Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Сандыктауском районе
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22 января 2021 года № 2/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 января 2021 года № 8338
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Сандыктауском районе,согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Ш.Докаев
Секретарь Сандыктауского
районного маслихата
Г.Кадырова
Приложение 1
к решению Сандыктауского
районного маслихата
от 22 января 2021 года
№ 2/1
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний:
1) село Балкашино, улица имени Абылай-хана, центральная площадь у здания государственного учреждения "Аппарат акима Сандыктауского района";
2) село Балкашино, улица имени Абылай-хана, площадь перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Балкашинский районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Сандыктауского района.
2. Маршруты следования для проведения мирных собраний:
1) село Балкашино, по улице имени Абылай-хана от дома № 102 до центральной площади у здания государственного учреждения "Аппарат акима Сандыктауского района";

Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 2/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 27 қаңтарда № 8338 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Сандықтау ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш.Докаев
Сандықтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Г.Кадырова
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 қаңтардағы
№ 2/1 шешіміне
1- қосымша
Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі, "Сандықтау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жанындағы орталық алаң;
2) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі, Сандықтау ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі жанындағы "Балкашино аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының алдындағы алаң.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруттар:
1) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі бойынша № 102 үйінен бастап "Сандықтау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанындағы орталық алаңға дейін;

2) село Балкашино, по улице имени Абылай-хана от дома № 170 до площади перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Балкашинский районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Сандыктауского района.
Приложение 2
к решению Сандыктауского
районного маслихата
от 22 января 2021 года
№ 2/1
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
3. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Сандыктауском районе:
1) село Балкашино, улица имени Абылай-хана, центральная площадь у здания государственного учреждения "Аппарат акима Сандыктауского района", норма предельной заполняемости - 100 человек;
2) село Балкашино, улица имени Абылай-хана, площадь перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Балкашинский районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Сандыктауского района, норма предельной заполняемости - 50 человек;
3) маршруты следования для проведения мирных собраний:
село Балкашино, по улице имени Абылай-хана от дома № 102 до центральной площади у здания государственного учреждения "Аппарат акима Сандыктауского района", норма предельной заполняемости - 100 человек;
село Балкашино, по улице имени Абылай-хана от дома № 170 до площади перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Балкашинский районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Сандыктауского района, норма предельной заполняемости - 50 человек.

2) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі бойынша № 170 үйінен бастап Сандықтау ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі жанындағы "Балкашино аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты алдындағы алаңға дейін.
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 қаңтардағы
№ 2/1 шешіміне
2- қосымша
Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
3. Сандықтау ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі, "Сандықтау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанындағы орталық алаң, шекті толу нормасы - 100 адам;
2) Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі, Сандықтау ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі жанындағы "Балкашино аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының алдындағы алаң, шекті толу нормасы - 50 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруттар:
Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі бойынша № 102 үйінен бастап "Сандықтау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанындағы орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы - 100 адам;
Балкашино ауылы, Абылай-Хан көшесі бойынша № 170 үйінен бастап Сандықтау ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі жанындағы "Балкашино аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы - 50 адам.

4. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 3
к решению Сандыктауского
районного маслихата
от 22 января 2021 года
№ 2/1
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Сандыктауском районе
Не допускается проведение пикетирования в Сандыктауском районе, на расстоянии 200 метров от границ прилегающих территорий объектов указанных в пункте 5 статьи 9 Закона.

4. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылыс жайлар орнатуға жол берілмейді.
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 қаңтардағы
№ 2/1 шешіміне
3- қосымша
Сандықтау ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Сандықтау ауданында Заңының 9-бабының 5-тармағында көрсетілген объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекараларынан 200 метр қашықтықта пикеттеуді өткізуге жол берілмейді.