О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2021 года № 23610. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2022 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.02.2022 № 47 (вводится в действие после дня его официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие настоящего приказа см. п 4.
В соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и подпунктом 7.1.34 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) размер и срок действия квоты на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 15 мая 2021 года.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и
интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года № 214
Размер и срок действия квоты на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
Наименование товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Размер квоты, тонн
Срок действия
Сахар белый
1701 99 100
134 400
с 15 мая 2021 года по 30 сентября 2021 года включительно
Сахар-сырец тростниковый

Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шілдедегі № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шілдеде № 23610 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 22 ақпандағы № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.02.2022 № 47 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз.
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 3-тармағына және "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағы 7.1.34) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квотаның мөлшері және қолданылу мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 15 мамырдан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2021 жылғы 19 шілдедегі № 214
1-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квотаның мөлшері және қолданылу мерзімі
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Квота мөлшері, тонна
Қолданылу мерзімі
Ақ қант
1701 99 100
134 400
2021 жылғы 15 мамырдан бастап 2021 жылғы 30 қыркүйекке дейін қоса алғанда
Құрақ қанты шикізаты

1701 13
1701 14
Приложение 2
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года № 214
Правила распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и подпунктом 7.1.34 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" и определяют порядок распределения квот на ввоз сахара белого, предназначенного для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, на территорию Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) квота – фиксированный объем сахара белого, предназначенного для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, который освобождается от уплаты ввозной таможенной пошлины при ввозе на территорию Республики Казахстан;
2) товар:
сахар белый – сахар белый, классифицируемый кодом 1701 99 100 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и предназначенный для производства сахаросодержащей продукции;
сахар-сырец тростниковый – сахар-сырец тростниковый субпозиций 1701 13 и 1701 14 ТН ВЭД ЕАЭС, предназначенный для промышленной переработки.
Глава 2. Порядок распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового
3. Уполномоченный орган не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявление о приеме заявок на участие в распределении квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан (далее – объявление).
При наличии объемов квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового, оставшихся нераспределенными, объявление размещается уполномоченным органом до 16 августа 2021 года.
В объявлении указывается следующая информация:
1) объем квоты, который будет распределяться между заявителями;
2) дата и время начала и завершения приема заявок;
3) форма заявки на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на территорию Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);

1701 13
1701 14
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2021 жылғы 19 шілдедегі № 214
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 3-тармағына және "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.34 тармақшасына сәйкес әзірленді және құрамында қанты бар өнімдерді өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге квоталарды бөлу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) квота – құрамында қанты бар өнімдерді өндіруге арналған ақ қанттың және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатының тіркелген көлемі, ол Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде кедендік әкелу бажын төлеуден босатылады;
2) тауар:
ақ қант – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 99 100 кодымен сыныпталатын және құрамында қанты бар өнімдерді өндіруге арналған ақ қант;
құрақ қанты шикізаты – өнеркәсіптік өңдеуге арналған ЕАЭО СЭҚ ТН 1701 13 және 1701 14 қосалқы позицияларындағы құрақ қанты шикізаты.
2-тарау. Ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу тәртібі
3. Уәкілетті орган осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) орналастырады.
Бөлінбеген ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квоталар көлемі болған кезде хабарландыруды уәкілетті орган 2021 жылғы 16 тамызға дейін орналастырады.
Хабарландыруда мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) өтінім берушілер арасында бөлінетін квота көлемі;
2) өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу күні мен уақыты;
3) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға арналған өтінім нысаны (бұдан әрі – өтінім);

4) форма заявки на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка).
Срок окончательной даты представления заявителями заявок составляет 8 (восемь) рабочих дней со дня размещения объявления.
4. Заявка и прилагаемые к заявке документы пронумеровываются, прошнуровываются и заверяются подписью руководителя заявителя.
Документы, составленные на иностранном языке, предоставляются с переводом на казахский либо русский язык. Верность перевода с одного языка на другой либо подлинность подписи переводчика необходимо нотариально засвидетельствовать в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
5. Заявка, представленная в уполномоченный орган, регистрируется в канцелярии в день ее поступления и направляется в Департамент производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Департамент).
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявок и выдача подтверждений целевого назначения ввозимого товара осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.
Департамент регистрирует заявку заявителя в специальном журнале, который пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью уполномоченного органа.
6. Департамент в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки рассматривает и проверяет заявку на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) несоответствия заявки требованиям настоящих Правил, уполномоченный орган в срок, указанный в части первой настоящего пункта, направляет заявителю уведомление, в котором указывает, каким требованиям не соответствует представленная заявка. Уведомление направляется на электронный адрес, указанный заявителем в заявке.
Срок для приведения заявки в соответствие требованиям настоящих Правил составляет 2 (два) рабочих дня.
В случае, если в течение 2 (двух) рабочих дней заявитель не привел заявку в соответствие требованиям настоящих Правил, уполномоченный орган направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.
7. После окончания сроков рассмотрения заявок, указанных в пункте 6 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней распределяет объемы квоты на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан.

4) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға өтінім нысаны (бұдан әрі – өтінім).
Өтінім берушілердің өтінімдерді ұсынудың соңғы күні хабарландыру орналастырылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнін құрайды.
4. Өтінім және өтінімге қоса берілетін құжаттар нөмірленеді, тігіледі және өтінім беруші басшысының қолымен расталады.
Шет тілінде жасалған құжаттар қазақ не орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады. Бір тілден екінші тілге аударманың дұрыстығын не аудармашының қолының түпнұсқалығын "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес нотариус куәландыруы қажет.
5. Уәкілетті органға ұсынылған өтінім келіп түскен күні кеңседе тіркеледі және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу департаментіне (бұдан әрі – Департамент) жолданады.
Өтінім беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және әкелінетін тауардың нысаналы мақсатын растауды беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.
Департамент өтініш берушінің өтінімін арнайы журналда тіркейді, ол нөмірленеді, тігіледі және уәкілетті органның мөрімен бекемделеді.
6. Департамент өтінімді алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді қарайды және толықтығы мен осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған мәліметтердің толық еместігі және (немесе) өтінім осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, уәкілетті орган осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтінім берушіге хабарлама жібереді, онда ұсынылған өтінім қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсетеді. Хабарлама өтінім беруші өтінімде көрсеткен электрондық мекенжайға жолданады.
Өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестендіру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Егер өтінім беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестендірмеген жағдайда, уәкілетті орган өтінім берушіге өтінімді одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жолдайды.
7. Осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін уәкілетті орган 4 (төрт) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квоталар көлемін бөледі.

8. Уполномоченный орган распределяет объемы квот на ввоз товара на территорию Республики Казахстан в следующем порядке:
1) рассчитывается общий заявленный объем для получения квоты на ввоз товара (далее – общий заявленный объем) для заявителей;
2) определяется удельный вес каждого заявителя в общем заявленном объеме;
3) в случае, если общий заявленный объем превышает объем квоты, то объем квоты для каждого заявителя рассчитывается пропорционально его доле в общем заявленном объеме по следующей формуле:
Vz= V * Uz,
где:
Vz – объем квоты заявителя, тонна;
V – совокупный объем квоты, тонна;
Uz – удельный вес заявителя в общем заявленном объеме, %;
4) в случае, если общий заявленный объем меньше объема квоты, квота распределяется между заявителями в соответствии с поданными заявками.
9. Объем ввоза сахара-сырца тростникового в рамках установленного совокупного объема ввоза сахара рассчитывается по следующей формуле:
V = V1 х 0,98,
где:
V – объем ввоза сахара-сырца тростникового в рамках установленного совокупного объема ввоза сахара;
V1 – фактический объем ввоза сахара-сырца тростникового в Республику Казахстан;
0,98 – корректирующий коэффициент.
10. По итогам распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового в течение 3 (трех) рабочих дней Департамент готовит проект подтверждения целевого назначения ввозимого товара по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам за подписью руководителя уполномоченного органа либо лица, исполняющего его обязанности.
Подтверждение целевого назначения ввозимого товара направляется заявителю по почте заказным письмом с уведомлением о вручении либо представляется нарочно через канцелярию уполномоченного органа.
11. Уполномоченный орган размещает на интернет-ресурсе итоги распределения квот: сводный перечень заявителей, получивших квоту на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан, с указанием наименования товара, распределенных объемов квот.
Уполномоченный орган также размещает сведения об объемах квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового, оставшихся нераспределенными.
12. Распределение сахара белого и сахара-сырца тростникового между заявителями осуществляется до полного исчерпания совокупного объема квоты.
13. По итогам распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового в течение 3 (трех) рабочих дней уполномоченный орган направляет в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан сводную информацию о количестве товаров и организациях, осуществляющих ввоз товаров по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

8. Уәкілетті орган тауарды әкелуге арналған квоталар көлемін мынадай тәртіппен бөледі:
1) өтінім берушілер үшін тауар әкелуге квота алу үшін жалпы мәлімделген көлем (бұдан әрі – жалпы мәлімделген көлем) есептеледі;
2) әрбір өтінім берушінің жалпы мәлімделген көлемдегі үлес салмағы айқындалады;
3) егер жалпы мәлімделген көлем квотаның көлемінен асып кеткен жағдайда, әрбір өтінім беруші үшін квота көлемі оның жалпы мәлімделген көлемдегі үлесіне пропорционалды мынадай формула бойынша есептеледі:
Vz= V * Uz,
мұнда:
Vz – өтінім беруші квотасының көлемі, тонна;
V – квотаның жиынтық көлемі, тонна;
Uz – өтінім берушінің жалпы мәлімделген көлемдегі үлес салмағы, %;
4) Егер жалпы мәлімделген көлем квота көлемінен аз болса, квота берілген өтінімдерге сәйкес өтінім берушілер арасында бөлінеді.
9. Қант әкелудің белгіленген жиынтық көлемі шеңберінде құрақ қанты шикізатын әкелу көлемі мынадай формула бойынша есептеледі:
V = V1 х 0,98,
мұнда:
V – қант әкелудің белгіленген жиынтық көлемі шеңберінде құрақ қанты шикізатын әкелу көлемі;
V1 – Қазақстан Республикасына құрақ қанты шикізатын әкелудің нақты көлемі;
0,98 – түзету коэффициенті.
10. Ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қорытындылары бойынша Департамент 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысының қолы қойылған, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкелінетін тауардың нысаналы мақсатын растау жобасын дайындайды.
Әкелінетін тауардың нысаналы мақсатын растау өтінім берушіге почта арқылы табыс етілгені туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен жіберіледі не уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол ұсынылады.
11. Уәкілетті орган интернет-ресурста квоталарды бөлу қорытындыларын: тауардың атауын, квоталардың бөлінген көлемін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квота алған өтінім берушілердің жиынтық тізбесін орналастырады.
Уәкілетті орган сондай-ақ бөлінбеген ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квоталардың көлемі туралы мәліметтерді орналастырады.
12. Ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар көлемі олар таусылғанға дейін бөлінеді.
13. Ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қорытындылары бойынша уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың саны және тауарларды әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы жиынтық ақпарат жолдайды.

14. Заявитель не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня таможенного декларирования товара, ввозимого в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления, предоставляет в уполномоченный орган информацию в произвольной форме о фактическом объеме ввезенного сахара белого и сахара-сырца тростникового с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС в натуральном и стоимостном выражении.
Приложение 1 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на
территорию Республики Казахстан
___________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
просит выделить квоту на ввоз сахара белого, классифицируемый кодом 1701 99 100
Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического
союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)
и предназначенный исключительно для ____________________________________
______________________________________________________________________,
(указать цель ввоза: для производства сахаросодержащей продукции)
в количестве _____________ тонн, а также выдать подтверждение целевого назначения ввозимого сахара белого.
Гарантирую, что сахар, ввозимый с применением льготы, не будет перенаправлен на
территории других государств-членов Евразийского экономического союза.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Юридический адрес заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
К заявке прилагаются копии контрактов (договоров), на основании которых
осуществляется ввоз сахара белого.
Руководитель _________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" __________ 2021 года
Приложение 2 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца
тростникового на территорию Республики Казахстан
__________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
просит выделить квоту на ввоз сахара-сырца тростникового субпозиций 1701 13 и 1701 14
Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического
союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), предназначенный для промышленной переработки, в
количестве _____________ тонн, в переводе на сахар согласно подпункту 7.1.34) пункта 7
Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином
таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" в количестве
______ тонн, а также выдать подтверждение целевого назначения ввозимого сахара-сырца тростникового.
Гарантирую, что сахар-сырец тростниковый, ввозимый с применением льготы, не
будет перенаправлен на территории других государств-членов Евразийского экономического союза.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Юридический адрес заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
К заявке прилагаются копии контрактов (договоров), на основании которых
осуществляется ввоз сахара-сырца тростникового.
Руководитель _________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" ____________ 2021 года
Приложение 3 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Подтверждение целевого назначения ввозимого товара
Ввозимые__________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица) индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________
согласно ________________________________________________________________
(реквизиты контракта (договора), на основании которого осуществляется ввоз сахара
белого и сахара-сырца тростникового) товары ________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование товара, количество, стоимость в валюте контракта (договора))
предназначены для ________________________________________________________
________________________________________________________________________
(указать цель ввоза: для производства сахаросодержащей продукции
или для промышленной переработки)
Министр _____________ _____________________________________________
(подпись)                   (фамилия, инициалы)
Место печати
"____" ____________ 2021 года
Приложение 4 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Сводная информация о количестве товаров и организациях, осуществляющих ввоз товаров
Наименование участника внешнеторговой деятельности
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Наименование товара
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество
Единица измерения
Реквизиты контракта (договора)
Примечание
1
2
4
5
6
7
8
9
10

14. Өтінім беруші жеңілдік қолданылатын тауар декларациясы күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға ЕАЭО СЭҚ ТН кодын заттай және құндық мәнде көрсете отырып, ақ қанттың және құрақ қанты шикізатының нақты әкелген көлемі туралы еркін нысандағы ақпаратты ұсынады.
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға өтінім
____________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 99 100 кодымен сыныпталатын және тек қана ____________________ арналған _____________________________________________________________ (әкелу мақсаты көрсетілсін: құрамында қанты бар өнімдерді өндіру үшін) _______________ мөлшерінде ақ қантты әкелуге квота бөлуді сұрайды, сондай-ақ әкелінетін ақ қанттың нысаналы мақсатын растауды беруді сұрайды.
Жеңілдікті қолдана отырып әкелінетін қанттың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша код)
Өтінім берушінің заңды мекенжайы
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар әкелінетін кеден органы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бірлік бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтінімге олардың негізінде ақ қантты әкелу жүзеге асырылатын келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері қоса беріледі.
Басшы ________________________________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)            (қолы)
2021 жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға өтінім
____________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
өнеркәсіптік өндеуге арналған Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 13 және 1701 14 қосалқы позицияларының құрақ қанты шикізатын _______________ тонна мөлшерінде әкелуге, Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.34) тармақшасына сәйкес _______________ тонна мөлшерінде қантқа аударуға квота беруді, сондай-ақ әкелінетін құрақ қанты шикізатының нысаналы мақсатын растау беруді сұрайды.
Жеңілдікті қолдана отырып әкелінетін қанттың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша код)
Өтінім берушінің заңды мекенжайы
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар әкелінетін кеден органы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бірлік бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтінімге олардың негізінде құрақ қанты шикізатының әкелу жүзеге асырылатын келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері қоса беріледі.
Басшы ________________________________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)            (қолы)
2021 жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әкелінетін тауардың нысаналы мақсатын растау
_______________________________________________________ әкелетін,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі_____________________
____________________________________________________________________
______________________________________________________________ сәйкес
(келісімшарттың (шарттың) деректемелері, оның негізінде ақ қант пен құрақ шикізаты қантын әкелу жүзеге асырылады)
тауарлар_____________________________________________________________
(тауардың атауы, саны, келісімшарт (шарт) валютасындағы құны)
___________________________________________________ үшін тағайындалған
(әкелу мақсаты көрсетілсін: құрамында қант бар өнімдерді өндіру үшін немесе өнеркәсіптік өңдеу үшін)
Министр _____________ ____________________________________
(қолы)                  (тегі, аты-жөні)
Мөр орны 2021 жылғы "____" ____________
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тауарлардың саны және тауарларды әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы жиынтық ақпарат
Сыртқы сауда қызметіне қатысушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Саны
Өлшем бірлігі
Келісімшарттың (шарттың) деректемелері
Ескерту
1
2
4
5
6
7
8
9
10