О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 10 марта 2021 года № 11/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 26 марта 2021 года № 1313.
В редакции от: 10.03.2021
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 31.03.2021
Решение маслихата города Нур-Султана от 10 марта 2021 года № 11/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 26 марта 2021 года № 1313
О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 11 декабря 2020 года 553/77-VI бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы"
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 151009, опубликовано 5 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 482 571 983 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 324 923 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 410 835 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 24 200 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 131 037 549 тысяч тенге;
2) затраты – 476 693 559,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 957 128 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 957 140 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 214 921 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 214 921 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-28 293 625,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 293 625,7 тысяч тенге;
7) поступление займов – 25 399 502 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-40 301 877) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 43 196 000,7 тысяч тенге.";
пункт 4 решения изложить в следующей редакции:

"Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 10 наурыздағы № 11/2-VII шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 26 наурызда № 1313 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 151009 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде 2021 жылдың 5 қаңтарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 482 571 983 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 324 923 599 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 2 410 835 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 24 200 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 131 037 549 мың теңге;
2) шығындар – 476 693 559,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25 957 128 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 25 957 140 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 8 214 921 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 8 214 921 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-28 293 625,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 293 625,7 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 25 399 502 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-40 301 877) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 43 196 000,7 мың теңге.";
шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:

"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2021 год в сумме 4 001 000 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султана       А. Табулдина
Секретарь маслихата
города Нур-Султана       Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата города

"4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 4 001 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Аталған шешімге 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты сессиясының төрағасы       А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының хатшысы      Е. Каналимов
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының

476 693 559,7
01
Государственные услуги общего характера
17 676 154,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
183 237,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
181 033,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 204,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 352 562,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 275 984,0
003
Капитальные расходы государственного органа
76 578,0
123
Аппарат акима района в городе
1 484 510,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 476 098,0
022
Капитальные расходы государственного органа
8 412,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
10 533 011,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
370 509,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
9 204 358,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
927 934,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
28 525,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
1 799 229,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
651 649,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 988,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 100 592,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 000,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
349 470,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
347 897,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 573,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
420 070,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
417 250,0
005
Капитальные расходы государственного органа

476 693 559,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
17 676 154,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
183 237,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
181 033,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 204,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 352 562,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 275 984,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
76 578,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 484 510,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 476 098,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 412,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
10 533 011,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
370 509,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
9 204 358,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
927 934,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
28 525,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
1 799 229,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
651 649,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 988,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 100 592,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
38 000,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
349 470,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
347 897,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 573,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
420 070,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
417 250,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

16 711 878,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 705 197,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 705 197,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 969 782,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
11 516 401,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
14 458,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
18 034,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 420 889,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
36 899,0
099
Строительство крематориев с кладбищами
36 899,0
04
Образование
137 898 851,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 474,0
019
Обучение участников избирательного процесса
2 474,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
688 853,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
385 389,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
102 899,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
118 234 028,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
516 744,0
003
Общеобразовательное обучение
29 539 128,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
2 222 103,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 385 252,0
008
Дополнительное образование для детей
3 608 103,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
148 517,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 022,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
179 376,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 024 397,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

16 711 878,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 705 197,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 705 197,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 969 782,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
11 516 401,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
14 458,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
18 034,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 420 889,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
36 899,0
099
Зираттар бар крематорийлер салу
36 899,0
04
Бiлiм беру
137 898 851,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 474,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
2 474,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
688 853,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
385 389,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
102 899,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
118 234 028,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
516 744,0
003
Жалпы білім беру
29 539 128,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
2 222 103,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 385 252,0
008
Балаларға қосымша білім беру
3 608 103,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
148 517,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 022,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
179 376,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 024 397,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

179 017,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
9 320 965,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
361 282,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
21 201 772,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 604 404,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
41 235 590,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 633 316,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственныхучреждений и организаций
2 983 234,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
50 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 954 916,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
15 942 723,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
12 193,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
3 018 580,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 018 580,0
05
Здравоохранение
10 607 068,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
10 458 068,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
284 753,0
006
Услуги по охране материнства и детства
524 702,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 912,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
144 725,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
131 650,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 770 030,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
153 321,0
030
Капитальные расходы государственного органа

179 017,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
9 320 965,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
361 282,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
21 201 772,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 604 404,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
41 235 590,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 633 316,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 983 234,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
50 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 954 916,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
15 942 723,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
12 193,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 018 580,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 018 580,0
05
Денсаулық сақтау
10 607 068,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
10 458 068,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 753,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
524 702,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 912,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
144 725,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
131 650,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 770 030,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
153 321,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

1 590,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 004 910,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
305 371,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 030 960,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
929 053,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
149 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
149 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 273 289,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
18 726 896,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
565 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
845 812,0
003
Программа занятости
2 522 485,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 589 975,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
148 625,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 711 103,0
009
Социальная поддержка инвалидов
892 044,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 440 579,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 189,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
582 165,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
415 058,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 590,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 004 910,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
305 371,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 030 960,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
929 053,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
149 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
149 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 273 289,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
18 726 896,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
845 812,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 522 485,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 589 975,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
148 625,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 711 103,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
892 044,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 440 579,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
188 189,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
582 165,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
415 058,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 035 604,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 550 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 485 604,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
8 897 953,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
365 788,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
10 000,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
677 065,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
200 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
6 243 426,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
934 438,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
420 551,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
114 194,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
97 320,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
16 874,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 001 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 001 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
6 735,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6 735,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы

4 035 604,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 550 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 485 604,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
8 897 953,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
365 788,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 000,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
677 065,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
200 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
6 243 426,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
934 438,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
420 551,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
114 194,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
97 320,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
16 874,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 001 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 001 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
6 735,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6 735,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы

627 968,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
627 968,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 301 896,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 311 377,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 990 519,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
290 218,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
290 218,0
14
Обслуживание долга
4 208 881,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 208 881,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 200 535,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 346,0
15
Трансферты
53 125 131,5
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
53 125 131,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 004 922,5
007
Бюджетные изъятия
34 148 209,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
15 947 336,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
22 644,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 020,0
III. Чистое бюджетное кредитование
25 957 128,0
Бюджетные кредиты
25 957 140,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 000 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
23 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
23 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 241 024,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 241 024,0
038
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
1 241 024,0
13
Прочие
1 716 116,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы

627 968,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
627 968,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 301 896,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 311 377,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 990 519,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
290 218,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
290 218,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 208 881,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 208 881,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 200 535,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 346,0
15
Трансферттер
53 125 131,5
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
53 125 131,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 004 922,5
007
Бюджеттік алып коюлар
34 148 209,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
15 947 336,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
22 644,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 020,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
25 957 128,0
Бюджеттік кредиттер
25 957 140,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 000 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
23 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
23 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 241 024,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 241 024,0
038
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
1 241 024,0
13
Басқалар
1 716 116,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы

030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
099
Строительство крематориев с кладбищами
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения

030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
099
Зираттар бар крематорийлер салу
04
Бiлiм беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау