О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 24 февраля 2021 года № 15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 2 марта 2021 года № 8072. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7816, опубликованное 25 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 325 302 254,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 711 801 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 5 678 837 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 276 911 616,4 тысяч тенге;
2) затраты – 337 844 047,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5 235 898,9 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 3 013 728 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 8 249 626,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 305 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 305 894 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 013 728 тысяч тенге;
погашение займов – 8 248 206,9 тысяч тенге;

Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 24 ақпандағы № 15 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 наурызда № 8072 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7816 тіркелген 2020 жылғы 25 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 325 302 254,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 711 801 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 678 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 276 911 616,4 мың теңге;
2) шығындар – 337 844 047,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -5 235 898,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 013 728 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 249 626,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 305 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 305 894 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 013 728 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 248 206,9 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 12 540 372,9 тысячи тенге.";
пункт 11:
дополнить подпунктами 12-1) и 12-2) следующего содержания:
"12-1) освещение улиц в населенных пунктах;
12-2) благоустройство населенных пунктов;".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
областного маслихата
С. Шинтасова
Секретарь областного маслихата А. Нугманов

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 540 372,9 мың теңге.";
11-тармақ:
келесі мазмұндағы 12-1) және 12-2)-тармақшаларымен толықтырылсын:
"12-1) елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
12-2) елдi мекендердi абаттандыру;".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
С. Шинтасова
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
А. Нугманов

4 183 082,1
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 183 082,1
071
Развитие газотранспортной системы
4 183 082,1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
26 176 709
1
Сельское хозяйство
23 069 691
255
Управление сельского хозяйства области
21 594 325
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
143 549
002
Субсидирование развития семеноводства
480 000
003
Капитальные расходы государственного органа
2 735
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
545 821
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
600
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 773
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 346
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 482
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 331 600
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
250 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
13 772 224
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
22 632
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
880 554
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
6 000
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

4 183 082,1
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 183 082,1
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 183 082,1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
26 176 709
1
Ауыл шаруашылығы
23 069 691
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
21 594 325
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 549
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
480 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 735
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
545 821
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
600
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 773
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 346
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 482
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 331 600
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
250 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
13 772 224
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
22 632
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
880 554
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
6 000
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

299 600
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
719
Управление ветеринарии области
1 406 867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
123 142
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
40 091
009
Организация санитарного убоя больных животных
17 758
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
43 648
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
90 166
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
172 438
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
874 459
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 969
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
68 499
020
Развитие объектов сельского хозяйства
68 499
2
Водное хозяйство
129 448
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
129 448
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
129 448
3
Лесное хозяйство
875 804
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
875 804
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
866 804
006
Охрана животного мира
9 000
4
Рыбное хозяйство
3 000
255
Управление сельского хозяйства области
3 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
3 000
5
Охрана окружающей среды
1 432 941
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
495 239
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

299 600
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 406 867
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 142
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
40 091
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
17 758
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
43 648
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
90 166
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
172 438
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
874 459
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
13 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
68 499
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
68 499
2
Су шаруашылығы
129 448
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
129 448
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
129 448
3
Орман шаруашылығы
875 804
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
875 804
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
866 804
006
Жануарлар дүниесін қорғау
9 000
4
Балық шаруашылығы
3 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 000
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
3 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 432 941
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
495 239
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

62 168
003
Капитальные расходы государственного органа
1 305
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 143 472
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 388 119
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
157 899
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
157 899
9
Прочие
6 709 963
253
Управление здравоохранения области
2 489 704
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 489 704
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
257
Управление финансов области
912 962
012
Резерв местного исполнительного органа области
912 962
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
185 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
185 000
261
Управление образования области
545 591
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
379 042
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
166 549
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
116 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 653
280
Управление индустриально-инновационного развития области
187 430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
69 781
003
Капитальные расходы государственного органа
3 450
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

62 168
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 305
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 143 472
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 388 119
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
157 899
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
157 899
9
Басқалар
6 709 963
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 489 704
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 489 704
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
257
Облыстың қаржы басқармасы
912 962
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
912 962
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
185 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
185 000
261
Облыстың білім басқармасы
545 591
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
379 042
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
166 549
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
116 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 653
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
187 430
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 781
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 450
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру