О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23425.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ректора Академии.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 3 июля 2021 года
№ 95
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Генерального Прокурора от 31 марта 2016 года № 57 "Об утверждении Правил организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13672) следующие изменения:
Правила организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 65 "Об утверждении Правил деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13653) следующие изменения:
в Правилах деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметінің мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 3 шілдедегі № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23425 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы (бұдан әрі – Академия):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академияның ректорына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Казақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 3 шілдедегі
№ 95 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 57 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13672 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидалары осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 65 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13653 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызмет қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Непосредственное руководство Академией осуществляет ректор.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Ректор Академии имеет заместителей: первого проректора и проректоров.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. В состав Академии входят: Институт профессионального обучения (далее – ИПО), Межведомственный научно-исследовательский институт (далее – МНИИ), Институт послевузовского образования (далее – ИПВО) и самостоятельные структурные подразделения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Организация деятельности институтов и самостоятельных структурных подразделений Академии осуществляется в соответствии с Уставом Академии, настоящими Правилами, планами работ Академии, положениями о структурных подразделениях Академии, а также актами о распределении обязанностей сотрудников и работников Академии.";
абзац первый пункта 25 изложить в следующей редакции:
"25. Дополнительное образование осуществляется в ИПО в следующих формах:
1) профессиональная переподготовка и повышение квалификации сотрудников правоохранительных органов, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан;
2) профессиональная переподготовка и повышение квалификации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан;
3) профессиональная подготовка сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан.";
абзац первый пункта 26 изложить в следующей редакции:
"26. В период прохождения профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации обучающиеся (слушатели) ИПО проживают в общежитии Академии и находятся в пределах ее территории.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Учебно-методическая работа ИПО включает:
1) обобщение и анализ результатов учебного процесса первоначальной профессиональной подготовки, курсов повышения квалификации и переподготовки сотрудников правоохранительных органов, в том числе состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов;
2) обобщение практики деятельности ИПО, внесение предложений по совершенствованию, внедрение инновационных форм и методов организационно-аналитической и учебно-методической работы;
3) привлечение к проведению учебных занятий наряду со штатными сотрудниками ИПО ведущих ученых, экспертов, практических работников правоохранительных и государственных органов, в том числе зарубежных;
4) организация учебного процесса, разработка и утверждение учебных планов и программ;
5) координация проведения учебных занятий в соответствии с рабочими планами;
6) организация и учебно-методическое обеспечение самостоятельной работы обучающихся;

"7. Академияны тікелей басқаруды ректор жүзеге асырады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Академия ректорының мынадай орынбасарлары бар: бірінші проректор және проректорлар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Академия құрамына: Кәсіби оқыту институты (бұдан әрі - КОИ), Ведомствоаралық ғылыми-зерттеу институты (бұдан әрі - ВҒЗИ), Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институты (бұдан әрі - ЖОКБИ) және дербес құрылымдық бөлімшелер кіреді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Академия институттарының және дербес құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру Академияның Жарғысына, осы Қағидаларға, Академияның жұмыс жоспарларына, Академияның құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерге, сондай-ақ Академияның қызметкерлері мен жұмыскерлерінің міндеттерін бөлу туралы актілерге сәйкес жүзеге асырылады.";
25-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"25. КОИ-да қосымша білім беру мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдары басшылығының Президенттік резервінде тұрған құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кәсіптік қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру;
2) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кәсіптік қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру;
3) Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кәсіптік даярлау.";
26-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Кәсіптік даярлықты, қайта даярлауды және біліктілікті арттыруды өту кезеңінде КОИ білім алушылары (тыңдаушылар) Академия жатақханасында тұрады және оның аумағы шегінде болады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. КОИ-дың оқу-әдістемелік жұмысына:
1) алғашқы кәсіптік даярлау оқу процесінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің, оның ішінде құқық қорғау органдары басшылығының Президенттік резервінде тұратын қызметкерлердің біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарының нәтижелерін қорыту және талдау;
2) КОИ қызметінің практикасын қорыту, жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, ұйымдастыру-талдау және оқу-әдістемелік жұмыстың инновациялық нысандары мен әдістерін енгізу;
3) КОИ-дың штаттық қызметкерлерімен қатар жетекші ғалымдарды, сарапшыларды, құқық қорғау және мемлекеттік органдардың, оның ішінде шетелдік құқық қорғау және мемлекеттік органдардың практикалық жұмыскерлерін оқу сабақтарын жүргізуге тарту;
4) оқу процесін ұйымдастыру, оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеу және бекіту;
5) жұмыс жоспарларына сәйкес оқу сабақтарын өткізуді үйлестіру;
6) білім алушылардың өзіндік жұмысын ұйымдастыру және оқу-әдістемелік қамтамасыз ету;

7) организация и проведение обучающих мероприятий (семинары, конференции, круглые столы, тренинги) для сотрудников правоохранительных органов;
8) сотрудничество и взаимодействие с государственными и правоохранительными органами, в том числе зарубежными, в рамках заключенных соглашений, научными, образовательными, специализированными организациями и учреждениями при осуществлении образовательной и учебно-методической деятельности.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Допускается дистанционное обучение в ИПО при дополнительном образовании.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Подготовка кадров по образовательным программам послевузовского образования осуществляется в соответствующем Институте, по очной форме обучения, а также по дистанционному обучению.";
абзац второй пункта 37 изложить в следующей редакции:
"Академией самостоятельно определяются нормы времени по видам учебной работы при планировании и организации учебного процесса, соотношение объема часов между видами учебной работы, технологии обучения, в том числе по дистанционному обучению.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. В ИПО входной контроль проводится с целью определения уровня профессиональных компетенций обучающихся перед прохождением курсов, выходной – после прохождения курсов.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского
образования
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 57
Правила организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".

7) құқық қорғау органдары қызметкерлеріне оқыту іс-шараларын (семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, тренингтер) ұйымдастыру және өткізу;
8) білім беру және оқу-әдістемелік қызметті іске асыру кезінде ғылыми, білім беру, мамандандырылған ұйымдармен және мекемелермен жасалған келісімдердің шеңберінде мемлекеттік және құқық қорғау органдарымен, оның ішінде шетелдік мемлекеттік және құқық қорғау органдармен ынтымақтастық және өзара іс-қимыл жасау кіреді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Қосымша білім беру кезінде КОИ-да қашықтан оқытуға рұқсат етіледі.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша кадрларды даярлау тиісті Институтта күндізгі оқыту нысаны бойынша, сондай-ақ қашықтан оқыту бойынша жүзеге асырылады.";
37-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Академия оқу процесін жоспарлау және ұйымдастыру кезінде оқу жұмысының түрлері бойынша уақыт нормаларын, оқу жұмысының түрлері арасындағы сағат көлемінің арақатынасын, оқыту технологияларын, оның ішінде қашықтан білім беру бойынша оқыту технологияларын дербес айқындайды.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. КОИ-да кіріс бақылау білім алушылардың кәсіптік құзыреттілік деңгейін анықтау мақсатында курстардан өтуі алдында, шығыс бақылау – курстарды өткен соң жүргізіледі.".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 57 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабының 18) тармақшасына сәйкес әзірленген.

2. Правила определяют порядок организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
3. Реализация образовательных технологий в Академии осуществляется по следующим видам: телевизионная технология, сетевая технология и кейс-технология.
4. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) информационно-образовательный портал – системно-организованная взаимосвязанная совокупность информационных ресурсов и сервисов Интернет, содержащая административно-академическую и учебно-методическую информацию, позволяющая организовать образовательный процесс с применением образовательных технологий;
2) сетевая технология – технология, включающая обеспечение учебно-методическими материалами, формы интерактивного взаимодействия обучающихся с преподавателем и друг с другом, а также администрирование учебного процесса на основе использования сети Интернет;
3) кейс-технология – технология, основанная на комплектовании наборов (кейсов) учебно-методических материалов на бумажных, электронных и прочих носителях и рассылке их обучающимся для самостоятельного изучения;
4) контент – информационное наполнение учебных материалов (тексты, графика, мультимедиа и иное информационно значимое наполнение);
5) интернет-ресурс организации образования, реализующий учебный процесс с применением образовательных технологий - интернет-ресурс, содержащий административно-академическую информацию для участников образовательного процесса;
6) мультимедиа – комплекс аппаратных или программных средств, позволяющих пользователю работать в диалоговом режиме с разнородными данными (графикой, текстом, звуком, видео);
7) учебная программа (силлабус) - программа обучения по дисциплине, содержащая краткое описание и основные характеристики изучаемой дисциплины;
8) телевизионная технология - технология, базирующаяся на использовании эфирных, кабельных и спутниковых систем телевидения;
9) тестирующий комплекс - программное средство, предназначенное для определения степени освоения обучающимися учебного материала на всех уровнях образовательного процесса.
2. Порядок организации учебного процесса с применением образовательных технологий
5. Для организации учебного процесса с применением образовательных технологий Академия использует:
1) образовательный портал со страницами, содержащими учебно-методическую и организационно-административную информацию для обучающихся;
2) оборудование, имеющее выход в телекоммуникационную сеть (Интернет, спутниковое телевидение);

2. Қағидалар Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
3. Академияда білім беру технологияларын іске асыру мынадай түрлер бойынша жүзеге асырылады: теледидарлы технология, желілік технология және кейс-технология.
4. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ақпараттық-білім беру порталы – білім беру технологияларын қолдана отырып, білім беру процесін ұйымдастыруға мүмкіндік беретін әкімшілік-академиялық және оқу-әдістемелік ақпараты бар ақпараттық ресурстар мен Интернет сервистерінің желілі түрде ұйымдастырылған өзара байланысқан жиынтық;
2) желілік технология - оқу-әдістемелік материалдармен қамтамасыз етуді, білім алушылардың оқытушымен және бір-бірімен интерактивтік өзара іс-қимыл жасасу нысандарын, сондай-ақ Интернет желісін пайдалану негізінде оқу процесін әкімшілендіруді қамтитын технология;
3) кейс-технология - қағаз, электронды және өзге де жеткізгіштерде оқу-әдістемелік материалдар жиынтығына (кейстерге) және оларды дербес зерделеу үшін білім алушыларға таратуға негізделген технология;
4) контент - оқу материалдарын ақпараттық (мәтіндер, графика, мультимедиа және өзге де ақпараттық маңызды толықтырулар) толықтыру;
5) білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін іске асыратын білім беру ұйымының интернет-ресурсы - білім беру процесінің қатысушылары үшін әкімшілік-академиялық ақпараты бар интернет-ресурс;
6) мультимедиа - пайдаланушыға диалогтық режимде әр текті деректермен (графика, мәтін, дауыс, бейне) жұмыс істеуге мүмкіндік беретін аппараттық немесе бағдарламалық құралдар кешені;
7) оқу бағдарламасы (силлабус) - қысқаша сипаттамасы және оқытылатын пәннің негізгі сипаттамалары бар пән бойынша оқыту бағдарламасы;
8) теледидарлық технология - теледидардың эфирлік, кабельдік және спутниктік желілерін пайдалануға негізделген технология;
9) тестілеу кешені - білім беру процесінің барлық деңгейінде білім алушылардың оқу материалдарын меңгеру дәрежесін анықтау үшін қолданылатын бағдарламалық құрал.
2. Білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру тәртібі
5. Білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру үшін Академия:
1) білім алушыларға арналған оқу-әдістемелік және ұйымдастыру-әкімшілік ақпаратты қамтитын парақтары бар білім беру порталын;
2) телекоммуникациялық желіге шығу мүмкіндігі бар жабдықты (Интернет, спутниктік теледидар);

3) мультимедийные классы и электронные читальные залы;
4) учебный контент;
5) тестирующий комплекс;
6) сетевые системы управления обучением (Learning Management System).
6. Для осуществления учебного процесса с применением образовательных технологий Академия:
1) проводит обучение профессорско-преподавательского состава и сотрудников;
2) создает условия для разработки и обновления образовательных ресурсов;
3) доставляет учебный материал обучающимся посредством информационных технологий либо на бумажных носителях;
4) организует и проводит консультации;
5) организует обратную связь с обучающимися;
6) контролирует учебные достижения обучающихся;
7) идентифицирует личности обучающихся посредством системы аутентификации.
7. Для обеспечения обучаемых учебно-методическими материалами Академией составляются электронные учебно-методические документы по всем дисциплинам учебного плана, реализуемых с применением образовательных технологий.
Подготовка электронных учебно-методических документов осуществляется разработчиком курса по утвержденным учебным программам.
8. В Академии создается информационная система управления, содержащая базу данных обучающихся (приказы о зачислении, переводах, восстановлении, сведения о текущей успеваемости обучающихся).
9. Организация учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии осуществляется структурными подразделениями, реализующими соответствующие образовательные программы.
10. Структурное подразделение, осуществляющее сопровождение учебного процесса с применением образовательных технологий:
1) осуществляет консультативную помощь в разработке, приобретении и освоении электронных учебников, мультимедийных курсов, методических пособий;
2) администрирует тестирующие системы и другие средства контроля знаний;
3) разрабатывает методику использования информационных ресурсов;
4) принимает участие в разработке, освоении и поддержке в эксплуатации программных, информационных и технических средств.
11. Организация учебного процесса с применением образовательных технологий осуществляется с помощью виртуального (синхронного или асинхронного) взаимодействия.
Синхронное взаимодействие предусматривает общение обучающегося и преподавателя в режиме реального времени. Для этого могут использоваться чаты систем образовательной технологии или видеоконференции.
Асинхронное взаимодействие осуществляется в случае, когда обучающийся и преподаватель не могут общаться в режиме реального времени. Контакт при обучении организуется посредством переписки по электронной почте, с помощью списков рассылок или телеконференций.

3) мультимедиалық сыныптарды және электрондық оқу залдарын;
4) оқу контентін;
5) тестілеу кешенін;
6) оқытуды басқарудың желілік жүйесін (Learning Management System) пайдаланады.
6. Білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін жүзеге асыру үшін Академия:
1) профессорлық-оқытушылық құрамын және қызметкерлерді оқытуды жүзеге асырады;
2) білім беру ресурстарын әзірлеу және жаңарту үшін жағдай жасайды;
3) білім алушыларға оқу материалын ақпараттық технологиялар не қағаз жеткізгіштер арқылы жеткізеді;
4) кеңес беруді ұйымдастырады және өткізеді;
5) білім алушылармен кері байланысты ұйымдастырады;
6) білім алушылардың оқудағы жетістіктерін бақылайды;
7) аутентификация жүйесі арқылы білім алушылардың жеке басын сәйкестендіреді.
7. Білім алушыларды оқу-әдістемелік материалдармен қамтамасыз ету үшін Академияда білім беру технологияларын қолдана отырып іске асырылатын оқу жоспарларының барлық пәндері бойынша электрондық оқу-әдістемелік құжаттар жасалады.
Электронды оқу-әдістемелік құжаттарды дайындауды бекітілген оқу бағдарламалары бойынша курстың әзірлеушісі жүзеге асырады.
8. Академияда білім алушылардың деректер базасын (білім алушыларды қабылдау, ауыстыру, қайта қабылдау туралы бұйрықтар, олардың ағымдағы үлгерімі туралы мәліметтер) қамтитын ақпараттық басқару жүйесі жасалады.
9. Академияда білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыруды тиісті білім беру бағдарламаларын іске асыратын құрылымдық бөлімшелер жүзеге асырады.
10. Білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін сүйемелдеуді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше:
1) электрондық оқулықтарды, мультимедиялық курстарды, әдістемелік оқулықтарды әзірлеуге, сатып алуға және меңгеруге консультативтік көмекті жүзеге асырады;
2) тестілеу жүйелері және білімді бақылаудың басқа да құралдарына әкімшілік етеді;
3) ақпараттық ресурстарды пайдалану әдістемесін әзірлейді;
4) бағдарламалық, ақпараттық және техникалық құралдарды әзірлеуге, меңгеруге және олардың пайдалануына қолдау көрсетуге қатысады.
11. Білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру виртуалды (синхронды немесе асинхронды) өзара іс-қимыл жасасу арқылы жүзеге асырылады.
Синхронды өзара іс-қимыл жасасу білім алушы мен оқытушының нақты уақыт режимінде тілдесуін көздейді. Бұл үшін білім беру технологиясы немесе бейнеконференция жүйелерінің чаттары пайдаланыла алады.
Асинхронды өзара іс-қимыл жасасу білім алушы мен оқытушы нақты уақыт режимінде тілдесе алмаған жағдайда жүзеге асырылады. Оқыту кезінде байланыс тарату тізімінің немесе телеконференцияның көмегімен электрондық пошта бойынша хат алмасу арқылы ұйымдастырылады.

12. Академия при реализации учебного процесса с применением образовательных технологий обеспечивает методическую помощь обучающимся через взаимодействие участников с использованием всех доступных современных телекоммуникационных средств.

12. Академия білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін іске асыру кезінде білім алушыларға әдістемелік көмекті барлық заманауи қолжетімді телекоммуникациялық құралдарды пайдалана отырып, қатысушылардың өзара іс-қимыл жасасуы арқылы қамтамасыз етеді.