Об утверждении Правил обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 апреля 2021 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2021 года № 22539.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.02.2022 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и Государственной программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" и ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес".
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 70 "Об утверждении Правил обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18347, опубликован 7 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Биржанова Е.

"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 сәуірде № 22539 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2022 жылғы 7 ақпандағы № 47 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 07.02.2022 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына және "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары бекітілсін.
2. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 70 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18347 болып тіркелген, 2019 жылғы 7 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е. Біржановқа жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Шапкенов
СОГЛАСОВАН
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министром труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 апреля 2021 года № 118
Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и Государственной программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан 13 ноября 2018 года № 746 и определяют порядок обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) автоматизированная информационная система "AtamekenAcademy" (далее – АИС "AtamekenAcademy") – веб-портал оператора нефинансовой поддержки (НПП "Атамекен"), обеспечивающий процесс дистанционного (онлайн) и практического обучения;
2) бизнес-план – документ, который содержит финансово-экономическую модель, программу осуществления бизнес-операций, действий предпринимателя по бизнес-проекту, сведения о фирме, товаре, его производстве, рынках сбыта, маркетинге, организации операций, затратах и их эффективности;
3) бизнес-тренер – физическое лицо, обладающее профессиональными компетенциями и навыками, необходимыми для развития, а также сопровождения бизнес-проектов участников проекта по принципу бизнес-менторства (коучинга);
4) единая информационная система социально-трудовой сферы (далее – АИС "Рынок труда") – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного органа по вопросам занятости населения, местных органов занятости населения, центров занятости населения, центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;
5) консультант проекта – физическое лицо, в функции которого входит содействие в организации обучения основам предпринимательства и сопровождения бизнес-проектов, содействие обучающимся при подготовке бизнес-плана, а также мониторинг всех категорий участников проекта прошлых лет;

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Шапкенов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2021 жылғы 12 сәуірдегі
№ 118 бұйрығымен
бекітілген
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) "Atameken Academy" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Atameken Academy") – қашықтықтан (онлайн) және практикалық оқыту процесін қамтамасыз ететін қаржылық емес қолдау операторының веб-порталы;
2) бизнес-жоспар – қаржы-экономикалық модельді, бизнес-операцияларды жүзеге асыру бағдарламасын, кәсіпкердің бизнес-жоба бойынша іс-әрекетін, фирма, тауар, оның өндірісі, өткізу нарықтары, маркетинг, операцияларды ұйымдастыру, шығындар және олардың тиімділігі туралы мәліметтерді қамтитын құжат;
3) бизнес-жаттықтырушы – бизнес-менторлық (коучинг) қағидаты бойынша жобаға қатысушылардың бизнес-жобаларын дамыту, сондай-ақ сүйемелдеу үшін қажетті кәсіби құзыреттер мен дағдыларға ие жеке тұлға;
4) әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) – әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның, халықты жұмыспен қамтудың жергілікті органдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен;
5) жоба үйлестірушісі – функциясына кәсіпкерлік негіздері бойынша сабақтарды ұйымдастыру, Практикалық оқытудың тиімділігін талдау, "кері байланысты" ұйымдастыру, сондай-ақ бизнес-жоспарды дайындау кезінде білім алушыларға жәрдемдесу кіретін жеке тұлға;

6) безработное лицо – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе (далее – безработный);
7) местный исполнительный орган по вопросам предпринимательства – структурное подразделение местных исполнительных органов, реализующее функции управления вопросами развития предпринимательства;
8) дистанционное обучение (онлайн) – обучение, осуществляемое при взаимодействии педагога и обучающихся на расстоянии, в том числе с применением информационно-коммуникационных технологий и телекоммуникационных средств;
9) местный исполнительный орган по вопросам занятости населения – структурное подразделение местных исполнительных органов района, городов областного значения, области, городов республиканского значения, столицы, определяющее направления содействия занятости населения, исходя из ситуации на региональном рынке труда;
10) центр занятости населения (далее – ЦЗН) – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом района, городов областного и республиканского значения, столицы в целях реализации активных мер содействия занятости, организации социальной защиты от безработицы и иных мер содействия занятости
3. Участниками обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" являются безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, отдельные категорий занятых лиц, определенные постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 178, за исключением сокращаемых работников, не достигшие пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Глава 2. Порядок обучения основам предпринимательства по проекту"Бастау Бизнес"
Параграф 1. Порядок выдачи направления на обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
4. Для получениянаправления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" претендент (далее - услугополучатель) направляет заявление, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в стандарте государственной услуги "Выдача направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" (далее – стандарт государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) ЦЗН (далее - услугодатель);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – Портал).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

6) жұмыссыз адам – жұмыс іздеп жүрген және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға (бұдан әрі – жұмыссыз);
7) кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – жергілікті атқарушы органдардың кәсіпкерлікті дамыту мәселелерін басқару функцияларын іске асыратын құрылымдық бөлімшесі;
8) қашықтықтан оқыту (онлайн) – қашықтан оқыту – педагог пен білім алушылардың қашықтан, оның ішінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен телекоммуникациялық құралдарды қолдана отырып өзара іс-қимыл жасауы кезінде жүзеге асырылатын оқыту;
9) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті орган – өңірлік еңбек нарығындағы ахуалға сүйене отырып, халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің бағыттарын айқындайтын ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
10) халықты жұмыспен қамту орталығы (ХЖҚО) – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларын ұйымдастыру мақсатында ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға.
3. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту халықты жұмыспен қамту орталықтарында (бұдан әрі – ХЖҚО) тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 178 қаулысымен айқындалған жұмыспен қамтылған адамдардың жекелеген санаттары қатысушылары болып табылады.
2-тарау. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту тәртібі
1-параграф. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша оқуға жолдама беру тәртібі
4. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдаманы алу үшін үміткер (бұдан әрі – қызметті алушы) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сай "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация);
2) ХЖҚО (бұдан әрі - қызмет көрсетуші);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жолдайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.

6. Общий срок оказания государственной услугисоставляет три рабочих дня со дня приема заявления.
7. При обращении услугополучателя через Государственную корпорацию выдается расписка о приеме пакета документов, либо в случае предоставления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется услугодателем в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
8. При подаче услугополучателемдокументов через Портал – в его "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.Данные услугополучателяавтоматически направляется в ЦЗН по месту жительства услугополучателя.
Результат оказания государственной услуги автоматический направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью директора ЦЗН или уполномоченного им лица.
9. Услугодатель посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда" в течении двух рабочих дней со дня сдачи документов осуществляют проверку услугополучателя на предмет соответствия целевой группе, достоверность предоставленных услугополучателем документов, после чего в течение одного рабочего дня со дня осуществления проверки услугодатель выдает направление на обучение по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ (в произвольной форме) в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным в стандарте государственной услуги.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации по адресам, указанным в стандарте государственной услуги в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
Жалоба подается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя или Государственной корпорации.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

6. "Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі" өтінішті қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнін құрайды.
7. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы қолхат беріледі не көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы жіберген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жібереді.
8. Қызмет алушы барлық қажетті құжаттарды Портал арқылы жіберген жағдайда – өтініш берушінің "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының деректері қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша ХЖҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ХЖҚО директорының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" автоматты түрде жіберіледі.
9. Құжаттарды тапсырған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың нысаналы топқа сәйкестігі, қызметті алушы ұсынған құжаттардың дұрыстығы тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады, одан кейін тексеру жүзеге асырылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қызмет көрсетуші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға жолдама немесе стандартта көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

Параграф 2. Организация обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
12. ЦЗН для обеспечения информирования претендентов о начале старта обучения ежемесячно к пятому числу месяца, следующего заотчетным направляет в РПП или филиалам РПП списки претендентов, получивших направление, с указанием контактных данных.
НПП "Атамекен" организует обучение из списка претендентов представленных ЦЗН.
13. Место проведения практического или дистанционного (онлайн) обучения основам предпринимательства определяется НПП "Атамекен" по согласованию с местными исполнительными органами по вопросам занятости населения.
14. НПП "Атамекен" по согласованию с местными исполнительными органами по вопросам занятости населения утверждает планы обучения в разрезе районов (городов) и график проведения обучения, с указанием даты и места проведения обучения.
15. Объявления о начале процесса обучения размещается НПП "Атамекен"на казахском и русском языках на официальном сайте НПП "Атамекен" за 15 (пятнадцать) календарных дней до начала процесса обучения.
16. В целях информирования потенциальных участников на базе НПП "Атамекен" действует специальныйCall-центр.
17. Консультации по вопросам обучения по проекту "Бастау Бизнес" предоставляются РПП, филиалами РПП и ЦЗН или акимом сельского округа или населенного пункта.
18. Для обучения претендент на основании выданного направления обращается вфилиал РПП либо самостоятельно формирует онлайн-заявку посредством веб-портала НПП "Атамекен" и представляет следующие документы: копию документа, удостоверяющего личность, заявление-анкету по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, направление на обучение по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
19. Между участником обучения и РПП или филиалом РПП через АИС "Atameken Academy" заключается договор на оказание услуг обучения основам предпринимательства в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
20. НПП "Атамекен" обеспечивает участников бизнес-тренером, консультантом проекта, доступом к АИС "AtamekenAcademy" и при практическом обучении, помещением для проведения учебных занятий и техническими средствами обучения.
21. Обучение проводится бизнес-тренером в интерактивной форме с использованием современных методик обучения в соответствии с учебным планом, утвержденным НПП "Атамекен" и согласованным с местным исполнительными органом по вопросам занятости населения.
22. В процессе обучения участникам проекта "Бастау Бизнес" предоставляется информация по основам ведения предпринимательской деятельности (меры поддержки стартапов, малого среднего бизнеса в Республике Казахстан, режимы налогообложения, правовые основы предпринимательской деятельности, основы маркетинга, бизнес планирование), о востребованных в соответствующем регионе/районе бизнес-проектах, образцы документов на получение финансирования, результаты маркетинговых исследований и оказывается содействие в выстраивании производственно-сбытовой цепочки.
Общая продолжительность процесса обучения составляет не более двадцати пяти календарных дней.

2-параграф. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша оқуды ұйымдастыру
12. Үміткерлерді оқыту басталғаны туралы хабардар етуді қамтамасыз ету үшін ХЖҚО ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне қарай ӨКП-ға немесе ӨКП филиалдарына байланыс деректерін көрсете отырып, жолдама алған үміткерлердің тізімін жібереді.
"Атамекен" ҰКП ХЖҚО ұсынған үміткерлер тізімінен оқытуды ұйымдастырады.
13. Кәсіпкерлік негіздеріне практикалық немесе қашықтықтан (онлайн) оқыту өтетін аудандарды және/немесе қалаларды халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың келісуі бойынша "Атамекен" ҰКП айқындайтын болады.
14. "Атамекен" ҰКП халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша аудандар (қалалар) бөлінісінде оқыту жоспарларын және оқытуды өткізу күні мен орнын көрсете отырып оқытуды өткізу кестесін бекітеді.
15. Оқыту процесінің басталуы туралы хабарландыруларды "Атамекен" ҰКП қазақ және орыс тілдерінде "Атамекен" ҰКП ресми сайтында оқу процесі басталғанға дейін 15 (он бес) күнтізбелік күн бұрын орналастырады.
16. Әлеуетті қатысушыларды ақпараттандыру мақсатында "Атамекен" ҰКП базасында арнайы Call-орталық жұмыс жасайды.
17. "Бастау Бизнес" жобасы бойынша оқыту мәселелері бойынша консультацияларды ӨКП/ӨКП/ХЖҚО филиалдары/ауылдық округтің немесе елдімекеннің әкімі ұсынады.
18. Оқу үшін үміткер берілген жолдама негізінде ӨКП/ӨКП филиалына өтінішпен жүгінеді немесе қаржылай емес қолдау операторының веб-порталы арқылы онлайн-өтінімді қалыптастырады және мынадай құжаттарды: жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш-сауалнаманы, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға жолдаманы ұсынады.
19. "Atameken Academy" ААЖ-да оқыту қатысушысы және ӨКП / ӨКП филиалымен кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қызметтерін көрсетуге шарт (оферта), сондай-ақ оның дербес деректерін өңдеуге келісім жасалады.
20. "Атамекен" ҰКП қатысушыларды бизнес-жаттықтырушы, жобаны сүйемелдеу жөніндегі консультант, "Atameken Academy" ААЖ-ға қолжетімділік және практикалық оқыту жағдайында сабақтарды өткізуге арналған үй-жаймен және оқытудың техникалық құралдарымен қамтамасыз етеді.
21. Оқытуды бизнес-тренер "Атамекен" ҰКП бекіткен және халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органмен келісілген оқу жоспарына сәйкес оқытудың қазіргі заманғы әдістемелерін пайдалана отырып, интерактивті нысанда жүргізеді.
22. Оқыту процесінде "Бастау Бизнес" жобасына қатысушыларға кәсіпкерлік қызметті жүргізу негіздері (Қазақстан Республикасындағы стартаптарды, шағын орта бизнесті қолдау шаралары, салық салу режимдері, кәсіпкерлік қызметтің құқықтық негіздері, маркетинг негіздері, бизнесті жоспарлау), тиісті өңірде/ауданда талап етілетін бизнес-жобалар туралы, қаржыландыру алуға арналған құжаттардың үлгілері, маркетингтік зерттеулердің нәтижелері бойынша ақпарат беріледі және өндірістік-өткізу тізбегін құруға көмек көрсетіледі, сондай-ақ бизнес-жоспарды дайындау және/немесе бизнес-жобаны дамыту бойынша ақпарат беріледі.
Оқу процесінің жалпы ұзақтығы жиырма бес күнтізбелік күннен аспайды.

Количество участников в группе при практическом обучении составляет не менее 15 (пятнадцати) и не более 70 (семидесяти) человек.
Общая продолжительность группового практического обучения составляет не более 80 (восемьдесят) академических часов, при ежедневной нагрузке не менее 4 (четырех) академических часов.
23. Процесс обучения включает в себя индивидуальные консультации, а также тренинги по навыкам публичного выступления в целях защиты проекта на предмет финансированиякоторое осуществляет бизнес-тренер.
При дистанционном обучении индивидуальные консультации, а также тренинги осуществляются в онлайн режиме.
24. В процесс обучения проводится тестирование на определение полученных знаний и навыков участника по результатам каждого раздела обучения.
Промежуточное тестирование проводится по результатам обучения после каждого модуля. Для обеспечения доступа к следующему модулю необходимо получить положительный результат в виде не менее 60 процентов положительных ответов от общего количества вопросов. Количество попыток не ограничено.
25. По завершению обучения участник проходит итоговое тестирование в АИС "Atameken Academy", по результатам которых при получении низкой оценки участник отчисляется из проекта "Бастау Бизнес".
26. По результатам обучения участнику обучения предоставляется соответствующий сертификат, сформированный в АИС "AtamekenAcademy" имеющий уникальный номер.
27. Сертификат о завершении обучения получают участники, подготовившие бизнес-план и набравшие по итогам оценки бизнес-плана и итогового тестирования необходимое количество баллов (60% от общего количества).
Сертификат об участии в обучении в проекте "Бастау Бизнес" получают участники, повысившие уровень компетенций, но не имеющие на момент завершения обучения разработанного бизнес-плана либо получившие отрицательную оценку бизнес-плана.
28. Итоговая оценка тестирования, формирование и оценка бизнес-планов осуществляется в АИС "AtamekenAcademy" в течение десяти рабочих дней.
29. Участник обучения, принимает участие в обучении повторно, но не более одного раза в три года.
30. Обучение является безвозмездным для участников проекта "Бастау Бизнес".
31. Участники Программы "Еңбек" в рамках проекта "Бастау Бизнес", за исключением лиц, проходящих обучение основам предпринимательства в онлайн режиме, обеспечиваются стипендией в размере, установленном законодательством Республики Казахстан для студентов, обучающихся по государственному образовательному заказу в организациях технического и профессионального послесреднего образования.

Тәжірибелік оқыту кезінде топта қатысушылардың саны кемінде 15 (он бес) және 70 (жетпіс) адамнан аспайды.
Топтық оқытудың жалпы ұзақтығы 80 (сексен) академиялық сағаттан аспайды, күнделікті жүктеме 4 (төрт) академиялық сағаттан кем болмайды.
23. Оқу процесі міндетті түрде дербес консультацияларды, сондай-ақ қаржыландыру тұрғысынан жобаны қорғау мақсатында көпшілік алдында сөз сөйлеу дағдылары бойынша тренингтерді қамтиды.
Қашықтықтан оқыту кезінде жеке кеңес алу, сондай-ақ тренингтер онлайн режимде жүзеге асырылады.
24. Оқыту үдерісіне оқытудың әрбір модулінің (бөлімінің) нәтижелері бойынша қатысушының алған білімі мен дағдыларын анықтауға арналған тестілеуді қамтиды.
Аралық тестілеу әрбір модульден кейінгі оқыту нәтижелері бойынша жүргізіледі. Келесі модульге қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін сұрақтардың жалпы санынан кемінде 60 пайызына оң жауап беру қажет. Мүмкіндіктер саны шектелмеген.
25. Оқуды аяқтағаннан кейін "Atameken Academy" ААЖ-да қорытынды тестілеуден өтеді, нәтижелері бойынша төмен баға алған жағдайда қатысушы "Бастау Бизнес" жобасынан шығарылады.
26. Оқыту нәтижелері бойынша оқуға қатысушыға "Atameken Academy" ақпараттық жүйесімен қалыптастырылған, бірегей нөмірі бар тиісті сертификат беріледі.
27. Оқуды аяқтау туралы сертификатты бизнес-жоспарды дайындаған және бизнес-жоспарды бағалау және қорытынды тестілеу қорытындылары бойынша қажетті балл санын (жалпы санынан 60%) жинаған қатысушылар алады.
"Бастау Бизнес" жобасында оқуға қатысқаны туралы сертификатты қорытынды тестілеу қорытындысы бойынша қажетті балл санын жинаған, бірақ оқуды аяқтаған кезде әзірленген бизнес-жоспары жоқ немесе бизнес-жоспарды бағалуда теріс баға алған қатысушылар алады.
28. Тестілеу мен бизнес-жоспарларды қорытынды бағалау "Atameken Academy" ААЖ-да он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
29. Оқуға қатысушы оқуға қайта қатыса алады, бірақ ол үш жылда бір реттен артық емес болады.
30. Оқыту "Бастау Бизнес" жобасының қатысушылары үшін ақысыз болып табылады.
31. Кәсіпкерлік негіздеріне онлайн режимде оқитын тұлғаларды қоспағанда, "Бастау Бизнес" жобасы шеңберінде "Еңбек" бағдарламасына қатысушылар техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын студенттер үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мөлшерде шәкіртақымен қамтамасыз етіледі.

32. Не производится выплата стипендии участникам Программы "Еңбек", не допущенным к этапу обучения либо отчисленным из проекта "Бастау Бизнес" в соответствии с пунктом 32 настоящих Правил.
Параграф 3. Сопровождениебизнес-проектов
33. После завершения обучения и получения финансирования на реализацию проекта НПП "Атамекен"/РПП/филиал РПП обеспечивает сопровождение в реализации бизнес-проекта сроком до двенадцати месяцев, а для членов малообеспеченных и/или многодетных семей – в течение восемнадцати месяцев содня запуска бизнес-проекта.
Сопровождение бизнес-проектов осуществляют бизнес-тренер, сотрудники РПП/филиала РПП.
В рамках этапа сопровождения бизнес-проектов участники проекта "Бастау Бизнес" при обращении в РПП/филиал РПП получают ответы на устные и письменные запросы, касающиеся операционных и стратегических вопросов становления и развития бизнеса, в том числе консультирование по вопросам маркетинга, сбыта, налогового регулирования и другие.
34. Дополнительные финансовые расходы, связанные с выездом бизнес-тренера к участнику проекта "Бастау Бизнес", несет участник проекта "Бастау Бизнес" (по согласованию).
35. Консультант проекта проводит мониторингреализации проекта "Бастау Бизнес".
36. По результатам мониторинга в АИС "AtamekenAcademy" консультант проекта формирует реестр проблемных вопросов, препятствующих реализации и развитию бизнес-проектов для их разрешения бизнес-тренером.
Приложение 1
к Правилам обучения
основам предпринимательства
по проекту "Бастау Бизнес"
Форма
Директору
центра занятости населения
от _________________________,
проживающего
по адресу:___________________
Заявление
Прошу выдать направление на обучение основам предпринимательства
"Бастау Бизнес" в рамках второго направления "Государственной программы развития
продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек",
утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года
№ 746.
Приложение на ___ листах (по необходимости): копия документа, удостоверяющего
личность, заявление по форме согласно приложению 1 к "Правилам обучения основам
предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес", документ, подтверждающий трудовую
деятельность (при наличии), документ об образовании, квалификации, наличии специальных
знаний или профессиональной подготовки (при наличии);
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения предусмотренных активных мер содействия занятости. Согласен
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
Дата подпись
----------------------------------------------------------------------------------------------- (линия отреза)
Заявление участника
_____________________________________________________________________ принято
"___" __________ 20___ года зарегистрировано под № ______
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись принявшего документы:
______________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам обучения основам
предпринимательства
по проекту "Бастау Бизнес"
Стандарт государственной услуги
"Выдача направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
1
Наименование услугодателя
Центр занятости населения
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

32. Осы Қағидалардың 32-тармағына сәйкес оқу кезеңіне жіберілмеген не "Бастау Бизнес" жобасынан шығарылған "Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға шәкіртақы төлеу жүргізілмейді.
3-параграф. Бизнес-жобаларды сүйемелдеу тәртібі
33. Оқыту кезеңі аяқталғаннан және жобаны іске асыруға қаржыландыру алынғаннан кейін "Атамекен" ҰКП/ӨКП/ӨКП филиалы бизнес-жобаны іске асыруда он екі айға дейінгі мерзімге, ал аз қамтылған және/немесе көп балалы отбасы мүшелері үшін бизнес-жоба іске қосылған күннен бастап он сегіз ай ішінде сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Бизнес-жобаларды сүйемелдеуді бизнес-жаттықтырушы, ӨКП/ӨКП филиалының қызметкерлері жүзеге асырады.
Бизнес-жобаларды сүйемелдеу кезеңі шеңберінде "Бастау Бизнес" жобасына қатысушылар ӨКП/ӨКП филиалына жүгінген кезде бизнесті қалыптастырудың және дамытудың операциялық және стратегиялық мәселелеріне қатысты ауызша және жазбаша сұрау салуларға жауап алады, оның ішінде маркетинг, өткізу, салықтық реттеу және басқа мәселелер бойынша консультация алады.
34. "Бастау Бизнес" жобасына қатысушыға бизнес-жаттықтырушының шығуымен байланысты қосымша қаржылық шығындарды "Бастау Бизнес" жобасына қатысушы (келісім бойынша) көтереді.
35. Жоба консультанты "Бастау Бизнес" жобасының іске асырылуына мониторинг жүргізеді.
36. "Atameken Academy" ААЖ мониторингінің нәтижелері бойынша жоба консультанты бизнес-жобаларды бизнес-тренердің шешуі үшін оларды іске асыруға және дамытуға кедергі келтіретін проблемалық мәселелердің тізілімін қалыптастырады.
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік
негіздеріне оқыту қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Халықты жұмыспен қамту
орталығының директорына
________________________
мекенжайы бойынша тұратын
__________________________
Өтініш
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде "Бастау Бизнес" кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға қатысуға жолдама беруіңізді сұраймын.
Қосымша___парақта (қажеттілігіне қарай): жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көзделіп отырған белсенді шараларын алуға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін. Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Күні қолы
-----------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Қатысушының_____________________________________ өтініші
20___ жылғы "___" __________ қабылданып, № ______болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
лауазымы және қолы: _____________________________________________
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік негіздеріне
оқыту қағидаларына
2-қосымша
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1
Қызмет көрсетуші атауы
Халықты жұмыспен қамту орталығы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

1) Центр занятости населения (далее – ЦЗН);
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан"(далее – Государственная корпорация);
3) Веб-портал "электронного правительства" (далее – Портал)
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодателю – 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации, у услугодателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Направление на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. ВЦЗН по месту жительства или Государственнуюкорпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес";
2) документ, подтверждающий трудовую деятельность (при наличии);
3) документ об образовании, квалификации, наличии специальных знаний или профессиональной подготовки (при наличии);
после введения данных в АИС "Рынок труда" документы возвращаются услугополучателю.
2. В Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказаниягосударственной услуги "Выдача направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес";
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) Халықты жұмыспен қамту орталығы (бұдан әрі – ХЖҚО);
3) "Электрондық үкіметтің" Веб-порталы (бұдан әрі – Портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға, қызмет көрсетушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Қызмет алушыға мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайлар
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация-жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Тұрғылықты жері бойынша ХЖҚО немесе Мемлекеттік корпорация:
1) "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш";
2) еңбек қызметін растайтын құжат (бар болса);
3) білімі, біліктілігі, арнайы білімінің немесе кәсіптік даярлығының болуы туралы құжат (бар болса);
деректер "Еңбек нарығы" ААЖ енгізілгеннен кейін құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
2. Мемлекеттік корпорацияға:
1) "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш";
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);

3) копия документа, подтверждающий трудовую деятельность (при наличии);
4) копия документа об образовании, квалификации, наличии специальных знаний или профессиональной подготовки (при наличии).
3. Через Портал: заявление на получение государственной услуги с указанием персональных данных в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документах удостоверяющие личность работник центра занятости населения получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете"услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью директора центра занятости или уполномоченного им лица.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящим Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
после регистрации в качестве безработного Государственная услуга оказывается через Портал при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены наинтернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.​enbek.​gov.​kz;
2) Государственной корпорации – www.​gov4c.​kz;
3) портала www.​egov.​kz.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.​enbek.​gov.​kz.
Единый контакт-центр: "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам "Выдача
направления на обучение
основам предпринимательства
по проекту "Бастау Бизнес"
Форма
Расписка об отказе в выдаче направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
_______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Причина отказа:
_____________________________________________________________________________
(указать причину) _____________________________________________________________
(наименование центра занятости населения)
Дата выдачи:
"___" __________ 20___ года
Директор центра центра занятости населения
_____________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам обучения
основам предпринимательства
по проекту "Бастау Бизнес"
Форма
Директору региональной
палаты предпринимателей/
Директору Филиала
региональной палаты
предпринимателей
от _________________________,
проживающего
по адресу:___________________
Заявление-анкета
Прошу включить в список участников по обучению основам предпринимательства "Бастау Бизнес" в рамках второго направления
Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек",
утвержденной постановлением Правительства Республика Казахстан 13 ноября 2018 года № 746.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН
Дата рождения
Местожительства
Статус
Сфера бизнес-проекта, бизнес-идеи (при наличии)
Описание бизнес-идеи, бизнес-проекта (при наличии)
Описание залогового обеспечения для микрокредитования (при наличии)
Подтверждаю возможность посещения занятий (80 часов практических занятий) либо дистанционного обучения через веб-портал.
Настоящим подтверждаю готовность

3) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (бар болса);
4) білімі, біліктілігі, арнайы білімінің немесе кәсіптік даярлығының болуы туралы құжаттың көшірмесі (бар болса).
3. Портал арқылы: көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дербес деректерді көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш.
Халықты жұмыспен қамту орталығының қызметкері жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жұмыспен қамту орталығы директорының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
жұмыссыз ретінде тіркелгеннен кейін Мемлекеттік қызмет қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Портал арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары ғаламтор-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қоғау министрлігі www. enbek. gov. kz;
2) Мемлекеттік корпорация – www. gov4c. kz;
3) Портал www. egov. kz.
Қызметті көрсетушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары ғаламтор-ресурста көрсетілген www. enbek. gov. kz.
Бірыңғай байланыс орталығы: "1414", 8-800-080-7777.
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік негіздеріне
оқытуға жолдама беру"
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беруден бас тарту туралы қолхат
_______________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтінішті қабылдамау себебі:
_______________________________________________________________
(себебін көрсету)
_______________________________________________________________
(халықты жұмыспен қамту орталығының атауы)
Берілген күні: 20___ жылғы "___"__________
Халықты жұмыспен қамту орталығының директоры
___________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік
негіздеріне оқыту қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өңірлік кәсіпкерлер
палатасының директорына/
Өңірлік филиал
директорына
________________________
мекенжайы бойынша тұратын
__________________________
Өтініш-сауалнама
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде "Бастау Бизнес" кәсіпкерлік негіздерін оқыту бойынша қатысушылардың тізіміне енгізуді сұраймын.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
ЖСН
Туған күні
Тұрғылықты жері
Мәртебесі
Бизнес-жоба, бизнес-идея (бар болса) саласы
Бизнес-жоба, бизнес-идея (бар болса) сипаттамасы
Кепілдік қамтамасыз етудің бар-жоғы (микрокредит беру үшін)
Сабаққа қатысу мүмкіндігін (80 сағат практикалық сабақ) немесе веб-портал арқылы қашықтықтан оқу мүмкіндігін растаймын.
Осымен дайын екенімді растаймын

1) зарегистрироваться в налоговых органах в соответствии с налоговым законодательством в качестве субъекта предпринимательства (до момента рассмотрения заявки на финансирование);
2) не пропускать занятия;
3) быть вовлеченным в процесс обучения;
4) получить дополнительные консультации в случае пропуска занятий;
5) активно участвовать в маркетинговых исследованиях и обсуждениях;
6) участвовать в тренингах и индивидуальных консультациях;
7) подготовить бизнес-план и рассчитать финансовую модель при поддержке бизнес-тренера.
Приложение на ___ листах (по необходимости): заявление, копия документа, удостоверяющего личность, направление на обучение.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для получения предусмотренных активных мер содействия
занятости. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
*за достоверность представленных документов несет заявитель.
Подпись _________
Дата ____________
Приложение 5
к Правилам обучения
основам предпринимательства
по проекту "Бастау Бизнес"
Форма
_________________________,
проживающего
по адресу: _________________
Направление на обучение
Центр занятости населения акимата________ района/города___________ области" сообщает, что претендующий на обучение основам предпринимательства в рамках второго направления "Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республика Казахстан 13 ноября 2018 года № 746, соответствует статусу участника.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Статус
Адрес проживания
Контактные данные
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подпись
Дата выдачи
"_____" _______20___года.
Место печати (при наличии)
------------------------------------------------------------------------------------------- (линия отреза)
Направление на обучение
Центр занятости населения акимата ________ района/города ___________ области" сообщает, что претендующий на обучение основам предпринимательства в рамках второго направления "Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы" утвержденной постановлением Правительства Республика Казахстан 13 ноября 2018 года № 746, соответствует статусу участника.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Статус
Адрес проживания
Контактные данные
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подпись
Дата выдачи
"_____" _______20___года.
Место печати (при наличии)

1) салық заңнамасына сәйкес салық органдарында кәсіпкерлік субъекті ретінде тіркелуге (қаржыландыруға арналған өтінім қаралған кезге дейін);
2) сабақтан қалмауға;
3) оқу процесінде қызығушылық танытуға
4) сабақтардан қалған жағдайда қосымша консультация алуға;
5) маркетингтік зерттеулер мен талқылауларға белсенді қатысуға;
6) тренингтер мен жеке консультацияларға қатысуға;
7) бизнес-жоспар дайындау және бизнес-тренердің қолдауымен қаржылық модельді есептеуге
Қосымша ___ парақта (қажеттілігіне қарай): өтініш, жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі, оқуға жолдама.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көзделіп отырған белсенді шараларын алуға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін. Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
*ұсынылған құжаттардың дұрыстығына өтініш беруші жауапкершілікте болады.
Қолы_________
Күні____________
"Бастау Бизнес" жобасы
бойынша кәсіпкерлік
негіздеріне оқыту қағидаларына
5-қосымша
Нысан
________________________
мекенжайы бойынша тұратын
__________________________
Оқуға жолдама
"___________облысы _________________ауданы/қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлік негіздеріне оқуға үміткер қатысушы мәртебесіне сәйкес келетінін хабарлайды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мәртебесі
Тұрғылықты мекен-жайы
Байланыс деректері
________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) қолы
Берілген күні 20___жылғы
"_____" _______.
Мөр орны (болған жағдайда)
-------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Оқуға жолдама
"___________облысы _________________ауданы/қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлік негіздеріне оқуға үміткер қатысушы мәртебесіне сәйкес келетінін хабарлайды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мәртебесі
Тұрғылықты мекен-жайы
Байланыс деректері
________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) қолы
Берілген күні 20___жылғы
"_____" _______.
Мөр орны (болған жағдайда)