О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2021 года № 253. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2021 года № 22393
:
1. Внести в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 «Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19784, опубликован 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах оформления сопроводительных накладных на товары и их документообороте, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. СНТ оформляется в следующие сроки, предусмотренные статьей 176 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс):
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан - не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
2) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан:
с территории государств, не являющихся членами ЕAЭС, - не позднее начала перемещения, реализации товаров, по которым произведена таможенная очистка;
с территории государств-членов ЕAЭС - до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕAЭС, и государств-членов ЕAЭС - не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕAЭС на территорию другого государства-члена ЕAЭС через территорию Республики Казахстан - на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан.»;

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 26 наурыздағы № 253 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22393 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19784 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. ТІЖ "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 176-бабында көзделген мынадай мерзімдерде ресімделеді:
1) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу, іске асыру және (немесе) тиеп жөнелту кезінде – тауарларды өткізу, іске асыру және (немесе) тиеп жөнелту басталғаннан кеш емес;
2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде:
ЕАЭО мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер аумағынан – кедендік тазарту жүргізілген тауарларды өткізу, іске асыру және (немесе) тиеп жөнелту басталғаннан кеш емес;
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейінгі;
3) Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде – тауарларды өткізу, іске асыру және (немесе) тиеп жөнелту басталғаннан кеш емес мерзімде;
4) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде туындайды.";

2) в приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 1104 «Об утверждении Правил и сроков реализации пилотного проекта по оформлению сопроводительных накладных на товары и их документооборот» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21631, опубликован 18 ноября 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах и сроках реализации пилотного проекта по оформлению сопроводительных накладных на товары и их документообороте, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Пилотный проект реализуется на территории Республики Казахстан:
по подакцизной продукции, ввозу товаров на территорию Республики Казахстан, вывозу товаров с территории Республики Казахстан с 31 декабря 2020 года до 1 июля 2021 года;
по товарам, по которым ЭСФ подлежат выписке посредством виртуального склада, с 31 декабря 2020 года до 1 ноября 2021 года;
по товарам из перечня изъятия ВТО с 1 июля 2021 года до 1 февраля 2022 года.»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. СНТ оформляется в следующие сроки:
1) при перемещении, отгрузке товаров по территории Республики Казахстан - не позднее начала перемещения, отгрузки товаров;
2) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан:
с территории государств, не являющихся членами ЕAЭС, - не позднее начала перемещения, реализации товаров, по которым произведена таможенная очистка;
с территории государств-членов ЕAЭС - до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕAЭС, и государств-членов ЕAЭС - не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕAЭС на территорию другого государства-члена ЕAЭС через территорию Республики Казахстан - на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан;
5) при осуществлении перевозок воздушным транспортом - не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем прибытия (прилета) воздушного судна;
6) при реализации товаров по территории Республики Казахстан - не позднее начала реализации товаров, если иное не установлено настоящим подпунктом.
При реализации по территории Республики Казахстан:

2) "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру және олардың құжат айналымының қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 1104 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21631 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде 2020 жылғы 18 қарашада жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру және олардың құжат айналымының қағидалары мен мерзімдерінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Пилоттық жоба Қазақстан Республикасының аумағында:
акцизделетін өнімдер, Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкету бойынша 2020 жылғы 31 желтоқсаннан бастап 2021 жылғы 1 шілдеге дейін;
виртуалды қойма арқылы ЭШФ жазып беруге жататын тауарлар бойынша 2020 жылғы 31 желтоқсаннан бастап 2021 жылғы 1 қарашаға дейін;
ДСҰ алып қою тізбесінің тауарлары бойынша 2020 жылғы 1 шілдеден бастап 2022 жылғы 1 ақпанға дейін іске асырылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. ТІЖ мынадай мерзімдерде:
1) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарларды өткізу, тиеп-жөнелту кезінде – тауарларды өткізу, тиеп-жөнелту басталғаннан кеш емес;
2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде:
ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан, – кедендік тазарту жүргізілген тауарларды өткізу, іске асыру басталғаннан кеш емес;
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейін;
3) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде – тауарларды өткізу, іске асыру және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кеш емес;
4) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде;
5) әуе көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру кезінде – әуе кемесі келген (ұшып келген) күннен кейінгі келесі 1 (бір) жұмыс күнінен кеш емес;
6) егер осы тармақшада өзгеше белгіленбесе, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде – тауарларды өткізу басталғаннан кеш емес мерзімдерде туындайды.
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде:

1) товаров субъектом розничной реализации оформление СНТ осуществляется исключительно на добровольной основе, в том числе для актуализации остатков на виртуальном складе, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за месяцем реализации, с отражением реализации за месяц;
2) товаров посредством осуществления поставки товара, за исключением подакцизного, любым видом транспорта - не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем формирования перевозочного документа на данную поставку;
3) товаров посредством оптовой реализации по территории Республики Казахстан товаров, за исключением подакцизных - не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем реализации товара, если иное не установлено подпунктом 2) части второй настоящего пункта;
4) товаров (кроме подакцизных) в розницу физическим лицам, являющимся конечными потребителями - не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней с даты реализации, с отражением реализации за день;
5) товаров (кроме подакцизных) в розницу индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам - не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем реализации.»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Получатель СНТ в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ посредством ИС ЭСФ подтверждает или отклоняет СНТ, за исключением поставки (перевозки) товара посредством любого вида транспорта, при которой подтверждение или отклонение СНТ осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней после даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. Подтверждение СНТ получателем не требуется в следующих случаях:
1) при реализации товаров на экспорт;
2) при реализации горюче-смазочных материалов, осуществляемой аэропортами при заправке воздушных судов иностранных авиакомпаний, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки;
3) при реализации товаров получателю, являющемуся субъектом розничной торговли и осуществляющему реализацию товаров в розничной торговле, за исключением реализации подакцизных товаров, реализации товаров на территорию специальной экономической зоны (далее - СЭЗ), пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕAЭС, за исключением применения добровольного порядка оформления СНТ, предусмотренного пунктом 17 настоящих Правил;
4) при реализации товаров физическому лицу, не являющемуся индивидуальным предпринимателем, за исключением применения добровольного порядка оформления СНТ, предусмотренного пунктом 17 настоящих Правил;

1) тауарларды бөлшек саудада өткізу субъектісі ТІЖ ресімдеуді тек ерікті негізде, оның ішінде виртуалды қоймадағы қалдықтарды өзектілендіру үшін, бір айдағы өткізілуін көрсете отырып, өткізу айынан кейінгі айдың 10-ы (он) күнінен кешіктірмей;
2) акцизделетіндерді қоспағанда, тауарларды кез келген көлік түрімен жеткізуді жүзеге асыру арқылы тауарларды аталған жеткізуге арналған тасымалдау құжаты қалыптастырылған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) егер осы тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасында өзгеше белгіленбесе, акцизделетіндерді қоспағанда, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көтерме саудада өткізу арқылы тауарларды – тауар өткізілген күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей;
4) түпкі тұтынушы болып табылатын жеке тұлғаларға бөлшек саудадағы тауарларды (акцизделетіндерден басқа) – бір күн ішіндегі өткізілуін көрсете отырып, сату күнінен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей;
5) тауарларды (акцизделетіндерден басқа) дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға бөлшек саудада – өткізу күнінен кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. ТІЖ алушы ТІЖ растау немесе бас тарту ТІЖ ЭШФ АЖ-да тіркеген күннен кейін 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылатын, көліктің кез келген түрі арқылы тауарды жеткізуді (тасымалдауды) қоспағанда, ТІЖ ЭШФ АЖ-да тіркеген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде ЭШФ АЖ арқылы ТІЖ-ны растайды немесе бас тартады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Алушының ТІЖ растауы мынадай жағдайларда:
1) тауарларды экспортқа өткізу кезінде;
2) халықаралық ұшуларды, халықаралық әуе тасымалдарын орындайтын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне май құю кезінде әуежайлар жүзеге асыратын жанар-жағармай материалдарын өткізу кезінде;
3) осы Қағидалардың 17-тармағында көзделген, ТІЖ ресімдеудің ерікті тәртібін қодануды қоспағанда, бөлшек саудасубъектісі болып табылатын, акцизделетін тауарларды өткізуді, шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақтың (бұдан әрі – АЭА) аумағына тауарларды өткізуді қоспағанда, бөлшек саудада тауарларды өткізуді жүзеге асыратын алушыға тауарларды өткізу кезінде;
4) осы Қағидалардың 17-тармағында көзделген, ТІЖ ресімдеудің ерікті тәртібін қодануды қоспағанда, дара кәсіпкер болып табылмайтын жеке тұлғаға тауарларды өткізу кезінде;

