О предоставлении бесплатного проезда гражданам Республики Казахстан за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 35. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 февраля 2021 года № 6216
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный проезд (туда и обратно) гражданам Республики Казахстан, за пределы населенного пункта постоянного проживания, для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования.
2. Предоставить бесплатный проезд (туда и обратно) из средств местного бюджета одному лицу, сопровождающему больного, в размере 100 процентов от стоимости проезда при наличии рекомендаций по сопровождению в справке врачебно-консультационной комиссии.
3. Оплату стоимости проезда больного и лица, сопровождающего на лечение, производить на основании направления, выдаваемого управлением здравоохранения Карагандинской области, на железнодорожном транспорте - по тарифу плацкартного вагона, на междугородном автомобильном транспорте - по фактической стоимости проезда.
4. Признать утратившим силу решение Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2009 года № 266 "О предоставлении бесплатного или льготного проезда гражданам Карагандинской области, направленным на лечение в лечебно–профилактические и другие учреждения здравоохранения по Республике Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1875, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 16 января 2010 года № 5 (20868) и "Орталық Қазақстан" от 16 января 2010 года № 5-6 (20791).
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Магзумов
Секретарь областного маслихата С. Утешов

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүруді ұсыну туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 35 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 26 ақпанда № 6216 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" заңдарына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүру (бару және кері қайту) берілсін.
2. Дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасында ілесіп жүру жөніндегі ұсынысы қолда бар болғанда, жолақы құнының 100 пайыз көлемінде науқаспен ілесіп жүретін бір тұлғаға жергілікті бюджеттің есебінен тегін жол жүру (бару және кері қайту) берілсін.
3. Науқастың және ілесіп жүретін тұлғаның емделуге жол жүру құнын төлеу Қарағанды облысының Денсаулық сақтау басқармасы беретін жолдаманың негізінде, темір жол көлігінде - плацкарт вагонының тарифі бойынша, қалааралық автомобиль көлігінде - жол жүрудің нақты құны бойынша жүргізілсін.
4. Қарағанды облыстық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы № 266 "Қазақстан Республикасындағы емдеу – алдын алу және басқа да денсаулық сақтау мекемелерінде емделу үшін Қарағанды облысының азаматтарына тегін немесе жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1875 болып тіркелген, 2010 жылғы 16 қаңтардағы № 5 (20868) "Индустриальная Караганда" және 2010 жылғы 16 қаңтардағы № 5-6 (20791) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Магзумов
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов