О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477 "О некоторых мерах по реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 сентября 2021 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2021 года № 24427
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477 "О некоторых мерах по реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17812) следующие изменения:
в Правилах кредитования/микрокредитования в малых городах и сельских населенных пунктах, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) стартовый бизнес (стартап проект) – бизнес-проекты участников программы "Еңбек", срок государственной регистрации которых в качестве юридического лица/оформления статуса индивидуального предпринимателя составляет на момент обращения за государственным грантом, к кредитору за кредитом/микрокредитом менее одного года;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) гарант – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее – ДО АО "НУХ "Байтерек" по гарантированию);";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) кредитор – МИО (через поверенного (агента), микрофинансовая организация/банки второго уровня/кредитные товарищества (далее – КТ)/акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (далее – АО "ФФПСХ");";
подпункты 18) и 19) изложить в следующей редакции:
"18) организация микрокредитования – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на кредитование;
19) микрофинансовая организация (далее – МФО) – юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией, официальный статус которого определяется государственной регистрацией в органах юстиции и прохождением учетной регистрации, осуществляющее деятельность по предоставлению микрокредитов, а также дополнительные виды деятельности, разрешенные Законом Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности;";
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) центр занятости населения – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом района, городов областного и республиканского значения, столицы в целях реализации активных мер содействия занятости, организации социальной защиты от безработицы и иных мер содействия занятости в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения";";

"Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 15 қыркүйектегі № 273 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 қыркүйекте № 24427 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шағын қалаларда және ауылдық елді мекендерде кредит беру/микрокредит беру қағидаларында:
2-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) бастапқы бизнес (стартап жоба) – мемлекеттік грант үшін, кредиторға кредит/микрокредит алу үшін жүгінген сәтте заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелу/дара кәсіпкердің мәртебесін ресімдеу мерзімі бір жылдан кем "Еңбек" бағдарламасы қатысушыларының бизнес-жобалары;";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) кепілгер – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ-ның кепілдік беру жөніндегі ЕҰ);";
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) кредитор – ЖАО (сенім білдірілген адам (агент) арқылы), микроқаржы ұйымы/екінші деңгейдегі банктер/кредиттік серіктестіктер (бұдан әрі – КС)/ "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "АШҚҚҚ" АҚ);";
18) және 19) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"18) микрокредит беру ұйымы – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кредит беруге уәкілетті еншілес ұйымы;
19) микроқаржы ұйымы (бұдан әрі – МҚҰ) – коммерциялық ұйым болып табылатын, ресми мәртебесі әділет органдарында мемлекеттік тіркелуімен және есептік тіркеуден өтуімен айқындалатын, микрокредиттер беру жөнiндегi қызметтi, сондай-ақ "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында рұқсат етілген қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыратын заңды тұлға;";
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) халықты жұмыспен қамту орталығы – ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды ұйымдастырудың белсенді шараларын және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларын іске асыру мақсатында құрылатын заңды тұлға;";

подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) номинальная ставка вознаграждения – до 2 (двух) % годовых для ДО АО "НУХ "Байтерек" по гарантированию;";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) субъектам среднего и крупного предпринимательства, определенным в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями и кредитными товариществами в сельской местности и малых городах, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах (далее – Правила гарантирования по кредитам/микрокредитам) разработаны в рамках второго направления Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек" (далее – программа "Еңбек"), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746, Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы, утвержденной распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 55-р (далее – ДКЗ), а также в соответствии с подпунктом 1) пункта 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах, а также порядок оказания государственной услуги "Комиссия по гарантированию микрокредитов".";
в пункте 2:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) гарант – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) кредитор – МИО (через поверенного (агента), микрофинансовая организация/банки второго уровня/КТ/акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (далее – АО "ФФПСХ");";
подпункты 22) и 23) изложить в следующей редакции:
"22) организация микрокредитования – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на кредитование;
23) микрофинансовая организация (далее – МФО) – юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией, официальный статус которого определяется государственной регистрацией в органах юстиции и прохождением учетной регистрации, осуществляющее деятельность по предоставлению кредитов/микрокредитов, а также дополнительные виды деятельности, разрешенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности";";

5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сыйақының номиналды мөлшерлемесі – "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ ЕҰ үшін жылдық 2 (екі) %-ға дейін;";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес айқындалған орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне;";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары және кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары және кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидалары (бұдан әрі – Кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидалары) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының (бұдан әрі – "Еңбек" бағдарламасы) екінші бағыты, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 55-ө өкімімен бекітілген Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы (бұдан әрі – ЖҚЖК) шеңберінде, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және микроқаржы ұйымдары/ауылдық жердегі және шағын қалаларда кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер микрокредиттер бойынша кепілдік беру тәртібін, сондай-ақ "Микрокредиттерге кепілдік беру жөніндегі комиссия" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) кепілгер – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) кредитор – ЖАО (сенім білдірілген адам (агент) арқылы), микроқаржы ұйымы/екінші деңгейдегі банктер/КС/ "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғам (бұдан әрі – "АШҚҚҚ" АҚ);";
22) және 23) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"22) микрокредит беру ұйымы – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кредит беруге уәкілетті еншілес ұйымы;";
23) микроқаржы ұйымы (бұдан әрі – МҚҰ) – коммерциялық ұйым болып табылатын, ресми мәртебесі әділет органдарында мемлекеттік тіркелуімен және есептік тіркеуден өтуімен айқындалатын, кредиттер/микрокредиттер беру қызметін, сондай-ақ "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат етілген қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыратын заңды тұлға;";

подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) получение одобрения на кредит/микрокредит через МФО/КТ на открытие микробизнеса, расширение деятельности начинающих и действующих предпринимателей, создание сельскохозяйственных кооперативов и развитие деятельности участников якорной кооперации в сельских населенных пунктах (вне зависимости от их административной подчиненности) и малых городах, фондируемые в рамках программы "Еңбек" и ДКЗ;";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Участниками гарантирования в рамках программы "Еңбек" являются субъекты малого предпринимательства и выпускники проекта "Бастау Бизнес" через МФО, фондируемые в рамках ДКЗ.
5. К участию в гарантировании при условии соответствия условиям второго направления программы "Еңбек" допускаются предприниматели, получающие государственную финансовую поддержку через МФО/КТ в рамках программ и выпускники проекта "Бастау Бизнес" через МФО, фондируемые в рамках ДКЗ, реализуемых за счет средств республиканского бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Единого накопительного пенсионного фонда, акимата области и организаций микрокредитования.";
подпункт 3) пункта 35 изложить в следующей редакции:
"3) в случае образования недостатка бюджетных средств, выделенных на гарантирование проектов, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) уведомляют организацию микрокредитования и гаранта о приостановлении гарантирования проектов в текущем финансовом году.
Перечень основных требований к получению комиссий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления комиссий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления комиссий изложен в стандарте государственной услуги "Комиссия по гарантированию микрокредитов" согласно приложению 5 к настоящим Правилам гарантирования по кредитам/микрокредитам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
в Правилах субсидирования операционных расходов микрофинансовых организаций, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 10) и 11) изложить в следующей редакции:
"10) организация микрокредитования – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на кредитование (далее – ДО АО "НУХ "Байтерек" по кредитованию);

3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) МҚҰ/КС арқылы "Еңбек" бағдарламасы және ЖҚЖК шеңберінде қорландырылатын ауылдық елді мекендерде (олардың әкімшілік бағыныстылығына қарамастан) және шағын қалаларда микробизнес ашуға, ісін жаңа бастаған және жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлердің қызметін кеңейтуге, ауыл шаруашылығы кооперативтерін ашуға және зәкірлік кооперацияларға қатысушылардың қызметін дамытуға берілетін кредитке/микрокредитке мақұлдау алу;";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Еңбек" бағдарламасы шеңберінде кепілдендіру қатысушылары шағын кәсіпкерлік субъектілері және ЖҚЖК шеңберінде қорландырылатын МҚҰ арқылы "Бастау бизнес" жобасының түлектері болып табылады.
5. "Еңбек" бағдарламасының екінші бағытының шарттарына сәйкес келген жағдайда, кепілдік беруге қатысуға республикалық бюджет, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры, Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, облыс әкімдігі және микрокредит беру ұйымы қаражатының есебінен іске асырылатын бағдарламалар шеңберінде МҚҰ/КС арқылы мемлекеттік қаржылай қолдау алатын кәсіпкерлерге және ЖҚЖК шеңберінде қорландырылатын МҚҰ арқылы "Бастау Бизнес" жобасының түлектеріне жол беріледі.";
35-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жобаларға кепілдік беруге бөлінген бюджет қаражатының жетіспеушілігі пайда болған жағдайда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) микрокредит беру ұйымын және кепілгерді ағымдағы қаржы жылы жобаларға кепілдік беру тоқтатыла тұратыны туралы хабардар етеді.
Комиссиялардың ұсыну процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ комиссияларды ұсыну ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын комиссияларды алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларына 5-қосымшаға сәйкес "Микрокредиттерге кепілдік беру жөніндегі комиссия" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады";
Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, және 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Микроқаржы ұйымдарының операциялық шығыстарын субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
10) және 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"10) микрокредит беру ұйымы – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кредит беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ-ның кредит беру жөніндегі ЕҰ-сы);

Приложение 2 к Правилам гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах, утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17812) – письмо с положительным решением о возможности кредитования с расчетом суммы гарантии с приложением акта приема-передачи передаваемых документов
Копия*/ электронный документ
27
Решение уполномоченного органа МФО/КТ о предоставлении кредита/микрокредита под гарантию гаранта
Копия*/ электронный документ
28
Экспертные заключения кредитного, залогового и юридического подразделения, подразделения рисков, службы безопасности МФО/КТ (при наличии)
Копия*/ электронный документ
29
Справка о государственной регистрации юридического лица или справка с сайта "электронного правительства" о всех изменениях КТ/МФО
Копия*/ электронный документ/ сведения в электронном формате из государственных баз данных
30
Устав КТ/МФО (Устав КТ с подтверждением участия заявителя). При отсутствии подтверждения участия заявителя в КТ, предоставить гарантийное обязательство по форме гаранта
Копия*/ электронный документ/ сведения в электронном формате из государственных баз данных
31
Решение о назначении руководителя КТ/МФО
Копия*/ электронный документ/ сведения в электронном формате из государственных баз данных
32
Приказ о назначении руководителя КТ/МФО
Копия*/ электронный документ/ сведения в электронном формате из государственных баз данных
33
Удостоверение личности руководителя КТ/МФО
Копия*/ электронный документ/ сведения в электронном формате из государственных баз данных
34
Документ с образцами подписей первого руководителя КТ/МФО
Копия*/ электронный документ
* Документы, предоставляемые МФО/КТ (при обращении участников к гаранту
за гарантией и последующем обращении в МФО/КТ за кредитом/микрокредитом
допускается предоставление копии документов).
** Документы, предоставляемые участниками.
Приложение 4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2021 года № 273
Приложение 3
к Правилам гарантирования
по кредитам/микрокредитам,
выдаваемым микрофинансовыми
организациями и кредитными
товариществами в сельской
местности и малых городах
Форма
Договор гарантии № ____
_______________
"___" ___________ 20__ года
Гарант ___________________
Микрофинансовая организация/кредитное товарищество (далее – МФО/КТ)__________________
Заемщик __________________
далее совместно именуемые Стороны, а по отдельности как указано выше или "Сторона", в соответствии с:

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелген) бекітілген Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары және кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларына 2-қосымша – берілетін құжаттарды қабылдау-тапсыру актісін қоса бере отырып, кепілдік сомасы есебімен кредит беру мүмкіндігі туралы оң шешімі бар хат
көшірме */ электрондық құжат
27
МҚҰ/КС уәкілетті органының кепілгердің кепілдігімен кредит/микрокредит беру туралы шешімі
көшірме */ электрондық құжат
28
Кредиттік, кепіл және заң, тәуекелдер бөлімшелерінің, МҚҰ/КС қауіпсіздік қызметінің (бар болса) сараптамалық қорытындылары.
көшірме */ электрондық құжат
29
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама немесе "электрондық үкімет" сайтынан МҚҰ/КС барлық өзгерістері туралы анықтама
көшірме */ электрондық құжат / мемлекеттік дерекқорлардан алынған электрондық форматтағы мәлімет
30
МҚҰ/КС жарғысы (өтініш берушінің қатысуын растайтын КС Жарғысы). Өтініш берушінің КС-ға қатысуын растау болмаған кезде кепілгер нысаны бойынша кепілдік міндеттеме ұсыну
көшірме */ электрондық құжат / мемлекеттік дерекқорлардан алынған электрондық форматтағы мәлімет
31
МҚҰ/КС-ның бірінші басшын тағайындау туралы шешім
көшірме */ электрондық құжат / мемлекеттік дерекқорларынан алынған электрондық форматтағы ақпарат
32
МҚҰ/КС-ның бірінші басшын тағайындау туралы бұйрық
көшірме */ электрондық құжат / мемлекеттік дерекқорлардан алынған электрондық форматтағы мәлімет
33
МҚҰ/КС-ның бірінші басшының жеке басын куәландыратын құжат
көшірме */ электрондық құжат / мемлекеттік дерекқорлардан алынған электрондық форматтағы мәлімет
34
МҚҰ/КС-ның бірінші басшының қол қою үлгілері бар құжат
көшірме */ электрондық құжат
* МҚҰ/КС беретін құжаттар (Қатысушылар кепілдік алу үшін кепілгерге жүгінген және кейіннен МҚҰ/КС-ге кредит/микрокредит алу үшін жүгінген кезде құжаттардың көшірмелерін беруге рұқсат беріледі).
** Қатысушылар ұсынатын құжаттар.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 273 бұйрығына
4-қосымша
Ауылдық жерлерде және шағын
қалаларда микроқаржы
ұйымдары және кредиттік
серіктестіктер беретін
кредиттер/ микрокредиттер
бойынша кепілдік беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
№ ____ кепілдік шарты
_______________________                         20___ жылғы "___" __________
Бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке төменде көрсетілгендей немесе "Тарап" деп аталатын:
Кепілгер___________________________
Микроқаржы ұйымдары (бұдан әрі – МҚҰ) /кредиттік серіктестер
(бұдан әрі – КС) __________________________
Қарыз алушы_______________________

Государственной программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (далее – программа "Еңбек"), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746, Правилами гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17812) (далее – Правила),
Договором/Рамочным соглашением ____________________________ №_____ от ___________, заключенным между МФО/КТ и Заемщиком (далее – кредит/микрокредит, договор о предоставлении кредита/микрокредита), заключили настоящий договор гарантии (далее – Договор) о нижеследующем:
Глава 1. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются определения и понятия, которые соответствуют понятиям и определениям, предусмотренным программой "Еңбек" и Правилами.
Глава 2. Предмет договора
2. На условиях настоящего Договора Гарант обязуется в обеспечение исполнения обязательств Заемщика по кредиту/микрокредиту отвечать перед МФО/КТ на условиях частично солидарной ответственности в пределах суммы основного долга по кредиту/микрокредиту, но не более суммы Гарантии.
3. Гарант не несет ответственности за исполнение Заемщиком обязательств перед МФО/КТ по кредиту/микрокредиту в части оплаты начисленного вознаграждения, пени, штрафов, материального или морального ущерба, упущенной выгоды, оплаты комиссий и/или любых других обязательств Заемщика, связанных с предоставлением кредита/микрокредита, в том числе судебных издержек по взысканию долга, любых других убытков МФО/КТ, вызванных неисполнением и/или ненадлежащим исполнением Заемщиком обязательств, принятых перед МФО/КТ.
Глава 3. Условия кредита/микрокредита
4. Ответственность Гаранта перед МФО/КТ по кредиту/микрокредиту и настоящему Договору ограничена суммой гарантии в размере ____________________ тенге, что составляет _____ % от суммы основного долга по кредиту/микрокредиту. В случае предъявления МФО/КТ требования к Гаранту по настоящему Договору, в том числе в случае предъявления иска, Гарант несет ответственность перед МФО/КТ по настоящему Договору в пределах только суммы гарантии и только, если соответствующее требование МФО/КТ заключается в требовании возврата суммы основного долга по кредиту/микрокредиту.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – "Еңбек" бағдарламасы), Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелген) Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары/кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар),
МҚҰ/КС және Қарыз алушы арасында жасалған ________ ___________ № ______ Шартқа/Негіздемелік келісімге (бұдан әрі – кредит/микрокредит, кредит/микрокредит беру туралы шарт) сәйкес төмендегілер туралы осы кепілдік шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
1-тарау. Терминдер мен айқындамалар
1. Осы Шартта "Еңбек" бағдарламасында және Қағидаларда көзделген ұғымдар мен айқындамаларға сәйкес келетін айқындамалар мен ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Шарттың нысанасы
2. Осы Шарттың талаптарында Кепілгер Қарыз алушының кредит/микрокредит бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етуде МҚҰ/КС алдында кредит/микрокредит бойынша негізгі боыш сомасы шегінде ішінара ынтымақтастық жауапкершілік талаптарымен жауап беруге міндеттенеді.
3. Кепілгер МҚҰ/КС алдында Қарыз алушының есептелген сыйақыны, өсімпұлды, айыппұлды, материалдық немесе моральдық залалды, айырылып қалған пайданы төлеу, комиссияларды және/немесе кредитті/микрокредитті берумен байланысты Қарыз алушының кез келген басқа да міндеттемелерді, оның ішінде борышты өндіріп алу бойынша сот шығасыларын, Қарыз алушының МҚҰ/КС алдында қабылдаған міндеттемелерін орындамауынан немесе тиісінше орындамауынан туындаған МҚҰ-ның/КС-ның кез келген басқа да шығындарын төлеу бөлігінде кредит/микрокредит бойынша міндеттемелерді орындауына жауапты болмайды.
3-тарау. Кредит/микрокредит шарттары
4. Кепілгердің кредит/микрокредит және осы Шарт бойынша МҚҰ/КС алдындағы жауапкершілігі ______________ теңге мөлшеріндегі кепілдік сомасымен шектелген, бұл кредит/микрокредит бойынша негізгі борыш сомасының ___ %-ын құрайды. МҚҰ/КС Кепілгерге осы Шарт бойынша талаптар қойған жағдайда, оның ішінде талап-арыз қойған жағдайда, Кепілгер МҚҰ/КС алдында осы Шарт бойынша тек кепілдік сомасы шегінде және егер МҚҰ-ның/КС-ның тиісті талабы кредит/микрокредит бойынша негізгі борыш сомасын қайтаруға қатысты болса ғана жауапты болады.

5. Гарант в одностороннем порядке не уменьшает первоначальный размер выданной гарантии.
При этом при погашении/частичном погашении основного долга сумма гарантии уменьшается на сумму, равную сумме погашения основного долга, умноженную на размер участия как соотношение суммы гарантии к сумме основного долга в процентном выражении.
6. Гарантия подлежит исполнению только в случае неисполнения Заемщиком обязательств по возврату суммы основного долга по кредиту/микрокредиту. Порядок предъявления требования и исполнения Гарантии устанавливается настоящим Договором.
7. Подписанием настоящего Договора Заемщик предоставляет МФО/КТ право представлять Гаранту любую информацию, касающуюся Заемщика, Договора о предоставлении кредита/микрокредита, в том числе, его содержания и его исполнения, в том числе сведения, составляющие коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, включая, но не ограничиваясь информацией об изменениях и дополнениях к Договору о предоставлении кредита/микрокредита, осуществленных по нему выплатах и платежах, в том числе, о просроченной задолженности, о погашенной сумме и остатке ссудной задолженности. Заемщик также дает свое безотзывное и безусловное согласие Гаранту и МФО/КТ на сбор и обработку персональных данных о нем в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для физических лиц).
8. Подписанием настоящего Договора Заемщик предоставляет согласие на представление Гарантом акционеру Гаранта и государственным органам следующих сведений: фирменное наименование Заемщика, участие Заемщика в программе "Еңбек", наименование проекта Заемщика, регион и отрасль реализации проекта Заемщика, сумма и срок кредита, сумма гарантии, ставка вознаграждения по кредиту/микрокредиту. Заемщик также предоставляет Гаранту право на публикацию сведений, указанных в настоящем пункте, в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Гаранта.
9. В качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика по Договору о предоставлении кредита/микрокредита не допускается имущество, права, гарантии, поручительства и другое, не указанные в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика и (или) внесенные в Договор о предоставлении кредита/микрокредита и (или) Договор залога без предварительного письменного согласия Гаранта.
Несоблюдение данного условия влечет прекращение гарантии, а в случаях, когда гарантия была полностью или частично исполнена Гарантом – обязанность МФО/КТ вернуть Гаранту всю сумму, полученную по гарантии, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты получения письменного требования Гаранта.

5. Кепілгер берілген кепілдіктің бастапқы мөлшерін біржақты тәртіппен азайтпайды.
Бұл ретте, негізгі борышты өтеу/ішінара өтеу кезінде кепілдік сомасы кепілдік сомасының борыш сомасына пайыздық мәндегі негізгі арақатынасы ретінде қатысу мөлшеріне көбейтілген негізгі борышты өтеу сомасына тең сомаға азайтылады.
6. Кепілдік Қарыз алушы кредит/микрокредит бойынша негізгі борыш сомасын қайтару жөніндегі міндеттемелерін орындамаған жағдайда ғана орындалуға жатады. Талап қою және Кепілдікті орындау тәртібі осы Шартта белгіленеді.
7. Осы Шартқа қол қою арқылы Қарыз алушы Кепілгерге Қарыз алушыға, Кредит/микрокредит беру туралы шартқа, оның ішінде оның мазмұнына және оның орындалуына қатысты кез келген ақпаратты, оның ішінде Кредит/микрокредит беру туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы, ол бойынша жүзеге асырылған ақы төлеу мен төлемдер, оның ішінде мерзімі өткен берешектер туралы, өтелген сома және несиелік берешек қалдықтары туралы ақпаратты қоса алғанда, бірақ онымен шектелмей, коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияларды құрайтын мәліметтерді ұсыну құқығын МҚҰ-ға/КС-ге береді. Қарыз алушы да Кепілгерге және МҚҰ-ға/КС-ге өзі туралы дербес деректерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жинауға және өңдеуге сөзсіз және кері қайтарып алынбайтын келісімін береді (жеке тұлғалар үшін).
8. Осы Шартқа қол қою арқылы Қарыз алушы Кепілгердің Кепілгер акционеріне және мемлекеттік органдарға мынадай мәліметтер ұсынуына келісімін береді: Қарыз алушының фирмалық атауы, Қарыз алушының "Еңбек" бағдарламасына қатысуы, Қарыз алушы жобасының атауы, Қарыз алушының жобасы іске асырылатын өңір және сала, кредит сомасы және мерзімі, кепілдік сомасы, кредит/микрокредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі. Сондай-ақ, Қарыз алушы Кепілгерге осы тармақта көрсетілген мәліметтерді бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Кепілгердің интернет-ресурсында жариялау құқығын береді.
9. Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз Кредит/микрокредит беру туралы шартта Қарыз алушы міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету ретінде көрсетілмеген және (немесе) Кредит/микрокредит беру туралы шартқа және (немесе) Кепілдік шартына енгізілген мүлік, құқықтар, кепілдіктер, кепілгерліктер және басқасы Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету ретінде қолдануға болмайды.
Осы талаптың сақталмауы кепілдіктің тоқтатылуына алып келеді, ал кепілдікті Кепілгер толық немесе ішінара орындаған жағдайларда, Кепілгердің жазбаша талаптарын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде МҚҰ-ның/КС-ның кепілдік бойынша алған барлық соманы Кепілгерге қайтаруы міндеттілігіне алып келеді.

10. Не допускается исключение имущества, выступающего в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита без предварительного письменного согласия Гаранта.
Несоблюдение данного условия влечет прекращение гарантии, а в случаях, когда гарантия была полностью или частично исполнена Гарантом – обязанность МФО/КТ вернуть Гаранту всю сумму, полученную по гарантии, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты получения письменного требования Гаранта
11. Имущество, принятое по Договору о предоставлении кредита/микрокредита в качестве обеспечения, в течение срока действия Договора гарантии не выступает в качестве обеспечения по другим обязательствам Заемщика и (или) третьих лиц (за исключением случаев, письменно согласованных с Гарантом).
12. Комиссия за предоставление Гарантом гарантии не предусмотрена и оплате Заемщиком не подлежит.
13. Обязательным условием действительности гарантии является соблюдение следующих требований Гаранта:
1) целевое использование кредитных средств согласно условиям кредита/микрокредита, документально подтвержденное Заемщиком, в том числе, в случае необходимости, в ходе мониторинга Гарантом, в случае выезда на место реализации проекта;
2) __________________________________________________________________________;
3) ________________________________________________________________________
(сведения в настоящий пункт дополняются в соответствии с условиями уполномоченного органа Гаранта).
Глава 4. Права и обязанности сторон
14. Гарант обязан:
1) в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения требования МФО/КТ произвести платеж по гарантии МФО/КТ на условиях настоящего Договора.
15. Гарант вправе:
1) требовать от МФО/КТ и Заемщика исполнения обязательств, установленных настоящим Договором;
2) получать от МФО/КТ полную и достоверную информацию, необходимую для осуществления контроля за целевым использованием кредита/микрокредита Заемщиком и мониторинга исполнения МФО/КТ и Заемщиком настоящего Договора и (или) Договора о предоставлении кредита/микрокредита, а также необходимую информацию, связанную с настоящим Договором, в том числе путем выезда представителей Гаранта в МФО/КТ, с соблюдением требований по сохранению коммерческой и иной охраняемой законом тайны;
3) осуществлять выезд на место реализации проекта Заемщика, профинансированного по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, с целью проверки хода реализации проекта;
4) отказать в исполнении требования МФО/КТ к Гаранту об исполнении обязательств по гарантии в пределах суммы гарантии, предоставленное в соответствии с условиями настоящего Договора (далее – требование):
если такое требование не корректно предъявлено МФО/КТ, до устранения МФО/КТ выявленных нарушений в предъявленном требовании;
если такое требование предъявлено МФО/КТ с нарушением условий настоящего Договора, а также, если в ходе мониторинга, проводимого Гарантом в рамках настоящего Договора выявлены нарушения условий Договора, указанных в главе 5 настоящего Договора путем направления МФО/КТ письменного мотивированного ответа;

10. Кредит/микрокредит беру туралы шарттағы Қарыз алушының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету ретінде қолданылатын мүлік Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз алып тасталмайды.
Осы шарттың сақталмауы кепілдікті тоқтатуға алып келеді, ал кепілдікті Кепілгер толығымен немесе ішінара орындаған жағдайларда, МҚҰ-ның/ КС-ның Кепілгерге кепілдік бойынша алынған барлық соманы Кепілгердің жазбаша талабын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтаруы міндеттілігіне алып келеді.
11. Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша қамтамасыз ету ретінде қабылданған мүлік Кепілдік шартының қолданылу мерзімі ішінде Қарыз алушының және (немесе) үшінші тұлғалардың басқа міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету ретінде қолданылмайды (Кепілгермен жазбаша келісілген жағдайларды қоспағанда).
12. Кепілгердің кепілдік бергені үшін комиссия көзделмеген және ол Қарыз алушының төлеуіне жатпайды.
13. Кепілгердің мынадай шарттарды сақтауы кепілдік жарамдылығының міндетті шарты болып табылады:
1) Қарыз алушы құжаттама жүзінде, оның ішінде қажет болған жағдайда, Кепілгердің мониторинг жүргізуі барысында, жобаны іске асыру орнына барған жағдайда растаған кредиттік құралдарды кредит/микрокредит талаптарына сәйкес мақсатты пайдалану;
2) ______________________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________________
(осы тармақ Кепілгердің уәкілетті органының шарттарына сәйкес мәліметтермен толықтырылады).
4-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
14. Кепілгер:
1) МҚҰ/КС талаптарын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей осы Шарттың талаптарында МҚҰ/КС кепілдігі бойынша төлем жүргізуге міндетті.
15. Кепілгер:
1) МҚҰ/КС-дан және Қарыз алушыдан осы Шартта белгіленген міндеттемелерін орындауын талап етуге;
2) МҚҰ/КС-дан Қарыз алушының кредитті/микрокредитті мақсатты пайдалануын бақылауды және МҚҰ/КС-ның және Қарыз алушының осы Шартты және (немесе) Кредит/микрокредит беру туралы шартты орындауын мониторингтеуді жүзеге асыру үшін қажетті толық және дұрыс ақпарат, сондай-ақ осы Шартқа байланысты өзге де қажетті ақпаратты алуға, оның ішінде коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге де құпияны сақтау жөніндегі талаптарды сақтай отырып, Кепілгер өкілдерінің МҚҰ/КС-ге баруы жолымен де ақпарат алуға;
3) жобаның іске асырылу барысын тексеру мақсатында Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша қаржыландырылған Қарыз алушы жобасының іске асырылу орнына баруды жүзеге асыруға;
4) осы Шарттың талаптарына (бұдан әрі – талап) сәйкес берілген кепілдік сомасының шегінде кепілдік бойынша міндеттемелерді орындау туралы Кепілгерге қойылатын МҚҰ/КС талабын орындаудан:
егер, қойылған талапта айқындалған бұзушылықтарды МҚҰ/КС жойғанға дейін мұндай талап МҚҰ/КС-ға дұрыс қойылмаса;
егер, мұндай талап МҚҰ/КС-ға осы Шарттың талаптарын бұза отырып қойылса, сондай-ақ осы Шарт шеңберінде Кепілгер жүргізген мониторинг барысында осы Шарттың 5-тарауында көрсетілген Шарт талаптарының бұзылғаны анықталса, МҚҰ/КС-ға жазбаша уәжді жауап жіберу жолымен бас тартуға;

5) выдвигать против требований МФО/КТ возражения, которые мог бы предоставить Заемщик, даже в случае признания Заемщиком долга и (или) отказа Заемщика от выдвижения своих возражений МФО/КТ;
6) требовать от Заемщика и МФО/КТ в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты получения запроса Гаранта представления информации об исполнении Заемщиком обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного договора о предоставлении кредита/микрокредита;
7) требовать от МФО/КТ (в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии) представления документов и информации, удостоверяющих права требования МФО/КТ к Заемщику, и передачи Гаранту прав, обеспечивающих эти требования в соответствии с пунктом 32 настоящего Договора;
8) требовать от Заемщика (в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии) возместить Гаранту в полном объеме суммы произведенных выплат по гарантии, и возмещения иных убытков, понесенных в связи с ответственностью за Заемщика;
9) запрашивать у МФО/КТ на ежеквартальной основе финансовую отчетность, информацию о кредитном портфеле по выданным МФО/КТ кредитам согласно приложению 1 к настоящему Договору;
10) передавать права и обязанности по настоящему Договору третьим лицам, в случае исполнения Гарантом требования МФО/КТ по оплате гарантии в порядке, определенном настоящим Договором;
11) в безакцептном порядке изымать (списывать) с любых счетов Заемщика сумму задолженности, возникшей по настоящему Договору, в порядке, предусмотренном банковским и гражданским законодательством Республики Казахстан либо списывать деньги с банковских счетов Заемщика, открытых в банке, путем прямого дебетования банковских счетов. Основанием для прямого дебетования банковских счетов Заемщика являются копия настоящего Договора и копии документов, подтверждающих задолженность Заемщика перед Гарантом. Настоящее является согласием Заемщика на осуществление платежей путем прямого дебетования его счетов, открытых в банке;
12) уменьшить сумму и (или) срок Гарантии при выявлении фактов ненадлежащего и (или) несвоевременного исполнения условий настоящего Договора;
13) иметь иные права, предусмотренные настоящим Договором, Правилами и законодательством Республики Казахстан.
16. Заемщик обязан:
1) использовать кредит/микрокредит в соответствии с его целевым назначением, установленным в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита, с представлением МФО/КТ, Гаранту подтверждающих документов в срок не более 90 (девяносто) календарных дней с момента получения кредита/микрокредита. При этом, изменение целевого назначения кредита/микрокредита, а также продление срока подтверждения целевого использования возможно по согласованию с МФО/КТ и Гарантом;

5) Қарыз алушы борышын таныған және (немесе) Қарыз алушы МҚҰ/КС-ға өз қарсылығын білдіруден бас тартқан жағдайда да, Қарыз алушы беруі мүмкін, МҚҰ/КС талаптарына қарсылық білдіруге;
6) Қарыз алушыдан және МҚҰ/КС-дан Кепілгердің сұранымын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей, Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындауы, оның ішінде жасалған Кредит/микрокредит беру туралы шарт талаптарының жол берілген бұзушылықтары туралы ақпарат беруді талап етуге;
7) МҚҰ/КС-дан (Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерді орындаған жағдайда) МҚҰ/КС-ның Қарыз алушыға талап қою құқығын растайтын құжаттар мен ақпаратты ұсынуды және осы талаптарды қамтамасыз ететін құқықтарды Кепілгерге осы Шарттың 32-тармағына сәйкес беруді талап етуге;
8) Қарыз алушыдан (Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерді орындаған жағдайда) Кепілгерге кепілдік бойынша жүргізілген төлем сомасын толық көлемде өтеуді және Қарыз алушы үшін жауапкершілікке байланысты келтірілген өзге де шығындарды өтеуді талап етуге;
9) МҚҰ/КС-дан тоқсан сайынғы негізде қаржылық есептілікті, МҚҰ/КС берген кредиттер бойынша кредиттік портфель туралы ақпаратты осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес сұратуға;
10) Кепілгер МҚҰ/КС-ның осы Шартта айқындалған тәртіппен кепілдік төлемі бойынша талабын орындаған жағдайда, осы Шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді үшінші тұлғаларға тапсыруға;
11) Қарыз алушының кез келген шоттарынан осы Шарт бойынша туындаған берешек сомасын Қазақстан Республикасының банктік және азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен акцептсіз тәртіпте алып тастауға (есептен шығаруға) не Қарыз алушының банкте ашылған банктік шоттарынан ақшаны банктік шоттарды тікелей дебеттеу жолымен есептен шығаруға. Қарыз алушының банктік шоттарын тікелей дебеттеу үшін осы Шарттың көшірмесі және Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегін растайтын құжаттардың көшірмелері негіз болып табылады. Осы Қарыз алушының банкте ашылған шоттарын тікелей дебеттеу жолымен төлемдерді жүзеге асыруға оның келісімі болып табылады;
12) осы Шарт талаптарын тиісінше және (немесе) уақтылы орындамау фактілерін анықтаған кезде Кепілдік сомасын және (немесе) мерзімін азайтуға;
13) осы Шартта, Қағидаларда және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды иеленуге құқылы.
16. Қарыз алушы:
1) МҚҰ/КС-ға, Кепілгерге растаушы құжаттарды кредит/микрокредит алған сәттен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аспайтын мерзімде бере отырып, Кредит/микрокредит беру туралы шартта белгіленген кредитті/микрокредитті нысаналы мақсатына сәйкес пайдалануға. Бұл ретте, кредиттің/микрокредиттің нысаналы мақсатын өзгерту, сондай-ақ нысаналы мақсатының расталу мерзімін ұзарту МҚҰ/КС-мен және Кепілгермен келісім бойынша мүмкін болады;

2) по первому требованию МФО/КТ и (или) Гаранта предоставить его представителям возможность проверки целевого использования кредита/микрокредита, его обеспеченности и финансово-хозяйственной деятельности Заемщика путем непосредственного осмотра его производственных (торговых) объектов и (или) предоставления документов и информации о финансово-хозяйственной деятельности, на условиях (срок, объем), необходимых МФО/КТ и (или) Гаранту;
3) незамедлительно, но в любом случае не позднее 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем нарушения условий Договора о предоставлении кредита/микрокредита, письменно извещать Гаранта обо всех допущенных им нарушениях Договора о предоставлении кредита/микрокредита, в том числе о просрочке уплаты (возврата) суммы основного долга и (или) вознаграждения за пользование кредитом/микрокредитом, а также обо всех обстоятельствах, влияющих или могущих повлиять на исполнение Заемщиком своих обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита;
4) в случае предъявления МФО/КТ требований об исполнении обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, принять все разумные и доступные в сложившейся ситуации меры к надлежащему исполнению своих обязательств;
5) в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии, возместить Гаранту в полном объеме суммы произведенных Гарантом выплат по гарантии, и (при наличии соответствующего требования Гаранта) уплатить вознаграждение, начисленное на сумму задолженности Заемщика перед Гарантом с даты перечисления Гарантом МФО/КТ суммы по гарантии до даты фактического возврата Заемщиком денег Гаранту на сумму, выплаченную МФО/КТ по гарантии, по ставке, указанной в Договоре кредита/микрокредита, а также возместить иные убытки, понесенные Гарантом в связи с ответственностью за Заемщика, в порядке и сроки, указанные в требовании Гаранта. Датой фактического возврата Заемщиком денег Гаранту считается дата зачисления денег на банковский счет Гаранта, указанный в настоящем Договоре;
6) при получении письменного запроса от Гаранта о представлении информации об исполнении обязательств по Договору предоставления кредита/микрокредита, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного Договора о предоставления кредита/микрокредита, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты его получения представить Гаранту в письменной форме указанную в запросе информацию;
7) при изменении банковских реквизитов и (или) местонахождения в течение 5 (пяти) рабочих дней письменно уведомить МФО/КТ и Гаранта;

2) МҚҰ/КС-ның және (немесе) Кепілгердің алғашқы талабы бойынша оның өкілдеріне кредиттің/микрокредиттің мақсатты пайдаланылуын, оның қамтамасыз етілуін және Қарыз алушының қаржылық-шаруашылық қызметін оның өндірістік (сауда) объектілерін тікелей қарап-тексеру және (немесе) МҚҰ/КС-ға және (немесе) Кепілгерге қажетті шарттарда (мерзімі, көлемі) қаржылық-шаруашылық қызметі туралы құжаттар мен ақпарат беру жолымен тексеруге мүмкіндік беруге;
3) дереу, бірақ кез келген жағдайда Кредит/микрокредит беру туралы шарттың талаптары бұзылған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, Кепілгерге Кредит/микрокредит беру туралы шарттың олар жол берген барлық бұзушылықтары туралы, оның ішінде кредит/микрокредитті пайдаланғаны үшін негізгі борышты және (немесе) сыйақы сомасын төлеу (қайтару) мерзімін өткізіп алғаны туралы, сондай-ақ Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауға әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін барлық жағдайлар туралы жазбаша хабарлауға;
4) МҚҰ/КС Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау туралы талаптар қойған жағдайда, өз міндеттемелерін тиісінше орындауға қатысты қалыптасып отырған жағдайда барлық ақылға сыйымды және қолжетімді шараларды қабылдауға;
5) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерді орындаған жағдайда, Кепілгер кепілдік бойынша жүргізген төлемдер сомасын Кепілгерге толық көлемде өтеуге және (Кепілгердің тиісті талабы бар болса) Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегі сомасына есептелген сыйақыны Кепілгер МҚҰ/КС-ға кепілдік бойынша соманы аударған күннен бастап Қарыз алушы ақшаны Кепілгерге нақты қайтарған күнге дейін МҚҰ/КС-ге кепілдік бойынша төленген сомада, Кредит/микрокредит беру туралы шартта көрсетілген мөлшерлеме бойынша төлеуге, сондай-ақ Қарыз алушы үшін жауапкершілікпен байланысты Кепілгерге келтірілген өзге де шығындарды Кепілгердің талабында көрсетілген тәртіппен және мерзімде өтеуге. Осы Шартта көрсетілген Кепілгердің банктік шотына ақша аударылған күн Қарыз алушының Кепілгерге ақшаны нақты қайтарған күні болып саналады;
6) Кепілгерден Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелердің орындалуы, оның ішінде жасалған Кредит/микрокредит беру туралы шарт талаптарының жол берілген бұзушылықтары туралы ақпарат ұсыну жөнінде жазбаша сұраным алған кезде оны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей, Кепілгерге сұранымда көрсетілген ақпаратты жазбаша нысанда ұсынуға;
7) банктік деректемелері және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде 5 (бес) жұмыс күні ішінде МҚҰ/КС-ны және Кепілгерді жазбаша түрде хабардар етуге;

8) по требованию МФО/КТ/Гаранта предоставлять в качестве дополнительного залога приобретаемое по Договору о предоставления кредита/микрокредита имущество;
9) по решению Гаранта осуществлять страхование приобретаемого по Договору о предоставления кредита/микрокредита движимого имущества;
10) отвечать всем своим имуществом перед МФО/КТ и Гарантом, в случае неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения своих обязательств по настоящему Договору;
11) по первому требованию Гаранта предоставить Гаранту заявление о предоставлении согласия Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан предоставлять Гаранту следующие сведения, являющиеся в соответствии со статьей 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" налоговой тайной, которые будут использоваться Гарантом для мониторинга эффективности программы "Еңбек":
доходы;
численность работников;
расходы по начисленным доходам работников и иным выплатам физическим лицам;
среднемесячная заработная плата на одного работника;
сумма налоговых выплат;
12) соблюдать следующие требования Гаранта:
___________________________________________;
____________________________________________.
Сведения в настоящий подпункт дополняются индивидуально по каждому проекту в соответствии с условиями уполномоченного органа Гаранта.
17. МФО/КТ обязан:
1) при изменении условий Договора о предоставления кредита/микрокредита (не влекущих увеличение ответственности Гаранта или иных неблагоприятных последствий для Гаранта) незамедлительно, но в любом случае не позднее 10 (десяти) рабочих дней, следующих за днем внесения изменений в Договор о предоставлении кредита/микрокредита, письменно известить об этом Гаранта.
При внесении в Договор о предоставлении кредита/микрокредита изменений, влекущих увеличение ответственности Гаранта или иные неблагоприятные последствия для Гаранта, МФО/КТ обязан получить от Гаранта предварительное письменное согласие на внесение этих изменений.
В случае внесения указанных в абзаце втором настоящего пункта Договора изменений в Договор о предоставлении кредита/микрокредита без предварительного письменного согласия Гаранта, гарантия прекращается;
2) при получении письменного запроса от Гаранта о представлении информации об исполнении обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного Договора о предоставлении кредита/микрокредита, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты его получения представить Гаранту в письменной форме указанную в запросе информацию;

8) МҚҰ/КС/Кепілгер талабы бойынша Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша алынатын мүлікті қосымша кепіл ретінде ұсынуға;
9) Кепілгердің шешімімен Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша алынатын жылжымалы мүлікті сақтандыруды жүзеге асыруға;
10) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайда, МҚҰ/КС және Кепілгер алдында барлық өз мүлкімен жауап беруге;
11) кепілгердің бірінші талабы бойынша Кепілгерге Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 30-бабына сәйкес кепілгерге "Еңбек" бағдарламасының тиімділігін мониторингтеу үшін пайдаланылатын салық құпиясы болып табылатын мынадай мәліметтерді беруге келісім беру туралы өтініш беруге:
кірістер;
жұмыскерлер саны;
жұмыскерлердің есептелген кірістері және жеке тұлғаларға өзге де төлемдер бойынша шығыстар;
бір жұмыскерге орташа айлық жалақы;
салықтық төлемдер сомасы;
12) Кепілгердің мынадай талаптарын сақтауға міндетті:
___________________________________________;
___________________________________________.
Осы тармақшаға мәліметтер Кепілгердің уәкілетті органының талаптарына сәйкес әр жоба үшін жеке-жеке толықтырылады.
17. МҚҰ/КС:
1) Кредит/микрокредит беру туралы шарттың талаптары өзгерген (Кепілгер жауапкершілігінің ұлғаюына немесе Кепілгер үшін өзге де қолайсыз салдарларға алып келмейтін) кезде дереу, бірақ Кредит/микрокредит беру туралы шартқа өзгерістер енгізілген күннен кейінгі 10 (он) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей Кепілгерге бұл туралы жазбаша хабарлауға.
Кредит/микрокредит беру туралы шартқа Кепілгер жауапкершілігінің ұлғаюына немесе Кепілгер үшін өзге де қолайсыз салдарларға алып келетін өзгерістер енгізілген кезде МҚҰ/КС Кепілгерден осы өзгерістерді енгізуге алдын ала жазбаша келісімін алуға.
Шарттың осы тармағының екінші абзацында көрсетілген өзгерістер Кредит/микрокредит беру туралы шартқа Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз енгізілген жағдайда, кепілдік тоқтатылады;
2) Кепілгерден Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелердің орындалуы, оның ішінде жасалған Кредит/микрокредит беру туралы шарт талаптарының жол берілген бұзушылықтары туралы ақпарат беру жөнінде жазбаша сұраным алған кезде оны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей, Кепілгерге сұранымда көрсетілген ақпаратты жазбаша нысанда ұсынуға;

3) в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней письменно уведомить Гаранта об исполнении Заемщиком своих обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита в полном объеме (в том числе и в случае досрочного исполнения обязательств);
4) в случаях, установленных настоящим Договором, осуществлять возврат денег Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
5) в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии, направить всю сумму, полученную от Гаранта, на погашение основного долга, в том числе просроченного основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита;
6) в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии, после исполнения пункта 32 настоящего Договора в срок не позднее 20 (двадцати) рабочих дней передать Гаранту документы и информацию, удостоверяющие права требования МФО/КТ к Заемщику, и передать Гаранту права, обеспечивающие эти требования, в объеме, установленном настоящим Договором. Документы МФО/КТ передаются Гаранту в подлинниках, а в случае невозможности сделать это – в виде нотариально удостоверенных копий. Передача документов от МФО/КТ Гаранту осуществляется с составлением акта приема-передачи документов;
7) в случае неисполнения (ненадлежащего исполнения) Заемщиком своих обязательств по оплате основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита предоставлять допуск Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором к кредитному досье Заемщика для проведения мониторинга;
8) не препятствовать Гаранту в осуществлении прав, полученных Гарантом в результате исполнения гарантии;
9) исполнять надлежащим образом иные обязательства, установленные настоящим Договором;
10) предоставлять Гаранту на ежеквартальной основе финансовую отчетность, информацию о кредитном портфеле по выданным МФО/КТ кредитам согласно приложению 1 к настоящему Договору, в письменном виде, и дополнительно на электронный адрес ответственного исполнителя, определенного Гарантом, не позднее первого числа месяца, следующего за отчетным;
11) предоставлять Гаранту на ежемесячной основе, отчет о текущем мониторинге хода реализации проекта согласно приложению 2 к настоящему Договору, в письменном виде, и дополнительно на электронный адрес ответственного исполнителя, определенного Гарантом, не позднее первого числа месяца, следующего за отчетным;
12) в течение 3 (трех) календарных дней с момента фактической выдачи кредита/микрокредита (в том числе траншей в рамках кредитной линии), а также изменения условий погашения (реструктуризация, пролонгация) письменно/по электронной почте уведомлять Гаранта, с приложением копии Договора о предоставлении кредита/микрокредита с графиком погашения задолженности.

3) Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін толық көлемде орындағаны (оның ішінде міндеттемелерін мерзімінен бұрын орындаған жағдайда да) туралы 5 (бес) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей, Кепілгерге жазбаша хабарлауға;
4) осы Шартта белгіленген жағдайларда, Кепілгерге осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде ақшаны қайтаруды жүзеге асыруға;
5) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда, Кепілгерден алған бүкіл соманы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борышты, оның ішінде мерзімі өткен негізгі борышты өтеуге жіберуге;
6) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда, осы Шарттың 32-тармағы орындалғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей, Кепілгерге МҚҰ/КС-ның Қарыз алушыға талап қою құқығын куәландыратын құжаттар мен ақпаратты беруге және Кепілгерге осы талаптарды қамтамасыз ететін құқықтарды осы Шартта белгіленген көлемде беруге міндетті. МҚҰ/КС құжаттары Кепілгерге төлнұсқаларда, ал мұны жасау мүмкін болмаған жағдайда, нотариалды куәландырған көшірмелер түрінде тапсырылады. Құжаттарды МҚҰ/КС-дан Кепілгерге тапсыру құжаттарды қабылдау-тапсыру актісін жасай отырып жүзеге асырылады;
7) Қарыз алушы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі өз міндеттемелерін орындамаған (тиісінше орындамаған) жағдайда, Кепілгерге осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде Қарыз алушының кредиттік дерекнамасына мониторинг жүргізу үшін қолжетімділік беруге;
8) Кепілгердің кепілдікті орындау нәтижесінде алған құқықтарын жүзеге асыруға кедергі келтірмеуге;
9) осы Шартта белгіленген өзге де міндеттемелерді тиісінше орындауға;
10) Кепілгерге тоқсан сайынғы негізде қаржылық есептілікті, осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес МҚҰ/КС берілген кредиттер бойынша кредиттік портфель туралы ақпаратты жазбаша түрде және Кепілгер айқындаған жауапты орындаушының электрондық мекенжайына қосымша есепті айдан кейінгі айдың бірінен кешіктірмей беруге;
11) Кепілгерге ай сайынғы негізде осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес жобаларды іске асыру барысына ағымдағы мониторинг туралы есепті жазбаша түрде және қосымша Кепілгер айқындаған жауапты орындаушының электрондық мекенжайына есепті айдан кейінгі айдың бірінен кешіктірмей беруге;
12) кредит/микрокредит (оның ішінде кредиттік желі шеңберінде транштар) нақты берілген, сондай-ақ өтеу шарттары өзгерген (қайта құрылымдау, мерзімін ұзарту) сәттен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде Кепілгерді берешекті өтеу графигі бар Кредит/микрокредит беру туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, жазбаша/электрондық почта бойынша хабардар етуге міндетті.

18. МФО/КТ вправе:
1) в случае неисполнения (ненадлежащего исполнения) Заемщиком своих обязательств по оплате основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита предъявить требование к Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
2) требовать от Гаранта и Заемщика исполнения иных обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
Глава 5. Порядок исполнения гарантий
19. В срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней с даты непрерывного неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита МФО/КТ письменно уведомляет об этом Гаранта, с указанием остатка размера Гарантии для фиксирования Гарантом размера задолженности по основному долгу от которой рассчитывается размер Гарантии и приложением справки о наличии задолженности Заемщика перед МФО/КТ и копии письменного требования о погашении просроченной задолженности, направленного МФО/КТ Заемщику.
20. В течение 180 (ста восьмидесяти) календарных дней с даты неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита МФО/КТ предпринимает все разумные и доступные в сложившейся ситуации меры в целях получения от Заемщика и лиц, предоставивших обеспечение, просроченной задолженности (направление уведомлений, претензий, требований, взыскание задолженности во внесудебном и судебном порядке, в том числе путем обращения взыскания на залоговое обеспечение и обеспечение по гарантиям/поручительствам третьих лиц (за исключением гарантии), выставления платежных требований к счетам Заемщика) с обязательным составлением документов, предусмотренных подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) пункта 25 настоящего Договора.
21. Суммы, полученные в результате предпринятых МФО/КТ мер по взысканию задолженности Заемщика до предъявления требования Гаранту, направляются на погашение задолженности Заемщика в соответствии со следующей очередностью:
1) задолженность по основному долгу;
2) задолженность по вознаграждению;
3) неустойка (штраф, пеня) в размере, определенном Договором о предоставлении кредита/микрокредита;
4) сумма основного долга за текущий период платежей;
5) вознаграждение, начисленное за текущий период платежей;
6) комиссии и иные платежи, подлежащие взиманию в связи с выдачей и обслуживанием кредита/микрокредита;
7) издержки МФО/КТ по получению исполнения.
По истечении ста восьмидесяти последовательных календарных дней просрочки сумма произведенного Заемщиком платежа по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, в случае, если она недостаточна для исполнения обязательства Заемщика по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, погашает задолженность Заемщика в следующей очередности:

18. МҚҰ/КС:
1) Қарыз алушы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі өз міндеттемелерін орындамаған (тиісінше орындамаған) жағдайда, Кепілгерге осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде талап қоюға;
2) Кепілгерден және Қарыз алушыдан осы Шартта көзделген өзге де міндеттемелердің орындалуын талап етуге құқылы.
5-тарау. Кепілдіктерді орындау тәртібі
19. Қарыз алушы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерін үздіксіз орындамаған күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн мерзімінен кешіктірмей, МҚҰ/КС бұл туралы Кепілгерді Кепілдік мөлшері есептелетін негізгі борыш бойынша берешек мөлшерін Кепілгердің белгілеуі үшін Кепілдік мөлшерінің қалдығын көрсете отырып, Қарыз алушының МҚҰ/КС алдында берешегінің бар екендігі туралы анықтаманы және МҚҰ/КС-ның Қарыз алушыға жолдаған мерзімі өткен берешегін өтеу туралы жазбаша талабының көшірмесін қоса бере отырып, жазбаша хабардар етеді.
20. Қарыз алушы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындамаған күннен бастап күнтізбелік 180 (бір жүз сексен) күн ішінде МҚҰ/КС Қарыз алушыдан және қамтамасыз ету берілген адамдардан мерзімі өткен берешекті (хабарламаларды, наразылықтарды, талаптарды жіберу, соттан тыс және сот тәртібімен өндіріп алу, оның ішінде кепілмен қамтамасыз етуге және үшінші тұлғалардың кепілдіктерімен/кепілгерліктерімен (кепілдікті қоспағанда) қамтамасыз етуге арналған өндіріп алуды қолдану, Қарыз алушының шоттарына төлем талаптарын қою жолымен) алу мақсатында осы Шарттың 25-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 11) тармақшаларында көзделген құжаттарды міндетті түрде жасай отырып, қалыптасып отырған жағдайда барлық ақылға сыйымды және қолжетімді шараларды қабылдайды.
21. МҚҰ/КС Кепілгерге талап қойылғанға дейін Қарыз алушының берешегін өндіріп алу жөнінде қабылдаған шараларының нәтижесінде алынған сомалар мынадай кезектілікке сәйкес Қарыз алушының берешегін өтеуге жіберіледі:
1) негізгі борыш бойынша берешек;
2) сыйақы бойынша берешек;
3) кредит/микрокредит беру туралы шартта айқындалған мөлшердегі тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл);
4) төлемдердің ағымдағы кезеңі үшін негізгі борыш сомасы;
5) төлемдердің ағымдағы кезеңі үшін есептелген сыйақы;
6) кредит/микрокредит беруге және оған қызмет көрсетуге байланысты алынуға жататын комиссиялар және өзге де төлемдер;
7) МҚҰ-ның/КС-ның орындауды алу бойынша шығасылары.
Мерзімін өткізіп алудың қатарынан күнтізбелік бір жүз сексен күні өткеннен кейін Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша Қарыз алушы жүргізген төлем сомасы, егер бұл Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткіліксіз болса, Қарыз алушының берешегін мынадай кезектілікпен өтейді:

1) задолженность по основному долгу;
2) задолженность по вознаграждению;
3) сумма основного долга за текущий период платежей;
4) вознаграждение, начисленное за текущий период платежей;
5) неустойка (штраф, пеня) в размере, определенном Договором о предоставлении кредита/микрокредита;
6) комиссии и иные платежи, подлежащие взиманию в связи с выдачей и обслуживанием кредита/микрокредита;
7) издержки МФО/КТ по получению исполнения.
22. В случае, если в течение 60 (шестидесяти) календарных дней Заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, МФО/КТ в срок не позднее 5 (пяти) календарных дней направляет Гаранту письменное уведомление о наличии просроченной задолженности Заемщика перед МФО/КТ. Гарант на основании предоставленного МФО/КТ письменного уведомления о наличии просроченной задолженности Заемщика перед МФО/КТ, проводит мониторинг на предмет соблюдения условий настоящего Договора в течение 5 (пяти) рабочих дней.
23. В случае, если в течение 180 (ста восьмидесяти) календарных дней с даты неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, Заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, МФО/КТ предъявляет требование к Гаранту.
В случае, если мероприятия, установленные в пункте 20 настоящего Договора проведены до 180 календарных дней, то МФО/КТ обращается к Гаранту ранее указанного срока за выплатой гарантии, с приложением подтверждающих документов по взысканию просроченной задолженности и (или) реализации залогового имущества.
24. В требовании МФО/КТ указываются:
1) реквизиты Договора гарантии;
2) реквизиты Договора о предоставлении кредита/микрокредита;
3) наименование Заемщика;
4) расчет суммы к оплате Гарантом по гарантии;
5) реквизиты счета МФО/КТ, на который подлежат зачислению деньги.
25. К требованию МФО/КТ прилагаются:
1) справка о наличии задолженности Заемщика перед МФО/КТ с указанием перечня залогового имущества по проекту Заемщика в рамках Договора о предоставлении кредита/микрокредита на дату отправки письменного уведомления МФО/КТ;
2) выписка с банковского счета Заемщика за период с даты выдачи кредита до даты выставления требования Гаранту (при наличии);
3) копия документа, подтверждающего получение Заемщиком кредитных средств;
4) копия письменного требования (претензии) МФО/КТ о погашении просроченной задолженности, направленного Заемщику, залогодателям, гарантам, поручителю, в срок не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней с даты неисполнения Заемщиком обязательств по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, врученного нарочно либо направленного заказным письмом с уведомлением по адресу, указанному в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита, договоре залога, договоре гарантии/поручительства;

1) негізгі борыш бойынша берешек;
2) сыйақы бойынша берешек;
3) төлемдердің ағымдағы кезеңі үшін негізгі борыш сомасы;
4) төлемдердің ағымдағы кезеңі үшін есептелген сыйақы;
5) Кредит/микрокредит беру туралы шартта айқындалған мөлшердегі тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл);
6) кредит/микрокредит беруге және оған қызмет көрсетуге байланысты алынуға жататын комиссиялар және өзге де төлемдер;
7) МҚҰ-ның/КС-ның орындауды алу бойынша шығасылары.
22. Егер, Қарыз алушы күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындамаған/тиісінше орындамаған жағдайда, МҚҰ/КС күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмей, Кепілгерге Қарыз алушының МҚҰ/КС алдында мерзімі өткен берешегінің бар екендігі туралы жазбаша хабарлама жолдайды. Кепілгер МҚҰ/КС берген Қарыз алушының МҚҰ/КС алдында мерзімі өткен берешегінің бар екендігі туралы жазбаша хабарлама негізінде осы Шарттың талаптарын сақтау тұрғысынан 5 (бес) жұмыс күні ішінде мониторинг жүргізеді.
23. Егер, Қарыз алушы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындамаған күннен бастап күнтізбелік 180 (бір жүз сексен) күн ішінде Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындамаған/тиісінше орындамаған жағдайда, МҚҰ/КС Кепілгерге талап қояды.
Осы Шарттың 20-тармағында белгіленген іс-шаралар күнтізбелік 180 күнге дейін өткізілген жағдайда, МҚҰ/КС мерзімі өткен берешекті өндіріп алу және (немесе) кепілдік мүлкін өткізу бойынша растайтын құжаттарды қоса бере отырып, Кепілгерге кепілдік төлеу үшін көрсетілген мерзімнен ерте жүгінеді.
24. МҚҰ/КС талаптарында:
1) Кепілдік шартының деректемелері;
2) Кредит/микрокредит беру туралы шарттың деректемелері;
3) Қарыз алушының атауы;
4) Кепілгердің кепілдік бойынша төлем сомасының есептемесі;
5) ақша аударылуы тиіс МҚҰ/КС шотының деректемелері көрсетіледі.
25. МҚҰ/КС талабына:
1) МҚҰ/КС жазбаша хабарлама жіберген күнге Кредит/микрокредит беру туралы шарт шеңберінде Қарыз алушының жобасы бойынша кепіл мүлкінің тізбесін көрсете отырып, Қарыз алушының МҚҰ/КС алдындағы берешегінің бар екендігі туралы анықтама;
2) кредит берілген күннен бастап Кепілгерге талап қойылған (бар болса) күнге дейінгі кезең үшін Қарыз алушының банктік шотынан үзінді көшірме;
3) Қарыз алушының кредит қаражатын алғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
4) МҚҰ/КС-ның Қарыз алушыға, кепіл берушілерге, кепілгерлерге, кепіл болушыға жіберілген мерзімі өткен берешекті Қарыз алушының Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей өтеу туралы жазбаша талаптың (наразалықтың) қолма-қол табыс етілген не Кредит/микрокредит беру туралы шартта, кепіл шартында, кепілдік/кепілгерлік шартында көрсетілген мекенжай бойынша хабарламасы бар тапсырысты хатпен жолдаған көшірмесі;

5) копия ответа Заемщика на требование (претензию) МФО/КТ (при наличии);
6) копия расширенного мониторингового отчета с отражением текущей ситуации и перспективой погашения, составленного не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней со дня образования просроченной задолженности;
7) копии платежных требований к счетам Заемщика/гарантов/поручителей, выставленных не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня образования просроченной задолженности (при наличии согласия Заемщика/гарантов/поручителей на безакцептное списание);
8) копия письменного требования (претензии) МФО/КТ к Заемщику о досрочном возврате суммы по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, выставленного не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней со дня образования просроченной задолженности, врученного нарочно либо направленного заказным письмом с уведомлением по адресу, указанному в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита;
9) информация о предпринятых МФО/КТ мерах по взысканию задолженности по Договору о предоставлении кредита/микрокредита и суммах, вырученных в результате принятых мер, с приложением подтверждающих документов:
копия зарегистрированного в регистрирующем органе уведомления о неисполнении обязательства, врученного нарочно либо направленного заказным письмом с уведомлением не позднее 90 (девяноста) календарных дней со дня образования просроченной задолженности;
копия зарегистрированного в регистрирующем органе уведомления о торгах на заложенное имущество, врученного нарочно либо направленного заказным письмом с уведомлением не позднее 130 (сто тридцати) календарных дней со дня образования просроченной задолженности;
копия объявления о торгах на заложенное имущество, опубликованного не позднее 150 (сто пятидесяти) календарных дней со дня образования просроченной задолженности;
копия протокола о результатах торгов, подписанного не позднее 170 (сто семидесяти) календарных дней со дня образования просроченной задолженности;
копия решения суда о взыскании задолженности и/или обращения взыскания на заложенное имущество;
копии исполнительных листов;
10) копии дополнительных соглашений к договору о предоставлении кредита/микрокредита;
11) копии иных документов, подтверждающих задолженность Заемщика перед МФО/КТ и принятые МФО/КТ меры по взысканию задолженности.
Требование МФО/КТ не подлежит исполнению Гарантом в случае не предоставления МФО/КТ документов, предусмотренных настоящим пунктом и/или нарушения МФО/КТ сроков проведения мероприятий, указанных в подпунктах 4), 5), 6), 7), 8), 9) настоящего пункта, за исключением случаев неисполнения указанных мероприятий в установленные сроки по причине обжалования Заемщиком действий МФО/КТ.

5) Қарыз алушының МҚҰ/КС талабына (наразылығына) берген жауабының (бар болса) көшірмесі;
6) мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей жасалған өтеудің ағымдағы жағдайы мен перспективасын көрсете отырып, кеңейтілген мониторингтік есептің көшірмесі;
7) мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, Қарыз алушының/кепілгерлердің/кепіл болушылардың шоттарына қойылған төлем талаптарының көшірмелері (Қарыз алушының/кепілгерлердің/кепіл болушылардың акцептсіз есептен шығаруға келісімі бар болса);
8) МҚҰ/КС-ның Қарыз алушыға Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша соманы мерзімінен бұрын қайтару туралы мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей қойылған жазбаша талаптың (наразылықтың) қолма-қол табыс етілген не Кредит/микрокредит беру туралы шартта көрсетілген мекенжай бойынша хабарламасы бар тапсырысты хатпен жолданған көшірмесі;
9) МҚҰ/КС Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша берешекті өндіріп алу жөнінде қабылдаған шаралар және мынадай растайтын құжаттарды қоса бере отырып, қабылданған шаралар нәтижесінде алынған сомалар туралы ақпарат:
тіркеуші органда тіркелген, қолма-қол табыс етілген не мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен кешіктірмей хабарламасы бар тапсырысты хатпен жолданған міндеттеменің орындалмағаны туралы хабарламаның көшірмесі;
тіркеуші органда тіркелген, қолма-қол табыс етілген не мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 130 (бір жүз отыз) күннен кешіктірмей хабарламасы бар тапсырысты хатпен жолданған кепілге салынған мүлікке арналған сауда-саттық туралы хабарламаның көшірмесі;
мерзімі өткен берешек пайда болған күннен бастап күнтізбелік 150 (бір жүз елу) күннен кешіктірмей жарияланған кепілге салынған мүлікке арналған сауда-саттық туралы хабарландырудың көшірмесі;
мерзімі өткен берешек пайда болған болған күннен бастап күнтізбелік 170 (бір жүз жетпіс) күннен кешіктірмей қол қойылған сауда-саттық нәтижелері туралы хаттаманың көшірмесі;
берешекті өндіріп алу туралы сот шешімінің және/немесе кепілге салынған мүлікке арналған өндіріп алуды қолданудың көшірмесі;
орындау парақтарының көшірмелері;
10) Кредит/микрокредит беру туралы шартқа қосымша келісімдердің көшірмелері;
11) Қарыз алушының МҚҰ/КС алдындағы берешегін және берешекті өтеу бойынша МҚҰ/КС қабылдаған шараларды растайтын өзге де құжаттардың көшірмелері.
МҚҰ/КС осы тармақта көзделген құжаттарды бермеген жағдайда және/немесе Қарыз алушының МҚҰ/КС-ның іс-қимылдарына шағымдануы себебінен көрсетілген іс-шараларды белгіленген мерзімдерде орындамаған жағдайды қоспағанда, МҚҰ/КС-ның осы тармақтың 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көрсетілген іс-шараларды өткізу мерзімдерін бұзған жағдайда, МҚҰ/КС-ның талабы Кепілгердің орындауына жатпайды.

26. Сумма, указанная в требовании, должна соответствовать условиям настоящего Договора, но в любом случае не превышает предельную сумму гарантии, установленную в пункте 4 настоящего Договора.
27. Требование направляется МФО/КТ Гаранту путем отправки заказным письмом или нарочно по адресу, указанному в настоящем Договоре.
28. Требование предъявляется Гаранту до 16:00 часов текущего рабочего дня по времени столицы. Требование, предъявленное после 16.00 часов времени столицы, считается предъявленным на следующий рабочий день.
29. После получения требования МФО/КТ, но в любом случае до его удовлетворения, Гарант в письменной форме уведомляет Заемщика о предъявлении МФО/КТ требования путем направления уведомления заказным письмом по адресу Заемщика, указанному в настоящем Договоре, или вручения нарочно под роспись Заемщика. При отправке уведомления заказным письмом уведомление считается полученным на 3 (третий) день после даты, указанной в документе, выданная почтовым учреждением.
30. Гарант в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения требования МФО/КТ и всех документов, предусмотренных настоящим Договором, а также при отсутствии возражений к требованию и представленным документам, производит платеж МФО/КТ в размере указанной в требовании суммы либо направляет МФО/КТ письмо с указанием всех имеющихся возражений.
31. Размер обязательств Гаранта по Гарантии уменьшается на сумму исполненного Гарантом требования.
32. МФО/КТ проводит работу по реализации залогового обеспечения. Все суммы, полученные МФО/КТ в результате мер по взысканию задолженности Заемщика, в том числе путем реализации обеспечения, распределяются между Гарантом и МФО/КТ в следующей очередности:
1) погашение суммы остатка основного долга Заемщика перед МФО/КТ;
2) погашение задолженности Заемщика перед Гарантом;
3) погашение вознаграждения по Договору о предоставлении кредита/микрокредита перед МФО/КТ;
4) погашение неустойки и иной задолженности Заемщика по Договору о предоставлении кредита/микрокредита перед МФО/КТ.
При этом распределение денег производится в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их получения МФО/КТ.
33. Если вследствие исполнения пункта 32 настоящего Договора, задолженность Заемщика перед Гарантом не будет погашена/будет погашена не в полном объеме, МФО/КТ обязуется передать Гаранту, исполнившему обязательство по гарантии, все нереализованное МФО/КТ имущество, а также права по гарантиям, поручительствам, указанным в Договоре о предоставлении кредита/микрокредита в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика и права, принадлежащие МФО/КТ как залогодержателю по Договорам с предоставлением обеспечения в объеме исполненного Гарантом обязательства.

26. Талапта көрсетілген сома осы Шарттың талаптарына сәйкес болуы тиіс, бірақ осы Шарттың 4-тармағында белгіленген кепілдіктің шекті сомасынан аспайды.
27. МҚҰ/КС талапты Кепілгерге осы Шартта көрсетілген мекенжай бойынша тапсырысты хат жіберу немесе қолма-қол беру жолымен жібереді.
28. Талап Кепілгерге ағымдағы жұмыс күні астана уақыты бойынша сағат 16.00-ге дейін қойылады. Астана уақыты бойынша сағат 16.00-ден кейін қойылған талап келесі жұмыс күні қойылған деп саналады.
29. МҚҰ/КС талабын алғаннан кейін, алайда кез келген жағдайда ол қанағаттандырылғанға дейін Кепілгер Қарыз алушыны МҚҰ/КС қойған талаптар туралы осы Шартта көрсетілген Қарыз алушының мекенжайы бойынша тапсырысты хатпен хабарлама жіберу жолымен немесе Қарыз алушының қолын қойғызып қолма-қол беру жолымен жазбаша нысанда хабардар етеді. Хабарлама тапсырысты хатпен жіберілген кезде почта мекемесі берген құжатта көрсетілген күннен кейін 3 (үшінші) күні хабарлама алынды деп саналады.
30. Кепілгер МҚҰ/КС талабын және осы Шартта көзделген барлық құжаттарды алған күннен бастап, сондай-ақ талапқа және ұсынылған құжаттарға қарсылығы болмаған кезде 10 (он) жұмыс күні мерзімінен кешіктірмей талапта көрсетілген сома мөлшерінде МҚҰ/КС-ға төлем жүргізеді не МҚҰ/КС-ға барлық қарсылықтарын көрсетіп хат жібереді.
31. Кепілдік бойынша Кепілгер міндеттемелерінің мөлшері Кепілгер орындаған талап сомасына азаяды.
32. МҚҰ/КС кепілді қамтамасыз етуді іске асыру бойынша жұмыс жүргізеді. Қарыз алушының берешегін өндіріп алу жөніндегі шаралардың нәтижесінде, оның ішінде қамтамасыз етуді іске асыру жолымен МҚҰ/КС алған барлық сома Кепілгер мен МҚҰ/КС-ның арасында мынадай кезектілікпен бөлінеді:
1) Қарыз алушының МҚҰ/КС алдындағы негізгі борышының қалдық сомасын өтеу;
2) Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегін өтеу;
3) Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша МҚҰ/КС алдындағы сыйақыны өтеу;
4) Қарыз алушының МҚҰ/КС алдындағы Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша тұрақсыздық айыбы мен басқа да берешегін өтеу.
Бұл ретте, ақшаны бөлу МҚҰ/КС оларды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
33. Егер, осы Шарттың 32-тармағын орындау салдарынан Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегі өтелмейтін болса/толық көлемде өтелмейтін болса, МҚҰ/КС кепілдік бойынша міндеттемесін орындаған Кепілгерге МҚҰ/КС сатпаған барлық мүлікті, сондай-ақ кепілдіктер, кепілгерліктер бойынша құқықтарды және Кредит/микрокредит беру туралы шартта Қарыз алушының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету ретінде көрсетілген және Кепілгер орындаған міндеттеме көлемінде қамтамасыз етуді бере отырып, Шарт бойынша кепіл ұстаушы ретінде МҚҰ/КС-ға тиесілі құқықтарды беруге міндеттенеді.

В течение 10 (десяти) рабочих дней с даты исполнения пункта 32 настоящего Договора МФО/КТ обязуется передать Гаранту по акту приема-передачи следующие документы:
оригинал или нотариально заверенную копию Договора о предоставлении кредита/микрокредита с дополнительными соглашениями к нему;
оригинал или нотариально заверенные копии Договоров о предоставлении обеспечения с дополнительными соглашениями к ним;
правоустанавливающие документы на залоговое имущество и иные документы по требованию Гаранта.
Глава 6. Срок действия гарантии
34. Гарантия предоставляется сроком по "____" ________ 20__ года включительно.
35. Действие гарантии прекращается при наступлении любого из следующих обстоятельств:
1) полного погашения суммы основного долга по Договору о предоставлении кредита/микрокредита, обеспеченному гарантией;
2) по истечении срока гарантии, указанного в настоящем Договоре;
3) с переводом долга на другое лицо по обеспеченному гарантией Договору о предоставлении кредита/микрокредита, если Гарант не дал согласия нести частично солидарную ответственность перед МФО/КТ по Договору о предоставлении кредита/микрокредита за нового должника;
4) если после наступления срока исполнения, обеспеченного гарантией обязательства МФО/КТ отказался принять надлежащее исполнение, предложенное Заемщиком или Гарантом;
5) изменения любого из условий Договора о предоставлении кредита/микрокредита, влекущего или могущего повлечь увеличение ответственности, без предварительного письменного согласия Гаранта;
6) в случае представления МФО/КТ Гаранту недостоверных сведений (информации) и (или) документов, необходимых для принятия Гарантом решения о предоставлении гарантии, в том числе, когда представление недостоверных сведений (информации) и (или) документов вызвано мошенническими действиями со стороны Заемщика и/или МФО/КТ, и лишь в случае, если это доказано в установленном законодательством порядке;
7) в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Заемщиком и (или) МФО/КТ обязательств и условий, предусмотренных пунктом 13 настоящего Договора;
8) при выявлении фактов нецелевого использования кредита;
9) при отказе МФО/КТ/Заемщика от гарантии, при этом, отказ Заемщика от гарантии согласовывается МФО/КТ;
10) по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, программой "Еңбек" и (или) настоящим Договором.
При прекращении действия гарантии по указанным основаниям Гарант письменно уведомляет об этом МФО/КТ и Заемщика.

Осы Шарттың 32-тармағын орындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде МҚҰ/КС Кепілгерге қабылдау-тапсыру актісі бойынша мынадай құжаттарды:
Кредит/микрокредит беру туралы шартқа қосымша келісімдермен бірге оның түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін;
Қамтамасыз етуді беру туралы шарттарға қосымша келісімдермен бірге олардың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
кепіл мүлкіне құқық белгілейтін құжаттар мен Кепілгердің талап етуі бойынша өзге де құжаттарды тапсыруға міндеттенеді.
6-тарау. Кепілдіктің қолданылу мерзімі
34. Кепілдік 20__ жылғы "_____" __________ (қоса алғанда) дейінгі мерзімге беріледі.
35. Кепілдіктің қолданылуы мынадай мән-жайлардың кез келгені орын алған кезде тоқтатылады:
1) кепілдікпен қамтамасыз етілген Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша негізгі борыш сомасының толық өтелуі;
2) осы Шартта көрсетілген кепілдік мерзімінің аяқталуы;
3) егер, Кепілгер жаңа борышкер үшін МҚҰ/КС алдында Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша ішінара ынтымақтастық жауапкершілік алуға келісімін бермесе, кепілдікпен қамтамасыз етілген Кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша борыштың өзге адамға ауысуы;
4) егер, кепілдікпен қамтамасыз етілген міндеттемелерді орындау мерзімі басталғаннан кейін МҚҰ/КС Қарыз алушы немесе Кепілгер ұсынған тиісінше орындауды қабылдаудан бас тартса;
5) Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз жауапкершілікті арттыруға алып келетін немесе алып келуі мүмкін Кредит/микрокредит беру туралы шарттың кез келген талаптарының өзгеруі;
6) МҚҰ/КС Кепілгерге Кепілгердің кепіл беру туралы шешім қабылдауы үшін қажетті дұрыс емес мәліметтерді (ақпаратты) және (немесе) құжаттарды ұсынған жағдайда, оның ішінде дұрыс емес мәліметтерді (ақпаратты) және (немесе) құжаттарды ұсыну Қарыз алушы және/немесе МҚҰ/КС тарапынан алаяқтық әрекеттерден туындаса және бұл заңнамадан белгіленген тәртіппен дәлелденген жағдайда ғана;
7) осы Шарттың 13-тармағында көзделген міндеттемелер мен талаптарды Қарыз алушы және (немесе) МҚҰ/КС орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда;
8) кредитті мақсатты пайдаланбау фактілері анықталған кезде;
9) МҚҰ/КС/Қарыз алушы кепілдіктен бас тартқан кезде, бұл ретте, Қарыз алушының кепілдік алудан бас тартуы МҚҰ-мен/КС-мен келісіледі;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында, "Еңбек" бағдарламасында және (немесе) осы Шартта көзделген өзге де негіздер бойынша.
Көрсетілген негіздер бойынша кепілдіктің қолданылуы тоқтатылған кезде кепілгер бұл туралы МҚҰ/КС мен Қарыз алушыны жазбаша хабардар етеді.

Глава 7. Ответственность Сторон
36. В случае несвоевременной оплаты Гарантом МФО/КТ суммы, указанной в требовании, Гарант уплачивает МФО/КТ неустойку (пеня) в размере 0,01 % (ноль целых одна сотая процентов) от несвоевременно уплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 1% (одного процента) от несвоевременно уплаченной суммы.
37. В случае несвоевременного возврата МФО/КТ Гаранту сумм, причитающихся Гаранту согласно условиям пункта 32 настоящего Договора, МФО/КТ уплачивает Гаранту неустойку (пеня) в размере 0,01 % (ноль целых одна сотая процента) от несвоевременно уплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 1% (одного процента) от несвоевременно уплаченной суммы.
38. В случае нарушения МФО/КТ обязательств, установленных подпунктом 5) пункта 17 настоящего Договора, МФО/КТ уплачивает Гаранту неустойку (пеню) в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за каждый день просрочки.
39. В случае нарушения Заемщиком обязательств, установленных подпунктами 1), 3), 5), 6), 7) и с даты выявления установленных требований подпункта 12) пункта 16 настоящего Договора, Заемщик уплачивает Гаранту неустойку (пеня) в размере однократного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за каждый день просрочки.
40. Требование уплаты неустойки является правом Стороны, права которой были нарушены виновной Стороной. Использование Стороной права требования уплаты неустойки считается направление письменного требования об уплате неустойки. Уплата неустойки не освобождает виновную Сторону от надлежащего исполнения условий настоящего Договора.
41. МФО/КТ несет полную ответственность за надлежащее оформление договора о предоставлении кредита/микрокредита и Договора (-ов) залога, а также за соответствие условий предоставления кредита/микрокредита условиям, отраженным в решении Уполномоченного органа Гаранта. В случае выявления случаев нарушения со стороны МФО/КТ данного обязательства Гарант применяет меры ответственности включая аннулирование гарантии.
Глава 8. Заключительные положения
42. Все изменения и дополнения к Договору оформляются в письменной форме, подписаны уполномоченными представителями Сторон.
43. Все споры и разногласия, связанные с изменением, расторжением и исполнением настоящего Договора, Стороны будут решать путем переговоров и обсуждений, в случае если в результате переговоров Стороны не придут к согласию, то такой спор будет рассматриваться в судебном порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан по месту нахождения исполнительного органа Гаранта в городе Нур-Султан.

7-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
36. Кепілгер МҚҰ/КС-ға талапта көрсетілген соманы уақтылы төлемеген жағдайда, Кепілгер МҚҰ/КС-ға мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы төленбеген соманың 0,01 %-ы (нөл бүтін жүзден бір пайызы) мөлшерінде, бірақ уақтылы төленбеген соманың 1%-нан (бір пайызынан) аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
37. МҚҰ/КС Кепілгерге осы Шарттың 32-тармағының талаптарына сәйкес Кепілгерге тиесілі соманы уақтылы қайтармаған жағдайда, МҚҰ/КС Кепілгерге мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы төленбеген соманың 0,01 %-ы (нөл бүтін жүзден бір пайызы) мөлшерінде, бірақ уақтылы төленбеген соманың 1%-нан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
38. МҚҰ/КС осы Шарттың 17-тармағының 5) тармақшасында белгіленген міндеттемелерді бұзған жағдайда, МҚҰ/КС Кепілгерге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген бес еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
39. Қарыз алушы осы Шарттың 16-тармағының 1), 3), 5), 6), 7) тармақшаларында белгіленген міндеттемелерді бұзған жағдайда және 12) тармақшасының белгіленген талаптары айқындалған күннен бастап, Қарыз алушы Кепілгерге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
40. Тұрақсыздық айыбын төлеу талабы кінәлі Тарап құқығын бұзған Тараптың құқығы болып табылады. Тараптың тұрақсыздық айыбын төлеуді талап ету құқығын пайдалануы тұрақсыздық айыбын төлеу туралы жазбаша талап жіберуі болып саналады. Тұрақсыздық айыбын төлеу кінәлі Тарапты осы Шарттың талаптарын тиісінше орындаудан босатпайды.
41. МҚҰ/КС Кредит/микрокредит беру туралы шартты және Кепіл шартын(тарын) тиісінше ресімдеу үшін, сондай-ақ кредит/микрокредит беру талаптарының Кепілгердің Уәкілетті органының шешімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі үшін толық жауапты болады. МҚҰ/КС тарапынан осы міндеттемені бұзу жағдайлары анықталған жағдайда, Кепілгер кепілдікті жоюды қоса алғанда, жауапкершілік шараларын қолданады.
8-тарау. Қорытынды ережелер
42. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша нысанда ресімделеді, Тараптардың уәкілетті өкілдерінің қолдары қойылады.
43. Осы Шартты өзгертумен, бұзумен және орындаумен байланысты барлық даулар мен келіспеушіліктерді Тараптар келіссөздер және талқылаулар арқылы шешетін болады, егер, келіссөздер нәтижесінде Тараптар келісімге келмесе, онда мұндай Нұр-Сұлтан қаласында Кепілгердің атқарушы органы орналасқан жер бойынша, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген сот тәртібімен қаралатын болады.

44. Настоящий Договор составлен в 3 (трех) идентичных экземплярах на государственном и русском языках по 1 (одному) экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
45. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
46. Копия Договора о предоставлении кредита/микрокредита, заверенная подписью сторон, является неотъемлемой частью настоящего Договора.
47. По соглашению сторон Гарант отвечает за исполнение своих обязательств по настоящему Договору только в пределах собственных средств.
Глава 9. Местонахождение, реквизиты и подписи сторон:
Заемщик:
Гарант:
МФО/КТ:
Приложение 1
к Договору гарантии
№ ___ от ___________
Дочерняя организация
акционерного общества
"Национальный управляющий
холдинг "Байтерек",
уполномоченная на
предоставление гарантий
____________________________
(кем представляется:
микрофинансовая
организация/кредитное
товарищество
(далее – МФО/КТ), адрес)
Информация о кредитном портфеле по выданным МФО/КТ кредитам
№ п/п
Показатели
Расшифровка (пояснения)
С начала деятельности по отчетный месяц включительно
За отчетный месяц (наименование месяца)
количество
сумма, тысяч тенге
количество
сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7

44. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде 1 (бір) данадан мемлекеттік және орыс тілдерінде бірдей 3 (үш) данада жасалды, олардың әрқайсысының заңды күші бірдей.
45. Осы Шартта көзделмеген өзге жағдайлардың бәрінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
46. Тараптардың қолы қойылып Кредит/микрокредит беру туралы шарттың көшірмесі осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
47. Тараптардың келісімі бойынша Кепілгер осы Шарт бойынша өз міндеттемелерінің орындалуы үшін өз қаражаты шегінде ғана жауап береді.
9-тарау. Тараптардың орналасқан жері, деректемелері және қолтаңбалары:
Қарыз алушы:
Кепілгер:
МҚҰ/КС:
________ № ______ кепілдік
шартына 1-қосымша
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы
Холдингі" акционерлік
қоғамының кепілдік беру
жөніндегі еншілес ұйымы
___________________________
(кім ұсынады: микроқаржы
ұйымдары
(бұдан әрі – МҚҰ) /кредиттік
серіктестер (бұдан әрі – КС)
мекенжайы
МҚҰ/КС берген кредиттер бойынша кредиттік портфель туралы ақпарат
Р/с №
Көрсеткіштер
Толық жазылуы (түсіндірмелер)
Қызмет басынан бастап есептік айды қоса алғанда
Есепті айдағы (айдың атауы)
саны
сомасы, мың теңге
саны
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7

Раздел 1. Охват и воздействие
1
Активные заемщики МФО/КТ, в том числе
Заемщики, имеющие кредиты на руках. Их количество и сумма денег на руках в тысячах тенге
1.1.
Юридические лица
1.2.
Физические лица
2
Сельскохозяйственные займы
Сумма, направленная МФО/КТ на сельскохозяйственные займы. Их количество и сумма денег.
3
Кредитный портфель МФО/КТ
Сумма денег, находящаяся на руках у заемщиков, включая просрочку. Их количество и сумма
3.1.
в том числе, выданных под гарантию акционерного общества АО "НУХ "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
в том числе, количество и сумма кредитов, выданных под гарантию АО "НУХ "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
4
Общее число выданных кредитов с начала деятельности МФО/КТ
Количество и сумма кредитов, выданных с начала деятельности МФО/КТ

1-бөлім. Қамту және әсер ету
1
МҚҰ/КС-ның белсенді қарыз алушылары, оның ішінде
Қолдарында кредиттері бар қарыз алушылар. Олардың саны және қолдағы ақша сомасы, мың теңге
1.1.
Заңды тұлғалар
1.2.
Жеке тұлғалар
2
Ауыл шаруашылығы қарыздары
МҚҰ/КС ауыл шаруашылығы қарыздарына бағыттаған сома. Олардың саны және ақша сомасы.
3
МҚҰ/КС-ның кредиттік портфелі
Өтеу мерзімі өткен қарызын қоса алғанда, қарыз алушының қолындағы ақша сомасы. Олардың саны және сомасы.
3.1.
оның ішінде, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ кепілдік беру жөніндегі кепілдігімен берілгені
оның ішінде "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ кепілдік беру жөніндегі кепілдігімен берілген кредиттер саны мен сомасы
4
МҚҰ/КС-ның қызметі басталғаннан бастап берілген кредиттердің жалпы саны
МҚҰ/КС-ның қызметі басталғаннан бастап берілген кредиттер саны мен сомасы

Раздел 2. Статус портфеля по срокам задолженности
5
Портфель без просрочек
Количество и сумма непросроченных кредитов
6
Риск портфеля* менее 30 дней
Количество и сумма просроченных кредитов, находящихся в риске менее 30 дней
7
Риск портфеля от 31-90 дней
Количество и сумма просроченных кредитов, находящихся в риске от 31 до 90 дней
8
Риск портфеля от 91-180 дней
Количество и сумма просроченных кредитов, находящихся в риске от 91 до 180 дней
9
Риск портфеля свыше 180 дней
Количество и сумма просроченных кредитов, находящихся в риске свыше 180 дней
10
Списанные кредиты за месяц
Количество и сумма списанных кредитов за месяц
11
Списанные кредиты с начала деятельности МФО/КТ
Количество и сумма списанных кредитов с начала деятельности
Примечание: * под риском портфеля понимается общая сумма задолженности по основному долгу (просроченного основного долга плюс остаток срочного основного долга).
Директор МФО/КТ
______________
(подпись)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер МФО/КТ
______________
(подпись)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель:
Контактный телефон: _____________________
Приложение 2
к Договору гарантии
№ ___ от ___________
Дочерняя организация
акционерного общества
"Национальный управляющий
холдинг "Байтерек",
уполномоченная на
предоставление гарантий
___________________________
(кем представляется:
микрофинансовая
организация/кредитное
товарищество
(далее – МФО/КТ), адрес)
Отчет о текущем мониторинге хода реализации проекта
№п/п
Наименование кредитора
Место обращения заемщика
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер заемщика
Юридический статус
Номер договора о предоставлении микрокредита /соглашения об открытии кредитной линии
Дата договора о предоставлении микрокредита /соглашения об открытии кредитной линии
Срок кредита/микрокредита/ не возобновляемой кредитной линии
Сумма кредита/микрокредита/не зобновляемой кредитной линии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Ставка вознаграждения по кредиту/микрокредиту/не возобновляемой кредитной линии
Льготный период по погашению основного долга
Льготный период по выплате вознаграждения
Дата выдачи по кредиту/ микрокредиту/не возобновляемой кредитной линии (траншу)
Сумма фактической выдачи средств
Остаток задолженности основного долга на отчетную дату
Номер договора
Дата договора
Сумма гарантии по договору
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Сумма исполнения обязательства по гарантии
Сумма просроченной задолженности по основному долгу
Количество дней просрочки по основному долгу
Количество просроченных дней по оплате вознаграждения
Объект кредитования (инвестиционный кредит/ пополнение оборотных средств)
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)
Бизнес по проекту (стартовый/ начинающий)
Вид кредитной линии
Период доступности по договору о предоставлении кредита/ микрокредита /соглашения об открытии кредитной линии
Дата решения уполномоченного лица/органа МФО/КТ
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Должностное лицо ____________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Ответственный работник ________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2021 года № 273
Приложение 4
к Правилам гарантирования
по кредитам/микрокредитам,
выдаваемым микрофинансовыми
организациями и кредитными
товариществами в сельской
местности и малых городах
Форма
Заявка на получение комиссии
В ______________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области)
от _____________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами гарантирования
по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми
организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах,
утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 17812), и Государственной программой развития продуктивной занятости
и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек", утвержденной
постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746,
подписан договор гарантии между Гарантом, _________ (наименование заемщика) и
__________ (наименование микрофинансовой организации/кредитного товарищества
(далее – МФО/КТ).
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств _______
(наименование заемщика) перед _______ (наименование МФО\КТ) по договору
о предоставлении кредита/микрокредита.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить стоимость гарантии в размере
_____________ (30 % от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать наименование заемщика и дату договора
гарантии, по которому перечисляется стоимость гарантии.

2-бөлім. Берешек мерзімдері бойынша портфель мәртебесі
5
Өтеу мерзімі өтпеген портфель
Өтеу мерзімі өтпеген кредиттер саны мен сомасы
6
Портфель тәуекелі 30 күннен аз
30 күннен кем тәуекелде болған төлеу мерзімі өткен кредиттер саны мен сомасы
7
Портфель тәуекелі 31-90 күн аралығында
Тәуекелде 31 күннен 90 күнге дейін болған төлеу мерзімі өткен кредиттер саны мен сомасы
8
Портфель тәуекелі 91-180 күн аралығында
Тәуекелде 91 күннен 180 күнге дейін болған төлеу мерзімі өткен кредиттер саны мен сомасы
9
Портфель тәуекелі 180 күннен астам
Тәуекелде 180 күннен астам болған төлеу мерзімі өткен кредиттер саны мен сомасы
10
1 айда есептен шығарылған кредиттер
1 айда есептен шығарылған кредиттер саны мен сомасы
11
МҚҰ/КС қызметі басталғаннан бастап есептен шығарылған кредиттер
Қызмет басталғаннан бастап есептен шығарылған кредиттер саны мен сомасы
Ескертпе:
* портфель тәуекелі деп негізгі борыш бойынша жалпы берешек сомасы түсіндіріледі (төлеу мерзімі өткен негізгі борыш+жедел негізгі борыш қалдығы).
МҚҰ/КС директоры
_______________
(қолы)
_______________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
МҚҰ/КС бас бухгалтері
______________
(қолы)
_______________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы:
Байланыс телефоны: _____________________
____________ №____
кепілдік шартына 2-қосымша
Бәйтерек" ұлттық басқарушы
холдингі" акционерлік
қоғамының кепілдік беру
жөніндегі еншілес ұйымы
__________________
(кім ұсынады: микроқаржы
Ұйымдары (бұдан әрі –
МҚҰ) /кредиттік
серіктестер (бұдан әрі –
КС) мекенжайы
Жобаны іске асыру барысының ағымдағы мониторингі туралы есеп
Р/с№
Кредитордың атауы
Қарыз алушының жүгінген орны
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Заңды мәртебесі
Микрокредит беру туралы шарттың /кредит желісін ашу туралы келісімнің нөмірі
Микрокредит беру туралы шарттың /кредит желісін ашу туралы келісімнің күні
Кредит/микрокредит / жаңартылмайтын кредиттік желі мерзімі
Кредит/микрокредит/ жаңартылмайтын кредиттік желі сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Кредит/микрокредит/ жаңартылмайтын кредитік желі бойынша сыйақы мөлшерлемесі
Негізгі қарызды өтеу бойынша жеңілдікті кезең
Сыйақыны төлеу бойынша жеңілдікті кезең
Кредит/микрокредит/жаңартылмайтын кредиттік желі (транш) бойынша беру күні
Нақты берілген қаражат сомасы
Есептік күнге негізгі борыш берешегінің қалдығы
Шарттың нөмірі
Шарттыңың күні
Шарт бойынша кепілдік сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Кепілдік бойынша міндеттемені орындау сомасы
Негізгі борыш бойынша өтеу мерзімі өткен берешек сомасы
Негізгі борыш бойынша өтеу мерзімі өткен күндер саны
Сыйақы төлеу бойынша төлеу мерзімі өткен күндер саны
Кредит (инвестициялық кредит/ айналым қаражатын толықтыру) беру объектісі
ҚЖЖ бойынша код
Жоба бойынша бизнес (бастапқы/ жаңа басталған)
Кредиттік желі түрі
Кредит/микрокредит беру туралы шарт /кредиттік желі ашу туралы келісім бойынша қолжетімділік кезеңі
МҚҰ-ның/КС-ның уәкілетті адамының/органының шешім қабылдаған күні
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Лауазымды адам __________ _______________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Жауапты жұмыскер __________ ________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 273 бұйрығына
5-қосымша
Ауылдық жерлерде және шағын
қалаларда микроқаржы
ұйымдары және кредиттік
серіктестіктер беретін
кредиттер/ микрокредиттер
бойынша кепілдік беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Комиссия алуға арналған өтінім
__________________________________________________________________________
(кімге) (облыстың жергілікті атқарушы органына)
__________________________________________________________________________
(кімнен) (кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары және кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес Кепілгер, ___________ (қарыз алушының атауы) және ____________ (микроқаржы ұйымының/кредиттік серіктестіктің (бұдан әрі – МҚҰ/КС) атауы) арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік _________ (қарыз алушының атауы) ____________ (МҚҰ/КС атауы) алдындағы кредит/микрокредит беру туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғандарға байланысты, Сізден _____________ (кепілдік сомасының 30%-ы) мөлшерінде кепілдік құнын мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлем тағайындаған кезде қарыз алушының атауын және кепілдік құны аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.

1. Сведения о заявителе.
наименование ___________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
_______________________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер.
атауы_______________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ___________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________
___________________________________________________________
мекенжайы:__________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты банка: ________________________________________________
Наименование банка: ____________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________
БИН __________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шоты бойынша мәліметтер:
БСН_______________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе Банктің деректемелері: __________
Банктің атауы:________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды)__________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды)_____________________________
БСН _______________________________________________
Кбе ________________________________________________

4. Сведения о договоре гарантирования (далее – ДГ):
№п/п
ДГ (№ и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор,
обработку персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ____ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий
холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
от _________________________________________________________________

4. Кепілдік беру шарты туралы мәліметтер:
р/с№
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз және дұрыс емес мәліметтер ұсынылған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылғы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы
________________________________ ________________________________