О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 413 "Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией"
Приказ и.о. Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 22 января 2021 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2021 года № 22114. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 406.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 406 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 413 "Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12764, опубликован 12 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил предоставления грантов и осуществления мониторинга их реализации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления грантов и осуществления мониторинга их реализации.";
Правила предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 413 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қаңтарда № 22114 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 406 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 406 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" 2005 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 413 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12764 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 12 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидалары бекітілсін";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидалары осы бұйрыққа косымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра информации и общественного развития
Республики Казахстан
К. Ойшыбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 22 января 2021 года № 21
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 413
Правила предоставления грантов и осуществления мониторинга их реализации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления грантов и осуществления мониторинга их реализации (далее – Правила) определяют порядок предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществление мониторинга их реализации.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) социальная программа – комплекс взаимосвязанных социальных проектов;
2) социальный проект – совокупность организационных, экономических и технических мер, направленных на достижение целей в социально значимых сферах, реализующихся в течение одного года и до трех лет;
3) грантополучатель – неправительственная организация, сведения о которой содержатся в Базе данных неправительственных организаций, за исключением неправительственной организации, находящейся в процессе ликвидации, признанной несостоятельной (банкротом), на имущество которой наложен арест и (или) экономическая деятельность которой приостановлена, и получившая грант в соответствии с настоящими Правилами, и заключившая соответствующий договор с оператором;
4) тема гранта – наименование социального проекта или социальной программы, включенной в План предоставления государственных грантов для неправительственных организаций;
5) донор – физическое или юридическое лицо, предоставляющее негосударственные гранты;
6) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий, в пределах своей компетенции, местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
7) повторный конкурс – повторный процесс определения победителя для предоставления государственных грантов, в соответствии с настоящими Правилами;
8) конкурс – процесс определения победителя для предоставления государственных грантов, в соответствии с настоящими Правилами;

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрінің
міндетін атқарушы
К. Ойшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2021 жылғы 22 қаңтардағы
№ 21 Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 413 бұйрығымен бекітілген
Гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік бағдарлама – өзара байланысты әлеуметтік жобалар кешені;
2) әлеуметтік жоба – әлеуметтік мәні бар салалардағы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған, бір жыл ішінде және үш жылға дейін іске асырылатын ұйымдастырушылық, экономикалық және техникалық шаралардың жиынтығы;
3) грант алушы – тарату процесінде тұрған, дәрменсіз (банкрот) деп танылған, мүлкіне тыйым салынған және (немесе) экономикалық қызметі тоқтатыла тұрған үкіметтік емес ұйымды қоспағанда, ол туралы мәліметтер Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында қамтылған, осы Қағидаларға сәйкес грант алған және оператормен тиісті шарт жасасқан үкіметтік емес ұйым;
4) гранттың тақырыбы – үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттарды беру жоспарына енгізілген әлеуметтік жобаның немесе әлеуметтік бағдарламаның атауы;
5) донор – мемлекеттік емес гранттарды беретін жеке немесе заңды тұлға;
6) жергілікті атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқару мен өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалық атқарушы орган;
7) қайта конкурс – осы Қағидаларға сәйкес гранттар беру үшін жеңімпазды айқындаудың қайталама процесі;
8) конкурс - осы Қағидаларға сәйкес гранттар беру үшін жеңімпазды айқындау процесі;

9) конфликт интересов – ситуация, при которой личная заинтересованность члена экспертной комиссии, может повлиять на объективное принятие решения;
10) государственные гранты – гранты для неправительственных организаций, предоставляемые оператором в сфере грантового финансирования неправительственных организаций, из средств государственного бюджета;
11) негосударственные гранты – гранты для неправительственных организаций, зарегистрированных в Базе данных неправительственных организаций, предоставляемые оператором из внебюджетных источников финансирования, на основаниях и условиях, предусмотренных в договоре, заключенном между оператором и донором, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
12) мониторинг – сбор, обработка и анализ информации о реализации грантов для неправительственных организаций;
13) экспертная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый оператором в сфере грантового финансирования неправительственных организаций, для оценки заявок в целях отбора грантополучателей;
14) эксперт – физическое лицо, обладающее необходимыми профессиональными знаниями по одному из направлений, предусмотренных пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (далее – Закон) и имеющее опыт работы по данному направлению не менее 5 (пяти) лет, или имеющее не менее 2 (двух) лет опыта проведения экспертиз или участия в комиссиях по оценке социальных программ и проектов;
15) реестр экспертов (далее – реестр) – список экспертов по направлениям предоставления грантов, формируемый оператором в сфере грантового финансирования неправительственных организаций, из числа лиц, соответствующих требованиям настоящих Правил для оценки заявок в соответствии с настоящими Правилами;
16) заявка неправительственной организации (далее – заявка) – заявление неправительственной организации с приложением необходимых документов согласно требованиям настоящих Правил;
17) грант для неправительственных организаций (далее – грант) – средства, предоставляемые неправительственным организациям оператором в сфере грантового финансирования неправительственных организаций, в целях поддержки гражданских инициатив, привлечения потенциала институтов гражданского общества к решению актуальных вопросов развития социальной сферы;
18) план предоставления государственных грантов для неправительственных организаций (далее – план) – перечень тем государственных грантов по направлениям, предусмотренных пунктом 1 статьи 5 Закона, с указанием целей, задач, сроков реализации, объема выделенных средств и ожидаемых результатов;

9) мүдделер қақтығысы – сараптама комиссиясы мүшесінің жеке мүдделілігі объективті шешім қабылдауға ықпал ете алатын ахуал;
10) мемлекеттік гранттар – мемлекеттік бюджет қаражатынан үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор беретін үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар;
11) мемлекеттік емес гранттар – үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында тіркелген және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес оператор мен донор арасында жасалған шартта көзделген негіздер мен талаптарға сәйкес бюджеттен тыс қаржыландыру көздерінен үкіметтік емес ұйымдарға арналған оператор беретін гранттар;
12) мониторинг – үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттарды іске асыру туралы ақпаратты жинау, өңдеу және талдау;
13) сараптама комиссиясы – грант алушыларды іріктеу мақсатында өтінімдерді бағалау үшін үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор құратын алқалы орган;
14) сарапшы – "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 1-тармағында көзделген бағыттардың бірі бойынша қажетті кәсіптік білімі бар және осы бағыт бойынша кемінде 5 (бес) жыл жұмыс тәжірибесі бар немесе сараптама жүргізу немесе әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды бағалау жөніндегі комиссияларға қатысу бойынша кемінде 2 (екі) жыл тәжірибесі бар жеке тұлға;
15) сарапшылар тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – осы Қағидаларға сәйкес өтінімдерді бағалау үшін осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін адамдар қатарынан үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор қалыптастыратын гранттар беру бағыттары бойынша сарапшылар тізімі;
16) үкіметтік емес ұйымның өтінімі (бұдан әрі – өтінім) – осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қажетті құжаттар қоса берілетін үкіметтік емес ұйымның өтініші;
17) үкіметтік емес ұйымдарға арналған грант (бұдан әрі – грант) – азаматтық бастамаларды қолдау, азаматтық қоғам институттарының әлеуетін әлеуметтік саланы дамытудың өзекті мәселелерін шешуге тарту мақсаттарында үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың үкіметтік емес ұйымдарға беретін қаражаты;
18) үкіметтік емес ұйымдарға арналған мемлекеттік гранттар беру жоспары (бұдан әрі – жоспар) – Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген бағыттар бойынша мақсаттары, міндеттері, іске асыру мерзімдері, бөлінген қаражаттың көлемі және күтілетін нәтижелері көрсетілген мемлекеттік гранттар тақырыптарының тізбесі;

19) уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
20) заявитель – неправительственная организация, подавшая заявку на получение гранта в соответствии с настоящими Правилами;
21) оператор в сфере грантового финансирования неправительственных организаций (далее – оператор) – некоммерческая организация в форме акционерного общества, определяемая в соответствии с пунктом 7-4 статьи 1 Закона.
Глава 2. Порядок предоставления государственных грантов и осуществление мониторинга их реализации
3. Государственные гранты предоставляются оператором из средств государственного бюджета в рамках направлений, предусмотренных пунктом 1 статьи 5 Закона, и на основании договора о передаче денежных средств для предоставления государственных грантов неправительственным организациям, заключаемым уполномоченным органом или местными исполнительными органами с оператором.
Предоставление государственных грантов состоит из следующих этапов:
1) утверждение плана;
2) формирование реестра экспертов и утверждение состава экспертных комиссий;
3) проведение конкурса;
4) заключение договора с грантополучателем.
4. Предоставление государственных грантов осуществляется путем проведения конкурса на основании утвержденного плана:
1) из средств республиканского бюджета – на основании плана уполномоченного органа;
2) из средств местного бюджета – на основании плана местных исполнительных органов.
Параграф 1. Порядок утверждения плана
5. План формируется на основании приоритетов государственной политики Республики Казахстан, стратегических и программных документов Республики Казахстан, посланий Президента Республики Казахстан, а также предложений государственных органов и неправительственных организаций.
План утверждается уполномоченным органом или местными исполнительными органами после публичного обсуждения с неправительственными организациями и гражданами и утверждения соответствующего бюджета в соответствии с бюджетным законодательством.
Срок публичного обсуждения тем государственных грантов на интернет-ресурсе уполномоченного органа и (или) местных исполнительных органов составляет не менее 10 (десяти) рабочих дней с даты их размещения.
При предоставлении государственных грантов на срок более одного финансового года сроки реализации указываются в плане.
6. План утверждается в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

19) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
20) өтініш беруші – осы Қағидаларға сәйкес грант алуға өтінім берген үкіметтік емес ұйым;
21) үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор (бұдан әрі – оператор) – Заңның 1-бабының 7-4 тармағына сәйкес айқындалатын акционерлік қоғам нысанындағы коммерциялық емес ұйым.
2-тарау. Мемлекеттік гранттарды беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру тәртібі
3. Мемлекеттік гранттарды оператор Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген бағыттар шеңберінде және уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органдардың оператормен жасасатын үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік гранттар беру үшін ақша қаражатын беру туралы шарт негізінде мемлекеттік бюджет қаражатынан береді.
Мемлекеттік гранттар беру мынадай:
1) жоспарды бекіту;
2) сарапшылар тізілімін қалыптастыру және сараптама комиссияларының құрамын бекіту;
3) конкурс өткізу;
4) грант алушымен шарт жасасу кезеңдерінен тұрады.
4. Мемлекеттік гранттар беру бекітілген жоспар негізінде конкурс өткізу жолымен жүзеге асырылады:
1) республикалық бюджет қаражатынан – уәкілетті органның жоспары негізінде;
2) жергілікті бюджет қаражатынан – жергілікті атқарушы органның жоспары негізінде.
1-параграф. Жоспарды бекіту тәртібі
5. Жоспар Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының басымдықтары, Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, Қазақстан Республикасының Президенті жолдаулары, сондай-ақ мемлекетік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың ұсыныстары негізінде қалыптастырылады.
Жоспарды уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар үкіметтік емес ұйымдармен және азаматтармен жария талқыланғаннан және бюджет заңнамасына сәйкес тиісті бюджет бекітілгеннен кейін бекітеді.
Мемлекеттік гранттар тақырыптарын уәкілетті органның және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурсында жария талқылау мерзімі олар орналастырылған күннен бастап кемінде 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік гранттар бір қаржы жылынан астам мерзімге берілген кезде іске асыру мерзімдері жоспарда көрсетіледі.
6. Жоспар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті бюджет бекітілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде бекітіледі.

7. Уполномоченный орган или местные исполнительные органы размещают утвержденный план на своем интернет-ресурсе в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня его утверждения.
8. При формировании новых грантов утверждается дополнительный план уполномоченного органа или местных исполнительных органов.
Параграф 2. Порядок формирования реестра экспертов и утверждения состава экспертных комиссий
9. Оператором для осуществления оценки заявок ведется реестр экспертов в соответствии с настоящими Правилами.
10. Реестр формируется на предстоящий календарный год из числа лиц, предложенных неправительственными организациями, включенными в Базу данных неправительственных организаций, согласно пункту 5 статьи 41 Закона "О некоммерческих организациях", и государственными органами.
11. Неправительственные организации, включенные в Базу данных неправительственных организаций, и государственные органы ежегодно в срок до 1 декабря направляют оператору предложения с соответствующими кандидатурами для включения в реестр с приложением документов, предусмотренных настоящим пунктом.
Предложение неправительственной организации или государственного органа направляется официальным письмом в произвольной форме за подписью первого руководителя неправительственной организации или государственного органа, или лица его замещающего с приложением следующих документов:
1) сведения о кандидате для включения в реестр согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) резюме кандидата в эксперты, заполненное согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием опыта работы по одному или нескольким направлениям, предусмотренным пунктом 1 статьи 5 Закона, или опыта проведения экспертиз или участия в комиссиях по оценке социальных программ и (или) социальных проектов;
3) рекомендательные письма (при наличии), копии дипломов, сертификатов, подтверждающих квалификацию эксперта по направлению государственных грантов;
4) копия документа, удостоверяющего личность;
5) заявление о согласии эксперта на сбор, обработку, распространение, в том числе на публикацию персональных данных эксперта согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
12. Оператор рассматривает предложения неправительственных организаций и государственных органов в срок не более 20 (двадцати) календарных дней и проверяет предоставленные документы кандидатов на соответствие необходимым требованиям.
Оператор включает экспертов в реестр по направлениям государственных грантов при соответствии их следующим критериям:
1) наличие опыта работы не менее 5 (пяти) лет по одному или нескольким направлениям, предусмотренным пунктом 1 статьи 5 Закона, в неправительственной организации или на государственной службе или наличие не менее 2 (двух) лет опыта проведения экспертиз или участия в комиссиях по оценке социальных программ и проектов;

7. Уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар бекітілген жоспарды бекітілген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
8. Жаңа гранттарды қалыптастыру кезінде уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органдардың қосымша жоспары бекітіледі.
2-параграф. Сарапшылар тізілімін қалыптастыру және сараптама комиссияларының құрамын бекіту тәртібі
9. Оператор өтінімдерді бағалауды жүзеге асыру үшін осы Қағидаларға сәйкес оператор сарапшылар тізілімін жүргізеді.
10. Тізілім алдағы күнтізбелік жылға "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Заңның 41-бабының 5-тармағына сәйкес үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына енгізілген үкіметтік емес ұйымдар және мемлекеттік органдар ұсынған адамдар қатарынан қалыптастырылады.
11. Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына енгізілген үкіметтік емес ұйымдар және мемлекеттік органдар жыл сайын 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде операторға осы тармақта көзделген құжаттарды қоса бере отырып, тізілімге енгізу үшін тиісті кандидатуралар бар ұсыныстарды жібереді.
Үкіметтік емес ұйымның немесе мемлекеттік органның ұсынысы үкіметтік емес ұйымның немесе мемлекеттік органның бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолтаңбасымен мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізілімге енгізу үшін кандидат туралы мәліметтерді;
2) Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген бір немесе бірнеше бағыт бойынша жұмыс тәжірибесін немесе сараптама жүргізу немесе әлеуметтік бағдарламаларды және (немесе) әлеуметтік жобаларды бағалау жөніндегі комиссияларға қатысу тәжірибесін көрсете отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылған сарапшылыққа кандидаттың түйіндемесін;
3) гранттық қаржыландыру бағыты бойынша сарапшының біліктілігін растайтын ұсыным хаттар (бар болса), дипломдардың, сертификаттардың көшірмелерін;
4) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін;
5) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес сарапшының дербес деректерін жинауға, өңдеуге, таратуға, оның ішінде жариялауға келісімі туралы өтінішті қоса бере отырып, еркін нысандағы ресми хатпен жіберілуі тиіс.
12. Оператор үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттік органдардың ұсыныстарын күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайтын мерзімде қарайды және кандидаттар берген құжаттардың қажетті талаптарға сәйкестігін тексереді.
Мынадай өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда, оператор гранттар бағыты бойынша сарапшыларды тізілімге енгізеді:
1) Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген бір немесе бірнеше бағыт бойынша үкіметтік емес ұйымдарда немесе мемлекеттік қызметте кемінде 5 (бес) жыл жұмыс тәжірибесінің немесе сараптама жүргізу немесе әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды бағалау жөніндегі комиссияларға қатысу бойынша кемінде 2 (екі) жыл тәжірибесінің болуы;

2) наличие профессиональных знаний по одному из направлений государственных грантов, предусмотренных пунктом 1 статьи 5 Закона.
13. По итогам рассмотрения оператор готовит заключение по каждой представленной кандидатуре отдельно. В заключении указывается вывод о соответствии или несоответствии кандидата установленным требованиям.
14. Заключение об отказе во включении в реестр подписывается первым руководителем оператора и дается в случаях:
1) выявления оператором недостоверной информации в представленных документах;
2) несоответствия кандидата требованиям, установленным пунктом 12, настоящих Правил.
15. В случае предоставления неполного пакета документов, оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения предложений от неправительственных организаций или государственных органов направляет запрос о представлении необходимых документов.
Неправительственные организации или государственные органы предоставляют недостающие документы в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня поступления запроса.
16. В случае непредоставления документов, оператор по истечению срока, установленного пунктом 15 настоящих Правил, направляет неправительственной организации или государственному органу, предложившему кандидатуру эксперта, отказ о включении в реестр.
17. Исключение эксперта из реестра осуществляется по решению оператора:
1) по заявлению эксперта или неправительственной организации, предложившей его кандидатуру, об исключении из реестра экспертов;
2) подтверждения факта наличия конфликта интересов при оценке заявки неправительственной организации на получение государственного гранта.
18. Оператор после формирования реестра формирует и утверждает составы экспертных комиссий из числа экспертов, включенных в реестр.
Экспертные комиссии формируются случайным методом по направлениям, предусмотренным пунктом 1 статьи 5 Закона.
19. Оператором ежегодно до 15 января утверждаются составы экспертных комиссий на текущий календарный год:
1) по оценке заявок на предоставление грантов за счет республиканского бюджета;
2) по оценке заявок на предоставление грантов за счет средств местного бюджета.
Состав экспертной комиссии состоит из не менее 3 (трех) членов по каждому направлению, предусмотренному пунктом 1 статьи 5 Закона.
Оператор размещает на своем интернет-ресурсе, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа или местного исполнительного органа составы экспертных комиссий в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня его утверждения.
20. Экспертная комиссия осуществляет деятельность в течение 1 (одного) календарного года и прекращает свою деятельность с момента создания новой экспертной комиссии.

2) Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген гранттар беру бағыттарының бірі бойынша кәсіптік білімінің болуы.
13. Қарау қорытындысы бойынша оператор әрбір ұсынылған кандидатура бойынша жеке қорытынды дайындайды. Қорытындыда кандидаттың белгіленген талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес келмейтіндігі туралы түйін көрсетіледі.
14. Тізілімге енгізуден бас тарту туралы қорытындыға оператордың бірінші басшысы қол қояды және мынадай:
1) оператор ұсынылған құжаттарда дұрыс емес ақпаратты анықтаған;
2) кандидат осы Қағидалардың 12-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда беріледі.
15. Құжаттардың толық топтамасы ұсынылмаған жағдайда, оператор үкіметтік емес ұйымдардан немесе мемлекеттік органдардан ұсыныстар алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қажетті құжаттарды ұсыну туралы сұрау салу жібереді.
Үкіметтік емес ұйымдар немесе мемлекеттік органдар жетіспейтін құжаттарды сұрау салу келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде ұсынады.
16. Құжаттар ұсынылмаған жағдайда, оператор осы Қағидалардың 15-тармағында белгіленген мерзім өткеннен кейін сарапшының кандидатурасын ұсынған үкіметтік емес ұйымға немесе мемлекеттік органға тізілімге енгізуден бас тартуды жібереді.
17. Сарапшыны тізілімнен алып тастау оператордың шешімі бойынша:
1) сарапшының немесе оның кандидатурасын ұсынған үкіметтік емес ұйымның сарапшыларды тізілімінен алып тастау туралы өтініші болған жағдайда;
2) үкіметтік емес ұйымдардың мемлекеттік грант алуға арналған өтінімдерін бағалау кезінде мүдделер қақтығыстарының болу фактісі расталған жағдайда жүзеге асырылады.
18. Оператор тізілімді қалыптастырғаннан кейін тізілімге енгізілген сарапшылар қатарынан сараптама комиссияларының құрамын қалыптастырады және бекітеді.
Cараптама комиссиялары Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген бағыттар бойынша кездейсоқ әдіспен қалыптастырылады.
19. Оператор жыл сайын 15 қаңтарға дейін ағымдағы күнтізбелік жылға:
1) республикалық бюджет есебінен гранттар беруге арналған өтінімдерді бағалау жөніндегі;
2) жергілікті бюджет қаражаты есебінен гранттар беруге арналған өтінімдерді бағалау жөніндегі сараптама комиссияларының құрамын бекітеді.
Сараптама комиссиясының құрамы Заңның 5-бабының 1-тармағында көзделген әрбір бағыт бойынша кемінде 3 (үш) мүшеден тұрады.
Оператор сараптама комиссияларының құрамдары бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оларды өзінің интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында орналастырады.
20. Сараптама комиссиясы өз қызметін күнтізбелік 1 (бір) жыл ішінде жүзеге асырады және жаңа сараптама комиссиясы құрылған кезден бастап өз қызметін тоқтатады.

21. Председатель экспертной комиссии избирается на первом заседании из числа ее членов.
Секретарем экспертной комиссии является первый руководитель оператора или лицо его замещающее.
Секретарь экспертной комиссии обеспечивает ее функционирование, не является ее членом и не принимает участие в голосовании.
Параграф 3. Порядок проведения конкурса
22. Конкурс состоит из следующих этапов:
1) публикации объявления о начале конкурса на интернет-ресурсе оператора и иных источниках;
2) проведении консультаций для потенциальных заявителей;
3) приема заявок оператором от неправительственных организаций и рассмотрения заявок оператором на соответствие пункту 26 настоящих Правил;
4) проведения конкурсного отбора;
5) уведомления неправительственных организаций, ставших победителями и не признанных победителями, с предоставлением заключения экспертной комиссии по итогам оценки заявки с комментариями по выставленным баллам по итогам конкурса.
23. На основании заключенных договоров о передаче денежных средств для предоставления государственных грантов неправительственным организациям оператор обеспечивает проведение необходимых процедур в соответствии с настоящим параграфом.
24. Оператор на своем интернет-ресурсе и иных источниках публикует объявление на казахском и русском языках в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты размещения плана на интернет-ресурсах уполномоченного органа или местных исполнительных органов.
Срок приема заявок оператором составляет 20 (двадцать) рабочих дней.
Объявление содержит следующие основные сведения:
1) дату и время начала и окончания приема заявок;
2) перечень необходимых документов для участия в конкурсе;
3) ссылку на интернет – ресурс, на котором размещен утвержденный план.
25. В случае внесения уполномоченным органом или местными исполнительными органами изменений и дополнений в план, оператором в объявлении указываются только темы измененного плана.
26. Для участия в конкурсе неправительственная организация - заявитель не позднее даты и времени окончания приема заявок вносит оператору посредством почтовой связи, или нарочно, или через веб портал, заявку на казахском или русском языках на бумажном или электронном носителе в зависимости от способа подачи, включающую следующие документы:
заявление на участие в конкурсе по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
анкету заявителя по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
сведения о потенциале заявителя по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;

21. Сараптама комиссиясының төрағасы бірінші отырыста оның мүшелері қатарынан сайланады.
Оператордың бірінші басшысы немесе оны алмастыратын адам сараптама комиссиясының хатшысы болып табылады.
Сараптама комиссиясының хатшысы оның жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, оның мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге қатыспайды.
3-параграф. Конкурс өткізу тәртібі
22. Конкурс мынадай кезеңдерден тұрады:
1) оператордың интернет-ресурсында және өзге де көздерде конкурстың басталуы туралы хабарландыру жариялау;
2) әлеуетті өтініш берушілер үшін консультациялар өткізу;
3) оператордың үкіметтік емес ұйымдардан өтінімдер қабылдауы және оператордың осы Қағидалардың 26-тармағына сәйкес өтінімдерді қарауы;
4) конкурстық іріктеуді жүргізу;
5) конкурс қорытындылары бойынша қойылған балдар бойынша түсініктемелер бере отырып, өтінімді бағалау қорытындылары бойынша сараптама комиссиясының қорытындысын ұсына отырып, жеңімпаз болған және жеңімпаз деп танылмаған үкіметтік емес ұйымдарды хабардар ету.
23. Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік гранттар беру үшін ақша қаражатын беру туралы жасалған шарттар негізінде оператор осы параграфқа сәйкес қажетті рәсімдердің жүргізілуін қамтамасыз етеді.
24. Оператор уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурстарында жоспар орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында және өзге де көздерде хабарландыруды қазақ және орыс тілдерінде жариялайды.
Оператордың өтінімдерді қабылдау мерзімі 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
Хабарландыруда мынадай негізгі мәліметтер:
1) өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу күні мен уақыты;
2) конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі;
3) бекітілген жоспар орналастырылған интернет-ресурсқа сілтеме қамтылады.
25. Уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізген жағдайда оператор хабарландыруда өзгертілген жоспардың тақырыбын ғана көрсетеді.
26. Конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші үкіметтік емес ұйым өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен және уақыттан кешіктірмей операторға пошта байланысы арқылы немесе қолма-қол, немесе веб-портал арқылы қазақ немесе орыс тілдерінде қағаз немесе электрондық жеткізгіште өтінім беру тәсіліне қарай мынадай құжаттарды:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға арналған өтінішті;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің сауалнамасын;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің әлеуеті туралы мәліметтерді;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұнын;

смету расходов по реализации социального проекта и (или) социальной программы по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, с указанием сумм предполагаемых расходов на реализацию гранта, в том числе на материально-техническое обеспечение (в рамках, установленных не более 10 (десяти) процентов к сумме социального проекта и (или) социальной программы). Под материально-техническим обеспечением понимается приобретение товаров, работ и услуг, направленных на развитие организации, за исключением текущих и капитальных форм ремонтов и строительства, приобретения недвижимого имущества;
копий учредительных документов;
бухгалтерский баланс организации на последнюю отчетную дату;
согласие указанных партнеров и (или) привлекаемых специалистов на участие в предлагаемом социальном проекте и (или) социальной программе;
подтверждающие документы при наличии собственного вклада Заявителя или других источников финансирования социального проекта и (или) социальной программы.
При внесении заявок посредством почтовой связи и (или) нарочно документы прошнуровываются и скрепляются печатью (при наличии) и подписью первого руководителя заявителя либо его заместителя.
Не допускается предоставление более 1 (одной) заявки от одной и той же неправительственной организации по одной теме гранта.
27. Оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня окончания приема заявок рассматривает их на соответствие требованиям, предусмотренным настоящими Правилами, и утвержденному плану. По итогам рассмотрения Оператор готовит заключение.
28. Оператор отказывает в участии в конкурсе и направляет заявителю соответствующее уведомление в следующих случаях:
несоответствия заявки требованиям настоящих Правил;
несоответствия заявки утвержденному плану;
отсутствия сведений о заявителе в Базе данных неправительственных организаций, согласно пункту 3 статьи 6-1 Закона;
несоответствия темы гранта предмету, цели и видам деятельности заявителя согласно Уставу.
29. Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней после окончания приема заявок на участие в конкурсе направляет экспертам, входящим в экспертные комиссии, список заявителей и форму уведомления о наличии либо об отсутствии конфликта интересов по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
В случае наличия конфликта интересов, член экспертной комиссии заменяется другим экспертом из реестра, и в утвержденный состав экспертной комиссии оператором вносятся изменения.
30. Заседание экспертной комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее две трети от общего количества членов экспертной комиссии.

грантты іске асыруға, оның ішінде материалдық-техникалық қамтамасыз етуге арналған болжамды шығыстардың сомаларын көрсете отырып, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығыстар сметасын (әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама сомасына белгіленген 10 (он) пайыздан аспайтын шеңберде). Материалдық-техникалық қамтамасыз ету деп жөндеу мен құрылыстың ағымдағы және күрделі нысандарын, жылжымайтын мүлікті сатып алуды қоспағанда, ұйымды дамытуға бағытталған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу түсініледі;
құрылтай құжаттарының көшірмелері;
ұйымның соңғы есепті күнгі бухгалтерлік балансын;
көрсетілген әріптестердің және (немесе) тартылатын мамандардың ұсынылған әлеуметтік жобаға және (немесе) әлеуметтік бағдарламаға қатысуға келісімін;
өтініш берушінің өзінің қосқан үлесі немесе әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны қаржыландырудың басқа көздері болған кезде растайтын құжаттарды енгізетін өтінімді енгізеді.
Өтінімдер пошта байланысы арқылы және (немесе) қолма-қол енгізілген кезде құжаттар тігіледі, мөрмен (бар болған кезде) және өтініш берушінің бірінші басшысының не оның орынбасарының қолымен бекітіледі.
Гранттың бір тақырыбы бойынша бір үкіметтік емес ұйымның 1 (бірден) астам өтінім беруіне жол берілмейді.
27. Оператор өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидаларда көзделген талаптарға және бекітілген жоспарға сәйкестігін қарайды. Қарау қорытындысы бойынша Оператор қорытынды дайындайды.
28. Оператор мынадай:
өтінім осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген;
өтінім бекітілген жоспарға сәйкес келмеген;
Заңның 6-1-бабының 3-тармағына сәйкес Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында өтініш беруші туралы мәліметтер болмаған;
грант тақырыбы Жарғыға сәйкес өтініш берушінің нысанасына, мақсатына және қызмет түрлеріне сәйкес келмеген жағдайда, конкурсқа қатысудан бас тартады және өтініш берушіге тиісті хабарлама жібереді.
29. Оператор конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде сараптама комиссияларына кіретін сарапшыларға осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушілердің тізімін және мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы хабарлама нысанын жібереді.
Мүдделер қақтығысы болған жағдайда, сараптама комиссиясының мүшесі тізілімнен басқа сарапшымен ауыстырылады және оператор сараптама комиссияның бекітілген құрамына өзгерістер енгізеді.
30. Сараптама комиссиясының отырысы, егер оған сараптама комиссиясы мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, құқықты деп есептеледі.

31. Заседание экспертной комиссии транслируется на официальном интернет-ресурсе Оператора.
32. К участию в заседаниях экспертной комиссии допускаются наблюдатели без права голоса, являющиеся представителями неправительственных организаций, средств массовой информации, государственных органов, международных организаций.
Оператор одновременно с объявлением о проведении конкурса размещает на своем интернет-ресурсе объявление о проведении отбора по формированию списка наблюдателей с указанием сроков подачи документов, а также почтовых и электронных адресов оператора, на которые направляются документы за 1 (один) рабочий день до проведения заседаний экспертной комиссии.
Для присутствия на заседании экспертной комиссии в качестве наблюдателя лицо, изъявившее желание быть наблюдателем, предоставляет либо отправляет на электронную почту оператора заявление для участия в качестве наблюдателя, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
33. Конкурс по одной или нескольким темам грантов, предусмотренных утвержденным Планом, признается несостоявшимся по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в конкурсе по теме гранта;
2) к участию в конкурсе ни одна из заявок не допущена по теме гранта;
3) ни одна из представленных, на оценку экспертной комиссии, заявок по теме гранта не набрала более 50 (пятидесяти) процентов от максимального итогового количества баллов.
Решение о признании конкурса несостоявшимся по одной или нескольким темам грантов по основаниям, предусмотренным подпунктами 1) и 2) настоящего пункта, принимает оператор и публикует его на своем интернет-ресурсе в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия такого решения.
Решение о признании конкурса несостоявшимся по одной или нескольким темам грантов по основаниям, предусмотренным подпунктом 3) настоящего пункта, принимает экспертная комиссия.
В случае, если представлена одна заявка на участие в конкурсе по теме гранта, она допускается к конкурсу и рассматривается оператором в соответствии с пунктом 27 настоящих Правил.
Если к участию в конкурсе допущена одна заявка по теме гранта, такая заявка направляется оператором на экспертную оценку в соответствии с пунктом 35 настоящих Правил.
34. В случае признания конкурса несостоявшимся по одной или нескольким темам грантов, уполномоченный орган или местные исполнительные органы, при необходимости, вносят изменения и дополнения в План, после чего проводится повторный конкурс в соответствии с настоящими Правилами.
Срок приема заявок оператором при повторном конкурсе составляет:

31. Сараптама комиссиясының отырысы оператордың ресми интернет-ресурсында трансляцияланады.
32. Сараптама комиссиясының отырыстарына қатысуға үкіметтік емес ұйымдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының, мемлекеттік органдардың, халықаралық ұйымдардың өкілдері болып табылатын, дауыс беру құқығы жоқ байқаушылар жіберіледі.
Оператор конкурс өткізу туралы хабарландырумен бір уақытта өзінің интернет-ресурсында құжаттарды беру мерзімдерін, сондай-ақ сараптама комиссиясының отырыстары өткізілгенге дейін 1 (бір) жұмыс күні бұрын құжаттар жіберілетін оператордың пошта және электрондық мекенжайларын көрсете отырып, байқаушылар тізімін қалыптастыру бойынша іріктеу жүргізу туралы хабарландыруды орналастырады.
Байқаушы болуға ниет білдірген адам байқаушы ретінде сараптама комиссиясының отырысына қатысу үшін операторға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша байқаушы ретінде қатысу үшін өтініш береді не электрондық поштасына жібереді.
33. Бекітілген жоспармен көзделген гранттардың бір немесе бірнеше тақырыбына сәйкес келесі негіздемелердің бірі бойынша:
1) грант тақырыбы бойынша конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған;
2) гранттың тақырыбы бойынша конкурсқа қатысуға өтінімдердің бірде-біреуі жіберілмеген;
3) грант тақырыбы бойынша сараптама комиссиясының бағалауына ұсынылған өтінімдердің бірде-біреуі ең жоғары қорытынды балл санының 50 (елу) пайызынан астамын жинамаған кезде конкурс өтпеді деп танылады.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша гранттардың бір немесе бірнеше тақырыптары бойынша конкурсты өтпеді деп тану туралы шешімді оператор қабылдайды және осындай шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны өзінің интернет-ресурсында жариялайды.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген негіздер бойынша гранттардың бір немесе бірнеше тақырыптары бойынша конкурсты өтпеді деп тану туралы шешімді сараптама комиссиясы қабылдайды.
Егер грант тақырыбы бойынша конкурсқа қатысуға бір өтінім ұсынылған жағдайда, ол конкурсқа жіберіледі және оператор оны осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес қарайды.
Егер конкурсқа қатысуға грант тақырыбы бойынша бір өтінім жіберілген болса, оператор мұндай өтінімді осы Қағидалардың 35-тармағына сәйкес сараптамалық бағалауға жібереді.
34. Конкурс гранттардың бір немесе бірнеше тақырыбы бойынша өтпеді деп танылған жағдайда, уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар қажет болған кезде жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізеді, содан кейін осы Қағидаларға сәйкес қайта конкурс өткізіледі.
Қайта конкурс кезінде оператордың өтінімдерді қабылдау мерзімі:

1) 10 (десять) рабочих дней, для грантов, размер которых не превышает пятитысячекратного размера месячного расчетного показателя;
2) 20 (двадцать) рабочих дней для грантов, размер которых превышает пятитысячекратный размер месячного расчетного показателя.
35. По итогам завершения процедуры приема заявок и проверки их на соответствие требованиям настоящих Правил оператор направляет, допущенные к участию в конкурсе, заявки на экспертную оценку с присвоением уникального кода.
36. После изучения заявок, члены экспертной комиссии оценивают их согласно показателям, указанным в приложении 12 к настоящим Правилам.
Баллы по каждому показателю суммируются и выставляется общий балл.
Каждая заявка рассматривается не менее 3 (тремя) экспертами.
Члены экспертной комиссии предоставляют свои оценки с комментариями.
37. Решение экспертной комиссии по оценке заявок принимается на заседании и оформляется протоколом в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления заявок на экспертную оценку от оператора. Решение экспертной комиссии является обязательным для оператора.
Параграф 4. Порядок заключения договора с грантополучателем
38. Оператор в течение 2 (двух) рабочих дней с даты принятия решения экспертной комиссией уведомляет потенциальных грантополучателей о необходимости подписания договора о предоставлении государственного гранта, который подлежит подписанию в течение 4 (четырех) рабочих дней.
39. В договор о предоставлении государственного гранта включаются формы промежуточных и итоговых отчетов, требования к подтверждающим документам для проведения мониторинга и условия, предложенные заявителями на участие в конкурсе для оценки своих заявок.
40. В случае, если договор о предоставлении государственного гранта не заключен по вине потенциального грантополучателя в сроки, установленные в настоящих Правилах, экспертная комиссия принимает решение об отмене решения о предоставлении ему государственного гранта.
Параграф 5. Порядок осуществления мониторинга реализации государственных грантов
41. Оператором проводится мониторинг реализации государственных грантов в соответствии с настоящими Правилами и заключенным договором о предоставлении государственного гранта, в том числе с привлечением независимых экспертов.
42. Мониторинг реализации государственных грантов осуществляется оператором посредством сбора, обработки и анализа информации о ходе реализации социальных проектов и отчетов об их реализации, представленных грантополучателем.
43. Критерии мониторинга реализации государственных грантов включают в себя:

1) мөлшері айлық есептік көрсеткіштің бес мың еселенген мөлшерінен аспайтын гранттар үшін 10 (он) жұмыс күнін;
2) мөлшері айлық есептік көрсеткіштің бес мың еселенген мөлшерінен асатын гранттар үшін 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
35. Өтінімдерді қабылдау рәсімін аяқтау және олардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексеру қорытындылары бойынша оператор бірегей код бере отырып, конкурсқа қатысуға жіберілген өтінімдерді сараптамалық бағалауға жібереді.
36. Өтінімдерді зерделегеннен кейін сараптама комиссиясының мүшелері оларды осы Қағидаларға 12-қосымшада көрсетілген көрсеткіштерге сәйкес бағалайды.
Әрбір көрсеткіш бойынша балдар қосылады және жалпы балл қойылады.
Әрбір өтінімді кемінде 3 (үш) сарапшы қарайды.
Сараптама комиссиясының мүшелері өз бағаларын түсініктемелерімен береді.
37. Өтінімдерді бағалау жөніндегі сараптама комиссиясының шешімі отырыста қабылданады және оператордан сараптамалық бағалауға өтінімдер келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді. Сараптама комиссиясының шешімі оператор үшін міндетті болып табылады.
4-параграф. Грант алушымен шарт жасасу тәртібі
38. Оператор сараптама комиссиясы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуетті грант алушыларды 4 (төрт) жұмыс күні ішінде қол қоюға жататын мемлекеттік грант беру туралы шартқа қол қою қажеттігі туралы хабардар етеді.
39. Мемлекеттік грант беру туралы шартқа аралық және қорытынды есептердің нысандары, мониторинг жүргізу үшін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар және өтінім берушілердің өздерінің өтінімдерін бағалау үшін конкурсқа қатысуға ұсынған шарттары енгізіледі.
40. Егер мемлекеттік грант беру туралы шарт әлеуетті грант алушының кінәсінен осы Қағидаларда белгіленген мерзімде жасалмаған жағдайда, сараптама комиссиясы оған мемлекеттік грант беру туралы шешімнің күшін жою туралы шешім қабылдайды.
5-параграф. Мемлекеттік гранттардың іске асырылуына мониторингілеуді жүзеге асыру тәртібі
41. Оператор осы Қағидаларға және мемлекеттік грант беру туралы жасалған шартқа сәйкес мемлекеттік гранттардың іске асырылуына, оның ішінде тәуелсіз сарапшыларды тарта отырып мониторинг жүргізеді.
42. Мемлекеттік гранттардың іске асырылу мониторингін оператор грант алушы ұсынған әлеуметтік жобалардың іске асырылу барысы туралы ақпаратты және олардың іске асырылуы туралы есептерді жинау, өңдеу және талдау арқылы жүзеге асырады.
43. Мемлекеттік гранттарды іске асыру мониторингісінің өлшемшарттары мыналарды:

1) своевременность исполнения запланированных целей, задач, мероприятий и ожидаемых результатов согласно установленным срокам;
2) достоверность и полнота информации, отраженных в заявке грантополучателя, отчетах и иных документах.
44. Для полного и качественного проведения мониторинга социальных проектов оператором используются следующие инструменты:
анализ индикаторов и ожидаемых результатов;
метод "тайный покупатель";
анкетирование;
интервью;
наблюдение;
изучение документации;
мониторинг социальных сетей.
45. С целью повышения эффективности грантовых средств оператор при наличии финансовых средств осуществляет выезд по месту нахождения грантополучателя или месту реализации проекта и (или) привлекает экспертов для мониторинга реализации социальных проектов в случае обнаружения или установления факта наличия следующих рисков:
использования бюджетных средств не в соответствии с целями и задачами социального проекта;
предоставление подтверждающих документов к финансовой и бухгалтерской отчетности не в полном объеме в соответствии с условиями договора о предоставлении государственного гранта;
предоставление грантополучателем программных и финансовых отчетов с нарушением запланированных сроков;
выполнение объема услуг с нарушением запланированных сроков;
выполнение услуг по достижению заявленных индикаторов и ожидаемых результатов не в полном объеме в соответствии с условиями договора о предоставлении государственного гранта;
установление фактов необеспечения ведения бухгалтерского учета и финансовой отчетности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
установление фактов предоставления недостоверной информации оператору и иным заинтересованным сторонам;
систематическое нарушение условий договора о предоставлении гранта.
46. По итогам реализации государственных грантов для проведения мониторинга реализации государственных грантов грантополучателями предоставляется отчет оператору по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам не позднее 1 декабря текущего календарного года и размещается на интернет-ресурсе грантополучателя.

1) белгіленген мерзімдерге сәйкес жоспарланған мақсаттардың, міндеттердің, іс-шаралардың және күтілетін нәтижелердің уақытылы орындалуын;
2) грант алушының өтінімінде, есептерде және өзге де құжаттарда көрсетілген ақпараттың анықтығы мен толықтығын қамтиды.
44. Әлеуметтік жобаларға мониторингті толық және сапалы жүргізу үшін оператор мынадай құралдарды пайдаланады:
индикаторлар мен күтілетін нәтижелерді талдау;
"құпия сатып алушы" әдісі;
сауалнама жүргізу;
сұхбат;
байқау;
құжаттаманы зерделеу;
әлеуметтік желілердің мониторингі.
45. Гранттық қаражаттың тиімділігін арттыру мақсатында оператор қаржы қаражаты болған жағдайда:
бюджет қаражатын әлеуметтік жобаның мақсаты мен міндеттеріне сәйкес пайдаланбау;
қаржылық және бухгалтерлік есептілікке растайтын құжаттарды мемлекеттік грант беру туралы шарт талаптарына сәйкес толық көлемде ұсынбау;
грант алушының бағдарламалық және қаржылық есептерді жоспарланған мерзімдерді бұза отырып ұсынуы;
жұмыс көлемін жоспарланған мерзімдерді бұза отырып орындау;
мәлімделген индикаторлар мен күтілетін нәтижелерге қол жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік грант беру туралы шарт талаптарына сәйкес толық көлемде орындамау;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептіліктің пайымын қамтамасыз етпеу фактілерін белгілеу;
операторға және өзге де мүдделі тараптарға дұрыс емес ақпарат беру фактілерін белгілеу;
грант беру туралы шарт талаптарын жүйелі түрде бұзу сияқты тәуекелдердің болу фактісі анықталған немесе белгіленген жағдайда грант алушының орналасқан жері немесе жобаны іске асыру орны бойынша шығуды жүзеге асырады және (немесе) әлеуметтік жобалардың іске асырылуын мониторингілеу үшін сарапшыларды тарта алады.
46. Мемлекеттік гранттардың іске асырылуына мониторинг жүргізу үшін мемлекеттік гранттарды іске асыру қорытындылары бойынша грант алушылар осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей операторға есеп береді және оны грант алушының интернет-ресурсында орналастырылады.

По итогам отчетов грантополучателей, оператор формирует отчет о реализации государственных грантов по форме, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 403 "Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12633), и не позднее 15 декабря текущего календарного года направляет в уполномоченный орган или в местные исполнительные органы.

Грант алушылардың есептерінің қорытындылары бойынша Оператор "Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 403 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 12633 болып тіркелген) нысан бойынша мемлекеттік гранттардың іске асырылуы туралы есепті қалыптастырады және бойынша ағымдағы күнтізбелік жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірмей уәкілетті органға немесе жергілікті атқарушы органдарға жібереді.

Глава 3. Предоставление негосударственных грантов и осуществление мониторинга их реализации
47. Негосударственные гранты предоставляются за счет средств доноров на основе конкурса.
48. Условия конкурса по предоставлению негосударственного гранта определяются договором, заключенным между оператором и донором в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан (далее - договор).
49. Предоставление негосударственных грантов предусматривает отбор и оценку социального проекта, предоставляющих гражданские инициативы по решению актуальных вопросов развития социальной сферы.

3-тарау. Мемлекеттік емес гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру
47. Мемлекеттік емес гранттар конкурс негізінде донорлардың қаражаты есебінен беріледі.
48. Мемлекеттік емес грант беру жөніндегі конкурстың шарттары Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес оператор мен донор арасында жасалған шартпен (бұдан әрі – шарт) айқындалады.
49. Мемлекеттік емес гранттар беру әлеуметтік саланы дамытудың өзекті мәселелерін шешу бойынша азаматтық бастамаларды ұсынатын әлеуметтік жобаны іріктеуді және бағалауды көздейді.

50. Услуги оператора по реализации негосударственного гранта определяется условиями договора.
51. Права и обязанности оператора по предоставлению негосударственных грантов определяются условиями договора.
52. Мониторинг реализации негосударственных грантов проводится в соответствии с условиями договора.
Приложение 1
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
План предоставления грантов для неправительственных организаций на ____ год
Тема
Цель
Задачи (основные направления)
Срок реализации
Территориальный охват
Объем выделенных средств (тысячи тенге)
Ожидаемый результат от реализации
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Приложение 2
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
Кому: Некоммерческому
акционерному обществу "Центр
поддержки гражданских инициатив"
От кого: (указать полное наименование
неправительственной организации)
Сведения о кандидате для включения в реестр экспертов
Настоящим направляем информацию о кандидате для включения в реестр экспертов Подтверждаем, что информация, указанная в таблице, была получена от кандидата, проверена, является достоверной и полной.
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) эксперта
Контактная информация
Место работы, занимаемая должность

50. Мемлекеттік емес грантты іске асыру жөніндегі оператор көрсететін қызметтер шарттың талаптарымен айқындалады.
51. Оператордың мемлекеттік емес гранттар беру жөніндегі құқықтары мен міндеттері шарттың талаптарымен айқындалады.
52. Мемлекеттік емес гранттардың іске асырылуына мониторинг шарттың талаптарына сәйкес жүргізіледі.
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Үкіметтік емес ұйымдар үшін гранттар берудің ____ жылға арналған жоспары
Гранттар тақырыбы
Мақсаты
Міндеттері (негізгі бағыттары)
Жүзеге асырылу мерзімі
Аумақтық қамтылуы
Бөлінген қаражат көлемі(мың теңге)
Іске асырылуынан күтілетін нәтиже
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамына
Кімнен: _____________________
(үкіметтік емес ұйымның толық
атауын көрсету)
Сарапшылар тізіліміне енгізу үшін кандидат туралы мәліметтер
Осымен сарапшылар тізіліміне енгізу үшін кандидат туралы ақпаратты жібереміз, кестеде көрсетілген ақпарат кандидаттан алынғанын, тексерілгенін, дұрыс және толық болып табылатынын растаймыз.
р/с №
Сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Байланыс ақпараты
жұмыс орны, лауазымы

1. Образование
Название образовательного учреждения (город, страна)
Дата поступления
Дата окончания
Факультет
Специальность
Повышение квалификации
Название образовательного учреждения (город, страна)
Название сертификата, тема специализации
Дата поступления
Дата окончания
Ученая степень, ученое звание: _______________________
2. Трудовая деятельность (начиная с последнего места работы, перечислите все предыдущие места работы):
Название и местонахождение организации:
Направление деятельности организации:
Название
Начало месяц и год
Окончание месяц и год
Должностные обязанности:
3. Наличие государственных наград Республики Казахстан, грамот, благодарственных писем (название и год награждения);
4. Домашний адрес (фактически и по прописке);
5. Копия документа, удостоверяющего личность;
6. Подтверждающие документы (копии дипломов с приложениями), копии трудовой книжки.
Приложение 4
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Председателю экспертной комиссии
От кого: ____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта)
Заявление
Я, (фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта), руководствуясь Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", являясь экспертом экспертной комиссии на предоставление грантов, даю согласие/не даю согласие на сбор, обработку, распространение, в том числе на публикацию моих персональных данных.
(подпись)
Приложение 5
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
Кому: Некоммерческому акционерному
обществу "Центр поддержки
гражданских инициатив"
От кого: ____________________
(указать полное наименование заявителя)
Заявление на участие в конкурсе на предоставление гранта для
неправительственных организаций*
Настоящим заявлением _____________________________________________________
(указать полное наименование организации)
(далее – заявитель) выражает желание принять участие в конкурсе на предоставление
грантов для неправительственных организаций (далее – конкурс) по теме гранта:
"______________________________________________________________________________"
(указать тему и направление гранта в соответствии с утвержденным Планом)
и согласие реализовать социальный проект и (или) социальную программу в соответствии с условиями конкурса.
Заявитель настоящим подтверждает и гарантирует, что вся информация, содержащаяся в Заявлении и прилагаемых к ней документах, является подлинной, соответствует истинным фактам, и выражает осведомленность об ответственности за предоставление недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках, соблюдении им авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан. Заявитель принимает на себя полную ответственность за предоставление таких недостоверных сведений.
________________________________________________ _________ _____________________
(должность руководителя организации)             (подпись) (расшифровка подписи)
Дата заполнения "____" ________________ 20___год
_________________________________________
* Заполняется на фирменном бланке заявителя.
Приложение 6
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
Анкета заявителя
№ п/п
Наименование
Информация (заполняется заявителем)
1.
Наименование заявителя в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
2.
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
3.
Бизнес-идентификационный номер
4
Фактический адрес
5.
Информация о целевой группе заявителя
6.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность первого руководителя, контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и адрес электронной почты
7.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера (бухгалтера), контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и адрес электронной почты
8.
Трудовые ресурсы всего, из них:
Штатные сотрудники
Привлекаемые специалисты
Волонтеры
Приложение 7
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
Сведения о потенциале заявителя

1. Білімі
Білім беру мекемесінің атауы (қала, ел)
Түскен уақыты
Аяқтаған күні
Факультеті
Мамандығы
Біліктілік арттыруы
Білім беру мекемесінің атауы (қала, ел)
Сертификат атауы, мамандану тақырыбы
Түскен уақыты
Аяқтаған күні
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы:
2. Еңбек қызметі (соңғы жұмыс орнынан бастап, барлық алдыңғы жұмыс орындарын атап өтіңіз):
Ұйымның атауы және орналасқан жері:
Ұйым қызметінің бағыты:
Атауы
Басталуы (ай және жыл)
Аяқталуы (ай және жыл)
Лауазымдық міндеттері:
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларының, грамоталарының, алғыс хаттарының болуы (атауы және марапаттау күні);
4. Үй мекенжайы (нақты және тіркеу бойынша);
5. Жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
6. Растайтын құжаттар (қосымшаларымен дипломдардың көшірмесі), еңбек кітапшасының көшірмелері
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
Сараптама комиссиясының төрағасына
Кімнен: _____________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
Өтініш
Мен (сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, гранттар беруге арналған сараптама комиссиясының сарапшысы бола отырып, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, таратуға, оның ішінде жариялауға келісім беремін/келісім бермеймін.
(қолы)
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамына
Кімнен: _____________________
(өтінім берушінің толық атауын
көрсету)
Үкіметтік емес ұйымдарға берілетін гранттар конкурсына қатысуға өтініш*
Осы өтінішті бере отырып ___________________________________________________
(ұйымның толық атауын көрсету) (бұдан әрі – өтініш беруші)
"____________________________________________________________________"
(бекітілген Жоспарға сәйкес гранттың тақырыбы мен бағытын көрсету)
грант тақырыбы бойынша үкіметтік емес ұйымдарға берілетін гранттар конкурсына (бұдан әрі – конкурс) қатысуға тілек білдіреді және конкурс шарттарына сай әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға келісім береді.
Өтініш беруші осы арқылы Өтініштің ішіндегі және оған қоса берілген құжаттағы барлық ақпараттың шынайы екендігін, шынайы фактілерге сәйкес келетінідігін растайды және кепілдік береді және өзінің құзыреттілігі, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы жалған ақпарат берген, авторлық және сабақтас құқықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтау үшін жауапкершілік туралы хабардар екендігін білдіреді. Өтініш беруші осындай жалған ақпарат берген үшін толық жауапкершілікті өз мойнына алады.
__________________________________ ________ ________________________________
(ұйым жетекшісінің лауазымы)            (қолы)            (қолтаңбаның толық жазылуы)
Толтырған күні 20___жылғы "____" ________________
_______________________________________________
* Өтініш берушінің фирмалық бланкісінде толтырылады.
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің сауалнамасы
Р/с №
Атауы
Ақпарат (өтініш беруші толтырады)
1.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) куәлігі туралы анықтамаға немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес өтініш берушінің атауы
2.
Мемлекеттік тіркеуден өткен күні (қайта тіркеу)
3.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
4
Нақты мекенжайы
5.
Өтініш берушінің мақсатты тобы туралы ақпарат
6.
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефондар байланыс нөмірлері (оның ішінде мобильді) және электрондық пошта мекенжайы
7.
Бас есепшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефондар байланыс нөмірлері (оның ішінде мобильді) және электрондық пошта мекенжайы
8.
Еңбек ресурсы барлығы, соның ішінде:
Штаттағы қызметкерлер
Шақырылған мамандар
Волонтерлер
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің әлеуеті туралы мәлімет

1. Обоснование соответствия предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы уставной деятельности организации.
2. Опыт работы заявителя по теме гранта.
Перечисляется предыдущие аналогичные социальные проекты и (или) социальные программы, реализованные или находящиеся в процессе реализации за последние 3 (три) года (проекты и услуги, выполненные специалистами организации на индивидуальной основе или через другие организации, не могут считаться соответствующим опытом самой организации).
Сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы
Наименование социального проекта и (или) социальной программы (краткое описание основной деятельности)
Наименование заказчика (донора) и географический охват выполненного социального проекта и (или) социальной программы
Стоимость социального проекта и (или) социальной программы
Результаты социального проекта и (или) социальной программы
3. Наличие у заявителя материально-технической базы для реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Описывается готовность организации к реализации социального проекта и (или) социальной программы (технико-экономические и финансовые показатели).
4. Состав проектной команды заявителя (работники, которые будут вовлечены в реализацию предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена проектной команды
Должность
Опыт работы, соответствующий задачам социального проекта и (или) социальной программы с указанием наименования проектов и его роли в их реализации
Стаж работника (указать количество лет)
Обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе, ответственность
5. Опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе (заполняется в случае подачи заявки на темы гранта, предусмотренные Планом местных исполнительных органов).
Опишите опыт работы в соответствующем регионе, в котором запланирована реализация социального проекта и (или) социальной программы.
Сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы
Наименование социального проекта и (или) социальной программы (краткое описание основной деятельности)
Наименование заказчика (донора) и географический охват выполненного социального проекта и (или) социальной программы
Стоимость социального проекта и (или) социальной программы
Результаты социального проекта и (или) социальной программы
Приложение 8
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Содержание предлагаемого социальном проекте и (или) социальной программы

1. Ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның ұйымның жарғылық қызметіне сәйкестік негіздемесі.
2. Өтініш берушінің грант тақырыбы бойынша жұмыс тәжірибесі.
Соңғы 3 (үш) жылда іске асырылған немесе іске асырылу процесіндегі алдыңғы ұқсас әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар көрсетіледі (ұйым мамандары жеке негізде немесе басқа ұйымдар арқылы жасаған жобалар мен қызметтерді ұйымның өзінің тиісті тәжірибесі деп санауға болмайды).
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырылу мерзімі
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы (негізгі қызметтің қысқаша сипаттамасы)
Тапсырыс берушінің (донордың) атауы және орындалған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның географиялық қамтылуы
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның құны
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижесі
3. Өтініш берушінің әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға арналған материалдық-техникалық базасының болуы.
Ұйымның әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға дайындығы сипатталады (техникалық-экономикалық көрсеткіштер).
4. Өтініш берушінің жобалық тобының құрамы (ұсынылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын қызметкерлер).
Жобалық крманда мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
Лауазымы
Жобалардың атауы және оларды іске асырудағы рөлін көрсете отырып, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама міндеттеріне сәйкес жұмыс тәжірибесі
Жұмыс өтілі (жылдардың санын көрсету)
Әлеуметтік жобадағы және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттер, жауапкершілік
5. Үкіметтік емес ұйымның тиісті өңірдегі жұмыс тәжірибесі (жергілікті атқарушы органдардың Жоспарында көзделген грант тақырыбына өтінім берілген жағдайда толтырылады).
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырылуы жоспарланған өңірдегі жұмыс тәжірибесін сипаттаңыз.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырылу мерзімі
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы (негізгі қызметтің қысқаша сипаттамасы)
Тапсырыс берушінің (донордың) атауы және орындалған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның географиялық қамтылуы
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның құны
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелері
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
8-қосымша
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны

1. Основная информация о социальном проекте и (или) социальной программе.
Цель социального проекта и (или) социальной программы
Задачи социального проекта и (или) социальной программы
Предлагаемая деятельность
Территориальный охват
Целевые группы
Ожидаемые результаты
2. Обоснованность реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Описание текущей ситуации по проблемам, на решение которых направлен социальный проект и (или) социальная программа
Ссылки на статистические данные и (или) данные исследований, в том числе собственных
Информация о проведении работы по выявлению потребностей целевой группы (оценка потребностей)
3. Целевые группы (кто получит пользу от реализации социального проекта и (или) социальной программы).
Описывается участие представителей целевых групп в процессе планирования и реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Целевая группа
Количество
Возраст
Какую пользу получит целевая группа
4. Партнеры по социальному проекту и (или) социальной программе и заинтересованные стороны.
Перечисляется все партнеры социального проекта и (или) социальной программы и заинтересованных стороны, описывается их участие в социальном проекте и (или) социальной программе (например, государственные органы, неправительственные организации, представители бизнес-сектора, средств массовой информации, международные организации и прочие), а также виды поддержки (информационная, консультативная и другие).
Наименование партнера, заинтересованной стороны
Вид участия и конкретное направление
5. Обратная связь с целевой группой по социальному проекту и (или) социальной программе.
Наименование целевой группы
Каким образом будет замеряться уровень удовлетворенности целевой группы
6. План мониторинга реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Цель социального проекта или социальной программы:
Задача
Мероприятия
Краткосрочные и долгосрочные результаты
Индикаторы (к краткосрочным и долгосрочным результатам)
Периодичность измерения
7. Календарный план социального проекта и (или) социальной программы.
Мероприятие
Месяц 1
Месяц 2
Месяц 3
Месяц 4
Месяц 5
Месяц 6
8. Риски социального проекта и (или) социальной программы.
Риск
Стратегия снижения вероятности и минимизации последствий
9. Освещение деятельности социального проекта и (или) социальной программы в средствах массовой информации (далее – СМИ).
Информационный продукт (статья, видеоролик, баннер, пост, бюллетень и др.)
Количество информационных продуктов за время социального проекта и(или) социальной программы
Каналы освещения (телевидение, печатные издания, интернет-порталы, собственный сайт, социальные сети, радио, рассылки)
Частота распространения информации

1. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама туралы негізгі ақпарат
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мақсаты
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның міндеттері
Ұсынылатын қызметтер
Аумақтық қамтылуы
Мақсатты топтар
Күтілетін нәтижелер
2. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаныіске асырудың негіздемесі.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны шешуге бағытталған проблемалар бойынша ағымдағы жағдайдың сипаттамасы
Статистикалық деректерге және (немесе) зерттеу деректеріне, оның ішінде өз зерттеулеріне сілтеме
Мақсатты топтың қажеттіліктерін анықтау бойынша жұмыс жүргізу туралы ақпарат (қажеттіліктерді бағалау)
3. Мақсатты топтар (әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асырудан пайда алатын кімдер).
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жоспарлау және іске асыру үрдісіне мақсатты топ өкілдерінің қатысуы сипатталады.
Мақсатты топ
Саны
Жасы
Мақсатты топтың алатын пайдасы
4. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама серіктестері мен мүдделі тараптар.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның барлық серіктестері мен мүдделі тараптар тізіліп (мысалы мемлекеттік органдар, үкіметтік емес ұйымдар, бизнес секторның, БАҚ өкілдері, халықаралық ұйымдар және т.б.) олардың әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаға қатысуы, сондай-ақ қолдау түрлері (ақпараттық, кеңес беру) сипатталады.
Серіктестің, мүдделі тараптың атауы
Қатысу түрі мен нақты бағыты
5. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша мақсатты топпен кері байланыс.
Мақсатты топтың атауы
Мақсатты топтың қанағаттану деңгейі қалай өлшенеді
6. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырылуына мониторинг жасау жоспары.
Әлеуметтік жоба және әлеуметтік бағдарламаның мақсаты:
Міндеттер
Іс-шаралар
Қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді нәтижелер
Индикаторлар (қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді нәтижелерге)
Өлшем мерзімділігі
7. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның күнтізбелік жоспары.
Іс-шара
1-ай
2-ай
3-ай
4-ай
5-ай
6-ай
8. Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тәуекелдері.
Тәуекел
Ықтималдығын азайту стратегиясы және салдарын барынша азайту стратегиясы
9. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама қызметінің баспасөз ақпарат құралдарында (бұдан әрі – БАҚ) жариялануы.
Ақпараттық өнім (мақала, бейнеролик, баннер, пост, бюллетень және басқалар)
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама кезіндегі ақпараттық өнімдердің саны
Жарықтандыру арналары (теледидар, баспа басылымдары, интернет-порталдар, өз сайты, әлеуметтік желілер, радио, таратылымдар)
Ақпараттың таралуы жиілігі

10. Устойчивость социального проекта и (или) социальной программы.
Возможность продолжения деятельности после окончания финансирования и (или) продвижения результатов
Какова роль организации в обеспечении устойчивости и (или) дальнейшего продвижения результатов
Приложение 9
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Смета расходов по реализации социального проекта и (или) социальной программы
Статьи расходов*
Единица измерения
Количество
Стоимость, в тенге
Всего, в тенге
Источники финансирования
Заявитель (собственный вклад)
Другие источники софинансирования
Средства гранта
1
Административные затраты:
1) заработная плата, в том числе:
2) социальный налог и социальные отчисления
3) обязательное медицинское страхование
4) банковские услуги
5) расходы на оплату услуг связи
6) коммунальные услуги и (или) эксплуатационные расходы
7) расходы на оплату аренды за помещения
8) расходные материалы, приобретение товаров, необходимых для обслуживания и содержания основных средств и другие запасы, в том числе:
9) прочие расходы, в том числе:
2
Материально-техническое обеспечение
3
Прямые расходы:
1) мероприятие 1
расходы на служебные командировки, в том числе:
суточные (указать количество командировок и человек, человеко- дней)
проживание (указать количество командировок и человек, человеко- дней)
проезд (расписать количество командировок и человек)
приобретение раздаточных материалов, в том числе:
расходы по оплате работ и услуг, оказываемых юридическими и физическими лицами, в том числе:
работы и услуги физических лиц, в том числе:
работы и услуги юридических лиц, в том числе:
представительские расходы:
кофе-брейк
обед
аренда зала
2) мероприятие 2
Итого:
_______________________________
* Расходы расшифровываются по всем мероприятиям согласно календарному плану социального проекта и (или) социальной программы. Смета может не отражать все перечисленные виды расходов, исходя из потребностей социального проекта и (или) социальной программы. Дополнение статьи расходов допускается в зависимости от потребности мероприятий.
Приложение 10
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Кому: Некоммерческому
акционерному обществу "Центр
поддержки гражданских инициатив"
От кого: ____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо об отсутствии (нужное подчеркнуть) конфликта
интересов у члена конкурсной комиссии с заявителями конкурса на
предоставление грантов
Я ______________________________________________________________, уведомляю
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта)
об отсутствии конфликта интересов с заявителями конкурса на предоставление
грантов и обязуюсь при осуществлении своей деятельности в качестве члена конкурсной
комиссии неукоснительно следовать принципам справедливости и объективности
о наличии конфликта интересов с заявителями конкурса на предоставление грантов (отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), действующим учредителем (нужное
подчеркнуть) неправительственной организации (если да, то указать наименование
неправительственной организации):________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем неправительственной
организации (если да, то указать орган управления, наименование неправительственной
организации и занимаемую должность): ____________________________________________.
Получали ли Вы в течение последнего года оплату за оказанные услуги или прямую
финансовую поддержку от неправительственной организации (если да, то указать, какие
именно услуги и наименование неправительственной организации):____________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками неправительственной
организации (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при его наличии)
работника, наименование неправительственной организации, в которой он работает, степень родства):
_______________________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас иные потенциальные конфликты интересов (если да, то указать какие):
_________________________________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и несу
ответственность за достоверность информации при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год Подпись _________________
Приложение 11
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Форма
Кому: Некоммерческому акционерному
обществу "Центр поддержки
гражданских инициатив"
От кого: ____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя)
Заявление
Подаю свою кандидатуру для включения в качестве наблюдателя в экспертную комиссию по оценке заявок для формирования списка наблюдателей.
Прилагаю следующие документы:

10. Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тұрақтылығы.
Қаржыландыру аяқталғаннан кейін қызметті жалғастыру және (немесе) нәтижелерді ілгерілету мүмкіндігі
Тұрақтылықты қамтамасыз етуде және (немесе) нәтижелерді одан әрі ілгерілетуде ұйымның рөлі қандай
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
9-қосымша
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру бойынша шығыстардың сметасы
Шығыстардың бабтары*
Өлшем бірлігі
Саны
Құны, теңгемен
Барлығы, теңгемен
Қаржыландыру көздері
Өтініш беруші (өз салымы)
Қоса қаржыландырудың басқа да көздері
Грант қаражаты
1
Әкімшілік шығындар:
1) жалақы, оның ішінде
2) әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
3) міндетті медициналық сақтандыру
4) банк қызметтері
5) байланыс қызметтерін төлеуге арналған шығыстар
6) коммуналдық қызметтер және (немесе) пайдалану шығыстары
7) үй-жайды жалға алуды төлеуге арналған шығыстар
8) шығыс материалдары, негізгі құралдарға қызмет көрсетуге және оларды ұстауға қажетті тауарларды сатып алу және басқа да қорлар, оның ішінде:
9) өзге де шығыстар, оның ішінде:
2
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету
3
Тура шығыстар:
1) 1- іс-шара
қызметтік іссапарларға арналған шығыстар, оның ішінде:
тәуліктік ақы (іссапарлардың және адамдардың санын, адам-күнін көрсету)
тұру (іссапарлардың және адамдардың санын, адам-күнін көрсету)
жолақысы (іссапарлардың және адамдардың санын жазу)
тарату материалдарын сатып алу, оның ішінде:
заңды және жеке тұлғалар орындайтын жұмыстар мен көрсететін қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар, оның ішінде:
жеке тұлғалардың жұмыстары және қызметтері, оның ішінде:
заңды тұлғалардың жұмыстары және көрсететін қызметтері, оның ішінде:
өкілдік шығыстар:
кофе-брейк
Түскі ас
Залды жалға алу
2) 2-іс-шара
Жиыны:
_______________________________
* Шығыстар әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның күнтізбелік жоспарына сәйкес барлық іс-шаралар бойынша түсіндіріледі.. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қажеттіліктеріне қарай шығыстардың аталған барлық түрлерін көрсетпеуі мүмкін. Шығыстар бабын толықтыруға іс-шаралардың қажеттілігіне қарай жол беріледі.
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
10-қосымша
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамына
Кімнен: _____________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар боған жағдайда)
Конкурстық комиссия мүшесінің грант ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы (керегінің астын сызыңыз) хабарлама
Мен __________________________________________________________, хабарлаймын
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
□ гранттар ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделер қақтығысының болмауы туралы хабарлаймын және конкурстық комиссияның мүшесі ретінде өзімнің қызметімді жүзеге асыру кезінде әділдік және объективтілік қағидаттарын мүлтіксіз сақтауға міндеттенемін
□ гранттар ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделі қақтығыстың болуы туралы (керегін белгілеңіз).
Сіз үкіметтік емес ұйымның мүшесі (қатысушысы), жұмыс істеп жатқан құрылтайшысы (керегінің астын сызыңыз) болып табыласыз ба? (егер болсаңыз, онда үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):________________________________.
Сіз басқару органының мүшесі, үкіметтік емес ұйымның басшысы болып табыласыз ба (егер болсаңыз, онда басқару органын, үкіметтік емес ұйымның атауын және атқаратын лауазымыңызды көрсетіңіз):________________________________________.
Сіз соңғы бір жылдың ішінде үкіметтік емес ұйымнан қызмет көрсеткен үшін немесе тура қаржылық қолдау көрсеткен үшін төлем алдыңыз ба? (егер алсаңыз, нақты қандай қызметтер екенін және үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):_____________________.
Сізде үкіметтік емес ұйымның қызметкерлерімен жақын туыстық байланыстарыңыз бар ма? (егер болса, қызметкердің тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда), ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын, туыстық деңгейін көрсетіңіз):_________________.
Сізде өзге де әлеуетті мүдделер қақтығысы бар ма? (болған жағдайда, қандай екенін көрсетіңіз):____________________________________________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді растаймын және осы хабарламаны толтыру кезіндегі ақпараттың дәйектілігіне жауаптымын.
20___жылғы "____" ________________                  Қолы _________________
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамына
Кімнен: _____________________
(өтінім берушінің толық атауын
көрсету)
Өтініш
Байқаушылар тізімін қалыптастыру үшін өтінімдерді бағалау жөніндегі сараптамалық комиссияға байқаушы ретінде өз кандидатурамды беремін.
Мына құжаттарды қоса беремін:

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
3) _________________________________________________________________
4) _________________________________________________________________
5) _________________________________________________________________
6) _________________________________________________________________
7) _________________________________________________________________
"____"____________20___ г. Подпись заявителя _______________
Приложение 12
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Показатели для оценки заявок
Показатели оценки
Балл
Расшифровка баллов
1
Общий потенциал организации:
степень соответствия уставной деятельности организации целям проекта;
наличие у заявителя опыта реализации аналогичных социальных проектов и (или) социальных программ;
значимость результатов реализованных ранее аналогичных социальных проектов и (или) социальных программ;
готовность организации к реализации социального проекта и (или) социальной программы).

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
3) _________________________________________________________________
4) _________________________________________________________________
5) _________________________________________________________________
6) _________________________________________________________________
7) _________________________________________________________________
20____ жылғы "____"____________Өтінім берушінің қолы _______________
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
12-қосымша
Өтінімдерді бағалауға арналған көрсеткіштер
Бағалау көрсеткіштері
Балл
Бардардың түсініктемесі
1
Ұйымның жалпы әлеуеті:
ұйымның жарғылық қызметі жобаның мақсаттарына сәйкес келу дәрежесі;
өтінім берушінің әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асырудағы тәжірибесінің болуы;
бұрын іске асырылған ұқсас әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар нәтижелерінің маңыздылығы;
ұйымның әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға дайындығы.

от 1 до 5
1
Общий потенциал организации полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Общий потенциал организации соответствует одному из подпунктов показателя
3
Общий потенциал организации соответствует двум подпунктам показателя
4
Общий потенциал организации соответствует трем подпунктам показателя
5
Общий потенциал организации соответствует всем подпунктам показателя
2
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы:
специалисты, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, обладают практическим опытом, необходимым для эффективной реализации проекта;
специалисты, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы обладают квалификацией, необходимой для эффективной реализации проекта;
обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствуют их опыту и квалификации.
от 1 до 3
1
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют одному из подпунктов показателя
2
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют двум подпунктам показателя
3
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют трем подпунктам показателя
3
Направленность содержания предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы на достижение целей, указанным в Плане грантового финансирования:
понимание и четкое описание проблемы (текущей ситуации), поддерживаемое статистикой и ссылками на официальные источники;
охват бенефициаров и масштаб реализации проекта в соответствии со спецификой предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
наличие аргументированного объяснения того, как и почему мероприятия, реализуемые в рамках предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы, приведут к достижению целей предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
наличие плана мониторинга, содержащий количественные и качественные индикаторы, достижение которых приведет к запланированный цели социального проекта и (или) социальной программы;
наличие инновационных способов достижения, поставленных целей и задач.

1 ден 5-ке дейін
1
Ұйымның жалпы әлеуеті осы көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына толығымен сәйкес келмейді
2
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының біреуіне ғана сәйкес келеді
3
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының екеуіне сәйкес келеді
4
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының үшеуіне сәйкес келеді
5
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының барлығына сәйкес келеді
2
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға жұмылдыру жоспарланған мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі:
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру үшін жұмылдыру жоспарлаған мамандардың жобаны тиімді іске асыру үшін қажетті практикалық тәжірибеге ие;
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру үшін жұмылдыру жоспарланған мамандардың жобаны тиімді жүзеге асыру үшін қажет біліктілікке ие;
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру үшін жұмылдыруға жоспарланған мамандардың әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттері олардың тәжірибесі мен біліктілігіне сәйкес келеді.
1 ден 3-ке дейін
1
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға жұмылдыру жоспарланған мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
2
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға жұмылдыру жаспарланған мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіштің екі тармақшасына сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіштің үш тармақшасына сәйкес келеді
3
Гранттық қаржыландыру жоспарында көрсетілген мақсаттарға қол жеткізуге ұсынылатын әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұнының бағыты:
статистикамен және ресми дереккөздерге сілтеме жасай отырып, проблеманы (ағымдағы жағдайды) түсіну және нақты сипаттау;
ұсынылатын әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның ерекшелігіне сәйкес бенефициарларды қамту және жобаны іске асыру ауқымы;
ұсынылатын әлеуметтiк жоба және (немесе) әлеуметтiк бағдарламаның шеңберінде іске асырылатын іс-шаралар қалай және не себепті ұсынылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мақсаттарына қол жеткізуге әкелетіндігін дәлелдермен түсіндірілуінің болуы;
әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жоспарлы мақсатына жетуге әкелетінг сандық және сапалық индикаторлары бар мониторинг жоспарының болуы;
алға қойған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізудің инновациялық тәсілдерінің болуы;

от 1 до 7
1
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы не соответствует данному показателю
2
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует одному из пяти подпунктов показателя
3
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует двум из пяти подпунктов показателя
4
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует трем из пяти подпунктов показателя
5
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует четырем из пяти подпунктов показателя
6
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы не полностью соответствует всем подпунктам показателя
7
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует всем подпунктам показателя
4
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы:
четко представлена роль организации в обеспечении устойчивости социального проекта и (или) социальной программы;
планируемые результаты реалистичны и могут быть достигнуты в рамках предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
планируемые результаты имеют практическую значимость;
четко описана возможность продолжения деятельности после окончания финансирования и (или) продвижения результатов.
от 1 до 5
1
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует одному из подпунктов показателя
3
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует двум подпунктам показателя
4
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует трем подпунктам показателя
5
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует всем подпунктам показателя
5
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы:
представленные в смете расходы обоснованы и реалистичны;
представленные сроки реализации проекта обоснованы и реалистичны;
представленные в смете расходы соответствуют деятельности социального проекта и (или) социальной программы;
сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствуют деятельности социального проекта и (или) социальной программы.
от 1 до 5
1
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует одному из подпунктов показателя
3
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует двум из подпунктов показателя
4
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует трем из подпунктов показателя
5
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует всем подпунктам показателя
6
В случае предоставления государственных грантов за счет средств местного бюджета – опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе.
3
3
Заявитель имеет опыт работы в соответствующем регионе
Приложение 13
к Правилам предоставления
грантов и осуществления
мониторинга их реализации
Отчет по итогам реализации социального проекта и (или) социальной программы
Полное наименование неправительственной организации:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя неправительственной организации:
Юридический адрес, контактный телефон:
Наименование социального проекта, социальной программы в рамках реализации гранта (направление):
Дата начала и окончания периода реализации социального проекта и/или социальной программы:
Общая сумма средств, выделенная на реализацию гранта:
Информация о партнерах из числа казахстанских организаций:
привлеченных к реализации грантов за отчетный период (полное наименование организации, контактные данные, юридический адрес):
Информация о партнерах из числа международных организаций, привлеченных к реализации грантов за отчетный период (полное наименование организации, контактные данные, юридический адрес):
Наименование
Количество
Освоенная сумма (тыс. тенге)
Примечание
План
Факт
План
Факт
Мероприятиям социального проекта, социальной программы с приведением количественных показателей
…..
…..
….
Соответствие запланированных результатов полученным ожидаемым результатам; обоснование отклонений от плана, если таковые имеются
…....
…....
…....
Количество участников проекта, в том числе:
Мужчины
Женщины
Дети (в том числе дети-инвалиды)
Молодежь
Инвалиды
Люди старшего возраста (от 50 лет и старше)
Безработные
Социально-экономический эффект (количество), в том числе:
Обучающие мероприятия
Исследования
Привлекаемые национальные и международные экспертов
Социальные службы
Веб-ресурсы
Информационные материалы
Телефоны доверия
Центры и консультационные кабинеты
Мини-грантов
……
…....
…....

1 ден 7 - ге дейін
1
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны аталған көрсеткіштерге сәйкес келмейді
2
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының біреуіне сәйкес келеді
3
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының екеуіне сәйкес келеді
4
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының үшеуіне сәйкес келеді
5
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының төртеуіне сәйкес келеді
6
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының барлығына толығымен сәйкес келмейді
7
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің барлығына толығымен сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі:
әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тұрақтылығын қамтамасыз етудегі ұйымның рөлі нақты көрсетілген;
ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның шеңберінде жоспарланған нәтижелер шындыққа негізделген және қол жетімді бола алады;
жоспарланған нәтижелер практикалық маңыздылыққа ие;
қаржыландыру және (немесе) нәтижелерді ілгерілету аяқталғаннан кейінгі қызметтің жалғасу мүмкіндігі нақты сипатталған.
1 ден 5-ке дейін
1
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына сәйкес келмейді
2
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіштің екі тармақшасына сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіштің үш тармақшасына сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіштің барлық тармақшасына толығымен сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі:
сметада ұсынылған шығындар негізделген және шынайы;
ұсынылған жобаны іске асыру мерзімдері негізделген және шынайы;
сметада ұсынылған шығыстар әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қызметіне сәйкес келеді;
әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру мерзімі әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қызметіне сәйкес келеді.
1 ден 5-ке дейін
1
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына сәйкес келмейді
2
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі көрсеткіштің екі тармақшасына сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі көрсеткіштің үш тармақшасына сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның іске асырудың ұсынылған шығыстар сметасы мен мерзімінің қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының барлығына толығымен сәйкес келеді
6
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік гранттар ұсынған жағдайда – тиісті өңірдегі үкіметтік емес ұйымның жұмыс тәжірибесі
3
3
Өтініш берушінің тиісті өңірде жұмыс тәжірибесі бар
Гранттар беру және олардың
іске асырылуына мониторингті
жүзеге асыру қағидаларына
13-қосымша
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру қорытындылары бойынша есеп:
Үкіметтік емес ұйымның толық атауы:
Үкіметтік емес ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) :
Заңды мекенжайы, байланыс телефоны:
Грантты іске асыру шеңберіндегі әлеуметтік жобаның, әлеуметтік бағдарламаның атауы (жолдама):
Әлеуметтік жобаны және / немесе әлеуметтік бағдарламаны іске асыру кезеңінің басталу және аяқталу күні:
Грантты іске асыруға бөлінген қаражаттың жалпы сомасы:
Қазақстандық ұйымдар қатарындағы серіктестер туралы ақпарат:
есепті кезеңде іске асыруға тартылған гранттар (ұйымның толық атауы, байланыс деректері, заңды мекенжайы):
Есепті кезеңде гранттарды іске асыруға тартылған халықаралық ұйымдар қатарындағы серіктестер туралы ақпарат (Ұйымның толық атауы, байланыс деректері, заңды мекенжайы):
Атауы
Саны
Игерілген сома (мың теңге)
Ескерту
Жоспар
Факті
Жоспар
Факті
Сандық көрсеткіштерді келтіре отырып,әлеуметтік жобаның, әлеуметтік бағдарламаның іс-шаралары
…..
…..
….
Жоспарланған нәтижелердің күтілетін нәтижелерге сәйкестігі; егер бар болса, жоспардан ауытқулардың негіздемесі
…....
…....
…....
Жобаға қатысушылардың саны, оның ішінде:
Ерлер
Әйелдер
Балалар (оның ішінде мүгедек балалар)
Жастар
Мүгедектер
Үлкен жастағы адамдар (50 жастан жоғары)
Жұмыссыздар
Әлеуметтік-экономикалық тиімділік (саны), оның ішінде::
Оқыту іс-шаралары
Зерттеу
Тартылатын ұлттық және халықаралық сарапшылар
Әлеуметтік қызметтер
Веб-ресурстар
Ақпараттық материалдар
Сенім телефондары
Орталықтар мен консультация беру кабинеттері
Шағын гранттар
……
…....
…....