Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры" в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан по перечню согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Департаменту государственной поддержки и защиты предпринимательства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Иргалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 июня 2021 года № 59
Правила оказания государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 маусымда № 23051 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беруді ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау және қорғау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Иргалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 11 маусымдағы
№ 59 Бұйрыққа
1-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила субсидирования) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" и определяют порядок оказания государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – услугодатель) в соответствии с настоящими Правилами субсидирования.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет в канцелярию услугодателя либо направляет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал) заявление и заявление-анкету по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам субсидирования с приложением документов, указанных в пункте 8 Стандарта государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 3 к настоящим Правилам субсидирования.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам субсидирования.
При обращении через веб-портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления заявления от услугополучателя проверяет полноту представленных документов, регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, после чего передает его на рассмотрение ответственному исполнителю регионального филиала услугодателя.
В случаях представления неполного пакета документов либо представления документов, не соответствующих установленным формам и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня возвращает банку/банку развития/лизинговой компании/услугополучателю представленные документы с указанием конкретных недостатков по представленным документам для доработки.
При подаче документов через веб-портал, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется в течение 2 (двух) рабочих дней с момента приема документов в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Ответственный исполнитель регионального филиала услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления услугополучателя рассматривает документы и направляет пакет документов на рассмотрение ответственному работнику головного офиса услугодателя по электронной почте.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысына сәйкес әзірленді және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне осы Субсидиялау қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш пен өтініш-сауалнама ұсынады не "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жібереді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ оны ұсыну ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілді.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оны кіріс хат-хабарларын тіркеу журналына тіркейді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысына қарауға береді.
Толық емес құжаттар топтамасы не белгіленген нысандарға сәйкес келмейтін құжаттар және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде банкке/даму банкіне/лизингтік компанияға/көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылған құжаттар бойынша нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды қайта өңдеу үшін қайтарады.
Құжаттарды веб-портал арқылы берген кезде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту құжаттарды қабылдаған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскерінің қарауына электрондық пошта арқылы жібереді.

Ответственный работник головного офиса услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет проверку на предмет соответствия проекта условиям Правил субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060, и направляет пакет документов секретарю кредитного комитета услугодателя.
В случае отсутствия недостатков по пакету документов, секретарь кредитного комитета услугодателя на 4 (четвертый) рабочий день после получения пакета документов выносит проект услугополучателя на рассмотрение кредитного комитета услугодателя, который принимает решение о возможности невозможности субсидирования.
Секретарь кредитного комитета услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает протокол заседания кредитного комитета услугодателя и направляет его ответственному исполнителю регионального филиала услугодателя, который формирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – выписку из протокола решения кредитного комитета услугодателя о возможности (невозможности) субсидирования, в случае невозможности субсидирования мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При обращении через веб-портал результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае технического сбоя информационной системы, срок рассмотрения электронного запроса услугодателем продлевается на период устранения технической неполадки.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
5. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

Көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде жобаның Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларының шарттарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысына жібереді.
Құжаттар топтамасы бойынша кемшіліктер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы құжаттар топтамасы алынған күннен кейінгі 4 (төртінші) жұмыс күнінде көрсетілетін қызметті алушының жобасын көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің қарауына шығарады, ол субсидиялау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитеті отырысының хаттамасына қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысына жібереді, ол мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушыға – көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің субсидиялау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешімінің хаттамасынан үзінді, субсидиялау мүмкін болмаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту ұсынады.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ақпараттық жүйенің техникалық ақауы болған жағдайда, техникалық ақауды жою кезеңіне көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұрау салуды қарау мерзімі ұзартылады.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
5. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление субсидирования части
ставки вознаграждения в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Форма
Заявление
С целью участия в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Программа)/Механизме кредитования приоритетных проектов, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 (далее – Механизм) в рамках:
(необходимое направление отметить галочкой)
Второго направления "Отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности" в рамках Программы
Кредитование приоритетных проектов в рамках механизма
и получения государственной поддержки в форме субсидирования части ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга, выданному на основании договора банковского займа/договора финансового лизинга № _____ от _____________ года, на следующих условиях:
Целевое назначение кредита
Сумма кредита/лизинга
Ставка вознаграждения
Валюта кредита
Срок кредита/лизинга
прошу Вас рассмотреть возможность понижения номинальной ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга до уровня, позволяющего принять участие в Программе/Механизме, в случае одобрения субсидирования.
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) место печати (при наличии)
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление субсидирования части
ставки вознаграждения в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Форма
Куда: услугодатель
____________________________
От кого
___________________________
(далее – услугополучатель)
Заявление-анкета № __________
В соответствии с Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Программа)/Механизма кредитования приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 (далее – Механизм) прошу Вас инициировать вынесение вопроса о субсидировании части ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга на рассмотрение Уполномоченного органа услугодателя по _____________________ согласно нижеследующего:

Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Бизнестің жол қартасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялауды ұсыну"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама)/ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі – Тетік):
( қажетті бағытты белгілеңіз )
Бағдарлама шеңберінде "Кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау" екінші бағыты
Тетік шеңберінде басым жобаларға кредит беру
шеңберінде қатысу және ____________ жылғы № ____ банктік қарыз шарты/қаржылық лизинг шарты негізінде берілген кредит/қаржы лизингі шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін мынадай шарттарда субсидиялау нысанында мемлекеттік қолдау алу мақсатында:
Кредиттің нысаналы мақсаты
Кредит/лизинг сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит валютасы
Кредит/лизинг мерзімі
субсидиялауды мақұлдаған жағдайда, кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша номиналдық сыйақы мөлшерлемесін Бағдарламаға/Тетікке қатысуға мүмкіндік беретін деңгейге дейін төмендету мүмкіндігін қарауды сұраймын.
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы, күні) мөр орны (бар болса)
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялауды ұсыну"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қайда: ______________________
көсетілетін қызметті беруші
Кімнен _____________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
№ __________ өтініш-сауалнама
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына/ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі – Тетік) сәйкес кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау туралы мәселені Көрсетілетін қызметті берушінің _____________________ жөніндегі уәкілетті органының қарауына шығаруға бастамашылық етуіңізді сұраймын:

1. Направления Программы/Механизма (отметить галочкой направление)
Второе направление "Отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности" в рамках Программы
Кредитование приоритетных проектов в рамках Механизма
2. Сведения об открытии кредитной линии/предоставлении банковского займа
Наименование Банка
Целевое назначение кредита
Сумма кредита/лизинга
Ставка вознаграждения
Валюта кредита
Срок кредита/лизинга
Собственное участие в рамках Программы*
*Услугополучатель по кредитам сумма которых свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге обеспечивает участие в реализации проекта собственных средств (денежных средств, движимого/недвижимого имущества), в том числе имуществом третьих лиц, предоставляемым в обеспечение на уровне не ниже 10 % от общей стоимости реализации проекта. В случае предоставления обеспечения исполнения обязательств по кредиту движимым/недвижимым имуществом, непосредственно не участвующим в реализации проекта, данное имущество не рассматривается как собственное участие в проекте.
При этом, по кредитам, сумма которых не превышает 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге, собственное участие в реализации проекта не требуется.
3. Прогнозное освоение кредитных средств
Сумма (договор банковского займа (далее – ДБЗ)/транш)
Месяц. Год
1
2
4. Сведения об участнике
Наименование услугополучателя
Данные об учредителе (-ях)
Юридический адрес
Фактический адрес
Почтовый адрес
Дата государственной регистрации/перерегистрации, № свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации
Виды деятельности
Курирующее ведомство, холдинг или материнская компания
Опыт работы
5. Руководство
Первый руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идинтификационный номер
(далее – ИИН)
Должность
Телефон рабочий/домашний (далее – тел.раб/дом.)
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Место регистрации
Опыт работы
Главный бухгалтер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН
Тел. раб/дом.
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Место регистрации
Опыт работы
Контактное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон
6. Собственники
(учредитель, участники, для акционерного общества – акционеры, владеющие 5 % и более процентами акций)
Наименование/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
%
Реквизиты
1
2
3
7. Информация о текущей деятельности
Отрасль (согласно ОКЭД)
Подотрасль (согласно ОКЭД)
Виды продукции и услуг
Годовой оборот
Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату
Фактическая численность работников/из них женщин
Наименование проекта (краткое описание)
Место реализации проекта (область, город)
Количество рабочих мест

1. Бағдарламаның/Тетіктің бағыттары (бағытты "v" белгісімен белгілеу керек)
Бағдарлама шеңберінде "Кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау" екінші бағыты
Тетік шеңберінде басым жобаларға кредит беру
2. Кредиттік желі ашу/банктік қарыз ұсыну туралы мәлімет
Банктің атауы
Кредиттің нысаналы мақсаты
Кредит/лизинг сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит валютасы
Кредит/лизинг мерзімі
Бағдарлама шеңберінде өзінің қатысуы*
*180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден астам кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті алушы жобаны іске асыруға өз қаражатының (ақшалай қаражатының, жылжымалы/ жылжымайтын мүлкінің), оның ішінде қамтамасыз етуге ұсынылатын үшінші тұлғалардың мүлкімен жобаны іске асырудың жалпы құнының 10 %-ынан төмен емес деңгейде қатысуын қамтамасыз етеді.
Кредит бойынша міндеттемелердің орындалуына жобаны іске асыруға тікелей қатыспайтын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен қамтамасыз ету ұсынылған жағдайда, бұл мүлік жобаға өзінің қатысуы ретінде қаралмайды.
Бұл ретте сомасы 180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден аспайтын кредиттер бойынша жобаны іске асыруға өзінің қатысуы талап етілмейді.
3. Кредиттік қаражатты болжамды игеру
Сома (банктік қарыз шарты (бұдан әрі – БҚШ/транш)
Ай. Жыл
1
2
4. Қатысушы туралы мәліметтер
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Құрылтайшы(лар) туралы деректер
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Пошталық мекенжайы
Мемлекеттік тіркелген/қайта тіркелген күні, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлігінің №
Қызмет түрлері
Жетекшілік ететін ведомство, холдинг немесе негізгі компания
Жұмыс тәжірибесі
5. Басшылық
Бірінші басшы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Жұмыс/үй телефон нөмірі (бұдан әрі – жұм/үй тел.)
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің №, сериясы
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Бас бухгалтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс/үй тел.
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің №, сериясы
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Байланыс жасайтын адам
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы, телефоны)
6. Меншік иелері
(құрылтайшы, қатысушылар, акционерлік қоғам үшін – акциялардың 5% және одан көп пайызына иелік ететін акционерлер)
Атауы/тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
%
Деректемелері
1
2
3
7. Ағымдағы қызмет туралы ақпарат
Сала (ЭҚЖЖ сәйкес)
Кіші сала (ЭҚЖЖ сәйкес)
Өнімдер мен көрсетілетін қызметтердің түрлері
Жылдық айналым
Соңғы есепті күнге пайда немесе шығын
Жұмыскерлердің нақты саны, оның ішінде әйелдердің саны
Жобаның атауы (қысқаша сипаты)
Жобаның іске асырылатын жері (облыс, қала)
Жұмыс орындарының саны

8. Информация о банковских счетах
Банковские реквизиты (указать все текущие и сберегательные счета во всех обслуживающих банках):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

8. Банктік шоттар туралы ақпарат
Банктік деректемелер (қызмет көрсететін банктердің барлығындағы ағымдағы және жинақ шоттарының бәрін көрсету керек):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

11. Информация об участии в других государственных программах и применяемых в отношении услугополучателя мерах государственной поддержки
№ п/п
Наименование государственной программы/меры государственной поддержки
Наименование государственного института развития
Дополнительная информация
1
2
3
4
12. Гарантии и согласия
Услугополучатель заявляет и гарантирует услугодателю следующее:
1. Все данные, информация и документация, переданные (предоставленные) или предоставляемые услугодателю совместно с настоящим заявлением либо по запросу услугодателя, являются достоверными и полностью соответствуют действительности на нижеуказанную дату, в случае изменения указанных данных незамедлительно уведомлять услугодателя.

11. Басқа мемлекеттік бағдарламаларға және көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қолданылатын мемлекеттік қолдау шараларына қатысу туралы ақпарат
Р/с №
Мемлекеттік бағдарлама/ мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Мемлекеттік даму институтының атауы
Қосымша ақпарат
1
2
3
4
12. Кепілдіктер мен келісімдер
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге төмендегіні мәлімдейді және оған кепілдік береді:
1. Осы өтінішпен бірге не көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті берушіге берілетін (берілген) немесе табысталатын барлық деректер, ақпарат және құжаттама дұрыс әрі төменде көрсетілген күнгі шындыққа толық сәйкес келеді, көрсетілген деректер өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті берушіге хабарлауға кепілдік береді.

2. Предоставлять и раскрывать по первому требованию услугодателя любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайну, затребованные в рамках рассмотрения настоящего заявления.
3. Услугополучатель подтверждает, что уставная компетенция услугополучателя позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
4. Согласен с отклонением настоящего заявления, в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящее заявление будет отклонено на любом этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных, при этом услугодатель не сообщает причины отклонения.
Услугополучатель настоящим предоставляет услугодателю согласие с тем, что:
1. Услугодателем допускается предоставлять указанные в настоящем заявлении сведения, информацию и предоставленные предпринимателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все затребованные услугодателем документы предоставлены исключительно для субсидирования в рамках Программы.
3. Услугодатель оставляет за собой право проверки любой сообщаемой услугополучателем о себе информации, а документы, представленные услугополучателем, и оригинал заявления будут храниться у услугодателя, в том числе, в случае не предоставления субсидирования.
4. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о субсидировании ознакомлен.
13. Приложения
(документы, предусмотренные по _____________ направлению)
_____________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя (подпись, дата)
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление субсидирования части
ставки вознаграждения в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Стандарт государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
2
Способы предоставления государственной услуги
Через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал)
3
Сроки оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Выписка из протокола заседания уполномоченного органа услугодателя либо уведомление с мотивированным ответом об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего приложения к Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы

2. Көрсетілетін қызметті берушінің алғаш талап етуі бойынша осы өтінішті қарау шеңберінде талап етілген банктік және коммерциялық құпиясы бар кез келген ақпарат пен құжаттарды беруге және жария етуге кепілдік береді.
3. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушының жарғылық құзыреті осы өтінішке қол қоятын адамға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретінін растайды.
4. Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс емес екені анықталған жағдайда, көрсетілген деректердің дұрыс емес екенін растайтын мәліметтер анықталған уақытта осы өтініштің кез келген кезеңде кері қайтарылатынына келісемін, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші кері қайтару себептерін хабарлайды.
Осы өтініш арқылы көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге төмендегілермен келісетінін растайды:
1. Көрсетілетін қызметті берушіге осы өтініште көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және кәсіпкер берген құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға беруге рұқсат етіледі.
2. Осы өтініште қамтылған барлық мәліметтер, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде субсидиялау үшін ғана ұсынылады.
3. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы өзі туралы хабарлайтын кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдырады, ал көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар және өтініштің түпнұсқасы көрсетілетін қызметті берушіде, оның ішінде субсидиялау берілмеген жағдайда сақталады.
4. Субсидиялау туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанын растаймын.
13. Қосымшалар
(________ бағыты бойынша көзделген құжаттар)
__________________________________________________ ____________
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы, күні)
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялауды ұсыну"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы отырысының хаттамасынан үзінді не Қағидаларға осы қосымшаның 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс). Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) веб-портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя:
Услугополучатель с положительным решением банка/банка развития/лизинговой компании обращается к Услугодателю с заявлением-анкетой по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, к которому прилагаются:
1) документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия, заверенная подписью услугополучателя и печатью (при наличии), уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя (из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства");
2) бизнес-план проекта услугополучателя, содержащий:
сроки обеспечения участия в реализации проекта собственных средств (денег, движимого/недвижимого имущества) и/или имущества третьих лиц по кредитам/договорам финансового лизинга свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге в рамках второго направления Программы (при этом такое участие имущества обеспечивается на уровне не ниже 10 % от общей стоимости реализации проекта);
этапы по сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или увеличению объемов фонда оплаты труда или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) или по росту объема уплачиваемых налогов (корпоративный подоходный налог/индивидуальный подоходный налог) на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия услугодателем решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на случаи подачи заявления на участие в рамках второго направления Программы);
по Механизму:
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 3 (трех) финансовых лет с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым 100 % на инвестиционные цели;
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или объема производства (в денежном выражении) или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на инвестиционные цели и пополнение оборотных средств в размере не более 50 % в рамках одного проекта заемщика (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или увеличения объема производства (в денежном выражении) или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % по итогам 1 (одного) года с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на цели 100 % пополнения оборотных средств (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) веб-портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы не өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі жүгінген кезде:
Банктің/даму банкінің/лизингтік компанияның оң шешімі бар көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш-сауалнамамен жүгінеді, оған мыналар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжат, (көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (бар болса) расталған көшірме), жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама ("электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден);
2) көрсетілетін қызметті алушы жобасының бизнес-жоспары, онда мыналар қамтылады:
Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде жобаны іске асыруға өз қаражатының (ақшасының, жылжымалы/жылжымайтын мүлкінің) және/немесе 180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден асатын кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша үшінші тұлғалар мүлкінің қатысуын қамтамасыз ету мерзімдері (бұл ретте мүліктің мұндай қатысуы жобаны іске асырудың жалпы құнының кемінде 10 %-ы деңгейінде қамтамасыз етіледі);
көрсетілетін қызметті беруші субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе еңбекақы төлеу қоры көлемінің ұлғаюы немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу бойынша немесе төленетін салықтар (корпоративтік табыс салығы/жеке табыс салығы) көлемінің өсуі бойынша кезеңдер (осы абзацтың талабы Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берілген жағдайда қолданылады);
Тетік бойынша:
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші 100 % инвестициялық мақсаттарға берілетін кредиттік қаражат бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты;
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші қарыз алушының бір жобасы шеңберінде 50 %-дан аспайтын мөлшерде айналым қаражатын толықтыруға және инвестициялық мақсаттарға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты (Тетіктің талаптарына сәйкес салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар салықтық төлемдердің ұлғаюын қамтамасыз етеді);
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші 100 % айналым қаражатын толықтыру мақсатына берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жылдың қорытындысы бойынша салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын немесе салық төлемдерін сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты (Тетіктің талаптарына сәйкес салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар салықтық төлемдердің ұлғаюын қамтамасыз етеді);

3) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих перемещение товаров с территории одного государства-члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства-члена Евразийского экономического союза (в случае наличия);
4) документы, подтверждающие наличие соответствующего уровня валютной выручки за последний отчетный период (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы).
На веб-портал:
услугополучатель подает электронную заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, через веб-портал "электронного правительства", к которому прилагаются:
1) электронная копия бизнес-плана реализации проекта услугополучателя либо экспертное заключение по проекту (технико-экономическое заключение/экономическое заключение соответствующего работника банка/лизинговой компании, в случае отсутствия данных документов другие документы, раскрывающие суть проекта), в том числе сведения, содержащие:
сроки обеспечения участия в реализации проекта собственных средств (денег, движимого/недвижимого имущества) и/или имущества третьих лиц по кредитам/договорам финансового лизинга свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге в рамках второго направления Программы (при этом такое участие имущества обеспечивается на уровне не ниже 10 % от общей стоимости реализации проекта);
этапы по сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или увеличению объемов фонда оплаты труда или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) или по росту объема уплачиваемых налогов (корпоративный подоходный налог/индивидуальный подоходный налог) на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия услугодателем решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на случаи подачи заявления на участие в рамках второго направления Программы);
по Механизму:
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 3 (трех) финансовых лет с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым 100 % на инвестиционные цели;
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или объема производства (в денежном выражении) или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на инвестиционные цели и пополнение оборотных средств в размере не более 50 % в рамках одного проекта заемщика (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или увеличения объема производства (в денежном выражении) или достижения роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % по итогам 1 (одного) года с даты решения рабочего органа/услугодателя о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на цели 100 % пополнения оборотных средств (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);

3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағына тауарларды өткізуді растайтын тауарларға ілеспе құжаттардың көшірмелері (бар болса);
4) соңғы есепті кезеңге валюталық түсімнің тиісті деңгейінің болуын растайтын құжаттар (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда).
Веб-портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы электрондық өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді, оған мыналар қоса беріледі:
1) көрсетілетін қызметті алушының жобасын іске асыру бизнес-жоспарының электрондық көшірмесі не жоба бойынша сараптамалық қорытынды (техникалық-экономикалық қорытынды/банктің/лизингтік компанияның тиісті жұмыскерінің экономикалық қорытындысы, бұл құжаттар болмаған жағдайда, жобаның мәнін ашатын басқа да құжаттар), оның ішінде мыналарды қамтитын мәліметтер:
Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде жобаны іске асыруға өз қаражатының (ақшасының, жылжымалы/жылжымайтын мүлкінің) және/немесе 180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден асатын кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша үшінші тұлғалар мүлкінің қатысуын қамтамасыз ету мерзімдері (бұл ретте мүліктің мұндай қатысуы жобаны іске асырудың жалпы құнының кемінде 10 %-ы деңгейінде қамтамасыз етіледі);
Көрсетілетін қызметті беруші субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе еңбекақы төлеу қоры көлемінің ұлғаюы немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу бойынша немесе төленетін салықтар (корпоративтік табыс салығы/жеке табыс салығы) көлемінің өсуі бойынша кезеңдер (осы абзацтың талабы Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берілген жағдайда қолданылады);
Тетік бойынша:
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші 100 % инвестициялық мақсаттарға берілетін кредиттік қаражат бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты;
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші қарыз алушының бір жобасы шеңберінде 50 %-дан аспайтын мөлшерде айналым қаражатын толықтыруға және инвестициялық мақсаттарға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты (Тетіктің талаптарына сәйкес салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар, салықтық төлемдердің ұлғаюын қамтамасыз етеді);
жұмыс органы/көрсетілетін қызметті беруші 100 % айналым қаражатын толықтыру мақсатына берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жылдың қорытындысы бойынша салық декларациясының деректері, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде 10 %-ға жұмыс орындарының орташа жылдық санын немесе салық төлемдерін сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне қол жеткізу шарты (Тетіктің талаптарына сәйкес салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар, салықтық төлемдердің ұлғаюын қамтамасыз етеді);

2) электронные копии товаросопроводительных документов, подтверждающие перемещение товаров с территории одного государства – члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства – члена Евразийского экономического союза (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы);
3) электронные копии документов, подтверждающих соответствующий уровень валютной выручки за последний отчетный период (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы);
4) электронную копию письма банка/банка развития/лизинговой компании с положительным решением о возможности предоставления кредита/заключения договора финансового лизинга или понижения ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга услугополучателя на условиях, позволяющих участвовать в Программе/Механизме.
Сведения по субъекту малого и среднего предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и уведомлению о регистрации индивидуального предпринимателя, категории субъекта предпринимательства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям критериев, установленным Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 и Механизма кредитования приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820.
В случае несоответствия предпринимателя и (или) представленных материалов условиям Программы/Механизма, финансовое агентство направляет мотивированный отказ.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания 20 (двадцать) минут.
Приложение 2 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 июня 2021 года № 59
Правила оказания государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

2) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бірінің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағына тауарларды өткізуді растайтын тауарлардың ілеспе құжаттарының электрондық көшірмелері (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда);
3) соңғы есепті кезеңге валюталық түсімнің тиісті деңгейін растайтын электрондық құжаттар (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда);
4) банктің/даму банкінің/лизингтік компанияның Бағдарламаға/Тетікке қатысуға мүмкіндік беретін шарттармен кредит беру/қаржы лизингі шартын жасау немесе көрсетілетін қызметті алушының кредит/қаржы лизингі шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесін азайту мүмкіндігі туралы оң шешімі бар хатының электрондық көшірмесі.
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісі бойынша, оның ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік және жеке кәсіпкерді, кәсіпкерлік субъектісінің санатын тіркеу туралы хабарлама бойынша мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген басым жобаларға кредит беру тетігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Кәсіпкер және (немесе) ұсынылған материалдар Бағдарламаның/Тетіктің шарттарына сәйкес келмеген жағдайда, қаржы агенттігі дәлелді бас тартуды жібереді.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 (отыз) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 20 (жиырма) минут.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 11 маусымдағы
№ 59 Бұйрыққа
2-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беруді ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила гарантирования) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" и определяют порядок оказания государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – услугодатель) в соответствии с настоящими Правилами субсидирования.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам гарантирования.
5. При обращении через веб-портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
6. При подаче документов через веб-портал, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется в течение 3 (трех) рабочих дней с момента приема документов в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней выдает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении через веб-портал результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беруді ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Кепілдік беру қағидалары) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысына сәйкес әзірленді және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беруді ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Кепілдік беру қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Кепілдік беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылды.
5. Веб-портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
6. Құжаттарды веб-портал арқылы берген кезде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту құжаттарды қабылдаған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в течение 2 (двух) часов с момента поступления заявления от услугополучателя проверяет полноту представленных документов, регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, после чего передает его на рассмотрение ответственному исполнителю регионального филиала услугодателя.
8. По кредитам до 180 (ста восьмидесяти) миллионов тенге (далее – млн. тенге) после получения услугодателем документов от банков второго уровня/банка развития (далее – Банк):
1) ответственный исполнитель регионального филиала услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления услугополучателя рассматривает документы и направляет пакет документов на рассмотрение ответственному работнику головного офиса услугодателя по электронной почте;
2) ответственный работник головного офиса услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет проверку на предмет соответствия проекта условиям Правил гарантирования по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060, и направляет пакет документов секретарю кредитного комитета услугодателя;
3) секретарь кредитного комитета услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня выносит проект на рассмотрение кредитного комитета услугодателя, который принимает решение о возможности (невозможности) гарантирования;
4) секретарь кредитного комитета услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает протокол заседания кредитного комитета услугодателя и направляет его ответственному исполнителю регионального филиала услугодателя, который формирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – выписку из протокола решения кредитного комитета услугодателя о возможности (невозможности) гарантирования, в случае невозможности гарантирования мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. По кредитам свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге после получения услугодателем пакета документов от Банка:
1) ответственный исполнитель регионального филиала услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления услугополучателя проверяет представленные документы и направляет пакет документов на рассмотрение ответственному работнику головного офиса услугодателя по электронной почте;

7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) сағат ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, оны кіріс хат-хабарларын тіркеу журналына тіркейді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысына қарауға береді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші екінші деңгейдегі банктен/даму банкінен (бұдан әрі – Банк) құжаттарды алғаннан кейін 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеге (бұдан әрі – млн. теңге) дейінгі кредиттер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскерінің қарауына электрондық пошта арқылы жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде жобаның Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беру қағидаларының шарттарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жобаны көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің қарауына шығарады, ол кепілдіктер беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешім қабылдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитеті отырысының хаттамасына қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысына жібереді, ол мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің кепілдіктер беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешімінің хаттамасынан үзіндіні қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті алушыға береді, кепілдіктер беру мүмкін болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.
9. 180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден жоғары кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті беруші Банктен құжаттар топтамасын алғаннан кейін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскерінің қарауына электрондық пошта арқылы жібереді;

2) ответственный работник головного офиса услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней осуществляет проверку на предмет соответствия проекта условиям постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства", включая анализ финансово-хозяйственной деятельности, расширенную проверку риск-менеджмента и направляет пакет документов секретарю кредитного комитета услугодателя;
3) секретарь кредитного комитета услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня выносит проект на рассмотрение кредитного комитета услугодателя, который принимает решение о возможности (невозможности) гарантирования;
4) секретарь кредитного комитета услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает протокол заседания кредитного комитета услугодателя и направляет его ответственному исполнителю регионального филиала услугодателя, который формирует и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – выписку из протокола решения кредитного комитета услугодателя о возможности (невозможности) гарантирования, в случае невозможности гарантирования мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
10. В случае, если совокупная задолженность услугополучателя и аффилированных с ним лиц/компаний по кредитам, полученным под гарантию услугодателя, составит более 180 млн. тенге, то рассмотрение последующих проектов осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней.
В случае технического сбоя информационной системы, услугодатель продлевает срок рассмотрения электронного запроса услугодателем на период устранения технической неполадки.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
12. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

2) көрсетілетін қызметті берушінің бас офисінің жауапты жұмыскері 6 (алты) жұмыс күні ішінде қаржы-шаруашылық қызметті талдауды, тәуекел-менеджментін кеңейтілген тексеруді қоса алғанда, жобаның "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысының шарттарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жобаны көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің қарауына шығарады, ол кепілдіктер беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешім қабылдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитеті отырысының хаттамасына қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің өңірлік филиалының жауапты орындаушысына жібереді, ол мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кредит комитетінің кепілдіктер беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы шешімінің хаттамасынан үзіндіні қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті алушыға береді, кепілдіктер беру мүмкін болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.
10. Егер көрсетілетін қызметті берушінің кепілдігімен алынған кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті алушының және онымен үлестес тұлғалардың/компаниялардың жиынтық берешегі 180 млн. теңгеден асатын болса, онда кейінгі жобаларды қарау 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Ақпараттық жүйенің техникалық ақауы болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақауды жою кезеңіне өзінің электрондық сұрау салуды қарау мерзімін ұзартады.
11. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

По кредитам до 180 (ста восьмидесяти) миллионов тенге (далее – млн. тенге) – 5 (пяти) рабочих дней после получения услугодателем документов от банка второго уровня/банка развития;
по кредитам свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге – 10 (десяти) рабочих дней после получения услугодателем документов от банка второго уровня/банка развития.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Выписка из протокола заседания уполномоченного органа услугодателя либо уведомление с мотивированным ответом об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего приложения к Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы

180 (бір жүз сексен) миллион теңгеге (бұдан әрі – млн. теңге) дейінгі кредиттер бойынша – көрсетілетін қызметті беруші екінші деңгейдегі банктен/даму банкінен құжаттарды алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
180 (бір жүз сексен) млн. теңгеден жоғары кредиттер бойынша – көрсетілетін қызметті беруші екінші деңгейдегі банктен/даму банкінен құжаттарды алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз нысанда
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы отырысының хаттамасынан үзінді не Қағидаларда осы қосымшаның 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз нысанда.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1. Общие документы:
№ п/п
Наименование документа
Форма
1
2
3
1
Сопроводительное письмо к перечню документов от банка
оригинал/электронный формат с применением электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
2
Опись всех документов, имеющихся в пакете документов, или акт приема-передачи документов
оригинал, подписанный уполномоченным работником банка и заверенный печатью/штампом банка/электронный формат с применением ЭЦП
3
Заявка на получение кредита в банк
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
4
Решение уполномоченного органа банка о предоставлении кредита под гарантию услугодателя, экспертные заключения кредитного, залогового и юридического управления и управления рисков банка
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
5
Финансовые документы услугополучателя по состоянию на последнюю отчетную дату (с расшифровкой кредиторской и дебиторской задолженности с указанием даты возникновения задолженности, планируемой даты погашения и предмета задолженности, расшифровка основных средств, товарно-материальных запасов (далее – ТМЗ), отчет о доходах и расходах за последние 12 месяцев (для индивидуальных предпринимателей)**
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
6
Финансовые документы услугополучателя по состоянию на начало года и на последнюю отчетную дату (с расшифровкой кредиторской и дебиторской задолженности на начало года и на последнюю отчетную дату с указанием даты возникновения задолженности, планируемой даты погашения и предмета задолженности, расшифровка основных средств, ТМЗ) заверенные печатью услугополучателя (для юридических лиц)**
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
7
Расшифровка статей отчета о доходах и расходах - доход от реализации, себестоимость, расходы периода, прочие доходы и расходы, объем реализованной продукции в денежном и натуральном выражении за рассматриваемый период**
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка, или оригинал/ электронный формат с применением ЭЦП
8

2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. Жалпы құжаттар:
Р/с №
Құжаттардың атауы
Нысан
1
2
3
1
Банктен алынатын құжаттардың тізбесіне ілеспе хат
түпнұсқа/электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қолданылатын электрондық формат
2
Құжаттар топтамасындағы барлық құжаттар тізбесі немесе құжаттарды қабылдап алу-беру актісі
банктің уәкілетті жұмыскері қол қойған және банктің мөрімен/мөртабанымен куәландырылған түпнұсқа/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
3
Банктен кредит алуға арналған өтінім
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
4
Банктің уәкілетті органының көрсетілетін қызметті берушінің кепілдігімен кредит беру туралы шешімі, банктің кредиттік, кепілдік, заң және тәуекелдерді басқару басқармаларының сараптамалық қорытындылары
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
5
Соңғы есепті күндегі жағдай бойынша көрсетілетін қызметті алушының қаржылық құжаттары (берешектің туындау күні, берешекті өтеу жоспарланатын күн және берешектің нысаны көрсетіле отырып, кредиторлық және дебиторлық берешектің таратылып жазылуы, негізгі құралдардың, тауар-материалдық қорлардың (бұдан әрі – ТМҚ) таратылып жазылуы, соңғы 12 айдағы кірістер мен шығыстар туралы есеп (дара кәсіпкерлер үшін)**
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
6
Көрсетілетін қызметті алушының мөрімен расталған жыл басындағы және соңғы есепті күндегі жағдай бойынша (берешектің туындау күні, берешекті өтеу жоспарланатын күн және берешектің нысаны көрсетіле отырып, кредиторлық және дебиторлық берешектің таратылып жазылуы, негізгі құралдардың, ТМҚ-ның таратылып жазылуы) көрсетілетін қызметті алушының қаржылық құжаттары (заңды тұлғалар үшін)**
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
7
Кірістер мен шығыстар туралы есептердің баптарын таратып жазу – өткізу кірісі, өзіндік құны, кезең шығыстары, басқа да кірістер мен шығыстар, қаралатын кезеңдегі өткізілген өнімнің ақшалай және заттай мәндегі көлемі**
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
8

