О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 322. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2021 года № 23278.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2023 № 8 (вводится в действие с 10.06.2024).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2021 года № 322
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1122 "Об утверждении формы аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12547):
в Форме аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"АТТЕСТАТ энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности".
2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123 "Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12587):
в Правилах проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 322 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 шілдеде № 23278 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 15.09.2023 № 8 (10.06.2024 қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2021 жылғы 23 маусымдағы
№ 322 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторы аттестатының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1122 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12547 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторы аттестатының нысанында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының АТТЕСТАТЫ".
2. "Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12587 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттаудан өткізу қағидаларында:

пункты 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
4. Для получения государственной услуги физические лица (далее – услугополучатель) направляют через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) документы, в соответствии со Стандартом государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги).
5. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
6. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Ответственный исполнитель в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных документов кандидата, проверяет их полноту, и в случае представления услугополучателем неполного пакета документов готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю посредством портала в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя, в соответствии с формой оказания государственной услуги.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.";
приложение 1 исключить;
приложения 2, 3 и 4 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1125 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12566):
разрешительные требования и перечень документов, необходимых для выдачи аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, утвержденные указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 4 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам проведения аттестации кандидатов
в энергоаудиторы
Стандарт государственной услуги
"Аттестация кандидатов в энергоаудиторы"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Аттестат энергоаудитора, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

3, 4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлғалар (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсеті стандартына сай "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жолдайды.
5. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жауапты орындаушы кандидаттың ұсынылған құжаттарын тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) және мемлекеттік қызмет көрсету нысанына сәйкес оны көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.";
1-қосымша алынып тасталсын;
2, 3 және 4-қосымшалар осы Тізбеге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1125 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12566 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесі осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің өзгерістер
енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Энергия аудиторларына
кандидаттарды
аттестаттауды жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал)
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Энергоаудитор аттестаты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Жұмыс кестесі

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление (запрос) по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
2) электронная копия диплома о высшем инженерно-техническом образовании;
3) электронная копия свидетельства о прохождении курсов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по направлению энергоаудит;
4) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность кандидата и наличие общего технического стажа не менее 5 (пяти) лет, из них не менее 1 (одного) года энергоаудитором в энергоаудиторской организации;
5) электронная копия протокола квалификационной проверки знаний группы допуска III и выше.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) несоответствие кандидата в энергоаудиторы Разрешительным Требованиям, утверждаемым в соответствии с подпунктом 13-1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышения энергоэффективности".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) осы Қағидаларға сәйкес нысан бойынша өтініш (сұрау);
2) жоғары инженерлік-техникалық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
3) энергия аудиті бағыты бойынша энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы курстардан өткені туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
4) кандидаттың еңбек қызметінің жалпы техникалық жұмыс өтілінің кемінде 5 (бес) жыл, оның ішінде энергия аудиторлық ұйымда кемінде 1 (бір) жыл энергия аудиторы болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесін;
5) III және одан жоғары рұқсат беру тобының білімін біліктілік тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
5) энергия аудиторларына кандидаттың "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы Заңының 5-бабының 13-1) тармақшасына сәйкес бекітілетін Рұқсат беру талаптарына сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар .
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель – www.egov.kz/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
2) портал - www.egov.kz, www.elicense.kz,
Приложение
к Стандарту
государственной услуги
"Аттестация кандидатов
в энергоаудиторы"
Форма
____________________________
(наименование
уполномоченного органа)
____________________________
(адрес)
от _________________________
Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии)
____________________________
ИИН (индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(адрес, телефон,
электронный адрес)
____________________________
Заявление (запрос)
Прошу аттестовать меня, ___________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________________________________________________________________
в качестве Энергоаудитора.
К настоящему заявлению прилагаются следующие документы:
1. _______________________________________________________
2. _______________________________________________________
3. _______________________________________________________
4. _______________________________________________________
5. _______________________________________________________
Настоящим заявлением даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________________ _____________
(Фамилия, имя и отчество) (при его наличии) (подпись)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам проведения
аттестации кандидатов
в энергоаудиторы
"Индустриялық даму комитеті" Республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата: [Дата выдачи] г.
[Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) кандидата]
Мотивированный отказ Республиканское государственное учреждение
"Комитет индустриального развития", рассмотрев Ваше заявление (запрос) № [Номер входящего документа] от [Дата] г. сообщает следующее: [Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам проведения
аттестации кандидатов
в энергоаудиторы
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
АТТЕСТАТ Энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Вид аттестации: [первичная или вторичная]
Номер: [Номер документа]
Дата: [Дата выдачи] г.
Настоящий аттестат выдан [Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)], [дата рождения] (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) аттестованного лица полностью), (дата рождения) ИИН: [индивидуальный идентификационный номер кандидата] В том, что он (а) соответствует разрешительным требованиям Срок действия аттестата 3 (три) года со дня выдачи. Аттестат действует на всей территории Республики Казахстан.
[Должность руководителя уполномоченного органа]
[Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті беруші - www.gov.kz/entities/comprom, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) портал - www.egov.kz www.elicense.kz.
"Энергия аудиторларына
кандидаттарды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарттарына
қосымша
нысан
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________
(мекенжайы)
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде)
____________________________
ЖСН (жеке сәйкестендіру
өмірі)
____________________________
(мекенжайы, телефоны,
электрондық мекенжайы)
____________________________
Өтініш (сұрау)
Мені, _____________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
__________________________________________________________
Энергия аудиторы ретінде аттестаттауды сұраймын.
Осы өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. _______________________________________________________
2. _______________________________________________________
3. _______________________________________________________
4. _______________________________________________________
5. _______________________________________________________
Осы өтінішпен ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес ақпараттарды ұсынғаны үшін
жауаптылық туралы хабардармын.
_____________________________________________ _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде)      (қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Энергия аудиторларына
кандидаттарды аттестаттаудан
өткізу қағидаларына
3-қосымша
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата: [Дата выдачи] г.
[Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) кандидата]
Дәлелді бас тарту
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі, Сіздің [Кіріс құжатының нөмірі] № [Күні] өтінішіңізді (сұрауыңызды) қарап, келесіні хабарлайды: [Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[ қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ]
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Энергия аудиторларына
кандидаттарды аттестаттаудан
өткізу қағидаларына
4-қосымша
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының АТТЕСТАТЫ
Аттестаттау түрі: [алғашқы немесе қайта] Нөмірі: [Құжаттың нөмірі]
Күні: [Берілген күні] ж.
Осы аттестат [Тегі,Аты,Әкесінің аты], [туған күні] (аттестатталған тұлғаның толық Т.А.Ә.), ( туған күні ) ЖСН: [жеке сәйкестендіру нөмірі] оның рұқсат беру талаптарына сәйкес екендігіне берілді. Аттестаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап 3 (үш) жыл. Аттестат Қазақстан Республикасының барлық аумағында қолданылады
[Уәкілетті органның басшысы лауазымы]
[ Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ]
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің

от 30 ноября 2015 года
№ 1125
Разрешительные требования и перечень документов, необходимых для выдачи
аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Разрешительные требования
Документы, подтверждающие соответствие разрешительным требованиям
Примечание
Для получения аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
1.
Наличие высшего инженерно-технического образования
Электронную копию диплома о высшем инженерно-техническом образовании
2.
Наличие общего технического стажа работы не менее пяти лет, из них не менее 1 (одного) года энергоаудитором в энергоаудиторской организации
Электронную копию документа, подтверждающую трудовую деятельность кандидата
3.
Прохождение переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Электронную копию свидетельства о прохождении курсов переподготовки и (или) повышения квалификации кадров по направлению энергоаудит
4.
Наличие группы допуска работы в электроустановках III и выше
Электронную копию протокола квалификационной проверки знаний группы допуска III и выше

2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1125 бұйрығымен
бекітілген
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесі
Рұқсат беру талаптары
Рұқсат беру талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының аттестатын алу үшін
1.
Жоғары инженерлік-техникалық білімі бар
Жоғары инженерлік-техникалық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі
2.
Жалпы техникалық жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде кемінде (1) бір жыл энергия-аудиторлық ұйымында аудитор болуы
Кандидаттың еңбек қызметін растайтын электрондық көшірме құжаты
3.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өткені
Энергия аудиті бағыты бойынша кадрлардың қайта даярлау (немесе) біліктілікті арттыру курстарынан өткені туралы электрондық көшірме куәлігі
4.
Электр қондырғыларда жұмысқа рұқсаттың III және одан жоғары топтарда бар болуы
III және одан жоғары топтарының білімін біліктілік тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі