандырылған уылдырық, эмбриондар, зиготалар, жануарлардың ұрықтары.
7. Инкубациялық жұмыртқа.
8. Балықтарға арналған тірі азықтар (соның ішінде гамарус, салин артемиясы).
Ветеринариялық сертификат берілетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің тізбесі
№ 2 нысан
1. Тағамға пайдалануға рұқсат берілген үй жануарларынан, жабайы және теңіз жануарларынан және құстардан алынған тұтас ет, тұтас еттің жартысы, төрттен бір бөлігі, блоктары және оның өңдеу өнімдері (жартылай фабрикаттар).
2. Сойылған жануарлардың субөнімдері, шпик, қорытылмаған және қорытылған майлар, кептірілген және консервіленген қан және басқа да азық-түліктік мақсаттағы өнімдері.
3. Шикілей ысталған, қақталған, тұздалған, пісірілген, пісіріліп-ысталған, жартылай ысталған ет өнімдері.
4. Тағамдық альбумин, іркілдек, казеин.
5. Сүт және сүт өнімдері.
6. Ет, балық, сүт консервілері.
7. Ара балы.
8. Балық, шаян тәріздестер, басқа да гидробионаттар және тағамдық мақсаттарға арналған оларды өңдеу өнімдері.
9. Тауарлы құс жұмыртқасы, жұмыртқа ұнтағы және жұмыртқа меланжы.
Ветеринариялық сертификат берілетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің тізбесі
№ 3 нысан
1. Эндокриндік шикізат.
2. Ішек шикізаты.
3. Тағамға жатпайтын субөнімдер.
4. Өңделмеген мүйіз-тұяқ шикізаттары, оның ішінде сүйектер.
5. Былғары және бағалы аң тері шикізаттары.
6. Қыл (түк, жүн, түбіт, қауырсын, қыл-қыбыр, түлеу).
7. Шел және тері шикізатының кесінділері.
8. Техникалық альбумин, казеин, және іркілдек.
9. Өт.
10. Балауыз, желімтік, мерва, бал ара сүті, араның уы.
11. Жыланның уы.
12. Биологиялық өнеркәсіпке арналған шикізат.
13. Аң аулау олжасы.
14. Нақпішіндер, мұражайлық препараттар, коллекциялар және зоология, анатомия, палеонтология бойынша коллекциялық заттар.
15. Жануарлардан алынған азықтар.
16. Премикстер, азықтық қоспалар.
17. Азыққа арналған микробиологиялық синтез өнімдері.
18. Кеден одағы субъектілерінен тыс жерлерге шығарған кездегі немесе сатып алушының немесе транзиттің (елдің) аумағындағы мемлекеттік ветеринариялық қызметтің талабы бойынша әкелінген басқа азықтар, оның ішінде өсімдіктерден алынған және үй жануарларына арналған азықтар.

На основании подпункта 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" услугополучателем оплачивается стоимость ветеринарно-санитарного заключения, размещенного на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Услугополучатель оплачивает стоимость бланка через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 8 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" – заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию правоустанавливающего документа, подтверждающего наличие соответствующих помещений на праве собственности или наличие соответствующих помещений на праве договора аренды;
3) электронную копию документа, подтверждающего оплату бланка ветеринарно-санитарного заключения за исключением случаев оплаты через ПШЭП
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о наличии соответствующих помещений на праве собственности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасы негізінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған ветеринариялық-санитариялық қорытындының құнын төлейді.
Көрсетілетін қызметті алушы бланктің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда төлейді.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде), өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты кестесіне сәйкес белгіленеді.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға 8-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге және есептік нөмір беруге өтініш;
2) меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуын немесе жалдау шарты құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
3) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісінің төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарная справка, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www. egov. kz (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 12 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила), (исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного, результатов ветеринарного осмотра, эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы, сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или в выписке из нее);
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – копия справки о происхождении вылова по форме, утвержденной приказом Заместителя Премьер ̶ Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) (далее – справка о происхождения вылова);
3) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
на портал:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде), өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта қызмет берушімен жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген ветеринариялық құжаттарды беру және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы Қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің болуын, ветеринариялық тексеру нәтижелерін, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық жағдайды, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан үзінді көшірмеде бар жануарлар туралы мәліметтерді негізге ала отырып);
2) балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жас, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) бес килограммнан астам тасымалдау кезінде ауланған жері туралы анықтаманың көшірмесі – "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) белгіленген туралы анықтаманың көшірмесі (бұдан әрі – ауланған жері туралы анықтама);
3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде-ветеринариялық – санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың көшірмесі;
порталға:

1) заявление по форме согласно приложению 12 к Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – электронная копия справки о происхождении вылова;
3) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – электронная копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
Сведения документов, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарном паспорте сельскохозяйственного животного, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарной справки, и (или) данных (сведений), содержащихся в них (отсутствие индивидуального номера животного);
5) несоответствие животного, продукции и сырья животного происхождения, транспортного средства, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарной справки.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".

1) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жас, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай – ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) бес килограмнан астам тасымалдау кезінде-ауланған жері туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде-ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, Ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспорты туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;
4) ветеринариялық анықтаманы және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың дәйексіздігін анықтау (жануардың жеке нөмірінің болмауы));
5) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті жануардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың, көлік құралының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық анықтаманы алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден уәжді бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар және мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.