Справка из обслуживающего банка о наличии (отсутствии) ссудной задолженности, об оборотах за последние 12 месяцев, а также расчетных документах, не оплаченных в срок (картотека № 2) по состоянию на момент рассмотрения документов, включая указание полных реквизитов обслуживающего банка
оригинал по форме банка (допускается копия, сверенная с оригиналом до 30 календарных дней)/ электронный формат с применением ЭЦП
9
Справки о наличии ссудной задолженности, в том числе просроченной из других финансовых организаций (при наличии кредитов, кроме банков)
оригинал (допускается копия, сверенная с оригиналом до 30 календарных дней)/ электронный формат с применением ЭЦП
10
Сведения обо всех имеющихся счетах в банках
оригинал письма/ электронный формат с применением ЭЦП
11
Лицензии***, патенты, квоты (в случае, если вид деятельности заявителя лицензируется или лицензируется реализация отдельных видов товаров и услуг, на которые направляются заемные средства)
сведения, содержащие информацию о лицензии уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
12
Документы по реализации проекта (при наличии):

Қызмет көрсететін банктің толық деректемелерін көрсетуді қоса алғанда, қызмет көрсететін банктен несие берешегінің бар-жоғы, соңғы 12 айдағы айналымдар, сондай-ақ құжаттарды қарау сәтіндегі жағдай бойынша мерзімінде төленбеген (№ 2 картотека) есеп айырысу құжаттары туралы анықтама
банк нысаны бойынша түпнұсқа (күнтізбелік 30 күнге дейін түпнұсқамен салыстырып тексерілген көшірмеге рұқсат етіледі)/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
9
Несие берешегінің, оның ішінде басқа қаржылық ұйымдардағы мерзімі өткен берешегінің (банктерден басқа, кредиттері болған кезде) бар-жоғы туралы анықтамалар
түпнұсқа (күнтізбелік 30 күнге дейін түпнұсқамен салыстырып тексерілген көшірмеге рұқсат етіледі)/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
10
Банктердегі барлық шоттары туралы мәліметтер
хаттың түпнұсқасы/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
11
Лицензиялар***, патенттер, квоталар (өтініш беруші қызметінің түрі лицензияланатын немесе қарыз қаражаты бағытталатын тауарлар мен көрсетілген қызметтердің жекелеген түрлерін өткізу лицензияланатын жағдайда)
лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
12
Жобаны іске асыру бойынша құжаттар (бар болса):

1) контракты, договоры купли-продажи, договоры намерения, договоры на проведение работ, оказание услуг, акты выполненных работ, счета на оплату;
2) смета по планируемым работам, соответствующее разрешение на производство строительно-монтажных работ (в случае, если кредит выдается для использования в сфере строительства, реконструкции);
3) документы, подтверждающие собственное участие в проекте;
4) документы, используемые банком для принятия решений по рассматриваемому проекту.
копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
13
Бизнес-план
оригинал или копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
14
Действующие и отработанные контракты за последний и текущий годы (при наличии)
копии/электронный формат с применением ЭЦП
15
Кредитные соглашения (при наличии действующих кредитов)
копии/электронный формат с применением ЭЦП
16
Документы, подтверждающие полномочия лица, заключающего договор банковского займа, залога и гарантии от имени банка
копии, заверенные печатью банка (могут быть представлены банком к моменту заключения договора гарантии)/электронный формат с применением ЭЦП
*по Механизму по данному списку по договорам финансового лизинга предоставляют и лизинговые компаний.
** по кредитам, превышающим 360 млн. тенге.
Примечание: срок давности финансовой отчетности не более 6-ти месяцев на дату представления банком пакета документов.

1) келісімшарттар, сатып алу-сату шарттары, ниет шарттары, жұмыстар жүргізу, қызметтер көрсету шарттары, орындаған жұмыстар актісі, төлем шоттары;
2) жоспарланатын жұмыстар бойынша смета, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуге тиісті рұқсат (егер кредит құрылыс, реконструкциялау саласында пайдалану үшін берілген жағдайда);
3) жобаға өзі қатысатындығын растайтын құжаттар;
4) қаралатын жоба бойынша шешімдер қабылдау үшін банк пайдаланатын құжаттар.
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
13
Бизнес-жоспар
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген түпнұсқа немесе көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
14
Соңғы және ағымдағы жылы қолданыстағы және аяқталған келісімшарттар (бар болса)
көшірмелер/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
15
Кредиттік келісімдер (қолданыстағы кредиттер бар болса)
көшірмелер/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
16
Банк атынан банк қарызы, кепілі және кепілдік шартын жасайтын тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттар
банктің мөрімен расталған көшірмелер (банк кепілдік шартын жасаған кезде ұсынуы мүмкін)/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
* Қаржылық лизинг шарттары бойынша Тетікке сәйкес осы тізім бойынша лизингтік компаниялар да ұсынады;
** 360 млн. теңгеден асатын кредиттер бойынша.
Ескертпе: қаржылық есептіліктің ескіру мерзімі банк құжаттар топтамасын ұсынған күні 6 айдан аспауы.

2. Документы*, определяющие правовой статус и полномочия услугополучателя.
1. В случае, если услугополучатель является индивидуальным предпринимателем:
№ п/п
Наименование документа
Форма
1
2
3
1
Документ, удостоверяющий личность
сведения о документах, удостоверяющих личность, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
2
Уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя***
сведения о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
3
Документ с образцами подписи, оттиск печати (при наличии)
оригинал либо копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка/электронный формат с применением ЭЦП
4
Согласие услугополучателя/гаранта на представление информации в кредитное бюро и получение кредитного отчета
оригинал представляется на имя услугодателя/ электронный формат с применением ЭЦП
5
Согласие услугополучателя/гаранта на сбор и обработку персональных данных
оригинал предоставляется на имя услугодателя/ электронный формат с применением ЭЦП
2. В случае, если услугополучатель является юридическим лицом, зарегистрированным в соответствии со статьями 6 и 6-1 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
№ п/п
Наименование документа
Форма
1
2
3
1
Устав, изменения и дополнения к нему
копия, сверенная с оригиналом уполномоченного лица банка/электронный формат с применением ЭЦП
2
Свидетельство/справка о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица***
сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
3
Решение уполномоченного органа услугополучателя о назначении первого руководителя
оригинал либо копия, сверенная с оригиналом уполномоченным лицом банка
4
Документ, удостоверяющий личность лица, уполномоченного на подписание документов от имени услугополучателя в банке и услугодателе, а также документы, подтверждающие его полномочия
сведения о документах, удостоверяющих личность уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"/электронный формат с применением ЭЦП
5
Решение уполномоченного органа услугополучателя, принявшего решение о привлечении гарантии
оригинал по форме, утвержденной услугодателем/электронный формат с применением ЭЦП
6
Решение уполномоченного органа услугополучателя, принявшего решение о привлечении кредита
оригинал по форме, утвержденной банком/ электронный формат с применением ЭЦП
7
Документ с образцами подписей первого руководителя, главного бухгалтера и оттиска печати услугополучателя (при наличии)
копия, сверенная с оригиналом уполномоченного органа банка/электронный формат с применением ЭЦП
8
Согласие услугополучателя/учредителя (ей)/гаранта на представление информации в кредитное бюро и получение кредитного отчета
оригинал представляется на имя услугодателя /электронный формат с применением ЭЦП
***Сведения по субъекту малого и среднего предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и уведомлению о регистрации индивидуального предпринимателя, категории субъекта предпринимательства, лицензии уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При получении государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" к заявлению прилагаются электронные копии документов, за исключением вышеуказанных сведений.
В случае представления документа, состоящего из нескольких страниц, такой документ прошивается и пронумеровывается или скрепляется подписью уполномоченных лиц и печатью/штампом на каждом листе документа.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

2. Көрсетілетін қызметті алушының құқықтық мәртебесі мен өкілеттіктерін айқындайтын құжаттар*
1. Егер көрсетілетін қызметті алушы дара кәсіпкер болып табылса:
Р/с №
Құжаттың атауы
Нысан
1
2
3
1
Жеке басты куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
2
Дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама***
дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
3
Қол қою үлгілері, мөрдің бедері (бар болса) көрсетілген құжат
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген түпнұсқа не көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
4
Көрсетілетін қызметті алушының/кепілгердің кредиттік бюроға ақпарат беруге және кредиттік есеп алуға келісімі
түпнұсқа көрсетілетін қызметті берушінің атына беріледі/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
5
Көрсетілетін қызметті алушының/кепілгердің дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімі
түпнұсқа көрсетілетін қызметті берушінің атына беріледі/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
2. Егер көрсетілетін қызметті алушы "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңның 6 және 6-1-баптарына сәйкес тіркелген заңды тұлға болып табылған жағдайда.
Р/с №
Құжаттың атауы
Нысан
1
2
3
1
Жарғы, оған енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
2
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік/анықтама***
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады
3
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының бірінші басшыны тағайындау туралы шешімі
түпнұсқа не банктің уәкілетті адамы түпнұсқамен салыстырып тексерген көшірме
4
Банкте және көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушы атынан құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ оның өкілеттілігін растайтын құжаттар
жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
5
Көрсетілетін қызметті алушының кепілдіктер тарту туралы шешім қабылдаған уәкілетті органының шешімі
көрсетілетін қызметті беруші бекіткен нысан бойынша түпнұсқа/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
6
Көрсетілетін қызметті алушының кредит тарту туралы шешім қабылдаған уәкілетті органының шешімі
банк бекіткен нысан бойынша түпнұсқа/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
7
Бірінші басшы, бас бухгалтер қолтаңбаларының және көрсетілетін қызметті алушының мөр бедерінің (бар болса) үлгілері көрсетілген құжат
банктің уәкілетті органының түпнұсқасымен салыстырып тексерілген көшірме/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
8
Көрсетілетін қызметті алушының/құрылтайшының/кепілгердің кредиттік бюроға ақпарат беруге және кредиттік есеп алуға келісімі
түпнұсқа көрсетілетін қызметті берушінің атына ұсынылады/ЭЦҚ қолданылатын электрондық формат
Ескертпе:
*** Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік және дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама, кәсіпкерлік субъектісінің санаты, лицензиясы жөніндегі мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті "электрондық үкімет"
веб-порталы арқылы алу кезінде жоғарыда көрсетілген мәліметтерді қоспағанда, өтінішке құжаттардың электрондық көшірмелері қоса беріледі.
Бірнеше беттен тұратын құжат ұсынылған жағдайда мұндай құжат тігілген және нөмірленген не құжаттың әр парағында уәкілетті тұлғалардың қолымен және мөрімен/мөртаңбасымен куәландырылады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) экономической нецелесообразности и неэффективности проекта;
2) несоответствия проекта условиям Программы;
3) наличия отрицательной кредитной истории потенциального участника Программы и аффилированных с ним юридических и физических лиц.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на веб-портале.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания 1 (один) час.
Приложение 3 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 июня 2021 года № 59
Правила оказания государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила грантов) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услогодатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для оказания государственной услуги услугодатель осуществляет:
1) опубликование в областном региональном еженедельном печатном издании объявления о проведении конкурса на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 1 к настоящим Правилам грантов;
2) регистрацию периода приема заявок в информационной системе субсидирования.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает в канцелярию услугодателя либо в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и (или) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал) заявку на участие в конкурсе на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 2 к настоящим Правилам грантов и документы, указанные в пункте 8 стандарта государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Стандарт). При этом для участия в конкурсе услугополучатель подает только одну заявку.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в Стандарте согласно приложению 3 настоящих Правил грантов.

1) жоба экономикалық тұрғыдан орынсыз және тиімсіз болған;
2) жоба Бағдарлама шарттарына сәйкес келмеген;
3) Бағдарламаға әлеуетті қатысушының және онымен үлестес заңды және жеке тұлғалардың кредиттік тарихы теріс болған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты веб-порталдағы "жеке кабинет" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 (отыз) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 1 (бір) сағат.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 11 маусымдағы
№ 59 Бұйрыққа
3-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Гранттар қағидалары) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Гранттар қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші:
1) осы Гранттар қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге конкурс өткізу туралы хабарландыруды облыстық өңірлік апталық баспа басылымында жариялауды;
2) өтінімдерді қабылдау кезеңін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы осы Гранттар қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге конкурсқа қатысуға өтінімді және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады. Бұл ретте конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметті алушы бір ғана өтінім береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Гранттар қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес Стандартында келтірілген.

5. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации последней заявки, проверяет полноту представленных документов, и в случае предоставления услугополучателем, претендующим на получение государственного гранта, неполного пакета документов либо документов, не соответствующих установленным формам, а также в случае предоставления недостоверных и некорректных сведений, в том числе в финансово-экономическом обосновании бизнес-проекта, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней возвращает услугополучателю предоставленные документы для доработки в течение 5 (пяти) рабочих дней с указанием конкретных недостатков.
6. В случае полноты представленных документов, предусмотренных в пункте 8 Стандарта, ответственный исполнитель не позднее 10 (десяти) рабочих дней выносит заявку на рассмотрение конкурсной комиссии (далее – Комиссия) по отбору заявок предпринимателей, претендующих на предоставление грантов, создаваемой услугодателем в соответствии с пунктом 15 Правил предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила предоставления государственных грантов), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060.
7. Комиссия рассматривает заявку на предмет соответствия сведениям и требованиям, указанным в Правилах предоставления государственных грантов.
8. Комиссия за 9 (девяти) рабочих дней со дня поступления заявления на рассмотрение выносит решение о предоставлении/непредоставлении государственного гранта, который оформляется протоколом.
Комиссия выносит решение на основании баллов, выставленных членами Комиссии по критериям оценки проекта услугополучателя в рамках бизнес-идей, согласно приложению 4 к настоящим Правилам грантов.
Если проект набирает более 70 % от максимально-возможной суммы баллов проголосовавших членов конкурсной комиссии, проект считается одобренным Комиссией.
Протокол подписывается членами, секретарем и утверждается председателем Комиссии.
9. Ответственный исполнитель на основании Выписки из протокола заседания конкурсной комиссии по предоставлению государственных грантов в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам грантов подготавливает проект результата оказания государственной услуги (далее – договор о предоставлении гранта) либо мотивированный отказ не позднее 5 (пяти) рабочих со дня подписания протокола Комиссии и вносит руководителю услугодателя.

5. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – жауапты орындаушы) соңғы өтінім тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және мемлекеттік грант алуға үміткер көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын не белгіленген нысандарға сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынған жағдайда, сондай-ақ дәйексіз және дұрыс емес мәліметтер ұсынған жағдайда, оның ішінде бизнес-жобаның қаржылық-экономикалық негіздемесінде де дәйексіз және дұрыс емес мәліметтер болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды нақты кемшіліктерді көрсете отырып, 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға пысықтау үшін қайтарады.
6. Стандарттың 8-тармағында көзделген ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру қағидаларының 15-тармағына (бұдан әрі – Мемлекеттік гранттар беру қағидалары) сәйкес көрсетілетін қызметті беруші құратын, гранттар беруге үміткер кәсіпкерлердің өтінімдерін іріктеу жөніндегі конкурстық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына өтінім шығарады.
7. Комиссия өтінімді Мемлекеттік гранттар беру қағидаларында көрсетілген мәліметтер мен талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
8. Комиссия өтініш қарауға келіп түскен күннен бастап 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде мемлекеттік грант беру/бермеу туралы шешім шығарады, ол хаттамамен рәсімделеді.
Комиссия осы Гранттар қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес Комиссия мүшелерінің көрсетілетін қызметті алушының бизнес-идеялары жобасын бағалау өлшем шарттары бойынша қойған балына сәйкес шығарады.
Егер жоба Конкурстық комиссияның дауыс берген мүшелерінің мүмкін болатын ең көп балдары сомасының 70 %-ынан астамын жинаса, жобаны Комиссия мақұлдаған болып есептеледі.
Хаттамаға Комиссия мүшелері, хатшысы қол қояды және төраға бекітеді.
9. Жауапты орындаушы осы Гранттар қағидаларына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру жөніндегі конкурстық комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме" негізінде Комиссия хаттамасына қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын (бұдан әрі – грант беру туралы шарт) не дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына енгізеді.

10. Руководитель услугодателя подписывает договор о предоставлении гранта либо мотивированный отказ в течение 2 (двух) рабочих дней. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 Стандарта.
11. При поступлении обращения от услугополучателя на бумажном носителе результат оказания государственной услуги направляется через канцелярию услугодателя за подписью руководителя услугодателя.
При поступлении обращения от услугополучателя посредством веб-портала, результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
13. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, а также документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления.
Направление пакета документов работником Государственной корпорации города Нур-Султан услугодателю осуществляется в течение 1 (одного) календарного дня через курьера, Государственной корпорации всех других регионов в течение 7 (семи) календарных дней посредством почтовой связи.
14. Для оказания государственной услуги в электронном виде при условии выполнения требований пункта 5 настоящих Правил грантов, и направления услугополучателем заявки через веб-портал электронного правительства:
1) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования. Наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у услугополучателя, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
Наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования дает возможность услугополучателю самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;

10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде грант беру туралы шартқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды. Жауапты орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 9-тармағында көрсетілген.
11. Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш қағаз жеткізгіште түскен кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш веб-портал арқылы түскен кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
12. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
13. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Нұр-Сұлтан қаласы Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын жолдауы курьер арқылы күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде, барлық басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясы күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде пошта байланысы арқылы жүзеге асырылады.
14. Осы Гранттар қағидаларының 5-тармағының талаптары орындалған жағдайда мемлекеттік қызметті электрондық түрде көрсету және көрсетілетін қызметті алушы өтінімді электрондық үкімет веб-порталы арқылы жіберген жағдайда:
1) өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі. Деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған көрсетілетін қызметті алушының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоттың болуы көрсетілетін қызметті алушыға өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді өз бетінше жүзеге асыруға мүмкіндік береді, бұл жағдайда өтінім беру талап етілмейді және ол осындай тіркеу жүргізілген сәттен бастап берілген болып есептеледі;

2) подтверждение сведений об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, учет по которой ведется в органах государственных доходов, полученных в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы органов государственных доходов;
3) подтверждение сведений о принадлежности услугополучателя к социально уязвимым слоям населения, полученных в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и автоматизированной информационной системы "Централизованная база данных выплаты пенсий и пособий" (при необходимости);
4) в целях подтверждения софинансирования недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте – наличие у услугополучателя земельного (-ых) участка (-ов) на праве землепользования и (или) частной собственности или иного недвижимого имущества, подтвержденное в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости" (за исключением социально уязвимых слоев населения);
5) в целях подтверждения софинансирования движимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте – наличие у услугополучателя движимого имущества, подтвержденное посредством информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственным реестром сельскохозяйственной техники и/или базой данных "Автомобиль" (за исключением социально уязвимых слоев населения).
Заявки принимаются в сроки, указанные в объявлении о проведении конкурса.
15. Услугополучатели, претендующие на получение государственных грантов для реализации новых бизнес-идей, прикрепляют к заявке электронные копии документов в формате PDF, предусмотренные в пункте 8 Стандарта.
16. Сведения о документах удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и (или) уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о видах деятельности юридического лица/индивидуального предпринимателя, сведения о стадиях ликвидации, реорганизации или банкротства, а также о прекращенной деятельности, сведения об отсутствии/наличии задолженности по обязательным платежам в бюджет, сведения о наличии движимого и/или недвижимого имущества услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
17. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал:
1) услугополучатель, услугодатель, финансовое агентство, уполномоченный орган (далее – пользователи) самостоятельно регистрируются в информационной системе субсидирования при помощи ЭЦП;

2) есепке алу мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін, субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алынған, бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқтығы туралы мәліметтерді растау;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеудің орталықтандырылған дерек қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алынған көрсетілетін қызметті алушының халықтың әлеуметтік осал топтарына жататындығы туралы мәліметтерді растау (қажет болған жағдайда);
4) бизнес-жобаға қатысатын жылжымайтын мүлікпен бірлесіп қаржыландыруды растау мақсатында – көрсетілетін қызметті алушыда субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскесі(лері)нің немесе өзге де жылжымайтын мүліктің болуы (халықтың әлеуметтік осал топтарын қоспағанда);
5) бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы мүлікпен бірлесіп қаржыландыруды растау мақсатында – көрсетілетін қызметті алушыда субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және/немесе "Автомобиль" деректер базасымен ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы расталған жылжымалы мүліктің болуы (халықтың әлеуметтік осал топтарын қоспағанда).
Өтінімдер конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген мерзімдерде қабылданады.
15. Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттарды алуға үміткер көрсетілетін қызметті алушылар өтінімге Стандарттың 8-тармағында көрсетілген PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса береді.
16. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы және (немесе) жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің қызмет түрлері туралы мәліметтерді, тарату, қайта ұйымдастыру немесе банкроттық сатылары туралы, сондай-ақ қызметті тоқтату туралы мәліметтерді, бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша қарыздың бар/жоқ екендігі туралы мәліметтерді, жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің болуы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
17. Веб-портал арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы, көрсетілетін қызметті беруші, қаржы агенттігі, уәкілетті орган (бұдан әрі – пайдаланушылар) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ көмегімен дербес тіркеледі;

2) услугодатель ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
Для регистрации в "личном кабинете" пользователями информационной системы субсидирования указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных пользователь в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в "личный кабинет".
Доступ к информационной системе субсидирования предоставляется уполномоченному органу постоянно в онлайн-режиме на безвозмездной основе.
Уполномоченный орган ежегодно направляет поставщику услуг, имеющему доступ к информационной системе субсидирования, список ответственных лиц в соответствии с требованиями по защите персональных данных.
18. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие.
При обращении через веб-портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
19. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Правилами предоставления грантов, определяющим порядок оказания государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
20. Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней после завершения срока приема заявок:
1) посредством информационной системы субсидирования формирует перечень одобренных заявок услугополучателей;
2) посредством информационной системы формирует графики заседаний конкурсной комиссии.
Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем приняло участие более половины членов конкурсной комиссии. Комиссия в день голосования выносит решение на основании баллов, выставленных членами комиссии по критериям оценки проекта услугополучателя, согласно приложению 4 к настоящим Правилам грантов.
В случае, если проект набирает более 70 % от максимально-возможной суммы баллов проголосовавших членов Комиссии, проект считается одобренным конкурсной комиссией.
Протокол заседания Комиссии формируется посредством веб-портала, подписывается членами, секретарем Комиссии и утверждается председателем Комиссии посредством ЭЦП.
При утверждении протокола Комиссии производится автоматическое резервирование объемов бюджетных средств в плане финансирования в соответствии с очередностью подачи заявок.

2) көрсетілетін қызметті беруші жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ бар өз жұмыскерлерінің өзектілендірілген тізімдерін жібереді.
"Жеке кабинетте" тіркелу үшін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің пайдаланушылары мына мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және жеке кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі ( бұдан әрі – БСН), толық атауы; бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) және ЖСН;
3) байланыс деректері (пошталық мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банктік шоттың деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде пайдаланушы бір жұмыс күні ішінде "жеке кабинетке" енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік уәкілетті органға тұрақты түрде онлайн-режимде өтеусіз негізде беріледі.
Уәкілетті орган жыл сайын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділігі бар көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге дербес деректерді қорғау жөніндегі талаптарға сәйкес жауапты адамдардың тізімін жібереді.
18. Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның қабылданғанын растайды.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетке" Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
19. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын Гранттар қағидаларында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
20. Көрсетілетін қызметті беруші өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының мақұлданған өтінімдерінің тізбесін қалыптастырады;
2) ақпараттық жүйе арқылы конкурстық комиссия отырыстарының кестесін қалыптастырады.
Конкурстық комиссияның отырысына Комиссия мүшелерінің жартысынан астамы қатысса, ол заңды деп есептеледі. Комиссия дауыс беру күні осы Гранттар қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының жобасын бағалау өлшемшарттары бойынша комиссия мүшелері қойған баллдар негізінде шешім шығарады.
Егер жоба Комиссияның дауыс берген мүшелерінің мүмкін болатын ең көп балдары сомасының 70 %-ынан астамын жинаса, жобаны конкурстық комиссия мақұлдаған болып есептеледі.
Комиссия отырысының хаттамасы веб-портал арқылы қалыптастырылады, ЭЦҚ арқылы Комиссияның мүшелері, хатшысы қол қояды және Комиссияның төрағасы бекітеді.
Комиссияның хаттамасын бекіту кезінде өтінімдерді беру кезектілігіне сәйкес қаржыландыру жоспарында бюджет қаражатының көлемін автоматты түрде резервтеу жүргізіледі.

21. Услугодатель по результатам проведенного конкурса посредством веб-портала в случае наличия бюджетных средств:
1) формирует электронный договор о предоставлении гранта и направляет его на согласование в финансовое агентство в течение 2 (двух) рабочих дней со дня утверждения протокола Комиссии;
2) обеспечивает подписание договора о предоставлении гранта с услугополучателем, финансовым агентством в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня согласования проекта договора о предоставлении государственного гранта финансовым агентством.
22. В случае образования недостатка бюджетных средств по проектам, получившим положительное решение комиссии, услугополучателям направляется соответствующее автоматическое уведомление о приостановлении выплат грантов.
23. При получении дополнительных средств производится автоматическое резервирование объемов бюджетных средств в плане финансирования в соответствии с очередностью подачи заявок.
24. По истечении сроков действия протокола заседания Комиссии веб-порталом направляется автоматическое уведомление услугополучателям, заявки которых находятся в очереди в реестре на подписание договоров о предоставлении гранта.
25. После получения дополнительных средств и при условии действия протокола заседания Комиссии услугодатель обеспечивает подписание договора о предоставлении гранта с услугополучателем и финансовым агентством.
Финансированию подлежат договора, действующие на дату вступления в силу настоящих Правил грантов и зарегистрированные в информационной системе субсидирования. Перевод бумажных договоров в электронный формат и их регистрация в информационной системе субсидирования осуществляется услугодателем и поставщиком услуг в течение 2 (двух) месяцев с даты вступления в силу настоящих Правил грантов.
26. Результатом оказания государственной услуги является заключение договора о предоставлении гранта в электронной форме, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по предоставлению государственного гранта.
27. Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 Стандарта.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

21. Бюджет қаражаты болған жағдайда веб-портал арқылы өткізілген конкурс нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші:
1) грант беру туралы электрондық шартты қалыптастырады және оны Комиссияның хаттамасы бекітілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қаржы агенттігіне келісуге жібереді;
2) қаржы агенттігі мемлекеттік грантты беру туралы шарттың жобасын келіскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының, қаржы агенттігінің грант беру туралы шартқа қол қоюын қамтамасыз етеді.
22. Комиссияның оң шешімін алған жобалар бойынша бюджет қаражатының жетіспеушілігі туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыларға гранттар төлеуді тоқтата тұру туралы тиісті автоматты түрдегі хабарлама жіберіледі.
23. Қосымша қаражат алған кезде өтінімдерді беру кезектілігіне сәйкес қаржыландыру жоспарында бюджет қаражатының көлемдерін автоматты түрде резервтеу жүргізіледі.
24. Комиссия отырысы хаттамасының қолданылу мерзімі өткеннен кейін веб-портал өтінімдері грант беру туралы шарттарға қол қоюға арналған тізілімде кезекте тұрған көрсетілетін қызметті алушыларға автоматты түрде хабарлама жібереді.
25. Қосымша қаражат алғаннан кейін және Комиссия отырысының хаттамасы қолданыста болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының және қаржы агенттігінің грант беру туралы шартқа қол қоюын қамтамасыз етеді.
Осы Гранттар қағидалары күшіне енген күні қолданыстағы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген шарттар қаржыландыруға жатады. Қағаз шарттарды электрондық форматқа ауыстыруды және оларды субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті жеткізуші осы Гранттар қағидалары күшіне енген күннен бастап 2 (екі) ай ішінде жүзеге асырады.
26. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда грант беру туралы шарт жасасу не мемлекеттік грант беру бойынша Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
27. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 9-тармағында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

28. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление государственных грантов
для реализации новых бизнес-
идей в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Объявление о проведении конкурса
Организатор конкурса:___________________________________________
Местонахождение: ______________________________________________;
почтовый адрес: ________________________________________________;
адрес электронной почты: ________________________________________;
контактный телефон _____________________________________________
Предмет конкурса: представление начинающим предпринимателям, молодым предпринимателям государственных грантов (на создание собственного бизнеса) в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Форма конкурса: открытый конкурс.
Место подачи заявок для участия в конкурсе: ___________________
Порядок представления конкурсной документации: для участия в конкурсе претенденты представляют по указанному адресу лично, по почте, в электронной форме посредством веб-портала "электронного правительства" или через своего полномочного представителя заявку по утвержденной форме и полный пакет конкурсной документации.
Сроки представления конкурсной документации: с "____" ____________ 20__ года по "__" ______ 20__ года в рабочие дни с 10 часов до 17 часов (время местное).
Дата и время начала подачи заявок: "___" ___________ 20___ года с 10 часов (время местное).
Дата и время окончания подачи заявок: "___" ___________ 20__ года до 13 часов (время местное).
Заявки, поступившие по истечении указанного срока, приему не подлежат.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление государственных грантов
для реализации новых бизнес-
идей в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Форма
Заявка на участие в конкурсном отборе на предоставление
государственного гранта для реализации новых бизнес-идей
В _____________________ области (города республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть представленные материалы и заявляю об участии в конкурсном отборе для предоставления молодым и начинающим предпринимателям государственных грантов для реализации новых бизнес-идей (на создание собственного бизнеса).

28. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде жаңа бизнес-
идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Конкурс өткізу туралы хабарландыру
Конкурсты ұйымдастырушы: ____________________________________
Орналасқан жері: ______________________________________________;
пошталық мекенжайы: __________________________________________;
электрондық пошта мекенжайы:__________________________________;
байланыс телефоны:____________________________________________
Конкурстың нысанасы: "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ісін жаңа бастаған кәсіпкерлерге, жас кәсіпкерлерге (өз бизнесін құруға) мемлекеттік гранттар беру.
Конкурс нысаны: ашық конкурс.
Конкурсқа қатысу үшін өтінім беру орны: __________________________
Конкурстық құжаттаманы ұсыну тәртібі: конкурсқа қатысу үшін үміткерлер көрсетілген мекенжай бойынша жеке өзі, пошта арқылы, электрондық нысанда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе өзінің өкілетті өкілі арқылы бекітілген нысан бойынша өтінімді және конкурстық құжаттаманың толық пакетін ұсынады.
Конкурстық құжаттаманы ұсыну мерзімі: 20___ жылғы "____" ______________ бастап 20___ жылғы "___"______________ қоса алғанда, жұмыс күндері сағат 10.00-ден 17.00-ге дейін (жергілікті уақытпен)
Өтінімдерді берудің басталатын күні мен уақыты: 20___ жылғы "___"______________ сағат 10.00-ден бастап (жергілікті уақытпен)
Өтінімдерді берудің аяқталатын күні мен уақыты: 20___ жылғы "___"______________ сағат 13.00-ге дейін (жергілікті уақытпен).
Көрсетілген мерзім өткеннен кейін түскен өтінімдер қабылданбайды.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде жаңа бизнес-
идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік грант беруге арналған конкурстық іріктеуге қатысуға өтінім
____________________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
_________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ұсынылған материалдарды қарауды сұраймын және жас және ісін жаңадан бастаған кәсіпкерлерге жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін (өз бизнесін құруға) мемлекеттік гранттар беру үшін конкурстық іріктеуге қатысатынымды мәлімдеймін.

1. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование ________________________________________________
Бизнес идентификационный номер ______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя _________________________________________________
Индивидульный идентификационный номер руководителя
____________________________________________________________________
адрес ________________________________________________________
номер телефона (факса) ________________________________________
для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование ________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________
Индивидульный идентификационный номер ______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________
кем выдано __________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________
адрес________________________________________________________
номер телефона (факса)________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве физического лица, индивидуального предпринимателя:
местонахождение_____________________________________________
дата уведомления_____________________________________________
2. Сведения о наличии текущего счета у субъекта малого предпринимательства в банке второго уровня:
Реквизиты банка: ________________________________________
Наименование банка: __________________________________________
Банковский идентификационный код ____________________________
Индивидуальный идентификационный код _______________________
Бизнес идентификационный номер ______________________________
Кбе (Код бенефициара) ________________________________________
3. Запрашиваемые денежные средства, всего, тыс. тенге ______________;
в том числе по годам: 20 __года – _____тыс. тенге, 20 __года – _____тыс. тенге, 20 __года – _____тыс. тенге.
Подтверждаю следующее:
1) отсутствие просроченной задолженности по ранее предоставленным бюджетным кредитам;
2) сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные услугодателем документы представлены исключительно для предоставления государственных грантов в рамках Программы.
Гарантирую:
1) предоставлять и раскрывать по первому требованию услугодателя любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайны, затребованные в рамках рассмотрения настоящей заявки;
2) незамедлительно уведомить услугодателя в случае изменения данных, указанных в заявке.
Согласен с тем, что:

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________
Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________
мекенжайы _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі_____________________________________________
жеке тұлға, жеке кәсіпкер үшін:
атауы _______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
мекенжайы _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі_________________________________________
Жеке тұлға, дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері _____________________________________________
хабарлама күні ______________________________________________
2. Шағын кәсіпкерлік субъектісінде екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоттың болуы туралы мәліметтер:
Банк деректемелері: _____________________________________________
Банктің атауы: _________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды _________________________________
ИИК (жеке сәйкестендіру коды)___________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі)________________________________
Кбе (бенефициар коды)__________________________________________
3. Сұратылған ақша қаражаты, барлығы, _________________ мың теңге;
оның ішінде жылдар бойынша: 20 __жылға – _____мың теңге, 20 __ жылға – _____мың теңге, 20 __ жылға – ___ _ _ мың теңге.
Мыналарды:
1) бұрын берілген бюджеттік кредиттер бойынша мерзімі өткен берешектің жоқтығын;
2) осы өтінімде қамтылған мәліметтер, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде мемлекеттік гранттар беру үшін ғана ұсынылғанын растаймын.
Мен:
1) көрсетілетін қызметті берушінің бірінші талабы бойынша осы өтінімді қарау шеңберінде талап етілген банктік және коммерциялық құпияны қамтитын кез келген ақпарат пен құжаттарды ұсынуға және ашуға;
2) өтінімде көрсетілген деректер өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті берушіні дереу хабардар етуге кепілдік беремін.
Мыналарға:

1) услугодателем и конкурсной комиссией допускается проводить проверку представленных сведений;
2) услугодателем допускается не проверять действительность указанных данных;
3) в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящая заявка отклоняется на любом этапе ее рассмотрения;
4) услугодатель вправе представлять указанные в настоящей заявке сведения, информацию и представленные услугополучателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения;
5) услугодатель оставляет за собой право проверки любой сообщаемой услугополучателем о себе информации, а документы, представленные услугополчателем, и оригинал заявки будут храниться у услугодателя, даже если государственный грант не будет предоставлен;
6) принятие услугодателем данной заявки к рассмотрению, а также возможные расходы услугополучателя (на оформление необходимых для получения целевого гранта документов) не являются обязательством услугодателя предоставить целевой грант или возместить понесенные услугополучателем издержки.
Ознакомлен с условиями конкурса и Правилами предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
При подаче заявки в бумажной форме:
к настоящей заявке прилагаю копии документов, согласно перечню представляемых документов.
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя (полностью)
Подпись: _________________ Дата: ____________
*необходимо подписать каждую страницу заявки
место печати (при наличии)
При подаче заявки в электронной форме:
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи.
Дата и время подписания электронной цифровой подписью.
Уведомление о принятии заявки:
Принято услугодателем в 00:00 часов "__" 20____ года:
Данные из электронной цифровой подписи.
Дата и время подписания электронной цифровой подписью.
Приложение к заявке
на участие в конкурсном отборе
на предоставление государственного гранта
для реализации новых бизнес-идей
Форма
Сведения о проекте

1) көрсетілетін қызметті беруші мен конкурстық комиссияның ұсынылған мәліметтерге тексеру жүргізуіне;
2) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген деректердің дұрыстығын тексеруі мүмкін;
3) көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім оны қараудың кез келген кезеңінде қабылданбайтындығына;
4) көрсетілетін қызметті беруші осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы екендігіне;
5) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы өзі туралы хабарлаған кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдыратындығына, ал көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар және өтінімнің түпнұсқасы мемлекеттік грант ұсынылмаса да, көрсетілетін қызметті берушіде сақталатындығына;
6) көрсетілетін қызметті берушінің осы өтінімді қарауға қабылдауына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының ықтимал шығыстары (нысаналы грантты алу үшін қажетті құжаттарды рәсімдеуге) көрсетілетін қызметті берушінің нысаналы грантты беруіне немесе көрсетілетін қызметті алушыға келтірілген залалдардың орнын толтыруға міндеттеме болып табылмайтындығына келісемін.
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін конкурс шарттарымен және Мемлекеттік гранттар беру қағидаларымен таныстым.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім қағаз нысанында берілген кезде:
осы өтінімге ұсынылатын құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттардың көшірмелерін қоса беремін.
Өтінім берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (толық): _________________
Қолы: _________________ Күні: ____________
* өтінімнің әрбір бетіне қол қою қажет
Мөр орны (болған жағдайда)
Өтінім электрондық нысанда берілген кезде:
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңба деректері.
Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Көрсетілетін қызметті беруші 20 __ жылғы "__" сағат 00:00-де қабылдады:
Электрондық цифрлық қолтаңба деректері
Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған күні мен уақыты
Жаңа бизнес-идеяларды іске
асыру үшін мемлекеттік грант
беруге арналған конкурстық
іріктеуге қатысуға өтінімге
қосымша
Нысан
Жоба туралы мәліметтер

1. Общая информация:
наименование проекта__________________________________________;
краткое описание проекта_______________________________________;
место реализации проекта_______________________________________;
дата запуска проекта___________________________________________;
профилирующее направление деятельности (*заполняется в случае реализации проекта в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте и Семее)
______________________________________________________________;
целевая аудитория пользователей продукции/услуг__________________;
наличие земельного участка и/или помещения (аренда или собственное) _____________________________;
кадастровый номер участка и/или помещения (при наличии) _____________________________;
наличие необходимого оборудования/вспомогательных материалов (перечислить при наличии):
________________________________________________________________.
2. Стратегия продвижения проекта/продукта на рынок:
объем и емкость рынка продукта, анализ современного состояния и перспектив развития отрасли, в которой будет реализован проект
________________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
обоснование потенциальной доли рынка, которую способна занять предлагаемая продукция
_____________________________________________________________________;
основные тенденции на исследуемых рынках, ожидаемые изменения
______________________________________________________________________;
наличие договоренностей с потенциальными потребителями продукции и документы, подтверждающие готовность приобретать продукцию (протоколы намерений, предварительные договоры поставки, договоры поставки)
_________________________________________________________________;
наличие факторов, обеспечивающих существенное влияние на успешную реализацию продукции на данном рынке (ценовая политика, превосходство продукции по техническим характеристикам, репутация на рынке, отношения с контрагентами, трудовой коллектив, не рядовые качества продукции, географические и иные особенности)
___________________________________
__________________________________________________________________.
3. Команда проекта:
количество наемных сотрудников_____________________________________;
опыт работы в сфере предпринимательской деятельности и планируемой к реализации сфере (наличие соответствующей компетенции, умений, навыков или образования)
__________________________________________________________________;
4. Реализация проекта:
срок окупаемости проекта, мес. _______________________________________;
Виды расходов
Наименование статей расходов
Сумма расходов, тыс.тенге
Собственные средства
Средства гранта
Всего:

1. Жалпы ақпарат:
жобаның атауы ________________________________________________;
жобаның қысқаша сипаттамасы __________________________________;
жобаны іске асыру орны ________________________________________;
жобаны іске қосу күні __________________________________________;
қызметтің бейінді бағыты (*жоба облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент және Семей қалаларында іске асырылған жағдайда толтырылады) _________________________________________;
өнімді/қызметті пайдаланушылардың мақсатты аудиториясы ____________________;
жер учаскесінің және/немесе үй-жайдың болуы (жалға алу немесе жеке меншік) ______;
учаскенің және/немесе үй-жайдың кадастрлық нөмірі (болған жағдайда) ___________;
қажетті жабдықтың/қосалқы материалдардың болуы (болған жағдайда, тізбелеу): __________________________________________.
2. Жобаны/өнімді нарыққа ілгерілету стратегиясы:
өнім нарығының көлемі мен сыйымдылығы, жоба іске асырылатын саланың қазіргі жағдайы мен даму перспективаларын талдау ________________________________________;
ұсынылатын өнім алуға қабілетті нарықтың әлеуетті үлесін негіздеу ______________;
зерттелетін нарықтардағы негізгі үрдістер, күтілетін өзгерістер ___________________;
өнімді әлеуетті тұтынушылармен уағдаластықтардың болуы және өнімді сатып алуға дайындығын растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, алдын ала жеткізу шарттары, жеткізу шарттары) __________________________________
__________________________________________________________;
осы нарықта өнімді табысты өткізуге елеулі ықпал ететін факторлардың болуы (баға саясаты, өнімнің техникалық сипаттамалары бойынша артықшылығы, нарықтағы беделі, контрагенттермен қарым-қатынасы, еңбек ұжымы, өнімнің қатардағылардан өзге сапасы, географиялық және өзге де ерекшеліктері) _______________________________________________________ __________________________________________________________.
3. Жоба командасы:
жалдамалы қызметкерлер саны ___________________________________;
кәсіпкерлік қызмет саласындағы және іске асыру жоспарланып отырған саладағы жұмыс тәжірибесі (тиісті құзыреттің, шеберліктің, дағдылардың немесе білімнің болуы) _______________________________________________.
4. Жобаны іске асыру:
жобаның өзін-өзі ақтау мерзімі, ай __________________________________;
Шығыстардың түрлері
Шығыстар баптарының атауы
Шығыстар сомасы, мың теңге
Меншік қаражат
Грант қаражаты
Барлығы:

5. Ожидаемый экономический эффект по проекту:
Годы
Факт
Прогноз
текущий год
1-ый год
2-ой год
3-ий год
Количество создаваемых рабочих мест, человек
-
-
Сумма поступлений в виде налогов, тыс.тенге
Чистая прибыль, тыс.тенге
6. Управление рисками:
Виды риска
Вероятность наступления риска
Способы регулирования риска
Имущественный (вероятность потери предприятием части своего имущества, его порчи и недополучения доходов в процессе осуществления производственной и финансовой деятельности)
Маркетинговый (вероятность недополучения прибыли из-за снижения объема реализации или цены товара)
Отраслевой (вероятность потерь вследствие неисполнения должником своих обязательств в результате изменения экономического состояния отрасли)
7. Сведения о представленных документах (указать при подаче заявки в электронной форме):
№ п/п
Наименование документа
Наименование электронного файла (в формате .pdf)
1
2
3
1
Бизнес-проект
2
Документ, подтверждающий прохождение услугополучателем краткосрочного обучения на курсах Программы и/или Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3
Выписка из банковского счета о наличии на счете услугополучателя денежных средств не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества
5. Дополнительные сведения (оцениваются по шкале оценок):
1) опишите конкурентоспособность бизнес-проекта (проработка рыночной потребности – маркетинговый анализ) (оценка проекта берется из данных, отраженных в заявке);
2) опишите готовность бизнес-проекта, по Вашему мнению, к внедрению (уровень готовности проекта для запуска производства);
3) опишите какая существует экономическая выгода от реализации проекта;
4) опишите, насколько, по Вашему мнению, срок окупаемости по данному проекту достаточен для эффективного управления проектом;
5) опишите, чем Вы руководствовались при расчете новых рабочих мест по данному проекту, соответствует ли это количество достижению нужных результатов;
6) опишите опыт работы предпринимателя для реализации данного проекта в части его соответствия для достижения цели;
7) опишите, насколько стабильно будет, по Вашему мнению, получение чистой прибыли от реализации проекта (оценивается в зависимости от влияния сезонности, праздничных дней на реализацию проекта);
8) опишите Ваши планируемые действия по переориентации проекта на другую отрасль в случае возникновения рисков (экономические, маркетинговые) (при оценке необходимо руководствоваться данными, указанными в заявке, а также исходить из направленности проекта);

5. Жоба бойынша күтілетін экономикалық тиімділік:
Жылдар
Факт
Болжам
ағымдағы жылы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Құрылатын жұмыс орындарының саны, адам
-
-
Салықтар түріндегі түсімдер сомасы, мың теңге
Таза пайда, мың теңге
6. Тәуекелдерді басқару:
Тәуекел түрлері
Тәуекелдің басталу ықтималдығы
Тәуекелді реттеу тәсілдері
Мүліктік (өндірістік және қаржылық қызметті жүзеге асыру процесінде кәсіпорынның өз мүлкінің бір бөлігін жоғалтуы, оның бүлінуі және табыс алмауы ықтималдығы)
Маркетингтік (тауардың сату көлемінің немесе бағасының төмендеуіне байланысты пайда алмау ықтималдығы)
Салалық (саланың экономикалық жай-күйінің өзгеруі нәтижесінде борышкердің өз міндеттемелерін орындамауы салдарынан шығындардың ықтималдығы)
7. Ұсынылған құжаттар туралы мәліметтер (өтінімді электрондық нысанда берген кезде көрсету):
№ р/с
Құжаттың атауы
Электрондық файлдың атауы (pdf форматы)
1
2
3
1
Бизнес-жоба
2
Кәсіпкердің Бағдарлама және/немесе Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" бағдарламасы курстарында қысқа мерзімді оқудан өткенін растайтын құжат.
3
Кәсіпкердің шотында ұсынылатын мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10% ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар.
5. Қосымша мәліметтер (бағалау шәкілі бойынша бағаланады):
1) бизнес-жобаның бәсекеге қабілеттілігін сипаттаңыз (нарықтық қажеттілікті пысықтау-маркетингтік талдау) (жобаны бағалау өтінімде көрсетілген деректерге негізделеді);
2) сіздің пікіріңіз бойынша бизнес-жобаның енгізілуге дайындығын сипаттаңыз (өндірісті іске қосу үшін жобаның дайындық деңгейі);
3) жобаны іске асырудан қандай экономикалық пайда бар екенін сипаттаңыз;
4) сіздің ойыңызша, осы жоба бойынша өзін-өзі ақтау мерзімі жобаны тиімді басқару үшін қаншалықты жеткілікті екенін сипаттаңыз;
5) осы жоба бойынша жаңа жұмыс орындарын есептеу кезінде нені басшылыққа алғаныңызды, бұл сан қажетті нәтижелерге қол жеткізуге сәйкес келетіндігін сипаттаңыз;
6) осы жобаны іске асыру үшін кәсіпкердің жұмыс тәжірибесін оның мақсатқа жету үшін сәйкестігі бөлігінде сипаттаңыз;
7) сіздің ойыңызша, жобаны іске асырудан таза пайда алу қаншалықты тұрақты болатынын сипаттаңыз (жобаны іске асыруға маусымдардың, мереке күндерінің әсеріне байланысты бағаланады);
8) тәуекелдер туындаған жағдайда (экономикалық, маркетингтік) жобаны басқа салаға қайта бағдарлау бойынша жоспарланған іс-әрекеттеріңізді сипаттаңыз (бағалау кезінде өтінімде көрсетілген деректерді басшылыққа алу, сондай-ақ жобаның бағыттылығына сүйену қажет);

9) опишите рынки сбыта для реализации проекта, имеющиеся наработки по поиску потенциальных покупателей или предварительные договоренности с потенциальными заказчиками;
10) опишите новизну бизнес-идеи (оригинальность, применимость, полезность, возможность реализации, наличие аналогов) (для инвалидов не применяется).
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление государственных грантов
для реализации новых бизнес-
идей в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Стандарт государственной услуги "Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги
Канцелярия местных исполнительных органов областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства", Государственная корпорация
3
Срок оказания государственной услуги
29 (двадцать девять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Договор о предоставлении гранта, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по предоставлению государственного гранта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы услугодателя
Услугодатель – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, допускается бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Веб-портал "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

9) жобаны іске асыру үшін өткізу нарықтарын, әлеуетті сатып алушыларды іздеу бойынша бар әзірлемелерді немесе әлеуетті тапсырыс берушілермен алдын ала уағдаластықтарды сипаттаңыз;
10) бизнес-идеяның жаңалығын сипаттаңыз (түпнұсқалығы, қолданылуы, пайдалылығы, іске асыру мүмкіндігі, аналогтарының болуы) (мүгедектер үшін қолданылмайды).
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде жаңа бизнес-
идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3- қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
29 (жиырма тоғыз) жұмыс күн
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Грант беру туралы шарт не мемлекеттік грант беру бойынша Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

Услугополучатели, претендующие на получение государственных грантов для реализации новых бизнес-идей, обращаются к услугодателю и представляют следующие документы в соответствии с подпунктом 4) статьи 4 Закона.
1) документ, удостоверяющий личность заявителя (для идентификации);
2) заявку на участие в конкурсном отборе по предоставлению государственных грантов по форме, предоставления государственных грантов, которая будет размещена на веб-портале услугодателя;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица/уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя (получается из соответствующих информационных систем);
4) справку об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
5) справку о средней численности наемных работников на момент подачи заявки, заверенную подписью руководителя и печатью заявителя (при наличии);
6) бизнес-проект, подготовленный в виде бизнес-плана по форме согласно приложению 3 к Правилам предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 (далее – Правила предоставления государственных грантов);
7) копию документа, подтверждающего прохождение услугополучателем обучения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 и (или) Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746, со сроком давности не более 2 (два) лет;
8) нотариально заверенная доверенность на право подачи заявки от имени услугополучателя в случае подачи заявки третьим лицом;
9) документы, подтверждающие наличие софинансирования (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) расходов на реализацию бизнес-проекта в размере не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта, справку из банка о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества, участвующего в бизнес-проекте (за исключением социально-уязвимых слоев населения). При этом сведения о наличии движимого и/или недвижимого имущества услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар алуға үміткер көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді және Заңның 4-бабының 4) тармақшасына сәйкес мынадай құжаттарды.
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатты (сәйкестендіру үшін);
2) көрсетілетін қызметті берушінің веб-порталына орналастырылатын мемлекеттік гранттар беру нысаны бойынша мемлекеттік гранттар беру конкурстық іріктеуге қатысуға өтінімді;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік/жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама (тиісті ақпараттық жүйелерден алынады);
4) өтініш берілетін күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей берілген бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқ екені туралы анықтаманы;
5) өтінім берілген кездегі жалдамалы жұмыскерлердің орташа саны туралы басшының қолымен және өтініш берушінің мөрімен (болған жағдайда) расталған анықтаманы;
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру қағидаларына (бұдан әрі – Мемлекеттік гранттар беру қағидалары) 3 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша бизнес-жоспар түрінде дайындалған бизнес-жобаны;
7) ескіру мерзімі 2 (екі) жылдан аспайтын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" бағдарламасының шеңберінде көрсетілетін қызметті алушының оқудан өткенін растайтын құжаттың көшірмесін;
8) үшінші тұлға өтінім берген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының атынан өтінім беру құқығына нотариалды куәландырылған сенімхатты;
9) берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10 %-ы мөлшерінде бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды бірлесіп қаржыландыруды (ақшалай қаражатпен, бизнес-жобаға қатыстырылған жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) растайтын құжаттар, көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында ақша қаражатының бар екені туралы банк шотынан үзінді көшірме немесе бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттарды ұсынады (халықтың әлеуметтiк осал топтарын қоспағанда). Бұл ретте жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің болуы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

10) документ, подтверждающий наличие у услугополучателя статуса отнесения к социально-уязвимым слоям населения. При этом сведения о статусе услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и Правилами предоставления государственных грантов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
При обращении через Государственную корпорацию:
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов 30 (тридцать) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания 20 (двадцать) минут.
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление государственных грантов для
реализации новых бизнес-идей в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Критерии оценки проекта услугополучателя в рамках бизнес-идей
№ п/п
Наименование критерия
Описание и вес
1.
Новизна бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально-уязвимых слоев населения).
Сумма баллов
2.
Эффективность бизнес-проекта
Сумма баллов
3.
Степень готовности
Сумма баллов
4.
Наличие собственной инфраструктуры
2 балла – наличие собственной инфраструктуры, требуемой для реализации проекта;
1 балл – бизнес-проектом предусматривается создание достаточной инфраструктуры для его реализации.
5.
Софинансирование (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) услугополучателем расходов на реализацию бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально-уязвимых слоев населения).
2 балла – свыше 20%
1 балл – от 10% до 20%
6.
Преимущества проекта в сравнении с аналогами
Имеется 1 – 2 баллов/Не имеется 0 баллов
7.
Экономическая целесообразность проекта
сумма баллов
1) Оценка новизны бизнес-проекта.
Критерии новизны бизнес-проекта
Баллы
Актуальность и уникальность проекта (отсутствие аналогов в регионе реализации бизнес-проекта)
2 балла – отсутствие аналогов;
1 балл – имеются аналоги, однако направление реализации бизнес-проекта новое и перспективное для региона.
Новизна предлагаемых в проекте решений (каналы сбыта, построение маркетинговой стратегии, материал/способ производства продукции)
2 балла – соответствует;
1 балл – частично соответствует;
0 баллов – не соответствует.
Технологический уровень проекта (наличие технологического оснащения)
2 балла – в проекте используются современные технологии;
1 балл – имеется
0 баллов – отсутствует.
Наличие патента на производимый товар/предоставляемую услуг (наличие объекта интеллектуальной собственности)
2 балла – имеется;
0 баллов – отсутствует.
Перспектива расширения бизнеса (в том числе наличие стратегии продвижения продукта или бизнес-процесса на рынок, наличие потребности рынка, перспектива привлечения к финансированию частного капитала).
2 балла – соответствует;
1 балл – частично соответствует;
0 баллов – не соответствует.
ИТОГО
сумма баллов

10) көрсетілетін қызметті алушыда халықтың әлеуметтік осал топтарына жатқызу мәртебесінің болуын растайтын құжатты ұсынады. Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушының мәртебесі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда және Мемлекеттік гранттар беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде:
1) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 (отыз) минут;
2) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 20 (жиырма) минут.
Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде жаңа бизнес-
идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы жобасын бизнес-идеялар шеңберінде бағалау өлшемшарттары
№ р/с
Өлшемшарт атауы
Сипаттамасы мен салмағы
1.
Бизнес-жобаның жаңашылдығы (талап халықтың әлеуметтiк осал топтары үшін міндетті емес).
Балдар сомасы
2.
Бизнес-жобаның тиімділігі
Балдар сомасы
3.
Дайындық дәрежесі
Балдар сомасы
4.
Меншікті инфрақұрылымының болуы
2 балл – жобаны іске асыру үшін талап етілетін меншікті инфрақұрылымның болуы; 1 балл – бизнес-жобада оны іске асыру үшін жеткілікті инфрақұрылым құру көзделген.
5.
Көрсетілетін қызметті алушының бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды бірлесе қаржыландыру (ақшалай қаражатпен, бизнес-жобаға қатыстырылған жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) (талап халықтың әлеуметтiк осал топтары үшін міндетті емес).
2 балл – 20 % жоғары 1 балл – 10 %-дан 20 %-ға дейін
6.
Жобаның аналогтармен салыстырғандағы артықшылықтары
1 – 2 балл – бар/0 балл – жоқ
7.
Жобаның экономикалық орындылығы
балдар сомасы
1) Бизнес-жоба жаңашылдығын бағалау.
Бизнес-жоба жаңашылдығының өлшемшарттары
Балдар
Жобаның өзектілігі мен бірегейлігі (бизнес-жобаны іске асыру өңірінде аналогтардың болмауы)
2 балл – аналогтардың болмауы; 1 балл – аналогтар бар, дегенмен бизнес-жобаны іске асыру бағыты жаңа және өңір үшін перспективалы.
Жобада ұсынылған шешімдердің жаңашылдығы (өткізу арналары, маркетингтік стратегия құру, өнімнің материалы/өндіру тәсілі )
2 балл – сәйкес келеді; 1 балл – ішінара сәйкес келеді; 0 балл – сәйкес келмейді.
Жобаның технологиялық деңгейі (технологиялық жарақтандырудың болуы)
2 балл – жобада заманауи технологиялар қолданылады; 1 балл – бар 0 балл – жоқ.
Өндірілетін тауарға/көрсетілетін қызметке патенттің болуы (зияткерлік меншік объектісінің болуы)
2 балл–бар; 0 балл – жоқ.
Бизнесті кеңейту мүмкіндігі (оның ішінде нарыққа өнімді немесе бизнес-процесті ілгерілету стратегиясының болуы, нарық қажеттілігінің болуы, қаржыландыруға жеке капиталды тарту перспективасы).
2 балл – сәйкес келеді; 1 балл – ішінара сәйкес келеді; 0 балл – сәйкес келмейді.
ЖИЫНЫ
балдар сомасы

2) Оценка эффективности бизнес-проекта.
Критерии эффективности
Баллы
Срок окупаемости бизнес-проекта
2 балла – не более 3 лет;
1 балл – более 3 лет.
0 баллов – более 7 лет.
Конкурентоспособность бизнес-проекта (наличие конкурентоспособных преимуществ)
Имеется 1 – 2 балов /Не имеется 0 балов
Зависимость от одного поставщика либо узкого круга покупателей
Нет 1 – 2 балов /Да 0 балов
Наличие договоров/контрактов на поставку товара/основных средств/сырья и материалов/оказание услуг/работ/приобретение технологий/франшизы/патента.
2 балла – имеется;
1 балл – отсутствует.
Наличие собственного помещения для реализации бизнес-проекта
2 балла – имеется;
1 балл – помещение арендуемое.
ИТОГО
сумма баллов
3) Оценка степени готовности бизнес-проекта
Критерии оценки
Баллы
Наличие рынка сбыта и возможность коммерциализации предлагаемых результатов бизнес-проекта
2 балла – имеется потребность и каналы продвижения продукта на рынок;
1 балл – потребность низкая, каналы продвижения неэффективные с точки зрения конкуренции на рынке;
0 баллов – отсутствует.
Наличие команды квалифицированных специалистов
2 балла – имеется;
0 баллов – отсутствует.
Наличие опыта в реализации проектов
2 балла – опыт более 3-хлет;
1 балл – до 3-х лет;
Диверсификация бизнеса (возможна ли переориентация проекта на другую отрасль в случае возникновения рисков (экономические, маркетинговые).
2 балла – возможна;
1 балл – возможна с минимальными инвестициями;
0 баллов – не возможна.
Стоимость проекта (достаточность собственного и привлеченного капитала для полного завершения бизнес-проекта, приведение сравнительного анализа)
2 балла – достаточно, имеется наглядный сравнительный анализ;
1 балл – проект требует дополнительного привлечения средств, при этом в бизнес-проекте раскрываются методы и источники привлечения.
ИТОГО
сумма баллов
4) Оценка экономической целесообразности проекта
Критерии оценки
Баллы
Создание рабочих мест
2 балла – проект подразумевает создание достаточного количества рабочих мест;
1 балл – имеется риск несоздания заявленного количества рабочих мест.
Значимость бизнес-проекта для региона (отрасль реализации, наличие социально-экономического эффекта)
Имеется 1 – 2 балов/Не имеется 0 балов
ИТОГО
сумма баллов
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Предоставление государственных грантов для
реализации новых бизнес-идей в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Форма
Выписка из протокола заседания конкурсной комиссии по предоставлению государственных грантов в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Место проведения
Дата проведения
Председатель Комиссии
Присутствовали члены Комиссии
Отсутствовали члены Комиссии
Приглашенные
Секретарь Комиссии
Комиссия рассматривала:
№ п/п
Наименование 1 вопроса (проекта)
1
Комиссия решила:
Рекомендовать/не рекомендовать предоставление государственного гранта для реализации бизнес-проекта следующему услугополучателю:
№ п/п
Наименование услугополучателя
Наименование бизнес-проекта (краткое описание)
Место реализации бизнес-проекта (область, город, район)
Место регистрации услугополучателя
1
2
3
4
5
1
Наименование отрасли экономики региона, в которой планируется реализация проекта услугополучателя
Сумма гранта (тенге)
Создание рабочих мест (план, в случае предоставления гранта)
6
7
8
Целевое назначение гранта
Итоговый балл, набранный бизнес-проектом услугополучателя
Заключение по проекту
9
10
11

2) Бизнес-жоба тиімділігін бағалау.
Тиімділік өлшемшарттары
Балдар
Бизнес-жобаның өтелу мерзімі
2 балл – 3 жылдан артық емес; 1 балл – 3 жылдан астам; 0 балл – 7 жылдан астам.
Бизнес-жобаның бәсекеге қабілеттілігі (бәсекеге қабілетті артықшылықтардың болуы)
1 – 2 балл – бар;
0 балл – жоқ
Бір өнім берушіге не сатып алушылардың шағын тобына тәуекелділік
1 – 2 балл – жоқ;
0 балл – иә
Тауарды/негізгі құралдарды/шикізат пен материалдарды жеткізуге және қызметтер көрсету/жұмыстар орындау/технологияларды/франшизаларды/патентті сатып алу шарттарының/келісімшарттарының болуы.
2 балл – бар;
1 балл – жоқ.
Бизнес-жобаны іске асыру үшін жеке үй-жайының болуы
2 балл – бар; 1 балл – жалға алынатын үй-жай.
ЖИЫНЫ
балдар сомасы
3) Бизнес-жобаның даярлық деңгейін бағалау
Бағалау өлшемшарттары
Балдар
Өткізу нарығының болуы және бизнес-жобаның ұсынылатын нәтижелерін коммерцияландыру мүмкіндігі
2 балл – қажеттілік пен өнімді нарыққа ілгерілету арналары бар; 1 балл – нарықтағы бәсекелестік тұрғысынан қажеттілік деңгейі төмен, ілгерілету арналары тиімсіз; 0 балл – жоқ.
Білікті мамандар командасының болуы
2 балл – бар;
0 балл – жоқ.
Жобаларды жүзеге асыруда тәжірибенің болуы
2 балл – 3 жылдан артық тәжірибе; 1 балл – 3 жылға дейін;
Бизнесті әртараптандыру (тәуекелдер (экономикалық, маркетингтік) туындаған жағдайда жобаны басқа салаға қайта бағдарлау мүмкін бе).
2 балл – мүмкін;
1 балл – минималды инвестициялармен мүмкін; 0 балл – мүмкін емес.
Жобаның құны (бизнес-жобаны толықтай аяқтауға меншікті және тартылған капиталдың жеткіліктілігі, салыстырмалы талдау жүргізу)
2 балл – жеткілікті, көрнекі салыстырмалы талдау бар; 1 балл – жоба қосымша қаражат тартуды талап етеді, бұл ретте бизнес-жобада тартудың әдістері мен көздері ашып көрсетіледі.
ЖИЫНЫ
балдар сомасы
4) Жобаның экономикалық орындылығын бағалау
Бағалау өлшемшарттары
Балдар
Жұмыс орындарын құру
2 балл – жоба жұмыс орындарының жеткілікті санын құруды білдіреді; 1 балл – белгіленген жұмыс орындарының мәлімделген санын құра алмау тәуекелі бар.
Бизнес-жобаның өңір үшін маңыздылығы (іске асыру саласы, әлеуметтік-экономикалық әсердің болуы)
1 – 2 балл – бар;
0 балл – жоқ
ЖИЫНЫ
балдар сомасы
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде жаңа бизнес-
идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру жөніндегі конкурстық комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме.
Өткізу орны
Өткізу күні
Комиссия төрағасы
Қатысқан Комиссия мүшелері
Қатыспаған Комиссия мүшелері
Шақырылғандар
Комиссия хатшысы
Комиссия қарады:
№ р/с
1-мәселенің (жобаның) атауы
1
Комиссия шешті:
Мына көрсетілетін қызметті алушыға бизнес-жобаны іске асыру үшін мемлекеттік грант беру ұсынылады/ұсынылмайды:
№ р/с
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-жобаның атауы (қысқаша сипаттамасы)
Бизнес-жобаны іске асыру орны (облыс, қала, аудан)
Көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу орны
1
2
3
4
5
1
Көрсетілетін қызметті алушының жобасын іске асыру жоспарланып отырған өңір экономикасы саласының атауы
Грант сомасы (теңге)
Жұмыс орындарын құру (жоспар, грант ұсынылған жағдайда)
6
7
8
Гранттың нысаналы мақсаты
Көрсетілетін қызметті алушының бизнес-жобасы жинаған қорытынды балл
Жоба бойынша қорытынды
9
10
11

Протокол заседания конкурсной комиссии по предоставлению государственных грантов в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" в ___________ области №___ от ___ __________ 20____ года.
Секретарь Комиссии _________________________
Приложение 4 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 июня 2021 года № 59
Правила оказания государственной услуги "Подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Подведение производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила инфраструктуры) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" и определяют порядок оказания государственной услуги "Подведение производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам, являющимся субъектами малого и среднего бизнеса (далее – услугополучатель) местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услогодатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет услугодателю перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Правила подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 1 к настоящим Правилам инфраструктуры (далее – стандарт).
Для получения государственной услуги услугополучатель подает в канцелярию услугодателя либо в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и (или) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявку на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры и электронную заявку на участие в конкурсном отборе на финансирование подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры (далее – Заявка) согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам инфраструктуры.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в стандарте.

