О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 24 ноября 2021 года № 105/15-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2021 года № 25765. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан" от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
в пункте 1:
подпункт 6) пункта 1 изложить в новой редакции:
"6) Центр социальных выплат – центральный филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан", по координации деятельности социального и пенсионного обеспечения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) ветераны боевых действий на территории других государств – лица, указанные в статье 5 Закона Республики Казахстан "О ветеранах";";
подпункт 9) изложить в новой редакции:
"9) ветераны труда – лица, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О ветеранах";";
подпункт 10) изложить в новой редакции:
"10) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – лица, указанные в статье 6 Закона Республики Казахстан "О ветеранах";";
подпункт 20) изложить в новой редакции:
"20) ветераны Великой Отечественной войны – лица, указанные в статье 4 Закона Республики Казахстан "О ветеранах".";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. К категориям граждан, имеющим право на получение социальной помощи относятся:
1) ветераны Великой Отечественной войны;
2) ветераны боевых действий на территории других государств;
3) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;

"Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 105/15-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 желтоқсанда № 25765 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
1-тармақтың
6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Әлеуметтік төлемдер орталығы – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамның әлеуметтік және зейнетақымен қамтамасыздандыру қызметін үйлестіру жөніндегі орталық филиалы;";
7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері – "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында аталған адамдар;";
9) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"9) еңбек ардагерлері – "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшаларында аталған адамдар;";
10) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"10) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер – "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында аталған адамдар;";
20) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"20) Ұлы Отан соғысының ардагерлері – "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабында аталған адамдар.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Әлеуметтік көмек алуға құқығы бар алушылардың санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;

4) ветераны труда;
5) лица, указанные в подпунктах 1), 2), 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (далее – другие лица);
6) лица пенсионного возраста, в том числе пенсионеры по возрасту, получатели государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшие пенсионного возраста;
7) инвалиды, в том числе дети-инвалиды до восемнадцати лет;
8) семьи, воспитывающие ребенка-инвалида (детей-инвалидов);
9) жертвы политических репрессий, лица пострадавшие от политических репрессий;
10) многодетные матери, многодетные семьи;
11) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов;
12) малообеспеченные лица, получающие государственную адресную социальную помощь (далее – малообеспеченные граждане);
13) граждане, имеющие социально значимые заболевания;
14) лица, освобожденные из мест лишения свободы;
15) лица, находящиеся на учете службы пробации;
16) граждане, пострадавшие вследствие стихийного бедствия или пожара;
17) граждане, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, из числа пенсионеров и получателей единовременной компенсации за ущерб, причиненный ядерными испытаниями, по зонам.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается единовременно в виде денежных выплат в размере 2,5 месячных расчетных показателей (далее – МРП) следующим категориям граждан:
4 февраля (Всемирный день борьбы против рака) – гражданам, имеющим социально значимые заболевания, из числа детей, имеющих злокачественные образования;
8 марта (Международный женский день) – многодетным семьям, многодетным матерям, в том числе являющимся малообеспеченными;
21-23 марта (Наурыз мейрамы) – детям, оставшимся без попечения родителей;
7 мая (День защитника Отечества) – лицам пенсионного возраста из числа получателей пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
31 мая (День памяти жертв политических репрессий) – жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами;
1 июня (День защиты детей) – детям-сиротам;
30 августа (День Конституции Республики Казахстан) – гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне из числа пенсионеров и получателей единовременной компенсации за ущерб, причиненный ядерными испытаниями, по зонам;
1 октября (День пожилых людей) – пенсионерам по возрасту и лицам пенсионного возраста из числа получателей минимального размера пенсии;
второе воскресенье октября (День инвалидов) – инвалидам и детям-инвалидам до восемнадцати лет;
1 декабря (Всемирный день борьбы со СПИДом) – гражданам, имеющим социально значимые заболевания, из числа лиц, страдающих болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека, в том числе носителями вируса иммунодефицита человека;

4) еңбек ардагерлері;
5) "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 1), 2), 3) тармақшаларында аталған адамдар (бұдан әрі – басқа да адамдар);
6) зейнеткерлік жастағы адамдар, оның ішінде жасы бойынша зейнеткерлер, зейнеткерлік жасқа жеткен жасына байланысты және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
7) мүгедектер, оның ішінде он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалар;
8) мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған отбасылар;
9) саяси қуғын-сүргін құрбандары, саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен адамдар;
10) көп балалы отбасылар, көп балалы аналар;
11) жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, балалар үйлерінің түлектері;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын табысы аз адамдар (бұдан әрі – табысы аз азаматтар);
13) әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын адамдар;
14) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
15) пробация қызметінің есебінде тұрған тұлғалар;
16) табиғи зілзала немесе өрт салдарынан зардап шеккен азаматтар жатады;
17) зейнеткерлер және аймақтар бойынша ядролық сынақтардан келтірілген залал үшін біржолғы өтемақы алушылар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер азаматтар.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Мерекелік және айтулы күндерге әлеуметтік көмек 2,5 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) көлеміндегі ақшалай төлемдер түрінде азаматтардың мына санаттарына беріледі:
4 ақпанда (Бүкіләлемдік қатерлі ісікке қарсы күн) – қатерлі ісіктері бар балалар ішінен әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын адамдарға;
8 наурызда (Халықаралық әйелдер күні) – оның ішінде табысы аз азаматтар болып табылатын, көп балалы отбасыларға, көп балалы аналарға;
21-23 наурызда (Наурыз мейрамы) – ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
7 мамырда (Отан қорғаушылар күні) – Қазақстан Республикасының алдында ерекше еңбегі үшін зейнетақы алушылар ішінен зейнеткерлік жастағы адамдарға;
31 мамырда (Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні) – мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен адамдарға;
1 маусымда (Балаларды қорғау күні) – жетім балаларға;
30 тамыз (Қазақстан Республикасының Конституциясы күні) – зейнеткерлер және аймақтар бойынша ядролық сынақтардан келтірілген залал үшін біржолғы өтемақы алушылар ішінен Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер азаматтарға;
1 қазанда (Қарттар күні) –жасы бойынша зейнеткерлерге және ең төмен мөлшердегі зейнетақы алушылар ішінен зейнеткерлік жастағы адамдарға;
қазан айының екінші жексенбісінде (Мүгедектер күні) – мүгедектерге және он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
1 желтоқсан (Бүкіләлемдік ЖҚТБ-мен күрес күні) – адамның иммун тапшылығы вирусы туғызатын ауруынан зардап шеккен адамдар, оның ішінде адамның иммун тапшылығы вирусын тасымалдаушылар ішінен әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын азаматтарға;

16 декабря (День Независимости Республики Казахстан) – жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".";
пункт 15 изложить в новой редакции;
"15. Социальная помощь в размере 35 МРП предоставляется:
15 февраля (День вывода ограниченного контингента Советских войск из Афганистана) – ветеранам боевых действий на территории других государств, приравненным по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны из числа участников боевых действий в Афганистане;
26 апреля (День памяти жертв аварии на Чернобыльской атомной электростанции) – ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, а также другим лицам из числа лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции.";
пункт 33 изложить в новой редакции:
"33. Гражданами, попавшими в трудную жизненную ситуацию по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах" признаются граждане:
имеющие неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности (граждане, указанные в подпункте 6) пункта 13 настоящих Правил, нуждающиеся в постоянном постороннем уходе);
имеющие стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями (граждане, указанные в подпункте 7) пункта 13 настоящих Правил);
имеющие ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих (граждане, указанные в подпункте 13) пункта 13 настоящих Правил);
освобожденные из мест лишения свободы (граждане, указанные в подпункте 14) пункта 13 настоящих Правил);
находящиеся на учете службы пробации (граждане, указанные в подпункте 15) пункта 13 настоящих Правил).";
подпункт 2) пункта 35 изложить в новой редакции:
"2) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации, в том числе документы, подтверждающие состоявшиеся расходы лица, связанные с трудной жизненной ситуацией (копии чеков контрольно-кассовой машины, рецепты, договор на оказание медицинских услуг и другое);";
в пункте 52:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) санаторно-курортного лечения:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
пенсионерам по возрасту с 35% оплатой стоимости путевки;
ветеранам труда, пенсионерам по возрасту из числа получателей минимального размера пенсии с 25% оплатой стоимости путевки;";
подпункт 4) изложить в новой редакции:
"4) оплаты коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, другим лицам, жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";";

16 желтоқсан (Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні) – Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар ішінен саяси қуғын-сүргін құрбандарына.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 35 АЕК көлеміндегі әлеуметтік көмек:
15 ақпанда (Ауғанстаннан Кеңестің шектеулі әскери контингентін шығару күні) – Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушылар қатарындағы жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
26 сәуірде (Чернобыль атом электр станциясы апатының құрбандарын еске алу күні) – Чернобыль атом электр станциясы апатының зардаптарын жоюға қатысушы тұлғалар ішінен жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, сондай-ақ басқа да адамдарға беріледі.";
33-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"33. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша өмірлік қиын жағдайға тап болған азаматтар деп "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес:
жасының егде тартуына байланысты, ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы бар (осы Қағиданың 13-тармағы 6) тармақшасында көрсетілген үнемі бөгде адамның күтіміне мұқтаж азаматтар);
дене және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы бар (осы Қағиданың 13-тармағы 7) тармақшасында көрсетілген азаматтар);
әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі бар (осы Қағиданың 13-тармағы 13) тармақшасында көрсетілген азаматтар);
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған (осы Қағиданың 13-тармағы 14) тармақшасында көрсетілген азаматтар);
пробация қызметінің есебінде тұрған (осы Қағиданың 13-тармағы 15) тармақшасында көрсетілген азаматтар) азаматтар танылады.";
35-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат, оның ішінде өмірлік қиын жағдайға байланысты адамның болған шығындарын растайтын құжаттар (бақылау-касса машинасының чектердің көшірмелері, рецептер, медициналық қызметтерді көрсетуге арналған шарт және тағы басқа);";
52-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шипажайлық-курорттық емделу:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, теңестірілген ардагерлерге, Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар ішінен саяси қуғын-сүргін құрбандарына;
жолдама құнының 35%-ын төлеумен жасы бойынша зейнеткерлерге;
жолдама құнының 25%-ын төлеумен еңбек ардагерлеріне, ең төмен мөлшердегі зейнетақы алушылар ішінен жасы бойынша зейнеткерлерге;";
4) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"4) коммуналдық қызметтерді, тұрғын үйді күтіп ұстауға, телефонға абоненттік төлемдерді төлеуге:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумақтарындағы соғыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, теңестірілген ардагерлерге, басқа да адамдарға, Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар ішінен саяси қуғын-сүргін құрбандарына;";

подпункт 5) пункта 53 изложить в новой редакции:
"5) копия документа, подтверждающего площадь занимаемого жилья (правоустанавливающий документ с техническим паспортом), для социальной помощи в виде денежных выплат на оплату коммунальных услуг, содержание жилья, абонентской платы за телефон (для ветеранов Великой Отечественной войны);";
пункт 58-1 изложить в новой редакции:
"58-1. Социальная помощь в виде возмещения затрат на санаторно-курортное лечение предоставляется одному лицу, из числа граждан, указанных в подпункте 2-1) пункта 52 настоящих Правил, на период их нахождения в организации, выбранной через портал социальных услуг, предоставляющей санаторно-курортное лечение, в размере фактических затрат, но не более 35 МРП.
Администратор на основании предоставленных заявителем документов в течение 30 календарных дней со дня принятия заявления, производит начисление социальной помощи за санаторно-курортное лечение в денежном виде через банки второго уровня на личные счета заявителей.";
подпункт 3) пункта 72 изложить в новой редакции:
"3) ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" – 2,4 МРП;";
пункт 79 изложить в новой редакции:
"79. Прием администратором документов от претендентов на получение социальной помощи ежегодно проходит с 1 июля по 21 августа (включительно).";
пункт 95 изложить в новой редакции:
"95. Социальная помощь на приобретение твердого топлива производится пенсионерам по возрасту, инвалидам, детям-инвалидам, лицам, имеющим социально значимые заболевания, многодетным матерям и многодетным семьям, проживающим в частных жилых домах с местным (печным) отоплением, являющимся его собственниками (нанимателями) либо членами семьи собственника (нанимателя), при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего четыре прожиточных минимума.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов

53-тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) коммуналдық қызметтерді, тұрғын үйді күтіп ұстауға, телефонға абоненттік төлемдерді төлеуге ақшалай төлемдер түрінде әлеуметтік көмек үшін тұрып жатқан тұрғын үйдің шаршы метрін растайтын (техникалық паспортпен құқық белгілейтін құжат) құжаттың көшірмесі (Ұлы Отан соғысының ардагерлері үшін);";
58-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"58-1. Санаторлық-курорттық емделуге арналған шығындарды өтеу түріндегі әлеуметтік көмек осы Қағиданың 52-тармағының 2-1) тармақшасында көрсетілген азаматтардың қатарынан бір адамға, олар санаторлық-курорттық емдеуді ұсынатын ұйымда болған кезеңге нақты шығындар мөлшерінде, бірақ 35 АЕК-тен аспайтын мөлшерде беріледі.
Әкімші өтініш беруші ұсынған құжаттардың негізінде өтініш қабылданған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде санаторлық-курорттық емделу үшін әлеуметтік көмекті ақшалай түрде екінші деңгейдегі банктер арқылы өтініш берушінің жеке шоттарына есептеуді жүргізеді.";
72-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар ішінен саяси қуғын-сүргін құрбандарына – 2,4 АЕК;";
79-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"79. Әкімші әлеуметтік көмек алуға үміткерлерден құжаттарды қабылдауы жыл сайын 1 шілдеден 21 тамызға дейін (қоса алғанда) өтеді.";
95-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"95. Қатты отынды сатып алуға әлеуметтік көмек төрт ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы табысы болған және оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жергілікті (пештік) жылытатын жеке тұрғын үйде тұратын, оның жеке меншік иесі (жалға алушысы) немесе жеке меншік иесінің отбасы мүшелері (жалға алушысы) болып табылатын жасы бойынша зейнеткерлерге, мүгедектерге, мүгедек балаларға, әлеуметтік мәні бар аурулары бар адамдарға, көп балалы аналарға және көп балалы отбасыларға жүргізіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов