О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276 "Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 марта 2021 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2021 года № 22373
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276 "Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6993, опубликован 29 ноября 2011 года в газете "Юридическая газета" № 175 (2165) следующие изменения и дополнение:
в Правилах технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок, методы, формы и объем технического наблюдения филиалом "Регистр судоходства" республиканского государственного казенного предприятия "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Регистр судоходства), в целях контроля, проверки выполнения требований в области классификации и постройки судов внутреннего и смешанного "река-море" плавания, а также экологической безопасности при осуществлении постройки судов и изготовлении материалов и изделий для них, а также порядок оказания государственной услуги "Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий".";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Заявитель для получения Свидетельства о признании направляет в Регистр судоходства через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) заявку на признание организации или испытательной лаборатории (далее – заявка), по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий" согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Общий срок рассмотрения документов, освидетельствования и выдачи Свидетельства о признании Регистром судоходства составляет 10 (десять) рабочих дней.
Государственная услуга "Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий" оказывается юридическим лицам.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:

"Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 наурызда № 22373 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық бақылау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6993 болып тіркелген, 2011 жылғы 29 қарашада Заң газетінің № 175 (2165) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық бақылау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ішкі және аралас "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді сыныптау және жасау, сондай-ақ кемелерді жасау және оларға материалдар мен бұйымдарды дайындауды жүзеге асыру кезінде экологиялық қауіпсіздікті тексеру мақсатында Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының "Кеме қатынасы тіркелімі" филиалы техникалық бақылауының нысанын, тәртібін, әдісін және көлемін, сондай-ақ "Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландырудан өткізу" мемлекеттік қызметін көрсетудің тәртібін белгілейді.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Тану туралы куәлік алу үшін өтініш беруші "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Кеме қатынасы тіркеліміне ұйымды немесе сынақ зертханасын тану туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамасы, ұсыну нысаны, мазмұны және нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де ақпарат осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес "Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландырудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты).
Өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сауалды қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін және уақытын көрсете отырып хабарлама жолданады.
Кеме қатынасы тіркелімі құжаттарды қараудың, куәландырудың және Тану туралы куәлікті берудің жалпы мерзімі 10 (он) жұмыс күнді құрайды.
"Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландырудан өткізу" мемлекеттік қызметі заңды тұлғаларға көрсетіледі.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"58. Для получения Свидетельства о признании заявителю необходимо иметь:
1) собственные или арендуемые производственные площади, на которых выполняются заявленные работы;
2) специалистов, участвующих в заявленных работах;
3) собственное (несобственное) оборудование (станочное, стендовое, сварочное, испытательное и другое), используемое для выполнения заявленных работ;
4) контроль качества выполняемых работ (входной контроль, пооперационный контроль, выходной контроль, периодическая поверка и/или калибровка средств измерений);
5) утвержденные технологические инструкции для проведения работ.
Заявителю, передавшему часть процесса сторонним организациям, признанным Регистром судоходства, необходимо также подтвердить обеспечение, контроль и регулирование переданных процессов.";
пункт 65 исключить;
пункт 67 изложить в следующей редакции:
"67. При удовлетворительных результатах освидетельствования и испытаний работник Регистра судоходства оформляет и направляет на портал в "личный кабинет" заявителя Свидетельство о признании, подписанный электронной цифровой подписью уполномоченного лица Регистра судоходства в сроки, указанные в пункте 47 настоящих Правил.
При несоответствии одного или нескольких заявленных видов работ требованиям настоящих Правил, Свидетельство о признании выдается на виды работ, качество которых подтверждается.
При отказе в выдаче Свидетельства о признании, на портале в "личный кабинет" заявителя направляется уведомление в электронной форме с указанием причин отказа в оказании государственной услуги.
В оказании государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 9 Стандарта государственной услуги.";
приложение 3 к Правилам технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий, утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3-1 к Правилам технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий, утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3-2 в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

"58. Тану туралы куәлікті алу үшін өтініш берушіде мыналар:
1) мәлімденген жұмыстар жүргізілетін жекеменшік немесе жалға алынған өндірістік алаңдар;
2) мәлімденген жұмыстарға қатысатын мамандар;
3) мәлімденген жұмысты орындау үшін пайдаланылатын жекеменшік (жекеменшік емес) (станок, стенд, дәнекерлеу, сынау және басқа) жабдық;
4) орындалатын жұмыстардың сапасын бақылау (кіріс бақылауы, операциялық бақылау, шығыс бақылауы, өлшеу құралдарын мерзімді тексеру және/немесе калибрлеу);
5) жұмыстарды жүргізу үшін бекітілген технологиялық нұсқаулықтар болуы тиіс.
Процестің бір бөлігін Кеме қатынасы тіркелімі таныған үшінші тұлғаларға берген өтініш беруші сондай-ақ берген процестердің қамтамасыз етілуін, бақылауын және реттелуін растау қажет.";
65-тармақ алып тасталсын;
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Егер сауалнаманың нәтижелері мен сынақтардың нәтижелері қанағаттанарлық болса, Кеме қатынасы тіркелімінің қызметкері осы Қағидалардың 47-тармағында көрсетілген мерзімде, Кеме қатынасы тіркелімінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолы қойылған, осы Қағидаларға Тану туралы куәлік дайындайды және порталға жолдайды.
Мәлімделген жұмыс түрлерінің бір немесе бірнеше түрлері осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болмаған кезде Тану туралы куәлік сапасы расталған жұмыс түрлеріне беріледі.
Тану туралы куәлікті беруден бас тарту кезінде, порталда өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебін көрсете отырып, электронды түрде хабарлама жолданады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидаларына 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидаларына 3-1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаның редакциясына сәйкес 3-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 марта 2021 года № 116
Приложение 3
к Правилам
технического наблюдения
за постройкой судов
и изготовлением материалов
и изделий
Форма
Заявка на признание организации / испытательной лаборатории
__________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
в лице ____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
просит провести признание организации / испытательной лаборатории с целью
оценки выполнить следующие виды работ:
__________________________________________________________________________
(указать перечень изготавливаемых материалов или изделий, выполняемых
испытаний, работ в соответствии с требованиями Правил)
Юридический адрес ________________________________________________________
Фактический адрес _________________________________________________________
Телефон (с кодом города) ___________________________________________________
E-mail ____________________________________________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Сведения об организации:
1) наличие собственных или арендуемых производственных площадей, на которых
выполняются заявленные работы (с указанием наименований документов, номерами,
датой выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на кого/что и кем выданы
соответствующие документы) _______________________________________________
2) сведения о специалистах, участвующих в заявленных работах, об их
профессиональной подготовке, квалификации, количестве, специальностях,
с указанием, где и какой специалист будет задействован (с указанием наименований
документов, номерами, датой выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на
кого/что и кем выданы соответствующие документы) ___________________________
3) количество и характеристики собственного (несобственного) оборудования
(станочного, стендового, сварочного, испытательного и другого), используемого для
выполнения заявленных работ (с указанием наименований документов, номерами,
датой выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на кого/что и кем выданы
соответствующие документы) _______________________________________________

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2021 жылғы 16 наурыздағы
№ 116 бұйрығына
1-қосымша
Кемелерді жасауды және
материалдар мен бұйымдарды
дайындауды техникалық
байқау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұйымды / сынақ зертханасын тануға өтінім
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
_______________________________________________________________ тұлғасында
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
мынадай жұмыс түрлерінің орындалу мүмкіндігін бағалау мақсатында ұйымды / сынақ
зертханасын тану жүргізілуін сұрайды: ________________________________________
(Қағидалардың талаптарына сәйкес дайындалатын материалдар мен
бұйымдардың, орындалатын сынақтардың, жұмыстардың тізбесін көрсету)
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
Нақты мекенжайы _________________________________________________________
Телефон (қала кодын көрсете отырып) ________________________________________
E-mail ____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Ұйым туралы мәліметтер:
1) мәлімденген жұмыстар жүргізілетін жекеменшік немесе жалға алынған өндірістік
алаңдардың болуы (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған / бекітілген күні,
жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін көрсете отырып)
_______________________________________________________
2) мәлімденген жұмыстарға қатысатын мамандар, олардың кәсіби дайындығы,
біліктілігі, саны, мамандықтары, қай жерде және қай маман тартылатындығы туралы
мәліметтер (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған / бекітілген күні,
жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін көрсете отырып)
_______________________________________________
3) мәлімденген жұмысты орындау үшін пайдаланылатын жекеменшік (жекеменшік
емес) (станок, стенд, дәнекерлеу, сынау және басқа) жабдықтың саны және
сипаттамалары (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған / бекітілген күні,
жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін көрсете отырып)
_______________________________________________________

4) сведения о контроле качества выполняемых работ (входной контроль,
пооперационный контроль, выходной контроль, периодическая поверка и/или
калибровка средств измерений) (с указанием наименований документов, номерами,
датой выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на кого/что и кем выданы
соответствующие документы) _______________________________________________
5) сведения о наличии утвержденных технологических инструкций для проведения
работ (с указанием наименований документов, номерами, датой
выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на кого/что и кем выданы
соответствующие документы) _______________________________________________
6) сведения, подтверждающие обеспечение, контроль и регулирование заявителем
переданных им процессов сторонним организациям (для организаций, передавших
часть процесса сторонним организациям) (с указанием наименований документов,
номерами, датой выдачи/составления/утверждения, сроком действия, на кого/что и
кем выданы соответствующие документы)
_________________________________________________________________________
Контактное лицо __________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 марта 2021 года № 116
Приложение 3-1
к Правилам
технического наблюдения
за постройкой судов
и изготовлением материалов
и изделий
Стандарт государственной услуги
"Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий"
1
Наименование услугодателя
Филиал "Регистр судоходства" республиканского государственного казенного предприятия "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
свидетельство о признании либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с пунктом 1 статьи 156 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе".
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы

4) орындалатын жұмыстардың сапасын бақылау туралы мәліметтер (кіріс бақылауы,
операциялық бақылау, шығыс бақылауы, өлшеу құралдарын мерзімді тексеру
және/немесе калибрлеу) (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған / бекітілген
күні, жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін көрсете
отырып) _______________________________________________
5) жұмыстарды жүргізу үшін бекітілген технологиялық нұсқаулықтардың бары туралы
мәліметтер (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған / бекітілген күні,
жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін көрсете отырып)
_____________________________________________________________
6) өтініш берушінің оған тарап ұйымдары берген процестердің қамтамасыз етілуін,
бақылауын және реттелуін растайтын мәліметтер (процестің бір бөлігін үшінші
тұлғаларға берген ұйымдар үшін) (құжаттардың атауы, нөмірі, берілген / жасалған /
бекітілген күні, жарамдылық мерзімі, тиісті құжаттар кімге, не үшін, кімге берілгенін
көрсете отырып) ______________________________________
Байланыс жасайтын адам _________________________________________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2021 жылғы "___" ___________
№ ___ бұйрығына
2-қосымша
Кемелерді жасауды және
материалдар мен бұйымдарды
дайындауды техникалық байқау
қағидаларына
3-1-қосымша
"Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландырудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының "Кеме қатынасы тіркелімі" филиалы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Көрсету нысаны мемлекеттік қызмет көрсетудің
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тану туралы куәлік немесе осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 156-бабының 1-тармағына сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда немесе "электрондық үкіметтің" төлеу шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 часов до 17.00 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявка на признание организации или испытательной лаборатории, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия квитанции об оплате, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.miid.gov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 марта 2021 года № 116

1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 12.00-ден 13.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.00-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымды немесе сынақ зертханасын тану туралы өтініш;
2) мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болған жағдайларда.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі порталдың "жеке кабинет", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www. miid. gov. kz интернет-ресурсында және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығында көрсетілген: 1414.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2021 жылғы "___" ___________
№ ___ бұйрығына
3-қосымша
Кемелерді жасауды және
материалдар мен бұйымдарды
дайындауды техникалық байқау
қағидаларына

Приложение 3-2
к Правилам
технического наблюдения
за постройкой судов
и изготовлением материалов
и изделий
[Наименование услугодателя на государственном языке] реквизиты на государственном языке
[Наименование услугодателя (на русском языке)] реквизиты на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование услугодателя], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в выдаче Свидетельства о признании. .
[Причины отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]

3-2-қосымша
[көрсетілетін қызмет берушінің мемлекеттік тілдегі атауы] мемлекеттік тілдегі деректемелері
[көрсетілетін қызмет берушінің орыс тілдегі атауы] орыс тілдегі деректемелері
Уәжделген бас тарту
Нөмір: [Нөмір] Берген күні: [Берген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[УО атауы], Сіздің [Өтінім беру күні] № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарап, Тану туралы куәлікті беруден бас тарту туралы хабарлайды.
[Бас тартудың себептері].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]