Об утверждении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Жанааркинскому району
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 18 февраля 2021 года № 2/16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 февраля 2021 года № 6211.
В соответствии Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 2), 3), 9), 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883) Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 04.05.2022 № 23/163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2.
2. Исключен решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 15.08.2023 № 5/24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Рахманкулова
Секретарь Жанааркинского районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата от 18 февраля 2021 года
№ 2/16
Размер жилищного сертификата
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 04.05.2022 № 23/163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного
маслихата от 18 февраля
2021 года № 2/16
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

Жаңаарқа ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 25 ақпанда № 6211 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68 бабының 2), 3), 9), 11) тармақшаларына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Қіріспе жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 04.05.2022 № 23/163 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесі 1, 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Алып тасталды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 15.08.2023 № 5/24 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Рахманкулова
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов
Жаңаарқа
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16
шешіміне 1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 04.05.2022 № 23/163 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Жаңаарқа
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 ақпандағы №2/16
шешіміне 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі

Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 15.08.2023 № 5/24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Лица с инвалидностью первой и второй групп;
2.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
3.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
4.
Неполные семьи;
5.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 15.08.2023 № 5/24 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
1.
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
2.
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
3.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
4.
Толық емес отбасылар;
5.

Востребованные специалисты бюджетных организаций в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правилам формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32546)

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығымен бекітілген Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 болып тіркелген) сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы бюджеттiк ұйымдарының қажетті мамандары және өзге де салалардағы мамандар