5) при оформлении СНТ в адрес получателей, зарегистрированных в административно-территориальных единицах Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования.»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. СНТ, оформленная с указанием неполных и (или) недостоверных данных, подлежит аннулированию или отзыву поставщиком (при ввозе - получателем) в следующие сроки:
1) по подакцизным товарам - в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты оформления СНТ в случае, если СНТ не подтверждена или не отклонена получателем;
2) по остальным товарам - в течение 10 (десяти) календарных дней после даты оформления СНТ в случае, если СНТ не подтверждена или не отклонена получателем.»;
дополнить пунктами 30-1, 30-2 и 30-3 следующего содержания:
«30-1. Выписка ЭСФ по товарам, на которые распространяется требование по оформлению СНТ, осуществляется следующими способами:
1) на основе СНТ с указанием в строке 32 «Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг» регистрационного номера СНТ. При этом сведения, отражаемые в СНТ и ЭСФ должны быть идентичны;
2) без привязки к электронной накладной на товары, с указанием «NON SNT» в строке 32 «Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг», с указанием количества (объема) товаров, не превышающих количество (объем) товаров, находившихся на виртуальном складе до выписки такой ЭСФ.
При выписке счета-фактуры:
1) указывается номер и дата договора по сделке;
2) при перемещении, реализации товара, ввезенного с территории государства-члена ЕAЭС указывается в качестве источника происхождения номер СНТ, оформленной при ввозе товаров с территории государства-члена ЕAЭС, при наличии в ней отметок органа государственных доходов.
30-2. При технических сбоях течение сроков по оформлению, подтверждению либо отказу в подтверждении СНТ, выписке ЭСФ с привязкой к СНТ, в том числе при применении добровольного порядка, приостанавливаются на период, составляющий период устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ и 3 (трех) рабочих дней после периода устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ.
30-3. При отклонении получателем СНТ, номер и дата которой указаны в строке 32 «Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг», зарегистрированной ЭСФ, позже установленного срока оформление поставщиком СНТ, а также выписка на основе нее ЭСФ осуществляется не позднее 3 (трех) рабочих дней после даты отклонения СНТ, с указанием в оформляемой СНТ номера отклоненной СНТ.».

5) аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілері жоқ, Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктерінде тіркелген алушылардың атына ТІЖ ресімдеу кезінде талап етілмейді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Толық емес және (немесе) анық емес деректерді көрсете отырып ресімделген ТІЖ мынадай мерзімдерде:
1) акцизделетін тауарлар бойынша – егер алушы ТІЖ растамаған немесе бас тартпаған жағдайда, ТІЖ ресімделген күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) қалған тауарлар бойынша – егер алушы ТІЖ растамаған немесе бас тартпаған жағдайда, ТІЖ ресімделген күннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жоюға немесе жеткізуші (әкелу кезінде – алушы) қайтарып алуға жатады.";
мынадай мазмұндағы 30-1, 30-2 және 30-3-тармақтармен толықтырылсын:
"30-1. ТІЖ ресімдеу жөніндегі талап қолданылатын тауарлар бойынша ЭШФ-ны жазып беру мынадай тәсілдермен:
1) "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолда ТІЖ тіркеу нөмірін көрсете отырып, ТІЖ негізінде жүзеге асырылады. Бұл ретте ТІЖ және ЭШФ-да көрсетілетін мәліметтер бір текті болуы тиіс;
2) "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолда осындай ЭШФ жазып берілгенге дейін виртуалды қоймада болған тауарлардың мөлшерінен (көлемінен) аспайтын тауарлардың мөлшерін (көлемін) көрсете отырып, "NON SNT" көрсете отырып, тауарларға арналған электрондық жүкқұжатқа байланыстырусыз жүзеге асырылады.
Шот-фактураны жазып беру кезінде:
1) мәміле бойынша шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
2) ЕАЭО мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген тауарларды өткізген, іске асырған кезде шығарылған жерінің дерек көзі ретінде, ЕАЭО мүше мемлекеттің аумағынан тауарларды әкелу кезінде ресімделген, онда мемлекеттік кірістер органының белгілері болған кезде ТІЖ нөмірі көрсетіледі.
30-2. Техникалық іркілістер кезінде, оның ішінде ерікті тәртіпті қолдану кезінде ТІЖ растауды не растаудан бас тартуды ресімдеу, ТІЖ-ға байланыста ЭШФ жазып беру мерзімдері техникалық қателерді жою және ЭШФ АЖ жұмыс істеу мүмкіндігін қалпына келтіру мен техникалық қателерді жою және ЭШФ АЖ жұмыс істеу мүмкіндігін қалпына келтіру кезеңінен кейін 3 (үш) жұмыс күні кезеңін құрайтын кезеңге тоқтатыла тұрады.
30-3. ТІЖ алушы бас тартқан жағдайда ТІЖ жеткізуші белгіленген мерзімнен кеш ресімдеген, тіркелген ЭШФ-ның "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолда көрсетілген нөмірі мен күні, сондай-ақ оның негізінде ЭШФ жазып беру ресімделген ТІЖ-да бас тартылған ТІЖ нөмірін көрсете отырып, ТІЖ бас тартылған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.".

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан        Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2021 года № 253
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 1424
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары
Наименование товара
Дата начала оформления сопроводительных накладных на товары
1.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 26 наурыздағы
№ 253 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1424 бұйрығына
1-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесі
Тауардың атауы
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеудің басталған күні
1.

Биотопливо, производство и оборот которого регулируется Законом Республики Казахстан от 15 ноября 2010 года «О государственном регулировании производства и оборота биотоплива»
1 июля 2021 года
2.
Этиловый спирт и (или) алкогольная продукция, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции»

Өндірілуі мен айналымы "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2010 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін биоотын
2021 жылғы 1 шілде
2.
Өндірілуі мен айналымы "Этил спирті мен (немесе) алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін этил спирті мен алкоголь өнімі

1 июля 2021 года
3.
Отдельные виды нефтепродуктов, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов»
1 июля 2021 года
4.
Табачные изделия, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан от 12 июня 2003 года «О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий»
1 июля 2021 года
5.
Товары, код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕAЭС) и наименование которых включены в Перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденный в соответствии с международным договором, участником которого является Республика Казахстан (кроме указанных в пункте 9 настоящего Перечня)
1 февраля 2022 года
6.
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
1 июля 2021 года
7.
Товары, вывозимые с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза
1 июля 2021 года
8.
Товары, подлежащие маркировке в соответствии с международными договорами и законодательством Республики Казахстан
1 февраля 2022 года
9.
Товары, по которым электронные счета-фактуры подлежат выписке посредством виртуального склада
1 ноября 2021 года

2021 жылғы 1 шілде
3.
Өндірілуі мен айналымы "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2011 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлері
2021 жылғы 1 шілде
4.
Өндірілуі мен айналымы "Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін темекі өнімдері
2021 жылғы 1 шілде
5.
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) коды және атауы Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы оларға қатысты тауарлардың тізбесіне еңгізілген тауарлар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шартқа сәйкес бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Бірыңғай кедендік тарифінің баж мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері қолданылады (осы тізбесінің 9-тармағында көрсетілгеннен басқа)
2022 жылғы 1 ақпан
6.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлар
2021 жылғы 1 шілде
7.
Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағына әкетілетін тауарлар
2021 жылғы 1 шілде
8.
Халықаралық шарттарға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес таңбалауға жататын тауарлар
2022 жылғы 1 ақпан
9.
Виртуалды қойма арқылы жазып беруге жататын тауарлар бойынша электрондық шот-фактуралар
2021 жылғы 1 қараша