"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру жөніндегі конкурстық комиссия отырысының ___________ облысындағы 20___ жылғы "___"__________ №____ хаттамасы.
Комиссия хатшысы __________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 11 маусымдағы
№ 59 Бұйрыққа
4-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу " мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Инфрақұрылым қағидалары) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі –Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысына сәйкес әзірленді және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Инфрақұрылым қағидаларына сәйкес, шағын және орта бизнес субъектілері болып табылатын, жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті тегін негізде көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көзделген құжаттар тізбесін осы Инфрақұрылым қағидасының 1-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) осы Инфрақұрылым қағидаларына 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыруға өтінім және өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізуді қаржыландыруға арналған конкурстық іріктеуге қатысу үшін электрондық өтінім (бұдан әрі – Өтінім) ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта келтірілген.

4. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления, проверяет полноту представленных документов.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, а также документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления.
При подаче документов через веб-портал, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется в течение 1 (одного) рабочего дня с момента приема документов в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
5. В случае полноты представленных документов, предусмотренных в пункте 8 стандарта, ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней выносит Заявку на рассмотрение и принятие решения Регионального координационного совета (далее – РКС) на соответствие условиям Правил подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060.
6. Ответственный исполнитель на основании решения РКС подготавливает проект результата оказания государственной услуги из протокола заседания РКС, либо мотивированный отказ в течении 2 (двух) рабочих дней со дня подписания протокола РКС и вносит руководителю услугодателя.
7. Руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги либо мотивированный отказ в течение 1 (одного) рабочего дня. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 стандарта.
8. При поступлении обращения от услугополучателя на бумажном носителе через канцелярию услугодателя, либо Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги направляется через канцелярию услугодателя за подписью руководителя услугодателя. При этом, услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.

4. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – жауапты орындаушы) Өтінім тіркелген кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданыс мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация жұмыскері ұсынылған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды веб-портал арқылы ұсыну кезінде Өтінімді одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тарту көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттар қабылданған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
5. Ұсынылған құжаттар стандарттың 8-тармағында көзделгендей толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде Өңірлік үйлестіруші кеңестің (бұдан әрі – ӨҮК) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу қағидаларының шарттарына сәйкестігіне қарап, шешім қабылдауы үшін өтінім шығарады.
6. Жауапты орындаушы ӨҮК хаттамасына қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ӨҮК шешімінің негізінде ӨҮК отырысы хаттамасынан мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын, не уәжді бас тарту дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына енгізеді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе уәжді бас тартуға қол қояды. Жауапты орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 9-тармағында көрсетілген.
8. Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі не Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште түскен кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі. Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі аяқталуға 1 (бір) жұмыс күні қалғанға дейін жеткізуді қамтамасыз етеді.

9. В рамках проводимого заседания РКС осуществляет следующие мероприятия:
1) проверку соответствия услугополучателя и реализуемых им проектов критериям Программы;
2) рассмотрение и обсуждение между членами РКС проекта услугополучателя и прилагаемых документов, в том числе прогнозную информацию о создаваемых постоянных рабочих местах, налоговых поступлениях в бюджет, объемах производства продукции по итогам реализации проектов услугополучателя;
3) по результатам обсуждения РКС принимает решение о возможности (или невозможности) финансирования строительства (реконструкции) производственной (индустриальной) инфраструктуры на предмет соответствия Программе.
10. Подача Заявки осуществляется в электронном виде посредством информационной системы субсидирования.
11. Услугодатель направляет список проектов услугополучателей с приложением полного пакета документов, протокол РКС администратору местных бюджетных программ для принятия мер по дальнейшей реализации бюджетных инвестиционных программ (далее – БИП).
12. В соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан администратор местных бюджетных программ формирует и направляет бюджетную заявку о необходимости выделения средств:
1) в центральный уполномоченный орган по государственному планированию – по одобренным проектам предпринимателей и проектам создания или развития индустриальной зоны, соответствующим критериям пунктов 8, 9 и10 настоящих Правил инфраструктуры;
2) в местный уполномоченный орган по государственному планированию – по одобренным проектам услугополучателей, планирующим подведение инфраструктуры за счет средств местного бюджета и предусматривающим софинансирование проектов в размере 10 % от стоимости строительства.
13. Администратор местных бюджетных программ обеспечивает полноту и достоверность информации и расчетов, содержащихся в бюджетной заявке.
14. После поступления бюджетной заявки уполномоченный орган осуществляет следующие мероприятия:
1) в рамках бюджетного процесса рассматривает бюджетную заявку на соответствие условиям Программы и бюджетному законодательству Республики Казахстан;
2) при необходимости запрашивает у администраторов местных бюджетных программ дополнительные сведения и документы, необходимые для более полного анализа и принятия решения по отбору БИП;
3) формирует перечень БИП с наличием полного пакета документов;
4) направляет сводную бюджетную заявку для обоснования объемов расходов в центральный уполномоченный орган по государственному планированию в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;

9. Өткізілетін отырыс шеңберінде ӨҮК мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) көрсетілетін қызметті алушының және ол іске асыратын жобалардың Бағдарлама өлшемшарттарына сәйкестігін тексеру;
2) ӨҮК мүшелері арасында көрсетілетін қызметті алушының жобасын және қоса берілетін құжаттарды, оның ішінде құрылатын тұрақты жұмыс орындары, бюджетке түсетін салық түсімдері, көрсетілетін қызметті алушының жобаларын іске асыру қорытындылары бойынша өнім өндіру көлемдері туралы болжамды ақпаратты қарау және талқылау;
3) талқылау нәтижелері бойынша ӨҮК бағдарламаға сәйкестігі тұрғысынан өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды салуды (реконструкциялауды) қаржыландырудың мүмкіндігі (немесе мүмкін еместігі) туралы шешім қабылдайды.
10.Өтінім беру субсидиялаудың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті беруші бюджеттік инвестициялық жобаларды (бұдан әрі – БИЖ) одан әрі іске асыру жөнінде шаралар қабылдау үшін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне құжаттардың толық топтамасын қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушылар жобаларының тізімін, ӨҮК хаттамасын жібереді.
12. Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:
1) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға –кәсіпкерлердің мақұлданған жобалары және осы Инфрақұрылым қағидаларының 8, 9 және 10 тармақтарының өлшемшарттарына сәйкес келетін индустриялық аймақ құру немесе дамыту жобалары бойынша;
2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға –жергілікті бюджет қаражаты есебінен инфрақұрылым жүргізуді жоспарлап отырған және құрылыс құнының 10%-ы мөлшерінде жобаларды қоса қаржыландыруды көздейтін көрсетілетін қызметті алушылардың мақұлданған жобалары бойынша қаражат бөлудің қажеттілігі туралы бюджеттік өтінім қалыптастырады және жібереді.
13. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік өтінімде қамтылған ақпарат пен есептердің дұрыстығы мен толықтығын қамтамасыз етеді.
14. Бюджеттік өтінім келіп түскеннен кейін уәкілетті орган мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) бюджет процесі шеңберінде бюджеттік өтінімнің Бағдарлама шарттарына және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкестігін қарайды;
2) қажет болған жағдайда жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен БИЖ-ді іріктеу бойынша неғұрлым толық талдау және шешім қабылдау үшін қажетті қосымша мәліметтер мен құжаттарды сұратады;
3) құжаттардың толық топтамасы бар БИЖ тізбесін қалыптастырады;
4) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жинақталған бюджеттік өтінімді шығыстар көлемін негіздеу үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді;

5) информирует администраторов местных бюджетных программ о возможности (или невозможности) финансирования строительства (реконструкции) производственной (индустриальной) инфраструктуры по итогам рассмотрения и решения бюджетной комиссии.
15. Центральный/местный уполномоченный орган по государственному планированию осуществляет следующее:
1) рассматривает бюджетные заявки администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития, действующим натуральным нормам и проектам стратегических планов или проектам изменений и дополнений в стратегические планы и проектам бюджетных программ, при этом при рассмотрении бюджетных заявок также используется база данных цен на товары, работы, услуги, установленная законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в качестве ориентира при расчете по видам расходов по каждой бюджетной программе.
При несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан по ее составлению и представлению центральный/местный уполномоченный орган по государственному планированию возвращает ее администратору бюджетной программы без рассмотрения;
2) по итогам рассмотрения материалов формирует заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направляет на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии;
3) уведомляет уполномоченный орган/администраторов местных бюджетных программ о решении бюджетной комиссии;
4) разрабатывает проект постановления Правительства Республики Казахстан/местных исполнительных органов о реализации закона о республиканском бюджете/реализации решения маслихата о местном бюджете.
16. В соответствии с законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов о местных бюджетах на очередной финансовый год, постановлениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, решением акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о реализации республиканского и местных бюджетов на очередной финансовый год, стратегическими планами государственных органов, бюджетными программами, бюджетной заявкой администраторов бюджетных программ, Государственной бюджетной классификацией Республики Казахстан, справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, разрабатываются индивидуальные планы финансирования, планы финансирования администраторов бюджетных программ, сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам.

5) жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне бюджет комиссиясы қарауының және шешімінің қорытындылары бойынша өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды салуды (реконструкциялауды) қаржыландыру мүмкіндігі (немесе мүмкін еместігі) туралы хабарлайды.
15. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық/жергілікті уәкілетті орган мыналарды жүзеге асырады:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамасына, әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, қолданыстағы заттай нормаларға және стратегиялық жоспарлар жобаларына немесе стратегиялық жоспарлардың өзгерістер мен толықтырулар жобаларына және бюджеттік бағдарламалар жобаларына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, бұл ретте бюджеттік өтінімдерді қарау кезінде сондай-ақ әрбір бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың түрлері бойынша есептеу кезіндегі бағдар ретінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бағаларының дерекқоры пайдаланылады.
Бюджеттік өтінім Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасының оны жасау және ұсыну жөніндегі талаптарына сәйкес келмеген кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық/жергілікті уәкілетті орган оны қарамастан, бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне қайтарады;
2) материалдарды қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындылар қалыптастырады және тиісті бюджеттік комиссияның қарауына жібереді;
3) уәкілетті органға/жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне бюджеттік комиссияның шешімі туралы хабарлайды;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің/жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджет туралы заңды іске асыру/мәслихаттың жергілікті бюджет туралы шешімін іске асыру туралы қаулысының жобасын әзірлейді.
16. Республикалық бюджет туралы заңға және мәслихаттардың кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттер туралы шешімдеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың қаулыларына, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің кезекті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді іске асыру туралы шешіміне, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына, бюджеттік бағдарламаларға, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтініміне, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеттік сыныптамасына, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес қаржыландырудың жеке жоспарлары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарлары, төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары әзірленеді.

17. Подача Заявки может осуществляться в электронном виде посредством информационной системы субсидирования.
18. Финансирование недостающей инфраструктуры к проектам услугополучателей и индустриальным зонам предоставляется при соблюдении следующих условий:
1) подача Заявки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам инфраструктуры посредством веб-портала "электронного правительства".
2) регистрация Заявки в информационной системе субсидирования;
3) наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у услугополучателя, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
Наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования дает возможность услугополучателям самостоятельно осуществить регистрацию Заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации.
19. Услугополучатели, претендующие на получение финансирования недостающей инфраструктуры к проектам услугополучателей и индустриальным зонам, прикрепляют к Заявке электронные копии следующих документов в формате PDF:
1) бизнес-план;
2) Технико-экономическое обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования в соответствии с Правилами разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденными уполномоченным органом;
3) проектно-сметную документацию по проекту с положительным заключением экспертизы.
20. Сведения по субъекту малого и среднего предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и уведомлению о регистрации индивидуального предпринимателя, категории субъекта определяются автоматически посредством соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
21. Прием Заявок осуществляется по месту регистрации (юридическому адресу) услугополучателя.
Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – личный кабинет):
1) услугополучатели самостоятельной регистрируются в информационной системе субсидирования посредством ЭЦП;
2) услугодатель ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП, а также актуализированные списки членов РКС.

17. Өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде жүзеге асырылуы мүмкін.
18. Көрсетілетін қызметті алушының жобаларына және индустриялық аймақтарға жетіспейтін инфрақұрылымды қаржыландыру мынадай шарттар сақталған жағдайда беріледі:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы осы Инфрақұрылым қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтінім беру.
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде Өтінімді тіркеу;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесі "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, көрсетілетін қызметті алушының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоттың болуы көрсетілетін қызметті алушының Өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді өз бетінше жүзеге асыруға мүмкіндік береді, бұл жағдайда Өтінім беру талап етілмейді және ол осындай тіркеу жүргізілген кезден бастап берілген болып есептеледі.
19. Көрсетілетін қызметті алушының жобалары мен индустриялық аймақтарға жетіспейтін инфрақұрылымды қаржыландыруды алуға үміткерлер көрсетілетін қызметті алушы Өтінімге PDF форматындағы мынадай құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады:
1) бизнес-жоспар;
2) уәкілетті орган бекіткен Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингтеу және іске асырылуын бағалау қағидаларына сәйкес ТЭН әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның ТЭН-і;
3) сараптаманың оң қорытындысы бар жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама.
20. Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісі бойынша, оның ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік және дара кәсіпкерді тіркеу, субъектінің санаты туралы хабарлама бойынша мәліметтер автоматты түрде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы айқындалады.
21. Өтінімдерді қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері (заңды мекенжайы) бойынша жүзеге асырылады.
Веб-портал (бұдан әрі – жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушылар субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ арқылы өз бетінше тіркеледі;
2) көрсетілетін қызметті беруші жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ бар өз жұмыскерлерінің жаңартылған тізімдерін, сондай-ақ ӨҮК мүшелерінің жаңартылған тізімдерін жібереді.

22. Для регистрации в личном кабинете услугополучателем указываются следующие сведения:
1) для индивидуальных предпринимателей – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня;
При изменении вышеуказанных данных услуполучатель в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.
23. Формирование и регистрация Заявки услуполучателем производятся в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется Заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпункта 3) пункта 40 настоящих Правил инфраструктуры;
2) Заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП услугополучателя и становится доступной в личном кабинете услугодателя. На электронный адрес услугодателя, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
В случае, если до момента направления региональным координатором Программы Заявки на рассмотрение РКС выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, услугополучатель вправе отозвать заявку с указанием причины отзыва.
24. Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента регистрации услугополучателем Заявки:
1) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в личном кабинете услугополучателя;
2) вырабатывает для РКС рекомендации по проектам услугополучателей;
3) уведомляет всех членов РКС о необходимости голосования по Заявке. Данное уведомление становится доступным в личном кабинете каждого члена РКС.
25. В случае несоответствия услугополучателя и/или представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, Услугодатель направляет мотивированный отказ предпринимателю в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты регистрации Заявки.
26. Дата завершения голосования устанавливается на пятый рабочий день с даты подтверждения принятия Заявки Услугодателем.
Голосование осуществляется в информационной системе субсидирования каждым членом РКС индивидуально без проведения заседания.

22. Жеке кабинетте тіркелу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) дара кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы; бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) және ЖСН;
3) байланыс деректері (пошталық мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банктік шот деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде көрсетілетін қызметті алушы бір жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
23. Көрсетілетін қызметті алушы Өтінімді жеке кабинетте қалыптастыру мен тіркеуді мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) субсидиялаудың ақпараттық жүйесін осы Инфрақұрылым қағидаларының 43-тармағы 3) тармақшасының талаптарына сәйкестігін тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізе отырып Өтінім қалыптастырылады;
2) Өтінім көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қол қою арқылы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі және көрсетілетін қызметті берушінің жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің электрондық мекенжайына Өтінімнің қарауға түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі өтінімді ӨҮК қарауына жіберген кезге дейін тіркелген өтінімде қателіктер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы қайтарып алу себебін көрсете отырып, Өтінімді қайтарып алуға құқылы.
24. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға Өтінімді тіркеген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) тиісті хабарламаға ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Бұл хабарлама көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде қолжетімді болады;
2) ӨҮК үшін көрсетілетін қызметті алушының жобалары бойынша ұсынымдар әзірлейді;
3) ӨҮК барлық мүшелерін өтінім бойынша дауыс беру қажеттігі туралы хабардар етеді. Бұл хабарлама ӨҮК әрбір мүшесінің жеке кабинетінде қолжетімді болады.
25. Көрсетілетін қызметті алушы және/немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар, объектілер, деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Өтінімді тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кәсіпкерге уәжді бас тарту жібереді.
26. Дауыс берудің аяқталу күні көрсетілетін қызметті беруші Өтінімді қабылдағанын растаған күннен бастап бесінші жұмыс күніне белгіленеді.
Дауыс беруді ӨҮК әрбір мүшесі субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде отырыс өткізбей жеке жүзеге асырады.

27. РКС в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами инфраструктуры при проведении конкурсного отбора осуществляет на веб-портале следующее:
1) рассмотрение проектов услугополучателя и прилагаемых документов на соответствие критериям Программы, а также прогнозной информации о создаваемых постоянных рабочих местах, налоговых поступлениях в бюджет, объемах производства продукции по итогам реализации проектов услугополучателей;
2) голосование методом простановки пунктов "за" или "против" и допуск проектов к конкурсу.
По итогам голосования количество голосов суммируется и информационной системой субсидирования автоматически определяется итоговое решение.
В случае, если за проект услугополучателя проголосовало менее двух третей от количества членов РКС, зарегистрированных в информационной системе субсидирования, информационная система субсидирования отказывает в формировании протокола и направляет уведомление услугодателю о несостоявшемся конкурсе.
28. Решение РКС оформляется соответствующим протоколом в течение 1 (одного) рабочего дня с даты проведения заседания РКС. Протокол подписывается составом РКС с использованием ЭЦП. После подписания протокола РКС документация услугополучателя по проекту становится доступной в личном кабинете услугодателя, услугополучателя и администратора местных бюджетных программ для принятия мер по дальнейшей реализации БИП.
29. Выписка протокола РКС об одобрении или отказе в предоставлении подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" оформляется в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подписания протокола РКС и направляется услугополучателю в бумажной или электронной форме посредством информационной системы субсидирования.
30. Дальнейшее взаимодействие участников Программы для подведения недостающей инфраструктуры осуществляется в соответствии с порядком, определенным пунктами 24-31 настоящих Правил инфраструктуры.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

27. ӨҮК конкурстық іріктеуді жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Инфрақұрылым қағидаларына сәйкес веб-порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының жобалары мен қоса берілетін құжаттарды Бағдарлама өлшемшарттарына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушылар жобаларын іске асыру нәтижелері бойынша құрылатын тұрақты жұмыс орындары, бюджетке түсетін салықтық түсімдер, өнім өндіру көлемдері туралы болжамды ақпаратты қарауды;
2) "келісемін" немесе "қарсымын" тармақтарын белгілеу әдісімен дауыс беру және жобаларды конкурсқа жіберуді жүзеге асырады.
Дауыс беру қорытындысы бойынша дауыстар саны қосылады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесі автоматты түрде қорытынды шешімді айқындалады.
Егер көрсетілетін қызметті алушының жобасына субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген ӨҮК мүшелері санының үштен екісінен кем дауыс берілген жағдайда, субсидиялаудың ақпараттық жүйесі хаттама қалыптастырудан бас тартады және көрсетілетін қызметті берушіге өткізілмеген конкурс туралы хабарлама жібереді.
28. ӨҮК шешімі ӨҮК отырысы өткізілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хаттамамен ресімделеді. Хаттамаға ЭЦҚ пайдалана отырып ӨҮК құрамы қол қояды. ӨҮК хаттамасына қол қойылғаннан кейін жоба бойынша көрсетілетін қызметті алушының құжаттамасы БИЖ-ді одан әрі іске асыру жөнінде шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті алушының және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жеке кабинетінде қолжетімді болады.
29. "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді мақұлдау немесе беруден бас тарту туралы ӨҮК хаттамасының үзінді көшірмесі ӨҮК хаттамасына қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ресімделеді және көрсетілетін қызметті алушыға субсидиялаудың ақпараттық жүйесі арқылы қағаз немесе электрондық нысанда жіберіледі.
30. Бағдарламаға қатысушыларының жетіспейтін инфрақұрылымды жүргізудегі әрі қарайғы өзара іс-қимылы осы инфрақұрылымды жүргізу қағидаларының 24-31 тармақтарында айқындалған тәртіпке сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі ақпараттық жүйесіне Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

31. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1 к правилам
оказания государственной услуги
"Подведение производственной
(индустриальной) инфраструктуры в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Стандарт государственной услуги "Правила подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2.
Способы предоставления государственной услуги
Канцелярия местных исполнительных органов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства", Государственная корпорация
3.
Срок оказания государственной услуги
11 (одиннадцать) рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги
Бумажная/Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выписка из протокола заседания Регионального координационного совета, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя

31. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен мен
дамытудың мемлекеттік
бағдарламасы шеңберінде
өндірістік (индустриялық)
инфрақұрылым жүргізу"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу қағидалары" мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұрсұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Облыстардың, Нұрсұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
11 (он бір) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз/электронды (ішінара автоматты) түрде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өңірлік үйлестіру кеңесі отырысы хаттамасынан үзінді не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
6.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Услугодатель – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, допускается бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Веб-портал "электронного правительства" - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
в бумажной форме:
1) заявка на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) бизнес-план;
3) технико-экономическое обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования в соответствии с Правилами разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9938) (далее – Правила);
4) проектно-сметная документация по проекту (с положительным заключением комплексной вневедомственной экспертизы).
На портале:
1) электронная заявка на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) технико-экономическое обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования в соответствии с Правилами;
3) проектно-сметная документация по проекту (с положительным заключением комплексной вневедомственной экспертизы)
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейінгі жұмыс кестесіне сәйкес.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
"Электрондық үкімет" веб – порталы техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
қағаз түрінде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыруға өтінім;
2) бизнес-жоспар;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау және бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген) (бұдан әрі-қағидалар) сәйкес техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі;
4) жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама (кешенді ведомстводан тыс сараптаманың оң қорытындысымен).
Порталда:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыруға электрондық өтінім;
2) Қағидаларға сәйкес техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі;
3) жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама (ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысымен)
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами инфраструктуры.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
При обращении через Государственную корпорацию:
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов 30 (тридцать) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания 20 (двадцать) минут.
Приложение 2 к правилам
оказания государственной услуги
"Подведение производственной
(индустриальной) инфраструктуры в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025"
Форма
Заявка на финансирование подведения
производственной (индустриальной) инфраструктуры
____________________________________________________________________
(далее – предприниматель) (организационно-правовая форма, наименование
юридического лица; фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя, паспортные данные)
__________________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица; местожительство
индивидуального предпринимателя)
__________________________________________________________________________
(место реализации проекта)
__________________________________________________________________________
(номер контактного телефона с указанием кода города (района), адрес электронной почты)
__________________________________________________________________________
(банковские реквизиты)
__________________________________________________________________________
(указать профилирующее направление деятельности)
__________________________________________________________________________
(указать отрасль экономики, общий классификатор видов экономической деятельности (ОКЭД)
__________________________________________________________________________
(руководитель организации (фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, контактный телефон)
__________________________________________________________________________
(ответственный исполнитель проекта (фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность, контактный телефон)
__________________________________________________________________________
необходимые денежные средства (собственные средства, заемные средства)
__________________________________________________________________________
обоснование необходимости подведения или улучшения инфраструктуры.
Заявляет об участии в конкурсном отборе на финансирование подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Программа). Услугополучатель ознакомлен с условиями конкурса и прикрепляет в соответствии с Программой, необходимые документы.
___________________________________________________________________
Подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
№ заявки от "___" _____________ 20___ года "____" час. "____" мин.
Я подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными, и не возражаю против проверки сведений РКС. Услугополучатель, подписав настоящую заявку, заявляет и гарантирует следующее:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Инфрақұрылым қағидасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде:
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт 20 (жиырма) минут.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде өндірістік
(индустриялық) инфрақұрылым
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыруға өтінім
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) (заңды тұлғаның ұйымдық- құқықтық нысаны, атауы; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), паспорт деректері)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы; көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________
жобаны іске асыру орны
_____________________________________________________________
(қала (аудан) коды көрсетілген байланыс телефонының нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
______________________________________________________________
(банктік деректемелер)
_______________________________________________________________
(қызметтің бейінді бағыттарын көрсету)
_______________________________________________________________
(экономика саласын көрсету, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды ( ЭҚЖЖ)
_______________________________________________________________
(ұйым басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс телефоны)
________________________________________________________________
жобаның жауапты орындаушысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс телефоны)
______________________________________________________________
қажетті ақша қаражаты (меншікті қаражат, қарыз қаражаты)
______________________________________________________________
инфрақұрылымды түзету немесе жақсарту қажеттілігінің негіздемесі.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыруға арналған конкурстық іріктеуге қатысу туралы мәлімдейді. Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген көрсетілген шарттармен танысты және Бағдарламаға сәйкес қажетті құжаттарды тіркейді.
______________________________________________________________
Қолы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___жылғы "____" ___________ № өтінім "____" сағат "___" минут.
Мен өзім ұсынған мәліметтердің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің мәліметтерді тексеруіне қарсы емеспін. Көрсетілетін қызметті алушы осы өтінімге қол қою арқылы мынаны мәлімдейді және оған кепілдік береді:

1. Все данные, информация и документация, являются достоверными и полностью соответствуют действительности на нижеуказанную дату.
2. Услугополучатель подтверждает, что уставная компетенция услугополучателя позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
3. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящая заявка отклоняется на любом этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
Услугополучатель настоящим предоставляет согласие с тем, что:
1. Региональный услугодатель вправе представлять указанные в настоящей заявке сведения, информацию и представленные услугополучателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные документы представлены исключительно для финансирования недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Программы.
3. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о предоставлении государственной поддержки по подведению производственной (индустриальной) инфраструктуры ознакомлен и согласен.
_______________________________
Руководитель (индивидуальный
предприниматель) фамилия, имя,
отчество (при наличии)
_______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 3 к Правилам
подведения производственной
(индустриальной) инфраструктуры в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса – 2025"
Форма
Электронная заявка на участие в конкурсном отборе на финансирование
подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры
1. В ___________ области (города республиканского значения, столицы)
индивидуального предпринимателя)
2. Прошу рассмотреть представленные материалы об участии в конкурсном отборе на финансирование подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025".
3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование _________________________________________________
Бизнес идентификационный номер _______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
Индивидуальный идентификационный номер руководителя __________
адрес ________________________________________________________
номер телефона (факса) _________________________________________
для индивидуального предпринимателя:
наименование _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________
адрес _________________________________________________________
номер телефона (факса) _________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
_____________________________________________________________
местонахождение _____________________________________________
дата уведомления _____________________________________________

1. Барлық деректер, ақпарат пен құжаттама дұрыс болып табылады және төменде көрсетілген күнгі шындыққа толық сәйкес келеді.
2. Көрсетілетін қызметті алушы өзінің жарғылық құзыреті осы өтінішке қол қоятын адамға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретінін растайды.
3. Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде осы өтінімнен бас тартылатынымен келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы осы арқылы мыналарға келісім береді:
1. Өңірлік қызметті беруші тексеру және қарау мақсатында осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы.
2. Осы өтінімдегі барлық мәліметтер, сондай-ақ барлық талап етілген құжаттар "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыру үшін ғана ұсынылған.
3. Өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізу бойынша мемлекеттік қолдауды ұсыну туралы мәселені қарау тәртібімен таныстым және келісемін.
______________________________
Жетекші (дара кәсіпкердің
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
______________________________
(қолы) (қолтаңбаны толық жазу)
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде өндірістік
(индустриялық)
инфрақұрылымды жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
1. __________ облысында (республикалық маңызы бар қалада, астанада)
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, дара кәсіпкердің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі)
2. "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыруға арналған конкурстық іріктеуге қатысу туралы ұсынылып отырған материалдарды қарауды сұраймын.
3. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін: атауы ___________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________
мекенжайы ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі _____________________________________________
жеке кәсіпкер үшін:
атауы ___________________________________________________________
аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі______________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі _____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметі басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері __________________________________________________
хабарлама күні ___________________________________________________

4. Сведения о наличии текущего счета у предпринимателя в банке второго уровня:
Реквизиты банка: _____________________________________________
Наименование банка: __________________________________________
Банковский идентификационный код_____________________________
Индивидуальный идентификационный код________________________
Бизнес идентификационный номер_______________________________
Кбе (Код бенефициара) ________________________________________
5. Сведения о проекте:
Наименование проекта _________________________________________
краткое описание проекта ______________________________________
место реализации проекта______________________________________
профилирующее направление деятельности (*заполняется в случае реализации проекта в
областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте и Семей):
_____________________________________________________________
вид необходимой инфраструктуры _______________________________
обоснование необходимости подведения или улучшения инфраструктуры
_____________________________________________________________
стоимость строительства, тыс. тенге ______________________________
стоимость проекта (инвестиции), тыс. тенге _______________________
система налогообложения: ______________________________________
указать отрасль экономики: _____________________________________
ОКЭД (общего классификатора видов экономической деятельности):
_____________________________________________________________
численность наемных работников ________________________________

4. Көрсетілетін қызметті алушының екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының болуы туралы мәліметтер:
Банк деректемелері: ______________________________________________
Банктің атауы: ___________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды __________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды __________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________
Кбе (бенефициар коды) ___________________________________________
5. Жоба туралы мәліметтер:
жобаның атауы __________________________________________________
жобаның қысқаша сипаттамасы ____________________________________
жобаны іске асыру орны __________________________________________
қызметтің бейінді бағыты (*жоба облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент және Семей қалаларында іске асырылған жағдайда толтырылады):
________________________________________________________________
қажетті инфрақұрылым түрі ________________________________________
инфрақұрылымды жүргізу немесе жақсарту қажеттігінің негіздемесі ________________________________________________________________
құрылыстың құны, мың теңге ______________________________________
жобаның құны (инвестициялар), мың теңге __________________________
салық салу жүйесі: _______________________________________________
экономика саласын көрсету: _______________________________________
ЭҚЖЖ (экономика саласын көрсету, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды):
_________________________________________
жалдамалы жұмыскерлер саны _____________________________________

1) предоставлять и раскрывать по первому требованию услугодателя любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайны, затребованные в рамках рассмотрения настоящей заявки;
2) незамедлительно уведомить услугодателя в случае изменения данных, указанных в заявке.
Согласен с тем, что:
1) услугодателем и региональным кординационным советом проводится проверка представленных сведений;
2) услугодатель проверяет действительность указанных данных;
3) сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные документы представлены исключительно для финансирования подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
4) в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящая заявка будет отклонена на любом этапе ее рассмотрения;
5) услугодатель вправе представлять указанные в настоящей заявке сведения, информацию и представленные услугополучателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения;
Ознакомлен с условиями конкурса и Правилами подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025".
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи.
Дата и время подписания электронной цифровой подписью.
Уведомление о принятии заявки:
Принято услугодателем в 00:00 часов "__" "______" 20____ года:
Данные из электронной цифровой подписи.
Дата и время подписания электронной цифровой подписью.
Приложение 5 к приказу
Министра национальной экономик
Республики Казахстан
от 11 июня 2021 года № 59
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан
1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11181).
2. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 760 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13233).

1) Көрсетілетін қызметті берушінің бірінші талабы бойынша осы өтінімді қарау шеңберінде талап етілген, банктік және коммерциялық құпияны қамтитын кез келген ақпарат пен құжаттарды беруге және ашуға;
2) өтінімде көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, дереу көрсетілетін қызметті берушіге хабарлаймын.
Мыналармен келісемін:
1) көрсетілетін қызметті беруші және өңірлік үйлестіруші комиссия ұсынылған мәліметтерге тексеру жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген деректердің дұрыстығын тексереді;
3) осы өтінімде қамтылған мәліметтер, сондай-ақ барлық талап етілген құжаттар "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізуді қаржыландыру үшін ғана ұсынылды;
4) көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінімнен қаралып жатқан кез келген кезеңінде бас тартылады;
5) көрсетілетін қызметті беруші тексеру және қарау мақсатында осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы;
Конкурс шарттарымен және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізу қағидаларымен таныстым.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтердің ұсынылғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "___" __________ сағат 00:00 қол қойды және жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңба деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Көрсетілетін қызметті беруші 20__ жылғы "___" ________сағат 00:00 қабылдады.
Электрондық цифрлық қолтаңба деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 11 маусымдағы
№ 59 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11181 болып тіркелген).
2. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 760 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13233 болып тіркелген).

3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 281 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13992).
4. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 марта 2017 года № 118 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15022).
5. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июля 2017 года № 273 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15529).
6. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 апреля 2019 года № 28 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18596).

3. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 281 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13992 тіркелген).
4. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 наурыздағы № 118 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15022 тіркелген).
5. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 273 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15529 болып тіркелген).
6. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 сәуірдегі № 28 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18596 болып тіркелген).